2019-10-20   05:08:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Concordia Forsikring Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:17   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ole Einar Ueland  2003    387          29.89   
  SK Team Sør / Ksa  29.55                 
Nikolai Sander  2003    364          30.51   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  30.91                 
Mathias Knudsen  2003    352          30.86   
  Svømmeklubben Nord  30.38                 
Nicolai Therkelsen  2003    328          31.58   
  A6  31.76                 
Christian Kornum  2003    324          31.71   
  Svømmeklubben Nord  32.16                 
William Sloth  2003    299          32.57   
  Aarhus Swim  32.11                 
Kasper Johnsen  2003    292          32.85   
  Odder Svømmeklub  33.00                 
Jacob Lyse Søe  2003    285          33.09   
  Odder Svømmeklub  33.73                 
Rasmus Skarby Madsen  2003    261          34.07   
  A6  32.53                 
10  Jens Riisgaard-Jensen  2003    255          34.35   
  Aars Svømmeklub  35.78                 
11  Christopher Z. Christense  2003    251          34.54   
  Aalborg Svømmeklub  34.05                 
12  Jonas Oudalstøl  2004    247          34.74   
  Vågsbygd SLK  38.14                 
13  Jacob Toft  2003    244          34.84   
  Aabybro Idrætsforening  38.47                 
14  Nicklas Bager  2003    227          35.70   
  Thisted Svømmeklub  35.55                 
15  Mikkel Stilling  2003    224          35.89   
  Thisted Svømmeklub  38.46                 
16  Victor Toftehøj  2003    219          36.13   
  A6  36.41                 
17  Simon Kutsko Jensen  2004    219          36.15   
  Aalborg Svømmeklub  36.87                 
18  Mads Emil R. Hermansen  2005    213          36.45   
  Odder Svømmeklub  36.41                 
19  Oskar Erklev  2005    213          36.46   
  Vågsbygd SLK  37.37                 
20  Elias Hammer  2004    208          36.78   
  Vågsbygd SLK  36.50                 
21  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    190          37.88   
  A6  36.68                 
22  Oskar Farkas  2005    189          37.93   
  Ullensakersvømmerne  36.36                 
23  Anton Poulsen  2004    187          38.08   
  Skive Svømmeklub Poseidon  40.26                 
24  Gustav Hoxer  2005    182          38.44   
  Thisted Svømmeklub  38.75                 
25  Sebastian B Lehmann  2004    179          38.67   
  Aalborg Svømmeklub  40.88                 
26  Lucas Rosenborg  2004    174          38.98   
  Aarhus Swim  40.58                 
27  Kristian Kjær  2005    165          39.68   
  Thisted Svømmeklub  37.51                 
28  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    162          39.97   
  Svømmeklubben Nord                   
29  Alexander Johnsen  2003    156          40.48   
  Odder Svømmeklub  40.81                 
30  Markus Vang Kleist  2003    155          40.54   
  Svømmeklubben Nord  41.48                 
31  Viktor Enevold Sørensen  2004    153          40.68   
  Thisted Svømmeklub  42.02                 
32  Tobias Nielsen  2004    150          40.96   
  Odder Svømmeklub  40.90                 
33  Gustav Hansen  2004    144          41.51   
  Thisted Svømmeklub  41.32                 
34  Johan Roderick  2003    123          43.72   
  Thisted Svømmeklub  42.89                 
35  Mikkel Pedersen  2004    118          44.40   
  Aalborg Svømmeklub  41.66                 
36  Máni Snær Gunnlaugsson  2004    116          44.60   
  Aarhus Swim  44.51                 
37  Victor Haunstrup  2003    114          44.93   
  Aabybro Idrætsforening  44.36                 
38  Søren Winther Hald  2005    108          45.67   
  Struer Svømmeklub  56.55                 
39  Aleksander Hille  2004    102          46.55   
  Vågsbygd SLK  50.24                 
40  Mathias Frahm Feldtmose  2004    100          46.93   
  Svømmeklubben Nord  48.42                 
41  William Hansen  2006    95          47.64   
  Thisted Svømmeklub  59.38                 
42  Frederik Harbo  2005    40          1:03.62   
  Thisted Svømmeklub  1:03.86                 
Lars Riisgaard-Jensen  2004              DNS   
  Aars Svømmeklub  31.67                 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    486          27.72   
  Aalborg Svømmeklub  27.15                 
Titus Philipson  2002    448          28.49   
  Kristiansand Svømmeallianse  29.26                 
Frederik Bojesen  2002    447          28.50   
  A6  28.29                 
Markus Bjørnestad  2002    399          29.59   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  28.84                 
Joachim Hjertmann  2002    394          29.73   
  Aarhus Swim  29.43                 
Simon Perzynski  2002    381          30.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.91                 
Andreas Håbesland Klausen  2002    381          30.07   
  Kristiansand Svømmeallianse  30.15                 
Daniel Gallacher  2002    356          30.75   
  Aarhus Swim  30.47                 
Tomas Valentinas  2002    346          31.03   
  Ullensakersvømmerne  32.35                 
10  Thor G. Nedergaard  2002    323          31.75   
  Odder Svømmeklub  31.31                 
11  Magnus Alexandersen  2002    307          32.30   
  Skive Svømmeklub Poseidon  33.35                 
12  Mikkel Juul Pedersen  2002    300          32.53   
  Svømmeklubben Nord  32.04                 
13  Emil Frydenholm  2002    289          32.94   
  Esbjerg Svømmeklub  31.79                 
14  Christoffer Hammer  2002    288          32.98   
  Ullensakersvømmerne  33.97                 
15  Christian Jørgensen  2002    245          34.82   
  Struer Svømmeklub  37.42                 
16  Nicholas Bundgaard  2002    240          35.04   
  Odder Svømmeklub  34.89                 
17  Jonas L. Werther  2002    216          36.28   
  Aalborg Svømmeklub  38.18                 
18  Jeppe Dall  2002    209          36.72   
  Odder Svømmeklub  36.51                 
19  Lau Kæseler Nielsen  2002    200          37.24   
  Thisted Svømmeklub  35.30                 
20  Andreas Strøm Hansen  2002    125          43.56   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  45.25                 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001    497          27.51   
  Esbjerg Svømmeklub  27.19                 
Ole Marius Rist Jensen  2001    477          27.89   
  SK Team Sør / Ksa  27.28                 
Magnus Mikkelsen  2001    471          28.00   
  Aarhus Swim  27.37                 
Marius Nørgaard  2001    434          28.79   
  Aalborg Svømmeklub  30.02                 
Magnus A H Christensen  2001    428          28.92   
  Holstebro Svømme Club  29.25                 
Christoffer Lohne  2001    415          29.22   
  SK Team Sør / Ksa  28.73                 
Luis Velasquez  2001    359          30.65   
  Esbjerg Svømmeklub  30.86                 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    355          30.78   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.30                 
Rick Sol  2001    335          31.37   
  Elverum Svømming  32.92                 
10  Oliver Kjærgaard  2001    333          31.44   
  Esbjerg Svømmeklub  31.57                 
11  Anders Eenberg  2001    321          31.83   
  Esbjerg Svømmeklub  32.71                 
12  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    313          32.09   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.16                 
13  Eliezer Toro Arcega  2001    281          33.26   
  Thisted Svømmeklub  59.02                 
14  André Iversen  2001    278          33.37   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.49                 
15  Sigurd Huuse  2001    266          33.89   
  Ullensakersvømmerne  37.18                 
16  Victor Borgen Elvensø  2001    233          35.39   
  Aabybro Idrætsforening  38.18                 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    590          25.99   
  A6  25.78                 
Markus Kjeldsen  2000    503          27.40   
  Silkeborg Svømmeklub  29.17                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    487          27.70   
  Struer Svømmeklub  27.28                 
Rune Nørgaard  2000    470          28.02   
  Aalborg Svømmeklub  27.14                 
Oliver Christensen  2000    449          28.46   
  Esbjerg Svømmeklub  28.44                 
Simon Andersen  2000    423          29.02   
  Aabybro Idrætsforening  29.15                 
Jakob Mose  2000    403          29.49   
  Esbjerg Svømmeklub  29.89                 
William Skjærum  2000    395          29.70   
  SK Poseidon Porsgrunn  30.32                 
Rasmus Abildgaard  2000    372          30.29   
  Aabybro Idrætsforening  30.64                 
10  Roberts Rostoks  2000    347          31.01   
  Elverum Svømming  32.88                 
11  Jens Fredrik Holberg  2000    343          31.13   
  Elverum Svømming  31.00                 
12  Daniel Vang Kleist  2000    310          32.21   
  Svømmeklubben Nord  32.89                 
13  Miki Hagos  2000    179          38.67   
  Farsund Svømmeklubb  41.62                 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michael Terp Olesen  1999    577          26.18   
  Esbjerg Svømmeklub  25.69                 
Simon Lundby Pedersen  1998    553          26.55   
  Esbjerg Svømmeklub  26.86                 
Johannes Hope  1999    545          26.68   
  SK Team Sør / Ksa  26.76                 
Casper Eickhardt  1999    514          27.20   
  Esbjerg Svømmeklub  26.35                 
Fredrik Frantzen  1999    490          27.65   
  SK Poseidon Porsgrunn  28.10                 
Jacob F. Frederiksen  1999    471          28.01   
  Silkeborg Svømmeklub  28.27                 
Oliver Kramer Andersen  1999    459          28.25   
  Esbjerg Svømmeklub  27.76                 
Fredrik H. Klausen  1999    458          28.28   
  SK Team Sør / Ksa  28.33                 
Kristian Berthelsen  1999    383          30.01   
  Aabybro Idrætsforening  28.73                 
Christian Holm Jørgensen  1999              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  25.48                 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor B. Bromer  1993    671          24.90   
  Aalborg Svømmeklub  24.21                 
Nicolas Blanch  1997    600          25.84   
  Aalborg Svømmeklub  25.07                 
Oliver Degn  1996    572          26.25   
  Odder Svømmeklub  26.43                 
Bjarke Stevnsborg  1990    570          26.28   
  Esbjerg Svømmeklub  25.14                 
Mikkel Rathschau Sørensen  1996    535          26.85   
  Esbjerg Svømmeklub  26.29                 
Peter Birk  1996    517          27.15   
  Thisted Svømmeklub  26.77                 
Janus Meinert  1995    485          27.74   
  Aalborg Svømmeklub  27.50                 
Anders Frimor Kirk  1996    429          28.89   
  Thisted Svømmeklub  27.77                 
Martin Lønstrup  1993    290          32.91   
  Struer Svømmeklub  33.26                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark