2020-01-21   07:57:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt stævne, Børn - Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.78   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            1:24.18   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.32   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:31.38   
Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub            1:32.18   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:32.19   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.93   
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:33.08   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            1:33.88  MD 1 
10  Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            1:33.88  MD 2 
11  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            1:33.89   
12  Freja Juul  2006  Næstved IF            1:36.27   
13  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            1:36.80   
14  Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            1:36.90  MD 1 
15  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            1:36.90  MD 2 
16  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.99   
17  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:39.27   
18  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.77   
19  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.91   
20  Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømmeklub            1:40.18   
21  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.33   
22  Emilie Fabricius Thomsen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.29   
23  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:42.89   
24  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            1:43.20   
25  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub            1:43.55   
26  Liva Mayland  2006  Næstved IF            1:44.11   
27  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            1:45.35   
28  Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:45.64   
29  Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub            1:46.02   
30  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            1:46.70   
31  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            1:47.62   
32  Camille Cueto Rasmussen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:48.63   
33  Dicte Maar  2006  Næstved IF            1:49.14   
34  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:50.02   
35  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.52   
36  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            1:50.61   
37  Nicole Damshøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub            1:51.43   
38  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:52.04   
39  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            1:53.89   
40  Leonora Franck  2006  Næstved IF            1:53.99   
41  Sofia Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.21   
42  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            2:02.55   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  Ej afsl på ryg V/50m 
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub            DSQ  Ej ryglig v afslut 
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            DSQ  Flyben i bryst 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:28.89   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.81   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:32.41   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.09   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.45   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.63   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.05   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.80   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:39.74   
10  Carla Heidemann  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:39.79   
11  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:40.60   
12  Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            1:40.88   
13  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.39   
14  Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svømmeklub            1:42.53   
15  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:43.52   
16  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:45.42   
17  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:49.50   
18  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:49.63   
19  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.33   
20  Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            1:50.71   
21  Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            1:53.57   
22  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            2:02.07   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            DSQ  Svøm på mave før ven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Herlufsholm Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark