2021-11-27   18:59:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarksmesterskaber på Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag 9.30

Resultat Lb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  17 november 2016   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  17 november 2016         
 
 
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 47.44 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kyle Stolk  1996    801  23.38        48.37   
  Nederland  47.67                 
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    788  23.34        48.65   
  Farum Svmmeklub  49.58                 
                     
Nyls Korstanje  1999    783  23.27        48.75   
  Nederland  48.46                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    744  23.54        49.58  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svmmeklub  49.04                 
                     
Mathias Zander Rysgaard  1998    744  23.91        49.58   
  Holbk Svmme Klub  51.25                 
                     
Frans Johannessen  1992    743  24.24        49.60   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  50.14                 
                     
Daniel Skaaning  1993    732  24.04        49.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.71                 
                     
10  Jonas Nervil Kistorp  1997    727  23.77        49.97   
  Lyngby Svmmeklub  49.73                 
                     
11  Simon Vingolf Larsen  1998    724  24.05        50.03   
  Esbjerg Svmmeklub  50.25                 
                     
12  Ben Schwietert  1997    749  23.61        49.48   
  Nederland  48.35                 
                     
12  Hkon Wulf Haugen  1996    734  23.35        49.81   
  Bergens Svmme Club  48.89                 
                     
13  Jens Bach  1997    723  23.66        50.05   
  Aalborg Svmmeklub  50.73                 
                     
13  Marcus Kryer Svendsen  1997    723  24.18        50.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.74                 
                     
13  Sebastian Ovesen  1994    723  23.98        50.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.63                 
                     
15  Giano Grillo  1998    711  24.36        50.33   
  Hovedstadens Svmmeklub  50.47                 
                     
16  Daniel Steen Andersen  1995    696  24.35        50.69   
  Horsens Svmmeklub  50.61                 
                     
17  Frederik Dalhj Paulsen  1998    687  24.50        50.91   
  Sigma Swim Birkerd  50.67                 
                     
18  Bendik Sfteland  1996    705  24.33        50.48   
  Bergens Svmme Club  50.97                 
                     
19  Johannes E. Mariegaard  1997    682  24.46        51.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  51.38                 
                     
20  Marcus Olesen  1995    680  24.27        51.10   
  Farum Svmmeklub  51.78                 
                     
21  Lasse Lykke Nielsen  1995    679  24.77        51.12  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svmmeklub  50.19                 
                     
22  Christian Tronvoll  1994    675  24.07        51.22   
  Bergensvmmerne  50.97                 
                     
23  Claus Lerche Iversen  1977    672  24.57        51.30   
  Sigma Swim Birkerd  50.77                 
                     
24  Oskar Jrgensen  1998    667  24.68        51.42   
  Odder Svmmeklub  52.80                 
                     
25  Jonas Bruun Sleiman  1998    665  24.92        51.48   
  Esbjerg Svmmeklub  51.11                 
                     
26  Magnus Fallesen  1998    662  24.93        51.55  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svmmeafdeling  51.18                 
                     
27  Oliver Marcus Meng  1997    658  25.11        51.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.99                 
                     
28  Johan Bragason  1999    656  24.82        51.70   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  50.66                 
                     
28  Sren Villumsen  1998    656  24.93        51.70   
  Aalborg Svmmeklub  51.77                 
                     
30  Nicklas Rasmussen  1997    652  24.86        51.80   
  Vejle Svmmeklub  52.35                 
                     
31  Jesper Stilling Julius  1993    642  24.75        52.09   
  Agfs Svmmeafdeling  52.70                 
                     
32  Mads Steen Petersen  1997    637  25.03        52.21   
  Helsinge Svmmeklub  52.67                 
                     
33  Lasse Dall  1997    625  24.82        52.56   
  Odder Svmmeklub  53.02                 
                     
34  Martin Terp Olesen  1994    624  24.88        52.59   
  Esbjerg Svmmeklub  52.07                 
                     
35  Marc Bach Nielsen  1994    620  25.51        52.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.73                 
                     
36  Tobias Andersen  1998    617  24.74        52.78   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  52.60                 
                     
37  Andreas Sehested  1996    616  25.89        52.80   
  Vejle Svmmeklub  52.95                 
                     
38  Oliver Jacobsen  1997    607  25.16        53.05   
  Hvidovre Svmme Klub  53.08                 
                     
39  Thomas Bech  1998    599  25.91        53.31   
  Farum Svmmeklub  53.13                 
                     
40  Anton Olsen  1998    596  25.35        53.39   
  Gladsaxe Svmmeklub  51.93                 
                     
41  Martin Nielsen  1997    591  25.67        53.54   
  Vest-Brndby  53.43                 
                     
42  Jonas Rohwedder  1998    585  25.51        53.72   
  Haderslev Svmme Klub  52.92                 
                     
42  Magnus Yde  1996    585  25.62        53.72   
  Svmmeklubben S 68  52.27                 
                     
44  Alexander Eggers  1999    561  25.95        54.47   
  Sigma Swim Birkerd  52.65                 
                     
45  William Houen  2001    552  26.08        54.77   
  Helsingr Svmmeklub  54.88                 
                     
46  Mads Hauge Srensen  1997    551  26.18        54.80   
  Kge Svmmeklub  55.18                 
                     
47  Chris Johansen  1996    521  26.35        55.82   
  Farum Svmmeklub  55.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 november 2016 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner