2019-10-18   04:02:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4 2016, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    29.46  1:00.87  1:33.33    2:06.50   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    34.38  1:12.12  1:50.65    2:26.77   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.50  1:12.30  1:51.08    2:29.65   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    34.54  1:13.75  1:53.37    2:32.34   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Karlsson  2002  S71    31.08  1:04.42  1:39.11    2:13.52   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.58  1:06.19  1:41.65    2:16.36   
Tilda Ericsson  2002  S71    32.80  1:08.29  1:43.28    2:18.19   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.97  1:07.50  1:44.16    2:19.68   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.99  1:06.84  1:43.65    2:20.09   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    31.71  1:06.81  1:43.36    2:21.06   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.68  1:09.21  1:46.19    2:21.27   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.10  1:08.10  1:45.03    2:21.43   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.25  1:09.78  1:46.89    2:23.34   
10  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.89  1:10.44  1:47.15    2:23.52   
11  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.84  1:09.53  1:46.79    2:23.71   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.97  1:11.41  1:49.81    2:26.60   
13  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.58  1:11.43  1:50.20    2:28.43   
14  Tova Nilsson  2002  S71    34.25  1:13.59  1:54.99    2:35.19   
15  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.33  1:16.10  1:55.43    2:35.21   
16  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    34.65  1:14.10  1:55.29    2:36.00   
Emilia Rönningdal  2002  S71            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.13  1:08.27  1:42.82    2:16.96   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.91  1:07.80  1:43.97    2:18.56   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    32.02  1:07.20  1:43.62    2:19.33   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.37  1:10.42  1:47.84    2:24.89   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.81  1:09.53  1:47.71    2:25.47   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.68  1:11.12  1:48.63    2:25.65   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    33.71  1:12.43  1:50.88    2:28.43   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    34.27  1:12.58  1:51.70    2:28.68   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.00  1:10.46  1:50.15    2:29.03   
10  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.44  1:14.56  1:54.75    2:32.36   
11  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    35.09  1:14.65  1:54.96    2:33.72   
12  Wilma Nilsson  2004  S71    34.93  1:14.62  1:55.20    2:34.36   
13  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.52  1:13.76  1:54.69    2:34.80   
14  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    25.65  35.44  1:14.98    2:35.05   
15  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.65  1:18.10  1:58.58    2:37.57   
16  Alva Stenebo  2003  S71    35.68  1:17.22  2:00.18    2:40.56   
17  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.73  1:18.36  2:01.14    2:41.43   
18  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.22  1:17.80  2:01.53    2:42.42   
19  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.38  1:17.41  2:00.69    2:42.52   
20  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.93  1:18.96  2:02.84    2:43.89   
21  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.54  1:19.00  2:02.80    2:46.13   
22  Tekla Hult  2003  Ängelholms Simsällskap    36.80  1:19.66  2:04.66    2:46.88   
23  Emmy Olofsson  2003  S71    37.26  1:20.76  2:06.83    2:53.42   
24  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.83  1:25.68  2:12.53    2:55.89   
25  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.52  1:25.51  2:13.70    2:59.61   
26  Alva Olofsson  2005  S71    42.23  1:29.14  2:18.93    3:07.67   
27  Olivia Sköld  2004  S71    41.21  1:30.68  2:21.07    3:08.88   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner