2019-11-22   13:57:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    398  36.18        1:14.75   
  Nummelan Kisaajat  1:15.88                 
                     
Lumi Luoma  2005    341  38.54        1:18.74   
  Hyvinkään Uimaseura  1:22.98                 
                     
Emilia Niemi  2005    335  38.02        1:19.20   
  Octopus Lohja  1:17.43                 
                     
Karla Tiainen  2005    312  39.30        1:21.13   
  Simmis Wanda  1:20.54                 
                     
Aino Koskelo  2005    300  40.05        1:22.13   
  Nurmijärven Uinti  1:21.17                 
                     
Salma Mäntynen  2005    245  42.33        1:27.87   
  Uimaseura Aquila  1:27.64                 
                     
Meea Juntunen  2005    245  43.09        1:27.91   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Alma Hörkkö  2005    242  42.30        1:28.29   
  Simmis Wanda  1:27.95                 
                     
Iina Rissanen  2005    237  42.98        1:28.80   
  Vanders  1:32.68                 
                     
10  Ada Oila  2005    199  45.19        1:34.13   
  Vanders  1:35.61                 
                     
11  Saara Seppälä  2005    194  46.21        1:35.03   
  Nummelan Kisaajat  1:34.48                 
                     
12  Jonna Marjatta Laitinen  2005    182  46.40        1:36.98   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.96                 
                     
13  Sini Kaivola  2005    180  47.81        1:37.44   
  Nurmijärven Uinti  1:38.15                 
                     
14  Janica Nieminen  2005    137  50.33        1:46.55   
  Hyvinkään Uimaseura  1:58.46                 
                     
15  Jenna Helminen  2005    98  54.69        1:59.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Inari Tuura  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Siiri Ruponen  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  2:10.71                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Louhikoski  2004    447  33.87        1:11.94   
  Vanders  1:12.14                 
                     
Aada Rissanen  2004    436  35.46        1:12.55   
  Vanders  1:13.62                 
                     
Alina Antila  2004    419  34.58        1:13.52   
  Tuusulan Uimaseura  1:12.55                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004    413  35.45        1:13.89   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.92                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    337  38.77        1:19.07   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.70                 
                     
Nessa Järvinen  2004    328  37.74        1:19.72   
  Uimaseura Aquila  1:22.05                 
                     
Sonja Salmimies  2004    327  38.67        1:19.83   
  Nurmijärven Uinti  1:18.94                 
                     
Laura Nissi  2004    315  39.44        1:20.82   
  Simmis Wanda  1:23.09                 
                     
Roona Karola  2004    304  40.14        1:21.83   
  Tuusulan Uimaseura  1:21.26                 
                     
10  Aada Taiponen  2004    289  40.41        1:23.20   
  Swimming Team Riksu  1:20.26                 
                     
11  Aliina Karvonen  2004    272  42.28        1:24.83   
  Simmis Wanda  1:26.81                 
                     
12  Henni Havén  2004    264  41.24        1:25.72   
  Simmis Wanda  1:24.43                 
                     
13  Iida Savulahti  2004    243  41.40        1:28.10   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.27                 
                     
14  Anna-Maria Siivonen  2004    230  44.19        1:29.80   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.64                 
                     
15  Oona Kupari  2004    229  44.50        1:29.88   
  Octopus Lohja  1:29.92                 
                     
16  Vilja Rautell  2004    217  44.51        1:31.44   
  Octopus Lohja  1:36.93                 
                     
17  Julia Huovinen  2004    210  43.86        1:32.53   
  Uimaseura Aquila  1:28.65                 
                     
18  Gabriella Linna  2004    207  44.36        1:32.90   
  Vanders  1:30.25                 
                     
19  Elina Syvänne  2004    197  46.75        1:34.45   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.19                 
                     
20  Siiri Vesanen  2004    192  44.81        1:35.34   
  Vanders                   
                     
21  Peppi Siurola  2004    183  46.72        1:36.88   
  Simmis Wanda  1:40.38                 
                     
22  Aava Merikanto  2004    168  47.18        1:39.65   
  Simmis Wanda  1:43.53                 
                     
23  Vilmiina Weckman  2004    165  49.71        1:40.21   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.69                 
                     
24  Mandi Lindroos  2004    163  49.16        1:40.60   
  Simmis Wanda  2:04.43                 
                     
25  Helmi Romppanen  2004    162  48.19        1:40.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:51.00                 
                     
Julia Tuura  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.56                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    432  35.36        1:12.76   
  Vanders  1:16.01                 
                     
Saana Yritys  2003    421  34.93        1:13.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    417  35.79        1:13.63   
  Nummelan Kisaajat  1:14.78                 
                     
Henrietta Löfgren  2003    348  37.17        1:18.22   
  Simmis Wanda  1:19.14                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    343  37.58        1:18.55   
  Uimaseura Aquila  1:19.42                 
                     
Peppi-Stiina Ahti  2003    308  39.48        1:21.43   
  Swimming Team Riksu  1:24.73                 
                     
Edla Wuori  2003    304  38.54        1:21.78   
  Nurmijärven Uinti  1:24.85                 
                     
Ella Pitkäkangas  2003    304  40.49        1:21.79   
  Vanders  1:21.81                 
                     
Sara Pantsu  2003    294  39.75        1:22.71   
  Simmis Wanda  1:27.66                 
                     
10  Oona Lehtola  2003    291  40.36        1:22.99   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.69                 
                     
11  Julie Nikkilä  2003    262  41.97        1:25.90   
  Vanders  1:24.77                 
                     
12  Aava Mattila  2003    214  45.32        1:31.87   
  Simmis Wanda  1:35.34                 
                     
13  Anastasia Kotova  2003    212  42.91        1:32.24   
  Simmis Wanda  1:35.19                 
                     
14  Saana Tertsunen  2003    211  44.25        1:32.39   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.43                 
                     
15  Kia Kivelä  2003    193  46.09        1:35.15   
  Nummelan Kisaajat  1:35.05                 
                     
16  Iris Erten  2003    192  45.91        1:35.36   
  Simmis Wanda  1:35.78                 
                     
 
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Suihkonen  2002    526  33.09        1:08.15   
  Octopus Lohja  1:08.64                 
                     
Milla Nikkanen  2002    485  33.74        1:10.02   
  Nurmijärven Uinti  1:10.21                 
                     
Charlotte Ingberg  2002    472  33.67        1:10.64   
  Octopus Lohja  1:11.24                 
                     
Saana Karell  2002    410  36.09        1:14.06   
  Tuusulan Uimaseura  1:14.49                 
                     
Siiri Välimaa  2002    408  35.57        1:14.15   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.06                 
                     
Tuisku Grundström  2002    397  36.29        1:14.82   
  Vanders  1:15.31                 
                     
Vilja Laaksonen  2002    313  38.22        1:21.01   
  Järvenpään Uintiklubi  1:22.18                 
                     
Iisa Kääpä  2002    282  39.72        1:23.86   
  Uimaseura Aquila  1:22.37                 
                     
Emma Aarnikoivu  2002    266  41.47        1:25.47   
  Simmis Wanda  1:26.89                 
                     
10  Minna Musikka  2002    244  42.61        1:28.03   
  Haminan Uimaseura  1:31.23                 
                     
11  Laura Pitkänen  2002    238  42.45        1:28.72   
  Järvenpään Uintiklubi  1:29.51                 
                     
 
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Hinkka  2001    498  33.79        1:09.41   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.19                 
                     
Petra Uusikumpu  2001    492  33.38        1:09.68   
  Simmis Wanda  1:12.03                 
                     
Millariina Bruce  2001    417  34.90        1:13.62   
  Uimaseura Aquila  1:11.69                 
                     
Ciia Korkeamäki  2001    415  35.73        1:13.73   
  Vanders  1:12.82                 
                     
Mette Konttila  2001    397  36.58        1:14.84   
  Octopus Lohja  1:15.32                 
                     
Merili Kallas  2001    381  36.55        1:15.90   
  Nurmijärven Uinti  1:16.26                 
                     
Lotta Linnea Partanen  2001    344  38.36        1:18.48   
  Nummelan Kisaajat  1:19.40                 
                     
Oona Malinen  2001    275  42.32        1:24.59   
  Octopus Lohja  1:24.91                 
                     
Marianne Uusitalo  2001    220  44.40        1:31.05   
  Octopus Lohja  1:33.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner