2021-11-30   10:56:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Åss Race

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  13:22   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    34.23        1:12.66   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    34.80        1:14.07   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    1:19.67        1:16.28   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    38.06        1:19.38   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    37.77        1:19.40   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    37.14        1:19.61   
Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    37.62        1:21.52   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    1:19.93        1:22.19   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    39.26        1:22.84   
10  Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg    38.48        1:23.76   
11  Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene    40.47        1:24.47   
12  Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap    40.11        1:24.65   
13  Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap    38.25        1:24.66   
14  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg    40.38        1:27.08   
15  lwa Ankarin  2005  Simklubben Gtene    40.48        1:27.79   
16  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene    41.73        1:28.21   
17  Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap    41.75        1:30.15   
18  Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02    42.28        1:30.57   
19  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsllskap    1:34.57        1:34.57   
20  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    43.51        1:37.28   
21  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02    44.42        1:37.78   
Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingss            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap    32.66        1:07.79   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    33.91        1:10.59   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    35.22        1:13.03   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    34.96        1:13.43   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    36.40        1:15.98   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            1:16.36   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    36.48        1:16.49   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    1:16.35        1:17.40   
Hanna Andrn  2004  Simklubben Alingss    37.49        1:18.42   
10  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg    40.25        1:22.82   
11  Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap    40.15        1:24.38   
12  Sofia Siwersj  2004  Simklubben Elfsborg    40.38        1:26.07   
13  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg    40.26        1:27.82   
14  Hanna Alsi  2004  Falkpings Simsllskap    40.31        1:28.44   
15  Rebecka Sderberg  2004  sundens Simsllskap    42.48        1:30.98   
16  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    43.91        1:34.76   
17  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap    47.69        1:38.58   
Andrea Bozic  2004  Skvde Simsllskap            DNS   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap            DNS   
Nellie Thell  2004  Skvde Simsllskap            DNS   
Marta Eva Malnar  2004  sundens Simsllskap            DNF   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    32.17        1:07.34   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    34.81        1:11.72   
Linnea Johansson  2003  Skvde Simsllskap    35.41        1:13.85   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    35.95        1:15.12   
Sandra Hgstrm  2003  Skvde Simsllskap    35.36        1:15.31   
Vilma Berglund  2003  sundens Simsllskap    35.46        1:15.89   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingss    1:19.72        1:15.98   
Ida Johansson  2003  Skvde Simsllskap    35.60        1:16.35   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb    1:23.78        1:16.42   
10  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg    37.24        1:18.65   
11  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap    40.59        1:22.97   
12  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    39.06        1:23.32   
13  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    39.03        1:23.63   
14  Jasmine Krger  2003  sundens Simsllskap    39.17        1:24.25   
15  Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    39.56        1:25.24   
16  Lovisa Stenstrm  2003  Strmstads Simfrening    40.38        1:29.63   
17  Ellen Nyqvist  2003  Skvde Simsllskap    45.63        1:39.54   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap    31.50        1:04.77   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap    34.10        1:11.10   
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap    34.57        1:13.04   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap    30.43        1:03.50   
Francesca Clark  2001  sundens Simsllskap    32.10        1:06.53   
Tuva Samuelsson  2001  Falkpings Simsllskap    31.66        1:06.92   
Alma Winberg  2001  Falkpings Simsllskap    33.66        1:08.95   
Moa Alsi  2001  Falkpings Simsllskap    34.64        1:10.75   
Emelie Gunnarsson  2001  Falkpings Simsllskap    34.49        1:11.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  13:22 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  10:31   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsllskap    39.59        1:20.63   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    39.17        1:21.99   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb    39.64        1:24.46   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    40.14        1:27.48   
Love Ns  2005  Simklubben S 02    40.41        1:28.68   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02    40.12        1:29.78   
Rasmus Selmosson  2005  Skvde Simsllskap    44.07        1:33.89   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    44.38        1:33.92   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg    42.38        1:44.89   
10  Fabian Lvgren  2005  Simklubben Gtene    51.21        1:48.07   
Hannes Strmberg  2005  Simklubben Gtene            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjvik Svmmeklubb    33.48        1:10.53   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap    35.20        1:12.96   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    35.81        1:13.72   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    35.22        1:14.48   
Philip Brneke  2004  Skvde Simsllskap    37.49        1:19.38   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    37.19        1:19.97   
Gabriel Ljus  2004  Falkpings Simsllskap    38.64        1:26.26   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02    44.88        1:34.20   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02    31.35        1:06.01   
Sebastian Jnsson  2003  sundens Simsllskap    33.45        1:09.55   
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02    32.50        1:10.02   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    33.64        1:10.76   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    36.33        1:15.32   
Jack Brnholm  2003  Simklubben S 02    36.75        1:16.38   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02    36.34        1:18.18   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    41.52        1:27.98   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap    42.40        1:30.63   
Ludvig Johansson  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elias Saarela  2002  sundens Simsllskap    31.47        1:06.20   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap    31.62        1:06.94   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    35.20        1:14.93   
Kristoffer Grnhaug  2002  sundens Simsllskap    36.50        1:16.44   
Ludvig Carlbom  2002  sundens Simsllskap    36.54        1:18.85   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Hansson  2000  sundens Simsllskap    29.08        1:02.00   
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsllskap    38.02        1:22.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  10:32   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 7 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Rohman  2009  Strmstads Simfrening            31.43   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Gtene            17.71   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            19.36   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsllskap            20.20   
Ebba jersson  2008  Simklubben Gtene            23.16   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strmstads Simfrening            17.79   
Elsa Clark  2007  sundens Simsllskap            21.17   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingss            21.66   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap            21.68   
Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            22.01   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingss            22.03   
Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            22.43   
Elsa Florn  2007  Falkpings Simsllskap            22.78   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Alingss            DSQ   
Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            DSQ   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Gtene            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            16.00   
Sara Markevind  2006  Skvde Simsllskap            16.50   
Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            17.36   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02            17.46   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            17.53   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            17.53   
Nellie Siversj  2006  Simklubben Elfsborg            17.82   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            18.08   
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            18.42   
10  Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            18.69   
11  Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            19.07   
12  Natalie Krger  2006  sundens Simsllskap            19.17   
13  Molly stby  2006  Strmstads Simfrening            19.67   
14  Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            19.76   
15  Freja Simonsson  2006  Strmstads Simfrening            19.93   
16  Lova Samuelsson  2006  Falkpings Simsllskap            20.05   
17  Hilda Kllstrm  2006  Falkpings Simsllskap            20.08   
18  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            21.09   
19  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            21.43   
20  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            21.53   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  10:31   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 7 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jack Clark  2009  sundens Simsllskap            25.62   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            21.97   
Isak Andrn  2008  Simklubben Alingss            25.13   
Alexander Loveryd  2008  Simklubben Alingss            29.60   
Erik Figura  2008  sundens Simsllskap            31.53   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap            19.72   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingss            21.82   
Noah Hombessa  2007  sundens Simsllskap            23.80   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            16.14   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            16.51   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingss            17.11   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingss            17.62   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            17.78   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            18.81   
Victor Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            19.31   
Max Askengren Strhle  2006  Simklubben Elfsborg            19.94   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            20.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:04   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg            37.15   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            37.41   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            39.54   
Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap            41.08   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            41.68   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg            43.86   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg            45.10   
Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg            45.24   
Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap            47.16   
Tove jersson  2005  Simklubben Gtene            47.16   
11  lwa Ankarin  2005  Simklubben Gtene            49.15   
12  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            51.09   
Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingss            DSQ   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            35.61   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap            37.20   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            37.41   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02            39.02   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            40.88   
Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            42.16   
Hanna Andrn  2004  Simklubben Alingss            44.34   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            44.87   
Sofia Siwersj  2004  Simklubben Elfsborg            48.39   
10  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            49.35   
11  Rebecka Sderberg  2004  sundens Simsllskap            52.20   
12  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            52.67   
Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap            36.08   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingss            38.23   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap            39.02   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            39.27   
Vilma Berglund  2003  sundens Simsllskap            41.30   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap            43.12   
Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            46.04   
Linnea Johansson  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
Sandra Hgstrm  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap            34.07   
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap            34.71   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap            37.76   
Isabel Haugland  2002  Strmstads Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap            31.80   
Tuva Samuelsson  2001  Falkpings Simsllskap            32.72   
Francesca Clark  2001  sundens Simsllskap            34.82   
Alma Winberg  2001  Falkpings Simsllskap            35.75   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingss            36.59   
Emelie Gunnarsson  2001  Falkpings Simsllskap            37.61   
Moa Alsi  2001  Falkpings Simsllskap            38.09   
Wilma Haugland  2000  Strmstads Simfrening            41.92   
Linnea Sandin  1999  sundens Simsllskap            43.04   
Thea Hilding  1999  Strmstads Simfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:14   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            42.18   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            44.56   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsllskap            45.75   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjvik Svmmeklubb            36.68   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            38.58   
Tintin Carlbohm hrstrm  2004  sundens Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sebastian Jnsson  2003  sundens Simsllskap            36.60   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            39.68   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            48.00   
Ludvig Johansson  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap            34.51   
Elias Saarela  2002  sundens Simsllskap            36.51   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            38.98   
Kristoffer Grnhaug  2002  sundens Simsllskap            44.30   
Ludvig Carlbom  2002  sundens Simsllskap            45.82   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:23   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 7 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Rohman  2009  Strmstads Simfrening            40.47   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Gtene            23.18   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            23.41   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsllskap            23.45   
Ebba jersson  2008  Simklubben Gtene            26.67   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strmstads Simfrening            22.74   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingss            23.88   
Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            24.18   
Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            26.13   
Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            26.17   
Elsa Clark  2007  sundens Simsllskap            26.19   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap            27.04   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Gtene            27.34   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingss            29.79   
10  Elsa Florn  2007  Falkpings Simsllskap            30.73   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Alingss            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            18.82   
Sara Markevind  2006  Skvde Simsllskap            20.04   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            20.76   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02            20.80   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            21.04   
Nellie Siversj  2006  Simklubben Elfsborg            21.44   
Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            21.72   
Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            22.13   
Lova Samuelsson  2006  Falkpings Simsllskap            22.25   
10  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            22.28   
11  Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            22.39   
12  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            22.40   
13  Freja Simonsson  2006  Strmstads Simfrening            22.83   
14  Natalie Krger  2006  sundens Simsllskap            23.23   
15  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            23.48   
16  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            24.01   
17  Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            24.28   
18  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            25.23   
19  Hilda Kllstrm  2006  Falkpings Simsllskap            25.79   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:23 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:29   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jack Clark  2009  sundens Simsllskap            34.39   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            24.46   
Isak Andrn  2008  Simklubben Alingss            29.50   
Alexander Loveryd  2008  Simklubben Alingss            30.15   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap            24.57   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingss            26.81   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            20.92   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            22.47   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            23.05   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingss            23.69   
Max Askengren Strhle  2006  Simklubben Elfsborg            24.10   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            24.68   
Victor Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            24.78   
Marko Vito Gabriel  2006  sundens Simsllskap            25.35   
Carl Sandborg  2006  Falkpings Simsllskap            27.23   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingss            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:48   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            36.69   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg            37.75   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            40.45   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg            41.63   
Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap            43.14   
Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap            43.82   
Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg            43.85   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg            44.34   
lwa Ankarin  2005  Simklubben Gtene            45.69   
10  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            46.17   
11  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene            46.33   
12  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingss            47.16   
13  Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene            47.73   
14  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            48.66   
15  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsllskap            49.49   
16  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            52.41   
17  Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsllskap            56.13   
Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            DSQ   
Emma Bolsing  2005  sundens Simsllskap            DSQ   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            38.24   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            38.28   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            38.38   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap            38.82   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            39.49   
Hanna Andrn  2004  Simklubben Alingss            41.62   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            43.55   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            43.88   
Sofia Siwersj  2004  Simklubben Elfsborg            44.81   
10  Hanna Alsi  2004  Falkpings Simsllskap            45.93   
11  Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            46.01   
12  Rebecka Sderberg  2004  sundens Simsllskap            46.23   
13  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            47.14   
14  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            47.16   
15  Ida Vizlin  2004  Skvde Simsllskap            49.75   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            37.35   
Ida Johansson  2003  Skvde Simsllskap            37.50   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap            39.01   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingss            39.48   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap            41.73   
Sandra Hgstrm  2003  Skvde Simsllskap            41.76   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02            42.00   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap            42.21   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            43.69   
10  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            45.65   
11  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            45.73   
12  Vilma Berglund  2003  sundens Simsllskap            46.65   
13  Lovisa Stenstrm  2003  Strmstads Simfrening            50.65   
14  Ellen Nyqvist  2003  Skvde Simsllskap            54.19   
Linnea Johansson  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap            36.54   
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap            36.84   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap            37.76   
Isabel Haugland  2002  Strmstads Simfrening            43.30   
Anna Rettig  2002  Skvde Simsllskap            48.75   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap            33.15   
Tuva Samuelsson  2001  Falkpings Simsllskap            35.30   
Alma Winberg  2001  Falkpings Simsllskap            39.54   
Moa Alsi  2001  Falkpings Simsllskap            40.58   
Linnea Lundqvist  2000  Strmstads Simfrening            43.31   
Emelie Gunnarsson  2001  Falkpings Simsllskap            43.33   
Wilma Haugland  2000  Strmstads Simfrening            45.17   
Thea Hilding  1999  Strmstads Simfrening            45.43   
Amanda Stenstrm  2001  Strmstads Simfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:59   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            42.35   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            46.25   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            47.62   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsllskap            47.69   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            49.38   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb            50.60   
Rasmus Selmosson  2005  Skvde Simsllskap            56.72   
Jacob Haggrd  2005  Mariestads Simsllskap            58.59   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsllskap            1:00.99   
10  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsllskap            1:06.30   
Love Ns  2005  Simklubben S 02            DSQ   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjvik Svmmeklubb            36.27   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02            39.65   
Philip Brneke  2004  Skvde Simsllskap            40.92   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            41.95   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            42.35   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            45.25   
Tintin Carlbohm hrstrm  2004  sundens Simsllskap            47.57   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            49.42   
Max Kllvik  2004  Strmstads Simfrening            49.76   
10  Gabriel Ljus  2004  Falkpings Simsllskap            50.80   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            35.99   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            37.78   
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            38.57   
Sebastian Jnsson  2003  sundens Simsllskap            39.24   
Ludvig Johansson  2003  Skvde Simsllskap            40.84   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            41.73   
Jack Brnholm  2003  Simklubben S 02            42.43   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap            46.04   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap            34.66   
Elias Saarela  2002  sundens Simsllskap            37.47   
Ludvig Carlbom  2002  sundens Simsllskap            44.14   
Kristoffer Grnhaug  2002  sundens Simsllskap            44.76   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elias Simonsson  2001  Strmstads Simfrening            45.04   
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsllskap            49.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  13:00   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 11, 4x50m Medley Damer D-I, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
S02 Damer [2004] Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:30.99   
  Nelly Gripfors  2005      36.45        36.45   
  Amanda Cederqvist  2005                 
  Ronja Theorin  2005                 
  Madison Lind  2004      2:30.99        2:30.99   
                     
S02 Damer [2004] Lag2  2004  Simklubben S 02            2:35.99   
  Lia Bromander  2004      39.48        39.48   
  Eleonora Kostadinova  2005                 
  Elna Magnusson  2004                 
  Ellen Vrmo  2004      2:35.99        2:35.99   
                     
Elfsborg Damer Vit  2006  Simklubben Elfsborg            2:40.53   
  Viola Wesslund Mll  2005      37.78        37.78   
  Nirvana Cavka  2004      2:02.75        2:40.53   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006                 
  Sofia Siwersj  2004      2:40.53        2:40.53   
                     
Elfsborg Damer Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:45.19   
  Agnes Holmblad  2006      40.61        40.61   
  Linnea Hyvnen  2005      2:04.58        2:45.19   
  Thilda Hll  2005                 
  Ebba Nyberg  2004      2:45.19        2:45.19   
                     
Elfsborg Damer Svart  2006  Simklubben Elfsborg            2:50.07   
  Elly Sjberg  2005      44.67        44.67   
  Hannah Lilja  2004      2:05.40        2:50.07   
  Emmy Fjeld  2006                 
  Kassandra Konstantoulas  2004      2:50.07        2:50.07   
                     
Skvde SS Damer [2005]  2005  Skvde Simsllskap            2:54.09   
  Ebba Jukic  2005      41.87        41.87   
  Felicia Kvarnstedt  2005                 
  Linnea Melin  2005                 
  Sara Markevind  2006      2:54.09        2:54.09   
                     
S02 Damer [2004] Lag3  2004  Simklubben S 02            3:02.69   
  Ida Franzn  2006      46.67        46.67   
  Saga Sillerstrm  2006                 
  Miray Beybutov  2005                 
  Filippa Enghult  2005      3:02.69        3:02.69   
                     
Anderstorp Damer [2004]  2004  Anderstorps Simsllskap            3:13.42   
  Ebba Kemper  2004      47.13        47.13   
  Lovis Johansson-Magnusson  2007                 
  Annie Seppl  2004                 
  Ella Lindman  2005      3:13.42        3:13.42   
                     
SK Alings Damer [2004]  2004  Simklubben Alingss            3:15.31   
  Daniela Borg  2007      56.16        56.16   
  Alma Haknert  2007                 
  Hanna Andrn  2004                 
  Ellen Tillberg  2005      3:15.31        3:15.31   
                     
Falkping Damer  2005  Falkpings Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  13:01   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 12, 4x50m Medley Herrar D-I, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
S02 Herrar [2004] Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:44.68   
  Roque Andersson Benedet  2004      43.54        43.54   
  Alexandar Cicmil  2004                 
  Olle Skld  2004                 
  Love Ns  2005      2:44.68        2:44.68   
                     
Mariestad Herrar [2004]  2004  Mariestads Simsllskap            3:30.90   
  Victor Sthlberg  2004      59.13        59.13   
  Jacob Haggrd  2005                 
  Alvin Silow  2005                 
  Axel Blom  2005      3:30.90        3:30.90   
                     
Elfsborg Herrar Gul  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Elfsborg Herrar Svart  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  13:09   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 13, 4x50m Medley Damer A-C, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mariestad Damer [2001]  2001  Mariestads Simsllskap            2:18.71   
  Ebba Olsson  2001      33.39        33.39   
  Sofia Wallengren  2002                 
  Wilma hling  2002                 
  Matilda Eni  2002      2:18.71        2:18.71   
                     
Falkping Damer Lag 1  1917  Falkpings Simsllskap            2:25.86   
  Alma Winberg  2001      38.52        38.52   
  Filippa Lind  2004                 
  Tuva Samuelsson  2001                 
  Julia Jonsson  2004      2:25.86        2:25.86   
                     
ss Damer ldre  2002  sundens Simsllskap            2:42.58   
  Vilma Berglund  2003      45.77        45.77   
  Rebecka Sderberg  2004                 
  Francesca Clark  2001                 
  Jasmine Krger  2003      2:42.58        2:42.58   
                     
Skvde SS Damer  2003  Skvde Simsllskap            2:44.42   
  Ida Johansson  2003      37.88        37.88   
  Sandra Hgstrm  2003                 
  Linnea Johansson  2003                 
  Anna Rettig  2002      2:44.42        2:44.42   
                     
SK Gtene Damer  1917  Simklubben Gtene            2:59.98   
  lwa Ankarin  2005      46.00        46.00   
  Tove jersson  2005                 
  Lisa Andersson  2005                 
  Kerstin Landahl  2008      2:59.98        2:59.98   
                     
Falkping Damer Lag 2  2001  Falkpings Simsllskap            DSQ   
                     
Mariestad Damer 2 [2003]  2003  Mariestads Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  13:09 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  13:09   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 14, 4x50m Medley Herrar A-C, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
S02 Herrar Lag 1  1917  Simklubben S 02            2:28.43   
  Noel Bohlin  2003      38.20        38.20   
  Jack Brnholm  2003                 
  Kevin Shen  2003                 
  John Andrew Rowland  2003      2:28.43        2:28.43   
                     
ss Herrar  2002  sundens Simsllskap            2:35.62   
  Ludvig Carlbom  2002      41.80        41.80   
  Kristoffer Grnhaug  2002                 
  Sebastian Jnsson  2003                 
  Elias Saarela  2002      2:35.62        2:35.62   
                     
Skvde SS Herrar 2003  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  13:09 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  14:26   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 15, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Gtene            20.80   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            21.46   
Ebba jersson  2008  Simklubben Gtene            29.01   
                     
 
Gren 15, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strmstads Simfrening            19.52   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingss            25.35   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap            29.42   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingss            DSQ   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Gtene            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            17.96   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            18.75   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            19.17   
Nellie Siversj  2006  Simklubben Elfsborg            19.57   
Sara Markevind  2006  Skvde Simsllskap            19.70   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            20.20   
Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            20.27   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            21.82   
Molly stby  2006  Strmstads Simfrening            22.76   
10  Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            23.57   
11  Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            24.50   
12  Freja Simonsson  2006  Strmstads Simfrening            25.75   
Hilda Kllstrm  2006  Falkpings Simsllskap            DSQ   
Natalie Krger  2006  sundens Simsllskap            DSQ   
Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  14:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  14:51   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 16, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap            24.60   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingss            DSQ   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            18.49   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            19.78   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingss            22.46   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingss            22.51   
Victor Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            23.48   
Max Askengren Strhle  2006  Simklubben Elfsborg            28.07   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  14:51 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  14:45   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg            42.96   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            45.91   
Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            46.04   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            46.52   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg            46.62   
Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg            48.06   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg            48.82   
Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap            49.08   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap            50.29   
10  Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap            51.48   
11  Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene            51.63   
12  Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap            52.72   
13  Meya Hansson  2005  Simklubben Alingss            52.75   
14  lwa Ankarin  2005  Simklubben Gtene            52.91   
15  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            53.80   
16  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsllskap            54.49   
17  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            54.54   
18  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingss            54.94   
19  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene            56.14   
20  Jenny Kulneff  2005  Svenljunga Simklubb            57.60   
21  Paulina Hultberg  2005  Simklubben Alingss            58.96   
22  Emma Bolsing  2005  sundens Simsllskap            1:04.15   
Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            39.34   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap            41.52   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            43.70   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            44.03   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            45.07   
Rebecka Sderberg  2004  sundens Simsllskap            46.40   
Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            46.50   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            47.39   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            48.58   
10  Hanna Andrn  2004  Simklubben Alingss            49.41   
11  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            49.67   
12  Sofia Siwersj  2004  Simklubben Elfsborg            51.20   
13  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            54.52   
14  Linnea Bjrkman  2004  sundens Simsllskap            56.50   
15  Ida Vizlin  2004  Skvde Simsllskap            1:05.92   
Hanna Alsi  2004  Falkpings Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap            42.23   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            42.37   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap            42.76   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02            43.81   
Sandra Hgstrm  2003  Skvde Simsllskap            45.88   
Vilma Berglund  2003  sundens Simsllskap            47.36   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingss            47.59   
Lovisa Engstrm  2003  Svenljunga Simklubb            47.73   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            48.87   
10  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            48.93   
11  Lovisa Stenstrm  2003  Strmstads Simfrening            49.01   
12  Jasmine Krger  2003  sundens Simsllskap            49.55   
13  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            49.82   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap            51.12   
15  Ellen Nyqvist  2003  Skvde Simsllskap            53.50   
                     
 
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap            39.67   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap            39.80   
Isabel Haugland  2002  Strmstads Simfrening            45.16   
Anna Rettig  2002  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Brstsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falkpings Simsllskap            38.75   
Francesca Clark  2001  sundens Simsllskap            41.18   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingss            44.00   
Linnea Lundqvist  2000  Strmstads Simfrening            45.34   
Emelie Gunnarsson  2001  Falkpings Simsllskap            46.37   
Moa Alsi  2001  Falkpings Simsllskap            46.63   
Wilma Haugland  2000  Strmstads Simfrening            47.68   
Amanda Stenstrm  2001  Strmstads Simfrening            48.17   
Thea Hilding  1999  Strmstads Simfrening            49.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  14:45 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:15   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 18, 50m Brstsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            46.26   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsllskap            48.38   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            48.73   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            50.80   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb            50.84   
Love Ns  2005  Simklubben S 02            52.79   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsllskap            54.20   
Jacob Haggrd  2005  Mariestads Simsllskap            55.06   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            55.10   
10  Hannes Strmberg  2005  Simklubben Gtene            1:00.18   
11  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsllskap            1:06.52   
Fabian Lvgren  2005  Simklubben Gtene            DSQ   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Rasmus Selmosson  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            40.26   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02            42.23   
Philip Brneke  2004  Skvde Simsllskap            42.26   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            43.83   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            45.23   
Max Kllvik  2004  Strmstads Simfrening            56.35   
Gabriel Ljus  2004  Falkpings Simsllskap            58.14   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            1:01.55   
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjvik Svmmeklubb            DSQ   
Tintin Carlbohm hrstrm  2004  sundens Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            38.21   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            42.68   
Jack Brnholm  2003  Simklubben S 02            43.99   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap            48.22   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            50.04   
Sebastian Jnsson  2003  sundens Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap            39.34   
Elias Saarela  2002  sundens Simsllskap            41.71   
Kristoffer Grnhaug  2002  sundens Simsllskap            45.86   
Ludvig Carlbom  2002  sundens Simsllskap            53.67   
                     
 
Gren 18, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsllskap            49.63   
Elias Simonsson  2001  Strmstads Simfrening            50.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:16   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 19, 25m Brstsim Damer, Finaler 7 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Rohman  2009  Strmstads Simfrening            33.22   
                     
 
Gren 19, 25m Brstsim Damer, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Gtene            23.39   
Ebba jersson  2008  Simklubben Gtene            33.78   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Brstsim Damer, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strmstads Simfrening            24.39   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingss            24.79   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Alingss            26.41   
Linnea Skoglund  2007  sundens Simsllskap            27.35   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingss            27.70   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap            28.05   
Elsa Florn  2007  Falkpings Simsllskap            29.68   
Felicia Jansson  2007  Falkpings Simsllskap            DNS   
Elvira Abrahamsson  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Maria Tereza Malnar  2007  sundens Simsllskap            DSQ   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Gtene            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Brstsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            21.19   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            22.05   
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            22.96   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            23.38   
Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg            23.52   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsllskap            23.91   
Saga Sillerstrm  2006  Simklubben S 02            23.95   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            24.50   
Nellie Siversj  2006  Simklubben Elfsborg            24.57   
10  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            24.58   
11  Sara Markevind  2006  Skvde Simsllskap            24.61   
12  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            25.11   
13  Hilda Kllstrm  2006  Falkpings Simsllskap            25.37   
14  Molly stby  2006  Strmstads Simfrening            25.39   
15  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            25.46   
16  Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            25.93   
17  Freja Simonsson  2006  Strmstads Simfrening            27.17   
18  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg            28.12   
Lova Samuelsson  2006  Falkpings Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:16   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 20, 25m Brstsim Herrar, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            28.70   
Alexander Loveryd  2008  Simklubben Alingss            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Brstsim Herrar, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap            27.72   
Noah Hombessa  2007  sundens Simsllskap            28.32   
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingss            28.84   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            29.68   
                     
 
Gren 20, 25m Brstsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            22.92   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingss            24.03   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            24.45   
Charlie Zhu  2006  Simklubben S 02            24.58   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingss            25.78   
Max Askengren Strhle  2006  Simklubben Elfsborg            26.71   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            26.93   
Victor Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            28.29   
Marko Vito Gabriel  2006  sundens Simsllskap            DNS   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:59   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            32.98   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg            33.93   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            34.88   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg            35.06   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            35.84   
Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap            36.14   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg            37.04   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene            37.71   
Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg            37.78   
10  lwa Ankarin  2005  Simklubben Gtene            39.02   
11  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene            39.14   
12  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            39.92   
13  Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            40.54   
14  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingss            40.87   
15  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsllskap            41.83   
16  Felicia Kvarnstedt  2005  Skvde Simsllskap            41.91   
17  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            42.18   
18  Meya Hansson  2005  Simklubben Alingss            43.94   
19  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            44.88   
20  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            45.12   
21  Emma Bolsing  2005  sundens Simsllskap            48.94   
22  Ella Lindman  2005  Anderstorps Simsllskap            49.28   
23  Paulina Hultberg  2005  Simklubben Alingss            51.71   
Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            31.52   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            32.35   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap            33.43   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            34.29   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            34.60   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            34.66   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02            34.85   
Hanna Andrn  2004  Simklubben Alingss            35.67   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            36.37   
10  Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            37.44   
11  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            37.93   
12  Sofia Siwersj  2004  Simklubben Elfsborg            38.09   
13  Hanna Alsi  2004  Falkpings Simsllskap            38.78   
14  Rebecka Sderberg  2004  sundens Simsllskap            39.28   
15  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            39.61   
16  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            44.86   
17  Ida Vizlin  2004  Skvde Simsllskap            45.67   
18  Linnea Bjrkman  2004  sundens Simsllskap            47.06   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            30.84   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap            32.56   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingss            32.65   
Linnea Johansson  2003  Skvde Simsllskap            33.26   
Sandra Hgstrm  2003  Skvde Simsllskap            33.88   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            34.02   
Ida Johansson  2003  Skvde Simsllskap            34.38   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap            34.52   
Vilma Berglund  2003  sundens Simsllskap            35.26   
10  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            35.76   
11  Jasmine Krger  2003  sundens Simsllskap            37.50   
12  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            37.75   
13  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            37.94   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap            38.04   
15  Lovisa Engstrm  2003  Svenljunga Simklubb            38.49   
16  Lovisa Stenstrm  2003  Strmstads Simfrening            39.73   
17  Ellen Nyqvist  2003  Skvde Simsllskap            44.02   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap            30.74   
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap            32.01   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap            32.39   
Isabel Haugland  2002  Strmstads Simfrening            34.43   
Anna Rettig  2002  Skvde Simsllskap            43.43   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsllskap            29.29   
Francesca Clark  2001  sundens Simsllskap            30.99   
Emelie Gunnarsson  2001  Falkpings Simsllskap            31.58   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingss            31.69   
Moa Alsi  2001  Falkpings Simsllskap            32.44   
Alma Winberg  2001  Falkpings Simsllskap            32.46   
Tuva Samuelsson  2001  Falkpings Simsllskap            33.43   
Wilma Haugland  2000  Strmstads Simfrening            36.87   
Amanda Stenstrm  2001  Strmstads Simfrening            37.55   
10  Linnea Lundqvist  2000  Strmstads Simfrening            37.80   
11  Linnea Sandin  1999  sundens Simsllskap            37.87   
12  Thea Hilding  1999  Strmstads Simfrening            40.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  16:11   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            35.84   
Erik Wireklev  2005  Svenljunga Simklubb            37.87   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsllskap            38.18   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            38.40   
Love Ns  2005  Simklubben S 02            39.90   
Jacob Haggrd  2005  Mariestads Simsllskap            41.44   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            42.22   
Hannes Strmberg  2005  Simklubben Gtene            44.25   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            44.74   
10  Rasmus Selmosson  2005  Skvde Simsllskap            46.65   
11  Fabian Lvgren  2005  Simklubben Gtene            46.78   
12  Axel Blom  2005  Mariestads Simsllskap            49.71   
13  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsllskap            52.23   
Anes Koljic  2005  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjvik Svmmeklubb            31.55   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            33.99   
Philip Brneke  2004  Skvde Simsllskap            35.15   
Tintin Carlbohm hrstrm  2004  sundens Simsllskap            38.94   
Max Kllvik  2004  Strmstads Simfrening            39.30   
David Samuelsson Sandgren  2004  Simklubben S 02            43.07   
Gabriel Ljus  2004  Falkpings Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            30.06   
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02            30.40   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            32.40   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            34.83   
Ludvig Johansson  2003  Skvde Simsllskap            34.93   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap            39.76   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            40.29   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap            30.02   
Elias Saarela  2002  sundens Simsllskap            30.73   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            33.52   
Kristoffer Grnhaug  2002  sundens Simsllskap            35.97   
Ludvig Carlbom  2002  sundens Simsllskap            37.71   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap            26.09   
Joel Falchenberg  2000  Svenljunga Simklubb            29.74   
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsllskap            36.14   
Elias Simonsson  2001  Strmstads Simfrening            36.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  16:49   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 8 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg    50.39  2:02.84      2:02.84   
Ebba jersson  2008  Simklubben Gtene            DSQ   
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Gtene            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strmstads Simfrening    48.34  1:41.93      1:41.93   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Gtene            DNS   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingss            DSQ   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingss            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    41.68  1:29.94      1:29.94   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    43.31  1:36.00      1:36.00   
Nellie Siversj  2006  Simklubben Elfsborg    47.74  1:39.65      1:39.65   
Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap    45.81  1:40.61      1:40.61   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    48.80  1:42.23      1:42.23   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02    49.52  1:43.11      1:43.11   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    49.33  1:46.63      1:46.63   
Edith Einarsson  2006  Simklubben Elfsborg    52.98  1:51.14      1:51.14   
Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg    55.96  1:57.66      1:57.66   
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Freja Simonsson  2006  Strmstads Simfrening            DSQ   
Hilda Kllstrm  2006  Falkpings Simsllskap            DSQ   
Molly stby  2006  Strmstads Simfrening            DSQ   
Sara Markevind  2006  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    38.74  1:24.52      1:24.52   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    40.08  1:27.67      1:27.67   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    42.38  1:30.68      1:30.68   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    41.89  1:30.95      1:30.95   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    44.27  1:30.97      1:30.97   
Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg    45.83  1:31.13      1:31.13   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    41.26  1:31.64      1:31.64   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    43.64  1:33.92      1:33.92   
Linnea Melin  2005  Skvde Simsllskap    43.85  1:34.08      1:34.08   
10  Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg    44.58  1:35.28      1:35.28   
11  Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    43.88  1:35.52      1:35.52   
12  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg    45.15  1:36.06      1:36.06   
13  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene    48.55  1:39.28      1:39.28   
14  lwa Ankarin  2005  Simklubben Gtene    48.05  1:41.70      1:41.70   
15  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingss    48.27  1:44.06      1:44.06   
16  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    50.98  1:50.31      1:50.31   
17  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb    51.79  1:55.59      1:55.59   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Gtene            DSQ   
Paulina Hultberg  2005  Simklubben Alingss            DSQ   
Theresa Melin  2005  Mariestads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap    39.07  1:21.79      1:21.79   
Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    39.27  1:22.44      1:22.44   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    40.28  1:24.45      1:24.45   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    40.34  1:26.49      1:26.49   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    41.24  1:28.20      1:28.20   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    40.33  1:28.59      1:28.59   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    40.80  1:29.64      1:29.64   
Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap    44.72  1:31.73      1:31.73   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg    45.14  1:33.60      1:33.60   
10  Hanna Andrn  2004  Simklubben Alingss    45.21  1:34.08      1:34.08   
11  Rebecka Sderberg  2004  sundens Simsllskap    50.25  1:37.59      1:37.59   
12  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg    45.61  1:37.68      1:37.68   
13  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    46.87  1:40.33      1:40.33   
14  Sofia Siwersj  2004  Simklubben Elfsborg    46.30  1:40.66      1:40.66   
15  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap    50.12  1:47.26      1:47.26   
16  Ida Vizlin  2004  Skvde Simsllskap    51.52  1:56.29      1:56.29   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    37.91  1:21.72      1:21.72   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    37.71  1:23.09      1:23.09   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingss    39.24  1:27.04      1:27.04   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsllskap    43.01  1:28.83      1:28.83   
Klara Sillerstrm  2003  Simklubben S 02    43.44  1:31.30      1:31.30   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg    41.31  1:31.48      1:31.48   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    46.80  1:32.31      1:32.31   
Linnea Johansson  2003  Skvde Simsllskap    41.92  1:33.27      1:33.27   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb    45.67  1:33.38      1:33.38   
10  Vilma Berglund  2003  sundens Simsllskap    45.17  1:33.84      1:33.84   
11  Lovisa Engstrm  2003  Svenljunga Simklubb    47.26  1:39.71      1:39.71   
Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            DSQ   
Sandra Hgstrm  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap    36.55  1:18.20      1:18.20   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap    38.87  1:19.82      1:19.82   
Isabel Haugland  2002  Strmstads Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Francesca Clark  2001  sundens Simsllskap    36.00  1:16.45      1:16.45   
Tuva Samuelsson  2001  Falkpings Simsllskap    35.48  1:16.60      1:16.60   
Alma Winberg  2001  Falkpings Simsllskap    39.61  1:21.64      1:21.64   
Moa Alsi  2001  Falkpings Simsllskap    40.01  1:23.67      1:23.67   
Emelie Gunnarsson  2001  Falkpings Simsllskap    41.77  1:28.56      1:28.56   
Wilma Haugland  2000  Strmstads Simfrening    44.45  1:34.73      1:34.73   
Thea Hilding  1999  Strmstads Simfrening    48.71  1:43.58      1:43.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  17:06   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 9 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Caspersen  2007  Simklubben Alingss            DSQ   
Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg    45.80  1:37.50      1:37.50   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg    48.33  1:43.03      1:43.03   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingss    52.09  1:48.45      1:48.45   
Victor Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap    52.05  1:50.52      1:50.52   
Melvin Karlsson  2006  Simklubben Alingss    51.34  1:53.01      1:53.01   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
Max Askengren Strhle  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    45.57  1:31.80      1:31.80   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    41.87  1:32.53      1:32.53   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsllskap    46.64  1:35.03      1:35.03   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    51.51  1:47.85      1:47.85   
Fabian Lvgren  2005  Simklubben Gtene            DSQ   
Henrik Chen  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Rasmus Selmosson  2005  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    39.40  1:22.42      1:22.42   
Charlie Macmillan Skoglund  2004  Gjvik Svmmeklubb    38.22  1:23.09      1:23.09   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap    40.61  1:25.43      1:25.43   
Olle Skld  2004  Simklubben S 02    41.27  1:27.24      1:27.24   
Philip Brneke  2004  Skvde Simsllskap    43.28  1:30.35      1:30.35   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    42.09  1:32.61      1:32.61   
Gabriel Ljus  2004  Falkpings Simsllskap    51.66  1:51.30      1:51.30   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
John Andrew Rowland  2003  Simklubben S 02    38.53  1:21.61      1:21.61   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    37.47  1:22.45      1:22.45   
Jack Brnholm  2003  Simklubben S 02    41.52  1:24.89      1:24.89   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    42.66  1:27.11      1:27.11   
Ludvig Johansson  2003  Skvde Simsllskap    41.88  1:28.27      1:28.27   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02    43.12  1:29.89      1:29.89   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    47.23  1:40.06      1:40.06   
Simon Hassel  2003  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Saarela  2002  sundens Simsllskap    37.02  1:20.08      1:20.08   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    43.21  1:25.76      1:25.76   
Kristoffer Grnhaug  2002  sundens Simsllskap    44.25  1:30.58      1:30.58   
Ludvig Carlbom  2002  sundens Simsllskap    44.61  1:32.90      1:32.90   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Christiansson  2001  Mariestads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  17:39   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 25, 4x50m Frisim Damer D-I, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
S02 Damer [2004] Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:17.92   
  Madison Lind  2004      33.09        33.09   
  Ronja Theorin  2005      33.95        1:07.04   
  Elna Magnusson  2004      35.06        1:42.10   
  Ellen Vrmo  2004      35.82        2:17.92   
                     
S02 Damer [2004] Lag2  2004  Simklubben S 02            2:23.56   
  Ella Holmqvist  2005      36.39        36.39   
  Lia Bromander  2004      35.25        1:11.64   
  Amanda Cederqvist  2005      36.77        1:48.41   
  Nelly Gripfors  2005      35.15        2:23.56   
                     
Elfsborg Damer Svart  2004  Simklubben Elfsborg            2:27.66   
  Hannah Lilja  2004      35.09        35.09   
  Thilda Hll  2005      35.63        1:10.72   
  Sofia Siwersj  2004      39.02        1:49.74   
  Filippa Fritzson  2005      37.92        2:27.66   
                     
Elfsborg Damer Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:29.37   
  Viola Wesslund Mll  2005      34.11        34.11   
  Kassandra Konstantoulas  2004      36.62        1:10.73   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006      39.99        1:50.72   
  Ebba Nyberg  2004      38.65        2:29.37   
                     
Skvde SS Damer [2005]  2005  Skvde Simsllskap            2:31.11   
  Ebba Jukic  2005      36.13        36.13   
  Felicia Kvarnstedt  2005      41.75        1:17.88   
  Linnea Johansson  2003      36.31        1:54.19   
  Sara Markevind  2006      36.92        2:31.11   
                     
Elfsborg Damer Vit  2004  Simklubben Elfsborg            2:31.79   
  Agnes Holmblad  2006      37.39        37.39   
  Linnea Hyvnen  2005      37.37        1:14.76   
  Elly Sjberg  2005      38.74        1:53.50   
  Nirvana Cavka  2004      38.29        2:31.79   
                     
S02 Damer [2004] Lag3  2004  Simklubben S 02            2:43.58   
  Miray Beybutov  2005      36.47        36.47   
  Eleonora Kostadinova  2005      42.28        1:18.75   
  Saga Sillerstrm  2006      41.25        2:00.00   
  Ida Franzn  2006      43.58        2:43.58   
                     
Falkping Damer  2005  Falkpings Simsllskap            3:01.88   
  Hilda Kllstrm  2006      49.47        49.47   
  Elsa Florn  2007      52.66        1:42.13   
  Hanna Alsi  2004      38.96        2:21.09   
  Clara Jonsson  2006      40.79        3:01.88   
                     
Anderstorp Damer [2004]  2004  Anderstorps Simsllskap            3:05.45   
  Annie Seppl  2004      37.80        37.80   
  Lovis Johansson-Magnusson  2007      52.62        1:30.42   
  Hilma Liljedahl  2006      51.02        2:21.44   
  Ebba Kemper  2004      44.01        3:05.45   
                     
10  SK Alings Damer [2004]  2004  Simklubben Alingss            3:06.22   
  Ellen Tillberg  2005      43.21        43.21   
  Daniela Borg  2007      1:02.29        1:45.50   
  Alma Haknert  2007      1:20.72        3:06.22   
  Hanna Andrn  2004              3:06.22   
                     
11  ss Damer Yngre  2007  sundens Simsllskap            3:15.46   
  Linnea Skoglund  2007      1:50.01        1:50.01   
  Emma Bolsing  2005      1:25.45        3:15.46   
  Natalie Krger  2006                 
  Rebecka Sderberg  2004      3:15.46        3:15.46   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  17:43   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 26, 4x50m Frisim Herrar D-I, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
S02 Herrar [2004]  2004  Simklubben S 02            2:23.30   
  Olle Skld  2004      34.68        34.68   
  Alexandar Cicmil  2004      33.89        1:08.57   
  Roque Andersson Benedet  2004      35.86        1:44.43   
  Love Ns  2005      38.87        2:23.30   
                     
Elfsborg Herrar Svart  2006  Simklubben Elfsborg            2:43.85   
  Isac Johansson  2006      37.82        37.82   
  Hannes Bergnell  2006      37.26        1:15.08   
  Fredddie Johansson  2005      42.81        1:57.89   
  Max Askengren Strhle  2006      45.96        2:43.85   
                     
Mariestad Herrar [2004]  2004  Mariestads Simsllskap            2:57.92   
  Alvin Silow  2005      37.92        37.92   
  Jacob Haggrd  2005      43.23        1:21.15   
  Axel Blom  2005      45.73        2:06.88   
  Martin von Knorring  2005      51.04        2:57.92   
                     
SK Alings Herrar [2004]  2004  Simklubben Alingss            3:11.68   
  Melvin Karlsson  2006      40.97        40.97   
  Oscar Sandwall  2006      38.74        1:19.71   
  Alexander Loveryd  2008      1:04.12        2:23.83   
  Andreas Caspersen  2007      47.85        3:11.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Gtene  Utskriftstid  17:43 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  SS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  17:52   
  Arrangr  sundens Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 27, 4x50m Frisim Damer A-C, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mariestad Damer [2001]  2001  Mariestads Simsllskap            2:05.14   
  Ebba Olsson  2001      29.22        29.22   
  Matilda Eni  2002      31.11        1:00.33   
  Wilma hling  2002      32.47        1:32.80   
  Sofia Wallengren  2002      32.34        2:05.14   
                     
Falkping Damer Lag 1  1917  Falkpings Simsllskap            2:07.77   
  Julia Jonsson  2004      31.53        31.53   
  Emelie Gunnarsson  2001      31.64        1:03.17   
  Tuva Samuelsson  2001      32.49        1:35.66   
  Alma Winberg  2001      32.11        2:07.77   
                     
Mariestad Damer 2 [2003]  2003  Mariestads Simsllskap            2:27.63   
  Ellen Kampe  2003      31.89        31.89   
  Elsa Olsson  2003      35.12        1:07.01