2019-07-20   03:24:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 1/10 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydpoolen Knatte Cup 2016    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            39.20   
Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            40.63   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            41.12   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            41.59   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            41.94   
Elsa Svan  2007  Väsby Simsällskap            42.26   
Sofia Bang  2007  Simklubben Neptun            42.80   
Malva Lundberg  2007  Södertörns Simsällskap            44.09   
Frida Forsmark  2008  Simklubben Neptun            44.51   
10  Alicia Aalo  2007  Södertörns Simsällskap            44.87   
11  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            44.99   
12  Alicia Dahlberg  2007  Simklubben Neptun            45.81   
13  Ingrid Marinos  2007  Simklubben Neptun            46.98   
14  Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            47.15   
15  Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            47.51   
16  Simone Finetto Lindqvist  2007  Solna Sundbyberg SS 04            48.29   
17  Nadja Travar  2007  Södertörns Simsällskap            48.59   
18  Hedvig Nordström  2007  Södertörns Simsällskap            49.65   
19  Dahlia Heidarian  2008  Södertörns Simsällskap            49.72   
20  Adiyat Coles  2008  Södertörns Simsällskap            51.44   
21  Idun Nelin  2008  Simklubben Neptun            51.56   
22  Fanny Karls  2007  Väsby Simsällskap            52.05   
23  Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun            52.75   
24  Felicia Malmqvist  2008  Simklubben Neptun            52.87   
25  Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun            53.89   
26  Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap            54.18   
27  Stella Burman Kindgren  2008  Simklubben Neptun            54.45   
28  Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap            55.04   
29  Mathilda Wilsson  2007  Södertörns Simsällskap            55.31   
30  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            55.46   
31  Matilda Holmerin  2007  Södertälje Simsällskap            55.78   
32  Stella Ahlström  2007  Simklubben Neptun            55.97   
33  Gabriella Gavrilovic  2008  Södertörns Simsällskap            57.39   
34  Izabella State  2008  Simklubben Neptun            57.92   
35  Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening            57.94   
36  Alva Lindberg  2008  Ösmo Simsällskap            1:01.01   
37  Emelie Granhällen  2008  Spårvägen Simförening            1:02.15   
38  Alma Sandström  2007  Simklubben Neptun            1:02.70   
Irma Nerman  2007  Simklubben Neptun            DNS   
Delara Ronquist  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            33.35   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            34.44   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            36.27   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            36.87   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            37.00   
Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.99   
Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            38.05   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            38.07   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            38.08   
10  Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap            38.32   
11  Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            38.64   
12  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            39.36   
13  Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            39.45   
14  Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            39.50   
15  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            40.26   
16  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.32   
17  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            40.86   
18  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            40.90   
19  Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            40.92   
20  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            41.08   
21  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            41.78   
22  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            41.83   
23  Ella Renholm  2006  Väsby Simsällskap            42.37   
24  Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            42.40   
25  Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            42.43   
26  Emilia Mesipuu  2006  Ösmo Simsällskap            42.68   
27  Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            42.87   
28  Tuva Wiktor Jarefors  2006  Södertörns Simsällskap            42.96   
29  Astrid Öhlén  2006  Spårvägen Simförening            43.21   
30  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            44.04   
31  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.22   
32  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            45.43   
33  Vera Wijk  2006  Väsby Simsällskap            46.23   
34  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.21   
35  Lova Dellert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.61   
36  Ellen Broddvall  2006  Södertälje Simsällskap            47.64   
37  Lova Skalin  2006  Simklubben Neptun            48.05   
38  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap            48.21   
39  Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun            48.57   
40  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            48.73   
41  Mira Nelin  2006  Simklubben Neptun            49.87   
42  Mila Ekfeldt  2006  Väsby Simsällskap            50.57   
43  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            52.43   
44  Tilde Reutman  2006  Spårvägen Simförening            52.48   
45  Adèle Maskåll Hallberg  2006  Simklubben Neptun            54.34   
46  Frida Loqvist  2006  Spårvägen Simförening            56.89   
47  Emma Goulet  2006  Spårvägen Simförening            1:00.41   
48  Anna Malmring  2006  Spårvägen Simförening            1:14.90   
Elsa Lundström  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner