2019-06-15   22:39:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber - Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Dan Hansen  2002    666          1:00.34   
  Glostrup Svømmeklub  59.34                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    605          1:02.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.65                 
August Ryom  2002    585          1:03.01   
  Køge Svømmeklub  1:05.07                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    566          1:03.69   
  Greve Svømmeklub  1:05.95                 
August Schade Cantby  2002    556          1:04.10   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.06                 
Gustav Haugård Hansen  2002    542          1:04.61   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.71                 
Jakob Strunge Nissen  2002    506          1:06.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.91                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    506          1:06.13   
  Solrød Svømmeklub  1:09.69                 
Mads Enghave  2002    505          1:06.19   
  Ishøj Svømme Klub  1:09.13                 
10  Nikolai Pagh Pedersen  2002    479          1:07.33   
  Nakskov Svømme Klub  1:10.95                 
11  Mikkel Gummer  2002    469          1:07.82   
  Greve Svømmeklub  1:08.68                 
12  Casper Koch Henriksen  2002    450          1:08.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.34                 
13  Rasmus Hatting Petersen  2002    437          1:09.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.72                 
14  Mads Lind  2002    420          1:10.35   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.54                 
15  Kevin Liang  2002    408          1:11.04   
  Ishøj Svømme Klub  1:14.26                 
16  Frederik Emil Bækgaard  2002    404          1:11.30   
  Vest-Brøndby  1:17.04                 
17  Oskar Skov Grell  2002    401          1:11.42   
  Glostrup Svømmeklub  1:10.34                 
18  Simon Bergendorff  2002    394          1:11.87   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.47                 
19  Jens Bomgaard  2002    369          1:13.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.66                 
20  Carl Magnus Krievs  2002    369          1:13.46   
  Vest-Brøndby  1:15.91                 
21  Jonathan F. K. Jensen  2002    351          1:14.69   
  Vordingborg Svømme Klub  1:15.02                 
 
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    594          1:02.68   
  Vallensbæk IF Af 1939  59.00                 
Joakim Køhn  2003    580          1:03.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.69                 
Oliver Søgaard-Andersen  2003    520          1:05.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.52                 
Mohammed Ghizzaui  2003    517          1:05.65   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:07.92                 
Mikkel Jørgensen  2003    484          1:07.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.62                 
Valdemar Brøns  2003    434          1:09.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.47                 
Joshua P. Sidebotham  2003    412          1:10.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.02                 
Jonathan Eskildsen  2003    405          1:11.20   
  Køge Svømmeklub  1:11.41                 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    405          1:11.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.55                 
10  Valentin Wahl  2003    360          1:14.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.08                 
11  Lukas Majvig Andersen  2003    348          1:14.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.41                 
12  Kristoffer H. Jensen  2003    327          1:16.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:15.92                 
13  Carl Heyn Stage  2003    320          1:17.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.12                 
14  Oscar Thinghøjen  2003    309          1:17.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.17                 
15  Harald Franck  2003    294          1:19.20   
  Næstved IF  1:17.67                 
16  Tobias Davidsen  2003    268          1:21.67   
  Vest-Brøndby  1:22.28                 
17  Bertram Dalgas Frederikse  2003    262          1:22.36   
  Køge Svømmeklub  1:20.98                 
 
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    434          1:09.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.00                 
Casper Madsen  2004    358          1:14.23   
  Slagelse Svømmeklub  1:15.10                 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    352          1:14.61   
  Greve Svømmeklub  1:16.93                 
Troels Fode  2004    332          1:16.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.46                 
Alexander Marcus Englev  2004    326          1:16.53   
  Greve Svømmeklub  1:19.12                 
Andreas Stampe Dalgaard  2004    304          1:18.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:22.11                 
Tobias Gammelvind  2004    304          1:18.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.87                 
Sebastian Greisen  2004    286          1:19.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.73                 
Anton Skov Grell  2004    278          1:20.68   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.55                 
10  Oscar Isberg  2004    278          1:20.70   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:27.34                 
11  Malte Rasch  2004    265          1:21.96   
  Rønne Svømme Klub  1:21.61                 
12  William Studsgaard  2004    249          1:23.72   
  Rønne Svømme Klub  1:25.96                 
13  Oliver Schultz  2004    238          1:24.96   
  Køge Svømmeklub  1:24.48                 
14  Alexander Cueto Rasmussen  2004    153          1:38.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark