2019-11-22   13:57:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nurmijärvi    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  NU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    195          43.52   
  Hyvinkään Uimaseura  45.28                 
Jimi Kojo  2005    192          43.74   
  Uimaseura Aquila  44.14                 
Mio Heinola  2005    189          43.93   
  Nummelan Kisaajat  42.36                 
Antti Musikka  2005    175          45.14   
  Vanders  45.62                 
Georgi Biatetc  2005    163          46.22   
  Uimaseura Aquila  45.86                 
Urho Käkelä  2005    134          49.29   
  Tuusulan Uimaseura  48.01                 
Samuli Seger  2005    130          49.74   
  Octopus Lohja  49.97                 
Sampo Nord  2005    127          50.17   
  Vanders  52.30                 
Niko Nokikuru  2005    115          51.89   
  Riihimäen Uimaseura  54.75                 
10  Valtteri Niemimuukko  2005    114          51.97   
  Riihimäen Uimaseura  55.50                 
11  Heikki Ianes  2005    111          52.47   
  Simmis Wanda  48.44                 
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    294          37.96   
  Hyvinkään Uimaseura  41.27                 
Akseli Maaranen  2004    279          38.62   
  Hyvinkään Uimaseura  39.48                 
Miska Törmi  2004    228          41.31   
  Octopus Lohja  43.01                 
Alexander Nyman  2004    204          42.83   
  Hyvinkään Uimaseura  43.62                 
Oskari Cederqvist  2004    174          45.15   
  Hyvinkään Uimaseura  46.06                 
Joona Saarnio  2004    169          45.65   
  Järvenpään Uintiklubi  48.00                 
Rony Kulju  2004    151          47.33   
  Simmis Wanda  48.00                 
Oskari Toivonen  2004    149          47.56   
  Vanders  48.41                 
Martti Karesjoki  2004    147          47.84   
  Tuusulan Uimaseura  47.12                 
10  Joona Kuitu  2004    141          48.49   
  Simmis Wanda  48.97                 
11  Veeti Salminen  2004    139          48.63   
  Simmis Wanda  49.09                 
12  Elisey Sobatkovskiy  2004    136          49.08   
  Simmis Wanda  51.33                 
13  Samuel Rooke  2004    135          49.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Miikka Visto  2004    116          51.67   
  Riihimäen Uimaseura  53.77                 
15  Jesse Virkkala  2004    115          51.79   
  Riihimäen Uimaseura  55.02                 
16  Jeremy Valkeavuori  2004    114          51.95   
  Riihimäen Uimaseura  51.49                 
17  Aki Eetu Petteri Raitala  2004    99          54.46   
  Riihimäen Uimaseura  56.43                 
18  Leevi Lassila  2004    97          54.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Jan-Aleks Vallius  2004    96          55.07   
  Riihimäen Uimaseura  55.19                 
20  Verner Lammassaari  2004    95          55.15   
  Octopus Lohja  54.58                 
21  Mikael Uusitalo  2004    85          57.40   
  Octopus Lohja  58.87                 
Eero Asikainen  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  54.73                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Tuomas Nieminen  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  59.12                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002    518          31.43   
  Vanders  32.18                 
Juha Jernvall  2000    503          31.73   
  Uimaseura Aquila  32.46                 
Eetu Einto  2001    469          32.48   
  Nurmijärven Uinti  31.38                 
Juho Laukkanen  2001    398          34.31   
  Simmis Wanda  35.30                 
Atte Lasmio  2001    393          34.46   
  Riihimäen Uimaseura  34.82                 
Oliver Juursoo  2001    391          34.51   
  Riihimäen Uimaseura  35.07                 
Sami Uusikumpu  2003    341          36.14   
  Simmis Wanda  36.05                 
Dang Le Nhut  2003    336          36.32   
  Simmis Wanda  36.10                 
Markus Nuorinko  2003    301          37.67   
  Nummelan Kisaajat  38.40                 
10  Tino Lukkaroinen  2002    268          39.15   
  Riihimäen Uimaseura  39.82                 
11  Leo Kallionpää  2002    267          39.20   
  Vanders                   
12  Nesja Seppälä  2000    264          39.33   
  Haminan Uimaseura  38.27                 
13  Henri Heikkilä  2003    258          39.65   
  Uimaseura Aquila  40.91                 
14  Leevi Kervinen  2003    254          39.83   
  Uimaseura Aquila  39.97                 
15  Oliver Hanhimäki  2003    252          39.96   
  Octopus Lohja  41.79                 
16  Elias Kallonen  2003    247          40.24   
  Vanders  43.46                 
17  Aleksanteri Nord  2002    246          40.27   
  Vanders  40.28                 
18  Tatu Saareks  2003    245          40.35   
  Nurmijärven Uinti  40.58                 
19  Veikka Weckman  2001    240          40.60   
  Riihimäen Uimaseura  42.77                 
20  Olavi Männistö  2003    235          40.86   
  Riihimäen Uimaseura  42.43                 
21  Olli Paukola  2003    226          41.45   
  Riihimäen Uimaseura  44.10                 
22  Kalle Seppä  2003    203          42.93   
  Riihimäen Uimaseura  42.84                 
23  Aleksi Alanko  2003    164          46.07   
  Riihimäen Uimaseura  46.43                 
24  Niko Akkanen  2003    161          46.37   
  Riihimäen Uimaseura  44.58                 
25  Petri Shkolny  2003    152          47.23   
  Riihimäen Uimaseura  47.92                 
26  Manu Rosendahl  2003    143          48.18   
  Riihimäen Uimaseura  49.30                 
27  Aran Aydar  2002    140          48.60   
  Simmis Wanda  49.84                 
28  Topias Ojanen  2002    135          49.11   
  Riihimäen Uimaseura  49.58                 
29  Joonatan Kuivalainen  2003    102          53.96   
  Riihimäen Uimaseura  52.74                 
30  Antti Komu  2003    97          54.82   
  Simmis Wanda  52.73                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  17:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner