2020-05-25   04:48:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mestersk 2016    Udskriftsdato  17 september 2016   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 17, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Winnies Girls Sto  1996    648          3:58.63   
  Swim Team Odense  3:57.00                 
  Laura Glerup Jensen  1998      29.22  59.69      59.69   
  Matilde Schrøder  1996      28.53  1:00.00      1:59.69   
  Anna Wermuth  1996      28.69  59.43      2:59.12   
  Camilla Rask  1999      28.17  59.51      3:58.63   
                     
Nyborg Piger 1    640          3:59.55   
  Nyborg Svømmeklub  4:00.00                 
  Mette Bruun-Petersen  2001      30.70  1:03.44      1:03.44   
  Karina Høybye Olesen  2001      28.80  59.48      2:02.92   
  Iben Bak  2001      28.15  57.88      3:00.80   
  Thea Lund Petersen  1998      27.90  58.75      3:59.55   
                     
K1 Piger Hold 1    434          4:32.64   
  Ringe Svømme Klub                   
  Caroline Larsen  2001      32.56  1:08.52      1:08.52   
  Caroline Mogensen  2002      32.97  1:08.20      2:16.72   
  Alberte Korsgaard  2001      31.54  1:07.19      3:23.91   
  Caroline Broholm  2003      32.32  1:08.73      4:32.64   
                     
Nyborg Piger 2    396          4:41.23   
  Nyborg Svømmeklub  4:32.00                 
  Randi Jørgensen  2002      34.21  1:11.64      1:11.64   
  Maria Bredal Larsen  2002      29.58  1:02.84      2:14.48   
  Maria Bebe Hansen  2004      34.05  1:11.35      3:25.83   
  Helga Bak  2004      34.66  1:15.40      4:41.23   
                     
Flying Ducks (2) Sto  2001    389          4:42.68   
  Swim Team Odense                   
  Nikoline Andersen  2003      36.56  1:17.43      1:17.43   
  Maibritt Skjoldborg  2002      33.55  1:10.54      2:27.97   
  Malea Benediktson  2001      33.82  1:10.87      3:38.84   
  My Phuong Bui  2003      30.71  1:03.84      4:42.68   
                     
K+ Piger    369          4:47.88   
  Ringe Svømme Klub                   
  Katrine Hvistendal Hansen  1997      32.24  1:07.95      1:07.95   
  Veronika Larsen  2003      1:49.51  2:29.77      3:37.72   
  Julie Krog Christensen  2001      33.90  1:10.16      4:47.88   
  Trine Johansen  2002              4:47.88   
                     
K1 Piger Hold 2    368          4:48.04   
  Ringe Svømme Klub                   
  Alma Thrige Dyrehauge  2002      32.81  1:08.93      1:08.93   
  Maria Bech Andersen  2003      36.63  1:15.23      2:24.16   
  Katrine B. Hansen  2002      32.72  1:11.31      3:35.47   
  Julie T. Sørensen  2003      34.83  1:12.57      4:48.04   
                     
Frem Damer  1999    354          4:51.79   
  Frem Odense  4:34.80                 
  Mai Jørgensen  2003      34.79  1:12.98      1:12.98   
  Jenny Cao  2003      34.42  1:13.83      2:26.81   
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      34.13  1:12.20      3:39.01   
  Johanne A Andersson  2003      35.10  1:12.78      4:51.79   
                     
Sto Penguins  1999    336          4:56.82   
  Swim Team Odense                   
  Anne Hazell Brink  1999      34.41  1:13.11      1:13.11   
  Signe Juul Grønning  2001      36.34  1:16.18      2:29.29   
  Amalie Ringkvist  2002      35.41  1:15.33      3:44.62   
  Emma Juul  1999      33.92  1:12.20      4:56.82   
                     
10  Sto Piger Tredjeholdet  2003    272          5:18.40   
  Swim Team Odense                   
  Naja Færgemann  2006      37.15  1:16.10      1:16.10   
  Agnete Habermann  2005      37.57  1:19.96      2:36.06   
  Pernille Juul Jensen  2003      40.76  1:24.61      4:00.67   
  Josefine S Jørgensen  2004      36.82  1:17.73      5:18.40   
                     
11  Frem Piger  2003    272          5:18.48   
  Frem Odense  4:55.41                 
  Jenni Nguyen  2004      37.79  1:18.42      1:18.42   
  Julie Nguyen  2004      40.21  1:23.17      2:41.59   
  Emilie Podiss Petersen  2004      36.80  1:15.94      3:57.53   
  Ida Kristensen  2004      38.89  1:20.95      5:18.48   
                     
12  Nyborg Piger 3    269          5:19.89   
  Nyborg Svømmeklub  4:55.00                 
  Kristine Kipper Pedersen  2004      38.03  1:17.79      1:17.79   
  Karoline Elholm Juliussen  2004      39.03  1:19.82      2:37.61   
  Barbara Ammentorp  2003      37.46  1:19.36      3:56.97   
  Sofie Kaysen  2004      38.56  1:22.92      5:19.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  17 september 2016 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark