2020-02-21   05:22:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:16   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 1, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S02 Mix Lag 1  Simklubben S 02            5:09.06   
  Kevin Shen  2003      28.82        28.82   
  Emma Abrahamsson  2003      28.31        57.13   
  John Andrew Rowland  2003      28.17        1:25.30   
  Maja Edvardsson  2003      30.03        1:55.33   
  Maximus Murray  2003      30.00        2:25.33   
  Madison Lind  2004      31.26        2:56.59   
  Alexandar Cicmil  2004      32.54        3:29.13   
  Lia Bromander  2004      33.40        4:02.53   
  Olle Sköld  2004      34.58        4:37.11   
  Elna Magnusson  2004      31.95        5:09.06   
                     
Sundsvall Mix Lag 1  Sundsvalls Simsällskap            5:10.46   
  Emma Norlin  2002      30.89        30.89   
  Ludwig Svedin  2004      28.15        59.04   
  Jonathan Nilsson  2003      29.51        1:28.55   
  Markus Näsman  2003      31.09        1:59.64   
  Leia Beijron  2004      30.75        2:30.39   
  Sofia Lindkvist  2002      32.08        3:02.47   
  Nadja Rautiainen  2004      31.92        3:34.39   
  Jason Walterstad  2004      31.21        4:05.60   
  Josef Nordén  2003      31.28        4:36.88   
  Clara Renström Halling  2004      33.58        5:10.46   
                     
SS04 Mix Lag 1  Solna Sundbyberg SS 04            5:15.32   
  Isac Böschen  2002      28.93        28.93   
  Douglas Reuterskiöld  2002      28.06        56.99   
  Nicholas Weis Shore  2002      30.42        1:27.41   
  Elliot Höft  2002      29.56        1:56.97   
  Marcus Larsson  2003      32.16        2:29.13   
  Alice Velden  2005      33.21        3:02.34   
  Elvira Montes  2004      30.90        3:33.24   
  Agnes Lundmark  2006      36.12        4:09.36   
  Emma Montelius  2005      31.43        4:40.79   
  Emilia Long  2004      34.53        5:15.32   
                     
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            5:18.33   
  Lorand Vari  2002      28.63        28.63   
  Hannah Hemberg  2002      28.34        56.97   
  Oscar Ljungqvist  2002      28.82        1:25.79   
  Wille Damber  2005      43.32        2:09.11   
  Saga Johannesson  2005      32.62        2:41.73   
  Linnea Högstedt  2004      31.11        3:12.84   
  Jack Gardiner  2004      34.97        3:47.81   
  Ebba Egnell  2005      31.40        4:19.21   
  Wilma Johansson  2002      29.76        4:48.97   
  Philip Zasowski  2002      29.36        5:18.33   
                     
Varberg Mix 1  2003  Varberg Sim            5:21.87   
  Julius Andersson  2005      31.91        31.91   
  Viking Josefson  2002      30.21        1:02.12   
  Nikki Berggren  2005      34.25        1:36.37   
  Ellie Geigel  2003      29.79        2:06.16   
  Arvid Kvorning  2005      30.51        2:36.67   
  Alexandra Olausson  2003      32.03        3:08.70   
  Pelle Huldén  2002      30.36        3:39.06   
  Alva Tingstorp  2005      34.12        4:13.18   
  Joseph Ornek  2005      33.42        4:46.60   
  Emmi Engström  2005      35.27        5:21.87   
                     
S02 Mix Lag2  Simklubben S 02            5:24.85   
  Linus Olofsson  2003      30.28        30.28   
  Miray Beybutov  2005      34.71        1:04.99   
  Gustav Forssell  2003      30.86        1:35.85   
  Ellen Vråmo  2004      33.51        2:09.36   
  Vide Troberg Eskola  2003      29.07        2:38.43   
  Ella Holmqvist  2005      33.84        3:12.27   
  Zoobin Mohammadi  2004      34.90        3:47.17   
  Amanda Cederqvist  2005      35.04        4:22.21   
  Noah Emanuelsson  2003      30.69        4:52.90   
  Emelie Edberg  2002      31.95        5:24.85   
                     
Falkenberg Mix  2004  Falkenbergs Simklubb            5:30.92   
  Mats Rehn  2002      30.50        30.50   
  Elma Christiansson  2004      36.23        1:06.73   
  David Polyushkin  2002      31.58        1:38.31   
  Linnea Andersson  2004      36.00        2:14.31   
  Ebba Davidsson  2003      33.11        2:47.42   
  Emil Stenberg  2004      36.45        3:23.87   
  Elsa Kanth  2004      34.65        3:58.52   
  Alexander Mcadam  2004      30.76        4:29.28   
  Maja Feldhusen  2003      32.81        5:02.09   
  Carl Storberg  2002      28.83        5:30.92   
                     
Värnamo SS Mix  Värnamo Simsällskap            5:31.95   
  Hilma Ihreborn  2005      30.34        30.34   
  Anton Bäckman  2003      34.08        1:04.42   
  Jennifer Jingmark  2003      33.78        1:38.20   
  Hanna Mirkhan  2003      29.15        2:07.35   
  Vincent Nyberg  2006      35.79        2:43.14   
  Hugo Ringblom  2004      33.05        3:16.19   
  Carl Thelin  2004      38.01        3:54.20   
  Ella Stensson  2005      36.67        4:30.87   
  Lovisa Svensson  2002      29.84        5:00.71   
  Jonathan Thelin  2003      31.24        5:31.95   
                     
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            5:47.01   
  Ella Simonsson  2002      31.53        31.53   
  Loke Egnell  2003      30.89        1:02.42   
  Filippa Hemberg  2004      35.37        1:37.79   
  Max Ha  2006      38.99        2:16.78   
  Loke Sandén  2004      38.63        2:55.41   
  Stella Buer Levy  2004      30.33        3:25.74   
  Ellinor Olesen  2002      34.41        4:00.15   
  Albert Lindroth  2005      44.68        4:44.83   
  Frida Skåring  2002      30.85        5:15.68   
  Marcus Nordberg  2002      31.33        5:47.01   
                     
Hvetlanda Mix [2003]  2003  Hvetlanda Simsällskap            5:19.11  EXTRA 
  Erik Löfsved  2002      27.95        27.95   
  Thea Lindman  2003      32.65        1:00.60   
  Alfred Sellmo  2002      34.61        1:35.21   
  Alva Steindl  2002      32.64        2:07.85   
  Lowe Hedqvist  2003      35.14        2:42.99   
  Tindra Åkerblom  2003      31.38        3:14.37   
  Filip Salehzadeh  2002      33.51        3:47.88   
  Ella Haraldsson  2003      30.89        4:18.77   
  Linus Gildert  2003      31.03        4:49.80   
  Jazmina Hedqvist  2002      29.31        5:19.11   
                     
Mass Mix 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
  Filiph Castillo Karlsson  2002                 
  Tina Hopmark  2002                 
  Karl Skogsberg  2003                 
  Sara Nyqvist  2003                 
  Lukas Fredholm  2003                 
  Ludwig Lundborg  2002                 
  Sara Hopmark  2004                 
  Emilia Esborn  2003                 
  Saga Janzén  2002                 
  Linus Hagedorn  2002              DNS   
                     
Mass Mix 2  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kungsbacka Mix Lag 1  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Axel Vaide  2005      29.93        29.93   
  Anna Graffner  2002      30.51        1:00.44   
  Jonathan Zachrisson  2002      28.98        1:29.42   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:16 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            25.56   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.58   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            25.97   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            26.15   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.28   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            26.33   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            26.41   
Emil Hammarlund  1995  Sundsvalls Simsällskap            26.83   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            26.88   
10  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            27.37   
11  Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02            27.39   
12  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            27.70   
13  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            27.71   
14  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            27.72   
15  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            27.75   
16  Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap            27.80   
17  Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap            27.82   
18  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            27.93   
19  Pär Börjeson  1998  Göteborg Sim            27.94   
19  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            27.94   
21  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            28.15   
22  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            28.23   
23  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            28.48   
24  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            28.54   
25  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap            28.65   
26  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            28.70   
27  Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap            28.73   
28  Gustav Vallbo  1999  Karlskrona Simsällskap            28.80   
28  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            28.80   
30  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            28.87   
31  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            28.89   
32  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            28.96   
33  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            28.99   
34  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            29.02   
35  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            29.04   
36  Rickard Thillman  1997  Kungälvs Simsällskap            29.24   
37  Måns Tangvald  1995  Göteborg Sim            29.63   
38  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.67   
39  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            29.69   
40  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            29.80   
41  Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.96   
42  Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap            30.10   
43  Alexander Waldo  1998  Karlskrona Simsällskap            30.19   
44  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            30.48   
45  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim            32.47   
46  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim            32.95   
47  William Larsson  1999  Simklubben 1970            32.98   
48  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            34.95   
Miro Torola  1995  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer A, Finaler 
Sponsor: Kjells arbetskläder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.47  1:03.06  1:37.35    2:11.49   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.46  1:03.77  1:37.84    2:11.88   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    30.88  1:04.58  1:38.69    2:12.99   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.09  1:03.62  1:38.91    2:14.14   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    32.31  1:07.23  1:42.57    2:16.52   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    31.02  1:06.31  1:41.80    2:16.56   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    30.06  1:04.03  1:40.32    2:16.63   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.32  1:07.04  1:42.42    2:17.85   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    30.62  1:05.80  1:42.31    2:18.25   
10  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    31.82  1:07.37  1:43.29    2:19.03   
11  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    30.48  1:05.96  1:42.38    2:19.53   
12  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    32.33  1:07.77  1:43.91    2:19.73   
13  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    32.87  1:08.24  1:44.48    2:20.42   
14  Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    32.11  1:08.02  1:44.43    2:20.46   
15  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    32.87  1:09.08  1:46.52    2:23.92   
16  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    33.29  1:10.11  1:47.76    2:25.37   
17  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    32.19  1:08.55  1:46.66    2:25.42   
18  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap    32.97  1:09.97  1:48.45    2:25.96   
19  Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    32.36  1:08.58  1:47.94    2:29.04   
20  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    33.50  1:11.53  1:51.38    2:30.85   
21  Denise Persson  1998  Simklubben S 02    34.61  1:12.75  1:52.88    2:34.07   
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar B, Finaler 
Sponsor: ASPA AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            27.31   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            27.39   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            27.87   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            28.99   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            29.02   
Max Svedberg  2001  Göteborg Sim            29.37   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.51   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb            29.60   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            29.67   
10  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            29.96   
11  Max Feng  2001  Göteborg Sim            30.07   
12  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            30.10   
13  Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            30.29   
13  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            30.29   
15  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            30.35   
16  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim            30.39   
17  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            30.56   
18  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap            30.59   
19  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            30.71   
20  Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap            30.84   
21  Isak Vaide  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.06   
22  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            31.65   
23  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            31.81   
24  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.88   
25  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            31.99   
26  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            32.30   
27  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            32.52   
27  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            32.52   
29  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            32.65   
30  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            32.94   
31  Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            33.75   
32  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            33.95   
33  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            34.37   
34  Carl Erlandsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            34.48   
35  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap            36.06   
36  Sebastian Hedar  2001  Göteborg Sim            36.50   
37  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim            37.91   
Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            DNS   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer B, Finaler 
Sponsor: JnJ Survey AB JnJ Surve 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    31.09  1:05.56  1:40.37    2:14.34   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    31.47  1:05.79  1:41.09    2:15.63   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.99  1:07.08  1:42.58    2:16.85   
Felicia Thonander  2001  Kungälvs Simsällskap    32.09  1:06.47  1:41.95    2:17.89   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    31.86  1:07.22  1:43.28    2:18.84   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    32.13  1:07.53  1:43.74    2:19.13   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.61  1:06.73  1:43.00    2:19.55   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    31.93  1:07.34  1:43.96    2:19.58   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.94  1:07.54  1:44.26    2:19.69   
10  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.32  1:09.82  1:45.33    2:20.29   
11  Pauline Hellesø Eriksen  2001  Lambertseter Svømmeklubb    32.45  1:07.75  1:44.37    2:20.42   
11  Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim    32.50  1:07.79  1:44.34    2:20.42   
13  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    31.31  1:06.42  1:42.89    2:20.50   
14  Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    31.53  1:07.39  1:44.47    2:20.80   
15  Adna Drincic  2001  Växjö Simsällskap    32.85  1:09.71  1:46.76    2:22.59   
16  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    32.84  1:09.15  1:46.99    2:22.64   
17  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    32.76  1:09.44  1:47.22    2:22.72   
18  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    32.74  1:09.52  1:47.00    2:22.80   
19  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    32.73  1:09.25  1:46.57    2:23.13   
20  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.65  1:08.52  1:46.03    2:23.16   
21  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    32.72  1:08.79  1:46.11    2:23.28   
22  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    33.10  1:09.05  1:46.60    2:23.44   
23  Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    32.83  1:10.10  1:47.85    2:24.31   
24  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.45  1:09.72  1:47.71    2:25.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar D, Finaler 
Sponsor: Le Pain Français 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            31.92   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            32.59   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            33.47   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            33.90   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsällskap            34.45   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            35.16   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            35.64   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            35.77   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            36.00   
10  Axel Vaide  2005  Kungsbacka Simsällskap            36.51   
11  Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            37.76   
12  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            38.92   
13  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            38.99   
14  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            39.33   
15  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap            39.65   
16  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap            39.97   
17  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            40.93   
18  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund            41.80   
19  Vincent Nyberg  2006  Värnamo Simsällskap            41.85   
20  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            42.11   
21  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            42.78   
22  Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            43.94   
23  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            45.24   
24  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            45.71   
25  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            49.86   
26  Max Ha  2006  Göteborg Sim            51.47   
27  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap            52.70   
28  Bardiya Damavandi  2006  Göteborg Sim            55.28   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            DNS   
Nam Nguyen  2005  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer D, Finaler 
Sponsor: Torbeskär byggnads AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Marie Thingberg-  2004  Lambertseter Svømmeklubb    30.71  1:05.28  1:41.01    2:14.37   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    32.95  1:09.45  1:45.54    2:21.32   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    31.93  1:08.36  1:45.85    2:21.71   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund    32.45  1:08.95  1:47.44    2:25.90   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    33.26  1:10.92  1:49.72    2:28.21   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    33.37  1:10.75  1:50.38    2:28.64   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    33.60  1:11.34  1:51.23    2:29.09   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    34.87  1:14.09  1:53.37    2:30.28   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    34.69  1:13.18  1:52.75    2:30.39   
10  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    34.19  1:12.54  1:52.21    2:30.59   
11  Polina Zhirkova  2004  Kungälvs Simsällskap    34.53  1:12.84  1:52.25    2:30.90   
12  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.51  1:11.87  1:51.63    2:31.17   
13  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    35.62  1:14.17  1:52.95    2:32.44   
14  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    35.41  1:14.43  1:54.70    2:33.90   
15  Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb    34.05  1:13.33  1:53.95    2:34.60   
16  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    36.33  1:15.41  1:55.81    2:34.76   
17  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    33.87  1:13.50  1:54.19    2:34.94   
18  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    35.15  1:14.73  1:55.24    2:35.49   
19  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.49  1:16.23  1:58.25    2:36.99   
20  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    35.94  1:17.32  1:59.82    2:40.23   
21  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap    36.53  1:18.60  1:59.57    2:40.68   
22  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    36.22  1:17.61  1:59.88    2:41.82   
23  Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap    37.52  1:20.39  2:04.05    2:45.31   
24  Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap    37.82  1:21.49  2:05.32    2:45.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            28.34   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            29.64   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.98   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            30.11   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            30.44   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            30.52   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            30.70   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.74   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            30.77   
10  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.36   
11  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb            31.49   
12  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.52   
13  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap            31.54   
14  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            31.56   
15  Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            31.96   
16  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.14   
17  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.18   
18  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            32.43   
19  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            32.55   
20  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            32.67   
21  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            32.71   
22  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svømmeklubb            32.80   
23  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            32.89   
24  Sebastien Fouilloux-Iaqui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            32.94   
25  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.10   
26  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            33.24   
27  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            33.28   
28  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            33.57   
29  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            33.60   
30  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            33.79   
31  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            33.87   
32  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.89   
33  Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.93   
34  Erik Ouren  2003  Lambertseter Svømmeklubb            33.97   
35  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            34.02   
36  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.04   
37  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.16   
38  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.18   
39  Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            34.54   
40  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            34.64   
41  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            34.91   
42  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            35.00   
43  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            35.14   
44  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            35.22   
44  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.22   
46  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            35.37   
47  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            35.50   
48  Martin Navelsaker Beitvei  2003  Lambertseter Svømmeklubb            35.63   
49  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            35.78   
50  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.94   
51  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            35.95   
52  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.24   
53  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            36.28   
54  Thivihaan Sriranganathan  2003  Lambertseter Svømmeklubb            36.47   
55  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.60   
56  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            36.74   
57  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.98   
58  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            37.19   
59  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            37.26   
60  David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            37.36   
61  Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.51   
62  John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            37.56   
63  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            37.68   
64  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb            38.18   
65  Pooya Manuchehri Rad  2002  Göteborg Sim            38.78   
66  August Rättgård  2003  Göteborg Sim            38.95   
67  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.08   
68  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            39.13   
69  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim            39.22   
70  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            39.30   
71  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            40.17   
72  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            40.46   
73  Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            40.49   
74  Danier Majed  2003  Simklubben S 02            40.53   
75  Ali Elhage  2002  Göteborg Sim            40.75   
76  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            40.76   
77  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            40.87   
78  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            41.28   
79  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            42.10   
80  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            42.93   
81  Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.02   
82  Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04            45.68   
83  Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            46.61   
84  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap            48.91   
Axel Lindström  2003  Göteborg Sim            DNS   
Fredrik Pettersson  2003  Göteborg Sim            DNS   
Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 9, 200m Frisim Damer C, Finaler 
Sponsor: NYKAB i Sätila NYKAB i 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise C. Romundset  2002  Lambertseter Svømmeklubb    31.02  1:05.51  1:40.59    2:14.13   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    30.81  1:05.97  1:41.79    2:14.97   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    32.29  1:07.60  1:43.68    2:18.24   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    31.65  1:07.42  1:43.11    2:18.70   
Silje Jahr  2003  Lambertseter Svømmeklubb    32.11  1:08.09  1:44.69    2:19.38   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.03  1:08.21  1:44.15    2:19.47   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    33.57  1:09.46  1:45.24    2:20.11   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    32.31  1:08.09  1:44.47    2:20.25   
Julia Sandberg  2003  Lambertseter Svømmeklubb    31.71  1:07.22  1:43.92    2:20.61   
10  Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    32.00  1:08.21  1:45.09    2:21.39   
11  Malene Johanne Høgberg  2003  Lambertseter Svømmeklubb    33.20  1:08.92  1:46.04    2:21.58   
12  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    33.20  1:09.35  1:46.56    2:22.84   
13  Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.63  1:09.00  1:46.70    2:23.09   
14  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    32.72  1:08.95  1:46.43    2:23.84   
15  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    33.33  1:10.98  1:49.37    2:26.53   
16  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    33.39  1:10.13  1:48.53    2:26.54   
17  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    32.82  1:10.37  1:49.05    2:27.33   
18  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    33.77  1:11.64  1:50.52    2:28.05   
19  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.36  1:10.50  1:50.03    2:28.96   
20  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    33.55  1:11.35  1:50.95    2:30.22   
21  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    34.24  1:12.65  1:52.08    2:30.69   
22  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap    33.88  1:12.57  1:53.13    2:31.15   
23  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    34.73  1:13.55  1:54.04    2:31.89   
24  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    35.37  1:14.27  1:55.00    2:36.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar A, Finaler 
Sponsor: Allflytt Göteborg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    31.10  1:06.40  1:43.00    2:20.92   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    32.80  1:09.65  1:48.18    2:25.86   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.54  1:09.12  1:47.62    2:27.06   
Emil Hammarlund  1995  Sundsvalls Simsällskap    32.76  1:10.46  1:50.18    2:29.80   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    33.59  1:12.40  1:52.35    2:33.40   
Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    33.42  1:11.68  1:52.61    2:34.55   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    32.49  1:10.88  1:53.25    2:38.48   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    34.89  1:15.38  1:57.69    2:38.87   
Alexander Waldo  1998  Karlskrona Simsällskap    33.70  1:12.85  1:55.14    2:39.64   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    35.71  1:17.11  1:59.38    2:41.68   
11  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.16  1:18.25  2:01.15    2:43.78   
12  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    37.49  1:20.12  2:03.27    2:47.38   
13  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    35.71  1:16.93  2:01.37    2:48.12   
14  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    38.45  1:22.83  2:09.12    2:56.12   
15  Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970    38.87  1:24.07  2:11.60    2:59.73   
16  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    38.30  1:25.09  2:14.28    3:02.38   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            DNS   
Miro Torola  1995  Göteborg Sim            DNS   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            31.13   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap            31.16   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            31.23   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            32.03   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            32.10   
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsällskap            32.38   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            32.77   
Christin Heina  1996  Göteborg Sim            32.81   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            32.99   
10  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            33.27   
11  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            33.43   
12  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            33.44   
13  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.49   
14  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim            33.74   
15  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            33.87   
16  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap            33.92   
17  Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap            33.98   
18  Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            34.24   
19  Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap            34.32   
20  Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            35.02   
21  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap            35.13   
22  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            35.25   
23  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.30   
24  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            35.32   
25  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            35.86   
26  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            35.91   
27  Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap            36.12   
28  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            36.28   
29  Denise Persson  1998  Simklubben S 02            36.47   
30  Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            36.74   
31  Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap            36.91   
32  Isabella Brogren  1999  Simklubben S 02            37.32   
33  Damla Ölmez  1999  Angereds Simklubb            38.21   
34  Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap            38.40   
35  Regina Borg Wermäng  1999  Angereds Simklubb            38.88   
36  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            39.64   
37  Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            42.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar B, Finaler 
Sponsor: Räknesnurran Ekonomi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Feng  2001  Göteborg Sim    35.20  1:15.10  1:56.91    2:37.83   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    36.66  1:18.06  2:00.63    2:41.48   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    34.41  1:14.92  1:58.27    2:41.53   
Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    36.39  1:17.90  2:00.85    2:43.55   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim    36.42  1:18.46  2:02.23    2:45.11   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    37.51  1:19.64  2:02.88    2:45.52   
Alexander Lemos Thaler  2000  Simklubben Elfsborg    37.33  1:19.25  2:01.90    2:45.52   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    36.50  1:18.22  2:01.68    2:46.00   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.29  1:19.67  2:03.76    2:47.33   
10  Isak Vaide  2001  Kungsbacka Simsällskap    36.94  1:19.77  2:03.36    2:47.34   
11  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    37.84  1:21.04  2:05.82    2:49.38   
12  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    37.50  1:19.86  2:04.17    2:49.71   
13  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    37.38  1:20.89  2:05.81    2:50.10   
14  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap    38.76  1:22.65  2:07.89    2:50.99   
15  Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    38.53  1:22.65  2:09.49    2:55.11   
16  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    37.80  1:23.50  2:09.89    2:56.56   
17  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    39.83  1:24.81  2:11.13    2:57.52   
18  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    40.56  1:26.57  2:13.14    2:59.12   
19  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    41.40  1:27.71  2:14.51    3:02.20   
20  Oscar Jebsen Setterberg  2001  Göteborg Sim    42.37  1:31.70  2:21.77    3:10.80   
21  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    42.85  1:31.97  2:23.20    3:15.82   
22  Sebastian Hedar  2001  Göteborg Sim    44.09  1:34.93  2:26.97    3:16.83   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:41   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Westholm  2001  Kungsbacka Simsällskap            32.63   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            32.85   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            32.89   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            33.10   
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap            33.23   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02            33.30   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap            33.67   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            33.90   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            33.91   
Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap            33.91   
11  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap            33.98   
12  Sofia Bekken  2001  Kungsbacka Simsällskap            34.05   
13  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim            34.09   
14  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.18   
15  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            34.36   
16  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            34.39   
17  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            34.64   
17  Felicia Thonander  2001  Kungälvs Simsällskap            34.64   
17  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            34.64   
20  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            34.81   
21  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.88   
22  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            35.15   
23  Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.56   
24  Maja Hedström  2001  Varberg Sim            35.85   
25  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            36.37   
26  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            36.57   
27  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            36.80   
27  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            36.80   
29  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            36.90   
29  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim            36.90   
31  Pauline Hellesø Eriksen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            36.91   
32  Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund            37.00   
33  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            37.11   
34  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim            37.34   
35  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            37.41   
36  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            37.44   
37  Astrid Wadahl  2001  Lambertseter Svømmeklubb            37.47   
38  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap            37.86   
39  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.87   
40  Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim            37.93   
41  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            37.95   
42  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            37.99   
43  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap            38.07   
44  Negin Hashmati  2000  Angereds Simklubb            38.31   
45  Julia Henrysson  2000  Hvetlanda Simsällskap            38.38   
46  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.44   
47  Adna Drincic  2001  Växjö Simsällskap            38.56   
48  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap            38.94   
49  Astrid Mann  2001  Värnamo Simsällskap            39.04   
50  Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap            39.42   
51  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            39.52   
52  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            39.70   
53  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap            39.85   
54  Megane Consil  2001  Göteborg Sim            39.91   
55  Torun Sandén  2001  Göteborg Sim            40.45   
56  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            40.47   
57  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            40.58   
58  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap            41.13   
59  Sandra Lingman-Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04            41.34   
60  Lovisa Gustafsson  2001  Hvetlanda Simsällskap            41.37   
61  Moa Nyberg  2001  Åkersberga Simsällskap            42.41   
62  Clara Rönnäng  2001  Värnamo Simsällskap            42.67   
63  Emma Svensson  2001  S77 Stenungsund            45.43   
64  Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap            48.79   
65  Tilde Berg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            50.61   
Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:41 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar D, Finaler 
Sponsor: Scan Global Logistics AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    38.97  1:23.43  2:08.48    2:54.23   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsällskap    38.45  1:23.49  2:09.60    2:55.78   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    40.52  1:28.54  2:17.43    3:03.50   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    41.32  1:28.12  2:16.64    3:03.50   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    42.82  1:31.06  2:20.78    3:09.32   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    43.67  1:32.98  2:22.95    3:12.01   
Axel Vaide  2005  Kungsbacka Simsällskap    43.26  1:34.20  2:25.64    3:15.79   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    44.32  1:34.66  2:26.17    3:16.38   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    46.83  1:38.23  2:30.69    3:20.29   
10  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    46.00  1:37.64  2:29.87    3:20.50   
11  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    45.62  1:37.98  2:30.67    3:21.82   
12  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    44.82  1:35.85  2:29.04    3:21.96   
13  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    45.60  1:39.20  2:34.21    3:28.34   
14  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    48.19  1:42.36  2:38.29    3:32.38   
15  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    47.70  1:42.57  2:39.31    3:34.03   
16  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    51.34  1:48.09  2:44.26    3:41.03   
17  Seth Svensson  2005  Varberg Sim    51.31  1:48.56  2:46.81    3:42.76   
18  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    50.38  1:49.14  2:49.44    3:45.27   
19  Nam Nguyen  2005  Kungälvs Simsällskap    49.64  1:47.06  2:47.43    3:45.47   
20  Loke Sandén  2004  Göteborg Sim    53.62  1:54.05  2:54.04    3:54.36   
21  Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim    53.38  1:54.41  2:56.78    3:54.65   
22  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    55.96  2:00.17  3:05.93    4:13.03   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            DNS   
Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Marie Thingberg-  2004  Lambertseter Svømmeklubb            33.79   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            34.00   
Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb            34.54   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.57   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            34.59   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            35.38   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            35.55   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.84   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            36.10   
10  Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            36.17   
11  Madison Lind  2004  Simklubben S 02            36.42   
12  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            37.00   
13  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            37.35   
14  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.38   
15  Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            37.39   
16  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            37.47   
17  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            37.75   
18  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            38.03   
19  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            38.35   
20  Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            38.44   
21  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            38.58   
22  Stella Buer Levy  2004  Göteborg Sim            38.64   
23  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            39.04   
24  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            39.49   
25  Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.55   
26  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.60   
27  Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap            39.72   
28  Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            39.83   
29  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            39.89   
30  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            40.02   
31  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            40.05   
32  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            40.09   
33  Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            40.22   
34  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            40.26   
35  Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap            40.36   
36  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            40.64   
37  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            40.66   
38  Clara Renström Halling  2004  Sundsvalls Simsällskap            40.74   
39  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap            40.79   
40  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            40.85   
41  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.95   
42  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            41.00   
43  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            41.11   
44  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            41.15   
45  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.63   
46  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            41.64   
47  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap            41.68   
48  Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            41.69   
49  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            42.01   
50  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            42.19   
51  Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            42.28   
52  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            42.45   
53  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            43.51   
54  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            43.60   
55  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            43.97   
56  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            44.01   
57  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            44.19   
58  Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap            44.22   
59  Ella Stensson  2005  Värnamo Simsällskap            44.33   
60  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            44.43   
61  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            44.56   
62  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            44.67   
63  Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim            44.68   
64  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            44.85   
65  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            44.98   
66  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            45.18   
67  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            45.20   
68  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            45.42   
69  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            45.63   
70  Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            45.74   
71  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            45.76   
72  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            45.90   
73  Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            45.94   
73  Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            45.94   
75  Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            46.20   
76  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            46.29   
77  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            46.37   
78  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb            46.41   
79  Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            46.87   
80  Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            46.96   
81  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            47.12   
82  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            47.19   
83  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            47.38   
84  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            48.64   
85  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            48.79   
86  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            49.80   
87  Hannah Kristiansson  2004  Kungälvs Simsällskap            50.63   
88  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.71   
89  Ida Magnusson  2005  Kungsbacka Simsällskap            51.03   
90  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            51.65   
91  Ruth Lindblad  2004  Göteborg Sim            52.07   
92  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            52.70   
93  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            52.79   
94  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            53.07   
95  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.13   
96  Freja Johansson  2005  Göteborg Sim            55.26   
97  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            56.06   
98  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:01.10   
99  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:01.17   
100  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            1:05.31   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            DNS   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim            DSQ   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:33   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar C, Finaler 
Sponsor: Newbody 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb    37.61  1:18.81  2:01.37    2:43.75   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    35.98  1:18.91  2:03.86    2:45.18   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.26  1:20.33  2:03.45    2:46.69   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb    37.98  1:20.81  2:04.38    2:47.02   
Sebastien Fouilloux-Iaqui  2003  Lambertseter Svømmeklubb    38.62  1:21.06  2:04.61    2:47.96   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    36.92  1:20.16  2:04.02    2:48.34   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    38.42  1:21.72  2:05.63    2:49.33   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    38.71  1:22.23  2:06.06    2:49.42   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    39.01  1:23.73  2:08.76    2:51.46   
10  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.16  1:20.91  2:06.69    2:52.79   
11  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    39.49  1:24.71  2:10.63    2:55.79   
12  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    38.90  1:23.17  2:09.61    2:57.57   
13  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    40.05  1:25.16  2:11.75    2:57.77   
14  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    39.03  1:25.66  2:12.85    2:59.05   
15  Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.79  1:29.17  2:16.45    2:59.53   
16  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.03  1:27.38  2:15.98    3:01.34   
17  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    40.72  1:27.88  2:15.52    3:02.03   
18  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svømmeklubb    40.74  1:27.77  2:15.48    3:02.54   
19  Thivihaan Sriranganathan  2003  Lambertseter Svømmeklubb    40.93  1:26.83  2:14.07    3:02.63   
20  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.36  1:28.49  2:16.01    3:03.82   
21  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    41.52  1:28.92  2:18.25    3:06.53   
22  Erik Ouren  2003  Lambertseter Svømmeklubb    44.18  1:34.71  2:24.13    3:10.28   
23  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    42.21  1:31.29  2:22.47    3:10.98   
24  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    43.29  1:32.37  2:22.87    3:12.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:33 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            31.79   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            32.18   
Elise C. Romundset  2002  Lambertseter Svømmeklubb            32.63   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            33.08   
Silje Jahr  2003  Lambertseter Svømmeklubb            33.40   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim            34.12   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.24   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            34.36   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg            34.52   
10  Julia Sandberg  2003  Lambertseter Svømmeklubb            34.54   
11  Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.61   
12  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            34.69   
12  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            34.69   
14  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            34.97   
15  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim            35.05   
16  Charlotte Hansen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            35.10   
17  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            35.11   
18  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            35.43   
19  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            35.44   
20  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            35.53   
21  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            35.58   
22  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.60   
23  Kamilla Vatvedt  2002  Lambertseter Svømmeklubb            35.84   
24  Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.96   
25  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            36.16   
26  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim            36.20   
27  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            36.25   
28  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            36.27   
29  Martine Børresen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            36.34   
30  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.45   
31  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap            36.46   
32  Malene Johanne Høgberg  2003  Lambertseter Svømmeklubb            36.48   
33  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            36.49   
34  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            36.60   
35  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            36.70   
36  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            36.74   
37  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            36.76   
38  Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap            36.77   
39  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            36.97   
40  Natalia Lugowska  2002  Göteborg Sim            36.98   
41  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            37.04   
42  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            37.07   
43  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim            37.11   
44  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap            37.12   
45  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            37.21   
46  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            37.24   
47  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim            37.27   
48  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            37.28   
49  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            37.30   
50  Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap            37.36   
51  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim            37.50   
52  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap            37.62   
53  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.64   
54  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg            37.72   
55  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap            37.74   
56  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.80   
57  Vilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            37.81   
58  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            37.87   
59  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.90   
60  Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.01   
61  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.08   
62  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            38.10   
63  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap            38.18   
64  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.22   
65  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            38.29   
66  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            38.33   
67  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            38.57   
67  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            38.57   
69  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            38.64   
70  Engla Löfström  2003  Ronneby Simsällskap            38.69   
71  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            38.70   
72  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.71   
73  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.74   
73  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            38.74   
75  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            38.85   
75  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            38.85   
77  Sofia Hake  2003  Kungsbacka Simsällskap            38.89   
78  Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim            39.07   
79  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            39.29   
80  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            39.33   
81  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            39.37   
82  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            39.66   
83  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.76   
84  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.88   
85  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            39.89   
86  Liv Johansson  2002  Göteborg Sim            39.93   
87  Teigan Hussey  2002  Göteborg Sim            40.03   
88  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            40.07   
89  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            40.09   
90  Ellinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            40.11   
91  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04            40.17   
92  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.29   
93  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            40.44   
94  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            40.48   
95  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            40.61   
96  Towalie Hedelin  2002  Åkersberga Simsällskap            40.62   
97  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            40.64   
98  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            40.66   
99  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap            40.71   
100  Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb            40.81   
101  Lova Skanse  2003  Kungälvs Simsällskap            40.86   
102  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap            40.95   
103  Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.51   
104  Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            41.61   
105  Elin Nedoh  2003  Göteborg Sim            42.10   
106  Zainab Hamdar  2003  Göteborg Sim            42.36   
107  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            42.53   
108  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04            42.63   
109  Freja Hallberg  2003  Karlshamns Simklubb            43.23   
110  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            43.48   
111  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            43.49   
112  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            43.75   
113  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            43.85   
114  Kajsa Sjöström  2002  Göteborg Sim            44.30   
115  Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.60   
116  Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            45.76   
117  Thea Ekeröös  2003  Falkenbergs Simklubb            46.69   
118  Maryam Forghani  2002  Solna Sundbyberg SS 04            46.99   
119  Hanna Månendahl  2003  Kungsbacka Simsällskap            48.72   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
Aoife Hjelm  2002  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Elena Runfors  2002  S77 Stenungsund            DSQ   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            DSQ   
Sirin Sponga  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:53 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:10   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 18, 4x100m IM Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kungälv Herrar Lag 1  1965  Kungälvs Simsällskap            4:06.07   
  Fredrik Emanuelsson  1999      28.25  1:01.67      1:01.67   
  Mathias Petrusson  1993      28.14  1:00.85      2:02.52   
  Tobias Josefsson  1997      29.09  1:03.68      3:06.20   
  Daniel Andersson  1997      28.70  59.87      4:06.07   
                     
S02 Herrar  Simklubben S 02            4:06.12   
  Anton Björck-Teuscher  1993      28.53  1:00.96      1:00.96   
  Elias Gausel  1996      26.97  58.73      1:59.69   
  Johannes Sköld  1996      27.82  1:00.52      3:00.21   
  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998      32.15  1:05.91      4:06.12   
                     
Uddevalla Herrar [1999]  1999  Uddevalla Sim            4:17.99   
  Kalle Svensson  1997      26.70  59.07      59.07   
  Rick Cuperus  1999      28.16  1:03.64      2:02.71   
  Gabriel Hansson  2000      30.25  1:07.16      3:09.87   
  Axel Gustavsson  2000      32.28  1:08.12      4:17.99   
                     
Mass Herrar [1996]  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:18.78   
  Aron Qvirist  1998      27.49  1:03.69      1:03.69   
  Joel Eliasson  1998      29.24  1:05.49      2:09.18   
  Torsten Bohlin  1999      30.78  1:07.26      3:16.44   
  Christopher Jedel  1995      28.15  1:02.34      4:18.78   
                     
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            4:24.23   
  Jakob Gustafsson  1999      29.42  1:04.92      1:04.92   
  Erik Krysén  2000      30.71  1:07.87      2:12.79   
  Anton Campalto  1998      30.73  1:05.18      3:17.97   
  Alfred Lindén  1997      29.73  1:06.26      4:24.23   
                     
Kalmar SS Herrar  Kalmar Simsällskap            4:24.48   
  Jacob Olsson  1998      28.73  1:01.23      1:01.23   
  Atis Stikáns  1999      28.53  1:05.61      2:06.84   
  Alexander Loo  2001      32.40  1:08.97      3:15.81   
  Carl Lingström  2002      31.39  1:08.67      4:24.48   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 1  Kungsbacka Simsällskap            4:26.52   
  Kevin Norlin  2000      30.38  1:06.47      1:06.47   
  Sebastian Svensson  2001      32.19  1:08.14      2:14.61   
  Isak Vaide  2001      31.42  1:10.35      3:24.96   
  Anton Dahlgren  1999      28.56  1:01.56      4:26.52   
                     
Göteborg Herrar 1  Göteborg Sim            4:27.98   
  Philip Borgström Bishop  1999      29.71  1:05.84      1:05.84   
  Max Feng  2001      31.70  1:07.73      2:13.57   
  Max Svedberg  2001      29.76  1:07.23      3:20.80   
  Karl Bohlin  2001      30.73  1:07.18      4:27.98   
                     
Åkersberga Herrar  Åkersberga Simsällskap            4:28.18   
  Thomas Östervall  2000      30.16  1:04.79      1:04.79   
  Oskar Nilsson  1995      30.43  1:03.87      2:08.66   
  William Jansson  2000      30.25  1:08.20      3:16.86   
  Adam Söderqvist  2000      32.52  1:11.32      4:28.18   
                     
10  Karlskrona Herrar  1999  Karlskrona Simsällskap            4:28.41   
  Alexander Waldo  1998      30.93  1:06.64      1:06.64   
  Viktor Carlsson  2000      30.82  1:08.31      2:14.95   
  Jakob Werner  2000      31.76  1:11.34      3:26.29   
  Elias Kromnow  1999      29.27  1:02.12      4:28.41   
                     
11  Höganäs SS Herrar  Höganäs Simsällskap            4:34.97   
  Johan Killman  1999      31.56  1:06.97      1:06.97   
  Viggo Winberg  2002      35.43  1:16.56      2:23.53   
  Erik Juliusson  1998      29.70  1:04.56      3:28.09   
  Jesper Lundqvist  1999      29.82  1:06.88      4:34.97   
                     
12  Kungälv Herrar Lag 2  1965  Kungälvs Simsällskap            4:40.61   
  Rickard Thillman  1997      30.96  1:10.25      1:10.25   
  Martin Isaksson  1998      31.03  1:08.05      2:18.30   
  Robert Sjöberg  1998      32.88  1:10.79      3:29.09   
  Noah Gustafsson  2000      33.20  1:11.52      4:40.61   
                     
13  Växjö SS Herrar  Växjö Simsällskap            4:57.39   
  Marcus Ottosson  1997      29.50  1:07.13      1:07.13   
  Ludvig Hallum  2003      36.02  1:16.18      2:23.31   
  Alvin Eriksson  2003      35.06  1:18.25      3:41.56   
  Simon Viksten  1999      34.64  1:15.83      4:57.39   
                     
14  S 77 Herrar  S77 Stenungsund            4:57.44   
  Markus Börjesson  2001      33.70  1:13.90      1:13.90   
  Alfred Thäng  2001      33.30  1:12.86      2:26.76   
  Jesper Holmdahl  1999      30.92  1:07.67      3:34.43   
  Rasmus Gustafsson  2001      38.91  1:23.01      4:57.44   
                     
15  Kungsbacka Herrar Lag 2  Kungsbacka Simsällskap            5:04.36   
  Carl Erlandsson  2001      35.15  1:17.05      1:17.05   
  Jonathan Einarsson  2001      33.05  1:13.19      2:30.24   
  Axel Vaide  2005      36.77  1:18.30      3:48.54   
  Pontus Hake  2001      35.19  1:15.82      5:04.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:10 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 19, 4x100m IM Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Uddevalla Damer [1999]  1999  Uddevalla Sim            4:36.65   
  Elin Gustafson  1999      32.92  1:11.75      1:11.75   
  Fanny Aronsson  2000      32.67  1:09.53      2:21.28   
  Hilda Andersson  1999      30.89  1:07.66      3:28.94   
  Felicia Andersson  1997      30.06  1:07.71      4:36.65   
                     
Mass Damer Lag 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:41.98   
  Elsa Jörstam  2001      33.16  1:12.35      1:12.35   
  Katrina Wilhite  1991      31.71  1:14.46      2:26.81   
  Sofia Lindholm  1993      30.95  1:06.85      3:33.66   
  Ulrika Holm  1996      30.52  1:08.32      4:41.98   
                     
Höganäs SS Damer  Höganäs Simsällskap            4:46.97   
  Heidi Winberg  1999      34.57  1:14.85      1:14.85   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      32.16  1:11.64      2:26.49   
  Ida Widén  2001      32.47  1:11.10      3:37.59   
  Elin Widén  1998      30.57  1:09.38      4:46.97   
                     
Hvetlanda Damer  Hvetlanda Simsällskap            4:52.60   
  Elsa Sellmo  2000      33.82  1:14.02      1:14.02   
  Elin Steindl  1998      34.79  1:17.08      2:31.10   
  Wilma Danlid  2000      31.72  1:10.39      3:41.49   
  Elin Ljunggren  2000      33.40  1:11.11      4:52.60   
                     
Kungsbacka Damer Lag 1  Kungsbacka Simsällskap            4:52.88   
  Gina Hvarfvenius  1997      32.84  1:12.21      1:12.21   
  Sara Westholm  2001      32.27  1:10.32      2:22.53   
  Daniela Fredriksson  2000      34.23  1:14.94      3:37.47   
  Sofia Bekken  2001      33.60  1:15.41      4:52.88   
                     
Göteborg Damer 1  Göteborg Sim            4:56.34   
  Christin Heina  1996      32.52  1:10.05      1:10.05   
  Johanna de Jonge  2001      33.75  1:13.99      2:24.04   
  Sissy Olsson  2001      36.42  1:18.03      3:42.07   
  Tilde Persson  2001      32.90  1:14.27      4:56.34   
                     
SS04 Damer  Solna Sundbyberg SS 04            4:58.92   
  Filippa Berndtson  1997      32.05  1:10.21      1:10.21   
  Isabel Nordström  2001      33.47  1:13.23      2:23.44   
  Rebecca Höglind  1998      33.17  1:14.28      3:37.72   
  Ida Rudin  2001      36.36  1:21.20      4:58.92   
                     
Sundsvall Damer Lag 1  1999  Sundsvalls Simsällskap            5:01.02   
  Maja Bollbring  1999      32.66  1:13.78      1:13.78   
  Hanna Mattsson  1998      32.96  1:15.29      2:29.07   
  Hanna Ekengren  1998      35.10  1:15.40      3:44.47   
  Mari Sorvari  1988      34.87  1:16.55      5:01.02   
                     
Alvesta SS Damer  Alvesta Simsällskap            5:01.54   
  Sandra Lange  1999      33.42  1:16.88      1:16.88   
  Lamia Kaltak  2001      33.70  1:14.59      2:31.47   
  Julia Åstrand  1999      34.13  1:13.54      3:45.01   
  Tove Gustafsson  2004      35.20  1:16.53      5:01.54   
                     
10  Varberg Damer Lag 1  2001  Varberg Sim            5:03.08   
  Clara Balslev  2001      33.90  1:14.07      1:14.07   
  Maja Hedström  2001      35.00  1:16.46      2:30.53   
  Ellie Geigel  2003      32.87  1:15.24      3:45.77   
  Molly Bengtsson  2001      35.39  1:17.31      5:03.08   
                     
11  Växjö SS Damer  Växjö Simsällskap            5:04.97   
  Ebba Bergström  2000      34.50  1:14.04      1:14.04   
  Adna Drincic  2001      35.88  1:17.79      2:31.83   
  Ebba Petersson  1998      34.21  1:15.85      3:47.68   
  Liv Widqvist  1999      35.31  1:17.29      5:04.97   
                     
12  Åkersberga Damer  Åkersberga Simsällskap            5:05.33   
  Maria Östervall  1998      33.72  1:11.90      1:11.90   
  Tilda Rekola-Weckström  2000      33.73  1:15.59      2:27.49   
  Isabelle Ehrngren  1999      32.72  1:14.96      3:42.45   
  Ylwali Häggblad  2000      36.57  1:22.88      5:05.33   
                     
13  Kalmar SS Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            5:14.24   
  Tilda Nordén  2001      35.48  1:18.30      1:18.30   
  Lisa Andersson  2001      35.62  1:16.23      2:34.53   
  Ella Wranå  2001      37.81  1:22.27      3:56.80   
  Anna Hofer  2000      35.23  1:17.44      5:14.24   
                     
14  Mass Damer 2  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:18.56   
  Elvira Skogsberg  2001      34.58  1:13.72      1:13.72   
  Ella Söderberg  2001      39.37  1:26.15      2:39.87   
  Elin Gustafsson  2000      36.75  1:22.09      4:01.96   
  Emma Elsius  2000      35.28  1:16.60      5:18.56   
                     
15  Hvetlanda Damer 2  Hvetlanda Simsällskap            5:25.41   
  Julia Henrysson  2000      38.58  1:26.01      1:26.01   
  Lovisa Gustafsson  2001      40.86  1:24.54      2:50.55   
  Agnes Ljunggren  1999      34.02  1:18.18      4:08.73   
  Jazmina Hedqvist  2002      36.65  1:16.68      5:25.41   
                     
16  Göteborg Damer 2  Göteborg Sim            5:27.15   
  Malin Kaldrup  2000      36.93  1:20.44      1:20.44   
  Megane Consil  2001      36.62  1:20.14      2:40.58   
  Torun Sandén  2001      40.33  1:29.18      4:09.76   
  Tove Olsson Brandtvik  2000      35.23  1:17.39      5:27.15   
                     
17  Angered Damer  Angereds Simklubb            5:27.25   
  Regina Borg Wermäng  1999      37.59  1:21.51      1:21.51   
  Negin Hashmati  2000      36.18  1:22.98      2:44.49   
  Elin Wendt  1999      38.17  1:23.51      4:08.00   
  Matilda Wendt  1997      36.31  1:19.25      5:27.25   
                     
18  SK 1970 Damer  2001  Simklubben 1970            5:37.62   
  Matilda Stenberg  2001      32.40  1:09.91      1:09.91   
  Linnea Andersson  2003      36.44  1:25.22      2:35.13   
  Alva Emardson  2001      40.33  1:21.85      3:56.98   
  Alva Paulsson  2004      49.74  1:40.64      5:37.62   
                     
Kalmar SS Damer  Kalmar Simsällskap            DSQ   
  Ellen Lindeby  1999      32.22  1:11.34      1:11.34   
  Leia Karlsson  2002      31.82  1:12.38      2:23.72   
                     
Karlskrona Damer  1998  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
  Sanna Westerberg  1998      32.85  1:14.78      1:14.78   
                     
Värnamo SS Damer  Värnamo Simsällskap            DSQ   
  Elvira Davidsson  1996      35.60  1:16.79      1:16.79   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar D, Finaler 
Sponsor: Le Pain Français 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            34.03   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            34.03   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            34.15   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            34.37   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            34.95   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            37.18   
Axel Vaide  2005  Kungsbacka Simsällskap            37.55   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            37.68   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            38.11   
10  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            38.34   
11  Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            38.37   
12  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            38.93   
13  William Meurling  2004  S77 Stenungsund            39.02   
14  Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.16   
15  Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsällskap            39.30   
16  Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            39.84   
17  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            39.85   
18  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            40.18   
19  Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            40.39   
20  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap            42.22   
21  Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            42.48   
22  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            42.66   
23  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            42.69   
24  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap            42.70   
25  Vincent Nyberg  2006  Värnamo Simsällskap            42.92   
26  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            43.16   
27  Robin Mohammadi  2007  Simklubben S 02            43.94   
28  Love Näs  2005  Simklubben S 02            44.31   
29  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            44.50   
30  Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            44.94   
31  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            45.52   
32  David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            46.50   
33  Max Ha  2006  Göteborg Sim            46.76   
34  Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            46.84   
35  Jonas Shafie  2006  Simklubben S 02            47.40   
36  Albin Amren  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.30   
37  Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            48.55   
38  Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            48.88   
39  Nam Nguyen  2005  Kungälvs Simsällskap            49.10   
40  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap            49.21   
41  Bardiya Damavandi  2006  Göteborg Sim            50.55   
42  Oliver Meisel  2006  Angereds Simklubb            51.15   
43  Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            51.68   
44  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            52.96   
45  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            54.52   
46  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.29   
47  Izzat Al Najjar  2007  Angereds Simklubb            59.66   
Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Rickard Pihl  2004  Angereds Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer D, Finaler 
Sponsor: Mpeira AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    36.93  1:20.52  2:03.70    2:47.13   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    38.52  1:22.60  2:08.40    2:54.90   
Caroline Marie Thingberg-  2004  Lambertseter Svømmeklubb    39.06  1:24.53  2:11.75    3:00.32   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    40.25  1:26.25  2:14.15    3:01.96   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.01  1:27.65  2:15.84    3:03.79   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    41.34  1:29.09  2:20.31    3:11.78   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap    43.61  1:33.39  2:23.44    3:12.31   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    44.09  1:34.30  2:25.16    3:13.36   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    44.15  1:34.01  2:24.09    3:14.09   
10  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.16  1:33.75  2:24.63    3:14.54   
11  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    42.41  1:33.33  2:25.73    3:17.97   
12  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    44.61  1:36.21  2:28.37    3:18.42   
13  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    45.56  1:36.62  2:28.99    3:18.47   
14  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    46.30  1:38.30  2:30.86    3:20.90   
15  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    45.05  1:38.03  2:29.50    3:21.51   
16  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    46.25  1:38.77  2:32.56    3:24.84   
17  Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap    44.63  1:36.97  2:31.40    3:25.83   
18  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    46.23  1:39.28  2:33.17    3:27.17   
19  Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb    47.00  1:41.91  2:37.11    3:29.29   
20  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    48.29  1:42.66  2:37.83    3:30.11   
21  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    45.98  1:40.80  2:37.45    3:32.36   
22  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    48.65  1:43.07  2:38.06    3:32.46   
23  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    47.82  1:41.91  2:37.29    3:32.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            30.95   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            31.50   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            31.66   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            31.74   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            31.81   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            31.86   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            31.88   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.32   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            33.41   
10  Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            33.67   
11  Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            33.74   
12  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.75   
13  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.82   
14  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.85   
15  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.87   
16  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.99   
17  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.31   
18  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.47   
19  Erik Ouren  2003  Lambertseter Svømmeklubb            34.54   
20  Sebastien Fouilloux-Iaqui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            34.61   
21  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            35.07   
22  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap            35.17   
23  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            35.19   
24  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            35.32   
25  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            35.53   
26  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svømmeklubb            35.58   
27  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            35.61   
28  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            35.74   
28  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            35.74   
30  John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            35.76   
31  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            35.82   
32  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            35.93   
33  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            36.03   
34  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            36.05   
35  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            36.08   
36  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            36.14   
36  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.14   
38  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.33   
39  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            36.55   
40  Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.56   
41  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            36.58   
42  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            36.61   
43  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            36.67   
44  Martin Navelsaker Beitvei  2003  Lambertseter Svømmeklubb            37.12   
45  Thivihaan Sriranganathan  2003  Lambertseter Svømmeklubb            37.28   
46  Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            37.32   
47  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            37.33   
48  Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.36   
49  David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            37.50   
50  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.59   
51  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            37.62   
52  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            37.81   
53  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.88   
54  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.98   
55  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            38.02   
56  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim            38.19   
57  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.30   
58  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            38.38   
59  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.63   
60  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            38.79   
61  Ali Elhage  2002  Göteborg Sim            38.86   
62  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            39.12   
63  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            39.44   
64  Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            39.56   
65  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            40.25   
66  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.62   
67  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            40.82   
68  August Rättgård  2003  Göteborg Sim            41.46   
69  Danier Majed  2003  Simklubben S 02            41.74   
70  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            41.78   
71  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            41.88   
72  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap            42.62   
73  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            42.94   
74  Erik Hasselberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.26   
75  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            43.77   
76  Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            43.95   
77  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            44.57   
78  Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.76   
79  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap            44.89   
80  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.25   
81  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            46.47   
Daniel Saied  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Pooya Manuchehri Rad  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer C, Finaler 
Sponsor: Korp Kruk AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    38.10  1:21.14  2:04.75    2:48.47   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.77  1:23.48  2:07.69    2:50.40