2020-01-22   05:04:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4 2016, Falun

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 22/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4 2016 Falun    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    34.79        1:14.40   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    38.07        1:21.16   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    41.45        1:27.61   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    41.81        1:29.31   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    43.14        1:32.89   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    44.77        1:33.85   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    35.56        1:15.36   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    40.53        1:27.02   
Ella Bredenberg  2001  Simklubben Ena    41.88        1:29.96   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    43.44        1:30.74   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.76        1:31.93   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    43.69        1:32.82   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    35.56        1:15.39   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.93        1:20.34   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    39.55        1:23.34   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    40.63        1:25.66   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    41.42        1:26.62   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    41.57        1:26.96   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    41.38        1:27.01   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    41.63        1:27.09   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    45.11        1:35.41   
10  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.70        1:39.40   
11  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    46.79        1:39.59   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    35.61        1:16.30   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    38.43        1:20.57   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.04        1:24.01   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    40.23        1:26.09   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    41.55        1:26.82   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    41.99        1:29.13   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    42.34        1:30.62   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    42.35        1:31.23   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    43.71        1:31.76   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    44.12        1:32.23   
11  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    44.38        1:33.07   
12  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    45.09        1:34.08   
13  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    44.94        1:34.34   
14  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    45.38        1:35.12   
15  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    45.51        1:35.53   
16  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    45.93        1:36.17   
17  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    46.37        1:37.69   
18  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    45.82        1:38.59   
19  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    46.96        1:38.88   
20  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    46.82        1:40.05   
21  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    46.92        1:40.22   
22  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    47.76        1:40.59   
23  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    49.07        1:41.50   
24  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    46.35        1:41.87   
25  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    48.14        1:43.65   
26  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap    50.20        1:47.09   
27  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    51.82        1:47.96   
28  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    50.80        1:50.04   
29  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    52.11        1:50.52   
30  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    53.49        1:52.82   
31  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    52.89        1:53.34   
32  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    53.32        1:54.20   
33  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    55.05        1:57.87   
34  Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora    57.91        2:01.22   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            DNS   
Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            DSQ   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            DSQ   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  10:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner