2019-06-15   22:53:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP4 2016, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 22okt

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    36.36        1:17.75   
Iida Vallenius  1999  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.08        1:18.65   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    37.79        1:22.07   
Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF    38.65        1:23.69   
Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF    41.21        1:30.53   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    35.48        1:15.04   
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    37.04        1:18.87   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Liven  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.92        1:14.75   
Mia Pentti  2002  Finnish Swiming Federation    35.75        1:15.47   
Sini Silvennoinen  2002  Finnish Swiming Federation    35.57        1:17.63   
Emma Uusküla  2002  Finnish Swiming Federation    37.21        1:19.35   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    37.66        1:21.10   
Katariina Niemi  2002  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.58        1:26.97   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    42.00        1:29.07   
Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    42.96        1:30.76   
Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    43.44        1:31.30   
10  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    42.45        1:31.33   
11  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    46.64        1:37.05   
12  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    51.12        1:51.25   
Isabell Barrios  2002  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Laura Lahtinen  2003  Finnish Swiming Federation    33.42        1:11.01   
Rebekka Luoto  2003  Finnish Swiming Federation    34.48        1:12.46   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    34.25        1:12.60   
Emma Haglund  2003  Finnish Swiming Federation    35.90        1:15.32   
Martta Ruuska  2003  Finnish Swiming Federation    36.48        1:16.53   
Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap    36.35        1:17.54   
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.79        1:18.27   
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    37.33        1:19.43   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    38.00        1:21.51   
10  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    38.77        1:22.30   
11  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    39.52        1:23.35   
12  Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    40.50        1:24.86   
13  Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.04        1:24.98   
14  Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    40.57        1:27.07   
15  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    41.69        1:27.43   
16  Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap    40.83        1:27.52   
17  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.75        1:28.17   
18  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    42.12        1:28.60   
19  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    41.31        1:29.60   
20  Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap    43.78        1:29.86   
21  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.38        1:31.76   
22  Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    43.66        1:32.30   
23  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    43.97        1:33.40   
24  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    44.67        1:33.58   
25  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    45.85        1:33.97   
26  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    45.09        1:34.34   
27  Astrid Palmborg  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.61        1:34.43   
28  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    45.14        1:34.99   
29  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    46.50        1:36.24   
30  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    45.97        1:36.94   
31  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.71        1:37.58   
32  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.81        1:37.81   
33  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    46.16        1:38.43   
34  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap    46.49        1:39.38   
35  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.82        1:39.49   
36  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap    47.23        1:39.76   
37  Desiree Zhang  2004  Södertörns Simsällskap    46.05        1:39.87   
38  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap    47.71        1:40.24   
39  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    47.64        1:40.77   
40  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF    46.83        1:41.24   
41  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    48.71        1:41.60   
42  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    48.78        1:42.47   
43  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    48.96        1:43.72   
44  Olivia Lyrberg  2005  Älvsjö AIK Fritid    48.18        1:44.09   
45  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    49.17        1:45.30   
46  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap    50.49        1:46.21   
47  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.24        1:46.79   
48  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    51.77        1:48.61   
49  Leia Bäckström  2004  Stockholmspolisens IF SF    51.26        1:49.69   
50  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF    52.29        1:49.76   
51  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    53.33        1:52.95   
52  Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF    52.58        1:52.96   
53  Alma Söderqvist  2003  Tyresö Simsällskap    51.00        1:55.30   
Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap            DNS   
Puma Viazovskaia  2003  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Amanda Kelkay  2005  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Emilia Lundqvist  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Laura Somers  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner