2019-10-18   11:46:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mestersk 2016    Udskriftsdato  18 september 2016   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:31   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Rask  1999    645  28.64        59.03   
  Odense Svømme Klub  59.45                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    625  29.25        59.64   
  Nyborg Svømmeklub  58.90                 
                     
Freja Nicholas  2000    509  30.17        1:03.86   
  Frem Odense  1:04.02                 
                     
SIF Floor  2000    502  30.70        1:04.15   
  Odense Svømme Klub  1:02.85                 
                     
Melissa Damsgaard  2001    480  31.31        1:05.14   
  Berns Swim Team  1:04.30                 
                     
Caroline Larsen  2001    467  31.17        1:05.72   
  Ringe Svømme Klub  1:05.64                 
                     
Heidi Glintborg  2002    445  32.44        1:06.81   
  O.S.L.F.  1:07.09                 
                     
Alberte Korsgaard  2001    441  32.35        1:06.97   
  Ringe Svømme Klub  1:04.50                 
                     
Caroline Mogensen  2002    436  32.61        1:07.25   
  Ringe Svømme Klub  1:06.67                 
                     
10  Karen Hazell Brink  2002    434  32.45        1:07.35   
  O.S.L.F.  1:06.98                 
                     
11  Christine Krogh  2003    425  32.75        1:07.81   
  O.S.L.F.  1:08.13                 
                     
12  Anne Sofie Thrane  2000    424  32.43        1:07.88   
  Svendborg Svømme Klub  1:04.90                 
                     
13  Katrine Hvistendal Hansen  1997    416  32.43        1:08.30   
  Ringe Svømme Klub  1:05.86                 
                     
14  Anna Skovmand Rasmussen  2003    387  33.22        1:09.99   
  Frem Odense  1:11.56                 
                     
15  Anne Hazell Brink  1999    386  34.20        1:10.00   
  O.S.L.F.  1:11.58                 
                     
16  Alma Burgaard  2003    386  33.94        1:10.04   
  Odense Svømme Klub  1:07.93                 
                     
17  Cecilie Ahrentsen  1998    378  33.62        1:10.52   
  Ringe Svømme Klub  1:08.39                 
                     
18  Johanne A Andersson  2003    371  34.38        1:10.93   
  Frem Odense  1:12.42                 
                     
19  Aurelia Pedersen  2004    367  33.79        1:11.20   
  Odense Svømme Klub  1:08.87                 
                     
20  Ghita Ross Rasmussen  2003    365  34.02        1:11.34   
  Svendborg Svømme Klub  1:12.82                 
                     
21  Ida Juul Grønning  2004    364  34.74        1:11.42   
  Odense Svømme Klub  1:16.44                 
                     
22  Julie T. Sørensen  2003    363  1:11.45        1:11.45   
  Ringe Svømme Klub  1:11.31                 
                     
23  Helga Bak  2004    357  34.34        1:11.84   
  Nyborg Svømmeklub  1:10.77                 
                     
24  Mai Jørgensen  2003    355  34.94        1:11.98   
  Frem Odense  1:12.20                 
                     
25  Maria Bech Andersen  2003    352  35.22        1:12.24   
  Ringe Svømme Klub  1:14.66                 
                     
26  Frederikke Honore  2001    346  35.37        1:12.64   
  O.S.L.F.  1:12.14                 
                     
27  Katrine Brolykke Madsen  2003    341  35.14        1:12.99   
  O.S.L.F.  1:14.10                 
                     
28  Amalie Ringkvist  2002    336  34.35        1:13.33   
  Odense Svømme Klub  1:13.64                 
                     
29  Anna Lund Petersen  2001    331  35.31        1:13.74   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.10                 
                     
30  Veronika Larsen  2003    329  35.88        1:13.88   
  Ringe Svømme Klub  1:14.51                 
                     
31  Josefine Risum Jørgensen  2004    324  35.82        1:14.20   
  Odense Svømme Klub  1:15.98                 
                     
32  Jenny Cao  2003    321  35.27        1:14.46   
  Frem Odense  1:12.56                 
                     
33  Vivi Nguyen  2001    310  35.87        1:15.29   
  Frem Odense  1:14.93                 
                     
34  Emilie Podiss Petersen  2004    306  37.37        1:15.66   
  Frem Odense  1:21.12                 
                     
35  Karoline Elholm Juliussen  2004    301  37.58        1:16.10   
  Nyborg Svømmeklub  1:18.18                 
                     
36  Agnete Habermann  2005    296  37.04        1:16.47   
  Odense Svømme Klub  1:19.35                 
                     
37  Ida Kristensen  2004    281  37.30        1:17.85   
  Frem Odense  1:16.96                 
                     
38  Julie Nguyen  2004    276  38.89        1:18.26   
  Frem Odense  1:18.95                 
                     
39  Nikoline Kaae  2005    258  39.35        1:20.06   
  Frem Odense  1:18.12                 
                     
40  Jenni Nguyen  2004    257  39.42        1:20.13   
  Frem Odense  1:20.54                 
                     
41  Freja S. Falkenstrøm  2004    244  39.68        1:21.54   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.02                 
                     
42  Klara Schier  2002    230  38.51        1:23.24   
  Ringe Svømme Klub  1:23.61                 
                     
43  Maja Rasmussen  2003    173  43.04        1:31.53   
  Ringe Svømme Klub  1:33.59                 
                     
Laura Riber Memborg  2004              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  1:23.32                 
                     
Signe Juul Grønning  2001              DSQ  tyvstart 
  Odense Svømme Klub  1:11.60                 
                     
Victoria Bang  2001              DSQ  tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub  1:04.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  18 september 2016 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark