2019-11-22   14:23:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Alm. Brand Bank Cup 2016    Udskriftsdato  18 september 2016   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alvi Hjelm  1996  Hovedstadens Svømmeklub    29.86  1:03.92  1:41.65    2:12.05   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svømmeklub    29.70  1:06.17  1:47.14    2:18.32   
Óli Mortensen  1996  Hovedstadens Svømmeklub    30.03  1:06.41  1:48.36    2:19.01   
Linus Koefoed Weiss  1999  Hovedstadens Svømmeklub    30.37  1:06.10  1:49.00    2:20.50   
Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svømmeklub    31.60  1:07.76  1:51.32    2:22.87   
Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    30.81  1:07.26  1:51.80    2:23.72   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    31.33  1:08.45  1:51.85    2:23.77   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.38  1:10.02  1:54.44    2:26.47   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Svømmeklub    31.90  1:12.16  1:54.24    2:27.47   
10  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.84  1:09.99  1:56.37    2:30.81   
11  Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    32.34  1:10.98  1:55.76    2:30.99   
12  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.56  1:10.07  1:59.60    2:34.58   
13  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Svømmeklub    33.37  1:13.57  1:59.44    2:35.16   
14  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.50  1:17.84  2:06.57    2:44.23   
15  Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.99  1:22.60  2:08.64    2:44.45   
16  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.72  1:23.86  2:17.34    2:54.47   
17  Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.56  1:25.01  2:15.77    2:56.48   
18  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.48  1:28.04  2:21.24    3:03.52   
19  Albert Vigsø Poulsen  2003  Gladsaxe Svømmeklub    39.21  1:24.28  2:21.68    3:05.29   
20  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Svømmeklub    43.47  1:34.28  2:32.93    3:15.60   
21  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub    48.91  1:37.31  2:35.47    3:15.82   
22  Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.72  1:35.31  2:36.01    3:16.04   
23  Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub    48.42  1:38.67  2:36.43    3:18.55   
24  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  Gladsaxe Svømmeklub    54.04  1:45.64  2:45.59    3:34.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  18 september 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark