2021-12-04   03:00:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  17 september 2016   
  Stvne by  Herning    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangr  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  17 september 2016         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Varming  2005    328  36.68  1:18.67  2:00.51    2:41.09   
  Viborg Svmme Klub  2:34.99                 
                     
Weronika L. Bjrn  2005    316  37.54  1:20.67  2:04.19    2:43.11   
  Ikast Svmmeklub  2:57.38                 
                     
Clara Jensen  2005    310  36.74  1:17.79  2:00.75    2:44.19   
  Herning Svmmeklub  3:12.10                 
                     
Signe Vestergaard Jensen  2005    305  37.37  1:20.52  2:05.06    2:45.00   
  Herning Svmmeklub  2:57.48                 
                     
Sofie Dyg Holme  2005    267  39.73  1:25.12  2:10.69    2:52.59   
  Ikast Svmmeklub                   
                     
Katrine Beg Thormann  2006    267  39.88  1:25.45  2:11.76    2:52.60   
  Ikast Svmmeklub  3:04.72                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005    260  42.88  1:28.40  2:12.56    2:54.14   
  Silkeborg Svmmeklub  2:54.49                 
                     
Louise Lauridsen  2005    218  40.41  1:29.26  2:17.28    3:04.45   
  Herning Svmmeklub  3:22.28                 
                     
Ester Lauritsen  2005    206  42.45  1:32.61  2:23.03    3:08.11   
  Silkeborg Svmmeklub  3:06.26                 
                     
10  Maja Friis  2005    205  45.17  1:34.30  2:24.51    3:08.45   
  Silkeborg Svmmeklub  3:16.64                 
                     
11  Emilie Bie Bock  2005    196  42.90  1:32.68  2:23.73    3:11.28   
  Silkeborg Svmmeklub  3:05.71                 
                     
12  Nicoline Bang Mosegaard  2005    186  45.36  1:36.54  2:29.28    3:14.70   
  Skive Svmmeklub Poseidon  3:19.39                 
                     
13  Emma Bergene Hansen  2005    166  45.91  1:37.14  2:29.92    3:21.91   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
14  Silke Maria Pjengaard  2005    165  47.06  1:41.17  2:34.59    3:22.49   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
15  Caroline Bahn Vilstrup  2005    161  46.47  1:39.37  2:33.86    3:24.29   
  Herning Svmmeklub                   
                     
16  Teresa Juel Winther  2005    158  42.26  1:35.77  2:29.00    3:25.26   
  Herning Svmmeklub                   
                     
17  Trine Lund Michaelsen  2006    155  45.92  1:38.66  2:34.01    3:26.67   
  Herning Svmmeklub                   
                     
18  Mia Borup Mlgaard  2006    144  47.09  1:42.74  2:39.11    3:32.04   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
19  Amalie Marie Wienberg  2005    124  43.26  1:38.55  2:32.62    3:42.84   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
20  Signe Knudsen  2006    121  1:48.03  2:47.12  3:44.25    3:44.25   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
21  Laura Sofie K. Jxrgensen  2007    115  50.52  1:51.55  2:53.71    3:48.33   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
22  Emily Caroline Bonney  2005    102  51.45  1:54.12  2:57.51    3:57.85   
  Silkeborg Svmmeklub  3:55.89                 
                     
Karoline Bang-Larsen  2005              DSQ  ingen berr. v/50 m. 
  Herning Svmmeklub                   
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Feline Flytkjr Broersma  2004    354  36.55  1:16.26  1:57.35    2:37.12   
  Horsens Svmmeklub  2:44.95                 
                     
Anne Terp  2004    336  35.03  1:15.48  1:59.77    2:39.77   
  Struer Svmmeklub  2:58.97                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004    302  38.74  1:21.41  2:04.52    2:45.54   
  Silkeborg Svmmeklub  2:58.24                 
                     
Clara Matilde Carstensen  2004    275  37.48  1:20.11  2:06.35    2:50.75   
  Horsens Svmmeklub  2:48.21                 
                     
Caroline Madsen  2004    262  39.43  1:24.60  2:10.78    2:53.70   
  Horsens Svmmeklub  3:00.03                 
                     
Selma Skipper  2004    245  39.51  1:24.96  2:12.14    2:57.58   
  Viborg Svmme Klub  3:03.68                 
                     
Alberthe Skovborg Hansen  2004    215  41.18  1:29.25  2:18.28    3:05.44   
  Viborg Svmme Klub  3:04.45                 
                     
Emma Oleander  2004    209  43.09  1:31.89  2:22.22    3:07.15   
  Horsens Svmmeklub  3:08.76                 
                     
Silke Lvstad Srensen  2004    203  41.74  1:31.23  2:21.84    3:09.01   
  Silkeborg Svmmeklub  3:09.17                 
                     
10  Ida Kristensen  2004    190  42.42  1:32.55  2:23.77    3:13.30   
  Herning Svmmeklub  4:36.38                 
                     
11  Christine Porse  2004    169  44.00  1:36.28  2:30.27    3:21.04   
  Silkeborg Svmmeklub  3:07.52                 
                     
12  Amalie Karlsen  2004    161  43.35  1:36.89  2:31.98    3:24.08   
  Durup IF  3:29.91                 
                     
Linda Farokhzadeh Kadijan  2004              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
Pernille Nedergaard  2004              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  2:58.45                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Lagoni  2003    530  32.10  1:07.50  1:43.19    2:17.37   
  Horsens Svmmeklub  2:19.66                 
                     
Sarah Bundgaard  2003    484  32.63  1:08.25  1:45.65    2:21.50   
  Viborg Svmme Klub  2:22.90                 
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    459  33.66  1:10.10  1:47.78    2:24.04   
  Horsens Svmmeklub  2:22.95                 
                     
Line Lyskjr  2003    429  35.04  1:13.61  1:51.06    2:27.35   
  Silkeborg Svmmeklub  2:26.73                 
                     
Anne Dybro Nielsen  2003    418  34.14  1:12.62  1:51.62    2:28.68   
  Ikast Svmmeklub  2:27.54                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003    384  35.13  1:13.55  1:53.30    2:32.92   
  Skive Svmmeklub Poseidon  2:35.29                 
                     
Stine Rejkjr Gadgaard  2003    382  34.57  1:13.16  1:53.74    2:33.15   
  Struer Svmmeklub  2:47.98                 
                     
Emilie Egerup  2003    374  36.30  1:15.52  1:55.64    2:34.20   
  Silkeborg Svmmeklub  2:31.56                 
                     
Mia Klbk Hansen  2003    325  35.76  1:17.17  2:00.09    2:41.59   
  Holstebro Svmme Club  2:53.55                 
                     
10  Maria Kristine Kirkmand  2003    315  38.13  1:20.02  2:02.89    2:43.22   
  Horsens Svmmeklub  2:43.44                 
                     
11  Maja Poulsen  2003    305  37.42  1:19.55  2:03.61    2:44.98   
  Durup IF  2:50.80                 
                     
12  Selma Lindberg  2003    292  37.04  1:20.37  2:04.71    2:47.55   
  Silkeborg Svmmeklub  2:49.71                 
                     
13  Sofia Lysgaard Hammer  2003    270  36.43  1:20.43  2:08.40    2:51.81   
  Struer Svmmeklub  3:02.74                 
                     
14  Camilla Falck  2003    255  40.22  1:26.31  2:13.02    2:55.22   
  Horsens Svmmeklub  3:02.91                 
                     
15  Maiken Sndergrd  2003    183  43.45  1:34.30  2:27.31    3:15.79   
  Durup IF  3:13.32                 
                     
16  Alfa Frederikke Rygaard  2003    179  42.89  1:33.87  2:27.73    3:16.90   
  Silkeborg Svmmeklub  3:05.85                 
                     
Line Frederiksen  2003              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  2:38.66                 
                     
Mette Buur Holt  2003              DNS   
  Herning Svmmeklub  3:11.48                 
                     
Louise Houe Andersen  2003              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svmme Klub  2:18.57                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Koch Sinding  2002    531  31.86  1:07.26  1:42.79    2:17.22   
  Herning Svmmeklub  2:12.51                 
                     
Frederikke Kruse  2002    454  33.86  1:10.36  1:47.71    2:24.63   
  Herning Svmmeklub  2:21.26                 
                     
Maja Stie Svensgaard  2002    441  32.74  1:09.80  1:48.34    2:25.96   
  Struer Svmmeklub  2:32.04                 
                     
Clara Tolderlund  2002    428  34.86  1:13.54  1:51.76    2:27.50   
  Silkeborg Svmmeklub  2:28.12                 
                     
Signe Bach  2002    425  34.43  1:12.20  1:51.10    2:27.80   
  Herning Svmmeklub  2:25.06                 
                     
Josefine Mikkelsen  2002    396  34.01  1:12.30  1:51.92    2:31.28   
  Horsens Svmmeklub  2:38.18                 
                     
Maja G. Pedersen  2002    387  36.39  1:15.59  1:54.94    2:32.49   
  Skive Svmmeklub Poseidon                   
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002    362  35.57  1:15.87  1:56.57    2:35.87   
  Herning Svmmeklub  2:30.64                 
                     
Emilia Juhl Leiszner  2002    360  35.56  1:16.54  1:57.51    2:36.17   
  Horsens Svmmeklub  2:31.71                 
                     
10  Emilie Knudsen  2002    358  35.11  1:14.86  1:56.01    2:36.43   
  Herning Svmmeklub  2:24.71                 
                     
11  Katrine Sofie Wienberg  2002    326  36.33  1:18.44  2:01.23    2:41.51   
  Horsens Svmmeklub  2:43.29                 
                     
12  Sara Fiil Jensen  2002    320  35.58  1:17.89  2:01.14    2:42.38   
  Ikast Svmmeklub  2:43.14                 
                     
13  Caroline Krogh  2002    274  37.28  1:20.20  2:06.35    2:50.96   
  Ikast Svmmeklub  2:50.54                 
                     
14  Emma Christensen  2002    204  39.90  1:28.36  2:18.88    3:08.58   
  Viborg Svmme Klub  3:01.00                 
                     
15  Cecilie Madsen  2002    188  42.01  1:34.34  2:25.42    3:13.80   
  Skive Svmmeklub Poseidon  3:08.14                 
                     
Stine Saaby Buur Andersen  2002              DNS   
  Herning Svmmeklub  3:03.79                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Sgaard  2001    447  32.10  1:07.79  1:45.82    2:25.35   
  Viborg Svmme Klub  2:23.32                 
                     
Lrke Casse Alexandersen  2001    440  33.20  1:10.16  1:49.49    2:26.13   
  Skive Svmmeklub Poseidon                   
                     
Sofie Astrup  2001    374  35.14  1:14.40  1:54.36    2:34.27   
  Struer Svmmeklub  2:42.00                 
                     
Anne Wenzell  2001    315  36.18  1:17.58  2:00.73    2:43.36   
  Herning Svmmeklub  2:36.51                 
                     
Mille Dunker Kristensen  2001    300  36.38  1:18.67  2:03.02    2:46.03   
  Herning Svmmeklub  2:52.73                 
                     
Anne Sunesen  2001    269  35.93  1:19.10  2:06.32    2:52.19   
  Viborg Svmme Klub  2:37.89                 
                     
Mia Kristensen  2001    262  38.35  1:23.13  2:09.71    2:53.67   
  Durup IF                   
                     
Anna Pedersen  2001    203  41.22  1:29.33  2:19.60    3:08.93   
  Struer Svmmeklub  3:27.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  17 september 2016 
Licens til Herning Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner