2021-12-05   12:47:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open 2016 - Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag alle aldersgrupper

Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Gentofte Open 2016    Udskriftsdato  16 september 2016   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:31   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 september 2016         
 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Warberg  2004      31.02        1:05.64   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.23                 
                     
Cornelius Olsen  2005      32.71        1:08.09   
  Farum Svmmeklub  1:10.38                 
                     
Niklas Wiese Dobel  2004      32.72        1:08.47   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.95                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004      32.21        1:08.59   
  Gentofte Svmme Klub  1:10.16                 
                     
Mathias Christensen  2004      34.03        1:09.65   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.14                 
                     
Oscar Kroos  2004      36.10        1:12.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.86                 
                     
William Studsgaard  2004      35.44        1:12.84   
  Rnne Svmme Klub  1:15.13                 
                     
Viggo Prehn  2004      35.78        1:13.19   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.49                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004      34.72        1:13.67   
  Gentofte Svmme Klub  1:18.23                 
                     
10  Harry Sanders  2004      35.73        1:14.11   
  Gentofte Svmme Klub  1:40.00                 
                     
11  Andreas Eriksen Tankmar  2004      36.64        1:15.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.36                 
                     
12  Oskar Clausen  2004      36.44        1:16.72   
  Gentofte Svmme Klub  1:35.00                 
                     
13  Oliver Schbethal  2004      36.40        1:16.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.02                 
                     
14  Louie Hermansen  2004      36.95        1:16.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.83                 
                     
15  Alexander Griffin  2004      36.66        1:18.56   
  Gentofte Svmme Klub  1:27.47                 
                     
16  Alexander Hillhouse  2004      37.28        1:21.34   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.64                 
                     
17  William Hoffmann Hyldig  2004      39.55        1:23.07   
  Gentofte Svmme Klub  1:40.00                 
                     
18  Frederik Stubbe Lundsby  2004      39.95        1:26.22   
  Gentofte Svmme Klub  1:26.14                 
                     
19  Hjalte Kofoed Billing  2005      41.76        1:26.23   
  Rnne Svmme Klub  1:25.94                 
                     
20  Gustav Fugl Folkmann  2006      47.83        1:42.01   
  Rnne Svmme Klub  1:49.99                 
                     
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Joakim Khn  2003      28.19        59.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.18                 
                     
Carl Heyn Stage  2003      28.67        1:01.33   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.38                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      29.99        1:02.28   
  Gentofte Svmme Klub  1:01.71                 
                     
Frederik Jrgensen  2003      31.38        1:06.00   
  Farum Svmmeklub  1:09.84                 
                     
Lukas Majvig Andersen  2003      31.39        1:06.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.86                 
                     
Phillip Quist  2003      31.67        1:07.52   
  Rnne Svmme Klub  1:09.25                 
                     
Harald Riisager  2003      34.40        1:09.15   
  Gentofte Svmme Klub  1:09.81                 
                     
Christoffer Skinhj  2003      32.50        1:09.19   
  Gentofte Svmme Klub  1:08.55                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003      32.61        1:09.40   
  Gentofte Svmme Klub  1:09.34                 
                     
10  Simon Als-Nielsen  2003      34.20        1:12.47   
  Farum Svmmeklub  1:11.49                 
                     
11  Karl August B. Balle  2003      34.67        1:13.53   
  Gentofte Svmme Klub  1:13.54                 
                     
12  David Kristensen  2003      36.26        1:14.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.08                 
                     
Andreas Zastrow Nygaard  2003              DSQ  Tyvstart 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.09                 
                     
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicklas stman Pedersen  2002      27.04        55.56   
  Herlev Svmning  55.83                 
                     
Leo Badaker  2002      26.87        55.70   
  Gentofte Svmme Klub  54.52                 
                     
Carl-Emil Lnborg  2002      27.66        57.57   
  Gentofte Svmme Klub  58.92                 
                     
Emil Kayerd-Rasmussen  2002      27.91        58.57   
  Lyngby Svmmeklub  56.90                 
                     
Alfred Hjberg  2002      29.01        1:00.12   
  Lyngby Svmmeklub  58.96                 
                     
Marcus Dessau  2002      28.92        1:00.39   
  Gentofte Svmme Klub  1:00.73                 
                     
Gustav Fabiansen  2002      29.63        1:00.54   
  Lyngby Svmmeklub  58.38                 
                     
Rasmus Thode Mller  2002      28.97        1:01.07   
  Farum Svmmeklub  1:03.52                 
                     
Alens Daugelis  2002      30.83        1:04.99   
  Farum Svmmeklub  1:05.94                 
                     
10  Johannes K. Larsen  2002      30.75        1:06.17   
  Farum Svmmeklub  1:06.01                 
                     
11  Thor Gudmand-Hyer  2002      32.90        1:06.35   
  Gentofte Svmme Klub  1:07.52                 
                     
12  Arthur Hansen  2002      32.22        1:07.48   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.63                 
                     
13  Anders Hvidt  2002      33.17        1:08.28   
  Gentofte Svmme Klub  1:07.59                 
                     
14  Lucas Reter  2002      33.66        1:09.84   
  Lyngby Svmmeklub  1:08.59                 
                     
Peter Eskjr-Kppen  2002              DNS   
  Herlev Svmning  1:06.43                 
                     
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frederik Rindshj  1999      25.62        51.99   
  Gladsaxe Idrts Forening  51.62                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999      25.81        52.33   
  Lyngby Svmmeklub  50.70                 
                     
Johan Bragason  1999      25.20        53.08   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  50.66                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999      25.81        53.10   
  Lyngby Svmmeklub  51.48                 
                     
Sebastian Tullberg  2000      26.31        53.10   
  Sigma Swim Birkerd  51.70                 
                     
Peter Vangsgaard  2000      25.82        53.17   
  Gentofte Svmme Klub  52.91                 
                     
Alexander Eggers  1999      25.49        54.34   
  Sigma Swim Birkerd  53.53                 
                     
Arthur Daln Ellegaard  2001      26.44        54.62   
  Lyngby Svmmeklub  52.61                 
                     
Pierre Hgenhaug  1999      26.78        55.18   
  Sllerd Svmmeklub  55.03                 
                     
10  Lukas Storm  1999      27.00        55.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  53.76                 
                     
11  Felix Lund  2001      27.62        55.61   
  Herlev Svmning  55.11                 
                     
12  Lucas Bruun Strbek  2001      27.44        55.62   
  Gentofte Svmme Klub  55.07                 
                     
13  William Textor Broch  2001      26.42        55.81   
  Lyngby Svmmeklub  53.87                 
                     
14  Alexander Aslak Nrgaard  2000      27.04        55.95   
  Sllerd Svmmeklub  56.94                 
                     
15  Christoffer Weiss  2001      27.36        56.00   
  Gentofte Svmme Klub  56.88                 
                     
16  Simon Kryer Svendsen  1999      26.66        56.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  56.20                 
                     
17  Roar Andersen  2001      27.72        56.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  56.03                 
                     
18  Christian Crone  2001      27.93        57.63   
  Gladsaxe Idrts Forening  56.66                 
                     
18  Lucas Alexander Meng  2000      27.74        57.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.14                 
                     
20  Viktor Nyse Rehling  2001      28.13        57.66   
  Farum Svmmeklub  59.86                 
                     
21  Jannick Hansen  2001      28.21        57.74   
  Sigma Swim Allerd  57.50                 
                     
22  William Christoffersen  2001      27.68        57.81   
  Gladsaxe Idrts Forening  56.36                 
                     
23  Nikolaj Almeborg  2000      27.50        57.84   
  Rnne Svmme Klub  56.74                 
                     
24  Oliver Schiellerup  2000      27.91        57.97   
  Sigma Swim Birkerd  58.27                 
                     
25  Christian Andersen  1999      27.63        58.00   
  Sllerd Svmmeklub  55.64                 
                     
26  August Weilguny  2001      28.46        58.32   
  Herlev Svmning  56.70                 
                     
27  Kristoffer Buus Langkilde  1999      28.68        58.64   
  Lyngby Svmmeklub  57.69                 
                     
28  Christian K. Jensen  2000      28.31        58.95   
  Sigma Swim Allerd  55.53                 
                     
29  Jonas Hyllested  1999      28.30        59.08   
  Gladsaxe Idrts Forening  58.56                 
                     
30  Valdemar Solok  2001      28.64        59.09   
  Sllerd Svmmeklub  58.71                 
                     
31  Johan Feld Srensen  1999      28.45        59.25   
  Lyngby Svmmeklub  56.69                 
                     
32  Mark Wiskum  2001      28.99        59.64   
  Sllerd Svmmeklub  58.06                 
                     
33  August Becktor  2001      28.75        59.95   
  Gentofte Svmme Klub  1:00.47                 
                     
34  Lukas Sieben  1999      28.90        1:00.02   
  Lyngby Svmmeklub  57.55                 
                     
35  Oliver Aagaard Jeppesen  2001      29.03        1:00.38   
  Lyngby Svmmeklub  57.24                 
                     
36  Gustav Frydensberg  1999      29.43        1:00.81   
  Lyngby Svmmeklub  58.19                 
                     
37  Christian Ong Hansen  2001      29.17        1:00.86   
  Farum Svmmeklub  1:02.02                 
                     
38  Jonas Andersen  2001      30.03        1:00.99   
  Holbk Svmme Klub  1:00.86                 
                     
39  Mathias Nrskov  2001      30.18        1:01.96   
  Sllerd Svmmeklub  1:03.20                 
                     
40  Mathias Holm  2001      30.67        1:02.87   
  Sigma Swim Birkerd  1:01.14                 
                     
41  Christian Skinhj  2001      31.03        1:02.99   
  Gentofte Svmme Klub  1:02.73                 
                     
42  Simon Ajken Hansen  1999      29.65        1:03.36   
  Lyngby Svmmeklub  58.49                 
                     
43  Mads Bjrn Andersen  2001      30.32        1:03.67   
  Gentofte Svmme Klub  1:02.75                 
                     
44  Karl Christiansen  2000      31.62        1:05.25   
  Rnne Svmme Klub  1:05.16                 
                     
45  David Cano Rosenvold  2001      31.32        1:06.95   
  Farum Svmmeklub  1:15.46                 
                     
46  Mathias Riff Alexandersen  2001      32.45        1:08.88   
  Sigma Swim Birkerd  1:07.50                 
                     
Emil Hedegaard  1999              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  55.27                 
                     
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Ovesen  1994      24.97        51.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.63                 
                     
Marcus Kryer Svendsen  1997      25.22        51.54   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.74                 
                     
Claus Lerche Iversen  1977      25.45        53.29   
  Sigma Swim Birkerd  50.69                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996      26.17        53.42   
  Lyngby Svmmeklub  51.52                 
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997      25.08        53.48   
  Lyngby Svmmeklub  49.73                 
                     
Jonas Vibsig Berding  1996      25.62        53.53   
  Gladsaxe Idrts Forening  53.09                 
                     
Johannes E. Mariegaard  1997      25.81        53.60   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  51.38                 
                     
Marcus Olesen  1995      25.86        53.67   
  Farum Svmmeklub  51.78                 
                     
Andreas Mrtensson  1997      26.13        53.95   
  Sigma Swim Allerd  53.63                 
                     
10  Anton Olsen  1998      25.90        54.01   
  Gladsaxe Idrts Forening  52.97                 
                     
11  Oliver Marcus Meng  1997      25.64        54.15   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.76                 
                     
12  Niels Ottosen  1998      26.24        54.19   
  Holbk Svmme Klub  54.69                 
                     
13  Marc Bach Nielsen  1994      26.43        54.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.73                 
                     
14  Niklas Broch Thielemann  1994      26.45        54.50   
  Sigma Swim Birkerd  53.63                 
                     
15  Mads Midtbll  1998      26.60        54.90   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  55.75                 
                     
16  Oliver Berggren Smidt  1997      26.93        55.17   
  Lyngby Svmmeklub  54.71                 
                     
17  Lasse Klle Jrgensen  1996      26.74        55.35   
  Lyngby Svmmeklub  53.92                 
                     
18  Thomas Bech  1998      27.07        56.11   
  Farum Svmmeklub  53.13                 
                     
19  Chris Johansen  1996      27.06        56.60   
  Farum Svmmeklub  54.97                 
                     
20  Emil Toft  1998      27.69        56.83   
  Holbk Svmme Klub  56.83                 
                     
Jacob Lercke Skytte  1984              DNS   
  Sigma Swim Birkerd  50.41                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 september 2016 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  20:31 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner