2020-01-23   07:30:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patricia Nættermann  2007    126  54.87        1:52.95   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Nikoline P. Michaelsen  2007    96  58.43        2:03.46   
  Svømmeklubben Nejst  2:30.58                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007    83  1:01.11        2:09.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Mathilde Christiansen  2007              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Naya Ellesøe Dalsgaard  2007              DSQ  Brystben 0-25m 
  Svømmeklubben Nejst  2:51.15                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    345  37.50        1:20.78   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:17.68                 
                     
Matilde Thirup  2005    247  42.70        1:30.25   
  Svømmeklubben Nejst  1:49.10                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    239  41.79        1:31.24   
  Brønderslev SK08  1:35.44                 
                     
Signe Gade  2005    224  44.74        1:33.20   
  Svømmeklubben S 68  1:36.65                 
                     
Sofie Kielgast Lauritsen  2005    223  42.04        1:33.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:35.92                 
                     
Clara Berendt Nørgaard  2005    213  44.12        1:34.76   
  Svømmeklubben Nejst  1:49.96                 
                     
Mie Asmussen  2005    209  44.11        1:35.38   
  Svømmeklubben S 68  1:30.97                 
                     
Cecilie P. Michaelsen  2005    208  44.33        1:35.55   
  Svømmeklubben Nejst  1:43.76                 
                     
Maja Bech Færløv Andersen  2005    190  45.51        1:38.54   
  Hadsund Svømmeklub  1:43.56                 
                     
10  Josefine Høgh  2005    164  52.16        1:43.44   
  Svømmeklubben S 68  1:40.56                 
                     
11  Hannah Vixø Momme  2005    162  50.52        1:43.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:41.84                 
                     
12  Clara Hejndorff Bøgsted  2006    157  50.12        1:44.88   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:53.87                 
                     
13  Therese J Helt  2006    156  47.62        1:45.06   
  Aabybro Idrætsforening  1:47.71                 
                     
14  Sara Kokholm  2005    154  53.27        1:45.56   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:54.67                 
                     
15  Aia Caroline Abel  2006    151  47.76        1:46.21   
  Svømmeklubben Søhesten  1:46.83                 
                     
16  Freya Worm  2006    151  46.11        1:46.29   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:49.00                 
                     
17  Marie Elisabeth Thorsted  2006    140  52.59        1:48.88   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:59.82                 
                     
18  Selma Tram  2005    132  51.63        1:51.10   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
19  Silje Dahl Kirch  2006    121  52.36        1:54.30   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:58.84                 
                     
20  Sofia Jørgensen  2006    121  56.54        1:54.56   
  Svømmeklubben S 68  1:58.94                 
                     
21  Silje Juul Sundvall  2005    97          2:03.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
22  Asta Lindgaard Nielsen  2006    94  59.02        2:04.32   
  Aabybro Idrætsforening  2:15.41                 
                     
23  Laura Sofie Renneberg  2005    86  59.64        2:08.25   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Sofie Maarbjerg Toft  2006              DNS   
  Aars Svømmeklub  1:59.49                 
                     
Frida Juliansdottir  2005              DSQ  Svømmer crawl 25-50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:46.11                 
                     
Liva Lauridsen Vorgod  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:37.68                 
                     
Marie Albæk  2005              DSQ  Svøm på mave 25-50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:58.42                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Dyrman  2004    420  36.06        1:15.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.59                 
                     
Sara Bundgaard  2003    357  39.16        1:19.85   
  Svømmeklubben S 68  1:20.52                 
                     
Astrid Marie Hassing  2004    342  35.75        1:20.96   
  Svømmeklubben Nord  1:18.92                 
                     
Lærke Asmussen  2003    341  36.31        1:21.04   
  Svømmeklubben S 68  1:20.73                 
                     
Ida Troldborg  2003    305  40.01        1:24.13   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.53                 
                     
Lærke Kjærsgaard  2004    276  40.05        1:26.98   
  Svømmeklubben S 68  1:27.81                 
                     
Emma Jensen  2003    270  41.49        1:27.67   
  Svømmeklubben S 68  1:28.15                 
                     
Linea Sørensen  2004    230  43.08        1:32.38   
  Aars Svømmeklub  1:32.63                 
                     
Louise Høeg  2003    227  45.82        1:32.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:33.91                 
                     
10  Mathilde Julius  2003    223  45.36        1:33.45   
  Snedsted Svømmeklub                   
                     
11  Kirstine Jørgensen  2004    216  43.52        1:34.41   
  Svømmeklubben S 68  1:32.77                 
                     
12  Mille Fischer Hovalt  2004    215  45.05        1:34.58   
  Svømmeklubben Søhesten  1:36.47                 
                     
13  Sarah Brix  2004    205  43.45        1:36.06   
  Svømmeklubben Søhesten  1:45.96                 
                     
14  Sille Lindberg  2003    192  45.21        1:38.21   
  Aabybro Idrætsforening  1:32.75                 
                     
15  Josephine Christensen  2004    171  49.28        1:41.92   
  Svømmeklubben Søhesten  1:55.69                 
                     
16  Michelle Bloch Sørensen  2004    157  50.70        1:44.84   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:52.06                 
                     
17  Katrine Anderson  2003    150  49.20        1:46.64   
  Svømmeklubben Rask  2:24.79                 
                     
Agnes Lyndrup  2004              DSQ  Crawl 10m 
  Snedsted Svømmeklub                   
                     
Amalie Juul Jakobsen  2003              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:30.12                 
                     
Sisse Ø. Nielsen  2003              DSQ  Crawlarmtag 23m 
  Svømmeklubben Søhesten  1:41.64                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mary Hole  2001    470  33.12        1:12.84   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:12.40                 
                     
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    396  35.86        1:17.17   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:14.35                 
                     
Maiken Kjærsgaard  2002    391  36.08        1:17.48   
  Svømmeklubben S 68  1:16.09                 
                     
Cathrine Boe Andersen  2001    356  36.07        1:19.92   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.32                 
                     
Sofie Aastrup  2002    312  39.04        1:23.54   
  Svømmeklubben Søhesten  1:28.85                 
                     
Sofie Nielsen  2001    286  40.75        1:25.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:29.55                 
                     
Nadia Burholt  2002    283  39.36        1:26.28   
  Svømmeklubben Søhesten  1:35.26                 
                     
Emma Rose Treney  2002    281  41.07        1:26.51   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.63                 
                     
Sara Falch  2002    264  39.62        1:28.25   
  Aars Svømmeklub  1:26.22                 
                     
10  Karoline Toftelund  2001    259  41.28        1:28.89   
  Svømmeklubben Søhesten  1:31.34                 
                     
11  Louise Hove  2002    257  43.14        1:29.02   
  Snedsted Svømmeklub  1:36.80                 
                     
12  Freya Kobber Nielsen  2001    248  42.93        1:30.12   
  Svømmeklubben Nejst  1:38.58                 
                     
13  Sofie M. Christensen  2002    232  42.81        1:32.17   
  Svømmeklubben Søhesten  1:27.38                 
                     
14  Sofie Horsbøll  2002    212  46.54        1:35.03   
  Snedsted Svømmeklub  1:37.50                 
                     
15  Karen Pedersen  2002    206  44.27        1:35.88   
  Svømmeklubben Søhesten  1:33.57                 
                     
16  Charlotte Håkansson  2002    189  48.01        1:38.71   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:37.50                 
                     
Emma Oline Gadegaard  2002              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  1:27.45                 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Sundahl Jakobsen  1995    532  32.53        1:09.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.71                 
                     
Anne G. Nielsen  1999    462  34.39        1:13.27   
  Aars Svømmeklub  1:13.57                 
                     
Lenette Nielsen  1997    453  33.47        1:13.75   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.08                 
                     
Caroline Christensen  1999    439  35.17        1:14.53   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:13.28                 
                     
Lærke Juul Nielsen  2000    423  35.28        1:15.47   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:14.39                 
                     
Sarah D. Nielsen  1999    318  39.27        1:22.97   
  Aars Svømmeklub  1:20.73                 
                     
Johanne Hole  2000              DNS   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:15.90                 
                     
Sine Johansen  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  13:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark