2020-02-25   11:17:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar B, Finaler 
Sponsor: ASPA AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            27.31   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            27.39   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            27.87   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            28.99   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            29.02   
Max Svedberg  2001  Göteborg Sim            29.37   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.51   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb            29.60   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            29.67   
10  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            29.96   
11  Max Feng  2001  Göteborg Sim            30.07   
12  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            30.10   
13  Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            30.29   
13  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            30.29   
15  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            30.35   
16  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim            30.39   
17  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            30.56   
18  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap            30.59   
19  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            30.71   
20  Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap            30.84   
21  Isak Vaide  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.06   
22  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            31.65   
23  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            31.81   
24  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.88   
25  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            31.99   
26  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            32.30   
27  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            32.52   
27  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            32.52   
29  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            32.65   
30  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            32.94   
31  Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            33.75   
32  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            33.95   
33  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            34.37   
34  Carl Erlandsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            34.48   
35  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap            36.06   
36  Sebastian Hedar  2001  Göteborg Sim            36.50   
37  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim            37.91   
Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            DNS   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner