2020-01-22   04:51:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Utmanaren, Täby sim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 25/9 kl 17.00

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-09-25    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Allert Olivia  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  14  25m  26.01              26.01   
                         
Bendz Julia  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Bentley Fredrik  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  39  25m  31.22              31.22   
                         
Bergman Love  2004  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  24.77              24.77   
                         
Björk Alva  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  37  25m  30.38              30.38   
                         
Carlén Tor  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  28  25m  28.44              28.44   
                         
Cedermark Elinor  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  55  25m  35.43              35.43   
                         
Dahlborn Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  48  25m  33.69              33.69   
                         
Daxberg Simon  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  10  25m  25.63              25.63   
                         
Degerbalkan Teya  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  40  25m  31.59              31.59   
                         
Elofsson Matilda  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  27  25m  28.42              28.42   
                         
Ericsson David  2005  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  24.69              24.69   
                         
Ericsson Jennifer  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Ersson Astrid  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  43  25m  33.07              33.07   
                         
Gong Hanna  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  18  25m  26.71              26.71   
                         
Gonsalves Andrea  2003  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  13  25m  25.98              25.98   
                         
Gonsalves Anneli  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  32  25m  29.11              29.11   
                         
Göthe Amanda  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  11  25m  25.70              25.70   
                         
Hallquisth Theodor  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  23.68              23.68   
                         
Hanna Melinn  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  36  25m  30.28              30.28   
                         
Hassan Malek  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  52  25m  34.38              34.38   
                         
Holmgren Albin  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  24.74              24.74   
                         
Härning-Nilsson Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  50  25m  34.00              34.00   
                         
Isufi Berlin Isabelle  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  23  25m  27.80              27.80   
                         
Johnson Kasper  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  57  25m  37.90              37.90   
                         
Juhlin Fredriksson Milton  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  19  25m  27.25              27.25   
                         
Jöngren Bertil  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  34  25m  29.94              29.94   
                         
Karregård Hanson Sara  2003  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Khogasteh Sahand  2003  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  49  25m  33.85              33.85   
                         
Kriström Hanna  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  47  25m  33.60              33.60   
                         
Lagergren Erik  2004  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Lagergren Siri  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  46  25m  33.20              33.20   
                         
Larsson Baltzar  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  29  25m  28.51              28.51   
                         
Lerjestam Isabelle  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  24  25m  27.84              27.84   
                         
Lindberg Louisa  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  42  25m  32.80              32.80   
                         
Luo Tianjiao  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Norda Oliver  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  33  25m  29.43              29.43   
                         
Nordin Törnemo Otto  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  41  25m  32.15              32.15   
                         
Olsson Carl  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  21  25m  27.48              27.48   
                         
Olsson Simon  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  12  25m  25.76              25.76   
                         
Patring Linnea  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Pedersen Stina  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  24.88              24.88   
                         
Ppatring Linnea  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Samuelsson Elsa  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  35  25m  30.25              30.25   
                         
Selkirk Ellinor  2004  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  24.62              24.62   
                         
Shabaltas Stanislav  2005  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  24.76              24.76   
                         
Sjunnebo Astrid  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  58  25m  43.11              43.11   
                         
Snabb Vilma  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  60  25m  1:06.37              1:06.37   
                         
Sommar Hannah  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  17  25m  26.64              26.64   
                         
Steinle Elias  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  22  25m  27.78              27.78   
                         
Steinle Malte  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  44  25m  33.16              33.16   
                         
Tegelberg Sebastian  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  31  25m  28.71              28.71   
                         
Thermaenius Anton  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Thermaenius Theo  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  15  25m  26.18              26.18   
                         
Tiernan Plunkett Loki  2005  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25  25m  27.89              27.89   
                         
Törnqvist Tyra  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  30  25m  28.62              28.62   
                         
Törnqvist Viggo  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  26  25m  28.05              28.05   
                         
Wahlqvist Emma  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  16  25m  26.52              26.52   
                         
Wang Cecilia  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  56  25m  35.93              35.93   
                         
Watson Edward  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  24.86              24.86   
                         
Watson Julian  2010  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  59  25m  43.22              43.22   
                         
von Goës Ester  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  38  25m  30.76              30.76   
                         
von Sydow Thea  2005  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  19  25m  27.25              27.25   
                         
zhang Viktor  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  44  25m  33.16              33.16   
                         
Zhou Erik  2005  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  51  25m  34.12              34.12   
                         
Zuhr Hugo  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  54  25m  34.86              34.86   
                         
Åkerlund Tyra  2004  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  22.91              22.91   
                         
Östberg Filippa  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  53  25m  34.81              34.81   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner