2019-10-14   20:45:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  18:27   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    388  40.41        1:25.45   
  Nummelan Kisaajat  1:31.84                 
                     
Milla Strandberg  2005    352  40.63        1:28.24   
  Vanders  1:31.63                 
                     
Lumi Luoma  2005    323  42.82        1:30.81   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.63                 
                     
Aino Koskelo  2005    320  42.52        1:31.13   
  Nurmijärven Uinti  1:29.44                 
                     
Siiri Pekkala  2005    295  43.42        1:33.58   
  Simmis Wanda  1:35.75                 
                     
Elina Ryynänen  2005    295  43.28        1:33.59   
  Simmis Wanda  1:33.57                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    280  45.25        1:35.25   
  Simmis Wanda  1:37.47                 
                     
Saara Seppälä  2005    277  45.30        1:35.59   
  Nummelan Kisaajat  1:40.18                 
                     
Maija Hinkkala  2005    267  45.30        1:36.84   
  Riihimäen Uimaseura  1:43.58                 
                     
10  Vilja Saarinen  2005    263  44.89        1:37.33   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.57                 
                     
11  Salma Mäntynen  2005    243  46.52        1:39.81   
  Uimaseura Aquila  1:43.80                 
                     
12  Tatiana Sukhareva  2005    222  47.80        1:42.97   
  Vanders  1:39.61                 
                     
13  Sini Kaivola  2005    221  49.39        1:43.06   
  Nurmijärven Uinti  1:44.69                 
                     
14  Ada Oila  2005    192  50.06        1:48.03   
  Vanders  1:49.96                 
                     
15  Inari Tuura  2005    189  50.64        1:48.52   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.38                 
                     
16  Janica Nieminen  2005    189  50.59        1:48.55   
  Hyvinkään Uimaseura  1:44.19                 
                     
17  Essi Ahvenainen  2005    167  53.24        1:53.05   
  Vanders  1:56.07                 
                     
18  Jonna Marjatta Laitinen  2005    165  52.25        1:53.60   
  Hyvinkään Uimaseura  1:53.58                 
                     
19  Wilma Wallenius  2005    131  56.37        2:02.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
20  Jenna Helminen  2005    129  59.33        2:03.34   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Louhikoski  2004    470  37.74        1:20.17   
  Vanders  1:24.30                 
                     
Aada Taiponen  2004    434  37.65        1:22.35   
  Swimming Team Riksu  1:22.45                 
                     
Nessa Järvinen  2004    402  39.60        1:24.46   
  Uimaseura Aquila  1:26.95                 
                     
Sonja Salmimies  2004    396  38.83        1:24.88   
  Nurmijärven Uinti  1:23.30                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004    396  40.10        1:24.89   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.26                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    390  39.85        1:25.29   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.01                 
                     
Iida Herrala  2004    365  40.41        1:27.18   
  Simmis Wanda  1:29.88                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    357  41.03        1:27.90   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.37                 
                     
Laura Nissi  2004    352  41.78        1:28.27   
  Simmis Wanda  1:30.42                 
                     
10  Aada Rissanen  2004    329  42.46        1:30.31   
  Vanders  1:35.87                 
                     
11  Nanna Sinerkari  2004    325  42.21        1:30.68   
  Simmis Wanda  1:39.74                 
                     
12  Henni Havén  2004    324  42.32        1:30.73   
  Simmis Wanda  1:32.78                 
                     
13  Julia Tuura  2004    321  43.90        1:31.04   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.86                 
                     
14  Iida Savulahti  2004    302  43.24        1:32.91   
  Riihimäen Uimaseura  1:37.26                 
                     
15  Aliina Karvonen  2004    274  45.25        1:35.96   
  Simmis Wanda  1:36.65                 
                     
16  Essi Loponen  2004    246  47.46        1:39.52   
  Simmis Wanda  1:39.66                 
                     
17  Jasmine Errehani  2004    243  47.49        1:39.88   
  Simmis Wanda  1:38.62                 
                     
18  Gabriella Linna  2004    227  47.86        1:42.13   
  Vanders  1:48.53                 
                     
19  Oona Eriksson  2004    221  48.33        1:43.03   
  Simmis Wanda  1:48.72                 
                     
20  Vilma Saarinen  2004    220  49.04        1:43.27   
  Octopus Lohja  1:45.51                 
                     
21  Peppi Siurola  2004    219  48.63        1:43.44   
  Simmis Wanda  1:40.05                 
                     
22  Vilmiina Weckman  2004    197  50.90        1:47.09   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.40                 
                     
23  Reetta Haara  2004    196  52.23        1:47.28   
  Simmis Wanda  1:49.79                 
                     
24  Siiri Vesanen  2004    176  51.57        1:51.11   
  Vanders  1:59.87                 
                     
25  Sonja Tarkiainen  2004    148  53.52        1:57.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
26  Silja Eloranta  2004    148  53.42        1:57.76   
  Vanders  2:00.06                 
                     
27  Elina Laaksonen  2004    144  55.64        1:58.85   
  Simmis Wanda  2:05.59                 
                     
Emmi Silvola  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Maija Nätti  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  1:48.68                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Nicole Yisrael  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  1:24.46                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003    466  37.99        1:20.41   
  Nummelan Kisaajat  1:18.48                 
                     
Vilja Grundström  2003    421  38.76        1:23.14   
  Vanders  1:27.11                 
                     
Saana Yritys  2003    406  38.92        1:24.18   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.84                 
                     
Aino Paju  2003    404  39.10        1:24.29   
  Vanders  1:25.18                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    399  38.31        1:24.66   
  Uimaseura Aquila  1:26.29                 
                     
Anna Retva  2003    383  39.84        1:25.81   
  Tuusulan Uimaseura  1:30.14                 
                     
Peppi-Stiina Ahti  2003    361  40.42        1:27.55   
  Swimming Team Riksu  1:35.49                 
                     
Oona Lehtola  2003    343  41.61        1:29.06   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.67                 
                     
Enni Silvennoinen  2003    330  42.38        1:30.24   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.96                 
                     
10  Roosa Pilsari  2003    323  43.36        1:30.88   
  Järvenpään Uintiklubi  1:31.29                 
                     
11  Cinja Åvist  2003    321  43.04        1:31.07   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.48                 
                     
12  Tiiu Korhonen  2003    316  42.24        1:31.52   
  Uimaseura Aquila  1:31.67                 
                     
13  Taiga Yritys  2003    306  42.92        1:32.51   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.78                 
                     
14  Emma Loponen  2003    295  45.14        1:33.63   
  Simmis Wanda  1:32.19                 
                     
15  Sara Myller  2003    287  45.23        1:34.47   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.00                 
                     
16  Susanna Kuisma  2003    270  44.59        1:36.44   
  Hyvinkään Uimaseura  1:33.93                 
                     
17  Edla Wuori  2003    263  44.31        1:37.30   
  Nurmijärven Uinti  1:39.90                 
                     
18  Sara Pantsu  2003    258  46.95        1:37.89   
  Simmis Wanda  1:39.39                 
                     
19  Ella Pitkäkangas  2003    250  46.23        1:38.91   
  Vanders  1:41.44                 
                     
20  Aava Mattila  2003    234  48.16        1:41.19   
  Simmis Wanda  1:40.57                 
                     
21  Kia Kivelä  2003    226  48.10        1:42.25   
  Nummelan Kisaajat  1:41.92                 
                     
22  Julie Nikkilä  2003    222  46.44        1:42.96   
  Vanders  1:41.59                 
                     
23  Kiira Tulkki  2003    212  48.66        1:44.53   
  Haminan Uimaseura  1:50.89                 
                     
24  Niini Saxelin  2003    191  50.18        1:48.15   
  Tuusulan Uimaseura  1:51.07                 
                     
25  Amanda Mielty  2003    184  49.26        1:49.58   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Hottinen  2002    499  36.76        1:18.61   
  Simmis Wanda  1:20.64                 
                     
Vera Vartiainen  2002    494  36.35        1:18.85   
  Järvenpään Uintiklubi  1:21.69                 
                     
Milla Nikkanen  2002    463  36.58        1:20.60   
  Nurmijärven Uinti  1:20.37                 
                     
Aino Kontiainen  2002    446  38.97        1:21.56   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.48                 
                     
Tuisku Grundström  2002    432  38.31        1:22.49   
  Vanders  1:20.85                 
                     
Riia Hiltunen  2002    414  38.71        1:23.62   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.04                 
                     
Jenny Kareinen  2002    351  40.55        1:28.34   
  Simmis Wanda  1:23.67                 
                     
Erin Ekroos  2002    343  40.86        1:29.08   
  Swimming Team Riksu  1:24.45                 
                     
Noona Rantanen  2002    289  43.74        1:34.28   
  Vanders  1:30.75                 
                     
10  Sanni Luostarinen  2002    275  45.23        1:35.87   
  Järvenpään Uintiklubi  1:37.44                 
                     
11  Henna Riikonen  2002    247  47.84        1:39.37   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.33                 
                     
12  Laura Hautamäki  2002    210  50.55        1:44.86   
  Simmis Wanda  1:44.49                 
                     
13  Lilja Pakaslahti  2002    208  48.26        1:45.14   
  Vanders  1:54.08                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Ruottu  2001    575  34.69        1:14.97   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.57                 
                     
Millariina Bruce  2001    429  38.05        1:22.64   
  Uimaseura Aquila  1:23.94                 
                     
Martta Kitinoja  2001    415  38.73        1:23.55   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.68                 
                     
Venla Hämäläinen  2001    363  40.20        1:27.34   
  Octopus Lohja  1:27.26                 
                     
Mette Konttila  2001    343  40.79        1:29.01   
  Octopus Lohja  1:28.82                 
                     
Maria Suihko  2001    325  42.50        1:30.64   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  18:27 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  18:50   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    323  38.09        1:21.00   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.01                 
                     
Akseli Maaranen  2004    303  38.69        1:22.72   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.93                 
                     
Miska Törmi  2004    235  42.19        1:30.07   
  Octopus Lohja  1:31.03                 
                     
Alexander Nyman  2004    225  43.34        1:31.30   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.99                 
                     
Joona Saarnio  2004    182  46.63        1:38.07   
  Järvenpään Uintiklubi  1:49.66                 
                     
Oskari Cederqvist  2004    172  45.75        1:39.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Joona Kuitu  2004    170  47.90        1:40.32   
  Simmis Wanda  1:43.43                 
                     
Rony Kulju  2004    165  47.91        1:41.27   
  Simmis Wanda  1:42.87                 
                     
Veeti Salminen  2004    163  48.94        1:41.67   
  Simmis Wanda  1:44.45                 
                     
10  Matti Nätti  2004    157  48.12        1:42.91   
  Simmis Wanda  1:46.43                 
                     
11  Eemi Niininen  2004    144  49.46        1:45.96   
  Hyvinkään Uimaseura  1:46.06                 
                     
12  Aki Eetu Petteri Raitala  2004    117  53.32        1:53.39   
  Riihimäen Uimaseura  2:00.12                 
                     
13  Tuomas Nieminen  2004    98  56.09        2:00.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Joel Lipponen  2004              DNF   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eero Asikainen  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Oskari Toivonen  2004              DSQ   
  Vanders  1:44.80                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskar Turunen  2003    386  36.04        1:16.32   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.40                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    381  35.67        1:16.67   
  Simmis Wanda  1:18.76                 
                     
Ville Savulahti  2003    375  36.00        1:17.10   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.11                 
                     
Dang Le Nhut  2003    348  36.48        1:19.02   
  Simmis Wanda  1:19.48                 
                     
Pauli Rantamäki  2003    348  36.54        1:19.03   
  Octopus Lohja  1:20.74                 
                     
Juuso Rahikainen  2003    331  36.98        1:20.33   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.88                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    331  37.97        1:20.34   
  Haminan Uimaseura  1:24.50                 
                     
Markus Nuorinko  2003    312  37.69        1:21.98   
  Nummelan Kisaajat  1:23.70                 
                     
Henri Heikkilä  2003    285  38.77        1:24.47   
  Uimaseura Aquila  1:30.91                 
                     
10  Olavi Männistö  2003    259  40.90        1:27.16   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.17                 
                     
11  Leevi Kervinen  2003    254  40.56        1:27.71   
  Uimaseura Aquila  1:26.79                 
                     
12  Oliver Hanhimäki  2003    253  41.64        1:27.87   
  Octopus Lohja  1:29.33                 
                     
13  Miro Merinen  2003    243  41.04        1:29.11   
  Simmis Wanda  1:39.07                 
                     
14  Joona Lehtonen  2003    235  43.15        1:29.99   
  Vanders  1:30.35                 
                     
15  Leo Parviainen  2003    217  43.64        1:32.43   
  Nummelan Kisaajat  1:31.68                 
                     
16  Santeri Berggren  2003    214  43.16        1:32.96   
  Octopus Lohja  1:35.05                 
                     
17  Sami Pönkä  2003    192  44.84        1:36.39   
  Vanders  1:39.60                 
                     
18  Kasper Holopainen  2003    160  49.00        1:42.28   
  Nummelan Kisaajat  1:48.23                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002    541  32.37        1:08.22   
  Vanders  1:11.27                 
                     
Benjamin Kangas  2002    420  35.45        1:14.21   
  Haminan Uimaseura  1:15.46                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    404  34.61        1:15.17   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.71                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002    402  35.15        1:15.30   
  Nurmijärven Uinti  1:21.04                 
                     
Jerry Roine  2002    319  37.84        1:21.31   
  Järvenpään Uintiklubi  1:22.90                 
                     
Aatu Harju  2002    305  38.88        1:22.53   
  Vanders                   
                     
Aleksanteri Nord  2002    253  40.59        1:27.84   
  Vanders  1:30.90                 
                     
Samuel Syrjänen  2002    237  42.87        1:29.81   
  Simmis Wanda                   
                     
Aaron Utulahti  2002    185  44.18        1:37.51   
  Nummelan Kisaajat  1:46.90                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    593  31.39        1:06.17   
  Vanders  1:05.90                 
                     
Oskari Rantamäki  2001    438  33.94        1:13.19   
  Octopus Lohja  1:12.08                 
                     
Eetu Einto  2001    436  33.18        1:13.30   
  Nurmijärven Uinti  1:09.97                 
                     
Juho Laukkanen  2001    428  33.83        1:13.78   
  Simmis Wanda  1:18.39                 
                     
Atte Lasmio  2001    413  34.61        1:14.63   
  Riihimäen Uimaseura  1:15.38                 
                     
Atte Alila  2001    409  35.29        1:14.87   
  Uimaseura Aquila  1:16.60                 
                     
Oliver Juursoo  2001    390  34.68        1:16.09   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.31                 
                     
Santeri Tuomi  2001    354  36.66        1:18.59   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.87                 
                     
Ville Rissanen  2001    302  37.89        1:22.86   
  Simmis Wanda  1:23.51                 
                     
10  Eetu Häkkinen  2001    275  40.14        1:25.49   
  Järvenpään Uintiklubi  1:27.28                 
                     
11  Timo Marttinen  2001    265  40.08        1:26.47   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.87                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000    508  32.67        1:09.66   
  Uimaseura Aquila  1:10.34                 
                     
Nestori Tiainen  2000    246  40.55        1:28.65   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.34                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  18:50 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  19:07   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ida Lehtovaara  2003    467  1:09.51  2:25.98  3:43.51  5:02.15  10:17.45   
  Uimaseura Aquila  10:39.48      6:20.01  7:40.18  8:59.61       
                     
Juulia Käräjämies  2003    461  1:09.16  2:25.60  3:43.10  5:01.46  10:20.45   
  Nummelan Kisaajat  10:14.28      6:21.02  7:42.63  9:03.02       
                     
Ronja Hellberg  2003    342  1:19.14  2:47.07  4:14.39  5:38.21  11:25.37   
  Riihimäen Uimaseura        7:04.78  8:31.52  10:00.15       
                     
Liisa Penttinen  2003    292  1:23.15  2:53.96  4:26.96  5:59.65  12:01.74   
  Nummelan Kisaajat  12:30.99      7:31.96  9:03.44  10:34.74       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lilli Louhikoski  2002    536  1:07.89  2:21.80  3:36.62  4:51.54  9:49.89   
  Vanders  9:21.79      6:06.34  7:21.53  8:36.70       
                     
Agneta Kallas  2002    383  1:15.69  2:38.44  4:02.56  5:26.40  10:59.55   
  Simmis Wanda  10:55.96      6:51.00  8:14.86  9:38.12       
                     
Jenny Kareinen  2002    359  1:16.07  2:40.97  4:05.26  5:31.51  11:13.82   
  Simmis Wanda  11:04.58      6:57.52  8:23.95  9:50.53       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Mikaela Kulmala  2001    550  1:07.76  2:21.39  3:34.70  4:48.82  9:44.88   
  Riihimäen Uimaseura  9:50.50      6:02.90  7:17.14  8:31.13       
                     
Laura Väisänen  2001    436  1:10.17  2:28.88  3:49.45  5:09.75  10:31.82   
  Uimaseura Aquila  11:19.75      6:30.55  7:52.01  9:13.25       
                     
Anni Manninen  2001    413  1:10.72  2:30.84  3:52.17  5:14.31  10:43.66   
  Simmis Wanda  10:25.79      6:36.89  8:00.23  9:22.84       
                     
Siiri Friman  2001    380  1:14.76  2:37.87  4:02.76  5:28.38  11:01.48   
  Riihimäen Uimaseura  11:02.00      6:53.48  8:18.43  9:41.93       
                     
Lotta Linnea Partanen  2001    346  1:13.59  2:37.39  4:05.20  5:34.45  11:22.39   
  Nummelan Kisaajat  11:09.18      7:03.56  8:31.15  9:58.66       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  19:07 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  19:40   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ville-Veikko Katajisto  2002    292  1:13.88  2:36.30  4:02.67  5:31.47  11:07.78   
  Nurmijärven Uinti        6:57.55  8:25.56  9:49.57       
                     
Kasimir Riihelä  2002    291  1:13.61  2:38.40  4:03.28  5:29.94  11:08.80   
  Riihimäen Uimaseura        6:55.26  8:21.57  9:47.24       
                     
Aleksi Vuorio  2002    275  1:15.37  2:39.79  4:07.79  5:37.11  11:21.67   
  Nurmijärven Uinti        7:05.79  8:32.94  10:00.51       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Taneli Lantta  2001    545  1:03.26  2:10.29  3:18.32  4:27.06  9:02.74   
  Simmis Wanda  9:11.58      5:36.15  6:46.43  7:56.47       
                     
Kasper Envalds  2001    543  1:03.38  2:11.02  3:19.42  4:28.81  9:03.23   
  Vanders  9:07.31      5:38.10  6:47.65  7:56.72       
                     
Olli Malmberg  2001    460  1:05.26  2:16.54  3:29.61  4:42.97  9:34.06   
  Octopus Lohja  9:22.59      5:55.92  7:09.15  8:22.49       
                     
Konsta Seppä  2001    433  1:06.25  2:20.59  3:35.01  4:50.49  9:45.95   
  Riihimäen Uimaseura  9:40.93      6:05.53  7:20.70  8:34.56       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ville Särkkä  2000    442  1:06.74  2:20.63  3:34.88  4:50.08  9:41.99   
  Riihimäen Uimaseura  9:59.54      6:05.16  7:20.03  8:33.38       
                     
Jon Byskov  2000    420  1:07.34  2:20.89  3:35.14  4:49.57  9:52.02   
  Nurmijärven Uinti  9:49.64      6:04.92  7:20.93  8:37.24       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  19:40 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  19:54   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aquila Naiset [2001]  2001    534          4:14.47   
  Uimaseura Aquila  4:17.16                 
  Meri Lauronen  2002      28.68  1:01.62      1:01.62   
  Millariina Bruce  2001      30.16  1:03.76      2:05.38   
  Ida Lehtovaara  2003      31.25  1:06.07      3:11.45   
  Vilma Kotola  2001      29.31  1:03.02      4:14.47   
                     
Ykkönen  2001    529          4:15.27   
  Vanders  4:12.60                 
  Liia Louhikoski  2001      30.36  1:03.53      1:03.53   
  Liinu Louhikoski  2004      29.85  1:04.28      2:07.81   
  Lilli Louhikoski  2002      29.70  1:02.31      3:10.12   
  Ciia Korkeamäki  2001      30.77  1:05.15      4:15.27   
                     
Kakkonen  2001    439          4:31.62   
  Vanders  4:30.71                 
  Tuisku Grundström  2002      32.03  1:06.98      1:06.98   
  Vilja Grundström  2003      31.69  1:06.11      2:13.09   
  Noona Rantanen  2002      32.80  1:09.98      3:23.07   
  Aada Rissanen  2004      32.61  1:08.55      4:31.62   
                     
Hyus Ikm T-15  2001    436          4:32.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Taiga Yritys  2003      33.02  1:09.47      1:09.47   
  Maria Yritys  2002      33.22  1:11.62      2:21.09   
  Saana Yritys  2003      30.62  1:05.42      3:26.51   
  Aino Kontiainen  2002      31.25  1:05.79      4:32.30   
                     
Kolmonen  2001    318          5:02.29   
  Vanders  4:57.85                 
  Gabriella Linna  2004      37.82  1:22.97      1:22.97   
  Julie Nikkilä  2003      33.78  1:13.24      2:36.21   
  Aino Paju  2003      34.17  1:12.12      3:48.33   
  Ella Pitkäkangas  2003      35.07  1:13.96      5:02.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  19:54 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  19:54   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ykkönen  2001    515          3:48.54   
  Vanders  3:49.14                 
  Kasper Envalds  2001      28.72  59.78      59.78   
  Matias Hjelm  2002      27.72  57.70      1:57.48   
  Kalle Mäkinen  2002      26.73  56.27      2:53.75   
  Erik Nurmi  2001      25.71  54.79      3:48.54   
                     
Kakkonen  2001    297          4:34.68   
  Vanders  4:23.99                 
  Aatu Harju  2002      29.66  1:03.07      1:03.07   
  Leo Kallionpää  2002      32.06  1:10.01      2:13.08   
  Aleksanteri Nord  2002      31.68  1:06.68      3:19.76   
  Joona Lehtonen  2003      35.18  1:14.92      4:34.68   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  19:54 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  10:12   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003    454  39.57  1:24.45  2:09.89    2:55.07   
  Nummelan Kisaajat  2:46.88                 
                     
Vilja Grundström  2003    415  41.32  1:27.93  2:14.04    3:00.32   
  Vanders                   
                     
Enni Silvennoinen  2003    323  43.26  1:32.97  2:24.74    3:15.95   
  Riihimäen Uimaseura  3:18.54                 
                     
Sara Myller  2003    311  45.38  1:36.33  2:26.91    3:18.52   
  Tuusulan Uimaseura  3:26.21                 
                     
Emma Loponen  2003    307  46.27  1:37.10  2:28.92    3:19.45   
  Simmis Wanda  3:25.30                 
                     
Susanna Kuisma  2003    283  46.07  1:38.38  2:31.43    3:24.87   
  Hyvinkään Uimaseura  3:19.33                 
                     
Kia Kivelä  2003    235  49.36  1:44.77  2:41.57    3:37.96   
  Nummelan Kisaajat  3:39.78                 
                     
Liisa Penttinen  2003    220  49.45  1:46.28  2:44.93    3:42.66   
  Nummelan Kisaajat  3:43.95                 
                     
Julie Nikkilä  2003    207  47.64  1:45.46  2:47.20    3:47.48   
  Vanders                   
                     
Kiira Tulkki  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura  3:59.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Hottinen  2002    501  37.11  1:20.29  2:04.98    2:49.40   
  Simmis Wanda  2:58.09                 
                     
Aino Kontiainen  2002    445  39.38  1:24.36  2:10.40    2:56.21   
  Hyvinkään Uimaseura  3:11.54                 
                     
Tuisku Grundström  2002    433  39.83  1:24.87  2:11.25    2:57.78   
  Vanders  2:56.51                 
                     
Jenny Kareinen  2002    325  42.11  1:30.86  2:22.78    3:15.63   
  Simmis Wanda  3:03.34                 
                     
Sanni Luostarinen  2002    281  45.01  1:37.06  2:31.13    3:25.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Ruottu  2001    532  35.96  1:17.77  2:00.92    2:46.01   
  Riihimäen Uimaseura  2:38.98                 
                     
Martta Kitinoja  2001    426  40.58  1:25.82  2:12.16    2:58.71   
  Riihimäen Uimaseura  3:01.18                 
                     
Anni Manninen  2001    382  41.48  1:27.90  2:16.93    3:05.31   
  Simmis Wanda  2:58.73                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  10:12 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  10:26   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mio Heinola  2005    233          32.90   
  Nummelan Kisaajat  32.77                 
Antti Musikka  2005    218          33.64   
  Vanders  32.79                 
Jimi Kojo  2005    217          33.67   
  Uimaseura Aquila  34.82                 
Nico Peltonen  2005    217          33.69   
  Hyvinkään Uimaseura  34.76                 
Aapo Tuhkanen  2005    210          34.08   
  Tuusulan Uimaseura  34.46                 
Aaron Pirinen  2005    208          34.18   
  Järvenpään Uintiklubi  35.39                 
Sampo Nord  2005    189          35.29   
  Vanders  35.25                 
Georgi Biatetc  2005    179          35.91   
  Uimaseura Aquila  37.72                 
Urho Käkelä  2005    168          36.65   
  Tuusulan Uimaseura  37.38                 
10  Niko Nokikuru  2005    157          37.50   
  Riihimäen Uimaseura  41.43                 
11  Valtteri Niemimuukko  2005    136          39.35   
  Riihimäen Uimaseura  41.29                 
12  Jasper Reilson  2005    97          44.08   
  Octopus Lohja  47.37                 
Heikki Ianes  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  39.06                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    362          28.41   
  Vanders  30.06                 
Joonas Maaranen  2004    334          29.19   
  Hyvinkään Uimaseura  29.99                 
Akseli Maaranen  2004    305          30.07   
  Hyvinkään Uimaseura  30.55                 
Henri Korpi  2004    304          30.11   
  Octopus Lohja  31.20                 
Ukko-Pekka Luomala  2004    241          32.53   
  Järvenpään Uintiklubi  33.19                 
Alexander Nyman  2004    227          33.20   
  Hyvinkään Uimaseura  32.77                 
Matti Nätti  2004    217          33.68   
  Simmis Wanda  32.76                 
Oskari Cederqvist  2004    204          34.37   
  Hyvinkään Uimaseura  33.66                 
Jeremy Valkeavuori  2004    200          34.62   
  Riihimäen Uimaseura  35.78                 
10  Elisey Sobatkovskiy  2004    186          35.45   
  Simmis Wanda  36.89                 
11  Joona Kuitu  2004    180          35.88   
  Simmis Wanda  35.67                 
12  Samuel Rooke  2004    169          36.61   
  Hyvinkään Uimaseura  38.66                 
13  Oskari Toivonen  2004    167          36.76   
  Vanders  37.56                 
14  Eero Asikainen  2004    162          37.16   
  Tuusulan Uimaseura  36.96                 
15  Miko Mikkola  2004    144          38.64   
  Simmis Wanda  37.55                 
16  Eemi Niininen  2004    140          38.94   
  Hyvinkään Uimaseura  41.60                 
17  Jan-Aleks Vallius  2004    133          39.67   
  Riihimäen Uimaseura  41.11                 
18  Joel Lipponen  2004    123          40.67   
  Hyvinkään Uimaseura  39.47                 
19  Jesse Virkkala  2004    112          41.94   
  Riihimäen Uimaseura  41.30                 
20  Tuomas Nieminen  2004    86          45.76   
  Hyvinkään Uimaseura  46.76                 
Miikka Visto  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  37.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rony Kulju  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  32.51                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Mäkinen  2002    462          26.19   
  Vanders  25.87                 
Oskari Rantamäki  2001    452          26.38   
  Octopus Lohja  25.77                 
Atte Alila  2001    446          26.51   
  Uimaseura Aquila  26.43                 
Aleksi Seger  2001    420          27.04   
  Octopus Lohja  28.66                 
Nesja Seppälä  2000    391          27.69   
  Haminan Uimaseura  27.80                 
Elias Saarinen  2002    391          27.70   
  Riihimäen Uimaseura  28.96                 
Juha Jernvall  2000    384          27.86   
  Uimaseura Aquila  27.89                 
Pauli Rantamäki  2003    383          27.88   
  Octopus Lohja  28.20                 
Henry Hatanpää  2000    380          27.97   
  Nurmijärven Uinti  27.94                 
10  Markus Nuorinko  2003    378          28.00   
  Nummelan Kisaajat  28.21                 
11  Ali Gardberg  2001    356          28.56   
  Simmis Wanda  29.01                 
12  Aatu Harju  2002    355          28.61   
  Vanders  29.52                 
13  Santeri Tuomi  2001    354          28.63   
  Hyvinkään Uimaseura  28.51                 
14  Tino Lukkaroinen  2002    347          28.82   
  Riihimäen Uimaseura  29.15                 
15  Pyry Räisänen  2001    346          28.85   
  Tuusulan Uimaseura  29.37                 
16  Henri Heikkilä  2003    341          28.99   
  Uimaseura Aquila  29.40                 
17  Lukas Vahtera  2001    340          29.01   
  Simmis Wanda  28.45                 
18  Dang Le Nhut  2003    338          29.07   
  Simmis Wanda  28.72                 
19  Ville Savulahti  2003    337          29.11   
  Riihimäen Uimaseura  29.11                 
20  Ville Rissanen  2001    330          29.29   
  Simmis Wanda  29.50                 
21  Iivari Tuomola  2002    328          29.37   
  Simmis Wanda  30.92                 
22  Aleksanteri Nord  2002    312          29.86   
  Vanders  30.54                 
23  Miro Moisio  2002    307          30.01   
  Tuusulan Uimaseura  30.13                 
24  Oliver Juursoo  2001    301          30.21   
  Riihimäen Uimaseura  28.59                 
25  Aaron Utulahti  2002    300          30.24   
  Nummelan Kisaajat  30.79                 
26  Juuso Rahikainen  2003    300          30.26   
  Tuusulan Uimaseura  29.52                 
27  Tatu Saareks  2003    282          30.89   
  Nurmijärven Uinti  30.60                 
28  Arttu Korolainen  2002    279          30.99   
  Nurmijärven Uinti  31.73                 
29  Veikka Weckman  2001    269          31.36   
  Riihimäen Uimaseura  30.80                 
30  Joonas Cranston  2003    258          31.79   
  Nummelan Kisaajat  32.05                 
31  Konsta Pekkala  2003    257          31.86   
  Simmis Wanda  32.20                 
32  Leevi Kervinen  2003    256          31.90   
  Uimaseura Aquila  32.80                 
33  Petri Shkolny  2003    254          31.99   
  Riihimäen Uimaseura  31.02                 
34  Akseli Korhonen  2001    246          32.32   
  Haminan Uimaseura  33.64                 
35  Kalle Seppä  2003    216          33.75   
  Riihimäen Uimaseura  33.03                 
36  Joona Lehtonen  2003    211          33.98   
  Vanders  34.79                 
37  Niko Akkanen  2003    203          34.45   
  Riihimäen Uimaseura  35.07                 
38  Olli Paukola  2003    196          34.83   
  Riihimäen Uimaseura  36.59                 
39  Sami Pönkä  2003    190          35.19   
  Vanders  33.42                 
40  Aran Aydar  2002    187          35.37   
  Simmis Wanda  36.51                 
41  Joonatan Kuivalainen  2003    183          35.67   
  Riihimäen Uimaseura  37.44                 
42  Topias Ojanen  2002    180          35.86   
  Riihimäen Uimaseura  36.22                 
43  Manu Rosendahl  2003    168          36.65   
  Riihimäen Uimaseura  35.88                 
44  Antti Komu  2003    145          38.49   
  Simmis Wanda  39.58                 
Valtteri Salmela  2000              DNS   
  Riihimäen Uimaseura  31.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  10:26 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  10:41   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    339  34.84        1:18.28   
  Nummelan Kisaajat  1:24.56                 
                     
Karla Tiainen  2005    298  36.18        1:21.72   
  Simmis Wanda  1:22.09                 
                     
Aino Koskelo  2005    291  37.84        1:22.36   
  Nurmijärven Uinti  1:20.64                 
                     
Salma Mäntynen  2005    254  38.48        1:26.17   
  Uimaseura Aquila  1:28.13                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    253  42.09        1:26.31   
  Simmis Wanda  1:30.28                 
                     
Lumi Luoma  2005    240  38.97        1:27.84   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.60                 
                     
Maija Hinkkala  2005    217  41.11        1:30.81   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.91                 
                     
Meea Juntunen  2005    211  43.45        1:31.67   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Vilja Saarinen  2005    205  40.57        1:32.57   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.23                 
                     
10  Alma Hörkkö  2005    182  40.40        1:36.35   
  Simmis Wanda  1:30.97                 
                     
11  Saana Perkkiö  2005    181  43.94        1:36.48   
  Riihimäen Uimaseura  1:37.47                 
                     
Saara Seppälä  2005              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  1:40.89                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annukka Pihkamäki  2004    484  32.13        1:09.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.40                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    422  31.63        1:12.79   
  Vanders  1:09.32                 
                     
Aada Taiponen  2004    291  37.20        1:22.38   
  Swimming Team Riksu  1:21.66                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    285  37.08        1:22.90   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.54                 
                     
Nessa Järvinen  2004    275  37.34        1:23.93   
  Uimaseura Aquila  1:22.19                 
                     
Sonja Salmimies  2004    273  38.95        1:24.12   
  Nurmijärven Uinti  1:20.09                 
                     
Julia Tuura  2004    252  40.27        1:26.37   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.69                 
                     
Iida Savulahti  2004    237  39.68        1:28.15   
  Riihimäen Uimaseura  1:37.98                 
                     
Nanna Sinerkari  2004    225  40.04        1:29.74   
  Simmis Wanda  1:28.03                 
                     
10  Anna-Maria Siivonen  2004    206  41.83        1:32.44   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.92                 
                     
11  Elina Syvänne  2004    139  45.05        1:45.28   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Nicole Yisrael  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  1:21.24                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiiu Korhonen  2003    358  35.24        1:16.85   
  Uimaseura Aquila  1:16.35                 
                     
Aino Paju  2003    358  35.86        1:16.89   
  Vanders  1:15.05                 
                     
Aida Pasma  2003    337  36.18        1:18.43   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.57                 
                     
Taiga Yritys  2003    291  35.67        1:22.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ronja Hellberg  2003    259  38.03        1:25.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.51                 
                     
Roosa Pilsari  2003    257  38.05        1:25.79   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sara Myller  2003    254  39.38        1:26.19   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.45                 
                     
Tiia Kuisma  2003    226  36.70        1:29.55   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.11                 
                     
Enni Silvennoinen  2003    193  42.13        1:34.44   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.22                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Suihkonen  2002    487  31.78        1:09.38   
  Octopus Lohja  1:08.21                 
                     
Charlotte Ingberg  2002    474  31.61        1:10.03   
  Octopus Lohja  1:08.90                 
                     
Lilli Louhikoski  2002    427  32.41        1:12.47   
  Vanders  1:06.80                 
                     
Aino-Olivia Arola  2002    359  34.42        1:16.79   
  Uimaseura Aquila  1:14.53                 
                     
Agneta Kallas  2002    336  35.36        1:18.50   
  Simmis Wanda  1:17.74                 
                     
Ella Haravuori  2002    318  35.87        1:19.98   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.67                 
                     
Emilia Sjölund  2002    291  36.72        1:22.32   
  Simmis Wanda  1:20.14                 
                     
Siiri Koskinen  2002    263  36.60        1:25.17   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.52                 
                     
Noona Rantanen  2002    228  38.77        1:29.38   
  Vanders  1:25.95                 
                     
Vera Vartiainen  2002              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    476  31.98        1:09.90   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.25                 
                     
Mariel Mylly  2001    444  32.79        1:11.58   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.72                 
                     
Martta Kitinoja  2001    353  35.80        1:17.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.62                 
                     
Mette Konttila  2001    333  35.67        1:18.72   
  Octopus Lohja  1:24.24                 
                     
Siiri Friman  2001    309  36.21        1:20.71   
  Riihimäen Uimaseura  1:20.33                 
                     
Katariina Kivi  2001    308  36.58        1:20.78   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.60                 
                     
Lotta Linnea Partanen  2001    303  35.23        1:21.30   
  Nummelan Kisaajat  1:19.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  10:41 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Mäkinen  2002    417  34.03  1:10.56  1:46.90    2:21.31   
  Vanders  2:24.14                 
                     
Ville-Veikko Katajisto  2002    300  34.10  1:12.47  1:55.24    2:37.65   
  Nurmijärven Uinti  2:44.85                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002    298  35.53  1:14.72  1:58.05    2:37.97   
  Nurmijärven Uinti  2:37.72                 
                     
Aleksi Vuorio  2002    296  36.82  1:16.58  1:57.53    2:38.38   
  Nurmijärven Uinti  2:46.69                 
                     
Aarne Myllynen  2002    284  36.69  1:17.06  1:59.40    2:40.58   
  Järvenpään Uintiklubi  2:43.34                 
                     
Martti Rautell  2002    267  38.43  1:20.53  2:02.64    2:44.00   
  Octopus Lohja  2:38.89                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Envalds  2001    407  33.34  1:09.34  1:46.73    2:22.44   
  Vanders  2:27.10                 
                     
Joona Mikkola  2001    370  33.43  1:10.55  1:49.70    2:27.06   
  Simmis Wanda  2:22.44                 
                     
Toni Kougappi  2001    219  40.23  1:23.58  2:09.52    2:55.02   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Särkkä  2000    330  33.90  1:12.57  1:53.02    2:32.75   
  Riihimäen Uimaseura  2:30.99                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  11:31   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    425  35.38  1:16.65  2:04.25    2:42.05   
  Nummelan Kisaajat  2:44.40                 
                     
Aino Koskelo  2005    357  37.95  1:22.25  2:11.74    2:51.62   
  Nurmijärven Uinti  2:49.53                 
                     
Emilia Niemi  2005    349  40.20  1:22.25  2:15.11    2:52.93   
  Octopus Lohja  2:53.84                 
                     
Karla Tiainen  2005    337  37.04  1:23.43  2:16.97    2:54.96   
  Simmis Wanda  2:54.46                 
                     
Anniina Ahonen  2005    278  41.09  1:27.67  2:25.93    3:06.53   
  Hyvinkään Uimaseura  3:12.63                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    278  40.61  1:28.39  2:23.41    3:06.64   
  Simmis Wanda  3:04.92                 
                     
Meea Juntunen  2005    269  39.46  1:31.05  2:25.93    3:08.68   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Maija Hinkkala  2005    262  41.27  1:31.13  2:27.35    3:10.40   
  Riihimäen Uimaseura  3:11.69                 
                     
Alma Hörkkö  2005    259  42.23  1:31.40  2:28.56    3:11.16   
  Simmis Wanda  3:19.54                 
                     
10  Milla Strandberg  2005    254  43.60  1:35.26  2:27.08    3:12.33   
  Vanders  3:10.42                 
                     
11  Vilja Saarinen  2005    246  40.58  1:32.84  2:29.32    3:14.37   
  Riihimäen Uimaseura  3:20.36                 
                     
12  Tatiana Sukhareva  2005    245  43.91  1:32.37  2:29.70    3:14.58   
  Vanders  3:15.04                 
                     
13  Saara Seppälä  2005    231  45.58  1:35.94  2:30.99    3:18.53   
  Nummelan Kisaajat  3:16.01                 
                     
14  Jonna Marjatta Laitinen  2005    195  46.10  1:36.32  2:42.78    3:30.12   
  Hyvinkään Uimaseura  3:26.42                 
                     
15  Saana Perkkiö  2005    173  45.79  1:44.34  2:53.05    3:38.44   
  Riihimäen Uimaseura  3:38.08                 
                     
16  Roosa Tuomola  2005    172  52.26  1:47.82  2:50.20    3:39.07   
  Tuusulan Uimaseura  3:45.86                 
                     
Sini Kaivola  2005              DSQ   
  Nurmijärven Uinti  3:23.82                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annukka Pihkamäki  2004    456  33.59  1:14.58  2:02.81    2:38.25   
  Riihimäen Uimaseura  2:41.07                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    446  32.64  1:14.20  2:02.08    2:39.43   
  Vanders  2:37.29                 
                     
Aada Rissanen  2004    411  36.22  1:16.64  2:05.98    2:43.80   
  Vanders  2:48.43                 
                     
Alina Antila  2004    393  34.63  1:13.17  2:06.49    2:46.23   
  Tuusulan Uimaseura  2:47.02                 
                     
Sonja Salmimies  2004    385  38.26  1:22.10  2:09.99    2:47.47   
  Nurmijärven Uinti  2:47.68                 
                     
Aada Taiponen  2004    346  38.54  1:25.42  2:13.19    2:53.46   
  Swimming Team Riksu  2:51.21                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    346  38.86  1:23.99  2:13.09    2:53.56   
  Järvenpään Uintiklubi  2:55.91                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    342  38.18  1:23.18  2:14.47    2:54.11   
  Hyvinkään Uimaseura  2:54.57                 
                     
Laura Nissi  2004    336  38.03  1:25.48  2:13.85    2:55.22   
  Simmis Wanda  2:58.29                 
                     
10  Julia Tuura  2004    330  39.15  1:24.24  2:16.86    2:56.23   
  Riihimäen Uimaseura  2:58.64                 
                     
11  Iida Herrala  2004    312  41.27  1:30.03  2:18.58    2:59.66   
  Simmis Wanda  3:03.89                 
                     
12  Henni Havén  2004    299  39.85  1:25.76  2:18.11    3:02.07   
  Simmis Wanda  3:03.49                 
                     
13  Iida Savulahti  2004    297  39.96  1:25.62  2:21.16    3:02.47   
  Riihimäen Uimaseura  3:18.31                 
                     
14  Nanna Sinerkari  2004    293  41.15  1:28.83  2:21.35    3:03.39   
  Simmis Wanda  3:00.22                 
                     
15  Aliina Karvonen  2004    291  42.75  1:29.98  2:23.99    3:03.73   
  Simmis Wanda  2:59.71                 
                     
16  Anna-Maria Siivonen  2004    236  43.84  1:34.78  2:32.77    3:16.98   
  Riihimäen Uimaseura  3:14.43                 
                     
17  Ella Vilenius  2004    216  48.47  1:39.00  2:37.19    3:22.96   
  Vanders                   
                     
18  Sade Lukkaroinen  2004    207  48.12  1:42.58  2:41.42    3:25.86   
  Riihimäen Uimaseura  3:30.90                 
                     
19  Helmi Romppanen  2004    200  47.53  1:41.13  2:41.63    3:28.07   
  Riihimäen Uimaseura  3:30.26                 
                     
20  Meri Kultaranta  2004    199  47.91  1:43.35  2:40.23    3:28.53   
  Riihimäen Uimaseura  3:38.39                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003    448  37.14  1:17.88  2:02.51    2:39.21   
  Nummelan Kisaajat  2:40.52                 
                     
Saana Yritys  2003    411  34.76  1:16.70  2:06.48    2:43.85   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aida Pasma  2003    397  36.51  1:19.29  2:08.66    2:45.69   
  Riihimäen Uimaseura  2:48.17                 
                     
Aino Paju  2003    385  35.77  1:21.20  2:10.02    2:47.38   
  Vanders  2:50.49                 
                     
Anna Retva  2003    355  35.64  1:20.12  2:11.83    2:52.03   
  Tuusulan Uimaseura  2:53.29                 
                     
Cinja Åvist  2003    351  36.22  1:21.90  2:13.63    2:52.69   
  Hyvinkään Uimaseura  2:55.44                 
                     
Oona Lehtola  2003    333  38.25  1:23.75  2:15.02    2:55.69   
  Tuusulan Uimaseura  3:02.23                 
                     
Ronja Hellberg  2003    325  40.24  1:23.48  2:17.38    2:57.18   
  Riihimäen Uimaseura  2:59.17                 
                     
Peppi-Stiina Ahti  2003    324  37.84  1:22.61  2:14.69    2:57.36   
  Swimming Team Riksu  3:06.56                 
                     
10  Ella Pitkäkangas  2003    290  40.29  1:27.58  2:21.91    3:04.09   
  Vanders                   
                     
11  Sara Myller  2003    276  40.03  1:31.11  2:23.15    3:07.06   
  Tuusulan Uimaseura  3:07.37                 
                     
12  Susanna Kuisma  2003    248  42.71  1:34.60  2:27.74    3:13.88   
  Hyvinkään Uimaseura  3:06.97                 
                     
13  Edla Wuori  2003    244  38.72  1:26.11  2:23.63    3:14.89   
  Nurmijärven Uinti  3:07.57                 
                     
14  Minka Jumppainen  2003    239  41.95  1:30.48  2:32.77    3:16.15   
  Riihimäen Uimaseura  3:27.93                 
                     
15  Liisa Penttinen  2003    230  49.19  1:40.09  2:38.06    3:18.78   
  Nummelan Kisaajat  3:14.66                 
                     
16  Kia Kivelä  2003    214  49.22  1:39.93  2:37.02    3:23.71   
  Nummelan Kisaajat  3:27.32                 
                     
Heidi Malinen  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  3:29.43                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotte Ingberg  2002    480  31.98  1:11.11  1:58.48    2:35.57   
  Octopus Lohja  2:34.53                 
                     
Siiri Välimaa  2002    413  34.92  1:15.23  2:05.11    2:43.51   
  Tuusulan Uimaseura  2:40.76                 
                     
Riia Hiltunen  2002    390  36.96  1:19.56  2:08.60    2:46.78   
  Riihimäen Uimaseura  2:50.78                 
                     
Ella Haravuori  2002    388  36.16  1:21.30  2:08.84    2:46.94   
  Järvenpään Uintiklubi  2:51.13                 
                     
Erin Ekroos  2002    343  36.84  1:23.03  2:13.83    2:54.07   
  Swimming Team Riksu  2:51.32                 
                     
Saara Sauranen  2002    261  42.73  1:31.91  2:27.68    3:10.60   
  Tuusulan Uimaseura  3:09.33                 
                     
Henna Riikonen  2002    249  45.17  1:36.94  2:30.33    3:13.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Millariina Bruce  2001    496  33.80  1:13.16  1:57.79    2:33.92   
  Uimaseura Aquila  2:36.52                 
                     
Petra Uusikumpu  2001    458  34.45  1:14.44  1:59.94    2:38.01   
  Simmis Wanda  2:41.39                 
                     
Anni Manninen  2001    432  34.33  1:15.16  2:03.75    2:41.20   
  Simmis Wanda  2:39.42                 
                     
Vilma Kotola  2001    404  33.20  1:16.26  2:07.12    2:44.78   
  Uimaseura Aquila  2:51.46                 
                     
Maria Suihko  2001    379  35.89  1:20.10  2:11.20    2:48.32   
  Tuusulan Uimaseura  2:56.62                 
                     
Mette Konttila  2001    377  35.77  1:19.12  2:10.77    2:48.63   
  Octopus Lohja  2:48.72                 
                     
Lotta Linnea Partanen  2001    351  36.34  1:21.86  2:13.00    2:52.75   
  Nummelan Kisaajat  2:51.57                 
                     
Mikaela Kulmala  2001              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  2:35.35                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  11:31 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    208  38.76        1:25.38   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.09                 
                     
Jimi Kojo  2005    206  39.63        1:25.67   
  Uimaseura Aquila  1:25.81                 
                     
Antti Musikka  2005    204  38.31        1:26.02   
  Vanders  1:28.01                 
                     
Aapo Tuhkanen  2005    190  40.04        1:28.03   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Mio Heinola  2005    190  41.76        1:28.05   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Sampo Nord  2005    156  43.47        1:34.05   
  Vanders  1:37.32                 
                     
Niko Nokikuru  2005    139  46.21        1:37.58   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.40                 
                     
Urho Käkelä  2005    138  46.71        1:37.95   
  Tuusulan Uimaseura  1:38.62                 
                     
Heikki Ianes  2005    128  49.26        1:40.36   
  Simmis Wanda  1:45.21                 
                     
10  Valtteri Niemimuukko  2005    115  53.02        1:44.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Georgi Biatetc  2005              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:41.03                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    338  33.08        1:12.69   
  Vanders  1:19.12                 
                     
Joonas Maaranen  2004    291  35.69        1:16.40   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.36                 
                     
Akseli Maaranen  2004    287  35.70        1:16.79   
  Hyvinkään Uimaseura  1:39.77                 
                     
Oskari Cederqvist  2004    198  40.41        1:26.87   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.80                 
                     
Oskari Toivonen  2004    158  44.67        1:33.67   
  Vanders  1:33.42                 
                     
Eetu Syrjälä  2004    149  42.07        1:35.35   
  Octopus Lohja                   
                     
Miikka Visto  2004    145  46.56        1:36.33   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.82                 
                     
Eero Asikainen  2004    139  44.98        1:37.78   
  Tuusulan Uimaseura  1:53.59                 
                     
Joel Lipponen  2004    132  49.10        1:39.27   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Jesse Virkkala  2004    124  48.65        1:41.42   
  Riihimäen Uimaseura  1:40.14                 
                     
11  Miko Mikkola  2004    117  48.74        1:43.45   
  Simmis Wanda  1:47.17                 
                     
12  Jan-Aleks Vallius  2004    114  48.37        1:44.26   
  Riihimäen Uimaseura  1:45.76                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.08                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    597  27.92        1:00.16   
  Vanders  59.90                 
                     
Eetu Einto  2001    472  29.74        1:05.04   
  Nurmijärven Uinti  1:04.16                 
                     
Oskari Rantamäki  2001    455  30.77        1:05.85   
  Octopus Lohja  1:06.90                 
                     
Atte Alila  2001    448  29.93        1:06.18   
  Uimaseura Aquila  1:07.06                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    418  31.29        1:07.74   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.82                 
                     
Aleksi Seger  2001    389  32.60        1:09.38   
  Octopus Lohja  1:10.39                 
                     
Santeri Tuomi  2001    358  32.62        1:11.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Nesja Seppälä  2000    335  33.02        1:12.93   
  Haminan Uimaseura  1:12.99                 
                     
Aatu Harju  2002    331  33.40        1:13.23   
  Vanders  1:16.12                 
                     
10  Oskar Turunen  2003    315  35.41        1:14.39   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.16                 
                     
11  Dang Le Nhut  2003    304  35.56        1:15.31   
  Simmis Wanda  1:15.43                 
                     
12  Lukas Vahtera  2001    298  33.47        1:15.78   
  Simmis Wanda  1:18.29                 
                     
13  Ali Gardberg  2001    296  35.42        1:15.94   
  Simmis Wanda  1:19.16                 
                     
14  Aleksanteri Nord  2002    296  35.12        1:15.97   
  Vanders                   
                     
15  Sampo Peltola  2002    295  34.58        1:16.03   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Juuso Rahikainen  2003    288  35.47        1:16.68   
  Tuusulan Uimaseura  1:20.69                 
                     
17  Pyry Räisänen  2001    287  35.18        1:16.80   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.00                 
                     
18  Iivari Tuomola  2002    286  34.57        1:16.89   
  Simmis Wanda  1:16.49                 
                     
19  Tatu Saareks  2003    282  36.53        1:17.21   
  Nurmijärven Uinti  1:18.22                 
                     
20  Leo Parviainen  2003    259  35.87        1:19.40   
  Nummelan Kisaajat  1:20.73                 
                     
21  Juho Elia Marjala  2003    245  37.19        1:20.87   
  Simmis Wanda  1:20.98                 
                     
22  Veikka Weckman  2001    239  38.47        1:21.60   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.02                 
                     
23  Arttu Korolainen  2002    235  37.28        1:22.06   
  Nurmijärven Uinti  1:22.74                 
                     
24  Petri Shkolny  2003    227  38.13        1:23.00   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.29                 
                     
25  Aaron Utulahti  2002    227  37.15        1:23.04   
  Nummelan Kisaajat  1:32.82                 
                     
26  Kalle Seppä  2003    221  40.57        1:23.67   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.64                 
                     
27  Konsta Pekkala  2003    221  36.81        1:23.78   
  Simmis Wanda  1:28.18                 
                     
28  Miro Moisio  2002    220  38.65        1:23.80   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.71                 
                     
29  Kasper Holopainen  2003    220  39.26        1:23.82   
  Nummelan Kisaajat  1:24.33                 
                     
30  Sami Pönkä  2003    212  38.85        1:24.95   
  Vanders                   
                     
31  Aleksi Alanko  2003    202  40.81        1:26.20   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.48                 
                     
32  Niko Akkanen  2003    197  40.73        1:27.01   
  Riihimäen Uimaseura  1:27.11                 
                     
33  Manu Rosendahl  2003    147  45.43        1:35.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.88                 
                     
34  Aran Aydar  2002    127  49.63        1:40.66   
  Simmis Wanda                   
                     
Eetu Häkkinen  2001              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:19.17                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Joonas Cranston  2003              DSQ   
  Nummelan Kisaajat                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Topias Ojanen  2002              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.60                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  11:49 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  12:01   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heli Kuisma  2006    209          43.23   
  Hyvinkään Uimaseura  45.02                 
Aino Kuusisto  2006    206          43.42   
  Nurmijärven Uinti  42.21                 
Emmi Nieminen  2006    192          44.46   
  Vanders  45.88                 
Milla Kiviranta  2006    181          45.32   
  Vanders  46.29                 
Milja Korhonen  2006    177          45.70   
  Nurmijärven Uinti  48.79                 
Helmi Käkelä  2006    176          45.80   
  Tuusulan Uimaseura  46.54                 
Susanna Ryynänen  2006    172          46.13   
  Simmis Wanda  43.45                 
Maija Häkkinen  2006    137          49.78   
  Octopus Lohja  48.37                 
Maria Karvonen  2006    130          50.63   
  Simmis Wanda  53.63                 
10  Nina Sundberg  2006    129          50.76   
  Octopus Lohja                   
11  Noora Glasin  2006    122          51.64   
  Simmis Wanda  53.62                 
Iina Vänttinen  2006              DSQ   
  Simmis Wanda  48.42                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heta Hakkarainen  2005    342          36.68   
  Simmis Wanda  37.18                 
Vilma Leppähaara  2005    337          36.87   
  Nummelan Kisaajat  35.87                 
Lumi Luoma  2005    327          37.26   
  Hyvinkään Uimaseura  38.62                 
Aino Koskelo  2005    299          38.38   
  Nurmijärven Uinti  39.05                 
Salma Mäntynen  2005    277          39.36   
  Uimaseura Aquila  42.06                 
Iina Rissanen  2005    252          40.60   
  Vanders  44.61                 
Tatiana Sukhareva  2005    217          42.70   
  Vanders  43.73                 
Jenni Kurki  2005    208          43.27   
  Simmis Wanda  45.40                 
Ada Oila  2005    189          44.73   
  Vanders  50.16                 
10  Saana Perkkiö  2005    137          49.71   
  Riihimäen Uimaseura  52.01                 
11  Janica Nieminen  2005    136          49.90   
  Hyvinkään Uimaseura  48.73                 
12  Wilma Wallenius  2005    134          50.16   
  Hyvinkään Uimaseura  52.27                 
Essi Ahvenainen  2005              DSQ   
  Vanders  43.02                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Inari Tuura  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Nikkanen  2002    531          31.69   
  Nurmijärven Uinti  32.29                 
Meri Lauronen  2002    466          33.11   
  Uimaseura Aquila  33.67                 
Millariina Bruce  2001    463          33.16   
  Uimaseura Aquila  32.47                 
Sofia Hinkka  2001    463          33.16   
  Tuusulan Uimaseura  32.16                 
Aada Rissanen  2004    452          33.43   
  Vanders  33.72                 
Petra Uusikumpu  2001    447          33.55   
  Simmis Wanda  33.93                 
Ciia Korkeamäki  2001    434          33.90   
  Vanders  34.26                 
Alina Antila  2004    433          33.92   
  Tuusulan Uimaseura  34.47                 
Vilja Grundström  2003    429          34.01   
  Vanders  34.82                 
10  Siiri Välimaa  2002    419          34.29   
  Tuusulan Uimaseura  34.01                 
11  Merili Kallas  2001    410          34.55   
  Nurmijärven Uinti  35.38                 
12  Noona Rantanen  2002    385          35.27   
  Vanders  36.51                 
13  Vilma Kotola  2001    348          36.47   
  Uimaseura Aquila  36.60                 
14  Nessa Järvinen  2004    344          36.63   
  Uimaseura Aquila  37.85                 
15  Tiiu Korhonen  2003    337          36.86   
  Uimaseura Aquila  37.94                 
16  Henrietta Löfgren  2003    337          36.87   
  Simmis Wanda  36.41                 
17  Ronja Hellberg  2003    333          37.00   
  Riihimäen Uimaseura  36.96                 
18  Nicole Yisrael  2004    326          37.28   
  Simmis Wanda  36.76                 
19  Iisa Kääpä  2002    305          38.13   
  Uimaseura Aquila  38.64                 
20  Henni Havén  2004    299          38.37   
  Simmis Wanda  37.50                 
21  Julia Tuura  2004    283          39.06   
  Riihimäen Uimaseura  38.59                 
22  Aada Taiponen  2004    276          39.39   
  Swimming Team Riksu  37.80                 
23  Minna Musikka  2002    266          39.90   
  Haminan Uimaseura                   
24  Julie Nikkilä  2003    242          41.14   
  Vanders  39.30                 
25  Aliina Karvonen  2004    238          41.38   
  Simmis Wanda                   
26  Lilja Pakaslahti  2002    229          41.91   
  Vanders  38.43                 
27  Minka Jumppainen  2003    228          41.96   
  Riihimäen Uimaseura  45.11                 
28  Siiri Vesanen  2004    220          42.47   
  Vanders  44.64                 
29  Gabriella Linna  2004    219          42.53   
  Vanders  40.34                 
30  Silja Eloranta  2004    205          43.50   
  Vanders                   
31  Elina Syvänne  2004    199          43.91   
  Tuusulan Uimaseura  43.86                 
32  Sade Lukkaroinen  2004    164          46.87   
  Riihimäen Uimaseura  48.86                 
33  Aava Merikanto  2004    161          47.12   
  Simmis Wanda  46.05                 
34  Sonja Tarkiainen  2004    158          47.41   
  Hyvinkään Uimaseura  50.35                 
35  Reetta Haara  2004    154          47.85   
  Simmis Wanda  49.08                 
36  Heidi Malinen  2003    153          47.90   
  Riihimäen Uimaseura  48.62                 
37  Meri Kultaranta  2004    147          48.57   
  Riihimäen Uimaseura                   
38  Kiira Tulkki  2003    146          48.73   
  Haminan Uimaseura  48.42                 
Emmi Silvola  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Roona Karola  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  40.59                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  12:01 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  12:25   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Korpi  2004    287  1:13.80  2:35.48  3:59.96    5:21.42   
  Octopus Lohja  5:23.25                 
                     
Joona Kuitu  2004    253  1:17.82  2:41.61  4:08.12    5:35.21   
  Simmis Wanda  5:33.18                 
                     
Alexander Nyman  2004    243  1:16.17  2:42.57  4:11.65    5:39.92   
  Hyvinkään Uimaseura  5:46.97                 
                     
Matti Nätti  2004    239  1:17.79  2:45.85  4:15.08    5:41.97   
  Simmis Wanda  5:44.00                 
                     
Jeremy Valkeavuori  2004    198  1:22.59  2:57.04  4:33.67    6:03.86   
  Riihimäen Uimaseura  6:09.56                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    401  1:07.62  2:20.26  3:34.08    4:47.63   
  Haminan Uimaseura  4:59.91                 
                     
Ville Savulahti  2003    373  1:09.61  2:26.45  3:41.94    4:54.80   
  Riihimäen Uimaseura  4:59.64                 
                     
Markus Nuorinko  2003    368  1:07.93  2:24.36  3:41.77    4:56.07   
  Nummelan Kisaajat  5:09.68                 
                     
Aki Hakkarainen  2003    358  1:09.53  2:24.93  3:42.12    4:58.74   
  Simmis Wanda  5:08.40                 
                     
Henri Heikkilä  2003    352  1:08.74  2:25.54  3:43.48    5:00.38   
  Uimaseura Aquila  4:59.55                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    336  1:09.86  2:28.64  3:48.10    5:05.12   
  Simmis Wanda  5:06.02                 
                     
Juho Elia Marjala  2003    309  1:11.14  2:30.97  3:51.96    5:13.71   
  Simmis Wanda  5:14.03                 
                     
Leevi Kervinen  2003    300  1:11.93  2:32.52  3:55.35    5:17.00   
  Uimaseura Aquila  5:23.43                 
                     
Olavi Männistö  2003    286  1:14.27  2:36.24  4:00.67    5:21.88   
  Riihimäen Uimaseura  5:26.30