2019-07-17   02:39:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mestersk 2016    Udskriftsdato  17 september 2016   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    637          27.00   
  Odense Svømme Klub  26.60                 
Iben Bak  2001    604          27.49   
  Nyborg Svømmeklub  27.73                 
Laura Glerup Jensen  1998    604          27.49   
  O.S.L.F.  27.34                 
Thea Lund Petersen  1998    594          27.64   
  Nyborg Svømmeklub  27.00                 
Matilde Schrøder  1996    588          27.73   
  O.S.L.F.  27.18                 
Camilla Rask  1999    560          28.18   
  Odense Svømme Klub  27.82                 
Mette Bruun-Petersen  2001    528          28.75   
  Nyborg Svømmeklub  27.95                 
My Phuong Bui  2003    500          29.27   
  O.S.L.F.  28.88                 
Freja Nicholas  2000    479          29.70   
  Frem Odense  29.93                 
10  Caroline Broholm  2003    473          29.82   
  Ringe Svømme Klub  30.17                 
11  Alberte Korsgaard  2001    468          29.93   
  Ringe Svømme Klub  29.82                 
12  SIF Floor  2000    460          30.09   
  Odense Svømme Klub  29.80                 
13  Mathilde Aagaard Hansen  1999    453          30.26   
  Frem Odense  30.43                 
14  Katrine Hvistendal Hansen  1997    448          30.35   
  Ringe Svømme Klub  30.00                 
15  Alma Thrige Dyrehauge  2002    430          30.78   
  Ringe Svømme Klub  30.10                 
16  Gry Floor  2000    422          30.98   
  Odense Svømme Klub  30.34                 
17  Caroline Mogensen  2002    412          31.23   
  Ringe Svømme Klub  31.19                 
18  Anna Skovmand Rasmussen  2003    398          31.58   
  Frem Odense  32.08                 
19  Anne Hazell Brink  1999    385          31.94   
  O.S.L.F.  32.74                 
20  Emma Juul  1999    380          32.08   
  Odense Svømme Klub  30.84                 
21  Emma Lykke Kallesøe  1999    377          32.15   
  Frem Odense  32.37                 
21  Maibritt Skjoldborg  2002    377          32.15   
  Odense Svømme Klub  32.69                 
23  Trine Johansen  2002    376          32.19   
  Ringe Svømme Klub  32.54                 
24  Amalie Ringkvist  2002    369          32.40   
  Odense Svømme Klub  33.00                 
25  Julie T. Sørensen  2003    362          32.60   
  Ringe Svømme Klub  33.74                 
26  Jenny Cao  2003    348          33.04   
  Frem Odense  32.56                 
27  Nikoline Kaae  2005    339          33.30   
  Frem Odense  34.81                 
28  Maria Bech Andersen  2003    339          33.33   
  Ringe Svømme Klub  36.38                 
29  Katrine Brolykke Madsen  2003    333          33.51   
  O.S.L.F.  34.09                 
29  Nikoline Andersen  2003    333          33.51   
  Odense Svømme Klub  34.23                 
31  Mai Jørgensen  2003    332          33.54   
  Frem Odense  33.63                 
32  Marie Lund Henriksen  2001    331          33.57   
  O.S.L.F.  32.79                 
33  Randi Jørgensen  2002    330          33.63   
  Nyborg Svømmeklub  33.87                 
34  Kristine Kipper Pedersen  2004    329          33.66   
  Nyborg Svømmeklub  35.11                 
35  Emilie Podiss Petersen  2004    324          33.81   
  Frem Odense  34.30                 
36  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    316          34.11   
  Frem Odense  35.12                 
37  Agnete Habermann  2005    314          34.19   
  Odense Svømme Klub  34.38                 
38  Naja Færgemann  2006    310          34.32   
  Odense Svømme Klub  38.89                 
39  Jenni Nguyen  2004    309          34.35   
  Frem Odense  35.47                 
40  Freja Tscherning Hald  2003    299          34.74   
  Ringe Svømme Klub  36.99                 
41  Karoline Elholm Juliussen  2004    291          35.05   
  Nyborg Svømmeklub  35.48                 
42  Pernille Juul Jensen  2003    291          35.07   
  O.S.L.F.  36.74                 
43  Julie Nguyen  2004    288          35.16   
  Frem Odense  35.70                 
44  Sofie Kaysen  2004    257          36.53   
  Nyborg Svømmeklub  36.44                 
45  Maja Rasmussen  2003    186          40.70   
  Ringe Svømme Klub  43.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  17 september 2016 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark