2019-08-19   03:23:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005    421  35.24  1:13.28  1:50.03    2:27.75   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:39.84                 
                     
Fenja Romanski  2005    389  34.88  1:14.79  1:55.33    2:31.64   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:37.28                 
                     
Camilla Nørgaard Frost  2005    316  36.55  1:18.82  2:01.64    2:42.64   
  Aalborg Svømmeklub  2:56.01                 
                     
Jazmin Jensen  2005    315  36.43  1:18.48  2:01.66    2:42.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:53.79                 
                     
Louise Lie Thisted  2005    302  38.07  1:20.78  2:04.31    2:45.09   
  Aalborg Svømmeklub  2:47.46                 
                     
Emilie Alexandra Hagen  2005    276  39.52  1:23.03  2:07.39    2:50.00   
  Elverum Svømming  2:54.17                 
                     
Tilde Søe Bach  2005    274  38.96  1:23.63  2:08.52    2:50.36   
  Thisted Svømmeklub  3:16.92                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    257  37.19  1:19.60  1:59.81    2:54.19   
  Svømmeklubben S 68  2:48.94                 
                     
Ida Hovmark  2005    256  37.55  1:23.36  2:09.48    2:54.46   
  Thisted Svømmeklub  3:09.31                 
                     
10  Josefine Høgh  2005    170  46.92  1:41.66  2:33.70    3:19.70   
  Svømmeklubben S 68  3:15.60                 
                     
11  Alma van der Hagen  2005    114  48.65  1:49.92  2:51.87    3:47.99   
  Farsund Svømmeklubb  3:42.47                 
                     
12  Jessy Ann Nilsen  2006    112  50.19  1:50.19  2:51.99    3:49.42   
  Farsund Svømmeklubb                   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Kutsko Jensen  2004    474  33.08  1:09.06  1:46.35    2:22.01   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.56                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    434  34.74  1:12.16  1:49.89    2:26.27   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.23                 
                     
Sina Ingedotter Øyen  2004    398  33.88  1:12.43  1:51.78    2:30.52   
  Elverum Svømming  2:30.94                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    379  33.74  1:12.74  1:53.40    2:33.01   
  A6  2:32.20                 
                     
Clara Sass Husum  2004    376  35.15  1:13.87  1:54.05    2:33.48   
  A6  2:38.61                 
                     
Isabel Lillebæk  2004    352  35.68  1:16.12  1:57.07    2:36.77   
  A6  2:41.61                 
                     
Freja Møller  2004    347  35.56  1:15.65  1:57.23    2:37.51   
  A6  2:40.96                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    345  35.13  1:15.83  1:57.90    2:37.80   
  Odder Svømmeklub  2:46.32                 
                     
Eva Hjort  2004    342  36.31  1:16.33  1:58.22    2:38.38   
  Aarhus Swim  2:56.34                 
                     
10  Elise Sveen-Bratvold  2004    340  36.62  1:17.52  1:58.94    2:38.61   
  Elverum Svømming  2:46.70                 
                     
11  Eline Søfting Svarstad  2004    337  36.89  1:18.75  2:01.26    2:39.11   
  Elverum Svømming  2:43.12                 
                     
12  Anne Terp  2004    332  35.60  1:16.80  2:00.40    2:39.97   
  Struer Svømmeklub  2:58.97                 
                     
13  Clara Skrydstrup  2004    314  37.86  1:19.51  2:02.37    2:42.91   
  Aarhus Swim  3:10.63                 
                     
14  Agnes Bojsen Jensen  2004    287  39.13  1:21.43  2:05.16    2:47.84   
  Aarhus Swim  2:48.92                 
                     
15  Sarah Larsen  2004    286  38.73  1:22.22  2:06.88    2:47.95   
  Aarhus Swim  2:46.77                 
                     
16  Maria Dyrhauge Winther  2004    259  38.57  1:22.49  2:04.82    2:53.62   
  Odder Svømmeklub  2:56.05                 
                     
17  Marie Martens Christensen  2004    243  40.38  1:25.92  2:11.99    2:57.33   
  Svømmeklubben Nord  3:00.31                 
                     
18  Ida Jul Christensen  2004    240  40.19  1:26.14  2:13.09    2:58.22   
  Thisted Svømmeklub  3:43.56                 
                     
19  Julianne Sandal Søbakk  2004    225  42.66  1:31.18  2:19.71    3:02.08   
  Ullensakersvømmerne  3:22.12                 
                     
20  Ida Kristensen  2004    220  39.91  1:25.38  2:13.92    3:03.47   
  Thisted Svømmeklub  4:00.59                 
                     
21  Mathilde Thomsen  2004    168  41.97  1:32.55  2:27.13    3:20.67   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Lærke Kjærsgaard  2004              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  2:41.37                 
                     
Martha Bjerg  2004              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  2:29.36                 
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    546  30.72  1:05.00  1:40.36    2:15.47   
  A6  2:10.03                 
                     
Ida S Olesen  2003    501  32.59  1:07.73  1:44.03    2:19.42   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.63                 
                     
Selma Pruzljanin  2003    489  32.26  1:08.28  1:44.88    2:20.59   
  Thisted Svømmeklub  2:27.52                 
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    474  33.02  1:09.58  1:46.04    2:22.02   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.66                 
                     
Louise Dahl  2003    474  32.91  1:09.00  1:45.70    2:22.06   
  A6  2:22.57                 
                     
Laura Fogh  2003    470  32.92  1:09.18  1:46.42    2:22.40   
  Aarhus Swim  2:26.03                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    467  33.07  1:09.93  1:47.14    2:22.71   
  A6  2:22.21                 
                     
Tirill Hammerstrøm  2003    458  32.44  1:09.36  1:47.10    2:23.66   
  Vågsbygd SLK  2:26.23                 
                     
Luna Emilie Olsen  2003    451  32.65  1:09.18  1:46.49    2:24.37   
  A6  2:19.53                 
                     
10  Karoline L. Kristensen  2003    448  34.03  1:11.50  1:48.53    2:24.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.94                 
                     
11  Emilie Wolf Sørensen  2003    440  33.71  1:10.97  1:49.07    2:25.62   
  Aarhus Swim  2:27.57                 
                     
12  Signe Thomsen  2003    425  34.07  1:12.01  1:50.14    2:27.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:30.35                 
                     
13  Christine Henriksen  2003    408  34.26  1:12.80  1:51.88    2:29.25   
  A6  2:35.97                 
                     
14  Cecilie Lauridsen  2003    403  34.59  1:12.05  1:50.38    2:29.86   
  Odder Svømmeklub  2:36.11                 
                     
15  Ingrid Vie  2003    402  33.41  1:11.24  1:50.88    2:29.98   
  Elverum Svømming  2:48.23                 
                     
16  Nikoline V Gallop  2003    397  35.33  1:14.37  1:53.54    2:30.66   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.17                 
                     
17  Thea Holm Thomsen  2003    393  35.16  1:14.29  1:53.62    2:31.22   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.47                 
                     
18  Alberte Skov Forsberg  2003    372  36.23  1:15.78  1:55.57    2:33.96   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:35.29                 
                     
19  Camilla Angaard Nielsen  2003    370  36.72  1:16.70  1:56.19    2:34.23   
  Odder Svømmeklub  2:36.52                 
                     
20  Stine Rejkjær Gadgaard  2003    359  35.91  1:17.21  1:58.21    2:35.87   
  Struer Svømmeklub  2:47.98                 
                     
21  Catherina Juul Jensen  2003    353  35.87  1:16.54  1:57.56    2:36.66   
  Svømmeklubben S 68  2:46.24                 
                     
22  Freja Romanski  2003    352  34.33  1:13.90  1:55.56    2:36.79   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:35.11                 
                     
23  Kristine Refstie  2003    347  37.14  1:17.32  1:58.86    2:37.61   
  Vågsbygd SLK  2:47.69                 
                     
24  Michelle Philipsen  2003    347  36.64  1:18.26  1:58.98    2:37.64   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:47.40                 
                     
25  Margrethe Hammerseth  2003    343  38.19  1:20.02  2:01.87    2:38.19   
  Ullensakersvømmerne  2:42.81                 
                     
26  Matilda Colley  2003    331  36.82  1:17.92  2:00.03    2:40.08   
  A6  2:46.26                 
                     
27  Sara Farag  2003    310  36.88  1:18.00  2:02.11    2:43.51   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:51.34                 
                     
28  Sara Bundgaard  2003    303  37.69  1:20.75  2:04.21    2:44.88   
  Svømmeklubben S 68  2:53.07                 
                     
29  Maya Madsen  2003    303  37.13  1:19.06  2:02.30    2:44.91   
  Kristiansand Svømmeallianse  2:44.28                 
                     
30  Matilde Dalgaard Lauridse  2003    298  38.82  1:22.13  2:04.27    2:45.81   
  Odder Svømmeklub                   
                     
31  Pernille Christensen  2003    297  37.53  1:21.59  2:05.53    2:45.89   
  Svømmeklubben S 68  2:51.46                 
                     
32  Victoria Bjerre  2003    292  37.11  1:19.28  2:04.07    2:46.87   
  Aabybro Idrætsforening  2:58.42                 
                     
Katrine Mols  2003              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  2:30.68                 
                     
Zenia Christensen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  3:16.49                 
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Brøgger-Andersen  2002    598  30.35  1:03.70  1:37.91    2:11.42   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.81                 
                     
Karoline Sørensen  2002    566  31.71  1:06.22  1:40.64    2:13.90   
  Thisted Svømmeklub  2:13.91                 
                     
Thea Søe Bach  2002    536  31.71  1:06.20  1:41.58    2:16.31   
  Thisted Svømmeklub  2:16.11                 
                     
Emma Ildal Djørup  2002    527  33.21  1:08.39  1:43.54    2:17.11   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.42                 
                     
Alberte Sommerlund Peders  2002    521  31.58  1:05.80  1:41.88    2:17.59   
  Esbjerg Svømmeklub  2:15.73                 
                     
Charlotte S. Jensen  2002    512  32.08  1:07.49  1:43.43    2:18.40   
  Svømmeklubben Nord  2:19.72                 
                     
Sara Dahl Østrøm  2002    511  33.30  1:09.03  1:44.82    2:18.56   
  Ullensakersvømmerne  2:22.53                 
                     
Lea Serup Schøn  2002    500  32.22  1:07.68  1:44.68    2:19.56   
  Aalborg Svømmeklub  2:14.96                 
                     
Isabella Bach  2002    486  33.53  1:09.62  1:45.58    2:20.85   
  Holstebro Svømme Club  2:18.05                 
                     
10  Astrid Nielsen  2002    474  33.05  1:08.64  1:45.95    2:22.08   
  Esbjerg Svømmeklub  2:16.70                 
                     
11  Johanne S. Christiansen  2002    473  33.72  1:09.27  1:46.29    2:22.13   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:22.46                 
                     
12  Emma Rasmussen  2002    466  33.48  1:09.52  1:46.26    2:22.79   
  Odder Svømmeklub  2:27.50                 
                     
13  Oda Erikka Holberg  2002    463  31.88  1:07.61  1:44.47    2:23.15   
  Elverum Svømming  2:15.62                 
                     
14  Lærke Als  2002    461  33.31  1:09.73  1:46.98    2:23.33   
  Svømmeklubben Nord  2:26.08                 
                     
15  Frederikke Møller Pederse  2002    458  32.22  1:08.60  1:46.37    2:23.65   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.11                 
                     
16  Julie Kappel Petersen  2002    451  33.34  1:10.62  1:48.28    2:24.40   
  Thisted Svømmeklub  2:24.70                 
                     
17  Cecilie Christensen  2002    450  32.39  1:08.55  1:45.97    2:24.53   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.80                 
                     
18  Maja Fridberg Madsen  2002    446  31.73  1:07.90  1:46.41    2:24.94   
  Odder Svømmeklub  2:20.03                 
                     
19  Thilde Timmermand  2002    436  33.14  1:10.55  1:48.70    2:26.03   
  Esbjerg Svømmeklub  2:23.73                 
                     
20  Rikke Vagtborg Jensen  2002    435  32.32  1:09.37  1:48.27    2:26.14   
  Esbjerg Svømmeklub  2:32.22                 
                     
21  Maja Stie Svensgaard  2002    434  32.15  1:08.96  1:47.53    2:26.21   
  Struer Svømmeklub  2:32.04                 
                     
22  Therese Mardal  2002    412  33.72  1:12.00  1:51.39    2:28.78   
  Thisted Svømmeklub  2:31.24                 
                     
23  Kristine la Cour Hjelholt  2002    412  34.97  1:13.60  1:52.15    2:28.79   
  Esbjerg Svømmeklub  2:28.80                 
                     
24  Elisabeth Sølvkjær  2002    409  35.47  1:13.96  1:52.02    2:29.19   
  Thisted Svømmeklub  2:26.37                 
                     
25  Emma Rose Treney  2002    332  35.44  1:15.39  1:57.72    2:39.92   
  Aabybro Idrætsforening  2:38.52                 
                     
26  Sofia Ingeberg  2002    332  37.37  1:17.80  1:59.12    2:39.94   
  Odder Svømmeklub  2:44.09                 
                     
27  Lise Lindemann-Larsen  2002    316  36.63  1:18.30  2:00.26    2:42.54   
  Thisted Svømmeklub  2:34.54                 
                     
28  Lea Adalia Strømman  2002    303  35.18  1:17.31  2:01.87    2:44.78   
  Lillesand IL  2:27.00                 
                     
29  Emma Oline Gadegaard  2002    278  38.87  1:22.19  2:06.70    2:49.55   
  Svømmeklubben S 68  2:52.50                 
                     
30  Julie Heby Kanstrup  2002    277  38.40  1:21.60  2:06.77    2:49.85   
  Aabybro Idrætsforening  2:46.22                 
                     
31  Martine Hagen  2002    271  39.20  1:23.48  2:08.54    2:50.98   
  Ullensakersvømmerne  2:53.20                 
                     
32  Gro Sørensen  2002    264  39.57  1:23.21  2:07.65    2:52.63   
  Aarhus Swim  2:48.81                 
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Søby Mortensen  2001    739  29.56  1:00.40  1:31.62    2:02.50   
  Holstebro Svømme Club  1:59.75                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    682  30.65  1:02.90  1:35.05    2:05.85   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.83                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    666  30.39  1:03.09  1:35.51    2:06.80   
  Aalborg Svømmeklub  2:04.77                 
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    632  30.75  1:03.64  1:36.32    2:09.06   
  Holstebro Svømme Club  2:06.72                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    622  30.04  1:02.96  1:36.79    2:09.71   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.50                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    613  30.47  1:03.49  1:37.42    2:10.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:06.48                 
                     
Katja Korbo Petersson  2001    590  30.64  1:04.32  1:37.77    2:12.05   
  A6  2:09.10                 
                     
Nicoline Bredahl  2000    580  30.49  1:03.74  1:38.19    2:12.77   
  Silkeborg Svømmeklub  2:12.56                 
                     
Camilla Ottesen  2000    575  31.62  1:05.86  1:40.08    2:13.20   
  Svømmeklubben Nord  2:14.08                 
                     
10  Dina Svege  2000    570  31.12  1:05.22  1:39.82    2:13.54   
  SK Team Sør / Ksa  2:14.04                 
                     
11  Line Johannsen  2001    568  31.33  1:05.50  1:40.07    2:13.76   
  Aarhus Swim  2:11.05                 
                     
12  Ine Marie Andersen  2000    563  31.26  1:05.36  1:40.38    2:14.15   
  SK Poseidon Porsgrunn  2:13.71                 
                     
13  Kristine Johnsson  2001    530  31.77  1:06.56  1:42.19    2:16.85   
  SK Poseidon Porsgrunn  2:17.29                 
                     
14  Nikoline Østerberg  2000    527  32.02  1:06.87  1:42.31    2:17.07   
  Aarhus Swim  2:13.77                 
                     
15  Mia Seehausen  2001    506  31.91  1:06.90  1:43.01    2:19.01   
  Aarhus Swim  2:13.27                 
                     
16  Edle Irene Vidnes  2001    494  32.26  1:08.18  1:45.06    2:20.08   
  SK Poseidon Porsgrunn  2:22.30                 
                     
17  Signe Villumsen  2001    490  32.85  1:08.57  1:45.04    2:20.47   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.39                 
                     
18  Emma Jørgensen  2001    486  30.97  1:06.85  1:45.58    2:20.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:11.27                 
                     
19  Anna Mathiasen  2000    482  32.92  1:08.44  1:44.92    2:21.25   
  Thisted Svømmeklub  2:20.51                 
                     
20  Mathilde Hvass Olesen  2001    466  32.68  1:08.62  1:46.00    2:22.80   
  Aarhus Swim  2:16.67                 
                     
21  Othine Ruenes  2001    464  32.89  1:09.90  1:46.98    2:23.02   
  SK Team Sør / Ksa  2:18.84                 
                     
22  Kathrine Kristiansen  2001    456  33.03  1:09.61  1:47.09    2:23.86   
  Lillesand IL  2:21.35                 
                     
23  Kasandra Isager  2000    445  33.29  1:10.10  1:48.57    2:25.03   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.95                 
                     
24  Thea Bjørnestad  2000    445  32.34  1:08.65  1:46.98    2:25.09   
  Farsund Svømmeklubb  2:26.32                 
                     
25  Katharina Schmidt Madsen  2001    441  33.51  1:10.10  1:48.31    2:25.52   
  Esbjerg Svømmeklub  2:23.49                 
                     
26  Emma Viborg Larsen  2001    427  32.57  1:09.51  1:48.60    2:27.01   
  Aabybro Idrætsforening  2:31.75                 
                     
27  Lærke Cassøe Alexandersen  2001    423  34.96  1:12.45  1:51.29    2:27.46   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
28  Maria Kornum  2001    421  33.92  1:11.48  1:50.26    2:27.76   
  Svømmeklubben Nord  2:26.80                 
                     
29  Andrea Sørensen  2000    399  35.62  1:14.45  1:53.16    2:30.42   
  SK Poseidon Porsgrunn  2:36.89                 
                     
30  Natascha Holm Byskov  2000    385  36.10  1:14.87  1:53.81    2:32.21   
  Holstebro Svømme Club  2:31.82                 
                     
31  Cathrine Boe Andersen  2001    372  34.31  1:13.40  1:54.18    2:33.98   
  Aabybro Idrætsforening  2:35.42                 
                     
32  Sofie Astrup  2001    370  35.81  1:15.51  1:55.93    2:34.30   
  Struer Svømmeklub  2:42.00                 
                     
33  Camilla Aagaard  2000    357  34.31  1:14.34  1:55.89    2:36.05  Dansk rekord S13 
  Svømmeklubben Nord  2:36.47                 
                     
34  Elin L. Pavljuk  2001    354  35.23  1:14.97  1:56.23    2:36.46   
  Vågsbygd SLK  2:36.66                 
                     
35  Katrine L. Pavljuk  2001    337  35.58  1:16.34  1:57.99    2:39.05   
  Vågsbygd SLK  2:34.63                 
                     
36  Christina Berggren Munch  2001    316  35.51  1:15.14  1:56.90    2:42.62   
  Struer Svømmeklub  2:41.74                 
                     
37  Freja Winkler  2001    314  34.97  1:15.76  1:59.00    2:42.92   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.44                 
                     
38  Anne Kopp Drewsen  2001    262  38.66  1:22.97  2:08.51    2:53.00   
  Svømmeklubben S 68  2:57.79                 
                     
39  Hedvig Opheim  2000    260  39.26  1:23.25  2:08.67    2:53.46   
  Lillesand IL  2:46.47                 
                     
40  Anna Pedersen  2001    193  40.89  1:29.87  2:21.84    3:11.46   
  Struer Svømmeklub  3:27.24                 
                     
Marit Aakre  2000              DSQ  Tyvstart 
  Bergkameratene-Svømming  2:24.04                 
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jackie Gade  1998    656  30.49  1:02.90  1:35.69    2:07.48   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.12                 
                     
Merete Toft Jensen  1999    630  30.23  1:03.43  1:36.95    2:09.16   
  Holstebro Svømme Club  2:09.54                 
                     
Lisa Schøn  1999    630  30.07  1:03.09  1:36.30    2:09.18   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.88                 
                     
Tuva Tronstad  1998    603  30.01  1:03.27  1:37.50    2:11.12   
  Vågsbygd SLK  2:22.19                 
                     
Simone H. Lauridsen  1999    582  30.75  1:04.39  1:39.00    2:12.65   
  Esbjerg Svømmeklub  2:11.51                 
                     
Malene Tørnkvist  1998    578  31.38  1:05.33  1:39.66    2:12.96   
  SK Team Sør / Ksa  2:10.69                 
                     
Stine Karlberg  1999    577  30.85  1:04.98  1:39.37    2:13.01   
  SK Poseidon Porsgrunn  2:12.46                 
                     
Nora Næssen  1999    566  30.91  1:05.00  1:39.68    2:13.86   
  SK Team Sør / Ksa  2:10.58                 
                     
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    550  30.52  1:04.17  1:39.49    2:15.17   
  SK Team Sør / Ksa  2:17.13                 
                     
10  Nanna Bjørk Barkardottir  1998    493  33.15  1:08.93  1:44.89    2:20.17   
  Esbjerg Svømmeklub  2:16.36                 
                     
11  Rannei Nordbø  1999    484  32.39  1:07.06  1:43.57    2:21.09   
  SK Poseidon Porsgrunn  2:16.58                 
                     
12  Maja Sandholm Pedersen  1998    480  32.83  1:08.22  1:44.17    2:21.47   
  Holstebro Svømme Club  2:17.19                 
                     
13  Anette Poulsen  1999    453  32.80  1:09.46  1:47.21    2:24.24   
  Thisted Svømmeklub  2:22.71                 
                     
14  Karoline Nielsen  1997    400  34.72  1:12.49  1:51.51    2:30.24   
  Svømmeklubben Nord  2:28.83                 
                     
15  Alma Moen  1997    399  34.52  1:13.13  1:51.99    2:30.38   
  Kristiansand Svømmeallianse  2:31.86                 
                     
16  Emma F. Sørensen  1998    379  34.40  1:13.25  1:53.35    2:33.03   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:30.90                 
                     
17  Emma Sofie Almås  1999    373  34.32  1:13.20  1:53.72    2:33.77   
  Elverum Svømming  2:30.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark