2019-06-15   23:33:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SyysTyrskyt LrU

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:13   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 1, 50 Bifins (räpylät) M, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dmitrii Ankudinov  1998      24.84        24.84   
  Kouvolan Uimarit  24.45                 
                     
Eetu Salo  2004      25.28        25.28   
  Kouvolan Uimarit  11.92                 
                     
Manu Ursin  2002      26.20        26.20   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonatan Lekander  2002      26.74        26.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aleksander Laihinen  2000      27.34        27.34   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005      29.78        29.78   
  Kouvolan Uimarit  13.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:13 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:13   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 2, 50 Sukellus (räpylät) N, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Leppä  2000      22.90        22.90   
  Kouvolan Uimarit  24.16                 
                     
Ida Kauppinen  2005              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit  15.65                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:13 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 3, 100m Vu T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Tromifova  2003    502  30.66        1:04.17   
  Ska St Petersburg  1:03.10                 
                     
Sandra Kalenius  2003    436  31.82        1:07.26   
  Kouvolan Uimarit  1:03.78                 
                     
Sofia Smirnova  2004    394  32.57        1:09.58   
  Ska St Petersburg  1:03.30                 
                     
Emilia Kouvo  2003    392  32.88        1:09.68   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:09.32                 
                     
Milja Mäkinen  2004    380  32.66        1:10.41   
  Kouvolan Uimarit  1:10.17                 
                     
Anna Lempinen  2003    357  33.47        1:11.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.63                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    350  34.06        1:12.37   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.22                 
                     
Julia Hietanen  2004    316  35.13        1:14.82   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.29                 
                     
Aino Tamminen  2005    309  35.01        1:15.38   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.99                 
                     
10  Anna Lehtonen  2003    305  35.67        1:15.70   
  Uinti Imatra  1:17.61                 
                     
11  Valeria Boyko  2003    303  35.62        1:15.87   
  Ska St Petersburg  1:13.10                 
                     
12  Anniina Kurvinen  2006    210  40.00        1:25.69   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.43                 
                     
13  Aino Jäkärä  2005    192  41.16        1:28.36   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.64                 
                     
14  Lilja Tarvainen  2005    192  41.68        1:28.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.05                 
                     
15  Jenna Pasonen  2003    187  42.78        1:29.18   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:32.57                 
                     
16  Ankia Meintjes  2005    179  42.68        1:30.45   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.61                 
                     
17  Riina Krouvi  2004    177  42.67        1:30.81   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.93                 
                     
18  Aino Ruotsalainen  2007    149  43.20        1:36.11   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.65                 
                     
19  Saaga Lehmus  2007    114  49.22        1:45.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
20  Ada Puranen  2006    108  48.46        1:47.08   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.81                 
                     
21  Erin Ovaska  2006    102  50.31        1:48.85   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.98                 
                     
22  Nelli Hytti  2005    49  58.31        2:19.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Siiri Pitkänen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m Vu T-13, N, Loppukilpailut 14 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anastasia Borisova  2000    599  28.96        1:00.48   
  Ska St Petersburg  59.30                 
                     
Peppi Pajari  1997    557  29.33        1:01.98   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.75                 
                     
Emmiina Rautiainen  2000    551  29.14        1:02.19   
  Kouvolan Uimarit  1:00.65                 
                     
Saima Kivimäki  1997    536  29.98        1:02.78   
  Lappeenrannan Uimarit  59.75                 
                     
Jenna Rita  2000    433  31.32        1:07.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.38                 
                     
Fanny Puska  2001    290  35.87        1:17.04   
  Haminan Uimaseura  1:16.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:22 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m Vu N masters, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Imke Höfling  1970    313  37.15        1:15.11   
  Uimaseura Aquila  1:13.79                 
                     
Aija Matela  1977    302  37.68        1:15.95   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.85                 
                     
Liisa Tirkkonen  1963    230  39.81        1:23.17   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:18.38                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:24 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:37   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Vu P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Kochetov  2003    451  28.18        58.58   
  Ska St Petersburg  56.50                 
                     
Benjamin Kangas  2002    400  29.00        1:00.99   
  Haminan Uimaseura  1:01.46                 
                     
Lauri Kettunen  2002    398  28.65        1:01.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.07                 
                     
Vladislav Glazkov  2003    398  28.52        1:01.06   
  Ska St Petersburg  59.80                 
                     
Kirill Papkov  2003    379  29.74        1:02.07   
  Ska St Petersburg  1:03.00                 
                     
Manu Ursin  2002    348  30.56        1:03.89   
  Kouvolan Uimarit  1:04.18                 
                     
Danila Muraviev  2003    329  30.76        1:05.07   
  Ska St Petersburg  1:03.20                 
                     
Niko Matela  2003    329  31.91        1:05.08   
  Lappeenrannan Uimarit  1:04.71                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    303  32.31        1:06.88   
  Haminan Uimaseura  1:07.00                 
                     
10  Panu Kautto  2003    291  32.35        1:07.78   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.67                 
                     
11  Aleksi Kauppinen  2003    266  33.26        1:09.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.75                 
                     
12  Eetu Salo  2004    262  33.26        1:10.21   
  Kouvolan Uimarit  1:09.66                 
                     
13  Aaro Laitinen  2003    210  34.87        1:15.54   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.78                 
                     
14  Viktor Perepelkin  2003    158  35.56        1:22.96   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.91                 
                     
15  Nooa Matela  2005    155  40.78        1:23.60   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.27                 
                     
16  Anton Sarvilahti  2005    135  41.06        1:27.44   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.19                 
                     
17  Luka Valtonen  2006    131  42.28        1:28.40   
  Lappeenrannan Uimarit  1:33.10                 
                     
18  Petteri Veikkolainen  2004    112  43.62        1:33.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.93                 
                     
19  Daniel Pessi  2004    94  45.42        1:38.50   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
20  Akseli Kuparinen  2004    89  45.85        1:40.43   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.36                 
                     
21  Anttoni Sikiö  2004    71  49.76        1:48.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.55                 
                     
 
Laji 5, 100m Vu P-14, M, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Roiko-Jokela  1996    568  26.60        54.26   
  Swimming Jyväskylä  52.45                 
                     
Alexandr Skryabin  2000    535  26.51        55.34   
  Ska St Petersburg  54.40                 
                     
Alexandr Rusakov  2000    488  27.29        57.06   
  Ska St Petersburg  56.70                 
                     
Denis Pushkin  2000    459  27.01        58.24   
  Ska St Petersburg  55.30                 
                     
Aleksi Hautaniemi  2000    442  27.43        58.97   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.36                 
                     
Dmitrii Ankudinov  1998    393  29.00        1:01.34   
  Kouvolan Uimarit  1:06.76                 
                     
Jussi Toitturi  1999    392  28.46        1:01.37   
  Lappeenrannan Uimarit  59.43                 
                     
Alexandr Korobchenko  2001    376  28.56        1:02.26   
  Ska St Petersburg  57.30                 
                     
Erick Khodzhoyan  2000    366  29.61        1:02.79   
  Ska St Petersburg  57.90                 
                     
10  Juuso Hietanen  2001    348  29.23        1:03.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:05.60                 
                     
11  Hugo Soljasalo  2001    339  30.21        1:04.43   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.91                 
                     
12  Aleksander Laihinen  2000    339  30.34        1:04.45   
  Kouvolan Uimarit  1:04.55                 
                     
13  Arto Tanttu  2001    331  29.88        1:04.92   
  Uinti Imatra  1:08.23                 
                     
14  Niklas Uusimäki  2001    310  31.82        1:06.37   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.81                 
                     
15  Antti Issakainen  2001    308  32.36        1:06.49   
  Uinti Imatra  1:06.19                 
                     
16  Akseli Korhonen  2001    232  34.81        1:13.06   
  Haminan Uimaseura  1:12.80                 
                     
17  Jesperi Laine  2001    221  35.22        1:14.24   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.39                 
                     
18  Onni Laitinen  2001    181  36.56        1:19.41   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.03                 
                     
Denis Vorobtsov  2000              DSQ   
  Ska St Petersburg  54.30                 
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:37 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:39   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Vu M masters, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Johansson  1977    437  28.99        59.21   
  Lappeenrannan Uimarit  58.04                 
                     
Mikko Nihtilä  1985    373  30.37        1:02.40   
  Uimaseura Aquila  1:05.15                 
                     
Juha Iivonen  1959    344  29.98        1:04.12   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.78                 
                     
Juho Ratava  1983    282  31.61        1:08.49   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:03.22                 
                     
Mika Matela  1975    208  34.80        1:15.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:00   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 7, 50m Su T-11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Kauppinen  2005    304          38.21   
  Lappeenrannan Uimarit  38.70                 
Lilja Tarvainen  2005    165          46.84   
  Lappeenrannan Uimarit  48.74                 
Susanna Leino  2006    119          52.11   
  Kouvolan Uimarit  55.58                 
Emmi Salo  2007    115          52.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ilona Ojala  2006    114          52.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Vanessa Niemi  2006    97          55.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.26                 
Aino Sarvilahti  2008    97          55.82   
  Lappeenrannan Uimarit  57.62                 
Saaga Lehmus  2007    79          59.79   
  Lappeenrannan Uimarit  53.05                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  48.50                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Su T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claudia Åvist  1997    503          32.31   
  Lappeenrannan Uimarit  31.50                 
Tytti Härkönen  2001    483          32.75   
  Lappeenrannan Uimarit  32.46                 
Natalia Pobutskaya  2000    477          32.89   
  Ska St Petersburg  32.50                 
Jenna Pulkkinen  2004    465          33.15   
  Kouvolan Uimarit  34.48                 
Laura Lempinen  2001    446          33.62   
  Lappeenrannan Uimarit  33.17                 
Alisa Polyakova  2003    344          36.66   
  Ska St Petersburg  37.10                 
Noora Peltoniemi  2003    322          37.48   
  Lappeenrannan Uimarit  42.32                 
Riikka Purho  1994    315          37.76   
  Kouvolan Uimarit  35.73                 
Nea Salo  2001    305          38.17   
  Lappeenrannan Uimarit  37.87                 
10  Sini Tiussa  2003    290          38.79   
  Uinti Imatra                   
11  Viivi Paasonen  2002    284          39.08   
  Punkaharjun Urheilijat  37.36                 
12  Julia Hietanen  2004    222          42.40   
  Lappeenrannan Uimarit  44.22                 
13  Vilma Tikka  2003    215          42.84   
  Lappeenrannan Uimarit  42.01                 
14  Aino Vaaranmäki  2002    183          45.21   
  Uinti Imatra  42.38                 
15  Lotta Lääperi  2003    173          46.08   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
16  Kiira Tulkki  2003    149          48.42   
  Haminan Uimaseura  49.17                 
17  Onna Aalto  2004    126          51.20   
  Lappeenrannan Uimarit  55.72                 
18  Tinja Haimila  2003    101          55.15   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  53.19                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:00 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 8, 50m Su P-12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Scandic PATRIA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matvey Lyashenko  2007    85          51.37   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veikko Seppänen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 8, 50m Su P-12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Scandic PATRIA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Härkönen  1997    311          33.37   
  Lappeenrannan Uimarit  32.98                 
Roni Lönnqvist  2000    228          37.01   
  Uinti Imatra                   
Topi Immonen  2003    199          38.67   
  Lappeenrannan Uimarit  42.32                 
Vladimir Gartsuev  2003    193          39.06   
  Ska St Petersburg  39.70                 
Leevi Hautaniemi  2003    165          41.20   
  Lappeenrannan Uimarit  41.89                 
Kasper Laapio  2002    154          42.12   
  Uinti Imatra  42.72                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:11   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 9, 200m Pu T-14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatjana Karpenko  2003    302  39.16  1:25.46  2:13.01    2:59.94   
  Ska St Petersburg  2:51.60                 
                     
Silja Kinnunen  2003    254  39.05  1:25.90  2:17.94    3:10.65   
  Lappeenrannan Uimarit  3:30.93                 
                     
Sara-Sofia Lohi  2003    243  40.19  1:29.58  2:19.86    3:13.33   
  Lappeenrannan Uimarit  3:40.28                 
                     
Emma Issakainen  2002              DSQ   
  Uinti Imatra  2:46.15                 
  SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:11 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:14   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m Pu P-15, M, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Lappeenranta University of Technology 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandr Korobchenko  2001    487  30.16  1:05.40  1:42.20    2:18.64   
  Ska St Petersburg  2:18.00                 
                     
Ossi Kleimola  2001    327  33.89  1:13.47  1:56.14    2:38.35   
  Kouvolan Uimarit  2:33.91                 
                     
Joonatan Lekander  2002    174  40.49  1:30.32  2:23.92    3:15.31   
  Kouvolan Uimarit  3:11.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:14 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:28   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Sku T-12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    423  36.03        1:16.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.96                 
                     
Iida Heikkinen  2004    413  35.69        1:17.53   
  Uinti Imatra  1:18.38                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    219  46.64        1:35.66   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.40                 
                     
Ankia Meintjes  2005    182  47.35        1:41.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.93                 
                     
Onna Aalto  2004    181  49.57        1:42.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.23                 
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    152  51.54        1:48.07   
  Lappeenrannan Uimarit  1:52.48                 
                     
Juulia Turunen  2006    144  52.03        1:49.96   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Erin Ovaska  2006    136  54.91        1:52.23   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.38                 
                     
Riina Krouvi  2004    133  56.55        1:53.09   
  Lappeenrannan Uimarit  1:55.77                 
                     
 
Laji 11, 100m Sku T-12, N, Loppukilpailut 13 - 24 v 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Irina Tumyantseva  2000    594  32.13        1:08.68   
  Ska St Petersburg  1:07.80                 
                     
Emmiina Rautiainen  2000    522  32.65        1:11.71   
  Kouvolan Uimarit  1:17.64                 
                     
Peppi Pajari  1997    503  34.56        1:12.56   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.02                 
                     
Saima Kivimäki  1997    503  33.24        1:12.56   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.53                 
                     
Tytti Härkönen  2001    499  33.69        1:12.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.81                 
                     
Natalia Pobutskaya  2000    494  33.21        1:13.04   
  Ska St Petersburg  1:10.00                 
                     
Anastasia Borisova  2000    487  33.78        1:13.36   
  Ska St Petersburg  1:12.10                 
                     
Claudia Åvist  1997    478  32.44        1:13.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.54                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    435  34.80        1:16.15   
  Kouvolan Uimarit  1:32.24                 
                     
10  Jenna Rita  2000    406  35.54        1:17.94   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.78                 
                     
11  Hilla Kuuva  2003    371  37.67        1:20.29   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.72                 
                     
12  Valeria Boyko  2003    352  38.13        1:21.73   
  Ska St Petersburg  1:18.90                 
                     
13  Alisa Polyakova  2003    352  37.30        1:21.75   
  Ska St Petersburg  1:14.90                 
                     
14  Tatjana Karpenko  2003    321  39.72        1:24.26   
  Ska St Petersburg  1:17.00                 
                     
15  Siiri Pitkänen  2003    318  39.08        1:24.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.82                 
                     
16  Alina Chernyshova  2001    294  39.86        1:26.83   
  Ska St Petersburg  1:18.10                 
                     
17  Anna Lehtonen  2003    276  42.01        1:28.59   
  Uinti Imatra  1:41.07                 
                     
18  Vilma Tikka  2003    238  41.95        1:33.06   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.79                 
                     
Elizaveta Kharisova  2000              DSQ   
  Ska St Petersburg  1:08.90                 
  SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:28 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:29   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 12, 100m Sku N masters, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aija Matela  1977    253  45.80        1:31.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Liisa Tirkkonen  1963    235  44.74        1:33.50   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:31.69                 
                     
Imke Höfling  1970    192  50.95        1:40.05   
  Uimaseura Aquila  1:41.39                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:29 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 13, 100m Sku P-13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pavel Svetkov  2003    403  31.39        1:08.71   
  Ska St Petersburg  1:06.50                 
                     
Danila Muraviev  2003    335  33.94        1:13.07   
  Ska St Petersburg  1:12.10                 
                     
Niko Matela  2003    330  34.15        1:13.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.95                 
                     
Vladimir Lyapin  2003    317  33.62        1:14.37   
  Ska St Petersburg  1:13.80                 
                     
Antti Oinonen  2003    251  39.01        1:20.39   
  Uinti Imatra                   
                     
Viktor Perepelkin  2003    164  46.65        1:32.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Leevi Hautaniemi  2003    149  43.65        1:35.58   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.73                 
                     
Nooa Matela  2005    142  46.64        1:37.24   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.08                 
                     
Petteri Veikkolainen  2004    108  51.42        1:46.47   
  Lappeenrannan Uimarit  1:46.82                 
                     
10  Anton Sarvilahti  2005    96  54.04        1:50.65   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.46                 
                     
11  Akseli Kuparinen  2004    86  54.22        1:54.75   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 100m Sku P-13, M, Loppukilpailut 14 - 24 v 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Vorobtsov  2000    608  27.64        59.91   
  Ska St Petersburg  1:01.40                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    535  29.87        1:02.52   
  Swimming Jyväskylä  1:02.00                 
                     
Denis Pushkin  2000    495  28.55        1:04.13   
  Ska St Petersburg  1:02.30                 
                     
Alexandr Rusakov  2000    451  30.23        1:06.17   
  Ska St Petersburg  1:06.00                 
                     
Aleksi Hautaniemi  2000    425  30.91        1:07.48   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.64                 
                     
Manu Ursin  2002    310  34.60        1:14.96   
  Kouvolan Uimarit  1:18.20                 
                     
Arto Tanttu  2001    303  35.24        1:15.52   
  Uinti Imatra  1:19.50                 
                     
Hugo Soljasalo  2001    292  34.47        1:16.48   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.13                 
                     
Jesperi Laine  2001    226  38.82        1:23.25   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.29                 
                     
Lauri Kettunen  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 14, 100m Sku M masters, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Johansson  1977    395  33.53        1:09.13   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.53                 
                     
Juha Iivonen  1959    331  33.71        1:13.37   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.05                 
                     
Mika Matela  1975    169  44.11        1:31.64   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:38 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:43   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 15, 50m Pu T-11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Tamminen  2005    207          41.15   
  Lappeenrannan Uimarit  37.77                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    196          41.97   
  Lappeenrannan Uimarit  43.63                 
Ronja Terävä  2005    183          42.89   
  Lappeenrannan Uimarit  45.05                 
Aino Jäkärä  2005    136          47.39   
  Lappeenrannan Uimarit  44.87                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    99          52.65   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Erin Ovaska  2006    73          58.25   
  Lappeenrannan Uimarit  55.58                 
 
Laji 15, 50m Pu T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lempinen  2001    460          31.56   
  Lappeenrannan Uimarit  31.68                 
Irina Tumyantseva  2000    435          32.17   
  Ska St Petersburg  30.40                 
Jenna Pulkkinen  2004    428          32.33   
  Kouvolan Uimarit  31.98                 
Natalia Pobutskaya  2000    405          32.93   
  Ska St Petersburg  32.30                 
Sofia Smirnova  2004    404          32.97   
  Ska St Petersburg  31.00                 
Maria Tromifova  2003    398          33.14   
  Ska St Petersburg  32.10                 
Sandra Kalenius  2003    359          34.29   
  Kouvolan Uimarit  34.76                 
Milja Mäkinen  2004    277          37.39   
  Kouvolan Uimarit  37.79                 
Silja Kinnunen  2003    261          38.14   
  Lappeenrannan Uimarit  38.40                 
10  Tatjana Karpenko  2003    250          38.65   
  Ska St Petersburg  34.60                 
11  Sara-Sofia Lohi  2003    237          39.36   
  Lappeenrannan Uimarit  45.42                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:43 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 16, 50m Pu P-12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luka Valtonen  2006    112          45.16   
  Lappeenrannan Uimarit  47.84                 
 
Laji 16, 50m Pu P-12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Pushkin  2000    555          26.52   
  Ska St Petersburg  25.80                 
Alexandr Korobchenko  2001    437          28.72   
  Ska St Petersburg  28.10                 
Mikko Nihtilä  1985    403          29.51   
  Uimaseura Aquila  29.34                 
Alexandr Rusakov  2000    395          29.69   
  Ska St Petersburg  29.15                 
Erick Khodzhoyan  2000    352          30.86   
  Ska St Petersburg  28.80                 
Kirill Papkov  2003    350          30.91   
  Ska St Petersburg  31.00                 
Pavel Svetkov  2003    339          31.25   
  Ska St Petersburg  29.20                 
Taneli Härkönen  1997    318          31.92   
  Lappeenrannan Uimarit  29.43                 
Jussi Toitturi  1999    309          32.23   
  Lappeenrannan Uimarit  31.95                 
10  Vladimir Lyapin  2003    300          32.53   
  Ska St Petersburg  31.10                 
11  Juho Ratava  1983    288          33.00   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  30.00                 
12  Yaroslav Zozulya  2001    286          33.06   
  Ska St Petersburg  33.70                 
13  Niklas Uusimäki  2001    268          33.79   
  Lappeenrannan Uimarit  41.87                 
14  Lauri Tolvanen  2003    230          35.56   
  Haminan Uimaseura  34.90                 
15  Aleksi Kauppinen  2003    168          39.45   
  Lappeenrannan Uimarit  37.45                 
16  Leo Pessi  2002    142          41.74   
  Lappeenrannan Uimarit  46.24                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  14:20   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 17, 100m Ru T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    416  38.14        1:23.93   
  Kouvolan Uimarit  1:22.41                 
                     
Iida Heikkinen  2004    390  40.14        1:25.75   
  Uinti Imatra  1:28.69                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    331  41.73        1:30.61   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.25                 
                     
Valeria Boyko  2003    300  44.13        1:33.59   
  Ska St Petersburg  1:29.60                 
                     
Anna Lempinen  2003    287  44.17        1:34.95   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.15                 
                     
Emilia Kouvo  2003    274  44.63        1:36.49   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:34.75                 
                     
Anni Konnu  2004    238  45.46        1:41.14   
  Uinti Imatra                   
                     
Anniina Kurvinen  2006    208  50.62        1:45.78   
  Lappeenrannan Uimarit  2:10.88                 
                     
Aino Jäkärä  2005    196  52.32        1:47.76   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.67                 
                     
10  Kiira Tulkki  2003    174  51.69        1:52.17   
  Haminan Uimaseura  1:50.89                 
                     
11  Ankia Meintjes  2005    160  53.24        1:55.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.15                 
                     
12  Aino Ruotsalainen  2007    130  55.59        2:03.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
13  Nelli Hytti  2005    124  58.20        2:05.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Aino Ruottinen  2007    115  59.38        2:08.57   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Ilona Ojala  2006              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 17, 100m Ru T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elizaveta Kharisova  2000    539  36.13        1:17.03   
  Ska St Petersburg  1:14.95                 
                     
Irina Tumyantseva  2000    478  37.63        1:20.15   
  Ska St Petersburg  1:17.20                 
                     
Emmiina Rautiainen  2000    432  38.90        1:22.93   
  Kouvolan Uimarit  1:22.24                 
                     
Claudia Åvist  1997    406  39.69        1:24.65   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.00                 
                     
Viivi Paasonen  2002    364  40.70        1:27.79   
  Punkaharjun Urheilijat  1:24.06                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    319  43.08        1:31.73   
  Kouvolan Uimarit  1:36.08                 
                     
Aino Vaaranmäki  2002    296  43.85        1:34.00   
  Uinti Imatra  1:33.72                 
                     
Nea Salo  2001    291  44.54        1:34.59   
  Lappeenrannan Uimarit  1:33.66                 
                     
Fanny Puska  2001    268  45.11        1:37.19   
  Haminan Uimaseura  1:42.10                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  14:20 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  14:22   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 18, 100m Ru P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Scandic PATRIA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    400  35.84        1:15.46   
  Haminan Uimaseura  1:17.50                 
                     
Antti Oinonen  2003    325  37.84        1:20.82   
  Uinti Imatra  1:18.96                 
                     
Danila Muraviev  2003    316  37.39        1:21.62   
  Ska St Petersburg  1:22.40                 
                     
Joonatan Lekander  2002    284  39.59        1:24.58   
  Kouvolan Uimarit  1:29.24                 
                     
Panu Kautto  2003    196  45.72        1:35.63   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.86                 
                     
Aaro Laitinen  2003    157  48.07        1:42.97   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.07                 
                     
Nooa Matela  2005    157  46.81        1:43.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.11                 
                     
Petteri Veikkolainen  2004    134  51.31        1:48.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.60                 
                     
Anttoni Sikiö  2004    97  57.20        2:00.88   
  Lappeenrannan Uimarit  2:02.40                 
                     
10  Anton Sarvilahti  2005    89  59.30        2:04.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Daniel Pessi  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Viktor Perepelkin  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  2:02.12                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 18, 100m Ru P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Scandic PATRIA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Kleimola  2001    393  36.28        1:15.88   
  Kouvolan Uimarit  1:14.03                 
                     
Onni Laitinen  2001    125  50.41        1:50.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aleksander Laihinen  2000              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:16.48                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  14:22 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  14:36   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 19, 400m Vu T-12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    418  1:11.98  2:30.31  3:52.08    5:14.05   
  Lappeenrannan Uimarit  5:25.24                 
                     
Julia Hietanen  2004    279  1:24.14  2:58.40  4:30.93    5:59.43   
  Lappeenrannan Uimarit  6:09.56                 
                     
Aino Tamminen  2005    279  1:26.63  2:59.12  4:31.67    5:59.45   
  Lappeenrannan Uimarit  5:40.72                 
                     
Ronja Terävä  2005    277  1:25.01  2:59.11  4:31.12    6:00.32   
  Lappeenrannan Uimarit  6:22.15                 
                     
Onna Aalto  2004    239  1:30.99  3:06.97  4:42.31    6:18.15   
  Lappeenrannan Uimarit  6:10.07                 
                     
 
Laji 19, 400m Vu T-12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Sjöblom  2001    531  1:07.79  2:20.99  3:35.43    4:50.09   
  Kouvolan Uimarit  4:37.01                 
                     
Saima Kivimäki  1997    517  1:07.86  2:21.49  3:36.69    4:52.56   
  Lappeenrannan Uimarit  4:48.04                 
                     
Imke Höfling  1970    298  1:24.48  2:55.49  4:25.74    5:51.35   
  Uimaseura Aquila  5:41.47                 
                     
Vilma Tikka  2003    279  1:24.08  2:58.29  4:31.03    5:59.18   
  Lappeenrannan Uimarit  6:27.12                 
                     
Aija Matela  1977    256  1:23.11  2:58.24  4:35.40    6:09.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  14:36 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 20, 400m Vu P-13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Lappeenranta University of Technology 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Matela  2003    382  1:11.28  2:25.02  3:39.65    4:53.01   
  Lappeenrannan Uimarit  5:01.05                 
                     
Panu Kautto  2003    358  1:10.64  2:27.70  3:44.21    4:59.54   
  Lappeenrannan Uimarit  5:18.93                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    357  1:10.66  2:27.62  3:44.34    4:59.91   
  Haminan Uimaseura  5:00.50                 
                     
Topi Immonen  2003    271  1:17.06  2:41.73  4:06.63    5:28.59   
  Lappeenrannan Uimarit  5:37.58                 
                     
 
Laji 20, 400m Vu P-13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Lappeenranta University of Technology 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandr Skryabin  2000    633  58.62  2:01.77  3:05.46    4:07.69   
  Ska St Petersburg  4:14.20                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    628  59.00  2:02.01  3:05.53    4:08.43   
  Swimming Jyväskylä  4:04.87                 
                     
Antti Issakainen  2001    317  1:13.16  2:32.45  3:53.63    5:12.01   
  Uinti Imatra  5:33.92                 
                     
Arto Tanttu  2001    310  1:14.24  2:35.96  3:58.56    5:14.30   
  Uinti Imatra                   
                     
Niklas Uusimäki  2001    304  1:14.22  2:35.53  3:58.25    5:16.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Akseli Korhonen  2001    245  1:18.63  2:45.21  4:13.48    5:39.71   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Leo Pessi  2002    236  1:20.33  2:48.44  4:17.03    5:44.09   
  Lappeenrannan Uimarit  6:03.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  14:50   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 21, 50 Bifins (räpylät) N, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Leppä  2000      26.69        26.69   
  Kouvolan Uimarit  24.16                 
                     
Inka Timperi  2002      28.85        28.85   
  Kouvolan Uimarit  28.81                 
                     
Nea Leino  2004      32.46        32.46   
  Kouvolan Uimarit  39.09                 
                     
Anni Mäki-Hokkonen  2007      33.40        33.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006      35.18        35.18   
  Kouvolan Uimarit  15.94                 
                     
Ankia Meintjes  2005      38.05        38.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tiina Leino  2006      38.69        38.69   
  Kouvolan Uimarit  40.24                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  14:50 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  14:56   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 23, 200m Su T-12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Kauppinen  2005    269  43.55  1:32.08  2:21.60    3:06.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Iida Heikkinen  2004              DNF   
  Uinti Imatra  3:02.06                 
                     
 
Laji 23, 200m Su T-12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lempinen  2001    422  36.13  1:16.44  1:59.07    2:40.10   
  Lappeenrannan Uimarit  2:36.26                 
                     
Sandra Kalenius  2003    369  37.75  1:20.17  2:04.60    2:47.49   
  Kouvolan Uimarit  2:51.89                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    350  39.67  1:23.71  2:08.10    2:50.47   
  Lappeenrannan Uimarit  3:19.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  14:56 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 24, 200m Su P-13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Hautaniemi  2003    181  42.93  1:30.98  2:20.46    3:07.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 24, 200m Su P-13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Justus Riikonen  2001    140  45.25  1:36.85  2:30.34    3:23.91   
  Uinti Imatra                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  15:09   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 25, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    204          39.45   
  Lappeenrannan Uimarit  40.68                 
Juulia Turunen  2006    182          40.99   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Emmi Salo  2007    153          43.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aino Ruotsalainen  2007    152          43.52   
  Lappeenrannan Uimarit  38.76                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    134          45.41   
  Lappeenrannan Uimarit  46.01                 
Aino Ruottinen  2007    130          45.89   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  43.21                 
Vanessa Niemi  2006    124          46.59   
  Lappeenrannan Uimarit  49.29                 
Saaga Lehmus  2007    121          46.88   
  Lappeenrannan Uimarit  49.44                 
Ada Puranen  2006    120          47.01   
  Lappeenrannan Uimarit  45.67                 
10  Ilona Ojala  2006    109          48.58   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aino Sarvilahti  2008              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  46.10                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 25, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    511          29.07   
  Kouvolan Uimarit  28.53                 
Maria Tromifova  2003    458          30.15   
  Ska St Petersburg  29.40                 
Sofia Smirnova  2004    425          30.90   
  Ska St Petersburg  28.60                 
Noora Peltoniemi  2003    416          31.13   
  Lappeenrannan Uimarit  32.71                 
Emilia Kouvo  2003    402          31.48   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  30.96                 
Sini Tiussa  2003    401          31.51   
  Uinti Imatra  31.11                 
Hilla Kuuva  2003    399          31.56   
  Lappeenrannan Uimarit  31.00                 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    391          31.79   
  Lappeenrannan Uimarit  32.25                 
Milja Mäkinen  2004    381          32.07   
  Kouvolan Uimarit  32.36                 
10  Silja Kinnunen  2003    346          33.09   
  Lappeenrannan Uimarit  34.17                 
11  Anni Konnu  2004    301          34.69   
  Uinti Imatra                   
12  Julia Hietanen  2004    297          34.82   
  Lappeenrannan Uimarit  35.84                 
13  Ronja Terävä  2005    264          36.22   
  Lappeenrannan Uimarit  37.03                 
14  Sara-Sofia Lohi  2003    254          36.67   
  Lappeenrannan Uimarit  38.33                 
15  Lotta Lääperi  2003    250          36.86   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
16  Jenna Pasonen  2003    230          37.90   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  37.54                 
17  Lilja Tarvainen  2005    198          39.89   
  Lappeenrannan Uimarit  39.97                 
18  Kiira Tulkki  2003    195          40.07   
  Haminan Uimaseura  38.97                 
19  Riina Krouvi  2004    168          42.09   
  Lappeenrannan Uimarit  41.89                 
Venny Heimala  2003              DNS   
  Uinti Imatra                   
Tinja Haimila  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  41.35                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 25, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anastasia Borisova  2000    594          27.65   
  Ska St Petersburg  27.10                 
Tytti Härkönen  2001    564          28.13   
  Lappeenrannan Uimarit  27.74                 
Peppi Pajari  1997    554          28.30   
  Lappeenrannan Uimarit  27.41                 
Elizaveta Kharisova  2000    504          29.20   
  Ska St Petersburg  28.40                 
Jenna Rita  2000    456          30.19   
  Lappeenrannan Uimarit  29.55                 
Nea Salo  2001    375          32.22   
  Lappeenrannan Uimarit  31.84                 
Riikka Purho  1994    330          33.63   
  Kouvolan Uimarit  34.38                 
Alina Chernyshova  2001    304          34.57   
  Ska St Petersburg  31.40                 
Fanny Puska  2001    287          35.24   
  Haminan Uimaseura  34.61                 
10  Imke Höfling  1970    276          35.70   
  Uimaseura Aquila  33.85                 
11  Aino Vaaranmäki  2002    214          38.81   
  Uinti Imatra  38.14                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  15:09 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  15:17   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 26, 50m VU P-11, 14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luka Valtonen  2006    149          38.21   
  Lappeenrannan Uimarit  39.30                 
Veikko Seppänen  2007    122          40.83   
  Lappeenrannan Uimarit  41.13                 
Matvey Lyashenko  2007    82          46.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 26, 50m VU P-11, 14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Kochetov  2003    440          26.68   
  Ska St Petersburg  26.70                 
Lauri Kettunen  2002    425          27.00   
  Lappeenrannan Uimarit  27.58                 
Vladislav Glazkov  2003    412          27.26   
  Ska St Petersburg  27.30                 
Benjamin Kangas  2002    362          28.48   
  Haminan Uimaseura  29.34                 
Kirill Papkov  2003    339          29.10   
  Ska St Petersburg  29.35                 
Niko Matela  2003    329          29.40   
  Lappeenrannan Uimarit  30.04                 
Vladimir Lyapin  2003    304          30.16   
  Ska St Petersburg  30.00                 
Danila Muraviev  2003    303          30.20   
  Ska St Petersburg  28.90                 
Panu Kautto  2003    276          31.15   
  Lappeenrannan Uimarit  32.65                 
10  Antti Oinonen  2003    258          31.87   
  Uinti Imatra  32.71                 
11  Aleksi Kauppinen  2003    257          31.92   
  Lappeenrannan Uimarit  31.06                 
12  Aaro Laitinen  2003    256          31.97   
  Lappeenrannan Uimarit  37.27                 
13  Topi Immonen  2003    214          33.89   
  Lappeenrannan Uimarit  36.78                 
14  Kasper Laapio  2002    208          34.21   
  Uinti Imatra  34.44                 
15  Leo Pessi  2002    192          35.17   
  Lappeenrannan Uimarit  35.80                 
16  Vladimir Gartsuev  2003    168          36.75   
  Ska St Petersburg  37.00                 
17  Leevi Hautaniemi  2003    160          37.33   
  Lappeenrannan Uimarit  39.03                 
18  Akseli Kuparinen  2004    107          42.63   
  Lappeenrannan Uimarit  37.36                 
19  Daniel Pessi  2004    95          44.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
20  Anttoni Sikiö  2004    64          50.70   
  Lappeenrannan Uimarit  47.12                 
 
Laji 26, 50m VU P-11, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Vorobtsov  2000    534          25.02   
  Ska St Petersburg  24.95                 
Denis Pushkin  2000    495          25.65   
  Ska St Petersburg  25.60                 
Mikko Nihtilä  1985    491          25.72   
  Uimaseura Aquila  25.36                 
Aleksi Hautaniemi  2000    468          26.14   
  Lappeenrannan Uimarit  26.41                 
Alexandr Rusakov  2000    460          26.29   
  Ska St Petersburg  26.85                 
Dmitrii Ankudinov  1998    423          27.04   
  Kouvolan Uimarit  28.77                 
Ossi Kleimola  2001    420          27.10   
  Kouvolan Uimarit  26.66                 
Jussi Toitturi  1999    379          28.05   
  Lappeenrannan Uimarit  27.51                 
Erick Khodzhoyan  2000    375          28.14   
  Ska St Petersburg  26.76                 
10  Hugo Soljasalo  2001    373          28.19   
  Lappeenrannan Uimarit  27.23                 
11  Juuso Hietanen  2001    356          28.64   
  Lappeenrannan Uimarit  27.96                 
12  Roni Lönnqvist  2000    297          30.41   
  Uinti Imatra  30.21                 
13  Yaroslav Zozulya  2001    263          31.66   
  Ska St Petersburg  31.20                 
14  Jesperi Laine  2001    219          33.66   
  Lappeenrannan Uimarit  35.82                 
15  Akseli Korhonen  2001    216          33.79   
  Haminan Uimaseura  33.64                 
16  Onni Laitinen  2001    211          34.08   
  Lappeenrannan Uimarit  38.26                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  15:17 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  15:50   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 27, 4X50m SKUV T13/P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ska2  2003              2:15.55   
  Ska St Petersburg                   
  Alisa Polyakova  2003      36.71        36.71   
  Tatjana Karpenko  2003      41.82        1:18.53   
  Kirill Papkov  2003      30.14        1:48.67   
  Vladislav Glazkov  2003      26.88        2:15.55   
                     
Lru Iku [2003]  2003              2:21.77   
  Lappeenrannan Uimarit  2:23.65                 
  Niko Matela  2003      34.88        34.88   
  Anna Lempinen  2003      42.63        1:17.51   
  Noora Peltoniemi  2003      32.77        1:50.28   
  Panu Kautto  2003      31.49        2:21.77   
                     
Lru Seka [2003]  2003              2:37.19   
  Lappeenrannan Uimarit  2:55.23                 
  Ida Kauppinen  2005      39.69        39.69   
  Nooa Matela  2005      47.31        1:27.00   
  Sara-Sofia Lohi  2003      38.41        2:05.41   
  Aaro Laitinen  2003      31.78        2:37.19   
                     
Lru Seka [2004]  2003              2:58.99   
  Lappeenrannan Uimarit  2:57.11                 
  Aino Jäkärä  2005      44.43        44.43   
  Petteri Veikkolainen  2004      51.21        1:35.64   
  Anniina Kurvinen  2006      45.57        2:21.21   
  Akseli Kuparinen  2004      37.78        2:58.99   
                     
Ska T13/p13  2003              DNS   
  Ska St Petersburg                   
  Pavel Svetkov  2003      32.36        32.36   
  Nikita Kochetov  2003      33.50        1:05.86   
  Sofia Smirnova  2004      31.82        1:37.68   
  Maria Tromifova  2003              DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  15:50 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 28, 4X50m SKUV T-14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ui Naiset [2002]  2002    359          2:24.38   
  Uinti Imatra  2:22.39                 
  Anna Lehtonen  2003      41.97        41.97   
  Iida Heikkinen  2004      38.34        1:20.31   
  Emma Issakainen  2002      33.21        1:53.52   
  Sini Tiussa  2003      30.86        2:24.38   
                     
 
Laji 28, 4X50m SKUV T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ska N  2000    528          2:07.00   
  Ska St Petersburg                   
  Natalia Pobutskaya  2000      33.11        33.11   
  Elizaveta Kharisova  2000      33.50        1:06.61   
  Irina Tumyantseva  2000      33.12        1:39.73   
  Anastasia Borisova  2000      27.27        2:07.00   
                     
Lru N  1997    510          2:08.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Tytti Härkönen  2001      32.92        32.92   
  Jenna Rita  2000      37.01        1:09.93   
  Saima Kivimäki  1997      30.71        1:40.64   
  Peppi Pajari  1997      27.87        2:08.51   
                     
Kou Naiset  2000    422          2:16.88   
  Kouvolan Uimarit  2:12.76                 
  Jenna Sjöblom  2001      36.78        36.78   
  Jenna Pulkkinen  2004      37.93        1:14.71   
  Sandra Kalenius  2003      34.23        1:48.94   
  Emmiina Rautiainen  2000      27.94        2:16.88   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SyysTyrskyt 24.9.2016    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 29, 4X50m SKUV P-15, M, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ska M  2001    528          1:53.57   
  Ska St Petersburg                   
  Alexandr Skryabin  2000      29.46        29.46   
  Denis Vorobtsov  2000      31.18        1:00.64   
  Alexandr Korobchenko  2001      28.13        1:28.77   
  Denis Pushkin  2000      24.80        1:53.57   
                     
Ska Boys 13  2003    417          2:02.84   
  Ska St Petersburg                   
  Pavel Svetkov  2003      31.85        31.85   
  Nikita Kochetov  2003      33.79        1:05.64   
  Kirill Papkov  2003      30.25        1:35.89   
  Vladimir Gartsuev  2003      26.95        2:02.84   
                     
 
Laji 29, 4X50m SKUV P-15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kou M  1998    399          2:04.64   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ossi Kleimola  2001      31.35        31.35   
  Aleksander Laihinen  2000      34.74        1:06.09   
  Manu Ursin  2002      31.39        1:37.48   
  Dmitrii Ankudinov  1998      27.16        2:04.64   
                     
Lru M  1959    372          2:07.59   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Juha Iivonen  1959      33.44        33.44   
  Jussi Toitturi  1999      37.05        1:10.49   
  Taneli Härkönen  1997      30.99        1:41.48   
  Jari Johansson  1977      26.11        2:07.59   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  15:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner