2020-01-29   23:05:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Yards

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Speedo Yards 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 2, 100y Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    26.90        56.14   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    28.13        58.19   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    28.60        1:00.05   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    30.36        1:03.03   
Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    31.87        1:09.71   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    33.76        1:10.92   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    34.23        1:11.50   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    34.83        1:14.09   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    34.84        1:16.22   
10  Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap    37.00        1:18.66   
11  Einar Fransson  2006  Hvetlanda Simsällskap    37.69        1:19.50   
12  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    37.20        1:20.35   
13  Max Thomassen  2008  Jönköpings Simsällskap    39.36        1:25.87   
14  Jakob Kramer  2007  Jönköpings Simsällskap    41.37        1:25.94   
15  Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    39.93        1:27.02   
16  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap    41.79        1:28.51   
17  Joel Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap    41.60        1:29.55   
18  Vilgot Westman  2006  Jönköpings Simsällskap    42.49        1:32.48   
                     
 
Gren 2, 100y Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    24.51        51.25   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    25.51        52.34   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    25.37        53.47   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    26.23        54.13   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    26.37        54.53   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    26.77        56.31   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    27.32        57.20   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    28.31        57.44   
David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    28.25        59.62   
10  Linus Ericksson  2004  Ölands Simklubb    29.16        1:01.00   
11  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    29.66        1:02.10   
12  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    30.16        1:02.82   
13  Alexander Eriksson  2004  Kalmar Simsällskap    30.13        1:04.65   
14  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    32.25        1:07.80   
15  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    32.98        1:08.81   
16  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    32.89        1:09.01   
17  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    32.15        1:10.46   
18  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap    35.69        1:16.01   
19  Malte Seestrand  2003  Jönköpings Simsällskap    41.12        1:27.12   
                     
 
Gren 2, 100y Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    23.08        48.82   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    24.14        49.86   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    23.97        50.05   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    24.27        50.27   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    24.34        50.41   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    24.50        51.04   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    24.57        51.74   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    24.93        51.98   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    25.03        52.31   
10  Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    24.62        52.33   
11  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    24.54        52.35   
12  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    25.17        52.40   
13  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    25.46        52.99   
14  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    25.31        53.38   
15  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    25.72        53.39   
16  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    25.60        54.32   
17  Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    26.06        54.65   
18  William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    26.04        54.98   
19  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    26.29        54.99   
20  Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    25.93        55.12   
21  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    26.56        55.23   
22  Aaron O´malley  2002  Spårvägen Simförening    26.71        55.36   
23  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    27.41        57.89   
24  William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    27.82        58.45   
25  Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    27.70        58.78   
26  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    28.78        59.59   
27  Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    30.98        1:05.06   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100y Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dan Lester  1990  Lawton Swim Club    21.92        45.40   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    22.20        46.92   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    22.56        46.94   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    22.17        46.97   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    22.44        47.08   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    23.27        47.34   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    22.78        47.51   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    23.29        47.87   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    22.98        48.22   
10  Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    23.50        48.48   
11  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    23.59        48.49   
12  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    23.20        48.64   
13  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    23.07        48.73   
14  Anton Steindl  2000  Jönköpings Simsällskap    23.03        48.79   
15  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    23.28        49.09   
16  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    23.40        49.12   
17  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    23.94        49.29   
18  Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS    23.59        49.38   
19  Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    23.61        49.52   
20  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    23.70        49.75   
21  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    23.94        49.79   
22  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    23.71        50.06   
23  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    23.92        50.33   
24  Victor Halldén  2000  Täby Sim    24.14        50.49   
25  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    23.93        50.59   
26  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    24.57        50.71   
27  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    24.42        50.86   
27  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    24.40        50.86   
29  Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap    24.56        51.13   
30  Erik Boos  1999  Simklubben Triton    24.31        51.16   
31  Johan Bergwall  1999  Jönköpings Simsällskap    24.37        51.23   
32  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    24.44        51.30   
33  Tobias Josefsson  1997  Uddevalla Sim    24.55        51.96   
34  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    25.06        52.03   
35  Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    24.95        52.13   
36  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    24.59        52.22   
36  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    25.04        52.22   
38  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    25.26        52.64   
39  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    25.39        52.96   
40  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    25.86        53.65   
41  Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap    25.57        53.73   
42  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    25.93        54.81   
43  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    27.60        59.94   
44  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    28.54        1:00.48   
45  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS    29.21        1:02.70   
46  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    30.34        1:03.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner