2020-07-12   09:09:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 1/10 Klockan 14.00 (Insim kl. 13.00

Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydpoolen Knatte Cup 2016    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  14:51   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 15, 50m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            42.65   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            43.88   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            43.92   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            44.80   
Evangelia Vlachou  2005  Södertörns Simsällskap            45.10   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            46.38   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            46.97   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            46.97   
Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            48.18   
10  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            48.22   
11  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            49.30   
12  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun            49.37   
13  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            49.77   
14  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening            50.04   
15  Melanie Blix Grimaldi  2005  Tyresö Simsällskap            50.78   
16  Lisa Danfelter  2005  Spårvägen Simförening            50.87   
17  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            51.13   
18  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            51.28   
19  Vera Tjäder  2005  Spårvägen Simförening            51.64   
20  Marit Seeliger  2005  Södertälje Simsällskap            51.80   
21  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            51.92   
22  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            52.28   
23  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            52.32   
24  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            52.43   
24  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            52.43   
26  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap            53.25   
27  Amanda Sundman  2005  Södertälje Simsällskap            53.63   
28  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            53.90   
29  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            55.03   
30  Felicia State  2005  Simklubben Neptun            55.54   
31  Lisa Knöös  2005  Simklubben Neptun            56.66   
32  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            57.25   
33  My Sundberg  2005  Väsby Simsällskap            58.79   
34  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap            1:03.61   
Aida Selassie  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Vera Stralje  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            36.78   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            37.08   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap            38.37   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap            38.50   
Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap            39.87   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            41.46   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            42.63   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            42.87   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            43.67   
10  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            43.92   
11  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            44.59   
12  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            45.65   
13  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            45.82   
14  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            46.27   
15  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            46.30   
16  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            46.64   
17  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap            47.11   
18  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            47.33   
19  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            47.56   
20  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun            47.85   
21  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            48.08   
22  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            48.84   
23  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            49.19   
24  Lea Sarlija  2004  Södertörns Simsällskap            49.20   
25  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap            49.47   
26  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap            49.51   
27  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            49.57   
28  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            50.13   
29  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            50.76   
30  Isabel Solomon  2004  Solna Sundbyberg SS 04            54.09   
Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Desiree Zhang  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Frida Atas  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner