2019-06-27   08:50:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:28   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teea Jestoi  2005    332  43.02        1:30.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.21                 
                     
Enni Kinnunen  2005    303  45.31        1:33.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.80                 
                     
Vilma Rintala  2005    297  44.08        1:33.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.27                 
                     
Emmi Ellonen  2005    296  44.94        1:34.07   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:32.08                 
                     
Veera Hautamäki  2005    249  49.36        1:39.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.87                 
                     
Veera Maijala  2005    236  49.14        1:41.37   
  Rauman Uimaseura  1:44.09                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    234  47.91        1:41.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.10                 
                     
Inger Isaksen  2005    224  49.80        1:43.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.62                 
                     
Ronja Simsek  2005    213  49.47        1:44.84   
  Porin Uimaseura  1:45.53                 
                     
10  Laura Sofia Oksakari  2005    193  50.88        1:48.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.95                 
                     
11  Alina Kangas  2005    193  50.73        1:48.43   
  Kokkolan Uimaseura  1:54.04                 
                     
12  Bettina Sandelin  2005    190  52.05        1:49.02   
  Rauman Uimaseura  1:49.12                 
                     
13  Noora Suonsivu  2005    181  51.50        1:50.64   
  Porin Uimaseura  1:55.16                 
                     
14  Nelli Laaksonen  2005    175  52.55        1:51.93   
  Porin Uimaseura  1:48.42                 
                     
15  Elsa Nieminen  2005    169  52.67        1:53.36   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:59.02                 
                     
16  Eveliina Laine  2005    164  53.70        1:54.48   
  Rauman Uimaseura  1:58.47                 
                     
17  Iida Lindholm  2005    160  53.72        1:55.43   
  Porin Uimaseura  1:54.14                 
                     
18  Kätrin Koppel  2005    159  54.40        1:55.70   
  Rauman Uimaseura  1:56.90                 
                     
19  Nea Sainio  2005    157  54.69        1:56.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:56.21                 
                     
20  Vea Victoria Ramsten  2005    155  56.83        1:56.70   
  Porin Uimaseura  1:56.90                 
                     
21  Tuulia Harju  2005    152  54.41        1:57.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:56.54                 
                     
22  Vilja Pusa  2005    149  55.16        1:58.20   
  Swimming Team Rauma  2:00.27                 
                     
23  Oosa Paavola  2005    142  57.56        2:00.04   
  Kokkolan Uimaseura  2:11.09                 
                     
24  Ronya Rajala  2005    94  1:02.32        2:17.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tinja Lasonen  2004    435  38.92        1:22.75   
  Porin Uimaseura  1:24.74                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    393  40.17        1:25.54   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.37                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    379  40.35        1:26.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.05                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    368  40.73        1:27.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.06                 
                     
Nita Tenho  2004    317  43.23        1:31.88   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:32.39                 
                     
Viivi Nurmela  2004    315  43.14        1:32.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.83                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    313  43.64        1:32.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.09                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    313  43.18        1:32.27   
  Swimming Team Rauma  1:31.92                 
                     
Alisa Ailanen  2004    305  44.71        1:33.13   
  Swimming Team Rauma  1:32.90                 
                     
10  Noora Kekola  2004    291  45.83        1:34.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.06                 
                     
11  Viola Penttilä  2004    280  44.02        1:35.77   
  Swimming Team Rauma  1:36.17                 
                     
12  Gitta Nukala  2004    280  45.41        1:35.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.14                 
                     
13  Tessa Tattari  2004    273  46.97        1:36.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.91                 
                     
14  Ella Luoma  2004    270  46.36        1:36.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.40                 
                     
15  Siiri Tiilikka  2004    269  45.90        1:37.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.01                 
                     
16  Ella Hulkki  2004    266  46.22        1:37.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.18                 
                     
17  Pirita Hautala  2004    255  47.11        1:38.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.35                 
                     
18  Sanni Jouppi  2004    226  47.60        1:42.92   
  Swimming Team Rauma  1:42.62                 
                     
19  Tilde Löfqvist  2004    218  49.82        1:44.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.38                 
                     
20  Anniina Haarala  2004    207  50.79        1:45.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.27                 
                     
Bettiina Heikkilä  2004              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003    593  35.53        1:14.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.90                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    467  38.17        1:20.77   
  Vieskan Uimarit  1:19.60                 
                     
Emma Jormanainen  2003    425  39.61        1:23.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.51                 
                     
Jenny Grangärd  2003    420  39.61        1:23.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.15                 
                     
Mimosa Rintala  2003    344  42.11        1:29.41   
  Rauman Uimaseura  1:32.06                 
                     
Ninni Eriksson  2003    343  41.78        1:29.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.75                 
                     
Maisa Berg  2003    296  44.53        1:34.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.28                 
                     
Peppi Hölsö  2003    294  44.83        1:34.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.63                 
                     
Heidi Javanainen  2003    284  44.98        1:35.28   
  Swimming Team Rauma  1:36.12                 
                     
10  Sara Ruotsalainen  2003    193  52.30        1:48.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.79                 
                     
11  Amanda Rahola  2003    182  52.81        1:50.60   
  Porin Uimaseura  1:53.34                 
                     
Emilia Kivelä  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Minna Ingi  2002    467  38.31        1:20.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.86                 
                     
Emily Majors  2002    436  38.93        1:22.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.12                 
                     
Emma Mustonen  2002    432  38.77        1:22.93   
  Lapuan Virkiä  1:21.18                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002    422  38.92        1:23.54   
  Porin Uimaseura  1:24.35                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    415  39.41        1:24.00   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.96                 
                     
Lidian Vihervä  2002    351  41.84        1:28.88   
  Rauman Uimaseura  1:29.40                 
                     
Tinja Harju  2002    344  43.57        1:29.43   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.82                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    343  42.55        1:29.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.90                 
                     
Saana Vähämaa  2002    328  42.53        1:30.90   
  Rauman Uimaseura  1:29.99                 
                     
10  Maiju Rajaniemi  2002    322  43.65        1:31.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:34.79                 
                     
11  Joanna Lehto  2002    319  43.09        1:31.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.06                 
                     
12  Sofia Karismaa  2002    308  43.39        1:32.75   
  Porin Uimaseura  1:30.40                 
                     
13  Josefiina Kause  2002    298  44.19        1:33.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:32.93                 
                     
14  Sara Ikonen  2002    270  46.09        1:36.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.99                 
                     
15  Ida Rantala  2002    262  44.90        1:37.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.29                 
                     
16  Jasmine Vikström  2002    254  46.80        1:38.96   
  Kokkolan Uimaseura  1:43.17                 
                     
17  Salla Lehtimäki  2002    211  49.24        1:45.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.39                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Murto  2001    670  33.04        1:11.63   
  Porin Uimaseura  1:11.53                 
                     
Nelle Ojakippola  2001    489  37.05        1:19.56   
  Vieskan Uimarit  1:17.22                 
                     
Annika Lepistö  2001    486  37.53        1:19.74   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:19.74                 
                     
Auroora Tanninen  2001    374  41.82        1:26.98   
  Porin Pyrintö  1:25.29                 
                     
Ellen Vuollet  2001    357  42.40        1:28.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.38                 
                     
Emilia Härkönen  2001    343  42.30        1:29.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.06                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    312  42.81        1:32.36   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.45                 
                     
Siiri Haanpää  2001    250  46.56        1:39.48   
  Porin Uimaseura  1:41.96                 
                     
Matilda Lindholm  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.13                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:28 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:06   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Ollikainen  2004    241  41.82        1:29.34   
  Porin Uimaseura  1:29.54                 
                     
Lauri Huhtasalo  2004    223  42.87        1:31.57   
  Porin Uimaseura  1:32.22                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    168  47.64        1:40.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:47.18                 
                     
Linus Vuollet  2004    157  48.38        1:42.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.97                 
                     
Leevi Jalava  2004    134  51.61        1:48.54   
  Swimming Team Rauma  1:50.28                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    131  51.92        1:49.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.29                 
                     
Jesse Anoschkin  2004    121  51.87        1:52.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:50.18                 
                     
Pietari Puutio  2004    120  52.93        1:52.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:55.86                 
                     
Jere Keski-Hannula  2004    120  52.74        1:52.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.72                 
                     
10  Santeri Kulla  2004    80  1:01.13        2:08.66   
  Porin Uimaseura  2:14.73                 
                     
Vilho Verronen  2004              DSQ   
  Swimming Team Rauma  1:35.91                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Kalliokoski  2003    366  36.58        1:17.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.37                 
                     
Teemu Oksakari  2003    300  39.48        1:23.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.85                 
                     
Emil Saha  2003    248  40.94        1:28.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.98                 
                     
Teppo Jestoi  2003    244  41.78        1:28.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.51                 
                     
Samu Hatakka  2003    236  42.56        1:29.90   
  Rauman Uimaseura  1:31.42                 
                     
Ivar Nordman  2003    227  41.95        1:31.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:30.57                 
                     
Elmo Arvo  2003    218  43.66        1:32.36   
  Kokkolan Uimaseura  1:34.03                 
                     
Dan Lampinen  2003    215  43.29        1:32.71   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:36.24                 
                     
Onni Haikonen  2003    196  44.90        1:35.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.34                 
                     
10  Arttu Niemi  2003    157  49.64        1:42.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.74                 
                     
11  Roope Oijennus  2003    134  50.74        1:48.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:51.42                 
                     
Tuukka Harju  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Justus Hilaja  2002    441  34.42        1:13.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:13.62                 
                     
Kirill Helsing  2002    401  35.55        1:15.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.24                 
                     
Mikael Nurmela  2002    388  36.18        1:16.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.08                 
                     
Niko Kuhna  2002    340  37.37        1:19.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.71                 
                     
Joonas Järvi  2002    305  38.19        1:22.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.11                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    304  37.88        1:22.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.84                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    282  40.18        1:24.79   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:27.30                 
                     
Arttu Seppänen  2002    273  40.33        1:25.72   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:24.81                 
                     
Ahti Alavillamo  2002    270  40.30        1:26.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.57                 
                     
10  Frans Ekstrand  2002    269  40.51        1:26.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:34.91                 
                     
11  Oskari Ketonen  2002    248  40.96        1:28.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.08                 
                     
12  Rasmus Kullas  2002    247  41.00        1:28.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.47                 
                     
13  Alexander Eklund  2002    235  41.42        1:30.03   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:30.63                 
                     
14  Ville Kuusimäki  2002    227  43.75        1:31.05   
  Porin Uimaseura  1:30.83                 
                     
15  Atte Lehto  2002    166  48.26        1:41.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.50                 
                     
16  Topias Vaahensalo  2002    166  46.54        1:41.16   
  Swimming Team Rauma  1:38.93                 
                     
17  Joni Kontu  2002    158  46.90        1:42.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.12                 
                     
Eero Hirvilammi  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.87                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Lauri Anttila  2002              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:41.29                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivar Malm  2001    379  35.80        1:16.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.72                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    360  36.39        1:18.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.13                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    331  36.60        1:20.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.13                 
                     
Ville Aaltonen  2001    321  38.23        1:21.14   
  Porin Uimaseura  1:22.61                 
                     
Niklas Nygård  2001    285  38.96        1:24.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.19                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000    482  33.36        1:10.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.73                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000    418  35.05        1:14.33   
  Porin Uimaseura  1:14.62                 
                     
Lauri Törmä  2000    408  34.75        1:14.93   
  Porin Uimaseura  1:17.44                 
                     
Miko Järviö  2000    300  38.44        1:23.07   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:23.82                 
                     
Jere Kekola  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.50                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  19:06 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:41   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Tara Korkiakoski  2003    503  1:10.97  2:27.68  3:44.56  5:02.73  10:09.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:13.15      6:20.32  7:37.50  8:54.89       
                     
Senni Mattila  2003    481  1:11.30  2:27.94  3:44.93  5:02.81  10:18.28   
  Porin Uimaseura  10:18.49      6:21.86  7:41.16  9:00.96       
                     
Petra Kivi  2003    407  1:16.28  2:38.86  4:02.06  5:25.28  10:53.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  12:00.05      6:48.93  8:11.03  9:32.69       
                     
Maija Björkholm  2003    402  1:16.07  2:37.11  3:59.93  5:23.67  10:56.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  11:03.29      6:46.77  8:10.55  9:35.15       
                     
Heta Veikkola  2003    393  1:13.85  2:35.34  3:59.56  5:23.66  11:01.33   
  Lapuan Virkiä  11:15.73      6:47.34  8:12.41  9:38.34       
                     
Aino Jerohin  2003    370  1:17.96  2:44.24  4:11.14  5:37.25  11:14.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  13:19.90      7:00.50  8:24.93  9:51.16       
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    350  1:17.92  2:44.64  4:12.04  5:39.46  11:27.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  11:49.23      7:07.00  8:34.67  10:03.10       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Helmi Viitasalo  2002    490  1:10.67  2:28.08  3:46.46  5:04.21  10:14.30   
  Rauman Uimaseura  10:39.91      6:22.14  7:40.01  8:57.74       
                     
Emmi Heine  2002    418  1:11.54  2:30.45  3:51.92  5:15.10  10:47.60   
  Rauman Uimaseura  10:41.33      6:40.14  8:05.24  9:27.65       
                     
Juliana Niinisalo  2002    415  1:14.95  2:35.34  3:58.11  5:21.95  10:49.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  11:13.88      6:44.38  8:06.58  9:28.78       
                     
Inari Laaksonen  2002    401  1:15.45  2:38.28  4:02.01  5:26.80  10:56.73   
  Swimming Team Rauma  11:35.34      6:51.01  8:13.87  9:36.71       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Heta Känkänen  2001    584  1:05.54  2:17.02  3:30.16  4:44.20  9:39.53   
  Porin Uimaseura  9:41.93      5:58.69  7:13.53  8:28.05       
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    502  1:10.87  2:26.61  3:42.71  5:00.00  10:09.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:55.66      6:17.27  7:36.15  8:54.35       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  19:41 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:39   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Robin Söderholm  2002    399  1:09.23  2:25.29  3:41.53  4:58.00  10:01.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:51.21      6:14.86  7:31.01  8:47.49       
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    394  1:07.86  2:22.00  3:38.03  4:55.98  10:04.39   
  Porin Uimaseura  11:10.70      6:13.81  7:33.30  8:51.72       
                     
Veeti Verronen  2002    317  1:09.83  2:30.45  3:52.05  5:16.26  10:49.78   
  Swimming Team Rauma        6:41.22  8:05.78  9:29.95       
                     
Kalle Juupaluoma  2002    253  1:12.85  2:39.04  4:08.90  5:40.72  11:40.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  12:17.74      7:12.21  8:44.40  10:15.09       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Juho Porkkala  2001    569  1:02.73  2:10.31  3:17.79  4:25.73  8:54.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:55.98      5:33.69  6:41.35  7:48.85       
                     
Claes Fjellström  2001    554  1:02.45  2:10.07  3:18.29  4:26.75  8:59.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:00.41      5:34.85  6:43.90  7:52.33       
                     
Ali Khalili  2001    456  1:07.73  2:21.82  3:34.34  4:46.19  9:35.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:51.06      5:59.64  7:12.36  8:24.18       
                     
Leo Penttilä  2001    363  1:09.50  2:27.46  3:46.91  5:07.29  10:21.58   
  Swimming Team Rauma  11:01.27      6:28.04  7:47.70  9:06.52       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    587  1:00.90  2:06.40  3:13.09  4:20.90  8:49.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:39.11      5:28.70  6:36.82  7:44.77       
                     
Jere Kekola  2000    480  1:05.54  2:16.70  3:29.52  4:40.62  9:26.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:51.68      5:51.44  7:03.02  8:15.72       
                     
Hermanni Taimisto  2000    456  58.12  2:11.65  3:27.33  4:41.85  9:35.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:26.29      5:55.74  7:10.63  8:24.01       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  19:39 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  20:01   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kus-Gss Musta  2003    528          4:17.59   
  Kokkolan Uimaseura  4:18.47                 
  Veera Lahtinen  2002      32.36  1:07.11      1:07.11   
  Liina Salin  2002      30.68  1:03.46      2:10.57   
  Wilma Lakanen  2003      30.54  1:04.28      3:14.85   
  Nea Nygård  2002      30.74  1:02.74      4:17.59   
                     
Vus-Vss 1  2001    489          4:24.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:25.97                 
  Juliana Niinisalo  2002      32.37  1:07.18      1:07.18   
  Emma Haglund  2003      29.88  1:02.29      2:09.47   
  Tara Korkiakoski  2003      32.13  1:09.11      3:18.58   
  Viivi Koivisto  2002      30.73  1:05.59      4:24.17   
                     
Kus-Gss Sininen  2002    415          4:39.02   
  Kokkolan Uimaseura  4:39.18                 
  Matilda Lindholm  2001      35.16  1:12.64      1:12.64   
  Tinja Harju  2002      33.43  1:10.77      2:23.41   
  Maiju Rajaniemi  2002      32.92  1:09.07      3:32.48   
  Emilia Härkönen  2001      31.74  1:06.54      4:39.02   
                     
Kus-Gss Valkoinen  2002    352          4:54.85   
  Kokkolan Uimaseura  5:00.23                 
  Jasmine Vikström  2002      35.72  1:15.79      1:15.79   
  Erika Yli-Yrjänäinen  2001      34.39  1:12.81      2:28.60   
  Fanny Koivisto  2001      33.34  1:11.77      3:40.37   
  Jessica Ingalsuo  2002      35.71  1:14.48      4:54.85   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  20:01 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:59   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vus-Vss 1  2000    497          3:51.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:51.39                 
  Claes Fjellström  2001      28.20  59.53      59.53   
  Alex Lydman  2003      27.05  56.17      1:55.70   
  Hermanni Taimisto  2000      26.47  55.67      2:51.37   
  Ivar Malm  2001      28.21  59.91      3:51.28   
                     
Pus  2000    497          3:51.33   
  Porin Uimaseura  3:48.19                 
  Matias Pennanen  2001      27.26  57.59      57.59   
  Leevi Luhtanen  2000      27.34  58.01      1:55.60   
  Oskari Ovaskainen  2000      28.01  59.45      2:55.05   
  Leevi Lehti  2000      26.49  56.28      3:51.33   
                     
Kus-Gss  2002    394          4:09.83   
  Kokkolan Uimaseura  4:09.07                 
  Niklas Nygård  2001      32.94  1:11.63      1:11.63   
  Kimmo Salomaa  2000      30.02  1:01.53      2:13.16   
  Samu Peltonen  2000      27.55  59.72      3:12.88   
  Jesse Anttila  2002      26.99  56.95      4:09.83   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  19:59 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:16   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003    523  38.14  1:20.59  2:03.76    2:46.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.13                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    474  39.54  1:23.72  2:08.08    2:52.49   
  Vieskan Uimarit  2:58.09                 
                     
Jenny Grangärd  2003    409  42.01  1:28.54  2:16.68    3:01.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.28                 
                     
Emma Jormanainen  2003    403  41.40  1:29.20  2:15.52    3:02.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.37                 
                     
Ninni Eriksson  2003    371  41.49  1:29.23  2:19.01    3:07.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:29.16                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Mustonen  2002    414  40.33  1:27.27  2:15.22    3:00.43   
  Lapuan Virkiä  2:56.74                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    402  40.43  1:27.30  2:15.23    3:02.27   
  Kokkolan Uimaseura  3:02.80                 
                     
Emily Majors  2002    401  40.10  1:26.98  2:14.44    3:02.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.74                 
                     
Minna Ingi  2002    375  40.90  1:28.83  2:18.38    3:06.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.77                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    366  42.81  1:31.97  2:20.62    3:08.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:14.25                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002    359  40.92  1:28.50  2:19.07    3:09.17   
  Porin Uimaseura  3:07.25                 
                     
Lidian Vihervä  2002    338  43.73  1:32.73  2:23.00    3:13.14   
  Rauman Uimaseura  3:18.75                 
                     
Tinja Harju  2002    328  44.27  1:35.02  2:26.05    3:14.94   
  Kokkolan Uimaseura  3:19.51                 
                     
Inari Laaksonen  2002    328  43.26  1:33.54  2:24.75    3:15.06   
  Swimming Team Rauma  3:17.94                 
                     
10  Saana Vähämaa  2002    321  43.94  1:35.33  2:26.33    3:16.35   
  Rauman Uimaseura  3:20.53                 
                     
11  Ida Rantala  2002    241  47.15  1:42.48  2:39.18    3:36.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:29.07                 
                     
12  Salla Lehtimäki  2002    199  52.90  1:52.81  2:51.51    3:50.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Murto  2001    573  34.61  1:15.44  1:58.40    2:41.96   
  Porin Uimaseura  2:39.95                 
                     
Nelle Ojakippola  2001    463  38.54  1:22.00  2:07.59    2:53.85   
  Vieskan Uimarit  2:48.48                 
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    371  42.35  1:28.34  2:17.45    3:07.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:01.99                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    318  43.81  1:34.26  2:26.21    3:17.05   
  Kokkolan Uimaseura  3:17.65                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:16 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:29   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sakari Korri  2005    278          31.08   
  Rauman Uimaseura  31.70                 
Lucas Lydman  2005    269          31.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.39                 
Lassi Tenho  2005    222          33.48   
  Pihlava Työväen Urheilijat  36.67                 
Julius Sandelin  2005    207          34.31   
  Rauman Uimaseura  34.69                 
Tuomas Mäkinen  2005    193          35.12   
  Rauman Uimaseura  35.10                 
Adrian Kaslin  2005    167          36.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.59                 
Juho Törmä  2005    164          37.03   
  Pihlava Työväen Urheilijat  36.66                 
Luukas Salin  2005    162          37.23   
  Kokkolan Uimaseura  36.82                 
Joonas Arponen  2005    159          37.43   
  Rauman Uimaseura  37.37                 
10  Joel Korte  2005    158          37.49   
  Swimming Team Rauma  40.60                 
11  Riku Määttälä  2005    114          41.83   
  Kokkolan Uimaseura  41.09                 
12  Viljami Vaahensalo  2005    98          44.01   
  Swimming Team Rauma  45.35                 
13  Santeri Leinonen  2005    91          45.03   
  Rauman Uimaseura  49.91                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Filip Jåfs  2004    267          31.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.25                 
Roope Ollikainen  2004    264          31.62   
  Porin Uimaseura  32.28                 
Elmeri Aho  2004    257          31.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.15                 
Lauri Huhtasalo  2004    249          32.24   
  Porin Uimaseura  31.90                 
Vilho Verronen  2004    242          32.54   
  Swimming Team Rauma  32.54                 
Leevi Jalava  2004    205          34.42   
  Swimming Team Rauma  35.07                 
Pietari Puutio  2004    190          35.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.14                 
Joona Kinnunen  2004    186          35.51   
  Alavuden Urheilijat                   
Arttu Ahola  2004    181          35.83   
  Porin Uimaseura  35.24                 
10  Jesse Anoschkin  2004    177          36.10   
  Pihlava Työväen Urheilijat  35.96                 
11  Linus Vuollet  2004    172          36.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.50                 
12  Jere Keski-Hannula  2004    156          37.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.77                 
13  Mikko Karjalainen  2004    145          38.64   
  Kokkolan Uimaseura  38.87                 
14  Henri Sebastian Santanen  2004    96          44.23   
  Porin Uimaseura                   
15  Santeri Kulla  2004    90          45.20   
  Porin Uimaseura  41.30                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    548          24.80   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  25.84                 
Leevi Lehti  2000    518          25.27   
  Porin Uimaseura  25.43                 
Jere Kekola  2000    512          25.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  25.43                 
Leevi Luhtanen  2000    478          25.96   
  Porin Uimaseura  25.51                 
Alex Lydman  2003    469          26.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.23                 
Matias Pennanen  2001    446          26.56   
  Porin Uimaseura  26.51                 
Samu Peltonen  2000    431          26.87   
  Kokkolan Uimaseura  27.19                 
Miko Järviö  2000    418          27.14   
  Pihlava Työväen Urheilijat  27.87                 
Juho Porkkala  2001    412          27.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.45                 
10  Ivar Malm  2001    405          27.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.49                 
10  Leo Penttilä  2001    405          27.43   
  Swimming Team Rauma  28.38                 
12  Ville Aaltonen  2001    401          27.51   
  Porin Uimaseura  27.97                 
13  Aaro Kangasmaa  2001    386          27.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.17                 
14  Kimmo Salomaa  2000    375          28.14   
  Kokkolan Uimaseura  29.78                 
15  Lauri-Luukas Jäntti  2002    372          28.21   
  Porin Uimaseura  28.69                 
16  Simon Ravals  2003    369          28.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.48                 
17  Ali Khalili  2001    355          28.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.11                 
18  Kirill Helsing  2002    354          28.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.58                 
19  Elias Nurmi  2001    353          28.71   
  Alavuden Urheilijat  29.09                 
20  Juuso Syrjälä  2001    350          28.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.99                 
20  Mikael Nurmela  2002    350          28.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.67                 
22  Elmeri Ekström  2000    342          29.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.99                 
23  Tuukka Harju  2003    334          29.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.79                 
24  Antti Ahola  2001    320          29.66   
  Lapuan Virkiä  31.75                 
25  Veeti Verronen  2002    319          29.69   
  Swimming Team Rauma  29.81                 
26  Niklas Nygård  2001    286          30.80   
  Kokkolan Uimaseura  32.23                 
27  Emil Saha  2003    282          30.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.79                 
28  Frans Ekstrand  2002    278          31.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  32.34                 
29  Teemu Oksakari  2003    271          31.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.13                 
30  Eeli Hanka  2003    269          31.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.11                 
31  Alexander Eklund  2002    253          32.09   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.61                 
32  Eero Hirvilammi  2002    248          32.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.99                 
33  Vesa-Pekka Rikala  2000    247          32.32   
  Alavuden Urheilijat  31.83                 
34  Lauri Anttila  2002    247          32.33   
  Porin Uimaseura  31.72                 
35  Dan Lampinen  2003    246          32.38   
  Pihlava Työväen Urheilijat  32.15                 
36  Topias Vaahensalo  2002    205          34.40   
  Swimming Team Rauma  36.69                 
37  Egor Konev  2003    193          35.07   
  Kokkolan Uimaseura  36.54                 
38  Roope Oijennus  2003    189          35.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.41                 
39  Riku Hakkarainen  2002    181          35.84   
  Porin Uimaseura  37.02                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:29 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:43   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Inger Isaksen  2005    226  41.73        1:30.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.55                 
                     
Teea Jestoi  2005    224  39.32        1:30.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Noora Suonsivu  2005    222  40.92        1:30.86   
  Porin Uimaseura  1:35.28                 
                     
Tuulia Harju  2005    159  46.95        1:41.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    158  45.83        1:41.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.14                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    154  45.74        1:42.68   
  Porin Uimaseura  1:40.09                 
                     
Bettina Sandelin  2005    151  47.91        1:43.19   
  Rauman Uimaseura  1:46.09                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tinja Lasonen  2004    361  35.36        1:17.28   
  Porin Uimaseura  1:18.07                 
                     
Ella Hulkki  2004    316  38.03        1:20.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.92                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    290  39.72        1:23.11   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.75                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    268  39.31        1:25.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.54                 
                     
Nita Tenho  2004    261  40.20        1:26.08   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:33.11                 
                     
Siiri Niskasaari  2004    243  40.05        1:28.13   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:32.24                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    232  42.40        1:29.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.60                 
                     
Ella Luoma  2004    229  41.54        1:29.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.43                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kiira Kangasniemi  2003    467  32.63        1:10.92   
  Lapuan Virkiä  1:12.15                 
                     
Petra Kivi  2003    318  35.53        1:20.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.43                 
                     
Peppi Hölsö  2003    308  37.56        1:21.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.63                 
                     
Maija Björkholm  2003    274  39.07        1:24.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.97                 
                     
Maisa Berg  2003    254  38.95        1:26.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.60                 
                     
Sara Ruotsalainen  2003    180  45.45        1:37.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.66                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emmi Kaunisto  2002    489  30.21        1:09.86   
  Porin Uimaseura  1:08.88                 
                     
Giorgia Pascutti  2002    439  33.27        1:12.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:13.82                 
                     
Liina Salin  2002    427  33.48        1:13.10   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.13                 
                     
Viivi Koivisto  2002    332  34.87        1:19.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.11                 
                     
Emmi Heine  2002    330  35.45        1:19.66   
  Rauman Uimaseura  1:17.26                 
                     
Sara Ikonen  2002    303  39.01        1:21.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.73                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    293  37.66        1:22.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.10                 
                     
Veera Lahtinen  2002    282  39.23        1:23.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.03                 
                     
Josefiina Kause  2002    244  37.74        1:28.06   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Annika Lepistö  2001    480  31.69        1:10.28   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:10.36                 
                     
Heta Järvenpää  2001    427  33.63        1:13.07   
  Haapajärven Kiilat  1:14.46                 
                     
Vilhelmiina Pusa  2001    370  34.99        1:16.67   
  Swimming Team Rauma  1:15.68                 
                     
Senni Salonen  2001    347  34.33        1:18.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.19                 
                     
Ellen Vuollet  2001    317  37.55        1:20.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.42                 
                     
Matilda Lindholm  2001    308  37.53        1:21.51   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.49                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:43 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Justus Hilaja  2002    384  34.22  1:11.56  1:49.35    2:25.97   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Niko Kuhna  2002    301  36.78  1:16.76  1:57.23    2:38.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.11                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    261  38.14  1:19.90  2:03.30    2:45.84   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:52.99                 
                     
Eemi Korpela  2002    256  37.58  1:18.91  2:03.18    2:46.95   
  Lapuan Virkiä  2:58.35                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    204  39.90  1:25.60  2:13.55    3:00.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:07.98                 
                     
Atte Lehto  2002    161  43.74  1:33.46  2:24.88    3:14.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:23.42                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Claes Fjellström  2001    461  31.77  1:06.58  1:41.94    2:17.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.68                 
                     
Hugo Mattola  2001    411  33.58  1:09.86  1:46.46    2:22.69   
  Haapajärven Kiilat  2:25.38                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    316  36.16  1:15.04  1:55.47    2:35.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.67                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    527  29.68  1:03.04  1:37.76    2:11.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.42                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    438  32.76  1:08.01  1:43.92    2:19.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:28   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Enni Kinnunen  2005    322  42.36  1:27.08  2:21.08    3:01.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:07.96                 
                     
Inger Isaksen  2005    287  42.76  1:29.17  2:27.48    3:08.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.57                 
                     
Emmi Ellonen  2005    283  43.78  1:31.51  2:26.40    3:09.62   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:07.85                 
                     
Veera Maijala  2005    262  45.10  1:33.24  2:30.96    3:14.63   
  Rauman Uimaseura  3:17.41                 
                     
Aamu Kannosto  2005    249  47.65  1:37.21  2:34.49    3:17.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:18.92                 
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    239  47.56  1:38.51  2:37.98    3:20.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:32.13                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    229  48.68  1:43.77  2:39.06    3:23.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:46.00                 
                     
Vilja Pusa  2005    172  52.23  1:49.02  2:52.06    3:43.87   
  Swimming Team Rauma  3:42.63                 
                     
Eveliina Laine  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Kätrin Koppel  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  3:49.58                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tinja Lasonen  2004    472  35.44  1:18.48  2:03.73    2:39.96   
  Porin Uimaseura  2:49.40                 
                     
Ella Hulkki  2004    387  37.00  1:19.31  2:10.96    2:50.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.60                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    380  38.44  1:20.58  2:12.13    2:51.88   
  Kokkolan Uimaseura  2:56.20                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    377  39.38  1:24.60  2:11.44    2:52.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:00.43                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    353  41.00  1:25.98  2:18.25    2:56.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.04                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    350  39.87  1:26.40  2:16.88    2:56.66   
  Swimming Team Rauma  2:56.96                 
                     
Alisa Ailanen  2004    342  41.77  1:28.27  2:18.73    2:58.05   
  Swimming Team Rauma  2:58.47                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    337  41.08  1:28.38  2:16.89    2:58.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:00.09                 
                     
Nita Tenho  2004    323  42.20  1:26.46  2:22.39    3:01.46   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:04.69                 
                     
10  Viola Penttilä  2004    321  40.00  1:29.85  2:22.78    3:01.97   
  Swimming Team Rauma  3:06.08                 
                     
11  Ella Luoma  2004    293  41.89  1:32.17  2:25.12    3:07.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:16.04                 
                     
12  Aamu Knuuttila  2004    287  44.41  1:31.82  2:25.02    3:08.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.54                 
                     
13  Sanni Jouppi  2004    277  47.11  1:34.50  2:28.38    3:11.04   
  Swimming Team Rauma  3:17.52                 
                     
14  Pirita Hautala  2004    274  41.99  1:31.38  2:24.35    3:11.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Anniina Haarala  2004    271  46.17  1:33.38  2:32.62    3:12.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:15.87                 
                     
16  Gitta Nukala  2004    268  44.32  1:35.25  2:29.45    3:13.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.10                 
                     
17  Noora Kekola  2004    258  43.47  1:38.20  2:32.38    3:15.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:34.46                 
                     
18  Tilde Löfqvist  2004    237  44.91  1:38.11  2:32.99    3:21.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Siiri Niskasaari  2004    235  43.85  1:36.90  2:39.07    3:21.89   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:23.88                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003    560  34.48  1:13.78  1:56.39    2:31.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.16                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    491  34.49  1:13.45  2:02.23    2:37.93   
  Lapuan Virkiä  2:37.43                 
                     
Senni Mattila  2003    476  33.47  1:14.42  2:02.51    2:39.57   
  Porin Uimaseura  2:38.85                 
                     
Wilma Lakanen  2003    432  35.93  1:16.86  2:06.95    2:44.70   
  Kokkolan Uimaseura  2:58.90                 
                     
Jenny Grangärd  2003    422  39.55  1:21.26  2:07.94    2:46.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.08                 
                     
Petra Kivi  2003    410  37.58  1:18.32  2:09.00    2:47.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.42                 
                     
Mimosa Rintala  2003    390  36.02  1:19.59  2:10.25    2:50.46   
  Rauman Uimaseura  2:49.13                 
                     
Ninni Eriksson  2003    389  36.62  1:20.99  2:13.05    2:50.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.64                 
                     
Heta Veikkola  2003    371  37.21  1:20.93  2:12.44    2:53.27   
  Lapuan Virkiä  2:50.40                 
                     
10  Peppi Hölsö  2003    359  37.96  1:25.51  2:16.75    2:55.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.58                 
                     
11  Emma Jormanainen  2003    347  43.12  1:28.93  2:16.28    2:57.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.64                 
                     
12  Aino Jerohin  2003    338  39.85  1:25.79  2:18.91    2:58.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.73                 
                     
13  Maija Björkholm  2003    336  40.75  1:26.66  2:19.88    2:59.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.17                 
                     
14  Heidi Javanainen  2003    333  39.72  1:26.27  2:20.08    2:59.62   
  Swimming Team Rauma  3:02.46                 
                     
15  Senni Eklund  2003    260  44.14  1:33.85  2:28.21    3:15.03   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
16  Sara Ruotsalainen  2003    209  46.49  1:44.23  2:45.10    3:29.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:50.76                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea Nygård  2002    475  36.18  1:18.07  2:04.42    2:39.66   
  Kokkolan Uimaseura  2:50.49                 
                     
Helmi Viitasalo  2002    398  37.94  1:23.02  2:10.91    2:49.27   
  Rauman Uimaseura  2:54.68                 
                     
Josefiina Kause  2002    356  38.75  1:23.83  2:16.40    2:55.78   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:57.53                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    340  42.48  1:27.36  2:20.62    2:58.43   
  Kokkolan Uimaseura  2:56.79                 
                     
Joanna Lehto  2002              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.33                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Murto  2001    586  32.75  1:13.83  1:53.84    2:28.84   
  Porin Uimaseura  2:28.67                 
                     
Heta Känkänen  2001    527  32.93  1:12.91  1:58.44    2:34.20   
  Porin Uimaseura  2:31.89                 
                     
Annika Lepistö  2001    457  35.08  1:18.68  2:05.17    2:41.74   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:37.50                 
                     
Emilia Härkönen  2001    349  39.38  1:24.46  2:17.06    2:56.88   
  Kokkolan Uimaseura  3:00.72                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    298  43.43  1:33.40  2:24.21    3:06.34   
  Kokkolan Uimaseura  3:12.25                 
                     
Siiri Haanpää  2001    241  39.24  1:28.09  2:29.21    3:19.98   
  Porin Uimaseura  3:12.17                 
                     
Fanny Koivisto  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  3:15.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sakari Korri  2005    243  37.56        1:21.30   
  Rauman Uimaseura  1:29.37                 
                     
Lucas Lydman  2005    238  36.77        1:21.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.19                 
                     
Juho Törmä  2005    179  40.14        1:30.02   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Lassi Tenho  2005    178  41.67        1:30.11   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:43.43                 
                     
Julius Sandelin  2005    173  44.83        1:30.94   
  Rauman Uimaseura  1:39.30                 
                     
Tuomas Mäkinen  2005    164  44.85        1:32.57   
  Rauman Uimaseura  1:37.30                 
                     
Luukas Salin  2005    145  45.57        1:36.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.73                 
                     
Joonas Arponen  2005    138  43.45        1:38.15   
  Rauman Uimaseura  1:48.28                 
                     
Joel Korte  2005    113  51.51        1:44.81   
  Swimming Team Rauma  1:51.47                 
                     
Adrian Kaslin  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ville Ikola  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.22                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elmeri Aho  2004    218  39.96        1:24.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.20                 
                     
Filip Jåfs  2004    214  37.84        1:24.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.53                 
                     
Joona Kinnunen  2004    192  40.51        1:27.85   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Arttu Ahola  2004    151  45.18        1:35.25   
  Porin Uimaseura  1:48.56                 
                     
Jesse Anoschkin  2004    134  49.11        1:38.98   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:38.97                 
                     
Jere Keski-Hannula  2004    106  50.81        1:46.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.56                 
                     
Linus Vuollet  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.12                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    543  28.67        1:02.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:03.88                 
                     
Leevi Lehti  2000    524  28.67        1:02.95   
  Porin Uimaseura  1:04.82                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    510  29.55        1:03.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.30                 
                     
Alex Lydman  2003    469  30.41        1:05.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.87                 
                     
Leevi Luhtanen  2000    413  30.64        1:08.15   
  Porin Uimaseura  1:09.08                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000    404  31.72        1:08.62   
  Porin Uimaseura  1:08.56                 
                     
Elias Nurmi  2001    362  32.57        1:11.20   
  Alavuden Urheilijat  1:15.33                 
                     
Simon Ravals  2003    350  32.93        1:11.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.50                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    344  34.38        1:12.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.75                 
                     
10  Kirill Helsing  2002    344  34.73        1:12.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.60                 
                     
11  Hugo Mattola  2001    333  33.11        1:13.21   
  Haapajärven Kiilat  1:10.67                 
                     
12  Ville Aaltonen  2001    327  34.83        1:13.62   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Joonas Järvi  2002    303  35.47        1:15.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.33                 
                     
14  Veeti Verronen  2002    302  33.99        1:15.60   
  Swimming Team Rauma  1:20.02                 
                     
15  Frans Ekstrand  2002    278  35.76        1:17.75   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
16  Teemu Oksakari  2003    277  35.99        1:17.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.50                 
                     
17  Alexander Eklund  2002    261  37.67        1:19.34   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:23.10                 
                     
18  Rasmus Kullas  2002    261  38.57        1:19.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.36                 
                     
19  Ahti Alavillamo  2002    260  38.68        1:19.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.63                 
                     
20  Kalle Juupaluoma  2002    254  37.28        1:20.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.34                 
                     
21  Niklas Nygård  2001    252  38.10        1:20.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Lauri Anttila  2002    236  38.51        1:22.13   
  Porin Uimaseura  1:21.97                 
                     
23  Eero Hirvilammi  2002    219  39.61        1:24.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.82                 
                     
24  Eeli Hanka  2003    219  40.55        1:24.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.97                 
                     
25  Elmo Arvo  2003    214  42.50        1:24.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.31                 
                     
26  Egor Konev  2003    182  40.80        1:29.46   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
27  Roope Oijennus  2003    159  43.17        1:33.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.87                 
                     
28  Topias Vaahensalo  2002    149  46.23        1:35.61   
  Swimming Team Rauma  1:35.76                 
                     
Kimmo Salomaa  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.97                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Leo Penttilä  2001              DSQ   
  Swimming Team Rauma                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eerika Kivistö  2006    232          41.80   
  Swimming Team Rauma  44.90                 
Jenna Juhola  2006    172          46.20   
  Rauman Uimaseura  47.46                 
Emilia Rahola  2006    171          46.24   
  Porin Uimaseura  47.55                 
Hilla Känkänen  2006    168          46.49   
  Porin Uimaseura  45.29                 
Peppi Ojakippola  2006    140          49.41   
  Vieskan Uimarit  48.30                 
Zara Rintala  2006    137          49.78   
  Rauman Uimaseura  48.21                 
Ellida Tuominen  2006    131          50.53   
  Pihlava Työväen Urheilijat  47.34                 
Olivia Kivelä  2006    112          53.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
Enni Laine  2006    97          55.85   
  Porin Uimaseura  1:02.43                 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Rintala  2005    293          38.69   
  Kokkolan Uimaseura  39.69                 
Enni Kinnunen  2005    258          40.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.52                 
Noora Suonsivu  2005    250          40.75   
  Porin Uimaseura  40.58                 
Nea Sainio  2005    227          42.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.66                 
Veera Hautamäki  2005    215          42.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.63                 
Tuulia Harju  2005    214          42.94   
  Kokkolan Uimaseura  43.28                 
Elsa Nieminen  2005    202          43.75   
  Pihlava Työväen Urheilijat  48.16                 
Vea Victoria Ramsten  2005    201          43.83   
  Porin Uimaseura  45.75                 
Nelli Laaksonen  2005    192          44.53   
  Porin Uimaseura  46.14                 
10  Minea Sacklén  2005    167          46.63   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  47.55                 
11  Iida Lindholm  2005    165          46.80   
  Porin Uimaseura  47.19                 
12  Alina Kangas  2005    154          47.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Oosa Paavola  2005    151          48.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Elin Thodin  2005    147          48.62   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  49.28                 
15  Kätrin Koppel  2005    137          49.75   
  Rauman Uimaseura  50.09                 
16  Ellen Arvo  2005    117          52.46   
  Kokkolan Uimaseura  51.04                 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Mattila  2003    476          32.91   
  Porin Uimaseura  33.18                 
Senni Salonen  2001    442          33.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.57                 
Heta Järvenpää  2001    412          34.52   
  Haapajärven Kiilat  35.53                 
Aino Heininen  2002    399          34.90   
  Pihlava Työväen Urheilijat  35.03                 
Tara Korkiakoski  2003    359          36.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.94                 
Henna Känsäkangas  2004    356          36.24   
  Kokkolan Uimaseura  37.26                 
Ellen-Maria Neiramaa  2002    330          37.17   
  Porin Uimaseura  36.67                 
Tessa Tattari  2004    296          38.55   
  Kokkolan Uimaseura  40.90                 
Senni Eklund  2003    271          39.67   
  Alavuden Urheilijat  41.80                 
10  Aino Jerohin  2003    266          39.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.19                 
11  Milka-Maria Rasinpää  2003    259          40.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.79                 
12  Ida Rantala  2002    244          41.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.70                 
13  Sofia Runnakko  2002    240          41.30   
  Alavuden Urheilijat  42.22                 
14  Noora Kekola  2004    196          44.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.38                 
15  Jasmine Vikström  2002    191          44.57   
  Kokkolan Uimaseura  46.17                 
16  Siina Eklund  2004    173          46.11   
  Alavuden Urheilijat                   
17  Emilia Kivelä  2003    155          47.78   
  Kokkolan Uimaseura  49.16                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:26   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Ollikainen  2004    318  1:12.42  2:32.35  3:53.17    5:11.48   
  Porin Uimaseura  5:11.05                 
                     
Lauri Huhtasalo  2004    282  1:17.13  2:41.12  4:05.04    5:24.17   
  Porin Uimaseura  5:37.75                 
                     
Vilho Verronen  2004    240  1:16.65  2:43.97  4:14.11    5:42.25   
  Swimming Team Rauma  5:46.50                 
                     
Pietari Puutio  2004    228  1:23.76  2:52.09  4:20.57    5:47.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:59.41                 
                     
Elmeri Aho  2004    211  1:23.30  2:54.59  4:28.29    5:56.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:54.06                 
                     
Leevi Jalava  2004    178  1:28.02  3:06.51  4:45.18    6:17.57   
  Swimming Team Rauma  6:40.82                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    557  1:01.01  2:06.66  3:13.02    4:18.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:24.18                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    353  1:11.09  2:27.96  3:45.25    5:00.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:09.83                 
                     
Teppo Jestoi  2003    322  1:12.84  2:32.04  3:52.51    5:10.39   
  Kokkolan Uimaseura  5:17.61                 
                     
Tuukka Harju  2003    319  1:11.89  2:34.29  3:54.98    5:11.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:06.34                 
                     
Emil Saha  2003    313  1:12.42  2:31.94  3:54.12    5:13.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:30.88                 
                     
Ivar Nordman  2003    301  1:15.41  2:37.20  3:58.47    5:17.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  5:16.71                 
                     
Onni Haikonen  2003    278  1:14.73  2:37.41  4:02.87    5:25.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:27.46                 
                     
Arttu Niemi  2003    230  1:19.55  2:48.88  4:19.63    5:47.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:58.44                 
                     
Samu Hatakka  2003    229  1:18.75  3:33.01  4:18.73    5:47.77   
  Rauman Uimaseura  5:52.08                 
                     
10  Roope Oijennus  2003    181  1:26.89  3:03.43  4:40.29    6:15.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:31.94                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Justus Hilaja  2002    476  1:04.34  2:13.89  3:24.18    4:32.40   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:50.61                 
                     
Jesse Anttila  2002    444  1:04.73  2:15.53  3:27.69    4:38.83   
  Kokkolan Uimaseura  4:52.35                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    394  1:06.41  2:20.81  3:36.62    4:50.11   
  Porin Uimaseura  4:49.83                 
                     
Robin Söderholm  2002    384  1:08.90  2:24.39  3:39.48    4:52.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:00.64                 
                     
Arttu Seppänen  2002    368  1:09.79  2:26.36  3:43.33    4:56.68   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:58.48                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    357  1:09.93  2:27.35  3:45.31    4:59.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:28.55                 
                     
Ville Kuusimäki  2002    258  1:15.90  2:42.90  4:10.51    5:34.22   
  Porin Uimaseura  5:42.21                 
                     
Oskari Ketonen  2002    250  1:16.91  2:44.45  4:12.14    5:37.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:42.45                 
                     
Eero Hirvilammi  2002    232  1:18.81  2:47.11  4:18.63    5:46.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:22.85                 
                     
10  Joni Kontu  2002    227  1:18.21  2:47.70  4:18.95    5:48.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:50.19                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Porkkala  2001    536  1:02.38  2:08.78  3:16.38    4:21.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:21.99                 
                     
Claes Fjellström  2001    522  1:02.80  2:09.30  3:17.19    4:24.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:23.95                 
                     
Ali Khalili  2001    428  1:06.47  2:19.38  3:32.28    4:42.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:53.82                 
                     
Matias Pennanen  2001    420  1:04.57  2:15.58  3:29.46    4:43.96   
  Porin Uimaseura  4:38.36                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    583  1:00.16  2:05.65  3:10.65    4:14.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:08.12                 
                     
Jere Kekola  2000    506  1:02.62  2:10.60  3:20.01    4:26.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:26.72                 
                     
Miko Järviö  2000    382  1:08.83  2:25.85  3:42.77    4:53.12   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:53.77                 
                     
Vesa-Pekka Rikala  2000    253  1:17.12  2:43.76  4:10.23    5:36.41   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:26 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 15, 4X100m T15 SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kus-Gss Musta  2003    443          4:58.99   
  Kokkolan Uimaseura  4:51.30                 
  Wilma Lakanen  2003      36.50  1:14.83      1:14.83   
  Olivia Nurkkala  2002      39.50  1:23.90      2:38.73   
  Liina Salin  2002      34.24  1:14.25      3:52.98   
  Nea Nygård  2002      32.58  1:06.01      4:58.99   
                     
Vus-Vss 1  2001    412          5:06.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:52.35                 
  Tara Korkiakoski  2003      37.46  1:18.42      1:18.42   
  Emma Haglund  2003      36.97  1:18.85      2:37.27   
  Viivi Koivisto  2002      34.76  1:22.06      3:59.33   
  Juliana Niinisalo  2002      31.97  1:06.84      5:06.17   
                     
Kus-Gss Sininen  2002    374          5:16.19   
  Kokkolan Uimaseura  5:13.03                 
  Maiju Rajaniemi  2002      38.82  1:19.60      1:19.60   
  Emilia Härkönen  2001      42.08  1:30.39      2:49.99   
  Matilda Lindholm  2001      36.89  1:20.43      4:10.42   
  Veera Lahtinen  2002      31.17  1:05.77      5:16.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:16   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003    516  1:15.00  2:41.03  4:09.95    5:25.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:43.23                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    421  1:17.91  2:51.58  4:26.59    5:48.03   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jenny Grangärd  2003    417  1:26.07  2:52.75  4:30.95    5:49.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:48.17                 
                     
Petra Kivi  2003    410  1:23.90  2:51.59  4:31.99    5:51.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:04.53                 
                     
Heta Veikkola  2003    378  1:27.51  2:58.54  4:38.99    6:00.93   
  Lapuan Virkiä  6:05.41                 
                     
Maija Björkholm  2003    338  1:32.30  3:05.51  4:52.54    6:14.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:30.18                 
                     
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Helmi Viitasalo  2002    408  1:21.35  2:53.79  4:34.24    5:51.84   
  Rauman Uimaseura  5:58.03                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    362  1:23.79  3:01.42  4:47.62    6:06.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joanna Lehto  2002    354  1:27.46  2:58.83  4:45.10    6:08.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:13.40                 
                     
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ellen Vuollet  2001    366  1:20.35  2:59.83  4:42.14    6:04.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:28.59                 
                     
Vilhelmiina Pusa  2001    348  1:21.23  3:00.39  4:47.02    6:10.93   
  Swimming Team Rauma                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:16 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:30   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lucas Lydman  2005    226          41.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.86                 
Sakari Korri  2005    212          42.32   
  Rauman Uimaseura  42.94                 
Julius Sandelin  2005    187          44.13   
  Rauman Uimaseura  45.01                 
Juho Törmä  2005    182          44.52   
  Pihlava Työväen Urheilijat  46.41                 
Tuomas Mäkinen  2005    145          48.05   
  Rauman Uimaseura  49.10                 
Lassi Tenho  2005    138          48.83   
  Pihlava Työväen Urheilijat  46.70                 
Luukas Salin  2005    130          49.81   
  Kokkolan Uimaseura  50.91                 
Adrian Kaslin  2005    125          50.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.89                 
Joel Korte  2005    107          53.09   
  Swimming Team Rauma  56.32                 
10  Ville Ikola  2005    100          54.25   
  Kokkolan Uimaseura  51.86                 
11  Riku Määttälä  2005    91          55.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.91                 
12  Viljami Vaahensalo  2005    86          57.20   
  Swimming Team Rauma  1:03.74                 
Santeri Leinonen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Ollikainen  2004    212          42.31   
  Porin Uimaseura  41.10                 
Joona Kinnunen  2004    207          42.66   
  Alavuden Urheilijat                   
Elmeri Aho  2004    167          45.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.12                 
Linus Vuollet  2004    163          46.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.34                 
Mikko Karjalainen  2004    161          46.39   
  Kokkolan Uimaseura  48.43                 
Filip Jåfs  2004    154          47.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.83                 
Jere Keski-Hannula  2004    115          51.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.89                 
Pietari Puutio  2004    111          52.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.57                 
Henri Sebastian Santanen  2004              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
<
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000    534          31.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.09                 
Oskari Ovaskainen  2000    394          34.44   
  Porin Uimaseura  34.74                 
Kirill Helsing  2002    391          34.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.78                 
Ivar Malm  2001    364          35.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.12                 
Mikael Nurmela  2002    363          35.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.67