2019-10-20   05:09:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4 2016, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    29.46  1:00.87  1:33.33    2:06.50   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    34.38  1:12.12  1:50.65    2:26.77   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.50  1:12.30  1:51.08    2:29.65   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    34.54  1:13.75  1:53.37    2:32.34   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Karlsson  2002  S71    31.08  1:04.42  1:39.11    2:13.52   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.58  1:06.19  1:41.65    2:16.36   
Tilda Ericsson  2002  S71    32.80  1:08.29  1:43.28    2:18.19   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.97  1:07.50  1:44.16    2:19.68   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.99  1:06.84  1:43.65    2:20.09   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    31.71  1:06.81  1:43.36    2:21.06   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.68  1:09.21  1:46.19    2:21.27   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.10  1:08.10  1:45.03    2:21.43   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.25  1:09.78  1:46.89    2:23.34   
10  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.89  1:10.44  1:47.15    2:23.52   
11  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.84  1:09.53  1:46.79    2:23.71   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.97  1:11.41  1:49.81    2:26.60   
13  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.58  1:11.43  1:50.20    2:28.43   
14  Tova Nilsson  2002  S71    34.25  1:13.59  1:54.99    2:35.19   
15  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.33  1:16.10  1:55.43    2:35.21   
16  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    34.65  1:14.10  1:55.29    2:36.00   
Emilia Rönningdal  2002  S71            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.13  1:08.27  1:42.82    2:16.96   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.91  1:07.80  1:43.97    2:18.56   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    32.02  1:07.20  1:43.62    2:19.33   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.37  1:10.42  1:47.84    2:24.89   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.81  1:09.53  1:47.71    2:25.47   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.68  1:11.12  1:48.63    2:25.65   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    33.71  1:12.43  1:50.88    2:28.43   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    34.27  1:12.58  1:51.70    2:28.68   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.00  1:10.46  1:50.15    2:29.03   
10  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.44  1:14.56  1:54.75    2:32.36   
11  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    35.09  1:14.65  1:54.96    2:33.72   
12  Wilma Nilsson  2004  S71    34.93  1:14.62  1:55.20    2:34.36   
13  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.52  1:13.76  1:54.69    2:34.80   
14  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    25.65  35.44  1:14.98    2:35.05   
15  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.65  1:18.10  1:58.58    2:37.57   
16  Alva Stenebo  2003  S71    35.68  1:17.22  2:00.18    2:40.56   
17  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.73  1:18.36  2:01.14    2:41.43   
18  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.22  1:17.80  2:01.53    2:42.42   
19  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.38  1:17.41  2:00.69    2:42.52   
20  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.93  1:18.96  2:02.84    2:43.89   
21  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.54  1:19.00  2:02.80    2:46.13   
22  Tekla Hult  2003  Ängelholms Simsällskap    36.80  1:19.66  2:04.66    2:46.88   
23  Emmy Olofsson  2003  S71    37.26  1:20.76  2:06.83    2:53.42   
24  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.83  1:25.68  2:12.53    2:55.89   
25  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.52  1:25.51  2:13.70    2:59.61   
26  Alva Olofsson  2005  S71    42.23  1:29.14  2:18.93    3:07.67   
27  Olivia Sköld  2004  S71    41.21  1:30.68  2:21.07    3:08.88   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71    27.64        59.50   
Victor Klingeryd Jarlemo  2000  Simklubben Neptun    28.26        1:01.91   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    31.17        1:10.92   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    30.36        1:05.87   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.69        1:22.41   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.48        1:06.72   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    31.22        1:09.87   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.91        1:12.74   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.63        1:07.93   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.58        1:13.22   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.90        1:13.87   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.65        1:15.48   
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.15        1:15.57   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    34.95        1:16.07   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.80        1:19.47   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    36.47        1:19.84   
Noah Malmgren  2004  S71    35.44        1:20.13   
10  Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    38.12        1:23.31   
11  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    37.59        1:23.83   
12  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.81        1:24.76   
13  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.30        1:30.90   
14  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    43.18        1:36.14   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Jönsson  1999  S71    34.24        1:13.23   
Felicia Huynh  2000  S71    37.31        1:20.42   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    41.60        1:27.43   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    42.50        1:28.22   
Thea Aronsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen    41.34        1:31.17   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    41.17        1:25.99   
Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.89        1:27.87   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.17        1:13.57   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.59        1:19.98   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    38.06        1:20.13   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.66        1:23.93   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    39.96        1:24.20   
Tova Nilsson  2002  S71    39.84        1:25.20   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    41.53        1:28.11   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.84        1:34.51   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.53        1:24.31   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.87        1:24.56   
Michaela Ruzic  2003  S71    40.29        1:25.39   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    40.92        1:27.53   
Hanna Ngo  2003  S71    41.42        1:28.86   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.85        1:28.94   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.18        1:29.79   
Wilma Nilsson  2004  S71    42.33        1:31.28   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.83        1:31.94   
10  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    43.37        1:33.01   
11  Mila Lamminsaari  2003  Kappsimningsklubben Karpen    44.81        1:34.57   
12  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.65        1:36.90   
13  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.59        1:37.21   
14  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.22        1:37.23   
15  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.45        1:37.67   
16  Tekla Hult  2003  Ängelholms Simsällskap    46.78        1:38.72   
17  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.72        1:40.04   
18  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    48.32        1:41.39   
19  Suzi Nuri Mrad  2003  Kappsimningsklubben Karpen    48.86        1:42.81   
20  Veronika Ruzic  2006  S71    49.11        1:45.25   
21  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.27        1:45.73   
22  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.47        1:46.91   
23  Frida Christiansen  2003  S71    50.09        1:47.34   
24  Freja Malmgren  2007  S71    49.84        1:48.97   
25  Emmy Olofsson  2003  S71    49.74        1:49.74   
26  Alva Olofsson  2005  S71    52.18        1:51.94   
27  Lovisa Fast  2006  S71    53.06        1:52.61   
28  Olivia Sköld  2004  S71    54.84        1:58.59   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Alva Stenebo  2003  S71            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:01   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71    33.58  1:12.30  1:53.29    2:34.77   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.16  1:17.80  2:00.06    2:41.63   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    38.13  1:22.63  2:10.07    2:55.30   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    37.88  1:23.86  2:10.27    2:55.86   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    40.51  1:28.05  2:16.45    3:02.70   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.48  1:23.60  2:09.26    2:55.47   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.29  1:26.48  2:15.18    3:04.95   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.44  1:29.37  2:17.94    3:06.76   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    42.54  1:32.10  2:22.50    3:11.76   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.70  1:40.61  2:34.95    3:29.06   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    1:05.90  2:25.85  3:59.39    5:11.91   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:18.37  2:48.72  4:26.01    5:43.51   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    1:12.29  2:31.59  3:57.25    5:05.77   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:12.17  2:35.26  4:04.19    5:17.89   
Moa Karlsson  2002  S71    1:18.34  2:41.37  4:15.08    5:25.33   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    1:13.26  2:40.42  4:13.96    5:31.53   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:21.11  2:45.29  4:16.60    5:33.09   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:19.30  2:48.36  4:18.89    5:34.49   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:20.87  2:49.18  4:20.98    5:36.91   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:18.73  2:43.42  4:18.25    5:33.09   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:20.53  2:44.14  4:20.24    5:36.53   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:15.64  2:48.77  4:28.40    5:47.66   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:25.82  2:56.07  4:30.49    5:48.41   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:21.54  2:52.09  4:34.80    5:55.68   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    1:25.89  2:56.28  4:44.29    6:03.95   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    1:07.67  2:21.56  3:37.00  4:53.23  19:06.59   
          6:09.06  7:25.69  8:41.75  9:58.18     
          11:14.94  12:31.85  13:48.23  15:06.42     
          16:25.85  17:47.21         
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    1:09.21  2:26.95  3:46.53  5:06.93  19:56.18   
          6:27.83  7:48.73  9:10.32  10:31.88     
          11:53.15  13:14.62  14:36.25  15:58.44     
          17:19.54  18:40.22         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:06.99  2:20.20  3:35.50  4:51.55  18:49.52   
          6:08.10  7:24.78  8:40.74  9:57.09     
          11:13.76  12:30.13  13:46.54  15:02.67     
          16:18.98  17:36.62         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    1:05.86  2:17.97  3:28.09  4:39.45  9:29.59   
          5:52.05  7:05.07  8:18.35       
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:06.68  2:19.32  3:35.33  4:53.36  9:58.37   
          6:10.60  7:27.80  8:44.20       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:09.99  2:27.99  3:47.75  5:08.09  10:23.29   
          6:29.21  7:49.29  9:09.35       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    1:03.28  2:16.43  3:28.30  4:42.58  9:41.86   
          5:59.73  7:16.28  8:30.52       
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    1:10.11  2:27.80  3:46.33  5:04.38  10:13.68   
          6:22.86  7:40.01  8:58.59       
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    1:16.09  2:38.42  4:01.37  5:24.38  10:55.49   
          6:48.37  8:11.46  9:34.96       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:11.72  2:29.72  3:48.87  5:07.58  10:16.80   
          6:25.93  7:44.82  9:02.33       
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:12.33  2:31.63  3:51.68  5:13.90  10:35.90   
          6:35.82  7:57.51  9:17.98       
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:15.94  2:37.84  4:00.36  5:22.86  10:36.93   
          6:42.23  8:01.30  9:21.57       
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    1:15.14  2:36.92  3:58.95  5:22.30  10:51.32   
          6:43.12  8:06.11  9:28.85       
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    1:15.37  2:37.85  4:01.96  5:26.56  10:57.85   
          6:50.81  8:15.24  9:39.60       
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:15.85  2:41.13  4:12.13  5:47.51  12:14.04   
          7:22.28  8:58.62  10:36.89       
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    1:30.38  3:08.14  4:47.22  6:26.09  12:45.95   
          8:04.76  9:41.47  11:15.42       
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    1:24.65  3:00.25  4:36.58  6:14.66  12:47.38   
          7:53.82  9:33.74  11:12.88       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    30.89  1:05.13  1:41.59    2:18.24   
Felicia Huynh  2000  S71    34.14  1:14.77  1:57.49    2:41.29   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    31.93  1:09.20  1:48.54    2:27.68   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    33.92  1:13.22  1:54.00    2:35.06   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.65  1:14.83  1:57.43    2:40.45   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    37.02  1:23.16  2:17.77    3:11.10   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.73  1:28.17  2:19.35    3:11.90   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    34.47  1:14.63  1:58.58    2:45.81   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    36.50  1:18.92  2:03.82    2:49.90   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.50  1:24.80  2:08.49    2:51.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    28.32  1:04.70  1:40.76    2:10.66   
Philip Chen  2000  S71    27.70  1:03.20  1:41.64    2:14.54   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    32.15  1:14.32  1:56.10    2:30.18   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    30.46  1:09.61  1:54.57    2:27.56   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.42  1:11.35  1:57.00    2:32.13   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    32.15  1:12.15  1:56.25    2:29.07   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.87  1:13.74  1:59.71    2:33.32   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.49  1:13.43  2:00.77    2:35.15   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.70  1:13.22  2:02.31    2:38.55   
Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap            DNS   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.88  1:11.33  1:59.30    2:34.19   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.80  1:13.80  2:04.24    2:35.71   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.30  1:14.55  2:01.20    2:36.88   
Noah Malmgren  2004  S71    35.21  1:19.07  2:04.37    2:40.06   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.78  1:16.14  2:05.27    2:40.70   
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.57  1:14.52  2:03.23    2:42.34   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.83  1:19.87  2:07.18    2:43.93   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    34.42  1:18.66  2:05.88    2:44.42   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.32  1:20.02  2:09.21    2:46.61   
10  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.09  1:19.99  2:08.04    2:46.65   
11  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.83  1:23.24  2:08.61    2:47.81   
12  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    37.38  1:21.82  2:11.38    2:51.04   
13  Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    39.27  1:24.91  2:14.77    2:53.74   
14  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.92  1:23.68  2:14.02    2:54.27   
15  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    38.44  1:25.79  2:19.68    2:59.57   
16  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.81  1:25.92  2:19.53    3:02.74   
17  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.85  1:25.79  2:21.26    3:02.85   
18  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.31  1:32.54  2:25.34    3:03.60   
19  Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    42.94  1:33.67  2:30.56    3:14.43   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    1:14.21  2:30.52  3:47.18    4:59.88   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    1:15.70  2:36.64  3:58.46    5:17.19   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    1:08.74  2:25.06  3:42.40    4:58.49   
Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:13.34  2:30.02  3:45.76    5:01.22   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    1:04.50  2:14.17  3:22.56    4:29.97   
Moa Karlsson  2002  S71    1:05.31  2:14.86  3:23.18    4:31.34   
Tilda Ericsson  2002  S71    1:10.51  2:24.25  3:38.29    4:48.99   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:10.83  2:27.13  3:43.31    4:58.44   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:11.38  2:27.33  3:43.52    4:58.55   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:20.51  2:45.30  4:06.50    5:25.03   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    1:18.91  2:43.18  4:06.72    5:32.17   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:10.24  2:24.36  3:38.55    4:48.69   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:09.92  2:23.63  3:38.18    4:49.80   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:09.74  2:25.51  3:40.98    4:56.18   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    1:14.88  2:33.14  3:50.42    5:05.62   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:11.05  2:29.84  3:50.10    5:10.45   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:16.18  2:37.06  3:57.09    5:11.47   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:14.41  2:35.73  3:56.18    5:12.83   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:15.19  2:36.45  3:56.65    5:13.40   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    1:16.09  2:36.99  3:57.18    5:14.77   
10  Wilma Nilsson  2004  S71    1:15.94  2:37.42  4:00.14    5:19.85   
11  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    1:15.92  2:37.73  4:00.50    5:19.98   
12  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    1:16.49  2:39.24  4:01.66    5:20.86   
13  Michaela Ruzic  2003  S71    1:15.31  2:36.70  3:59.39    5:21.04   
14  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:16.28  2:38.53  4:00.64    5:21.41   
15  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:16.04  2:37.16  4:00.31    5:23.13   
16  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:14.55  2:38.55  4:05.61    5:30.59   
17  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:21.49  2:50.04  4:17.02    5:41.74   
18  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:22.42  2:51.00  4:19.56    5:44.61   
19  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:19.97  2:48.47  4:18.09    5:45.25   
20  Tekla Hult  2003  Ängelholms Simsällskap    1:20.25  2:50.19  4:19.94    5:46.71   
21  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:23.23  2:53.85  4:25.02    5:52.58   
22  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    1:21.04  2:54.32  4:30.63    5:59.43   
23  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:27.80  3:04.74  4:40.72    6:14.25   
24  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    1:29.78  3:09.99  4:50.31    6:25.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71    30.62        1:02.54   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    31.47        1:05.27   
Victor Klingeryd Jarlemo  2000  Simklubben Neptun    32.33        1:06.38   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.20        1:06.67   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    33.57        1:08.55   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.10        1:11.90   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.51        1:15.38   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    33.10        1:08.64   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.37        1:13.85   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    38.01        1:16.24   
Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.08        1:13.36   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.24        1:14.68   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.52        1:14.97   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.26        1:17.31   
Noah Malmgren  2004  S71    39.71        1:21.99   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.74        1:22.07   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.95        1:22.34   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    39.31        1:22.90   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.14        1:23.11   
10  Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    40.34        1:23.49   
11  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.19        1:23.71   
12  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.05        1:26.99   
13  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    43.66        1:28.78   
14  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    43.37        1:30.57   
15  Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    47.58        1:35.30   
16  Ville Nordqvist  2004  S71    47.83        1:38.86   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    33.43  1:08.94  1:46.82    2:25.36   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    36.98  1:18.06  2:00.01    2:42.04   
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    40.50  1:23.89  2:06.01    2:47.87   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    40.46  1:24.09  2:07.68    2:49.99   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    35.97  1:15.06  1:53.97    2:32.43   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.57  1:16.02  1:56.74    2:36.24   
Moa Karlsson  2002  S71    38.10  1:18.02  1:58.03    2:37.34   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.82  1:16.88  1:57.83    2:38.14   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.02  1:18.69  2:00.03    2:38.96   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.99  1:18.48  2:00.65    2:40.96   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.58  1:19.97  2:01.29    2:41.98   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.05  1:21.15  2:04.14    2:45.21   
Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.23  1:22.05  2:04.64    2:45.98   
10  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    39.41  1:21.46  2:04.65    2:46.49   
11  Tilda Ericsson  2002  S71    40.22  1:22.24  2:04.44    2:46.65   
12  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    39.74  1:23.04  2:08.76    2:53.14   
13  Tova Nilsson  2002  S71    40.01  1:26.57  2:15.01    3:01.20   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.34  1:15.70  1:56.05    2:35.02   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.38  1:21.55  2:03.55    2:42.63   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.28  1:20.31  2:03.01    2:44.33   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.19  1:23.33  2:06.57    2:47.18   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.72  1:22.97  2:06.86    2:48.95   
Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.96  1:24.49  2:08.36    2:50.75   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.76  1:24.97  2:09.91    2:52.50   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.05  1:23.83  2:09.52    2:53.47   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    43.70  1:28.37  2:13.09    2:55.42   
10  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.68  1:26.69  2:13.33    2:55.98   
11  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    41.01  1:25.86  2:12.45    2:56.45   
12  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.25  1:27.50  2:14.37    2:59.81   
13  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.06  1:30.77  2:20.07    3:05.02   
14  Alva Stenebo  2003  S71    43.89  1:32.94  2:21.53    3:10.13   
15  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.68  1:34.68  2:24.44    3:10.63   
16  Tekla Hult  2003  Ängelholms Simsällskap    45.35  1:34.26  2:21.71    3:10.71   
17  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.45  1:33.56  2:22.76    3:10.95   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            DSQ   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    25.14        52.56   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    26.96        57.28   
Victor Klingeryd Jarlemo  2000  Simklubben Neptun    28.08        58.47   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    29.11        1:00.39   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    28.14        58.72   
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.04        59.17   
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.70        1:00.56   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.66        1:03.11   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.34        1:08.16   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    28.51        59.44   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    28.97        59.76   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    29.20        1:00.93   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.37        1:02.77   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.21        1:06.90   
Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.02        59.29   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.76        1:02.55   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.95        1:02.70   
Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.86        1:04.44   
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.30        1:05.01   
Noah Malmgren  2004  S71    31.62        1:05.81   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.06        1:06.39   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    31.85        1:06.98   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    32.23        1:09.27   
10  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    32.72        1:09.62   
11  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.69        1:10.03   
12  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.91        1:10.06   
13  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.00        1:10.12   
14  Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    33.91        1:10.26   
15  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.12        1:10.59   
16  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    34.44        1:13.66   
17  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.14        1:13.73   
18  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.52        1:14.06   
19  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.05        1:14.20   
20  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.43        1:17.54   
21  Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    37.39        1:18.90   
22  Ville Nordqvist  2004  S71    40.26        1:24.62   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    27.38  57.88  1:28.70    1:59.75   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    28.54  1:00.08  1:33.48    2:09.07   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.05  1:01.34  1:37.17    2:14.10   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.12  1:05.30  1:40.28    2:14.13   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    29.72  1:03.42  1:40.53    2:20.34   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.50  1:04.84  1:40.11    2:13.86   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.29  1:05.80  1:41.78    2:16.74   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.65  1:06.88  1:43.56    2:20.01   
Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap    31.62  1:09.83  1:49.29    2:28.72   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.36  1:03.06  1:36.17    2:09.45   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.99  1:05.40  1:41.12    2:15.18   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.21  1:07.36  1:43.32    2:18.10   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.40  1:11.65  1:52.23    2:29.71   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.68  1:13.37  1:52.63    2:30.03   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    33.74  1:12.11  1:51.79    2:31.82   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    35.35  1:15.79  1:57.49    2:37.38   
David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.34  1:17.96  2:00.31    2:40.00   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    35.55  1:17.11  1:59.67    2:41.67   
10  Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    39.07  1:23.57  2:10.62    2:55.15   
11  Ville Nordqvist  2004  S71    40.06  1:27.40  2:17.02    3:05.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:24   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    32.76        1:13.33   
Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    35.00        1:16.32   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    37.40        1:19.49   
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    37.18        1:22.76   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:05.88        1:05.88   
Emilia Rönningdal  2002  S71    31.95        1:08.00   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.37        1:11.10   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.65        1:13.11   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    33.40        1:14.39   
Moa Karlsson  2002  S71    35.62        1:16.47   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.38        1:17.31   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.73        1:19.33   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    37.47        1:19.81   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.10        1:12.16   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.09        1:12.44   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.73        1:12.73   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.71        1:14.55   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.17        1:15.47   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.37        1:17.46   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    35.67        1:19.39   
Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.97        1:21.25   
Michaela Ruzic  2003  S71    37.08        1:21.41   
10  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.57        1:22.80   
11  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    38.31        1:23.88   
12  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.46        1:25.04   
13  Hanna Ngo  2003  S71    37.07        1:26.33   
14  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    37.61        1:26.81   
15  Mila Lamminsaari  2003  Kappsimningsklubben Karpen    38.89        1:27.09   
16  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.63        1:27.88   
17  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    38.65        1:28.07   
18  Victoria Johansson  2004  Ängelholms Simsällskap    42.74        1:30.68   
19  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    42.85        1:32.39   
20  Alva Stenebo  2003  S71    41.83        1:32.59   
Tekla Hult  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.04        1:13.19   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    37.27        1:18.57   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.62        1:19.27   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    36.45        1:17.96   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.47        1:21.61   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.77        1:26.18   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.84        1:19.78   
Noah Malmgren  2004  S71    38.82        1:22.31   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    38.58        1:22.66   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.34        1:22.84   
Niels Kwant  2003  Tyringe Simsällskap    40.42        1:25.56   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.04        1:28.02   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    41.70        1:29.28   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.16        1:30.60   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap    42.76        1:31.23   
10  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.87        1:34.56   
11  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    46.60        1:38.60   
12  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    48.36        1:42.19   
13  Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    49.56        1:45.52   
14  Ville Nordqvist  2004  S71    54.45        1:56.45   
Filip Persson-Bodén  2003  S71            DSQ   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Huynh  2000  S71    38.38  1:21.18  2:05.53    2:50.45   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    40.36  1:25.30  2:10.91    2:56.89   
Thea Aronsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    42.68  1:30.34  2:19.29    3:08.50   
Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    43.56  1:32.99  2:23.39    3:13.82   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    36.72  1:18.30  1:58.65    2:40.63   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.96  1:17.43  1:59.09    2:42.07   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.45  1:19.89  2:04.09    2:47.97   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.42  1:21.78  2:06.11    2:51.01   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.91  1:21.99  2:07.11    2:52.65   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.60  1:23.69  2:08.35    2:52.91   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    39.98  1:24.00  2:09.49    2:54.27   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.96  1:24.24  2:11.25    2:57.89   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    41.76  1:27.62  2:14.54    3:02.10   
10  Tova Nilsson  2002  S71    40.13  1:28.34  2:17.40    3:05.68   
11  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    41.46  1:29.04  2:18.90    3:07.80   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.34  1:28.31  2:15.62    3:01.72   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    41.30  1:28.75  2:16.45    3:01.92   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin    41.36  1:29.49  2:18.40    3:07.67   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.91  1:34.08  2:26.09    3:15.94   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    49.37  1:43.86  2:37.69    3:31.71   
Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.12  1:42.10  2:38.58    3:35.05   
Alicia Hart  2005  S71    52.15  1:50.02  2:47.85    3:44.36   
Veronika Ruzic  2006  S71    50.84  1:49.52  2:48.60    3:46.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    1:04.71  2:20.10  3:44.68    4:50.22   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:13.23  2:38.24  4:13.70    5:21.40   
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:14.02  2:40.97  4:12.70    5:23.05   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    1:36.54  3:17.37  5:20.58    6:53.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:13.77  2:32.84  3:52.23  5:12.20  20:04.16   
          6:32.65  7:53.24  9:14.18  10:34.81     
          11:55.96  13:17.24  14:38.91  16:00.94     
          17:22.55  18:44.49         
Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    1:13.33  2:32.51  3:52.87  5:13.28  20:15.74   
          6:33.50  7:53.36  9:14.08  10:34.38     
          11:55.49  13:17.46  14:39.64  16:02.46     
          17:25.98  18:50.69         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    1:12.96  2:31.20  3:49.22  5:07.60  19:29.43   
          6:26.34  7:45.72  9:05.19  10:24.39     
          11:42.59  13:00.54  14:19.42  15:37.60     
          16:55.81  18:14.30         
Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:13.34  2:32.31  3:51.12  5:09.41  19:37.81   
          6:27.81  7:47.04  9:06.42  10:25.85     
          11:45.52  13:04.90  14:23.94  15:43.31     
          17:01.95  18:21.23         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    1:17.89  2:41.43  4:05.97  5:31.53  21:10.67   
          6:57.22  8:23.78  9:49.54  11:16.43     
          12:42.92  14:09.64  15:35.79  17:01.79     
          18:26.46  19:50.64         
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    1:20.73  2:46.82  4:13.51  5:41.01  21:53.85   
          7:09.07  8:36.15  10:03.75  11:32.86     
          13:01.91  14:31.93  16:01.57  17:31.83     
          19:01.81  20:29.89         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    1:07.23  2:19.16  3:33.05  4:48.00  9:44.68   
          6:02.98  7:17.69  8:32.28       
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    1:14.31  2:33.21  3:51.44  5:10.34  10:23.19   
          6:30.65  7:50.50  9:08.85       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Moa Karlsson  2002  S71    1:05.79  2:16.81  3:28.32  4:40.33  9:27.90   
          5:51.08  7:03.68  8:16.24       
Tilda Ericsson  2002  S71    1:10.20  2:24.17  3:38.28  4:52.76  9:52.10   
          6:08.02  7:23.00  8:38.59       
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:11.14  2:28.09  3:45.87  5:02.17  10:03.20   
          6:19.41  7:35.46  8:51.02       
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:10.78  2:26.26  3:42.13  4:58.03  10:04.31   
          6:16.27  7:33.65  8:50.10       
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:10.94  2:26.81  3:44.33  5:01.66  10:09.93   
          6:19.21  7:36.35  8:53.78       
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:12.43  2:29.08  3:46.79  5:05.04  10:17.26   
          6:23.96  7:42.04  9:01.06       
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:15.31  2:33.45  3:51.20  5:09.61  10:22.29   
          6:28.69  7:47.49  9:06.15       
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    1:17.55  2:39.68  4:02.02  5:24.51  10:50.05   
          6:47.11  8:08.91  9:30.75       
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:19.56  2:48.47  4:16.00  5:45.48  11:29.12   
          7:12.05  8:38.99  10:06.72       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:11.26  2:26.51  3:42.42  4:57.93  9:56.32   
          6:12.28  7:27.99  8:43.42       
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:12.37  2:29.36  3:46.28  5:03.54  10:07.40   
          6:20.23  7:37.07  8:53.22       
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:12.36  2:29.64  3:46.31  5:03.80  10:08.33   
          6:21.00  7:38.06  8:54.66       
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:13.85  2:35.53  3:56.59  5:19.06  10:45.01   
          6:42.62  8:05.17  9:27.08       
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:16.93  2:40.00  4:03.16  5:25.84  10:49.94   
          6:48.17  8:10.77  9:32.65       
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:16.10  2:38.89  4:03.19  5:26.22  10:55.92   
          6:49.23  8:12.08  9:34.41       
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    1:17.72  2:41.54  4:04.50  5:27.27  10:55.97   
          6:50.69  8:13.85  9:36.63       
Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin    1:22.63  2:56.22  4:30.66  6:05.31  12:14.66   
          7:39.02  9:12.30  10:46.97       
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    1:26.92  3:04.95  4:42.91  6:19.85  12:42.80   
          7:57.48  9:34.75  11:12.38       
10  Veronika Ruzic  2006  S71    1:25.15  3:02.01  4:40.14  6:18.26  12:45.24   
          7:56.32  9:35.12  11:13.16       
11  Olivia Sköld  2004  S71    1:31.21  3:14.07  4:59.05  6:42.57  13:39.34   
          9:18.51  11:02.14  13:39.34       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  11:42 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    32.59  1:10.71  1:51.43    2:29.68   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    32.01  1:11.64  1:55.69    2:38.31   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.90  1:17.57  2:01.28    2:43.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Huynh  2000  S71    31.62  1:11.06  1:54.76    2:30.18   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    33.52  1:14.77  2:01.29    2:34.24   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    33.76  1:13.72  2:00.01    2:35.06   
Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    35.32  1:17.99  2:08.87    2:45.12   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.63  1:17.35  2:09.09    2:47.65   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    35.98  1:17.73  2:07.28    2:44.43   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    34.76  1:19.51  2:07.74    2:46.61   
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    36.65  1:19.29  2:10.38    2:47.90   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    31.99  1:08.66  1:50.72    2:23.79   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.58  1:11.39  1:55.22    2:30.18   
Moa Karlsson  2002  S71    35.76  1:15.42  2:01.71    2:35.71   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.65  1:14.75  2:01.43    2:37.09   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.43  1:19.59  2:03.16    2:41.09   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    33.71  1:18.60  2:05.80    2:41.69   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.39  1:15.75  2:03.86    2:42.11   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.17  1:21.85  2:05.93    2:43.26   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    37.43  1:22.64  2:08.09    2:44.83   
10  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.92  1:17.97  2:09.02    2:48.64   
Tova Nilsson  2002  S71            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.13  1:14.24  2:02.46    2:37.97   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.96  1:15.39  2:02.52    2:38.66   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.14  1:15.80  2:03.36    2:39.83   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    34.16  1:15.82  2:03.90    2:40.38   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.13  1:16.40  2:06.55    2:41.50   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.04  1:17.58  2:06.88    2:44.18   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.56  1:19.23  2:08.96    2:44.82   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    35.11  1:17.40  2:09.30    2:46.93   
Michaela Ruzic  2003  S71    37.81  1:25.28  2:13.90    2:54.13   
10  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    38.92  1:24.99  2:18.97    2:56.85   
11  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    37.77  1:26.86  2:21.53    3:01.18   
12  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.51  1:27.70  2:21.69    3:02.51   
13  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.73  1:27.95  2:23.42    3:06.18   
14  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    44.26  1:28.94  2:24.38    3:06.28   
15  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.27  1:28.97  2:25.91    3:08.57   
16  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.25  1:31.29  2:28.27    3:12.23   
17  Emmy Olofsson  2003  S71    41.05  1:27.74  2:27.15    3:12.70   
18  Victoria Johansson  2004  Ängelholms Simsällskap    41.83  1:35.30  2:32.85    3:17.96   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    59.89  2:05.07  3:11.72    4:16.88   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    1:04.53  2:15.53  3:25.96    4:35.13   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:05.99  2:17.58  3:29.06    4:39.74   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:04.93  2:17.20  3:30.51    4:42.14   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:06.14  2:18.67  3:31.99    4:44.15   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:08.71  2:24.11  3:38.20    4:50.70   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin    1:13.42  2:33.44  3:55.23    5:15.67   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    1:10.64  2:27.35  3:45.22    4:59.94   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    1:14.20  2:37.14  4:01.44    5:23.81   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    1:17.95  2:41.19  4:05.26    5:27.11   
Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:14.31  2:40.32  4:13.69    5:47.88   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    1:27.32  3:04.68  4:40.05    6:08.65   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    38.07        1:18.48   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    33.31        1:10.61   
Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    37.25        1:16.65   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    38.56        1:18.37   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    33.55        1:09.13   
Moa Karlsson  2002  S71    36.39        1:13.53   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.40        1:14.09   
Tilda Ericsson  2002  S71    38.84        1:18.19   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    39.52        1:21.00   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.89        1:11.65   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.97        1:12.78   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.16        1:14.47   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    37.61        1:17.44   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    37.26        1:18.18   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    38.14        1:18.45   
Hanna Ngo  2003  S71    37.22        1:19.27   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    38.85        1:19.42   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    39.49        1:20.62   
10  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.20        1:21.55   
11  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.60        1:25.62   
12  Michaela Ruzic  2003  S71    41.60        1:25.67   
13  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    42.51        1:26.21   
14  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.44        1:26.27   
15  Mila Lamminsaari  2003  Kappsimningsklubben Karpen    41.91        1:26.93   
16  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    42.18        1:27.43   
17  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen    42.60        1:28.50   
18  Emmy Olofsson  2003  S71    42.86        1:30.42   
19  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.01        1:30.91   
20  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.66        1:31.21   
21  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen    44.66        1:35.32   
22  Freja Malmgren  2007  S71    45.97        1:35.88   
23  Olivia Sköld  2004  S71    47.54        1:36.61   
24  Frida Christiansen  2003  S71    46.78        1:39.58   
25  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen    48.73        1:42.23   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Alva Olofsson  2005  S71            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    31.73  1:06.69  1:43.69    2:20.32   
Philip Rantzow  1999  Tyringe Simsällskap    34.02  1:10.98  1:50.34    2:29.35   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    34.88  1:12.73  1:52.21    2:28.35   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    34.72  1:13.19  1:51.83    2:28.20   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.38  1:17.73  1:58.80    2:39.66   
Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap    37.38  1:19.49  2:03.18    2:45.71   
Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    44.90  1:32.44  2:19.99    3:07.51   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    48.52  1:41.28  2:33.62    3:21.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    29.33        1:00.58   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    29.81        1:01.33   
Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    33.01        1:07.47   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    31.15        1:04.12   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    30.60        1:04.35   
Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    33.09        1:08.46   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    29.58        1:00.02   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    29.46        1:01.25   
Moa Karlsson  2002  S71    30.65        1:02.78   
Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    30.82        1:03.76   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.91        1:04.44   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.50        1:05.41   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.51        1:05.85   
Tilda Ericsson  2002  S71    32.89        1:06.51   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    32.04        1:07.67   
10  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.23        1:07.76   
11  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.41        1:08.24   
12  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.31        1:08.94   
13  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    35.31        1:12.94   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    30.76        1:03.62   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.78        1:04.21   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.21        1:04.86   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.31        1:05.16   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.96        1:05.42   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap    32.15        1:06.41   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    33.03        1:08.53   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    33.87        1:08.87   
Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.64        1:09.39   
10  Michaela Ruzic  2003  S71    33.93        1:10.99   
11  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    34.91        1:11.48   
12  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    34.19        1:11.53   
13  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.77        1:11.78   
14  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    34.98        1:12.49   
15  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.73        1:12.73   
16  Mila Lamminsaari  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.34        1:13.34   
17  Hanna Ngo  2003  S71    35.83        1:16.12   
18  Alva Stenebo  2003  S71    35.90        1:16.35   
19  Victoria Johansson  2004  Ängelholms Simsällskap    37.40        1:18.53   
20  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.05        1:18.67   
21  Maja Nilsson  2004  Kappsimningsklubben Karpen    38.86        1:20.99   
22  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.80        1:21.26   
23  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen    36.95        1:21.36   
24  Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen    40.35        1:21.40   
25  Emmy Olofsson  2003  S71    38.24        1:22.07   
26  Lovisa Fast  2006  S71    39.67        1:23.96   
27  Olivia Sköld  2004  S71    39.47        1:24.06   
28  Alva Olofsson  2005  S71    41.37        1:26.49   
29  Frida Christiansen  2003  S71    40.99        1:28.34   
30  Freja Malmgren  2007  S71    41.30        1:28.49   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Veronika Ruzic  2006  S71            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner