2021-04-14   21:55:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Picasso Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Picasso Cup    Utskriftsdatum  02 oktober 2016   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Kristinehamns SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            37.01   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            46.04   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            50.61   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            56.95   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            57.54   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            1:00.02   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:05.83   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            32.14   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            35.27   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            36.74   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            40.22   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb            40.51   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            41.72   
William Lindh  2005  Örebro Simallians            41.89   
Max Zakrisson  2006  Köpings Simsällskap            44.32   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            48.55   
10  Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            49.90   
11  Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            50.24   
12  Emil Lundgren  2006  Karlstads Simsällskap            1:10.03   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            30.06   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            31.91   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            32.45   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            32.70   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians            33.39   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            34.11   
Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb            34.98   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            35.50   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            35.84   
10  Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            35.87   
11  Kevin Cao  2003  Örebro Simallians            36.51   
12  Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            36.56   
13  Hugo Koivumäki  2004  Mellerud Simklubb            37.18   
14  Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            37.41   
15  Sina Atashfaraz  2003  Örebro Simallians            37.43   
16  Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            37.57   
17  Adam Cullberg  2003  Örebro Simallians            37.87   
18  Oliver Lidman  2003  Deje Simsällskap            38.39   
19  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            38.62   
20  Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            41.89   
21  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap            44.48   
22  Leon Fredriksson  2004  Arvika Simsällskap            46.21   
23  Gustav Yttermalm  2004  Örebro Simallians            54.17   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians            DNS   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            27.07   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            28.32   
Oscar Mejsten  2000  Örebro Simallians            30.98   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            31.63   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            32.53   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta            32.69   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians            32.91   
Eric Mejsten  2000  Örebro Simallians            33.39   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            37.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  02 oktober 2016 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner