2021-04-14   22:04:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Picasso Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Picasso Cup    Utskriftsdatum  02 oktober 2016   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  13:26   
  Arrangör  Kristinehamns SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 oktober 2016         
 
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Forsman  2007  Köpings Simsällskap    53.41        1:51.77   
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            DNF   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            DSQ   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    39.46        1:22.61   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    40.83        1:25.81   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    40.48        1:26.88   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    42.04        1:29.66   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    43.20        1:29.67   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    43.18        1:32.89   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    44.15        1:35.29   
Emilia Dahlström  2006  Köpings Simsällskap    45.46        1:38.11   
Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap    46.83        1:39.35   
10  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    50.85        1:43.45   
11  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    48.48        1:44.33   
12  Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    52.31        1:45.77   
13  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    56.02        1:51.27   
14  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    52.56        1:53.45   
15  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    56.92        1:53.77   
16  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    59.28        1:57.63   
17  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    59.47        1:59.99   
18  Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap    1:14.33        2:31.69   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            DNS   
Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            DSQ   
Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            DSQ   
Felicia Larsson  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    39.21        1:21.99   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    38.83        1:24.48   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta    39.80        1:24.69   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    39.86        1:25.10   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    41.20        1:26.01   
Maja Ehlin  2002  Köpings Simsällskap    41.94        1:26.06   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    40.63        1:26.72   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    40.50        1:26.95   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    44.56        1:33.97   
10  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    43.90        1:34.03   
11  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    46.39        1:34.43   
12  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    45.27        1:34.75   
13  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    43.14        1:34.77   
14  Emilia Larsson  2004  Köpings Simsällskap    44.90        1:34.97   
15  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    45.84        1:35.03   
16  Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap    43.84        1:35.04   
17  Jenny Larsson  2003  Köpings Simsällskap    45.16        1:35.13   
18  Anastasia Kamarova  2003  Örebro Simallians    45.47        1:36.23   
19  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    46.88        1:39.92   
20  Amanda Ericson  2002  Örebro Simallians            1:43.16   
21  Matilda Issakainen  2002  Örebro Simallians    50.87        1:48.92   
Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians            DNS   
Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    35.87        1:16.35   
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    36.83        1:18.44   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    36.46        1:18.58   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    38.07        1:20.51   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    37.83        1:22.83   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    40.83        1:25.13   
Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians    43.34        1:32.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  02 oktober 2016 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner