2021-04-16   09:13:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2016, Skövde

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 1, 100m Medley F 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    36.14        1:16.17   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    36.77        1:17.11   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    36.90        1:18.84   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    34.57        1:18.92   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    37.11        1:20.08   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    38.17        1:22.15   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    37.71        1:22.19   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    35.26        1:22.49   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    39.67        1:22.86   
10  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    40.82        1:24.93   
11  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    40.41        1:25.96   
12  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    40.34        1:27.19   
13  Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    43.06        1:27.23   
14  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    41.17        1:27.94   
15  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    41.87        1:28.02   
16  Andrea Bozic  2004  Skövde Simsällskap    41.79        1:28.14   
17  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg    40.42        1:28.54   
18  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    41.43        1:29.15   
19  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    42.10        1:29.81   
20  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    40.10        1:30.47   
21  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    43.74        1:31.33   
22  Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim    41.71        1:31.62   
23  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    44.45        1:32.38   
24  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    46.76        1:39.37   
25  Nellie Thell  2004  Skövde Simsällskap    45.83        1:39.39   
26  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    46.78        1:41.38   
27  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970    49.80        1:42.04   
28  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    53.47        1:49.92   
29  Jennifer Grundell  2004  Skövde Simsällskap    54.23        1:50.99   
30  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap    50.20        1:53.80   
Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 2, 100m Medley P 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    35.03        1:15.41   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    36.69        1:17.17   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    36.14        1:18.58   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    38.68        1:19.23   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    41.04        1:25.01   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    41.11        1:28.35   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    42.46        1:31.01   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    43.49        1:32.10   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    41.45        1:33.66   
10  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    44.92        1:34.08   
11  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    46.05        1:35.68   
12  Filip Ryefalk  2004  Skövde Simsällskap    47.98        1:40.36   
13  Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb    50.68        1:51.36   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim F 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            46.10   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            48.00   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            48.29   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            48.41   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            49.88   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            49.90   
Denize Söderqvist  2007  Simklubben Elfsborg            50.00   
Ella Winqvist  2007  Billingens Simklubb            50.73   
Filippa Grundell  2007  Skövde Simsällskap            50.97   
10  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            51.13   
11  Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            51.63   
12  Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            52.53   
13  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            52.58   
14  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            52.66   
15  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            55.09   
16  Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap            55.59   
17  Lisa Köllerström  2007  Skövde Simsällskap            55.72   
18  Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            56.51   
19  Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            57.07   
20  Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            57.36   
21  Irma Törnqvist  2008  Karlsborgs Simklubb            57.83   
22  Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            58.70   
23  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            58.93   
24  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            1:00.01   
25  Ida Boxe  2007  Simklubben Götene            1:00.05   
26  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            1:00.41   
27  Moa Helge  2007  Simklubben 1970            1:01.41   
28  Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            1:03.29   
29  Embla Turesson  2007  Billingens Simklubb            1:04.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim P 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            42.11   
Ebbe Fransson  2008  Trollhättans Simsällskap            45.93   
Lukas Engström  2007  Simklubben Elfsborg            53.78   
Elias Kvarnstedt  2008  Skövde Simsällskap            54.44   
Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            56.40   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            57.92   
Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            1:00.38   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            1:00.41   
Erik Svahn  2007  Simklubben Götene            DSQ   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim F 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            38.54   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            39.01   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            41.79   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            42.43   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            43.50   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            44.83   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            45.15   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            45.73   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            46.77   
10  Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            46.99   
11  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            47.42   
12  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            48.97   
13  Kornelia Carlsten  2006  Billingens Simklubb            51.60   
14  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            51.96   
15  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            52.08   
16  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            52.32   
17  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            52.60   
18  Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            52.62   
19  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            52.72   
20  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            54.41   
21  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            55.19   
22  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            55.67   
23  Tindra Hermansson  2006  Billingens Simklubb            1:02.78   
Maja Björserud  2006  Karlsborgs Simklubb            DNS   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim P 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            41.92   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            42.79   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            43.68   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            44.72   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            45.29   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            46.26   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            49.90   
Linus Fredriksson  2006  Karlsborgs Simklubb            50.01   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            54.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim F 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    35.46        1:12.62   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    35.56        1:14.28   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    39.00        1:19.39   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg    38.66        1:20.45   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    39.67        1:20.61   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    43.13        1:27.46   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    42.36        1:28.14   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    43.05        1:29.42   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    44.26        1:30.95   
10  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    42.16        1:31.34   
11  Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap    44.98        1:33.78   
12  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    46.78        1:33.79   
13  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    45.16        1:34.12   
14  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    45.69        1:34.88   
15  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    46.35        1:36.03   
16  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    48.22        1:37.29   
17  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg    47.33        1:37.33   
18  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    47.39        1:37.85   
19  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    46.39        1:37.94   
20  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    46.68        1:38.34   
21  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    48.85        1:39.10   
22  Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    47.69        1:40.19   
23  Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb    49.40        1:40.48   
24  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    50.28        1:40.52   
25  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    47.13        1:40.93   
26  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    51.50        1:41.01   
27  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.29        1:41.35   
28  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim    50.25        1:44.41   
29  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb    51.90        1:45.50   
30  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    49.00        1:46.16   
31  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    59.71        2:01.74   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            DSQ   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim P 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    41.40        1:26.45   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    42.50        1:28.68   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap    44.27        1:30.60   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    45.14        1:31.04   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    45.16        1:32.02   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb    45.38        1:33.71   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    47.20        1:42.19   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    49.22        1:42.63   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    49.31        1:43.02   
10  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    52.03        1:46.75   
11  Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap    53.31        1:48.45   
12  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    53.03        1:49.86   
13  Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap    53.67        1:54.25   
14  Elias Törnqvist  2005  Karlsborgs Simklubb    54.42        1:56.12   
15  Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap    54.99        1:58.62   
16  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap    1:09.07        2:22.24   
Gabriel Säljö  2005  Skövde Simsällskap            DNS   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim F 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    37.74        1:16.90   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    37.54        1:17.28   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    39.39        1:20.09   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    38.75        1:20.72   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    39.88        1:22.29   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    40.59        1:22.74   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    40.61        1:24.84   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    43.59        1:27.80   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    43.91        1:28.10   
10  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    44.00        1:28.37   
11  Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    43.59        1:28.67   
12  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    44.19        1:29.31   
13  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    43.95        1:30.95   
14  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg    44.45        1:31.05   
15  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    44.58        1:31.24   
16  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    44.89        1:31.45   
17  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    46.03        1:34.48   
18  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    45.13        1:34.62   
19  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    47.25        1:37.25   
20  Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim    47.24        1:38.33   
21  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    49.49        1:40.23   
22  Nellie Thell  2004  Skövde Simsällskap    47.52        1:40.71   
23  Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb    48.19        1:41.16   
24  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    50.01        1:44.96   
25  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    56.28        1:50.89   
26  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap    54.47        1:51.56   
27  Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim    56.97        1:57.76   
28  Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap    58.41        2:03.02   
Andrea Bozic  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim P 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    36.99        1:15.80   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    37.76        1:16.21   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    37.38        1:16.50   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    41.51        1:24.31   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    43.51        1:27.79   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    44.55        1:31.56   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    44.42        1:32.50   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    44.88        1:33.84   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    48.50        1:35.76   
10  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    47.98        1:35.90   
11  Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    44.77        1:36.18   
12  Filip Ryefalk  2004  Skövde Simsällskap    50.97        1:44.54   
13  Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb    53.23        1:55.70   
14  Daniel Falkman  2004  Skövde Simsällskap    55.88        1:58.06   
15  William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb    56.05        1:58.38   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 11, 50m Bröstsim F 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            48.10   
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            50.44   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            52.50   
Filippa Grundell  2007  Skövde Simsällskap            54.55   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            55.16   
Felicia Bråneke  2007  Skövde Simsällskap            55.60   
Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            55.91   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            56.23   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            56.35   
10  Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            56.44   
11  Tilda Helgesson  2007  Skövde Simsällskap            58.28   
12  Sara Bergqvist  2007  Billingens Simklubb            58.74   
13  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            59.13   
14  Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            59.34   
15  Hanna Haggård  2007  Mariestads Simsällskap            1:00.38   
16  Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            1:00.96   
17  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            1:01.35   
18  Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            1:01.36   
19  Ida Boxe  2007  Simklubben Götene            1:01.78   
20  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            1:02.00   
21  Wilma Sening  2008  Simklubben Elfsborg            1:03.60   
22  Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            1:04.38   
23  Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            1:04.40   
24  Denize Söderqvist  2007  Simklubben Elfsborg            1:05.19   
25  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            1:07.50   
26  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            1:08.94   
27  Lisa Köllerström  2007  Skövde Simsällskap            1:09.51   
28  Moa Helge  2007  Simklubben 1970            1:11.45   
29  Embla Turesson  2007  Billingens Simklubb            1:11.54   
30  Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap            1:25.26   
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Irma Törnqvist  2008  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 12, 50m Bröstsim P 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            51.61   
Ebbe Fransson  2008  Trollhättans Simsällskap            52.04   
Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            55.49   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            56.61   
Elias Kvarnstedt  2008  Skövde Simsällskap            57.47   
Erik Svahn  2007  Simklubben Götene            1:02.02   
Alexander Grundell  2008  Skövde Simsällskap            1:02.10   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            1:06.58   
Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Lukas Engström  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim F 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            45.70   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            46.62   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            46.67   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            48.50   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            50.42   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            51.48   
Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            52.25   
Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            52.97   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            53.15   
10  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            53.81   
11  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            53.91   
12  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            54.59   
13  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            54.63   
14  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            54.97   
15  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            55.07   
16  Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            55.55   
17  Kornelia Carlsten  2006  Billingens Simklubb            55.83   
18  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            56.51   
19  Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            57.12   
20  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            59.76   
21  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            1:06.59   
Alma Kiszakiewicz  2006  Skövde Simsällskap            DNS   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 14, 50m Bröstsim P 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            46.95   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            47.57   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            50.37   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            52.83   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            56.14   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            57.22   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            1:03.58   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            1:04.30   
Filip Agerborn  2006  Billingens Simklubb            DSQ   
Linus Fredriksson  2006  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim F 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    38.62        1:22.21   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    39.14        1:22.23   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    41.18        1:26.83   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    42.03        1:28.29   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    45.94        1:36.22   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    46.06        1:36.95   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    47.22        1:39.58   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg    46.92        1:39.89   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    48.30        1:40.10   
10  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    48.51        1:43.98   
11  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    49.66        1:45.05   
12  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    50.20        1:45.56   
13  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    48.27        1:47.04   
14  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    51.74        1:47.87   
15  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    49.96        1:49.16   
16  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    52.36        1:50.23   
17  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    52.26        1:51.34   
18  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    52.89        1:51.56   
19  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim    51.84        1:51.92   
20  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    54.17        1:52.27   
21  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    55.63        1:52.41   
22  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    52.74        1:52.50   
23  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    53.30        1:52.61   
24  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    52.45        1:53.76   
25  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg    54.71        1:55.49   
26  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb    53.23        1:55.63   
27  Hilma Grimstedt  2005  Skövde Simsällskap    57.35        2:00.36   
27  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    56.39        2:00.36   
29  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    56.43        2:02.57   
30  Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb    59.73        2:05.60   
31  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    59.43        2:06.70   
32  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    1:08.17        2:23.90   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim P 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap    45.71        1:36.13   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    46.97        1:40.32   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    49.36        1:44.52   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    49.96        1:46.67   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    51.63        1:46.83   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    50.96        1:46.99   
Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap    50.33        1:47.68   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    50.82        1:51.13   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    53.87        1:55.82   
10  Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap    55.57        1:57.50   
11  David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    54.25        1:58.09   
12  Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    56.55        1:59.53   
13  Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb    55.62        1:59.78   
14  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    56.90        2:02.84   
15  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap    59.34        2:07.14   
16  Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap    58.13        2:08.41   
17  Elias Törnqvist  2005  Karlsborgs Simklubb    1:03.34        2:20.12   
Gabriel Säljö  2005  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim F 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    38.11        1:23.46   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    41.51        1:26.80   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    41.02        1:29.38   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    42.39        1:29.66   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    43.71        1:31.35   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    43.53        1:32.06   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    45.78        1:34.79   
Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    45.99        1:35.03   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    45.19        1:35.06   
10  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    45.14        1:35.67   
11  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    45.76        1:35.70   
12  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg    47.20        1:37.74   
13  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    45.90        1:38.71   
14  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    46.79        1:38.79   
15  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    45.99        1:38.86   
16  Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim    47.72        1:40.58   
17  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    48.92        1:42.09   
18  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970    49.18        1:43.15   
19  Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb    49.06        1:44.75   
20  Andrea Bozic  2004  Skövde Simsällskap    47.05        1:45.15   
21  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    50.02        1:45.70   
22  Olivia Odewale  2004  Skövde Simsällskap    48.84        1:47.34   
23  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    50.91        1:47.96   
24  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    51.94        1:49.66   
25  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    51.06        1:51.15   
26  Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap    54.94        1:58.22   
27  Jennifer Grundell  2004  Skövde Simsällskap    56.43        1:58.66   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:39   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim P 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    39.83        1:22.66   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    40.71        1:25.52   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    43.89        1:31.11   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    45.04        1:36.34   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    43.99        1:36.92   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    47.75        1:36.96   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    45.63        1:38.28   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    47.45        1:40.37   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    48.73        1:42.10   
10  Filip Ryefalk  2004  Skövde Simsällskap    51.56        1:49.18   
11  Daniel Falkman  2004  Skövde Simsällskap    54.15        1:54.57   
12  Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    53.05        1:56.35   
13  William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb    54.88        1:58.77   
14  Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb    56.39        2:05.72   
15  Gustaf Hasselqvist  2004  Billingens Simklubb    58.81        2:10.90   
Niklas Palmqvist  2004  Skövde Simsällskap            DNS   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:39 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed 10 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix 1  2006  Uddevalla Sim            2:27.20   
  Emma Hejdengård  2006      35.53        35.53   
  Evelina Erichsen  2006      36.38        1:11.91   
  Oskar Egerdal  2006      38.73        1:50.64   
  Adam Rogersson  2007      36.56        2:27.20   
                     
Elfsborg Mix Vit  2003  Simklubben Elfsborg            2:39.11   
  Hannes Bergnell  2006      37.03        37.03   
  Philip Hansson  2007      46.61        1:23.64   
  Emmy Fjeld  2006      39.17        2:02.81   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006      36.30        2:39.11   
                     
Elfsborg Mix Gul  2003  Simklubben Elfsborg            2:40.49   
  Isac Johansson  2006      37.90        37.90   
  Oscar Sabo  2008      48.68        1:26.58   
  Agnes Holmblad  2006      35.78        2:02.36   
  Alma Berge Kleber  2006      38.13        2:40.49   
                     
Elfsborg Mix Svart  2003  Simklubben Elfsborg            2:46.86   
  Lowe Stenberg  2006      37.95        37.95   
  Max Askengren Stråhle  2006      43.67        1:21.62   
  Myra Andersson  2006      43.76        2:05.38   
  Alma Strömberg  2007      41.48        2:46.86   
                     
Billingen Mix  2006  Billingens Simklubb            3:10.30   
  Jasper Schimmel  2006      38.43        38.43   
  Melker Carlsten  2007      48.00        1:26.43   
  Kornelia Carlsten  2006      51.43        2:17.86   
  Tindra Hermansson  2006      52.44        3:10.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix 1 2004  2004  Uddevalla Sim            2:01.44   
  Sofia Abrahamsson  2005      29.70        29.70   
  Filip Aronsson  2004      30.59        1:00.29   
  Elias Robertsson  2004      29.88        1:30.17   
  Hilda Eriksson  2004      31.27        2:01.44   
                     
Uddevalla Mix 2 [2005]  2004  Uddevalla Sim            2:14.87   
  Evelina Wester  2004      31.13        31.13   
  Juni Karfunkel  2004      32.45        1:03.58   
  Marcus Östblom  2005      37.23        1:40.81   
  Anton Olsson  2004      34.06        2:14.87   
                     
Elfsborg Mix Gul  2003  Simklubben Elfsborg            2:17.07   
  Kevin Söderqvist  2004      30.08        30.08   
  Filip Hoff  2005      39.12        1:09.20   
  Elsa Berge Kleber  2004      33.62        1:42.82   
  Thilda Häll  2005      34.25        2:17.07   
                     
Skövde SS  2004  Skövde Simsällskap            2:17.57   
  Molly Lund  2005      30.31        30.31   
  Ida Kristiansson  2004      30.39        1:00.70   
  Philip Bråneke  2004      35.86        1:36.56   
  Rasmus Selmosson  2005      41.01        2:17.57   
                     
Elfsborg Mix Vit  2003  Simklubben Elfsborg            2:18.95   
  Gustav Askengren  2004      30.97        30.97   
  David Johansson  2005      41.89        1:12.86   
  Sofie Persson  2004      32.72        1:45.58   
  Hannah Lilja  2004      33.37        2:18.95   
                     
Elfsborg Mix Svart  2003  Simklubben Elfsborg            2:22.21   
  Tim Nageus  2005      36.76        36.76   
  Christoffer Good  2004      38.41        1:15.17   
  Viola Wesslund Möll  2005      33.06        1:48.23   
  Amanda Böhrén  2005      33.98        2:22.21   
                     
Uddevalla Mix 3 [2003]  2004  Uddevalla Sim            2:22.45   
  Lina Nielsen  2005      33.28        33.28   
  Tilde Nordström  2004      34.02        1:07.30   
  Petter Lundberg  2005      36.01        1:43.31   
  Jakob Simonsson  2005      39.14        2:22.45   
                     
Lidköping Mix Blå  Lidköpings Gymnastik o SS            2:23.26   
  Henrik Kraemer  2005      31.77        31.77   
  Gabriella Björkdahl  2004      35.19        1:06.96   
  Christoffer Larsson  2005      41.86        1:48.82   
  Moa Lindh  2004      34.44        2:23.26   
                     
Trollhättan Mix Lag 1  2005  Trollhättans Simsällskap            2:27.55   
  Anna Kis  2004      41.29        41.29   
  Gustav Lokrantz  2004      33.63        1:14.92   
  Rasmus Kristiansson  2004      38.54        1:53.46   
  Elsa Olofsson  2004      34.09        2:27.55   
                     
10  Billingen Mix Vit  2005  Billingens Simklubb            2:32.97   
  Jibbe Schimmel  2004      36.68        36.68   
  Axel Schiller  2005      39.58        1:16.26   
  Alma Wallin  2005      37.84        1:54.10   
  Vanja Emanuelsson Fransson  2005      38.87        2:32.97   
                     
11  Trollhättan Mix Lag 2  Trollhättans Simsällskap            2:33.16   
  Wilma Andrée  2004      41.98        41.98   
  Anton Hägg  2004      34.58        1:16.56   
  Filip Klefsjö  2004      34.70        1:51.26   
  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005      41.90        2:33.16   
                     
12  Skövde SS Lag 2  2004  Skövde Simsällskap            2:41.53   
  Linnea Melin  2005      35.86        35.86   
  Ebba Jukic  2005      34.87        1:10.73   
  Filip Ryefalk  2004      43.22        1:53.95   
  Daniel Falkman  2004      47.58        2:41.53   
                     
13  Billingen Mix Blå  2004  Billingens Simklubb            2:48.79   
  Fanny Bergkvist  2004      42.66        42.66   
  Gustaf Hasselqvist  2004      42.45        1:25.11   
  Elsa Gustavsson  2005      42.32        2:07.43   
  Emil Jarehammar  2004      41.36        2:48.79   
                     
14  Karlsborg Mix  Karlsborgs Simklubb            2:52.29   
  Elias Törnqvist  2005      45.50        45.50   
  Sara Vendel Gunnarsson  2005      48.11        1:33.61   
  Maja Fredriksson  2004      35.98        2:09.59   
  William Blixt  2004      42.70        2:52.29   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  14:15   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 21, 100m Medley F 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    34.24        1:12.24   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    34.42        1:12.73   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    38.81        1:22.57   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg    38.92        1:23.17   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    39.56        1:23.57   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    41.71        1:27.63   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    41.17        1:28.09   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    44.10        1:28.61   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    41.67        1:29.04   
10  Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    46.26        1:29.24   
11  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    42.72        1:32.03   
12  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    41.46        1:32.51   
13  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    44.03        1:33.90   
14  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    43.99        1:35.20   
15  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    44.64        1:35.27   
16  Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap    45.16        1:35.35   
17  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            1:36.21   
18  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    45.69        1:36.44   
19  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    47.41        1:38.26   
20  Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb    44.13        1:38.53   
21  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    47.27        1:39.01   
22  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    47.86        1:39.33   
23  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.05        1:39.61   
24  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    48.82        1:39.74   
25  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    48.78        1:40.63   
26  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    46.03        1:42.47   
27  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb    49.28        1:42.49   
28  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    49.77        1:43.32   
29  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    49.47        1:46.02   
30  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            1:46.54   
31  Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb    51.12        1:48.04   
32  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            1:50.28   
33  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap    51.25        1:50.45   
Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  14:15 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 22, 100m Medley P 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    38.56        1:24.41   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    41.90        1:29.24   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    43.07        1:31.24   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    44.02        1:33.21   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    46.56        1:37.80   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb    44.99        1:37.86   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    48.14        1:39.40   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    51.58        1:48.06   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    55.39        1:54.56   
10  Elias Törnqvist  2005  Karlsborgs Simklubb    53.00        1:56.34   
Gabriel Säljö  2005  Skövde Simsällskap            DNS   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 23, 50m Frisim F 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            38.78   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            38.84   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            43.13   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            43.59   
Denize Söderqvist  2007  Simklubben Elfsborg            44.15   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            44.27   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            44.73   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            46.00   
Filippa Grundell  2007  Skövde Simsällskap            46.67   
10  Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            46.83   
11  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            47.27   
12  Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap            47.78   
13  Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            48.82   
14  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            50.00   
15  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            50.40   
16  Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            50.81   
17  Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            51.62   
18  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            52.13   
19  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            52.76   
20  Moa Helge  2007  Simklubben 1970            52.89   
21  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            53.03   
22  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            53.69   
23  Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            53.74   
24  Wilma Sening  2008  Simklubben Elfsborg            53.78   
25  Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            56.29   
26  Lisa Köllerström  2007  Skövde Simsällskap            57.87   
27  Irma Törnqvist  2008  Karlsborgs Simklubb            1:00.04   
28  Hanna Haggård  2007  Mariestads Simsällskap            1:00.26   
29  Ida Boxe  2007  Simklubben Götene            1:00.90   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  14:34   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 24, 50m Frisim P 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            36.46   
Ebbe Fransson  2008  Trollhättans Simsällskap            39.94   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            47.54   
Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            47.86   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            49.14   
Erik Svahn  2007  Simklubben Götene            49.43   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            49.45   
Lukas Engström  2007  Simklubben Elfsborg            50.86   
Alexander Grundell  2008  Skövde Simsällskap            51.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  14:34 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 25, 50m Frisim F 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            34.62   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            34.81   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            35.55   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            36.93   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            37.57   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            38.43   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            38.63   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            38.67   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            39.31   
10  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            39.46   
11  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            39.86   
12  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            40.78   
13  Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            42.17   
14  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            42.49   
15  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            43.29   
16  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            43.91   
17  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            44.92   
18  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            45.32   
19  Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            45.75   
20  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            45.96   
21  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            46.22   
22  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            46.57   
23  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            46.99   
24  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            47.86   
25  Kornelia Carlsten  2006  Billingens Simklubb            50.58   
26  Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            55.62   
27  Tindra Hermansson  2006  Billingens Simklubb            58.78   
Alma Kiszakiewicz  2006  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 26, 50m Frisim P 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            37.11   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            37.15   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            37.18   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            37.35   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            37.52   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            37.79   
Linus Fredriksson  2006  Karlsborgs Simklubb            38.04   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            42.15   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            44.78   
Filip Agerborn  2006  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  14:43 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 27, 100m Frisim F 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    31.36        1:04.12   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    31.75        1:04.94   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    35.90        1:13.95   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg    35.92        1:15.31   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    36.71        1:15.96   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    37.10        1:17.24   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    37.08        1:17.42   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    37.16        1:18.09   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    37.34        1:21.13   
10  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    38.60        1:21.76   
11  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    39.83        1:22.45   
12  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    38.87        1:22.54   
13  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    38.54        1:23.13   
14  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg    38.54        1:23.66   
15  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    39.82        1:24.69   
16  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb    40.34        1:25.19   
17  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    39.68        1:25.43   
18  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    41.41        1:26.25   
19  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    41.86        1:27.50   
20  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    42.95        1:28.41   
21  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    43.24        1:28.52   
22  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    41.56        1:30.05   
23  Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap    43.31        1:30.14   
24  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    42.54        1:30.76   
25  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim    43.09        1:31.95   
26  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    42.37        1:32.41   
27  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    44.10        1:32.78   
28  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    44.97        1:33.99   
29  Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb    46.16        1:35.85   
30  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    44.20        1:36.38   
31  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap    44.77        1:37.29   
32  Belinda Partanen  2005  Skövde Simsällskap    46.14        1:40.66   
33  Hilma Grimstedt  2005  Skövde Simsällskap    46.73        1:41.69   
34  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    46.76        1:41.98   
35  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    46.99        1:43.31   
36  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    48.59        1:44.22   
37  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    55.93        2:00.76   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            DNS   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:00   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 28, 100m Frisim P 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    33.49        1:10.33   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    37.11        1:19.01   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    38.11        1:19.85   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    38.48        1:21.91   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    39.37        1:22.45   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap    39.77        1:23.60   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb    39.02        1:23.99   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    43.40        1:31.66   
Rasmus Selmosson  2005  Skövde Simsällskap    42.95        1:33.96   
10  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    44.67        1:35.13   
11  Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap    44.28        1:38.41   
12  Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    47.56        1:38.62   
13  Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap    48.87        1:45.04   
14  Elias Törnqvist  2005  Karlsborgs Simklubb    47.68        1:45.97   
15  Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    50.34        1:47.73   
16  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap    51.04        1:53.94   
Gabriel Säljö  2005  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:00 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:10   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 29, 100m Frisim F 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    32.19        1:06.29   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    31.97        1:06.34   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    31.83        1:07.07   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    34.40        1:10.27   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    34.25        1:10.28   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    33.68        1:10.56   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    34.50        1:11.32   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    32.96        1:11.37   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    34.73        1:11.65   
10  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    34.78        1:12.67   
11  Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    35.69        1:12.88   
12  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    36.09        1:16.17   
13  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    36.51        1:17.24   
14  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    38.63        1:17.67   
15  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    36.98        1:17.87   
16  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    36.80        1:18.00   
17  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    37.51        1:18.71   
18  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    37.75        1:19.04   
19  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    35.69        1:19.30   
20  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    37.51        1:20.27   
21  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg    39.93        1:22.58   
22  Nellie Thell  2004  Skövde Simsällskap    39.45        1:22.80   
23  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    40.06        1:25.33   
24  Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim    41.25        1:28.20   
25  Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb    42.21        1:30.58   
26  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970    42.91        1:31.39   
27  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    44.01        1:32.13   
28  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    44.17        1:33.26   
29  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    45.01        1:33.86   
30  Ida Vizlin  2004  Skövde Simsällskap    44.46        1:36.27   
31  Jennifer Grundell  2004  Skövde Simsällskap    45.12        1:36.41   
32  Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim    52.70        1:51.94   
33  Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap    54.19        1:57.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:10 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 30, 100m Frisim P 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    32.13        1:06.03   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    32.22        1:06.74   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    32.80        1:07.37   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    34.06        1:10.19   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    34.05        1:12.61   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    36.00        1:15.96   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    36.65        1:17.91   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    37.30        1:19.30   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    36.57        1:20.61   
10  Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap    38.16        1:21.88   
11  Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    39.99        1:28.86   
12  Gustaf Hasselqvist  2004  Billingens Simklubb    43.29        1:35.02   
13  Filip Ryefalk  2004  Skövde Simsällskap    43.12        1:35.10   
14  William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb    47.17        1:41.82   
15  Daniel Falkman  2004  Skövde Simsällskap    47.92        1:44.10   
Niklas Palmqvist  2004  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 31, 25m Fjärilsim F 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            20.68   
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            21.18   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            22.35   
Denize Söderqvist  2007  Simklubben Elfsborg            22.36   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            22.39   
Filippa Grundell  2007  Skövde Simsällskap            22.47   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            24.04   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            24.47   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            24.77   
10  Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            24.93   
11  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            25.48   
12  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            27.78   
13  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            28.73   
14  Wilma Sening  2008  Simklubben Elfsborg            31.42   
15  Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            33.34   
16  Lisa Köllerström  2007  Skövde Simsällskap            33.62   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Moa Helge  2007  Simklubben 1970            DSQ   
Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 32, 25m Fjärilsim P 9 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            18.91   
Ebbe Fransson  2008  Trollhättans Simsällskap            20.41   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            26.38   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingsås            28.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 33, 25m Fjärilsim F 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            17.47   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            17.87   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            18.19   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            18.89   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            19.29   
Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            19.54   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            20.18   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            20.30   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            20.79   
10  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            20.84   
11  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            20.91   
12  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            21.25   
13  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            22.49   
14  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            22.53   
15  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            22.68   
16  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            23.12   
17  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            23.30   
18  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            23.37   
19  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            23.64   
20  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            25.82   
21  Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            27.23   
22  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            27.55   
Alma Kiszakiewicz  2006  Skövde Simsällskap            DNS   
Maja Björserud  2006  Karlsborgs Simklubb            DNS   
Hanna Martinsson  2006  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 34, 25m Fjärilsim P 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            17.88   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            18.58   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            18.59   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            19.63   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            19.86   
Linus Fredriksson  2006  Karlsborgs Simklubb            22.19   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            22.46   
Filip Agerborn  2006  Billingens Simklubb            23.08   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            23.20   
10  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            27.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 35, 50m Fjärilsim F 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.09   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            32.34   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            37.11   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            39.65   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            39.98   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            40.89   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            40.96   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            41.13   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            41.49   
10  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            42.76   
11  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            42.90   
12  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            44.92   
13  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            45.89   
14  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            46.79   
15  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            46.87   
16  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            47.58   
17  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            48.80   
18  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            49.43   
19  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            49.47   
20  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            50.05   
21  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            51.02   
22  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            51.65   
23  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            52.71   
24  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            53.00   
25  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            54.08   
26  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            57.31   
27  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            1:00.31   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            DNS   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 36, 50m Fjärilsim P 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            34.21   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            42.37   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            44.83   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            45.17   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            45.86   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            46.69   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            52.76   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            1:10.78   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 37, 50m Fjärilsim F 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            32.53   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            34.08   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            34.19   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            34.78   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            34.89   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            36.08   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            36.46   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            36.81   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            38.63   
10  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            39.83   
11  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            40.12   
12  Nellie Thell  2004  Skövde Simsällskap            40.56   
13  Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            41.54   
14  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            42.11   
15  Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim            42.14   
16  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            42.27   
17  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            42.72   
18  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            42.85   
19  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            43.31   
20  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            43.86   
21  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            45.02   
22  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            46.27   
23  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            46.50   
24  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            48.46   
25  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            50.00   
26  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            50.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 38, 50m Fjärilsim P 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            32.90   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            35.07   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            37.25   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            37.33   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap            38.99   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            42.86   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            46.01   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb            47.56   
Filip Ryefalk  2004  Skövde Simsällskap            47.85   
10  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap            48.37   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 39, 4X50m Medley Mixed 10 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix 1  2006  Uddevalla Sim            2:49.35   
  Evelina Erichsen  2006      44.29        44.29   
  David Happe  2006      46.18        1:30.47   
  Adam Rogersson  2007      43.86        2:14.33   
  Emma Hejdengård  2006      35.02        2:49.35   
                     
Elfsborg Mix Svart  2003  Simklubben Elfsborg            2:56.24   
  Nellie Siversjö  2006      45.11        45.11   
  Hannes Bergnell  2006      46.41        1:31.52   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006      38.57        2:10.09   
  Philip Hansson  2007      46.15        2:56.24   
                     
Elfsborg Mix Vit  2003  Simklubben Elfsborg            3:01.95   
  Lowe Stenberg  2006      44.58        44.58   
  Max Askengren Stråhle  2006      55.55        1:40.13   
  Emmy Fjeld  2006      45.25        2:25.38   
  Alma Berge Kleber  2006      36.57        3:01.95   
                     
Elfsborg Mix Gul  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
  Agnes Holmblad  2006      40.52        40.52   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF Öst    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  VSSF & Skövde SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 40, 4X50m Medley Mixed 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix 1 2004  2004  Uddevalla Sim            2:17.40   
  Elias Robertsson  2004      37.14        37.14   
  Evelina Wester  2004      37.22        1:14.36   
  Filip Aronsson  2004      33.12        1:47.48   
  Sofia Abrahamsson  2005      29.92        2:17.40   
                     
Elfsborg Mix Svart  2003  Simklubben Elfsborg            2:30.49   
  Sofie Persson  2004      38.51        38.51   
  Hannah Lilja  2004      38.99        1:17.50   
  Kevin Söderqvist  2004      35.72        1:53.22   
  Christoffer Good  2004      37.27        2:30.49   
                     
Skövde SS  2004  Skövde Simsällskap            2:31.60   
  Ida Kristiansson  2004      35.63        35.63   
  Philip Bråneke  2004      43.05        1:18.68   
  Molly Lund  2005      32.62        1:51.30   
  Filip Ryefalk  2004      40.30        2:31.60   
                     
Uddevalla Mix 2 [2005]  2004  Uddevalla Sim            2:33.04   
  Hilda Eriksson  2004      37.64        37.64   
  Anton Olsson  2004      44.47        1:22.11   
  Juni Karfunkel  2004      34.22        1:56.33   
  Marcus Östblom  2005      36.71        2:33.04   
                     
Elfsborg Mix Gul  2003  Simklubben Elfsborg            2:40.78   
  Viola Wesslund Möll  2005      38.56        38.56   
  Filip Hoff  2005      50.89        1:29.45   
  Elsa Berge Kleber  2004      36.62        2:06.07   
  Tim Nageus  2005      34.71        2:40.78   
                     
Elfsborg Mix Vit  2003  Simklubben Elfsborg            2:42.42   
  Signe Wahlberg  2005      39.73        39.73   
  Nirvana Cavka  2004      43.91        1:23.64   
  Gustav Askengren  2004      35.60        1:59.24   
  Alvar Ejdesjö  2005      43.18        2:42.42   
                     
Lidköping Mix Blå  Lidköpings Gymnastik o SS            2:42.64   
  Christoffer Larsson  2005      48.53        48.53   
  Moa Lindh  2004      44.68        1:33.21   
  Henrik Kraemer  2005      33.76        2:06.97   
  Gabriella Björkdahl  2004      35.67        2:42.64   
                     
Uddevalla Mix 3 [2003]  2004  Uddevalla Sim            2:44.44   
  Lina Nielsen  2005      37.85        37.85   
  Petter Lundberg  2005      48.63        1:26.48   
  Tilde Nordström  2004      38.80        2:05.28   
  Jakob Simonsson  2005      39.16        2:44.44   
                     
Trollhättan Mix Lag 2  Trollhättans Simsällskap            2:51.75   
  Anton Hägg  2004      45.62        45.62   
  Elsa Olofsson  2004      44.62        1:30.24   
  Gustav Lokrantz  2004      38.51        2:08.75   
  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005      43.00        2:51.75   
                     
10  Billingen Mix Vit  2005  Billingens Simklubb            2:58.91   
  Axel Schiller  2005      44.73        44.73   
  Fanny Bergkvist  2004      46.81        1:31.54   
  Jibbe Schimmel  2004      47.04        2:18.58   
  Elsa Gustavsson  2005      40.33        2:58.91   
                     
11  Trollhättan Mix Lag 1  2005  Trollhättans Simsällskap            3:00.88   
  Wilma Andrée  2004      53.00        53.00   
  Rasmus Kristiansson  2004      47.27        1:40.27   
  Filip Klefsjö  2004      40.07        2:20.34   
  Anna Kis  2004      40.54        3:00.88   
                     
Karlsborg Mix  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner