2019-08-22   23:11:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaan Pärskeet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:58   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oona Sarlin  2006              17.78   
  Vanders  18.94                 
Janina Granberg  2006              17.88   
  Vanders                   
Anastasia Bayanov  2007              18.27   
  Stadin Delfiinit                   
Anita Mäkinen  2007              18.32   
  Vanders                   
Emmi Halonen  2006              18.49   
  Vanders  24.03                 
Rebekka Ritmala  2006              19.09   
  Vanders  21.12                 
Pinja Suominen  2006              19.30   
  Gladius Kirkkonummi                   
Pihla Westerdahl  2006              19.41   
  Vanders  21.60                 
Amanda Kortet  2006              19.45   
  Gladius Kirkkonummi  21.13                 
10  Fanny Vaenerberg  2007              19.52   
  Simmis Grani                   
11  Sofie Nauklér  2006              19.86   
  Simmis Grani                   
12  Iris Lahtinen  2006              19.95   
  Gladius Kirkkonummi                   
13  Jenna Levander  2006              23.53   
  Vanders                   
14  Minni Kinnunen  2006              24.43   
  Vanders                   
15  Rosaliina Kivijärvi  2006              27.15   
  Vanders                   
16  Sumedha Jha  2007              27.19   
  Vanders                   
17  Emma Lahti  2008              32.13   
  Vanders                   
Lada Belozjorova  2006              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
Maria Dremova  2007              DNS   
  Gladius Kirkkonummi                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Rissanen  2004              14.82   
  Vanders  15.07                 
Essi Ahvenainen  2005              15.44   
  Vanders  18.27                 
Ella Vilenius  2004              15.52   
  Vanders  16.16                 
Milla Strandberg  2005              15.96   
  Vanders  15.83                 
Gabriella Linna  2004              16.18   
  Vanders  17.30                 
Tatiana Sukhareva  2005              16.39   
  Vanders  16.85                 
Ada Oila  2005              17.38   
  Vanders  19.37                 
Kia Andreasen  2004              18.72   
  Simmis Grani                   
Lea Heinzmann  2004              19.29   
  Simmis Grani                   
10  Weera Taimela  2005              19.45   
  Gladius Kirkkonummi                   
11  Waula Taimela  2005              21.54   
  Gladius Kirkkonummi                   
12  Janika Hinkkanen  2005              22.52   
  Gladius Kirkkonummi                   
13  Indira Isaksson  2005              26.12   
  Vanders                   
Iiris Virtanen  2004              DNS   
  Simmis Grani                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liia Louhikoski  2001              14.28   
  Vanders  14.55                 
Ciia Korkeamäki  2001              14.98   
  Vanders  15.16                 
Noona Rantanen  2002              15.15   
  Vanders  14.79                 
Gloria Rajenko  2003              15.84   
  Stadin Delfiinit                   
Nea Hirvelä  2003              28.85   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:58 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:20   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006              15.72   
  Vanders  17.13                 
Veeti Salminen  2006              16.26   
  Someron Esa                   
Aleksandr Vysotskiy  2006              16.69   
  Stadin Delfiinit                   
Mikael Böckerman  2006              18.64   
  Gladius Kirkkonummi  18.84                 
Teemu Heinzmann  2007              18.87   
  Simmis Grani                   
André Salmi  2006              19.05   
  Simmis Grani  20.38                 
Otto Harju  2008              20.41   
  Vanders                   
Niko Antman  2006              20.42   
  Gladius Kirkkonummi  22.00                 
Timur Smaglii  2006              23.37   
  Vanders                   
10  Axu Ali Ahmad  2006              25.37   
  Vanders                   
Kaspian Parviainen  2006              DNS   
  Vanders  24.65                 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samu Virtanen  2004              15.82   
  Swimming Jyväskylä  16.97                 
Henri Kyber  2004              17.21   
  Vanders                   
Niilo Aleksi Olavi Haverinen  2005              17.62   
  Vanders                   
Milo Lauronen  2004              17.92   
  Vanders  21.59                 
Maddox Pilli  2005              18.28   
  Stadin Delfiinit                   
Ishan Malu  2004              18.82   
  Vanders  20.44                 
Julius Jakko Oskari Seppinen  2004              19.55   
  Vanders                   
Joonatan Lipiäinen  2005              20.77   
  Vanders                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000              11.48   
  ORCA Helsinki                   
Elias Kukkonen  2002              12.27   
  ORCA Helsinki                   
Georgy Babenov  2000              12.27   
  ORCA Helsinki                   
Matias Hjelm  2002              12.47   
  Vanders  13.11                 
Ruslan Panschin  2001              12.47   
  ORCA Helsinki                   
Mikko Arponen  1980              12.69   
  Vanders                   
Kasper Envalds  2001              12.88   
  Vanders  14.01                 
Markus Ridal  2003              13.39   
  Heinolan Isku  13.87                 
Eemeli Nylund  2003              14.59   
  Heinolan Isku  15.16                 
10  Lauri Karhu  2003              15.80   
  Vanders  16.92                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:20 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:45   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Louhikoski  2004    386  33.14        1:14.97   
  Vanders  1:09.32                 
                     
Iida Vesa  2005    164  44.50        1:39.58   
  ORCA Helsinki  1:39.40                 
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Louhikoski  2002    440  31.67        1:11.76   
  Vanders  1:06.80                 
                     
Sara Virtanen  2002    388  34.16        1:14.84   
  Swimming Jyväskylä  1:12.57                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    337  35.37        1:18.42   
  ORCA Helsinki  1:15.49                 
                     
Viivi Vaajanen  2002    336  35.72        1:18.54   
  ORCA Helsinki  1:17.74                 
                     
Ella Haravuori  2002    335  35.36        1:18.56   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.67                 
                     
Nicole Sundell  2003    291  37.47        1:22.37   
  ORCA Helsinki  1:19.92                 
                     
Aino Paju  2003    267  37.21        1:24.71   
  Vanders  1:15.05                 
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jade Pönni  1997    455  32.89        1:10.96   
  Octopus Lohja                   
                     
Mariel Mylly  2001    387  34.53        1:14.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Meri Ojala  2000    328  35.63        1:19.15   
  Helsingin Uimarit  1:16.60                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:45 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Filippovits  2002    413  30.27        1:05.03   
  ORCA Helsinki  1:06.47                 
                     
Kalle Mäkinen  2002    329  30.95        1:10.10   
  Vanders  1:07.83                 
                     
Matias Ola  2002    256  34.33        1:16.21   
  ORCA Helsinki  1:14.61                 
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    598  26.54        57.47   
  Vanders  57.78                 
                     
Ville Lindfors  1976    404  29.78        1:05.48   
  Vanders  1:04.47                 
                     
Jussi Koivisto  1979    315  32.36        1:11.15   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:58   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anastasia Bayanov  2007    168          46.45   
  Stadin Delfiinit                   
Milla Kiviranta  2006    153          47.90   
  Vanders  46.29                 
Emmi Halonen  2006    147          48.62   
  Vanders  50.84                 
Janina Granberg  2006    140          49.42   
  Vanders  50.53                 
Teela Saarentaus  2007    133          50.17   
  Helsingin Uimarit  53.71                 
Oona Sarlin  2006    129          50.68   
  Vanders  50.16                 
Pihla Westerdahl  2006    126          51.18   
  Vanders  50.00                 
Fanny Vaenerberg  2007    125          51.30   
  Simmis Grani  52.08                 
Veera Oila  2007    125          51.32   
  Vanders  57.88                 
10  Sofie Nauklér  2006    121          51.79   
  Simmis Grani                   
11  Pinja Suominen  2006    121          51.85   
  Gladius Kirkkonummi  53.79                 
12  Amanda Kortet  2006    117          52.38   
  Gladius Kirkkonummi  50.71                 
13  Iida Tawast  2007    111          53.31   
  Simmis Grani  53.61                 
14  Lumi Öller  2006    105          54.34   
  Helsingin Uimarit  58.15                 
15  Iris Lahtinen  2006    88          57.60   
  Gladius Kirkkonummi                   
16  Selma Korhonen  2006    78          1:00.03   
  Helsingin Uimarit  1:00.04                 
Iiris Lehtonen  2006              DNS   
  Helsingin Uimarit  59.67                 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Mäkinen  2005    248          40.82   
  Helsingin Uimarit  46.72                 
Sofia Kraptsak  2005    228          42.01   
  ORCA Helsinki  42.73                 
Rauha Heikkinen  2005    197          44.10   
  Helsingin Uimarit  43.47                 
Siiri Vesanen  2004    190          44.64   
  Vanders                   
Aamu Ahola  2005    185          44.98   
  Helsingin Uimarit  51.51                 
Weera Taimela  2005    104          54.52   
  Gladius Kirkkonummi  56.77                 
Hilla Kuitunen  2005    102          54.89   
  Helsingin Uimarit  59.60                 
Waula Taimela  2005    82          58.86   
  Gladius Kirkkonummi  58.72                 
Janika Hinkkanen  2005              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    400          34.82   
  Vanders  36.42                 
Aino Paju  2003    333          37.00   
  Vanders  41.85                 
Ella Pitkäkangas  2003    296          38.48   
  Vanders  40.08                 
Ellen Strandberg  2002    288          38.84   
  Vanders  38.85                 
Gloria Rajenko  2003              DSQ   
  Stadin Delfiinit  40.91                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Haltia  1999    462          33.20   
  Vanders                   
Ciia Korkeamäki  2001    420          34.26   
  Vanders  34.55                 
Anu Ilander  1968    402          34.77   
  Helsingfors Simsällskap  34.79                 
Marie Tuominen  2000    395          34.97   
  Vanders  35.80                 
Jasmin Vacker  1999    328          37.22   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:58 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:13   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Niemi  2006    139          42.80   
  Helsingin Uimarit  44.05                 
Aleksandr Logvin  2006    136          43.14   
  Vanders  44.92                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    133          43.53   
  Stadin Delfiinit  44.16                 
Mikael Böckerman  2006    91          49.29   
  Gladius Kirkkonummi  48.86                 
André Salmi  2006    88          49.90   
  Simmis Grani  53.79                 
Alessandro Leon Lerario  2006    60          56.67   
  Helsingin Uimarit  56.83                 
Teemu Heinzmann  2007    55          58.16   
  Simmis Grani  1:03.24                 
Niko Antman  2006    54          58.59   
  Gladius Kirkkonummi  57.63                 
Kaspian Parviainen  2006              DNS   
  Vanders                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miska Sarkkinen  2005    156          41.22   
  Helsingin Uimarit  43.46                 
Davin Lindholm  2004    146          42.19   
  Helsingin Uimarit  42.65                 
Kalle Tonttila  2004    133          43.52   
  Helsingin Uimarit  43.03                 
Ishan Malu  2004    103          47.35   
  Vanders  48.37                 
Maddox Pilli  2005    95          48.58   
  Stadin Delfiinit  51.87                 
Henri Kyber  2004    91          49.25   
  Vanders  49.68                 
Mikael Repo  2005    86          50.15   
  Helsingin Uimarit  51.44                 
Joonatan Lipiäinen  2005    82          50.96   
  Vanders                   
Julius Jakko Oskari Seppinen  2004    77          52.19   
  Vanders                   
10  Niilo Aleksi Olavi Haverinen  2005    74          52.86   
  Vanders                   
Aapo Ahlroos  2004              DNS   
  Vanders  47.10                 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kukkonen  2002    382          30.61   
  ORCA Helsinki  30.99                 
Matias Hjelm  2002    341          31.78   
  Vanders  31.64                 
Veikka Saren  2002    289          33.58   
  Someron Esa  34.24                 
Elias Rajala  2002    238          35.85   
  Vanders  37.17                 
Leo Kallionpää  2002    216          37.00   
  Vanders  38.69                 
Elias Kallonen  2003    190          38.62   
  Vanders  39.35                 
Samuli Penttilä  2002    179          39.42   
  ORCA Helsinki  41.48                 
Joona Lehtonen  2003    152          41.61   
  Vanders  47.63                 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Junninen  1995    520          27.63   
  Vanders  28.24                 
Anssi Hätälä  1994    377          30.75   
  Oulun Uinti 1906                   
Mikko Arponen  1980    371          30.92   
  Vanders  29.86                 
Oliver Tarkkanen  1995    363          31.13   
  Vanders                   
Ruslan Panschin  2001    362          31.15   
  ORCA Helsinki  31.01                 
Kasper Envalds  2001    345          31.68   
  Vanders  37.61                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:13 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:15   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    526  1:08.61  2:22.28  3:37.12    4:50.38   
  Helsingfors Simsällskap  4:50.32                 
                     
Veera Säämänen  2004    476  1:10.11  2:27.82  3:45.14    5:00.19   
  Helsingfors Simsällskap  5:00.98                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    455  1:11.86  2:29.12  3:47.69    5:04.91   
  Helsingfors Simsällskap  5:03.17                 
                     
Aamu Änkilä  2004    422  1:12.62  2:32.95  3:53.95    5:12.43   
  Helsingfors Simsällskap  5:04.35                 
                     
Nicole Sundell  2003    378  1:17.58  2:40.07  4:02.59    5:24.27   
  ORCA Helsinki  5:42.99                 
                     
Noona Rantanen  2002    359  1:15.54  2:39.94  4:04.75    5:29.89   
  Vanders  5:23.78                 
                     
Aada Rissanen  2004    356  1:16.34  2:42.40  4:08.07    5:30.66   
  Vanders  5:15.14                 
                     
Ella Vilenius  2004    235  1:23.15  3:01.18  4:42.33    6:19.83   
  Vanders  6:29.72                 
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    218  1:26.59  3:07.48  4:50.05    6:29.28   
  ORCA Helsinki  6:42.43                 
                     
10  Emmi Nieminen  2006    194  1:28.83  3:13.69  5:01.17    6:44.85   
  Vanders                   
                     
11  Helmi Räsänen  2006    192  1:34.97  3:18.66  5:03.10    6:46.40   
  Simmis Grani                   
                     
Meri Karttunen  2002              DNS   
  Vanders  5:21.06                 
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Kanerva  2000    473  1:10.40  2:27.24  3:44.31    5:00.84   
  Simmis Wanda  4:56.33                 
                     
Toini Kempinen  1999    456  1:08.42  2:24.83  3:44.84    5:04.63   
  ORCA Helsinki  4:53.37                 
                     
Meri Ojala  2000    417  1:13.32  2:33.47  3:53.51    5:13.74   
  Helsingin Uimarit  5:22.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:15 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Filippovits  2002    372  1:08.49  2:24.16  3:41.40    4:55.02   
  ORCA Helsinki  4:52.76                 
                     
Veikka Saren  2002    366  1:10.51  2:26.76  3:42.68    4:56.61   
  Someron Esa                   
                     
Lauri Manninen  2003    235  1:18.58  2:47.84  4:15.98    5:43.50   
  Vanders  5:49.26                 
                     
Jesse Lintusalo  2004    195  1:19.77  2:48.44  4:18.30    6:05.60   
  Vanders  5:48.75                 
                     
Aapo Ahlroos  2004              DNS   
  Vanders  5:55.60                 
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Georgy Babenov  2000    482  1:02.67  2:12.75  3:23.62    4:30.64   
  ORCA Helsinki  4:31.94                 
                     
Alexey Belfer  2000    383  1:04.09  2:17.73  3:34.87    4:52.19   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:03 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:15   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Vihola  2005    383  33.98        1:10.07   
  Helsingin Uimarit  1:12.40                 
                     
Tilla Saarentaus  2005    356  35.16        1:11.77   
  Helsingin Uimarit  1:14.00                 
                     
Melissa Miettinen  2005    350  33.99        1:12.20   
  Helsingin Uimarit  1:15.53                 
                     
Milla Strandberg  2005    311  35.57        1:15.14   
  Vanders  1:15.74                 
                     
Tatiana Sukhareva  2005    280  36.89        1:17.77   
  Vanders  1:19.11                 
                     
Gabriella Linna  2004    256  37.27        1:20.17   
  Vanders  1:18.43                 
                     
Rauha Heikkinen  2005    247  38.43        1:21.07   
  Helsingin Uimarit  1:21.85                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    239  38.35        1:21.93   
  Vanders  1:22.96                 
                     
Kaisa Mäkinen  2005    236  38.82        1:22.28   
  Helsingin Uimarit  1:22.01                 
                     
10  Iina Rissanen  2005    226  39.42        1:23.48   
  Vanders  1:21.83                 
                     
11  Milla Kiviranta  2006    225  39.49        1:23.58   
  Vanders  1:27.71                 
                     
12  Silja Eloranta  2004    219  37.62        1:24.45   
  Vanders                   
                     
13  Siiri Vesanen  2004    207  39.78        1:25.93   
  Vanders  1:33.05                 
                     
14  Sofia Kraptsak  2005    206  40.26        1:26.07   
  ORCA Helsinki  1:28.14                 
                     
15  Ada Oila  2005    206  40.47        1:26.14   
  Vanders  1:26.75                 
                     
16  Hilla Wiemers  2005    200  41.83        1:26.96   
  ORCA Helsinki  1:25.14                 
                     
17  Siiri Hintikka  2004    191  41.96        1:28.40   
  ORCA Helsinki  1:27.24                 
                     
18  Kia Andreasen  2004    177  44.79        1:30.56   
  Simmis Grani  1:31.46                 
                     
19  Lea Heinzmann  2004    173  44.37        1:31.20   
  Simmis Grani  1:33.71                 
                     
20  Hilla Kuitunen  2005    152  43.92        1:35.23   
  Helsingin Uimarit  1:39.98                 
                     
21  Aamu Ahola  2005    147  44.00        1:36.30   
  Helsingin Uimarit                   
                     
22  Amanda Kortet  2006    138  46.78        1:38.48   
  Gladius Kirkkonummi  1:35.45                 
                     
23  Iida Tawast  2007    132  46.35        1:39.78   
  Simmis Grani                   
                     
24  Lumi Öller  2006    128  47.12        1:40.79   
  Helsingin Uimarit  1:46.90                 
                     
25  Jessica Åström  2006    124  49.46        1:41.99   
  ORCA Helsinki  1:50.66                 
                     
26  Selma Korhonen  2006    122  47.53        1:42.63   
  Helsingin Uimarit  1:43.28                 
                     
27  Pinja Suominen  2006    117  47.69        1:43.88   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.48                 
                     
28  Teela Saarentaus  2007    117  49.21        1:43.98   
  Helsingin Uimarit  1:40.59                 
                     
29  Weera Taimela  2005    113  48.71        1:45.01   
  Gladius Kirkkonummi  1:43.59                 
                     
30  Waula Taimela  2005    81  55.89        1:57.60   
  Gladius Kirkkonummi  1:57.13                 
                     
31  Janika Hinkkanen  2005    76  52.17        2:00.05   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Iiris Lehtonen  2006              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:42.51                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    385  34.16        1:09.98   
  Vanders  1:13.38                 
                     
Julie Nikkilä  2003    362  34.01        1:11.42   
  Vanders  1:10.65                 
                     
Yasmin AIS  2003              DNS   
  ORCA Helsinki  1:17.74                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liia Louhikoski  2001    490  30.79        1:04.54   
  Vanders  1:03.50                 
                     
Ciia Korkeamäki  2001    417  32.64        1:08.10   
  Vanders  1:04.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:15 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:27   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Oksman  2004    233  35.02        1:12.99   
  Helsingin Uimarit  1:18.69                 
                     
Samu Virtanen  2004    203  36.54        1:16.35   
  Swimming Jyväskylä  1:17.39                 
                     
Antti Musikka  2005    203  35.60        1:16.38   
  Vanders  1:14.60                 
                     
Davin Lindholm  2004    201  36.42        1:16.70   
  Helsingin Uimarit  1:16.70                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    187  37.69        1:18.47   
  Helsingin Uimarit  1:18.24                 
                     
Veeti Salminen  2006    174  36.86        1:20.41   
  Someron Esa  1:22.45                 
                     
Kalle Tonttila  2004    169  38.30        1:21.19   
  Helsingin Uimarit  1:22.22                 
                     
Oskari Toivonen  2004    167  38.03        1:21.48   
  Vanders  1:24.48                 
                     
Lasse Niemi  2006    135  39.93        1:27.56   
  Helsingin Uimarit  1:22.87                 
                     
10  Mikael Böckerman  2006    118  45.61        1:31.49   
  Gladius Kirkkonummi  1:24.67                 
                     
11  Onni Rahkonen  2007    107  44.78        1:34.63   
  Simmis Grani  1:31.62                 
                     
12  Ahti Liimatainen  2005    98  43.50        1:37.16   
  Helsingin Uimarit                   
                     
13  Mikael Repo  2005    97  44.91        1:37.65   
  Helsingin Uimarit  1:39.33                 
                     
14  Nikita Shishinin  2006    86  47.61        1:41.48   
  ORCA Helsinki  1:37.91                 
                     
15  Niko Antman  2006    65  50.14        1:51.39   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.24                 
                     
16  Alessandro Leon Lerario  2006    59  53.83        1:55.39   
  Helsingin Uimarit  1:52.01                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kukkonen  2002    449  27.80        58.66   
  ORCA Helsinki  58.68                 
                     
Markus Ridal  2003    344  31.00        1:04.09   
  Heinolan Isku  1:00.52                 
                     
Kalle Kauppinen  2002    329  30.78        1:05.06   
  ORCA Helsinki  1:05.80                 
                     
Danila Shishinin  2002    323  31.29        1:05.49   
  ORCA Helsinki  1:03.43                 
                     
Emil Kärkkäinen  2002    312  31.29        1:06.25   
  ORCA Helsinki  1:07.27                 
                     
Leo Kallionpää  2002    279  32.33        1:08.77   
  Vanders  1:10.33                 
                     
Elias Rajala  2002    254  34.85        1:10.91   
  Vanders  1:13.34                 
                     
Elias Kallonen  2003    253  33.18        1:10.97   
  Vanders  1:12.05                 
                     
Lauri Manninen  2003    231  35.21        1:13.19   
  Vanders  1:11.90                 
                     
10  Eemeli Nylund  2003    226  34.97        1:13.75   
  Heinolan Isku  1:12.85                 
                     
11  Joona Lehtonen  2003    222  34.79        1:14.21   
  Vanders  1:15.50                 
                     
12  Lucas Tepponen  2003    219  34.71        1:14.45   
  Helsingin Uimarit  1:15.23                 
                     
13  Nikita Batluk  2003    184  37.03        1:18.93   
  ORCA Helsinki  1:22.06                 
                     
14  Samuli Penttilä  2002    167  37.45        1:21.47   
  ORCA Helsinki  1:20.94                 
                     
Lauri Karhu  2003              DSQ   
  Vanders  1:22.35                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Junninen  1995    620  25.53        52.68   
  Vanders  51.26                 
                     
Kasper Envalds  2001    426  28.48        59.68   
  Vanders  59.45                 
                     
Matias Vikman  2001    337  30.00        1:04.53   
  ORCA Helsinki  1:03.31                 
                     
Hannu Vilpponen  1991              DNS   
  Marjaniemen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:27 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Nieminen  2006    194          49.74   
  Vanders  49.71                 
Milla Kiviranta  2006    181          50.85   
  Vanders  48.51                 
Helmi Räsänen  2006    169          52.00   
  Simmis Grani  51.61                 
Jessica Åström  2006    144          54.86   
  ORCA Helsinki  53.91                 
Teela Saarentaus  2007    139          55.54   
  Helsingin Uimarit  57.04                 
Selma Korhonen  2006    136          55.94   
  Helsingin Uimarit  1:00.53                 
Janina Granberg  2006    135          56.01   
  Vanders  53.65                 
Amanda Kortet  2006    135          56.13   
  Gladius Kirkkonummi  53.95                 
Rebekka Ritmala  2006    131          56.60   
  Vanders  1:01.37                 
10  Pinja Suominen  2006    131          56.67   
  Gladius Kirkkonummi  55.00                 
11  Veera Oila  2007    131          56.68   
  Vanders  59.64                 
12  Lumi Öller  2006    126          57.41   
  Helsingin Uimarit  59.33                 
13  Iris Lahtinen  2006    112          59.73   
  Gladius Kirkkonummi                   
14  Emmi Halonen  2006    91          1:03.85   
  Vanders  1:12.15                 
15  Maria Dremova  2007    51          1:17.57   
  Gladius Kirkkonummi                   
Sofie Nauklér  2006              DSQ   
  Simmis Grani  54.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatiana Sukhareva  2005    233          46.79   
  Vanders  48.62                 
Siiri Vesanen  2004    167          52.23   
  Vanders  55.08                 
Ada Oila  2005    165          52.42   
  Vanders  52.09                 
Silja Eloranta  2004    161          52.89   
  Vanders  55.82                 
Aamu Ahola  2005    143          55.01   
  Helsingin Uimarit                   
Waula Taimela  2005    82          1:06.16   
  Gladius Kirkkonummi  1:03.23                 
Janika Hinkkanen  2005    77          1:07.52   
  Gladius Kirkkonummi                   
Weera Taimela  2005    58          1:14.16   
  Gladius Kirkkonummi  1:18.22                 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Gloria Rajenko  2003    291          43.42   
  Stadin Delfiinit  43.85                 
Ellen Strandberg  2002    270          44.51   
  Vanders  43.61                 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jade Pönni  1997    474          36.93   
  Octopus Lohja                   
Anu Ilander  1968    444          37.73   
  Helsingfors Simsällskap  36.56                 
Jasmin Vacker  1999    374          39.97   
  Vanders  38.84                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:35 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006    173          45.27   
  Vanders  47.09                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    165          46.03   
  Stadin Delfiinit  47.58                 
Veeti Salminen  2006    157          46.72   
  Someron Esa  47.32                 
Lasse Niemi  2006    138          48.78   
  Helsingin Uimarit  47.54                 
Nikita Shishinin  2006    82          58.10   
  ORCA Helsinki  56.59                 
Mikael Böckerman  2006    78          59.02   
  Gladius Kirkkonummi  56.96                 
Alessandro Leon Lerario  2006    76          59.50   
  Helsingin Uimarit  59.81                 
Niko Antman  2006              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  54.75                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ahti Liimatainen  2005    110          52.64   
  Helsingin Uimarit                   
Maddox Pilli  2005    96          55.07   
  Stadin Delfiinit  53.23                 
Henri Kyber  2004    90          56.32   
  Vanders  1:04.49                 
Milo Lauronen  2004    76          59.42   
  Vanders  1:05.23                 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Rajala  2002    171          45.43   
  Vanders  46.25                 
Lauri Karhu  2003    159          46.55   
  Vanders  48.13                 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    545          30.91   
  Vanders  31.20                 
Oliver Tarkkanen  1995    535          31.09   
  Vanders                   
Anssi Hätälä  1994    485          32.13   
  Oulun Uinti 1906                   
Matias Blomfelt  2000    359          35.50   
  Helsingin Uimarit  37.73                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Louhikoski  2004    408  34.01        1:16.38   
  Vanders                   
                     
Aada Rissanen  2004    346  36.37        1:20.71   
  Vanders                   
                     
Nelli Vihola  2005    285  41.30        1:26.06   
  Helsingin Uimarit  1:32.95                 
                     
Milla Strandberg  2005    272  43.28        1:27.39   
  Vanders  1:30.63                 
                     
Iida Vesa  2005    224  42.50        1:33.22   
  ORCA Helsinki  1:48.28                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    223  41.89        1:33.43   
  Vanders                   
                     
Rauha Heikkinen  2005    218  44.24        1:34.13   
  Helsingin Uimarit  1:41.50                 
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    212  42.35        1:34.94   
  ORCA Helsinki  1:44.34                 
                     
Kaisa Mäkinen  2005    211  43.63        1:35.09   
  Helsingin Uimarit  1:41.87                 
                     
10  Ella Vilenius  2004    199  44.18        1:37.04   
  Vanders                   
                     
11  Hilla Wiemers  2005    190  47.97        1:38.50   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Siiri Hintikka  2004    189  48.41        1:38.71   
  ORCA Helsinki                   
                     
13  Sofia Kraptsak  2005    185  45.40        1:39.40   
  ORCA Helsinki                   
                     
14  Iina Rissanen  2005    173  46.63        1:41.51   
  Vanders                   
                     
15  Hilla Kuitunen  2005    120  55.30        1:54.68   
  Helsingin Uimarit  1:56.30                 
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Louhikoski  2002    461  33.14        1:13.33   
  Vanders                   
                     
Vera Vartiainen  2002    459  34.40        1:13.43   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aino Paju  2003    399  36.17        1:16.96   
  Vanders  1:22.47                 
                     
Vilja Grundström  2003    384  35.81        1:17.90   
  Vanders                   
                     
Lotta Lehtoila  2003    369  35.45        1:18.98   
  ORCA Helsinki  1:30.89                 
                     
Viivi Vaajanen  2002    348  38.15        1:20.54   
  ORCA Helsinki  1:18.55                 
                     
Noona Rantanen  2002    332  37.37        1:21.81   
  Vanders                   
                     
Ella Pitkäkangas  2003    274  40.69        1:27.23   
  Vanders                   
                     
Yasmin AIS  2003              DNS   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toini Kempinen  1999    481  33.58        1:12.28   
  ORCA Helsinki  1:14.14                 
                     
Meri Ojala  2000    376  37.02        1:18.48   
  Helsingin Uimarit  1:20.42                 
                     
Ciia Korkeamäki  2001    364  36.26        1:19.34   
  Vanders                   
                     
Lotta Luoma  1990    281  39.10        1:26.49   
  Vanders  1:23.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Musikka  2005    190  39.60        1:28.01   
  Vanders  1:33.76                 
                     
Davin Lindholm  2004    188  42.12        1:28.36   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Jesse Lintusalo  2004    187  41.31        1:28.49   
  Vanders  1:28.83                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    166  42.80        1:32.05   
  Helsingin Uimarit  1:42.55                 
                     
Oskari Toivonen  2004    148  45.23        1:35.58   
  Vanders  1:41.00                 
                     
Kalle Tonttila  2004    145  43.39        1:36.41   
  Helsingin Uimarit  1:40.02                 
                     
Onni Rahkonen  2007    107  48.72        1:46.52   
  Simmis Grani  1:55.46                 
                     
 
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002    448  31.80        1:06.18   
  Vanders  1:15.71                 
                     
Danila Shishinin  2002    280  36.45        1:17.35   
  ORCA Helsinki                   
                     
Kalle Kauppinen  2002    269  35.66        1:18.41   
  ORCA Helsinki  1:28.42                 
                     
Leo Kallionpää  2002    252  36.67        1:20.17   
  Vanders                   
                     
Joona Lehtonen  2003    214  41.05        1:24.66   
  Vanders                   
                     
Lauri Manninen  2003    189  41.49        1:28.26   
  Vanders                   
                     
Nikita Batluk  2003    164  43.41        1:32.51   
  ORCA Helsinki                   
                     
Samuli Penttilä  2002    134  42.88        1:38.93   
  ORCA Helsinki  1:50.30                 
                     
Kalle Mäkinen  2002              DNS   
  Vanders                   
                     
 
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    386  30.91        1:09.55   
  ORCA Helsinki                   
                     
Ruslan Panschin  2001    342  32.01        1:12.39   
  ORCA Helsinki  1:19.15                 
                     
Matias Vikman  2001    266  38.77        1:18.73   
  ORCA Helsinki  1:25.77                 
                     
Hannu Vilpponen  1991              DNS   
  Marjaniemen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:58 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:04   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 15, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Nieminen  2006              21.51   
  Vanders                   
Janina Granberg  2006              22.11   
  Vanders                   
Emmi Halonen  2006              22.12   
  Vanders                   
Oona Sarlin  2006              22.35   
  Vanders                   
Rebekka Ritmala  2006              22.69   
  Vanders                   
Helmi Räsänen  2006              23.16   
  Simmis Grani                   
Pihla Westerdahl  2006              23.91   
  Vanders  26.39                 
Veera Oila  2007              24.31   
  Vanders                   
 
Laji 15, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Louhikoski  2004              15.83   
  Vanders                   
Kia Andreasen  2004              23.58   
  Simmis Grani                   
 
Laji 15, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ciia Korkeamäki  2001              16.88   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:04 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:11   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 16, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006              19.98   
  Vanders                   
Veeti Salminen  2006              21.55   
  Someron Esa                   
Onni Rahkonen  2007              22.42   
  Simmis Grani                   
Kaspian Parviainen  2006              DNS   
  Vanders                   
 
Laji 16, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ishan Malu  2004              21.63   
  Vanders                   
Joonatan Lipiäinen  2005              23.13   
  Vanders                   
Milo Lauronen  2004              23.21   
  Vanders                   
Niilo Aleksi Olavi Haverinen  2005              23.75   
  Vanders                   
Julius Jakko Oskari Seppinen  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 16, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Arponen  1980              19.30   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:11 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Melissa Miettinen  2005    290  43.98        1:34.20   
  Helsingin Uimarit  1:32.52                 
                     
Tilla Saarentaus  2005    240  47.82        1:40.23   
  Helsingin Uimarit  1:40.28                 
                     
Tatiana Sukhareva  2005    217  48.68        1:43.69   
  Vanders  1:46.59                 
                     
Emmi Nieminen  2006    199  50.93        1:46.64   
  Vanders  2:03.59                 
                     
Venla Hauska  2004    199  50.68        1:46.72   
  Järvenpään Uintiklubi  1:58.41                 
                     
Gabriella Linna  2004    189  50.58        1:48.53   
  Vanders  1:52.10                 
                     
Milla Kiviranta  2006    176  53.03        1:51.11   
  Vanders  1:46.23                 
                     
Ada Oila  2005    176  52.23        1:51.20   
  Vanders  1:49.96                 
                     
Emmi Moilanen  2004    167  53.12        1:53.05   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Verna Haravuori  2004    145  55.82        1:58.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Emma-Lotta Ahola  2005    140  57.20        1:59.99   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Silja Eloranta  2004    132  55.23        2:02.34   
  Vanders  2:03.59                 
                     
13  Mikaela Välläri  2004    117  58.90        2:07.20   
  Simmis Grani                   
                     
14  Hedda-Liina Honkaniemi  2006    117  1:01.59        2:07.27   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ella Vilenius  2004              DSQ   
  Vanders  1:47.08                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Milla Strandberg  2005              DSQ   
  Vanders  1:31.63                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuisku Grundström  2002    457  38.32        1:20.91   
  Vanders  1:20.85                 
                     
Viivi Vaajanen  2002    384  40.27        1:25.75   
  ORCA Helsinki  1:25.98                 
                     
Vilja Grundström  2003    366  41.12        1:27.11   
  Vanders  1:30.20                 
                     
Aino Paju  2003    320  42.85        1:31.14   
  Vanders  1:25.18                 
                     
Nicole Sundell  2003    320  43.28        1:31.14   
  ORCA Helsinki  1:29.89                 
                     
Ella Pitkäkangas  2003    232  48.12        1:41.44   
  Vanders  1:49.24                 
                     
Beatriz Coloma Vanhala  2003    173  52.22        1:51.73   
  Helsingin Uimarit  1:53.35                 
                     
Alisa Hänninen  2003    162  55.02        1:54.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liia Louhikoski  2001    373  39.91        1:26.61   
  Vanders  1:24.02                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:29   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Musikka  2005    176  46.07        1:39.10   
  Vanders  1:40.09                 
                     
Leo Oksman  2004    156  48.66        1:43.24   
  Helsingin Uimarit  1:42.57                 
                     
Oskari Toivonen  2004    148  50.59        1:45.08   
  Vanders  1:44.80                 
                     
Paulus Sarre  2004    125  53.15        1:51.16   
  Helsingin Uimarit  1:50.74                 
                     
Aapo Ahlroos  2004              DNS   
  Vanders  2:05.40                 
                     
Veikko Finnilä  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002    448  34.78        1:12.65   
  Vanders  1:11.27                 
                     
Veikka Saren  2002    313  38.85        1:21.90   
  Someron Esa  1:21.76                 
                     
Matias Ola  2002    285  40.39        1:24.47   
  ORCA Helsinki  1:24.57                 
                     
Kirill Karppi  2002    244  41.81        1:28.97   
  Helsingin Uimarit  1:32.47                 
                     
Lucas Tepponen  2003    213  43.27        1:33.03   
  Helsingin Uimarit  1:33.47                 
                     
Joona Lehtonen  2003    205  44.19        1:34.26   
  Vanders  1:30.35                 
                     
Nikita Batluk  2003    182  44.70        1:38.11   
  ORCA Helsinki  1:39.72                 
                     
Eemeli Nylund  2003    173  45.47        1:39.78   
  Heinolan Isku  1:43.48                 
                     
Verneri Hauska  2003    151  50.22        1:44.30   
  Järvenpään Uintiklubi  1:55.07                 
                     
10  Aleksei Karhi  2003    104  52.86        1:57.95   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Junninen  1995    668  30.42        1:03.61   
  Vanders  1:04.06                 
                     
Erik Nurmi  2001    595  31.48        1:06.09   
  Vanders  1:06.29                 
                     
Ville Lindfors  1976    435  33.78        1:13.34   
  Vanders                   
                     
Matias Blomfelt  2000    350  36.34        1:18.87   
  Helsingin Uimarit  1:19.45                 
                     
Rune Pedersen  1977    319  37.65        1:21.34   
  Vanders  1:22.31                 
                     
Rasmus Sarre  2001    252  41.06        1:27.95   
  Helsingin Uimarit  1:29.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:29 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:35   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Granberg  2006    191          40.35   
  Vanders  55.79                 
Helmi Räsänen  2006    182          40.94   
  Simmis Grani  44.09                 
Oona Sarlin  2006    170          41.89   
  Vanders  43.69                 
Veera Oila  2007    155          43.26   
  Vanders  46.00                 
Rebekka Ritmala  2006    151          43.58   
  Vanders  43.04                 
Emmi Halonen  2006    130          45.76   
  Vanders  48.31                 
Hedda-Liina Honkaniemi  2006    124          46.56   
  Järvenpään Uintiklubi  44.55                 
Pihla Westerdahl  2006    106          49.09   
  Vanders  46.22                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Rissanen  2005    229          37.95   
  Vanders  36.37                 
Siiri Vesanen  2004    217          38.67   
  Vanders  38.42                 
Venla Hauska  2004    216          38.69   
  Järvenpään Uintiklubi  39.91                 
Verna Haravuori  2004    196          39.96   
  Järvenpään Uintiklubi  38.24                 
Emmi Moilanen  2004    176          41.44   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Emma-Lotta Ahola  2005    174          41.59   
  Järvenpään Uintiklubi  40.27                 
Mikaela Välläri  2004    170          41.88   
  Simmis Grani                   
Kia Andreasen  2004    162          42.58   
  Simmis Grani  40.64                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vera Vartiainen  2002    543          28.47   
  Järvenpään Uintiklubi  28.16                 
Lilli Louhikoski  2002    490          29.47   
  Vanders  28.11                 
Lotta Lehtoila  2003    418          31.08   
  ORCA Helsinki  30.89                 
Ellen Strandberg  2002    314          34.17   
  Vanders  33.42                 
Anni Seppälä  2003    292          35.00   
  Helsingin Uimarit                   
Ella Parviainen  2003    248          36.97   
  Helsingin Uimarit  36.63                 
Muska Liesaho  2003    246          37.09   
  Helsingin Uimarit                   
Beatriz Coloma Vanhala  2003    225          38.20   
  Helsingin Uimarit                   
Alisa Hänninen  2003    213          38.89   
  Järvenpään Uintiklubi  42.60                 
10  Kamilla Virtanen  2002    162          42.62   
  Helsingin Uimarit  43.12                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Saarela  2001    595          27.62   
  Järvenpään Uintiklubi  27.68                 
Saara Vesa  1999    508          29.12   
  ORCA Helsinki  28.42                 
Mariel Mylly  2001    466          29.97   
  Järvenpään Uintiklubi  30.18                 
Maarit Venesmäki  1969    464          30.00   
  Tuusulan Uimaseura  29.10                 
Jasmin Vacker  1999    433          30.71   
  Vanders  30.11                 
Marie Tuominen  2000    433          30.71   
  Vanders  30.46                 
Ciia Korkeamäki  2001    405          31.41   
  Vanders  30.14                 
Jenni Saarelainen  1976    389          31.82   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sara Pakarinen  2001              DSQ   
  Helsingin Uimarit  36.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:35 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:51   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006    177          36.03   
  Vanders  35.19                 
Onni Rahkonen  2007    128          40.11   
  Simmis Grani  38.79                 
Kaspian Parviainen  2006              DNS   
  Vanders  53.02                 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aku Hänninen  2004    191          35.13   
  ORCA Helsinki  36.53                 
Paulus Sarre  2004    157          37.48   
  Helsingin Uimarit  35.45                 
Milo Lauronen  2004    110          42.22   
  Vanders  46.29                 
Niilo Aleksi Olavi Haverinen  2005    108          42.49   
  Vanders                   
Veikko Finnilä  2004    99          43.69   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Ishan Malu  2004    93          44.68   
  Vanders  46.45                 
Julius Jakko Oskari Seppinen  2004    92          44.83   
  Vanders                   
Joonatan Lipiäinen  2005    85          45.92   
  Vanders                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markus Ridal  2003    347          28.83   
  Heinolan Isku  28.25                 
Emil Kärkkäinen  2002    334          29.19   
  ORCA Helsinki  31.81                 
Kalle Kauppinen  2002    316          29.73   
  ORCA Helsinki  30.08                 
Danila Shishinin  2002    308          29.98   
  ORCA Helsinki  30.19                 
Kirill Karppi  2002    302          30.17   
  Helsingin Uimarit  32.16                 
Georg Kaybiyaynen  2002    206          34.29   
  Heinolan Isku                   
Verneri Hauska  2003    191          35.16   
  Järvenpään Uintiklubi  37.65                 
Tuomas Tolppala  2002    166          36.86   
  ORCA Helsinki  36.55                 
Aleksei Karhi  2003    120          41.07   
  Järvenpään Uintiklubi  50.28                 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oliver Tarkkanen  1995    538          24.91   
  Vanders                   
Alexey Belfer  2000    532          25.00   
  ORCA Helsinki  24.33                 
Georgy Babenov  2000    504          25.45   
  ORCA Helsinki  25.04                 
Anssi Hätälä  1994    456          26.32   
  Oulun Uinti 1906                   
Mikko Arponen  1980    397          27.55   
  Vanders  26.81                 
Kasper Envalds  2001    395          27.59   
  Vanders  28.10                 
Rasmus Sarre  2001    367          28.28   
  Helsingin Uimarit  28.54                 
Matias Vikman  2001    351          28.71   
  ORCA Helsinki  28.61                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:51 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:51   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 21, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Rissanen  2004    374  36.10  1:18.81  2:10.69    2:49.05   
  Vanders  2:48.43                 
                     
Noona Rantanen  2002    345  39.38  1:21.53  2:14.27    2:53.60   
  Vanders  2:58.54                 
                     
Nicole Sundell  2003    329  38.26  1:26.81  2:16.23    2:56.45   
  ORCA Helsinki  3:08.96                 
                     
Aino Paju  2003    304  38.90  1:27.79  2:19.07    3:01.07   
  Vanders  2:50.49                 
                     
Iida Vesa  2005    230  45.73  1:34.86  2:34.07    3:18.71   
  ORCA Helsinki  3:32.89                 
                     
Milla Strandberg  2005    229  44.64  1:40.23  2:32.82    3:19.10   
  Vanders  3:10.42                 
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    208  44.23  1:34.70  2:37.43    3:25.57   
  ORCA Helsinki  3:27.76                 
                     
Gabriella Linna  2004    188  47.50  1:41.41  2:43.17    3:32.67   
  Vanders  3:42.53                 
                     
Milla Kiviranta  2006              DSQ   
  Vanders  3:31.63                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Tatiana Sukhareva  2005              DSQ   
  Vanders  3:15.04                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 21, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jade Pönni  1997    510  33.73  1:14.59  1:57.32    2:32.51   
  Octopus Lohja                   
                     
Sara Pakarinen  2001              DNF   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:51 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:57   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Filippovits  2002    395  30.59  1:09.53  1:54.85    2:29.36   
  ORCA Helsinki  2:28.75                 
                     
Veeti Salminen  2006    132  52.21  1:46.20  2:49.48    3:35.12   
  Someron Esa                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:57 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Louhikoski  2004    426  34.89        1:13.13   
  Vanders  1:12.14                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    227  44.28        1:30.08   
  Vanders  1:34.82                 
                     
Verna Haravuori  2004    210  45.27        1:32.45   
  Järvenpään Uintiklubi  1:32.92                 
                     
Iina Rissanen  2005    199  46.00        1:34.18   
  Vanders  1:32.68                 
                     
Ada Oila  2005    190  47.06        1:35.61   
  Vanders  1:38.29                 
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    188  46.86        1:35.93   
  ORCA Helsinki  1:33.33                 
                     
Emma-Lotta Ahola  2005              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:42.79                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Emmi Moilanen  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Hedda-Liina Honkaniemi  2006              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Venla Hauska  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    379  36.86        1:16.01   
  Vanders  1:26.79                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    360  37.05        1:17.31   
  ORCA Helsinki  1:18.17                 
                     
Ella Pitkäkangas  2003    304  40.63        1:21.81   
  Vanders  1:26.98                 
                     
Ellen Strandberg  2002    300  40.04        1:22.18   
  Vanders  1:21.42                 
                     
Julie Nikkilä  2003    273  41.01        1:24.77   
  Vanders  1:25.48                 
                     
Anni Seppälä  2003    266  41.98        1:25.47   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Alisa Hänninen  2003    175  48.39        1:38.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Meri Karttunen  2002              DNS   
  Vanders  1:18.52                 
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Vesa  1999    459  34.83        1:11.33   
  ORCA Helsinki  1:11.35                 
                     
Ciia Korkeamäki  2001    390  36.48        1:15.26   
  Vanders  1:12.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Ahlroos  2004              DNS   
  Vanders  1:35.60                 
                     
Aku Hänninen  2004              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:34.90                 
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
Veikko Finnilä  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kukkonen  2002    382  32.46        1:07.41   
  ORCA Helsinki  1:07.34                 
                     
Veikka Saren  2002    343  34.71        1:09.85   
  Someron Esa  1:10.59                 
                     
Kalle Kauppinen  2002    245  37.58        1:18.18   
  ORCA Helsinki  1:20.96                 
                     
Lucas Tepponen  2003    195  40.06        1:24.26   
  Helsingin Uimarit  1:27.61                 
                     
Joona Lehtonen  2003    156  44.55        1:30.87   
  Vanders  1:31.67                 
                     
Verneri Hauska  2003    121  50.09        1:38.82   
  Järvenpään Uintiklubi  1:51.70                 
                     
Tuomas Tolppala  2002    116  48.19        1:40.19   
  ORCA Helsinki  1:41.02                 
                     
Aleksei Karhi  2003              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Lauri Manninen  2003              DSQ   
  Vanders  1:26.73                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jussi Koivisto  1979    377  33.73        1:07.70   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.69                 
                     
Kasper Envalds  2001    368  33.31        1:08.26   
  Vanders  1:10.87                 
                     
Ruslan Panschin  2001    310  33.80        1:12.23   
  ORCA Helsinki  1:09.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:23 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaan Pärskeet    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:20   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Nieminen  2006    149          45.96   
  Vanders  49.01                 
Milla Kiviranta  2006    118          49.65   
  Vanders  48.87                 
Hedda-Liina Honkaniemi  2006              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Jessica Åström  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:03.17                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Rissanen  2004    393          33.28   
  Vanders  35.33                 
Melissa Miettinen  2005    231          39.71   
  Helsingin Uimarit  41.17                 
Tatiana Sukhareva  2005    174          43.65   
  Vanders  41.93                 
Venla Hauska  2004    171          43.92   
  Järvenpään Uintiklubi  48.99                 
Essi Ahvenainen  2005    169          44.05   
  Vanders  42.00                 
Ada-Maj Saarinen  2004    161          44.76   
  ORCA Helsinki  41.58                 
Emma-Lotta Ahola  2005    130          48.08   
  Järvenpään Uintiklubi  50.05                 
Ada Oila  2005    123          48.92   
  Vanders  49.20                 
Ella Vilenius  2004    109          50.96   
  Vanders                   
10  Silja Eloranta  2004    105          51.58   
  Vanders  53.92                 
11  Emmi Moilanen  2004    80          56.47   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Verna Haravuori  2004              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vera Vartiainen  2002    431          32.26   
  Järvenpään Uintiklubi  34.96                 
Aino Paju  2003    419          32.57   
  Vanders  32.06                 
Ella Haravuori  2002    360          34.24   
  Järvenpään Uintiklubi  35.06                 
Noona Rantanen  2002    284          37.09   
  Vanders  38.14                 
Alisa Hänninen  2003    82          55.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Haltia  1999    591          29.05   
  Vanders                   
Emmi Saarela  2001    489          30.93   
  Järvenpään Uintiklubi  31.52                 
Mariel Mylly  2001