2019-08-20   00:53:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
Esbjerg, 3.48.09, 2012 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aarhus Swim Meanmachine 2  2002    376          4:35.74   
  Aarhus Swim  4:31.67                 
  Vilhelm Damm Thorsell  2002      33.70  1:10.12      1:10.12   
  Wilfred Hove Lasthein  2002      36.45  1:18.93      2:29.05   
  Daniel Gallacher  2002      31.28  1:08.82      3:37.87   
  Joachim Hjertmann  2002      27.73  57.87      4:35.74   
                     
Kristiansand  2002    369          4:37.59   
  Kristiansand Svømmeallianse  4:51.50                 
  Andreas Håbesland Klausen  2002      34.04  1:10.63      1:10.63   
  Sander Trondsen Busteru  2002      35.87  1:16.76      2:27.39   
  Titus Philipson  2002      30.05  1:06.93      3:34.32   
  Birk Lee Johansen  2002      29.87  1:03.27      4:37.59   
                     
Aalborg Herrer 5  2002    354          4:41.30   
  Aalborg Svømmeklub  4:50.00                 
  Jonas L. Werther  2002      37.89  1:17.04      1:17.04   
  Victor Abel Brandi  2003      37.97  1:21.82      2:38.86   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      28.26  1:00.40      3:39.26   
  Ruben Nørgaard  2002      29.18  1:02.04      4:41.30   
                     
Odder Drenge  2002    302          4:56.76   
  Odder Svømmeklub  5:06.00                 
  Kasper Johnsen  2003      34.60  1:11.94      1:11.94   
  Jacob Lyse Søe  2003      39.48  1:26.37      2:38.31   
  Thor G. Nedergaard  2002      31.93  1:11.47      3:49.78   
  Mads Emil R. Hermansen  2005      31.85  1:06.98      4:56.76   
                     
Thisted Drenge 1  2002    290          5:00.56   
  Thisted Svømmeklub  4:56.00                 
  Alex Søndergaard  2003      35.22  1:11.90      1:11.90   
  Lau Kæseler Nielsen  2002      43.57  1:33.63      2:45.53   
  Mads Kloster  2002      30.56  1:05.90      3:51.43   
  Sebastian Jørgensen  2005      32.50  1:09.13      5:00.56   
                     
Nord Drenge  2002    286          5:02.06   
  Svømmeklubben Nord  5:02.92                 
  Mikkel Juul Pedersen  2002      34.92  1:11.67      1:11.67   
  Christian Kornum  2003      37.60  1:19.03      2:30.70   
  Mathias Knudsen  2003      32.97  1:12.88      3:43.58   
  Markus Vang Kleist  2003      36.76  1:18.48      5:02.06   
                     
Aalborg Herrer 6  2004    218          5:30.62   
  Aalborg Svømmeklub  5:00.00                 
  Simon Kutsko Jensen  2004      39.47  1:19.63      1:19.63   
  Sebastian B Lehmann  2004      44.36  1:35.12      2:54.75   
  Joost Rijkhoff  2004      38.01  1:23.70      4:18.45   
  Sebastian Jacobsen  2004      34.45  1:12.17      5:30.62   
                     
Thisted Drenge 2  2002    217          5:30.97   
  Thisted Svømmeklub  5:40.00                 
  Asger Mathiasen  2004      39.00  1:21.50      1:21.50   
  Philip Vesterby  2005      45.15  1:37.75      2:59.25   
  Nicklas Bager  2003      36.77  1:22.16      4:21.41   
  Mikkel Stilling  2003      33.08  1:09.56      5:30.97   
                     
Aabybro Baboons  2003    169          5:59.75   
  Aabybro Idrætsforening  6:13.00                 
  Magnus Østergaard Barslev  2003      41.26  1:23.63      1:23.63   
  Victor Haunstrup  2003      48.88  1:48.77      3:12.40   
  Jacob Toft  2003      39.29  1:25.19      4:37.59   
  Jonas Abildgaard  2003      41.20  1:22.16      5:59.75   
                     
Odder Drenge 2  2002              DSQ  Tyvstart 4. svømmer 
  Odder Svømmeklub  5:35.00                 
  Tobias Nielsen  2004      40.77  1:24.17      1:24.17   
  Alexander Johnsen  2003      44.27  1:34.87      2:59.04   
  Nicholas Bundgaard  2002      36.91  1:20.73      4:19.77   
                     
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Esbjerg, 3.48.09, 2012 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aarhus Swim Meanmachine 1  2000    528          4:06.37   
  Aarhus Swim  4:00.45                 
  Anton Borg Hjort  2000      30.19  1:00.82      1:00.82   
  Aksel Skrydstrup  2001      31.13  1:07.56      2:08.38   
  Magnus Mikkelsen  2001      28.25  1:01.90      3:10.28   
  Oskar Lindholm  2001      26.88  56.09      4:06.37   
                     
Aalborg Herrer 3  2000    519          4:07.78   
  Aalborg Svømmeklub  4:16.00                 
  Marius Nørgaard  2001      30.80  1:02.45      1:02.45   
  Lawrence Langley  2001      31.95  1:08.64      2:11.09   
  Rune Nørgaard  2000      28.03  1:00.60      3:11.69   
  Anders Vestergaard  2001      26.48  56.09      4:07.78   
                     
Aalborg Herrer 4  2000    408          4:28.38   
  Aalborg Svømmeklub  4:21.00                 
  Søren P. Rasmussen  2001      32.75  1:07.53      1:07.53   
  Thomas Schiby  2001      33.58  1:13.60      2:21.13   
  Mads L. Werther  2000      30.70  1:08.22      3:29.35   
  Christian Bonde  2001      28.63  59.03      4:28.38   
                     
Sølv Drengen  2000    406          4:28.96   
  Esbjerg Svømmeklub  4:08.06                 
  Oliver Kjærgaard  2001      33.01  1:07.88      1:07.88   
  Anders Eenberg  2001      35.25  1:17.39      2:25.27   
  Oliver Christensen  2000      29.54  1:04.42      3:29.69   
  Oliver Mølby  2001      27.46  59.27      4:28.96   
                     
Sks 2 Sønderborg  2001    314          4:53.01   
  Svømmeklubben Sønderborg  5:04.80                 
  Simon Perzynski  2002      33.87  1:09.89      1:09.89   
  Peter Hymøller  2001      38.48  1:20.85      2:30.74   
  André Iversen  2001      33.25  1:12.32      3:43.06   
  Emil Neumann  2004      34.27  1:09.95      4:53.01   
                     
Aabybro Rockets  2000    295          4:59.14   
  Aabybro Idrætsforening  4:53.00                 
  Victor Borgen Elvensø  2001      37.92  1:18.21      1:18.21   
  Simon Andersen  2000      36.27  1:17.86      2:36.07   
  Rasmus Abildgaard  2000      32.03  1:10.97      3:47.04   
  Anders Mikkelsen  2001      34.75  1:12.10      4:59.14   
                     
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Esbjerg, 3.48.09, 2012 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Herrer 2  1995    627          3:52.62   
  Aalborg Svømmeklub  3:52.99                 
  Lars Lyhne  1999      30.05  1:01.47      1:01.47   
  Janus Meinert  1995      29.23  1:03.12      2:04.59   
  Nicolas Blanch  1997      25.72  55.86      3:00.45   
  Søren Villumsen  1998      24.76  52.17      3:52.62   
                     
Rigtige Mænd  1997    619          3:53.66   
  Esbjerg Svømmeklub  3:49.86                 
  Alexander Wildenschild  1997      29.47  1:00.34      1:00.34   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      30.51  1:05.53      2:05.87   
  Simon Lundby Pedersen  1998      26.29  56.84      3:02.71   
  Simon Vingolf Larsen  1998      24.06  50.95      3:53.66   
                     
Ørne Ungerne  1999    607          3:55.13   
  Esbjerg Svømmeklub  3:49.87                 
  Magnus B. Høgild  1999      29.52  1:01.18      1:01.18   
  Mikkel Gadgaard  1999      29.56  1:03.91      2:05.09   
  Michael Terp Olesen  1999      26.36  56.54      3:01.63   
  Christian Holm Jørgensen  1999      25.49  53.50      3:55.13   
                     
Silkeborg Herrer  1997    520          4:07.54   
  Silkeborg Svømmeklub  4:09.65                 
  Markus Kjeldsen  2000      29.00  1:00.06      1:00.06   
  Martin Grønning  1997      32.77  1:10.38      2:10.44   
  Jacob F. Frederiksen  1999      28.70  1:02.82      3:13.26   
  Oliver Frølund  2001      25.77  54.28      4:07.54   
                     
Guld Drengen  1997    506          4:09.80   
  Esbjerg Svømmeklub  4:06.69                 
  Martin H. Abel  2001      30.31  1:03.35      1:03.35   
  Casper Eickhardt  1999      31.79  1:09.82      2:13.17   
  Rasmus Larsen  1997      28.38  1:01.94      3:15.11   
  Oliver Kramer Andersen  1999      26.06  54.69      4:09.80   
                     
Hsc Kindergarden Blå Stue  1998    486          4:13.17   
  Holstebro Svømme Club  4:12.50                 
  Rasmus Nørfjand  2000      30.10  1:02.27      1:02.27   
  Christian Rasmussen  1998      32.30  1:09.95      2:12.22   
  Magnus A H Christensen  2001      29.29  1:03.65      3:15.87   
  Mathias Rasmussen  2001      27.43  57.30      4:13.17   
                     
SK Poseidon  1999    449          4:19.94   
  SK Poseidon Porsgrunn  4:20.76                 
  Anders Valdar  2000      31.88  1:05.88      1:05.88   
  Magnus Rasmussen  2000      34.10  1:14.48      2:20.36   
  Fredrik Frantzen  1999      28.27  1:01.42      3:21.78   
  William Skjærum  2000      27.58  58.16      4:19.94   
                     
SK Team Sør Gr. 2  1998    443          4:21.17   
  SK Team Sør / Ksa  4:10.10                 
  Ole Marius Rist Jensen  2001      31.20  1:03.93      1:03.93   
  Fredrik H. Klausen  1999      35.09  1:16.62      2:20.55   
  Christoffer Lohne  2001      30.17  1:04.77      3:25.32   
  Thomas Hille  1998      26.64  55.85      4:21.17   
                     
Sks 1 Sønderborg  1996    410          4:27.95   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:24.50                 
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      32.46  1:07.55      1:07.55   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      33.63  1:13.47      2:21.02   
  Steffen Skipper Petersen  1996      29.51  1:05.66      3:26.68   
  Christopher Kristiansen  2000      29.04  1:01.27      4:27.95   
                     
SK Team Sør Gr. 1  1999              DSQ  Tyvstart 3. svømmer 
  SK Team Sør / Ksa  4:09.60                 
  Dennis Aateigen  2001      30.23  1:01.59      1:01.59   
  Julius S. Klok Solås  1999      32.85  1:11.20      2:12.79   
                     
Aalborg Herrer 1  1993              DSQ  Flyben før vend 150m 
  Aalborg Svømmeklub  3:46.27                 
  Johan Markus Mowinckel  1995      28.69  58.88      58.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark