2019-06-25   17:40:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höganäs Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:24   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim H 14år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klippan Herrar  Klippans Simsällskap            1:46.97   
  Erik Kronkvist  1999      26.11        26.11   
  Marcus Skog  1996      26.19        52.30   
  Jonathan Skog  2000      26.50        1:18.80   
  Albin Bengtsson  2000      28.17        1:46.97   
                     
Höganäs SS Herrar  Höganäs Simsällskap            1:50.91   
  Johan Killman  1999      26.33        26.33   
  Viggo Winberg  2002      29.54        55.87   
  Max Blomqvist  2001      29.36        1:25.23   
  Erik Juliusson  1998      25.68        1:50.91   
                     
Ksls Herrar [2002]  2002  Kristianstads SLS            1:52.89   
  Ahmed Sadoon  2002      29.61        29.61   
  Jacob El Mokri  2001      26.64        56.25   
  Joel Johnsson  2000      28.11        1:24.36   
  Oliver Pavkovic  2001      28.53        1:52.89   
                     
Anderstorp Herrar [1918]  Anderstorps Simsällskap            1:58.15   
  Gustaf Mild  1997      25.98        25.98   
  Tony Kerman  2005      38.44        1:04.42   
  Mikael Johansson  1974      28.27        1:32.69   
  William Kerman  2001      25.46        1:58.15   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.71        1:09.18   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.11        1:09.39   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.60        1:14.58   
Tilda Ericsson  2002  S71    35.96        1:16.34   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    35.15        1:16.53   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.43        1:16.81   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    35.08        1:18.61   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    36.03        1:19.21   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.12        1:19.55   
10  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.90        1:21.03   
11  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    35.38        1:21.26   
12  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    35.74        1:22.12   
13  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.64        1:23.70   
14  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS    36.54        1:24.40   
15  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    39.06        1:24.48   
16  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    37.56        1:24.98   
17  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.56        1:25.20   
18  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.35        1:26.03   
19  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap    38.30        1:26.13   
20  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.43        1:26.29   
21  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    38.32        1:26.55   
22  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    38.95        1:26.96   
23  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.87        1:28.20   
24  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.14        1:35.98   
25  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    42.20        1:37.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar Öppen, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            53.02   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            55.57   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar Öppen, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb            38.11   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.53   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.97   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            44.26   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            44.47   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            45.15   
Hjalmar Söderberg  2005  Höganäs Simsällskap            46.47   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            46.83   
Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap            48.19   
10  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.76   
11  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            55.26   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar Öppen, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            35.05   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            35.79   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            36.11   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.21   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            38.19   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.31   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            39.07   
Sixten Olsson  2003  Höganäs Simsällskap            42.95   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            43.06   
10  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.61   
11  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            44.75   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar Öppen, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            30.24   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            31.73   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            32.81   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            33.16   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            33.65   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap            33.73   
Max Blomqvist  2001  Höganäs Simsällskap            39.05   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            39.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.92        1:24.79   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    41.61        1:27.36   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.57        1:28.81   
Tindra d´ Aubigné  2004  Hörby Simklubb    42.07        1:29.79   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    43.07        1:31.41   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    43.56        1:32.11   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.32        1:34.18   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.00        1:36.53   
Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap    45.82        1:37.55   
10  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    47.80        1:40.36   
11  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    49.37        1:44.93   
12  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    50.41        1:48.64   
13  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap    57.54        2:04.54   
Isabelle Nilsson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 5, 200m Frisim H 16 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.19  1:00.40  1:29.99    1:59.99   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    29.24  1:00.24  1:31.94    2:03.60   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    29.48  1:01.47  1:34.71    2:07.71   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    28.99  1:01.58  1:35.89    2:10.29   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.23  1:03.92  1:39.05    2:13.84   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    30.99  1:06.19  1:43.86    2:21.23   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    31.51  1:07.31  1:45.00    2:21.67   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    37.13  1:21.75  2:09.27    2:54.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 6, 200m Medley Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.07  1:06.54  1:50.40    2:25.92   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.49  1:08.48  1:53.13    2:28.65   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    33.18  1:12.80  2:00.31    2:37.15   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.74  1:17.72  2:06.95    2:43.73   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    37.23  1:20.61  2:09.76    2:48.45   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.64  1:18.81  2:10.66    2:49.70   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    37.23  1:22.50  2:18.31    2:57.11   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    41.43  1:28.68  2:21.73    3:01.86   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    42.06  1:31.52  2:23.96    3:06.29   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            DSQ   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer Öppen, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            46.72   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            46.79   
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            50.30   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            53.99   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer Öppen, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.02   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.15   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            41.20   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.83   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            43.52   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            43.74   
Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap            46.20   
Isabelle Nilsson  2004  Höganäs Simsällskap            49.82   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            50.61   
10  Olivia Sköld  2004  S71            50.68   
11  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            50.89   
12  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap            56.84   
13  Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            59.78   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer Öppen, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            34.77   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            37.33   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap            37.62   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.13   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            40.34   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            40.45   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            40.82   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            41.31   
Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            41.33   
10  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            42.77   
11  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            42.88   
12  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            44.27   
13  Embla Luani  2002  Simklubben Ran            45.60   
14  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            48.06   
15  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            48.52   
16  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            50.64   
17  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            54.84   
18  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            57.25   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer Öppen, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            33.73   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.63   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            35.43   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            36.66   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            37.80   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            37.82   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            38.49   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            39.65   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            39.83   
10  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            41.13   
11  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS            41.20   
12  Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS            41.65   
13  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            42.55   
14  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            44.39   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    31.44        1:06.09   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.07        1:07.48   
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    32.54        1:09.33   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.15        1:10.28   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    33.36        1:11.28   
Hjalmar Söderberg  2005  Höganäs Simsällskap    34.43        1:13.00   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.42        1:16.78   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    36.60        1:16.88   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    37.00        1:18.37   
10  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    37.61        1:21.89   
11  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    40.41        1:25.49   
12  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    41.56        1:34.53   
13  Filip Ljung  2005  Höganäs Simsällskap    46.79        1:41.23   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    29.30        1:00.62   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    30.43        1:03.09   
Tilda Ericsson  2002  S71    30.96        1:04.23   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    31.35        1:05.33   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.69        1:05.60   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.37        1:05.78   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    31.66        1:06.30   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.45        1:07.23   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    32.56        1:07.95   
10  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    33.29        1:08.19   
11  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    32.41        1:08.71   
12  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    33.19        1:08.76   
13  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    33.87        1:09.08   
14  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap    32.68        1:10.16   
15  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    33.96        1:10.35   
16  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.11        1:10.51   
16  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.56        1:10.51   
18  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    33.29        1:10.78   
19  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.27        1:10.79   
20  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    34.19        1:10.95   
21  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    34.31        1:11.29   
22  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS    33.81        1:11.64   
23  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    35.31        1:12.52   
24  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    34.92        1:12.98   
25  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    35.92        1:13.42   
26  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    36.09        1:14.82   
27  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.66        1:15.37   
28  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    36.88        1:15.72   
29  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.14        1:15.95   
30  Embla Luani  2002  Simklubben Ran    35.89        1:16.32   
31  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    36.97        1:20.31   
32  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran    37.84        1:20.54   
33  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap    41.09        1:23.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 10, 100m Medley Po 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Benjamin Huasson  2007  Hörby Simklubb    42.37        1:34.13   
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap    48.86        1:43.63   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap    57.38        1:54.66   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    29.51        1:03.48   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    32.99        1:10.43   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    33.79        1:11.96   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    33.45        1:13.23   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    34.28        1:14.90   
Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    34.45        1:15.23   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.80        1:15.64   
Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    34.28        1:15.65   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    34.78        1:17.60   
10  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    35.17        1:19.05   
11  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    35.13        1:19.90   
12  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    38.36        1:23.26   
13  Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    38.78        1:25.46   
14  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    39.04        1:32.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    30.95        1:07.34   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    31.93        1:07.56   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    33.45        1:10.88   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.65        1:13.78   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    34.63        1:13.83   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    35.66        1:15.62   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    39.11        1:23.71   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    40.97        1:26.18   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    41.42        1:27.89   
10  Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap    41.39        1:30.33   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DNS   
Max Blomqvist  2001  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 13, 100m Medley Fl 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    40.49        1:28.36   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    42.79        1:31.36   
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap    49.86        1:42.65   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap    59.06        1:58.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 14, 100m Medley Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.72        1:18.25   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.24        1:18.38   
Tindra d´ Aubigné  2004  Hörby Simklubb    37.41        1:19.24   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    36.23        1:19.30   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    38.81        1:21.88   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.96        1:24.13   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    39.87        1:25.25   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.28        1:25.88   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    41.16        1:25.89   
10  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.82        1:26.41   
11  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.25        1:26.95   
12  Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap    42.92        1:31.19   
13  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    43.79        1:35.96   
14  Olivia Sköld  2004  S71    43.57        1:36.37   
15  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    46.07        1:39.22   
16  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    48.32        1:41.57   
17  Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    47.23        1:45.15   
18  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap    53.87        1:53.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:27   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley D14år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Höganäs SS Damer  Höganäs Simsällskap            2:03.17   
  Elin Widén  1998      32.68        32.68   
  Klara Juliusson  1997      34.03        1:06.71   
  Ida Liljeqvist  1999      27.04        1:33.75   
  Thelma Jöhncke  1999      29.42        2:03.17   
                     
Ksls Tjejer Lag 1  2002  Kristianstads SLS            2:07.89   
  Josefine Rosengren  2000      33.09        33.09   
  Thilde Lantz  2001      33.82        1:06.91   
  Saga Nyborg  2003      31.28        1:38.19   
  Linnéa Högberg  1999      29.70        2:07.89   
                     
Höganäs SS Damer 2  Höganäs Simsällskap            2:13.46   
  Ida Widén  2001      33.79        33.79   
  Maja Johansson  1999      36.03        1:09.82   
  Tilda Johansson  2002      33.26        1:43.08   
  Heidi Winberg  1999      30.38        2:13.46   
                     
Ksls Tjejer Lag 2  2002  Kristianstads SLS            2:16.64   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      34.53        34.53   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      39.49        1:14.02   
  Hanna Olsson  1999      33.05        1:47.07   
  Amanda Modig  1999      29.57        2:16.64   
                     
Höganäs SS Damer 3  Höganäs Simsällskap            2:25.59   
  Alice Tufvesson  2003      35.38        35.38   
  Anna Elming  2002      41.31        1:16.69   
  Arianna Bardelli  2002      37.13        1:53.82   
  Julia Andersson  2003      31.77        2:25.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 16, 4X50m Frisim Fl 13år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vellinge Näset Lag1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:13.05   
  Nike Källkvist  2004      34.47        34.47   
  Thea Wicknertz  2005      34.47        1:08.94   
  Hanna Stenskepp  2005      34.05        1:42.99   
  Kajsa Söderholm  2004      30.06        2:13.05   
                     
Höganäs SS Flickor 1  2004  Höganäs Simsällskap            2:28.24   
  Olivia Smith  2005      36.64        36.64   
  Isabelle Nilsson  2004      39.84        1:16.48   
  Gabriella Mattsson  2004      36.71        1:53.19   
  Lovisa Larsson  2004      35.05        2:28.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:06 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 17, 200m Medley Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    35.50  1:18.07  2:04.04    2:43.58   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    36.04  1:16.69  2:06.38    2:44.61   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    37.11  1:17.79  2:08.04    2:45.40   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    35.14  1:18.83  2:12.81    2:53.00   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    40.25  1:27.19  2:22.81    3:06.35   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    42.56  1:28.93  2:25.83    3:06.89   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    40.36  1:29.06  2:23.47    3:08.43   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.98  1:30.55  2:30.36    3:13.64   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    46.76  1:37.09  2:37.62    3:23.56   
10  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    52.28  1:47.06  3:01.17    3:50.94   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    33.64        1:09.72   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    34.47        1:11.51   
Tilda Ericsson  2002  S71    36.79        1:14.10   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.64        1:14.14   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    35.73        1:14.28   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    36.17        1:14.49   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    36.50        1:15.19   
Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.91        1:17.10   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.00        1:18.84   
10  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    38.83        1:19.37   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.91        1:19.44   
12  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    38.77        1:20.82   
13  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    40.95        1:23.24   
14  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    41.23        1:23.82   
15  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.30        1:24.19   
16  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    41.30        1:25.19   
17  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.31        1:25.63   
18  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    42.73        1:27.38   
19  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.72        1:27.59   
20  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    43.11        1:28.25   
21  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    44.22        1:29.51   
22  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    42.86        1:29.66   
23  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    43.19        1:30.00   
24  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap    50.36        1:41.03   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:28   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 19, 100m Bröstsim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.85        1:17.72   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    36.68        1:18.25   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    36.90        1:20.00   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.89        1:20.67   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    40.23        1:25.56   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    40.34        1:26.20   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    40.17        1:26.60   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    40.23        1:26.62   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    40.63        1:26.68   
10  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    40.43        1:26.87   
11  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.49        1:33.17   
12  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    46.31        1:36.84   
13  Sixten Olsson  2003  Höganäs Simsällskap    46.13        1:37.71   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:28 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 20, 100m Medley D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    31.42        1:06.73   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    31.80        1:09.36   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    33.82        1:11.08   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    32.66        1:11.99   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    34.75        1:13.40   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    34.10        1:13.69   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    33.40        1:13.80   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    34.40        1:13.93   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    34.67        1:15.78   
10  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    35.66        1:15.91   
11  Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    34.56        1:16.12   
12  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    36.79        1:16.16   
13  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    35.13        1:16.23   
14  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.37        1:16.74   
15  Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    35.33        1:16.76   
16  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    34.75        1:18.00   
17  Wilma Carlsson  2000  Ängelholms Simsällskap    37.78        1:19.00   
18  Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    37.82        1:21.81   
19  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    39.51        1:26.34   
20  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    45.39        1:33.73   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            DSQ   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    36.16        1:18.04   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.70        1:20.11   
Tindra D´ Aubigné  2004  Hörby Simklubb    36.54        1:20.45   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    39.26        1:25.00   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.01        1:26.84   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap    39.74        1:28.18   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    42.12        1:30.48   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    42.21        1:32.58   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    46.24        1:45.77   
Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 22, 100m Ryggsim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    31.00        1:02.78   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.61        1:03.38   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    31.39        1:05.63   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    33.63        1:10.23   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    34.32        1:12.11   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.93        1:12.63   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    35.43        1:13.09   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    36.37        1:14.76   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    36.79        1:15.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Öppen, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            40.12   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            43.71   
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            45.59   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            56.15   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Öppen, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            36.66   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.71   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.87   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.02   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            39.14   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            39.62   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            39.94   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            40.08   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            40.33   
10  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            41.43   
11  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            42.26   
12  Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap            43.77   
13  Olivia Sköld  2004  S71            44.17   
14  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            45.93   
15  Isabelle Nilsson  2004  Höganäs Simsällskap            47.49   
16  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap            49.34   
17  Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.84   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Öppen, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.72   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            34.70   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap            35.55   
Tilda Ericsson  2002  S71            35.95   
Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.31   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            37.88   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            37.96   
Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            39.09   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            39.19   
10  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            40.21   
11  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            42.71   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Öppen, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            32.51   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS            32.54   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            33.54   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            33.76   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            33.98   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            34.64   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.71   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            35.53   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            35.72   
10  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            43.65   
11  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            45.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 24, 200m Frisim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.02  1:03.20  1:37.18    2:10.07   
Tilda Ericsson  2002  S71    32.29  1:07.27  1:42.81    2:18.43   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    31.75  1:07.19  1:44.28    2:20.97   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    33.61  1:09.45  1:46.25    2:21.19   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    33.30  1:09.84  1:47.00    2:23.19   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    33.47  1:10.21  1:48.44    2:25.77   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    34.24  1:11.48  1:49.88    2:26.79   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.22  1:12.91  1:51.97    2:28.71   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    35.27  1:13.21  1:52.34    2:31.41   
10  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    35.55  1:15.52  1:55.28    2:33.04   
11  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.00  1:14.78  1:55.56    2:34.35   
12  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    34.73  1:12.87  1:53.56    2:34.68   
13  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    35.77  1:14.97  1:55.69    2:36.05   
14  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    35.27  1:15.81  1:57.01    2:36.27   
15  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS    35.52  1:15.74  1:58.11    2:37.52   
16  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    36.67  1:16.43  1:59.08    2:37.69   
17  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.94  1:16.24  1:58.24    2:38.67   
18  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.41  1:18.66  2:00.77    2:42.05   
19  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.09  1:16.50  2:00.59    2:43.76   
20  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    37.92  1:20.85  2:05.62    2:47.26   
21  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    38.44  1:21.84  2:06.45    2:48.83   
22  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.26  1:21.14  2:04.84    2:48.92   
23  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    38.60  1:20.86  2:06.01    2:50.38   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar Öppe, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            52.00   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar Öppe, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            33.65   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            36.69   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS            37.41   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            37.71   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            37.80   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            37.85   
Hjalmar Söderberg  2005  Höganäs Simsällskap            38.03   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.25   
Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap            44.83   
10  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            45.42   
11  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            52.20   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar Öppe, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            28.07   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            29.35   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.49   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            34.59   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.76   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            35.20   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            35.47   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            35.75   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            36.51   
10  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            37.25   
11  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap            39.18   
12  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            43.54   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar Öppe, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            28.33   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            29.24   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            29.60   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap            29.81   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            29.89   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            30.47   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            30.59   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            30.74   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            31.64   
10  Max Blomqvist  2001  Höganäs Simsällskap            33.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 26, 100m Frisim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    27.37        57.91   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    29.21        1:00.83   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    29.64        1:01.21   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    29.59        1:02.17   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    30.76        1:03.04   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    31.23        1:03.39   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    30.21        1:03.58   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    30.84        1:03.59   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    30.56        1:04.22   
10  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    31.03        1:04.71   
11  Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    30.85        1:04.88   
12  Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    31.24        1:05.12   
13  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    31.52        1:05.17   
14  Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    31.02        1:05.18   
15  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    31.03        1:05.43   
16  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    31.05        1:06.08   
17  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    30.85        1:06.37   
18  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    32.69        1:08.59   
19  Wilma Carlsson  2000  Ängelholms Simsällskap    34.19        1:10.65   
20  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    35.26        1:13.67   
21  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.97        1:16.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 27, 200m Medley H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    28.82  1:02.53  1:40.62    2:13.00   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.45  1:04.44  1:44.34    2:17.28   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    30.64  1:07.14  1:47.57    2:23.06   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    32.41  1:11.64  1:54.56    2:29.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    38.49        1:18.98   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.72        1:21.21   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.29        1:21.38   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    40.99        1:22.29   
Tindra D´ Aubigné  2004  Hörby Simklubb    39.87        1:23.30   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.38        1:24.22   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.99        1:24.69   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap    41.93        1:24.80   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    42.08        1:25.20   
10  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    41.50        1:26.12   
11  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    43.91        1:29.25   
12  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    45.89        1:34.14   
13  Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap    45.34        1:34.45   
14  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    47.32        1:36.19   
15  Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    55.84        1:51.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer Öppen, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            41.53   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            42.83   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            1:03.55   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer Öppen, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            35.16   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            36.37   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            36.96   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.48   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            38.12   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            39.91   
Olivia Sköld  2004  S71            42.05   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.32   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            43.74   
10  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap            44.16   
11  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap            49.15   
12  Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            51.70   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer Öppen, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            31.44   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap            31.87   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            32.91   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            33.13   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            33.16   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            34.87   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.02   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            35.29   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            35.78   
10  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS            35.86   
11  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            36.00   
12  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            36.03   
13  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            36.28   
14  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.31   
15  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.50   
16  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            37.76   
17  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            38.99   
18  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.41   
19  Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            47.75   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer Öppen, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            29.35   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            31.45   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            31.50   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            32.01   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            32.43   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            32.93   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            33.37   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            33.37   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            33.59   
10  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS            33.70   
11  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            34.26   
12  Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap            34.92   
13  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            35.75   
14  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap            36.90   
15  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            39.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  07 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  17:37   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 30, 4X50m Medley Po 13å o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vellinge Näset Lag1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:32.03   
  Erik Simonsson  2004      41.23        41.23   
  Eskil Ramäng  2004      43.50        1:24.73   
  Noel Ahlbin  2004      34.92        1:59.65   
  Isaac Barrett  2005      32.38        2:32.03   
                     
Höganäs SS Pojkar 1  2004  Höganäs Simsällskap            2:48.78   
  Theo Andersson  2004      41.90        41.90   
  Ville Andersson  2007      53.88        1:35.78   
  Love Andersson  2004      39.18        2:14.96   
  Hjalmar Söderberg  2005      33.82        2:48.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  17:37 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:03   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 31, 4X50m Frisim Po 13år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vellinge-Näset Lag 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:08.75   
  Isaac Barrett  2005      32.26        32.26   
  Eskil Ramäng  2004      31.28        1:03.54   
  Erik Simonsson  2004      33.26        1:36.80   
  Noel Ahlbin  2004      31.95        2:08.75   
                     
Höganäs SS Pojkar 1  2004  Höganäs Simsällskap            2:23.70   
  Love Andersson  2004      34.57        34.57   
  Elias Ljung  2007      40.93        1:15.50   
  Theo Andersson  2004      35.16        1:50.66   
  Hjalmar Söderberg  2005      33.04        2:23.70   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:03 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.03        1:03.68   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.30        1:04.90   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.04        1:12.07   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    35.12        1:18.73   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.11        1:19.08   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.79        1:22.11   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    37.87        1:22.93   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    39.85        1:27.99   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    42.91        1:33.17   
10  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    42.76        1:38.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Fl 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    36.29        1:16.82   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    39.49        1:22.01   
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap    41.39        1:28.51   
Elvira Lindkvist  2007  Höganäs Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 34, 100m Bröstsim Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    39.25        1:23.16   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    41.92        1:28.11   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.90        1:33.03   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.94        1:33.50   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    45.65        1:38.25   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    47.17        1:38.29   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    46.54        1:38.85   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    48.95        1:42.51   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    50.84        1:46.65   
10  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    51.92        1:52.86   
11  Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    56.54        1:57.47   
12  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    55.09        1:58.15   
13  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    59.59        2:07.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 35, 100m Frisim Po 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Benjamin Huasson  2007  Hörby Simklubb    39.49        1:23.66   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap    43.85        1:35.33   
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap    45.76        1:36.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 36, 200m Medley Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    32.30  1:10.42  1:53.62    2:27.57   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.62  1:14.06  1:59.50    2:37.14   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    34.24  1:15.18  2:02.99    2:40.52   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    34.26  1:14.65  2:04.18    2:41.09   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.69  1:16.18  2:04.80    2:42.97   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    35.08  1:18.72  2:07.80    2:46.30   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.54  1:22.25  2:09.10    2:47.47   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    37.11  1:23.14  2:13.76    2:52.23   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    37.32  1:23.64  2:13.50    2:52.64   
10  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.94  1:22.70  2:13.74    2:53.62   
11  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    39.22  1:28.68  2:19.50    3:03.70   
12  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.70  1:24.61  2:21.85    3:03.78   
13  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    38.24  1:28.44  2:33.60    3:11.13   
14  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    41.19  1:29.99  2:27.56    3:13.10   
15  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    42.23  1:30.42  2:30.83    3:14.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 37, 200m Frisim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    29.19  1:02.65  1:37.53    2:12.65   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    30.99  1:04.69  1:39.82    2:15.12   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    32.11  1:06.44  1:41.93    2:16.69   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    32.45  1:07.28  1:42.86    2:16.90   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    32.01  1:06.91  1:42.59    2:17.54   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    32.42  1:08.14  1:44.32    2:19.05   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    31.16  1:05.65  1:42.49    2:19.13   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    31.39  1:05.82  1:42.42    2:19.48   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    32.36  1:07.83  1:44.83    2:20.15   
10  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    32.90  1:08.61  1:45.36    2:21.25   
11  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    33.03  1:10.08  1:47.56    2:25.26   
12  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    33.18  1:09.84  1:47.77    2:25.64   
13  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    32.14  1:08.71  1:47.93    2:26.98   
14  Wilma Carlsson  2000  Ängelholms Simsällskap    35.16  1:13.64  1:53.07    2:31.85   
15  Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    35.82  1:15.79  1:58.50    2:41.12   
16  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    36.65  1:17.91  2:00.85    2:43.62   
17  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    38.45  1:20.33  2:03.15    2:44.86   
18  Malin Lundström  1990  Simklubben Ran    38.06  1:20.92  2:04.50    2:48.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar Öppen, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            48.21   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar Öppen, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            36.96   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            39.28   
Hjalmar Söderberg  2005  Höganäs Simsällskap            40.27   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.60   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            41.26   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            42.75   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            44.66   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            52.77   
Filip Ljung  2005  Höganäs Simsällskap            53.75   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar Öppen, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            29.08   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            32.46   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.51   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            35.50   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            37.96   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap            39.24   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            40.80   
Sixten Olsson  2003  Höganäs Simsällskap            45.45   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            49.16   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar Öppen, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            29.44   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            29.73   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            30.02   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap            30.62   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            30.75   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            32.43   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            32.56   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            34.76   
Max Blomqvist  2001  Höganäs Simsällskap            38.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 39, 100m Frisim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    27.72        57.36   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    29.29        1:00.69   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.69        1:00.77   
Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap    29.49        1:02.07   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.42        1:03.22   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.56        1:03.50   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.16        1:03.92   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    30.90        1:05.51   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    31.23        1:05.69   
10  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.59        1:06.80   
11  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    31.13        1:06.86   
12  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    31.65        1:07.18   
13  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    31.95        1:07.56   
14  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    34.02        1:09.44   
15  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    33.62        1:10.12   
16  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    34.74        1:11.43   
17  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    33.11        1:11.64   
18  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    37.63        1:18.88   
19  Sixten Olsson  2003  Höganäs Simsällskap    39.17        1:21.21   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 40, 100m Frisim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    30.92        1:06.59   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    32.91        1:09.42   
Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.25        1:09.57   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    34.85        1:13.12   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    34.88        1:13.34   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    34.79        1:13.42   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.20        1:13.56   
Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap    36.35        1:18.38   
Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap    35.91        1:18.84   
10  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    37.79        1:20.34   
11  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.68        1:21.45   
12  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    39.16        1:21.58   
13  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    39.28        1:21.97   
14  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.41        1:25.10   
15  Isabelle Nilsson  2004  Höganäs Simsällskap    43.30        1:33.27   
16  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap    43.16        1:35.44   
Linnea Landby  2005  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            42.78   
Ville Andersson  2007  Höganäs Simsällskap            43.33   
Victor Sandrup  2007  Höganäs Simsällskap            45.61   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            31.41   
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb            31.51   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            31.51   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            32.22   
Hjalmar Söderberg  2005  Höganäs Simsällskap            32.68   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            34.85   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            35.50   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            36.34   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            38.58   
10  Filip Ljung  2005  Höganäs Simsällskap            42.41   
11  Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            42.44   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            25.61   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            27.87   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            29.06   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            29.27   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            29.90   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            30.57   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            31.71   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            31.98   
Sixten Olsson  2003  Höganäs Simsällskap            34.97   
10  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            35.90   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            25.58   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            25.66   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap            26.01   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            26.17   
Emil Fritz  1990  Höganäs Simsällskap            26.51   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            26.68   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            26.87   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            27.11   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            27.70   
10  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            29.02   
11  Max Blomqvist  2001  Höganäs Simsällskap            29.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 42, 100m Bröstsim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    33.56        1:12.89   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    35.56        1:15.16   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    36.97        1:19.08   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.88        1:21.15   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    38.41        1:22.90   
Wilma Carlsson  2000  Ängelholms Simsällskap    40.76        1:26.72   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    44.26        1:34.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 43, 100m Medley Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    35.35        1:15.39   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    35.52        1:18.08   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.66        1:18.34   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.12        1:19.82   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    38.57        1:23.78   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.88        1:24.34   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    39.87        1:25.95   
Hjalmar Söderberg  2005  Höganäs Simsällskap    39.63        1:26.50   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.58        1:28.04   
10  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    42.27        1:32.72   
11  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    43.45        1:33.13   
12  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    47.19        1:42.75   
13  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    48.65        1:46.35   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 44, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            34.35   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            36.44   
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            37.17   
Elvira Lindkvist  2007  Höganäs Simsällskap            46.83   
                     
 
Gren 44, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            30.68   
Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            32.26   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            32.51   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            33.01   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            33.44   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            33.48   
Matilda Malm  2004  Höganäs Simsällskap            33.75   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            33.92   
Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap            35.39   
10  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap            36.08   
11  Olivia Sköld  2004  S71            36.35   
12  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap            36.54   
13  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.00   
14  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            38.40   
15  Turid Bendz  2004  Höganäs Simsällskap            41.24   
16  Isabelle Nilsson  2004  Höganäs Simsällskap            42.58   
                     
 
Gren 44, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            27.80   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            29.12   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            29.78   
Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            29.86   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            29.92   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            29.99   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            30.20   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            30.42   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            30.64   
10  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            30.86   
11  Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap            30.93   
12  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            31.10   
13  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            31.38   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            31.72   
15  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            32.49   
16  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            32.50   
17  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.66   
18  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            32.80   
19  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            32.88   
20  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            33.06   
21  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            33.66   
22  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            34.07   
                     
 
Gren 44, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            26.03   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            27.77   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            28.33   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            28.58   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            28.70   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            29.06   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS            29.19   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            29.78   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            29.82   
10  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            29.84   
11  Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap            30.03   
12  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            30.27   
13  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            30.28   
14  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            30.31   
15  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            30.86   
16  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap            33.02   
17  Malin Lundström  1990  Simklubben Ran            34.16   
18  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            35.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 45, 100m Fjärilsim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.01        1:01.07   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    29.22        1:01.48   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    30.78        1:06.56   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    30.97        1:06.83   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    31.07        1:07.83   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    31.69        1:09.91   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    31.85        1:11.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 46, 4X50m Medley Fl 13år å y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vellinge-Näset Lag 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:30.88   
  Amanda Persson  2005      39.06        39.06   
  Hanna Stenskepp  2005      44.17        1:23.23   
  Thea Wicknertz  2005      36.75        1:59.98   
  Kajsa Söderholm  2004      30.90        2:30.88   
                     
Höganäs SS Flickor 1  2004  Höganäs Simsällskap            2:46.74   
  Gabriella Mattsson  2004      44.96        44.96   
  Lovisa Larsson  2004      44.37        1:29.33   
  Matilda Malm  2004      40.89        2:10.22   
  Olivia Smith  2005      36.52        2:46.74   
                     
Höganäs SS Flickor 2  2004  Höganäs Simsällskap            DNS   
  Linnea Landby  2005                 
  Turid Bendz  2004                 
  Isabelle Nilsson  2004                 
  Elvira Lindkvist  2007              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:00   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 47, 4X50m Frisim D 14år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Höganäs SS Damer  Höganäs Simsällskap            1:51.06   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      29.05        29.05   
  Klara Juliusson  1997      27.53        56.58   
  Elin Widén  1998      28.54        1:25.12   
  Ida Liljeqvist  1999      25.94        1:51.06   
                     
Ksls Tjejer Lag 1  2002  Kristianstads SLS            1:56.08   
  Linnéa Högberg  1999      29.22        29.22   
  Saga Nyborg  2003      29.60        58.82   
  Thilde Lantz  2001      28.12        1:26.94   
  Amanda Modig  1999      29.14        1:56.08   
                     
Höganäs SS Damer 2  Höganäs Simsällskap            1:58.15   
  Alice Tufvesson  2003      29.15        29.15   
  Maja Johansson  1999      29.28        58.43   
  Heidi Winberg  1999      30.23        1:28.66   
  Ida Widén  2001      29.49        1:58.15   
                     
Vellinge Näset Lag 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:01.85   
  Kajsa Berglind  2001      29.75        29.75   
  Mathilda Kamper-Johnsson  2002      31.33        1:01.08   
  Ebba Löfgren  2001      28.76        1:29.84   
  Elin Svensson  2002      32.01        2:01.85   
                     
Höganäs SS Damer 3  Höganäs Simsällskap            2:05.89   
  Julia Andersson  2003      30.75        30.75   
  Tilda Johansson  2002      30.49        1:01.24   
  Arianna Bardelli  2002      33.16        1:34.40   
  Anna Elming  2002      31.49        2:05.89   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:00 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 48, 200m Medley Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.80  1:20.01  2:07.49    2:48.90   
Tindra D´ Aubigné  2004  Hörby Simklubb    35.81  1:20.76  2:10.62    2:49.61   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    37.38  1:20.01  2:14.07    2:52.56   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.94  1:23.86  2:14.31    2:54.54   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    41.93  1:27.43  2:17.69    2:57.16   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    38.87  1:28.18  2:23.52    3:04.71   
Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.91  1:28.39  2:24.82    3:05.71   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    43.89  1:33.97  2:27.97    3:10.64   
Lovisa Larsson  2004  Höganäs Simsällskap    45.54  1:38.39  2:34.85    3:20.09   
10  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    46.44  1:41.43  2:46.04    3:31.66   
11  Matilda Persson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    54.18  1:45.37  2:45.97    3:33.69   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 49, 100m Ryggsim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.09        1:04.78   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.33        1:09.72   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.29        1:11.73   
Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap    34.76        1:11.92   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.11        1:13.96   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    36.66        1:15.32   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.97        1:15.38   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.31        1:16.61   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    38.90        1:19.74   
10  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    39.43        1:21.29   
11  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.65        1:24.60   
12  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    41.01        1:24.83   
13  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    48.63        1:39.87   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 50, 100m Bröstsim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    37.96        1:20.12   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    38.71        1:22.16   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.76        1:24.50   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    40.97        1:26.18   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    41.56        1:27.29   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    42.07        1:27.94   
Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    42.47        1:29.09   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    42.42        1:29.81   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.34        1:31.88   
10  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap    43.19        1:32.51   
11  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    43.55        1:33.25   
12  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    44.78        1:36.60   
13  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.74        1:37.80   
14  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran    45.34        1:39.46   
15  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    48.48        1:43.83   
16  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    1:00.02        2:03.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 51, 100m Medley H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    28.54        1:01.73   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    29.23        1:01.92   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.66        1:03.63   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    31.33        1:06.51   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    31.66        1:07.35   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    33.05        1:11.28   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    34.09        1:13.26   
Max Blomqvist  2001  Höganäs Simsällskap    35.61        1:17.69   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 52, 100m Ryggsim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    33.78        1:09.25   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    34.60        1:09.58   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    34.73        1:10.72   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    35.91        1:14.88   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.76        1:15.43   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    37.10        1:15.96   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    38.33        1:17.20   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.90        1:18.27   
Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    37.63        1:18.59   
10  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    41.53        1:26.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  15:48   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.35        1:14.85   
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    35.68        1:18.93   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    37.39        1:21.96   
Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    38.80        1:25.04   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.26        1:26.88   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    39.10        1:27.33   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.53        1:27.48   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    45.36        1:40.62   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    49.97        1:49.75   
10  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    46.70        2:04.87   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  15:48 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 54, 200m Frisim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.18  1:01.84  1:34.70    2:07.65   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.85  1:04.35  1:39.76    2:14.65   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.28  1:05.76  1:41.93    2:18.51   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.88  1:07.40  1:43.83    2:20.67   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    31.57  1:07.90  1:45.77    2:22.51   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.49  1:08.88  1:45.86    2:23.60   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    34.61  1:13.13  1:51.95    2:29.10   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.53  1:10.96  1:50.58    2:30.69   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    32.26  1:10.25  1:51.23    2:30.76   
10  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    33.04  1:10.90  1:50.99    2:31.37   
11  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    34.62  1:14.52  1:54.45    2:32.35   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 55, 100m Frisim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    27.36        55.88   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    27.44        56.36   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    27.63        56.37   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    27.35        56.64   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    27.17        57.53   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    28.07        59.02   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    29.13        1:00.45   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    29.90        1:03.54   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    31.01        1:04.12   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2017         
 
 
Gren 56, 200m Medley D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    29.14  1:06.38  1:49.89    2:24.89   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    32.10  1:10.04  1:50.78    2:25.48   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    33.55  1:13.68  1:55.12    2:31.53   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    34.52  1:15.13  2:00.95    2:36.85   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    35.04  1:15.38  2:01.09    2:39.00   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    34.78  1:14.80  2:03.08    2:39.19   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    33.72  1:14.48  2:01.79    2:39.19   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    34.77  1:19.05  2:02.14    2:39.61   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    33.31  1:15.67  2:06.26    2:42.64