2019-06-17   00:30:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Novembersim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Amanda Karlsson  1998    434          38.01   
  Simklubben Hajen  37.29                 
Annika Gren  1999    395          39.22   
  Helsingborgs Simsällskap  39.23                 
Josefin Nilsson  1999    345          41.05   
  Eslövs Simsällskap  40.40                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Belinda Vedlugaite  2000    430          38.15   
  Klippans Simsällskap  39.35                 
Felicia Schubert  2001    429          38.16   
  Trelleborg Sim  37.82                 
Ella Laurén  2001    427          38.23   
  Simklubben Hajen  41.23                 
Jennie Johansson  2001    406          38.88   
  Klippans Simsällskap  38.49                 
Sara Wilhelmsson  2001    364          40.30   
  Eslövs Simsällskap  39.35                 
Alice Bengtsson  2000    352          40.76   
  Klippans Simsällskap  38.63                 
Cornelia Forsgren  2000    330          41.64   
  Simklubben Triton  42.14                 
Thea Lindström  2000    325          41.86   
  Simklubben Triton  40.39                 
Nora Öhlin  2000    257          45.28   
  Simklubben Triton  44.41                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Elsa Bitzén  2003    485          36.64   
  Simklubben Hajen  35.85                 
Antonia Sandblom  2003    443          37.77   
  Simklubben Triton  38.50                 
Thea Dahlqvist  2003    403          38.97   
  Simklubben Hajen  40.57                 
Julia Stenström  2002    347          40.97   
  Simklubben Triton  39.58                 
Emilia Cokalic  2002    335          41.44   
  Helsingborgs Simsällskap  40.92                 
Klara Rödin  2003    308          42.62   
  Vellinge-Näsets Simklubb  40.26                 
Dikte Lagergren  2003    306          42.73   
  Eslövs Simsällskap  44.05                 
Linnea Dolmark  2002    300          42.99   
  Simklubben Hajen  43.30                 
Isabell Tretinjak  2003    279          44.04   
  Simklubben Hajen  44.77                 
10  Estelle Allard  2003    249          45.74   
  Helsingborgs Simsällskap  47.44                 
11  Isabelle Blücher  2003    147          54.48   
  Eslövs Simsällskap  55.20                 
Filippa Andersson  2002              DNS   
  Landskrona Simsällskap  52.85                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Nina Podric  2004    409          38.79   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Alva Landälv  2005    377          39.85   
  Helsingborgs Simsällskap  39.31                 
Emma Hassling  2004    376          39.89   
  Landskrona Simsällskap  39.14                 
Maja Björnström  2005    342          41.15   
  Simklubben Triton  41.01                 
Nellie Korunovska Skyttma  2004    333          41.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb  43.09                 
Isabel Persson  2004    322          41.99   
  Simklubben Triton  43.40                 
Fanny Hess  2004    305          42.78   
  Landskrona Simsällskap  45.59                 
Tuva Edvinsson  2004    296          43.20   
  Helsingborgs Simsällskap  44.50                 
Lova Persson  2004    286          43.70   
  Simklubben Hajen  43.33                 
10  Hanna Stenskepp  2005    286          43.71   
  Vellinge-Näsets Simklubb  44.84                 
11  Amanda Pålsson  2005    278          44.08   
  Simklubben Triton  44.08                 
12  Lina Plantin  2005    273          44.37   
  Simklubben Triton  46.36                 
13  Cajsa Wöhl  2004    263          44.93   
  Helsingborgs Simsällskap  44.59                 
14  Lovisa Larsson  2004    261          45.03   
  Höganäs Simsällskap  47.03                 
15  Ida Jeppsson  2004    255          45.39   
  Simklubben Triton  49.46                 
16  Emilia Möller  2004    251          45.64   
  Simklubben Hajen  45.63                 
17  Nellie Siöland  2005    248          45.78   
  Simklubben Triton  46.46                 
18  Kornelia Pavlovic  2004    243          46.10   
  Helsingborgs Simsällskap  48.07                 
19  Ebba Jönsson  2005    233          46.75   
  Helsingborgs Simsällskap  48.57                 
20  Elsa Thell  2004    227          47.18   
  Landskrona Simsällskap  50.09                 
21  Isabella Djuric  2004    225          47.30   
  Landskrona Simsällskap  46.60                 
22  Frida Elofsson  2005    219          47.71   
  Simklubben Triton  46.89                 
22  Liv Bexell  2005    219          47.71   
  Helsingborgs Simsällskap  47.53                 
24  Ida Holst Gerløv  2004    218          47.81   
  Höganäs Simsällskap  49.44                 
25  Ella Röiseth  2005    211          48.34   
  Landskrona Simsällskap  48.59                 
26  Jacquline Rengbrandt  2005    195          49.62   
  Trelleborg Sim  49.72                 
27  Mollie Dalengran  2004    193          49.82   
  Simklubben Triton  53.69                 
28  Patrisia Lindén  2005    192          49.87   
  Helsingborgs Simsällskap  51.69                 
29  Gabriella Mattsson  2004    188          50.26   
  Höganäs Simsällskap  51.75                 
30  Julia Rietz  2004    169          52.04   
  Eslövs Simsällskap  54.80                 
31  Emma Klein  2005    166          52.36   
  Helsingborgs Simsällskap  51.64                 
32  Ebba Johansson  2004    165          52.50   
  Klippans Simsällskap  51.37                 
33  Agnes Strand  2005    156          53.43   
  Helsingborgs Simsällskap  53.59                 
34  Turid Bendz  2004    145          54.80   
  Höganäs Simsällskap                   
35  Tilda Sylvan  2005    145          54.81   
  Helsingborgs Simsällskap  56.36                 
36  Emma Sjöö  2004    141          55.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:03.48                 
37  Karolina Lakomski  2005    137          55.85   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:01.03                 
38  Emelie Thern  2004    129          56.88   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
39  Saga Rausek Nielsen  2005    123          57.78   
  Simklubben Triton  1:00.23                 
40  Tea Bengtsson  2004    116          59.00   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:11.42                 
41  Emi Prior  2004    108          1:00.47   
  Vellinge-Näsets Simklubb  58.81                 
42  Ida Johansson  2005    98          1:02.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Hanna Olsson  2004              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  55.21                 
Nelly Ahmadi  2005              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb  51.42                 
Nelly Gustavsson  2004              DNS   
  Landskrona Simsällskap  51.10                 
Svea Raihle  2004              DNS   
  Helsingborgs Simsällskap  43.65                 
Wilma Lundius  2004              DNS   
  Landskrona Simsällskap  46.33                 
Yasmine Sörensen  2005              DNS   
  Landskrona Simsällskap  57.99                 
Bea Sprung  2005              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap  47.92                 
Ella Klein  2004              DSQ   
  Höganäs Simsällskap  54.18                 
Maja Lindahl-Andersson  2005              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  52.90                 
Öznur Metovska  2005              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  54.45                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
My Pettersson  2006    231          46.90   
  Landskrona Simsällskap  46.84                 
Izabelle Agrell  2006    216          47.96   
  Helsingborgs Simsällskap  47.83                 
Moa Ekberg  2006    200          49.18   
  Landskrona Simsällskap  49.09                 
Alice Bitzén  2006    177          51.25   
  Simklubben Hajen  53.68                 
Julia Nilsson  2006    172          51.69   
  Simklubben Triton  52.83                 
Alicia Ekelund  2007    172          51.78   
  Malmö Kappsimningsklubb  49.95                 
Thowe Eliasson  2006    168          52.11   
  Landskrona Simsällskap  52.03                 
Emma Hubred  2006    167          52.28   
  Malmö Kappsimningsklubb  53.10                 
Julia Bruér  2007    162          52.82   
  Simklubben Hajen  50.50                 
10  Yasmine Strandh  2006    149          54.23   
  Landskrona Simsällskap  54.96                 
11  Ella Ekelund  2009    135          56.04   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:02.75                 
11  Miki Prior  2006    135          56.04   
  Vellinge-Näsets Simklubb  55.70                 
13  Nirma Bååth  2008    133          56.35   
  Trelleborg Sim  58.75                 
14  Elsa Winberg  2006    124          57.67   
  Simklubben Hajen  53.29                 
15  Saga Wemlén  2006    119          58.42   
  Malmö Kappsimningsklubb  58.78                 
16  Juni Davidsson  2006    117          58.86   
  Simklubben Triton  58.41                 
17  Anna Gutenwik  2008    113          59.47   
  Simklubben Hajen  1:04.47                 
18  Klara Hansson  2006    109          1:00.26   
  Eslövs Simsällskap  1:00.66                 
19  Frida Paulsson  2007    107          1:00.62   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
20  Fanny Paulsson  2007    93          1:03.49   
  Malmö Kappsimningsklubb  59.71                 
21  Elina Palm  2006    86          1:05.05   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
22  Rebecka Strand  2008    67          1:10.73   
  Simklubben Triton  1:07.31                 
Klara Kingberg  2006              DNS   
  Simklubben Triton  1:03.83                 
Sophia Schüttert  2006              DNS   
  Simklubben Triton  1:00.42                 
Ella Andersson  2006              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  50.20                 
Maja Rödin  2006              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  52.20                 
Saga Tretinjak  2006              DSQ   
  Simklubben Hajen  53.13                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hugo Gustafsson  1997    475          32.36   
  Malmö Kappsimningsklubb  32.95                 
Marcus Skog  1996    458          32.74   
  Klippans Simsällskap  32.82                 
Erik Boos  1999    423          33.62   
  Simklubben Triton  32.45                 
Jesper Hansson  1998    307          37.40   
  Trelleborg Sim  34.89                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jonathan Skog  2000    430          33.45   
  Klippans Simsällskap  32.43                 
Rickard Wemlén  2000    425          33.58   
  Simklubben Hajen  33.24                 
Axel Andrén  2001    389          34.56   
  Eslövs Simsällskap  34.55                 
Samuel Kvist  2000    386          34.67   
  Simklubben Triton                   
Sebastian Mickelsson  2001    336          36.31   
  Simklubben Triton  39.91                 
Anton Jönsson  2001    321          36.87   
  Eslövs Simsällskap  35.65                 
Joel Johansson  2001    258          39.65   
  Helsingborgs Simsällskap  43.49                 
Albin Bengtsson  2000    253          39.89   
  Klippans Simsällskap  41.14                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Filip Salbrink  2002    375          35.00   
  Eslövs Simsällskap  35.97                 
Fredrik Nilsson  2002    351          35.77   
  Simklubben Triton  36.89                 
Hugo Stenskepp  2003    330          36.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb  42.66                 
Linus Forsgren  2003    329          36.57   
  Simklubben Triton  36.89                 
David Sandström  2002    325          36.71   
  Helsingborgs Simsällskap  39.18                 
Viktor Wiberg  2003    249          40.12   
  Helsingborgs Simsällskap  44.80                 
Oscar Elfers  2002    240          40.59   
  Helsingborgs Simsällskap  41.39                 
Rasmus Pedersen  2003    239          40.67   
  Landskrona Simsällskap  41.70                 
Axel Thelin  2002    225          41.50   
  Eslövs Simsällskap  45.69                 
David Alderbrink  2003    225          41.50   
  Helsingborgs Simsällskap  43.56                 
11  Jacob Hansson  2002    215          42.12   
  Simklubben Hajen  42.11                 
12  Kristian Miladinovic  2002    207          42.62   
  Simklubben Triton  54.29                 
13  Eimantas Erlandsson  2003    193          43.63   
  Höganäs Simsällskap  45.45                 
14  Edward Gudmundsson  2003    166          45.87   
  Höganäs Simsällskap  47.11                 
15  Neo Palenmark  2003    147          47.84   
  Simklubben Triton  52.31                 
16  Karl Hansson  2003    140          48.58   
  Eslövs Simsällskap  51.60                 
17  Ayan Shaikh  2003    100          54.27   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Hampus Kinn  2002              DNS   
  Höganäs Simsällskap  44.13                 
Filip af Klinteberg  2003              DSQ   
  Simklubben Triton  48.56                 
Pontus Jurén  2003              DSQ   
  Höganäs Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Alan Jovic  2004    261          39.47   
  Helsingborgs Simsällskap  42.66                 
Niklas Andersson  2005    260          39.56   
  Helsingborgs Simsällskap  39.01                 
Malte Laurén  2004    232          41.05   
  Simklubben Hajen  41.74                 
Hampus Ståhl  2004    224          41.53   
  Eslövs Simsällskap  43.15                 
Oskar Strandqvist  2004    218          41.90   
  Eslövs Simsällskap  46.22                 
Felix Tjärnberg  2005    201          43.05   
  Helsingborgs Simsällskap  47.03                 
Leo Gränse  2004    197          43.37   
  Helsingborgs Simsällskap  44.37                 
Måns Burmester-Lysell  2004    195          43.51   
  Simklubben Hajen  46.72                 
Viggo Thomsen  2004    184          44.34   
  Landskrona Simsällskap  43.58                 
10  Daniel Choinski Nielsen  2005    183          44.41   
  Trelleborg Sim  46.22                 
11  Jonathan Ravn Rehnström  2005    178          44.83   
  Trelleborg Sim  45.63                 
12  Olle Olsson  2004    175          45.12   
  Helsingborgs Simsällskap  49.48                 
13  Isaac Barrett  2005    164          46.07   
  Vellinge-Näsets Simklubb  47.76                 
14  Simon Mosén  2005    151          47.34   
  Trelleborg Sim  49.15                 
15  Carl Rogmark  2004    141          48.46   
  Simklubben Hajen  50.44                 
16  Jens Magnusson  2005    133          49.44   
  Simklubben Triton  48.15                 
17  Victor Borg  2005    117          51.62   
  Simklubben Triton  55.55                 
18  Dillar Said  2005    115          51.81   
  Malmö Kappsimningsklubb  54.67                 
19  Wille Palm  2005    103          53.85   
  Helsingborgs Simsällskap  56.20                 
20  Ludwig Bengtsson  2004    98          54.59   
  Klippans Simsällskap  53.02                 
21  Theodor Fought  2005    46          1:09.98   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Ludvig Hoff  2005              DNS   
  Landskrona Simsällskap  45.72                 
Metin Salih  2005              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  57.19                 
Ville Merlöv  2005              DNS   
  Helsingborgs Simsällskap  55.65                 
Erik Simonsson  2004              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  53.18                 
Oliver Wohlquist  2005              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  55.53                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Alfred Sternerup  2006    133          49.43   
  Simklubben Triton  51.15                 
Jonatan Bååth  2006    123          50.72   
  Trelleborg Sim  49.33                 
Alex Jönsson  2006    123          50.75   
  Malmö Kappsimningsklubb  49.24                 
Marius Jensen  2006    115          51.88   
  Simklubben Hajen  50.99                 
Isak Jarebrant  2006    103          53.77   
  Simklubben Triton  53.53                 
Gustav Nilsson  2007    101          54.07   
  Malmö Kappsimningsklubb  54.61                 
Anton Forsberg  2007    91          56.11   
  Simklubben Hajen  55.50                 
Rasmus Mårtensson  2006    88          56.76   
  Simklubben Triton  58.83                 
Axel Bech  2006    68          1:01.57   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:01.30                 
10  Nils Melander Hansson  2007    59          1:04.64   
  Simklubben Triton  1:03.61                 
11  Jonatan Wikström  2007    58          1:05.06   
  Simklubben Triton  1:06.60                 
Albin Björnström  2007              DSQ   
  Simklubben Triton  57.28                 
Albin Nyholm  2007              DSQ   
  Simklubben Triton  51.59                 
Bruno Herstedt  2006              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:02.53                 
Hugo Sörum  2006              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.97                 
Youssef Fahim  2006              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:07.98                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Josefin Nilsson  1999    467  31.78        1:05.74   
  Eslövs Simsällskap  1:04.80                 
                     
Amanda Karlsson  1998    462  31.43        1:05.97   
  Simklubben Hajen  1:02.15                 
                     
Heidi Winberg  1999    442  32.48        1:06.92   
  Höganäs Simsällskap  1:06.57                 
                     
Julia Ström  1997    440  31.47        1:07.06   
  Trelleborg Sim  1:05.42                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Gabriella Henriksson  2000    577  29.25        1:01.25   
  Klippans Simsällskap  1:00.58                 
                     
Elin Lackegård  2000    517  30.56        1:03.53   
  Simklubben Hajen  1:02.23                 
                     
Hanna Maigren  2001    500  31.30        1:04.23   
  Helsingborgs Simsällskap  1:04.21                 
                     
Thea Lindström  2000    468  31.26        1:05.68   
  Simklubben Triton  1:03.59                 
                     
Alice Bengtsson  2000    419  32.98        1:08.12   
  Klippans Simsällskap  1:06.30                 
                     
Sara Wilhelmsson  2001    405  33.41        1:08.93   
  Eslövs Simsällskap  1:09.13                 
                     
Cornelia Forsgren  2000    404  31.78        1:08.96   
  Simklubben Triton  1:04.53                 
                     
Felicia Schubert  2001    361  34.99        1:11.61   
  Trelleborg Sim  1:09.73                 
                     
Nora Öhlin  2000    268  37.60        1:19.06   
  Simklubben Triton  1:18.51                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sara Nobrell  2002    548  30.16        1:02.30   
  Simklubben Hajen  1:01.47                 
                     
Matilda Hoff  2003    482  31.21        1:05.05   
  Landskrona Simsällskap  1:04.47                 
                     
Viktoria Dellhede  2003    468  31.73        1:05.66   
  Landskrona Simsällskap  1:06.16                 
                     
Ellinor Stenhård  2002    438  32.69        1:07.14   
  Helsingborgs Simsällskap  1:08.85                 
                     
Ingrid Norstedt  2002    424  33.24        1:07.88   
  Helsingborgs Simsällskap  1:06.72                 
                     
Linnea Dolmark  2002    424  32.24        1:07.89   
  Simklubben Hajen  1:05.75                 
                     
Alice Skoglund  2003    416  31.94        1:08.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:07.92                 
                     
Nina Nolén  2002    416  32.98        1:08.30   
  Simklubben Triton  1:07.43                 
                     
Antonia Sandblom  2003    408  32.22        1:08.76   
  Simklubben Triton  1:05.28                 
                     
10  Emilia Cokalic  2002    402  33.65        1:09.07   
  Helsingborgs Simsällskap  1:07.50                 
                     
11  Freja Werker  2003    388  33.61        1:09.89   
  Simklubben Hajen  1:08.81                 
                     
12  Josefin Dellhede  2003    385  33.95        1:10.09   
  Landskrona Simsällskap  1:09.57                 
                     
13  Tilde Röiseth  2003    381  33.32        1:10.34   
  Landskrona Simsällskap  1:08.78                 
                     
14  Katja Haglund  2003    380  33.72        1:10.41   
  Landskrona Simsällskap  1:08.15                 
                     
15  Hanna Barnell  2003    379  33.79        1:10.44   
  Simklubben Hajen  1:09.39                 
                     
16  Isabell Tretinjak  2003    367  34.63        1:11.21   
  Simklubben Hajen  1:13.30                 
                     
17  Clara Huston  2003    348  34.51        1:12.47   
  Simklubben Hajen  1:12.13                 
                     
18  Dikte Lagergren  2003    347  35.13        1:12.58   
  Eslövs Simsällskap  1:13.89                 
                     
19  Arianna Bardelli  2002    313  36.51        1:15.07   
  Höganäs Simsällskap  1:15.47                 
                     
20  Estelle Allard  2003    300  35.73        1:16.18   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.32                 
                     
21  Julia Stenström  2002    268  37.63        1:19.09   
  Simklubben Triton  1:15.81                 
                     
22  Isabelle Blücher  2003    239  39.94        1:22.18   
  Eslövs Simsällskap  1:31.14                 
                     
Amanda Lindahl Andersson  2002              DNS   
  Eslövs Simsällskap  1:09.60                 
                     
Filippa Andersson  2002              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:22.85                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Nina Podric  2004    456  32.04        1:06.25   
  Helsingborgs Simsällskap  1:07.59                 
                     
Ella Gutenwik  2004    446  32.10        1:06.72   
  Simklubben Hajen  1:05.70                 
                     
Mica Nolén  2004    416  32.69        1:08.31   
  Simklubben Triton  1:09.31                 
                     
Tuva Edvinsson  2004    392  33.45        1:09.69   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.24                 
                     
Maja Björnström  2005    373  33.98        1:10.83   
  Simklubben Triton  1:11.95                 
                     
Tyra Öhlin  2004    358  34.63        1:11.81   
  Simklubben Triton  1:12.12                 
                     
Bea Sprung  2005    348  34.72        1:12.48   
  Helsingborgs Simsällskap  1:11.29                 
                     
Fanny Hess  2004    333  35.90        1:13.57   
  Landskrona Simsällskap  1:11.40                 
                     
Alva Landälv  2005    332  35.22        1:13.62   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.13                 
                     
10  Kornelia Pavlovic  2004    332  35.47        1:13.64   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.73                 
                     
11  Isabel Persson  2004    321  36.06        1:14.49   
  Simklubben Triton  1:12.68                 
                     
12  Lova Persson  2004    320  35.56        1:14.54   
  Simklubben Hajen  1:14.23                 
                     
13  Cajsa Wöhl  2004    315  37.26        1:14.94   
  Helsingborgs Simsällskap  1:10.96                 
                     
14  Ella Röiseth  2005    307  35.78        1:15.61   
  Landskrona Simsällskap  1:13.58                 
                     
15  Isabella Djuric  2004    283  36.49        1:17.62   
  Landskrona Simsällskap  1:16.78                 
                     
16  Ebba Jönsson  2005    283  37.63        1:17.69   
  Helsingborgs Simsällskap  1:16.78                 
                     
17  Hanna Stenskepp  2005    280  36.66        1:17.97   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:15.46                 
                     
18  Nellie Korunovska Skyttma  2004    279  37.03        1:17.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:18.25                 
                     
19  Liv Bexell  2005    275  38.23        1:18.44   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.67                 
                     
20  Ida Holst Gerløv  2004    267  38.84        1:19.13   
  Höganäs Simsällskap  1:24.14                 
                     
21  Ida Jeppsson  2004    259  38.80        1:19.93   
  Simklubben Triton  1:20.36                 
                     
22  Ella Klein  2004    255  38.88        1:20.37   
  Höganäs Simsällskap  1:30.68                 
                     
23  Ebba Johansson  2004    250  39.00        1:20.88   
  Klippans Simsällskap  1:24.95                 
                     
24  Patrisia Lindén  2005    250  38.43        1:20.93   
  Helsingborgs Simsällskap  1:18.31                 
                     
25  Emilia Möller  2004    237  39.45        1:22.41   
  Simklubben Hajen  1:21.09                 
                     
26  Nellie Siöland  2005    232  39.71        1:22.99   
  Simklubben Triton  1:22.42                 
                     
27  Lina Plantin  2005    224  38.54        1:23.92   
  Simklubben Triton  1:25.21                 
                     
28  Tea Bengtsson  2004    221  40.85        1:24.33   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:25.01                 
                     
29  Amanda Pålsson  2005    219  39.96        1:24.57   
  Simklubben Triton  1:22.85                 
                     
30  Elsa Thell  2004    217  41.09        1:24.82   
  Landskrona Simsällskap  1:25.80                 
                     
31  Jacquline Rengbrandt  2005    207  40.82        1:26.13   
  Trelleborg Sim  1:30.21                 
                     
32  Agnes Strand  2005    199  40.94        1:27.33   
  Helsingborgs Simsällskap  1:40.56                 
                     
33  Mollie Dalengran  2004    188  42.21        1:28.96   
  Simklubben Triton  1:33.85                 
                     
34  Gabriella Mattsson  2004    180  43.01        1:30.25   
  Höganäs Simsällskap  1:26.92                 
                     
35  Julia Rietz  2004    173  43.04        1:31.38   
  Eslövs Simsällskap  1:39.06                 
                     
36  Emi Prior  2004    169  42.07        1:32.24   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:30.20                 
                     
37  Turid Bendz  2004    158  44.56        1:34.17   
  Höganäs Simsällskap  1:50.94                 
                     
38  Öznur Metovska  2005    150  46.22        1:35.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
39  Frida Elofsson  2005    134  45.75        1:39.57   
  Simklubben Triton  1:53.14                 
                     
40  Emma Sjöö  2004    134  47.60        1:39.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
41  Maja Lindahl-Andersson  2005    124  46.36        1:42.16   
  Eslövs Simsällskap  1:45.33                 
                     
42  Emma Klein  2005    120  49.17        1:43.28   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
43  Emelie Thern  2004    120  48.19        1:43.29   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
44  Tilda Sylvan  2005    116  49.72        1:44.52   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
45  Saga Rausek Nielsen  2005    78  53.26        1:59.07   
  Simklubben Triton                   
                     
46  Ida Johansson  2005    77  51.38        1:59.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Emelie Ek-Värn  2004              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:12.87                 
                     
Hanna Olsson  2004              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:39.68                 
                     
Nelly Ahmadi  2005              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:15.48                 
                     
Nelly Gustavsson  2004              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:30.00                 
                     
Svea Raihle  2004              DNS   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.48                 
                     
Karolina Lakomski  2005              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:03.29                 
                     
Lovisa Larsson  2004              DSQ   
  Höganäs Simsällskap  1:31.59                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Moa Ekberg  2006    263  37.89        1:19.54   
  Landskrona Simsällskap  1:18.52                 
                     
Alice Bitzén  2006    253  38.71        1:20.56   
  Simklubben Hajen  1:28.62                 
                     
My Pettersson  2006    251  39.37        1:20.80   
  Landskrona Simsällskap  1:20.23                 
                     
Julia Nilsson  2006    221  41.02        1:24.37   
  Simklubben Triton  1:28.23                 
                     
Emma Hubred  2006    190  42.46        1:28.73   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Thowe Eliasson  2006    161  45.98        1:33.71   
  Landskrona Simsällskap  1:30.43                 
                     
Saga Tretinjak  2006    147  47.09        1:36.55   
  Simklubben Hajen  1:38.35                 
                     
Nirma Bååth  2008    144  46.23        1:37.29   
  Trelleborg Sim  1:39.99                 
                     
Miki Prior  2006    129  47.85        1:40.78   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:57.94                 
                     
10  Ella Andersson  2006    127  47.91        1:41.32   
  Eslövs Simsällskap  1:41.10                 
                     
11  Elsa Winberg  2006    117  49.00        1:44.07   
  Simklubben Hajen  1:48.28                 
                     
12  Maja Rödin  2006    107  50.72        1:47.43   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:56.14                 
                     
Izabelle Agrell  2006              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.72                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Mohammad Al Said  1998    518  26.81        55.94   
  Helsingborgs Simsällskap  57.10                 
                     
Erik Kronkvist  1999    492  27.27        56.90   
  Klippans Simsällskap  57.04                 
                     
Oskar Rasmusson  1999    484  27.14        57.23   
  Helsingborgs Simsällskap  54.22                 
                     
Johan Killman  1999    466  27.79        57.94   
  Höganäs Simsällskap  57.73                 
                     
Erik Boos  1999    392  28.62        1:01.39   
  Simklubben Triton  57.29                 
                     
Jesper Hansson  1998    331  30.73        1:04.96   
  Trelleborg Sim  1:03.39                 
                     
Johan Nilsson  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  57.54                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Samuel Kvist  2000    436  28.45        59.24   
  Simklubben Triton  59.02                 
                     
Axel Andrén  2001    431  28.28        59.46   
  Eslövs Simsällskap  1:00.01                 
                     
Joar Modigh  2001    429  29.02        59.58   
  Simklubben Triton  59.52                 
                     
Sebastian Mickelsson  2001    425  28.89        59.77   
  Simklubben Triton  1:00.74                 
                     
Joel Johansson  2001    420  29.70        1:00.00   
  Helsingborgs Simsällskap  59.92                 
                     
Simon Bonnevier  2001    409  28.50        1:00.51   
  Landskrona Simsällskap  59.22                 
                     
Anton Jönsson  2001    377  30.31        1:02.20   
  Eslövs Simsällskap  1:01.50                 
                     
Oliver Larsson  2001    373  30.17        1:02.41   
  Landskrona Simsällskap  59.80                 
                     
Albin Bengtsson  2000    359  30.45        1:03.19   
  Klippans Simsällskap  1:03.38                 
                     
10  Dzevad Celikovic  2001    350  30.18        1:03.73   
  Landskrona Simsällskap  1:01.65                 
                     
11  Casper Svärd  2001    337  30.39        1:04.52   
  Landskrona Simsällskap  1:05.82                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
David Sandström  2002    425  28.99        59.75   
  Helsingborgs Simsällskap  1:00.89                 
                     
Fredrik Nilsson  2002    395  29.27        1:01.24   
  Simklubben Triton  1:01.38                 
                     
Oscar Elfers  2002    384  30.32        1:01.78   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.77                 
                     
Nikolaos Tarnanidis  2002    341  30.41        1:04.27   
  Klippans Simsällskap  1:07.84                 
                     
Noel Persson  2002    333  31.27        1:04.81   
  Simklubben Triton  1:05.01                 
                     
Viktor Wiberg  2003    302  30.93        1:06.96   
  Helsingborgs Simsällskap  1:05.01                 
                     
Axel Thelin  2002    290  32.94        1:07.87   
  Eslövs Simsällskap  1:09.54                 
                     
Filip Cederholm  2003    287  32.22        1:08.07   
  Landskrona Simsällskap  1:08.45                 
                     
Jesper Ring  2003    248  33.58        1:11.50   
  Landskrona Simsällskap  1:09.45                 
                     
10  David Alderbrink  2003    229  35.04        1:13.37   
  Helsingborgs Simsällskap  1:14.20                 
                     
11  Jacob Hansson  2002    221  36.17        1:14.33   
  Simklubben Hajen  1:18.63                 
                     
12  Max Alm  2003    220  36.07        1:14.44   
  Simklubben Triton  1:17.76                 
                     
13  Edward Gudmundsson  2003    217  35.64        1:14.75   
  Höganäs Simsällskap  1:10.69                 
                     
14  Karl Hansson  2003    191  38.05        1:17.91   
  Eslövs Simsällskap  1:19.54                 
                     
15  Rasmus Pedersen  2003    180  36.51        1:19.46   
  Landskrona Simsällskap  1:13.51                 
                     
16  Noél Kindvall-Manners  2003    178  36.28        1:19.82   
  Simklubben Triton  1:18.37                 
                     
17  Eimantas Erlandsson  2003    169  39.49        1:21.26   
  Höganäs Simsällskap  1:21.14                 
                     
18  Filip af Klinteberg  2003    158  39.71        1:23.01   
  Simklubben Triton  1:22.88                 
                     
19  Neo Palenmark  2003    134  41.37        1:27.71   
  Simklubben Triton  1:29.80                 
                     
20  Ayan Shaikh  2003    72  51.16        1:47.57   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:57.61                 
                     
Hampus Kinn  2002              DNS   
  Höganäs Simsällskap  1:09.52                 
                     
Filip Salbrink  2002              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  58.62                 
                     
Linus Forsgren  2003              DSQ   
  Simklubben Triton  1:06.09                 
                     
Pontus Jurén  2003              DSQ   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Felix Tjärnberg  2005    329  31.21        1:05.08   
  Helsingborgs Simsällskap  1:06.39                 
                     
Oskar Strandqvist  2004    313  31.35        1:06.14   
  Eslövs Simsällskap  1:07.57                 
                     
Alan Jovic  2004    280  32.24        1:08.63   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.08                 
                     
Jonathan Palminger  2004    269  33.22        1:09.60   
  Simklubben Triton  1:13.79                 
                     
Måns Burmester-Lysell  2004    253  34.32        1:11.01   
  Simklubben Hajen  1:12.36                 
                     
Malte Laurén  2004    244  35.40        1:11.91   
  Simklubben Hajen  1:11.51                 
                     
Hampus Ståhl  2004    238  34.53        1:12.44   
  Eslövs Simsällskap  1:11.46                 
                     
Isaac Barrett  2005    237  35.00        1:12.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:14.28                 
                     
Daniel Choinski Nielsen  2005    233  34.79        1:12.94   
  Trelleborg Sim  1:13.35                 
                     
10  Leo Gränse  2004    223  34.86        1:14.02   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.42                 
                     
11  Olle Olsson  2004    219  35.57        1:14.45   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.73                 
                     
12  Niklas Andersson  2005    218  36.03        1:14.56   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.43                 
                     
13  Jonathan Ravn Rehnström  2005    211  35.60        1:15.46   
  Trelleborg Sim  1:16.43                 
                     
14  Toni Milkov  2004    206  35.04        1:16.07   
  Eslövs Simsällskap  1:15.02                 
                     
15  Victor Borg  2005    202  36.54        1:16.54   
  Simklubben Triton  1:19.39                 
                     
16  Erik Simonsson  2004    187  37.88        1:18.49   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:18.85                 
                     
17  Viggo Thomsen  2004    187  36.61        1:18.57   
  Landskrona Simsällskap  1:19.07                 
                     
18  Simon Mosén  2005    183  34.43        1:19.06   
  Trelleborg Sim  1:13.76                 
                     
19  Sebastian Strand  2005    168  39.29        1:21.36   
  Simklubben Triton  1:23.79                 
                     
20  Ludwig Bengtsson  2004    153  40.06        1:23.87   
  Klippans Simsällskap  1:23.13                 
                     
21  Oliver Wohlquist  2005    142  40.31        1:26.06   
  Landskrona Simsällskap  1:25.05                 
                     
22  Wille Palm  2005    139  41.47        1:26.56   
  Helsingborgs Simsällskap  1:36.48                 
                     
23  Carl Rogmark  2004    138  40.92        1:26.90   
  Simklubben Hajen  1:30.52                 
                     
24  Jens Magnusson  2005    136  41.45        1:27.18   
  Simklubben Triton  1:30.05                 
                     
25  Theodor Fought  2005    64  53.60        1:51.96   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Ludvig Hoff  2005              DNS   
  Landskrona Simsällskap  1:18.64                 
                     
Ludwig Saurow  2004              DNS   
  Eslövs Simsällskap  1:09.57                 
                     
Metin Salih  2005              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:43.63                 
                     
Ville Merlöv  2005              DNS   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Dillar Said  2005              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:56.24                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jakob Tidén  2006    186  37.35        1:18.63   
  Eslövs Simsällskap  1:20.07                 
                     
Jonatan Bååth  2006    150  40.65        1:24.44   
  Trelleborg Sim  1:23.88                 
                     
Alfred Sternerup  2006    142  40.16        1:25.99   
  Simklubben Triton  1:29.80                 
                     
Alex Jönsson  2006    129  41.04        1:28.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Isak Jarebrant  2006    111  44.50        1:33.40   
  Simklubben Triton  1:42.93                 
                     
Marius Jensen  2006    109  45.09        1:34.05   
  Simklubben Hajen                   
                     
Rasmus Mårtensson  2006    107  42.11        1:34.56   
  Simklubben Triton  1:33.29                 
                     
Gustav Nilsson  2007    71  47.63        1:48.16   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Adam Malmquist  2006    58  53.74        1:55.76   
  Eslövs Simsällskap  1:50.36                 
                     
10  Jonatan Wikström  2007    50  57.87        2:01.42   
  Simklubben Triton                   
                     
Albin Nyholm  2007              DSQ   
  Simklubben Triton  1:27.60                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Josefin Nilsson  1999    387  36.34  1:18.35  2:02.19    2:45.71   
  Eslövs Simsällskap  2:45.02                 
                     
Annika Gren  1999    345  37.76  1:20.17  2:05.50    2:52.05   
  Helsingborgs Simsällskap  2:49.98                 
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sara Wilhelmsson  2001    454  34.51  1:14.38  1:55.58    2:37.04   
  Eslövs Simsällskap  2:39.12                 
                     
Arianna Bardelli  2002    236  41.30  1:33.73  2:27.66    3:15.24   
  Höganäs Simsällskap  3:19.47                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Nicolas Nolén  2000    499  31.24  1:06.08  1:41.48    2:17.56   
  Simklubben Triton  2:17.55                 
                     
Martin Wahlberg  1999    498  30.57  1:05.31  1:41.19    2:17.65   
  Helsingborgs Simsällskap  2:14.16                 
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Anton Jönsson  2001    436  32.53  1:08.99  1:45.79    2:23.84   
  Eslövs Simsällskap  2:23.41                 
                     
Axel Andrén  2001    381  32.31  1:10.04  1:49.46    2:30.49   
  Eslövs Simsällskap  2:30.71                 
                     
Filip Salbrink  2002    345  33.75  1:13.52  1:55.71    2:35.45   
  Eslövs Simsällskap  2:39.13                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hs Damer [2004] Lag 1  2004    370          2:22.11   
  Helsingborgs Simsällskap  2:26.07                 
  Nina Podric  2004      35.00        35.00   
  Alva Landälv  2005      39.02        1:14.02   
  Liv Bexell  2005      37.07        1:51.09   
  Tuva Edvinsson  2004      31.02        2:22.11   
                     
SK Triton Flickor Lag 1  2004    335          2:26.94   
  Simklubben Triton  2:27.52                 
  Mica Nolén  2004      35.22        35.22   
  Maja Björnström  2005      40.01        1:15.23   
  Amanda Pålsson  2005      38.99        1:54.22   
  Isabel Persson  2004      32.72        2:26.94   
                     
SK Triton Flickor Lag 2  2004    292          2:33.79   
  Simklubben Triton  2:41.58                 
  Ida Jeppsson  2004      37.95        37.95   
  Nellie Siöland  2005      44.41        1:22.36   
  Tyra Öhlin  2004      36.46        1:58.82   
  Lina Plantin  2005      34.97        2:33.79   
                     
Hs Damer [2004] Lag 2  2004    274          2:37.15   
  Helsingborgs Simsällskap  2:28.11                 
  Kornelia Pavlovic  2004      39.16        39.16   
  Izabelle Agrell  2006      46.92        1:26.08   
  Cajsa Wöhl  2004      37.91        2:03.99   
  Bea Sprung  2005      33.16        2:37.15   
                     
Landskrona Damer [2004]  2004    248          2:42.35   
  Landskrona Simsällskap  2:34.74                 
  Ella Röiseth  2005      40.81        40.81   
  My Pettersson  2006      46.53        1:27.34   
  Isabella Djuric  2004      40.13        2:07.47   
  Moa Ekberg  2006      34.88        2:42.35   
                     
Vnsk Lag 1  2004    245          2:43.00   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Emi Prior  2004      46.45        46.45   
  Nellie Korunovska Skyttma  2004      40.94        1:27.39   
  Hanna Stenskepp  2005      38.11        2:05.50   
  Tea Bengtsson  2004      37.50        2:43.00   
                     
Höganäs SS Damer [2004]  2004    219          2:49.33   
  Höganäs Simsällskap  2:56.47                 
  Ella Klein  2004      41.09        41.09   
  Lovisa Larsson  2004      44.90        1:25.99   
  Ida Holst Gerløv  2004      44.28        2:10.27   
  Gabriella Mattsson  2004      39.06        2:49.33   
                     
Landskrona Damer [2004] 2  2004    208          2:52.15   
  Landskrona Simsällskap  2:37.51                 
  Yasmine Strandh  2006      45.07        45.07   
  Fanny Hess  2004      44.37        1:29.44   
  Elsa Thell  2004      44.16        2:13.60   
  Thowe Eliasson  2006      38.55        2:52.15   
                     
Mkk Damer [2004] Lag 1  2004    167          3:05.34   
  Malmö Kappsimningsklubb  3:05.50                 
  Karolina Lakomski  2005      48.08        48.08   
  Alicia Ekelund  2007      52.15        1:40.23   
  Emma Hubred  2006      43.16        2:23.39   
  Öznur Metovska  2005      41.95        3:05.34   
                     
10  SK Triton Flickor Lag 3  2004    154          3:10.33   
  Simklubben Triton  3:07.06                 
  Juni Davidsson  2006      54.23        54.23   
  Frida Elofsson  2005      48.42        1:42.65   
  Julia Nilsson  2006      47.54        2:30.19   
  Mollie Dalengran  2004      40.14        3:10.33   
                     
Hs Damer [2004] Lag 3  2004              DNS   
  Helsingborgs Simsällskap  2:32.96                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Eslövs SS Damer [2004]  2004              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
SK Hajen Damer [2004]  2004              DSQ   
  Simklubben Hajen  2:37.54                 
  Ella Gutenwik  2004      37.44        37.44   
                     
Vnsk Lag 2  2004              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Miki Prior  2006      50.12        50.12   
  Maja Rödin  2006      51.75        1:41.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 8, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Hs Herrar [2004] Lag 1  2004    229          2:23.32   
  Helsingborgs Simsällskap  2:25.92                 
  Alan Jovic  2004      34.97        34.97   
  Niklas Andersson  2005      41.27        1:16.24   
  Felix Tjärnberg  2005      34.93        1:51.17   
  Olle Olsson  2004      32.15        2:23.32   
                     
Eslövs SS Herrar [2004]  2004    186          2:33.70   
  Eslövs Simsällskap  2:34.43                 
  Toni Milkov  2004      38.34        38.34   
  Hampus Ståhl  2004      42.39        1:20.73   
  Oskar Strandqvist  2004      36.76        1:57.49   
  Jakob Tidén  2006      36.21        2:33.70   
                     
SK Hajen Herrar [2004]  2004    142          2:47.92   
  Simklubben Hajen  2:49.66                 
  Malte Laurén  2004      38.00        38.00   
  Carl Rogmark  2004      49.35        1:27.35   
  Måns Burmester-Lysell  2004      39.30        2:06.65   
  Marius Jensen  2006      41.27        2:47.92   
                     
SK Triton Pojkar Lag 2  2004    103          3:06.74   
  Simklubben Triton  3:15.60                 
  Rasmus Mårtensson  2006      47.51        47.51   
  Isak Jarebrant  2006      55.84        1:43.35   
  Alfred Sternerup  2006      47.90        2:31.25   
  Albin Nyholm  2007      35.49        3:06.74   
                     
Trelleborg Herrar [2005]  2005              2:37.14  EXTRA 
  Trelleborg Sim  2:40.95                 
  Jesper Hansson  1998      32.87        32.87   
  Jonatan Bååth  2006      50.18        1:23.05   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      40.63        2:03.68   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      33.46        2:37.14   
                     
Mkk Herrar [2004] Lag 2  2004              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  3:21.40                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mkk Herrar [2004] Lag 1  2004              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  3:12.80                 
  Alex Jönsson  2006      49.95        49.95   
                     
SK Triton Pojkar Lag 1  2004              DSQ   
  Simklubben Triton  2:49.38                 
  Sebastian Strand  2005      42.30        42.30   
  Jens Magnusson  2005      47.47        1:29.77   
  Jonathan Palminger  2004      37.36        2:07.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:19   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Amanda Karlsson  1998    462          30.07   
  Simklubben Hajen  29.11                 
Josefin Nilsson  1999    456          30.20   
  Eslövs Simsällskap  30.74                 
Julia Ström  1997    439          30.57   
  Trelleborg Sim  29.96                 
Heidi Winberg  1999    421          31.00   
  Höganäs Simsällskap  30.38                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Gabriella Henriksson  2000    527          28.77   
  Klippans Simsällskap  28.29                 
Elin Lackegård  2000    511          29.07   
  Simklubben Hajen  28.69                 
Isabelle Moreau  2001    492          29.44   
  Landskrona Simsällskap  28.51                 
Cornelia Forsgren  2000    463          30.05   
  Simklubben Triton  29.44                 
Hanna Maigren  2001    458          30.16   
  Helsingborgs Simsällskap  29.97                 
Thea Lindström  2000    445          30.45   
  Simklubben Triton  29.17                 
Jennie Johansson  2001    437          30.63   
  Klippans Simsällskap  30.56                 
Alice Bengtsson  2000    388          31.85   
  Klippans Simsällskap  30.13                 
Sara Wilhelmsson  2001    362          32.62   
  Eslövs Simsällskap  32.43                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sara Nobrell  2002    526          28.79   
  Simklubben Hajen  27.88                 
Gabriella Wivsätter  2003    496          29.36   
  Simklubben Triton  29.56                 
Elsa Bitzén  2003    471          29.88   
  Simklubben Hajen  29.77                 
Ellinor Stenhård  2002    462          30.06   
  Helsingborgs Simsällskap  30.16                 
Linnéa Lindh  2003    462          30.06   
  Landskrona Simsällskap  30.83                 
Ingrid Norstedt  2002    451          30.30   
  Helsingborgs Simsällskap  30.08                 
Emilia Cokalic  2002    437          30.63   
  Helsingborgs Simsällskap  30.15                 
Klara Rödin  2003    433          30.73   
  Vellinge-Näsets Simklubb  31.86                 
Antonia Sandblom  2003    403          31.47   
  Simklubben Triton  29.79                 
10  Freja Werker  2003    397          31.62   
  Simklubben Hajen  31.92                 
11  Thea Dahlqvist  2003    393          31.72   
  Simklubben Hajen  32.20                 
12  Hanna Barnell  2003    393          31.74   
  Simklubben Hajen  31.89                 
13  Alice Skoglund  2003    392          31.76   
  Vellinge-Näsets Simklubb  31.60                 
14  Malin Pålsson  2002    390          31.81   
  Simklubben Triton  31.30                 
15  Nina Nolén  2002    365          32.51   
  Simklubben Triton  31.90                 
16  Isabell Tretinjak  2003    348          33.05   
  Simklubben Hajen  33.86                 
17  Estelle Allard  2003    313          34.24   
  Helsingborgs Simsällskap  33.78                 
18  Arianna Bardelli  2002    308          34.42   
  Höganäs Simsällskap  34.57                 
19  Fanny Moreau  2003    298          34.77   
  Landskrona Simsällskap  35.28                 
20  Julia Stenström  2002    298          34.80   
  Simklubben Triton  35.00                 
21  Dikte Lagergren  2003    291          35.07   
  Eslövs Simsällskap  36.29                 
22  Matilda Schmidt  2002    273          35.83   
  Simklubben Triton  37.20                 
Isabelle Blücher  2003              DSQ   
  Eslövs Simsällskap  40.61                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Ella Gutenwik  2004    428          30.83   
  Simklubben Hajen  30.25                 
Nina Podric  2004    424          30.94   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Tuva Edvinsson  2004    391          31.78   
  Helsingborgs Simsällskap  31.63                 
Fanny Hess  2004    378          32.14   
  Landskrona Simsällskap  32.65                 
Maja Björnström  2005    364          32.56   
  Simklubben Triton  32.47                 
Alva Landälv  2005    360          32.66   
  Helsingborgs Simsällskap  32.48                 
Nellie Korunovska Skyttma  2004    352          32.92   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.21                 
Bea Sprung  2005    350          32.99   
  Helsingborgs Simsällskap  31.98                 
Tyra Öhlin  2004    349          33.00   
  Simklubben Triton  34.32                 
10  Isabel Persson  2004    323          33.86   
  Simklubben Triton  33.43                 
11  Hanna Stenskepp  2005    320          33.96   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.91                 
12  Ella Röiseth  2005    319          34.01   
  Landskrona Simsällskap  34.10                 
13  Liv Bexell  2005    306          34.50   
  Helsingborgs Simsällskap  36.67                 
14  Isabella Djuric  2004    293          34.98   
  Landskrona Simsällskap  35.66                 
15  Ida Jeppsson  2004    290          35.10   
  Simklubben Triton  35.81                 
16  Ebba Jönsson  2005    285          35.29   
  Helsingborgs Simsällskap  35.13                 
17  Ida Holst Gerløv  2004    281          35.46   
  Höganäs Simsällskap  35.07                 
18  Patrisia Lindén  2005    269          36.00   
  Helsingborgs Simsällskap  35.39                 
19  Emilia Möller  2004    258          36.48   
  Simklubben Hajen  36.64                 
20  Lovisa Larsson  2004    240          37.39   
  Höganäs Simsällskap  37.76                 
21  Jacquline Rengbrandt  2005    231          37.89   
  Trelleborg Sim  36.86                 
22  Elsa Thell  2004    208          39.24   
  Landskrona Simsällskap  39.29                 
23  Gabriella Mattsson  2004    203          39.50   
  Höganäs Simsällskap  39.81                 
24  Julia Rietz  2004    198          39.89   
  Eslövs Simsällskap  42.99                 
25  Emi Prior  2004    189          40.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb  38.47                 
26  Mollie Dalengran  2004    187          40.64   
  Simklubben Triton  41.74                 
27  Öznur Metovska  2005    173          41.66   
  Malmö Kappsimningsklubb  42.64                 
28  Emma Sjöö  2004    152          43.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb  52.16                 
29  Turid Bendz  2004    148          43.90   
  Höganäs Simsällskap  52.33                 
30  Karolina Lakomski  2005    133          45.49   
  Malmö Kappsimningsklubb  48.42                 
31  Ida Johansson  2005    110          48.47   
  Malmö Kappsimningsklubb  53.91                 
Yasmine Sörensen  2005              DNS   
  Landskrona Simsällskap  44.02                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Moa Ekberg  2006    304          34.56   
  Landskrona Simsällskap  34.48                 
Alice Bitzén  2006    285          35.30   
  Simklubben Hajen  36.09                 
Izabelle Agrell  2006    283          35.39   
  Helsingborgs Simsällskap  34.51                 
My Pettersson  2006    261          36.36   
  Landskrona Simsällskap  35.84                 
Julia Nilsson  2006    255          36.64   
  Simklubben Triton  36.31                 
Thowe Eliasson  2006    201          39.68   
  Landskrona Simsällskap  40.09                 
Alicia Ekelund  2007    192          40.29   
  Malmö Kappsimningsklubb  42.36                 
Yasmine Strandh  2006    184          40.83   
  Landskrona Simsällskap  39.42                 
Saga Tretinjak  2006    165          42.36   
  Simklubben Hajen  43.02                 
10  Julia Bruér  2007    161          42.70   
  Simklubben Hajen  42.53                 
11  Ella Andersson  2006    148          43.86   
  Eslövs Simsällskap  45.55                 
12  Miki Prior  2006    136          45.11   
  Vellinge-Näsets Simklubb  47.35                 
13  Elsa Winberg  2006    129          45.97   
  Simklubben Hajen  44.76                 
14  Maja Rödin  2006    125          46.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb  45.80                 
15  Saga Wemlén  2006    124          46.58   
  Malmö Kappsimningsklubb  51.67                 
16  Emilia Wendel  2006    122          46.82   
  Simklubben Triton  46.09                 
17  Juni Davidsson  2006    120          47.08   
  Simklubben Triton  46.67                 
18  Ella Ekelund  2009    116          47.63   
  Malmö Kappsimningsklubb  56.53                 
19  Fanny Paulsson  2007    115          47.74   
  Malmö Kappsimningsklubb  48.97                 
20  Anna Gutenwik  2008    86          52.52   
  Simklubben Hajen  53.76                 
21  Frida Paulsson  2007    72          55.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
22  Rebecka Strand  2008    71          55.91   
  Simklubben Triton  1:01.79                 
23  Elina Palm  2006    69          56.65   
  Malmö Kappsimningsklubb  56.76                 
24  Kajsa Hansson  2008    58          59.86   
  Eslövs Simsällskap                   
25  Klara Hansson  2006    53          1:01.88   
  Eslövs Simsällskap  56.41                 
Anna Contis Pavel  2006              DNS   
  Simklubben Hajen  39.84                 
Emma Hubred  2006              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  40.11                 
Klara Kingberg  2006              DNS   
  Simklubben Triton  50.81                 
Sophia Schüttert  2006              DNS   
  Simklubben Triton  49.67                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:19 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Mohammad Al Said  1998    520          25.24   
  Helsingborgs Simsällskap  25.60                 
Oskar Rasmusson  1999    493          25.69   
  Helsingborgs Simsällskap  25.11                 
Marcus Skog  1996    420          27.10   
  Klippans Simsällskap  26.50                 
Johan Killman  1999    418          27.15   
  Höganäs Simsällskap  26.59                 
Johan Nilsson  1994    410          27.31   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.23                 
Martin Wahlberg  1999    386          27.87   
  Helsingborgs Simsällskap  27.73                 
Hugo Gustafsson  1997              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.61                 
Jesper Hansson  1998              DNS   
  Trelleborg Sim  27.95                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Christoffer Dellhede  2001    509          25.42   
  Landskrona Simsällskap  25.19                 
Nicolas Nolén  2000    423          27.04   
  Simklubben Triton  26.22                 
Joel Johansson  2001    408          27.36   
  Helsingborgs Simsällskap  27.97                 
Axel Andrén  2001    407          27.39   
  Eslövs Simsällskap  28.34                 
Rickard Wemlén  2000    404          27.44   
  Simklubben Hajen  27.60                 
Jonathan Skog  2000    396          27.64   
  Klippans Simsällskap  27.49                 
Samuel Kvist  2000    386          27.88   
  Simklubben Triton  27.06                 
Sebastian Mickelsson  2001    377          28.08   
  Simklubben Triton  27.88                 
Dzevad Celikovic  2001    376          28.11   
  Landskrona Simsällskap  28.17                 
10  Oliver Larsson  2001    359          28.56   
  Landskrona Simsällskap  27.97                 
11  Anton Jönsson  2001    346          28.90   
  Eslövs Simsällskap  28.11                 
12  Albin Bengtsson  2000    322          29.59   
  Klippans Simsällskap  29.47                 
13  Joel Härstedt  2001    308          30.05   
  Helsingborgs Simsällskap  30.60                 
14  Casper Svärd  2001    305          30.14   
  Landskrona Simsällskap  29.85                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Thor Grandin  2002    408          27.36   
  Simklubben Triton  27.08                 
Filip Salbrink  2002    396          27.63   
  Eslövs Simsällskap  27.11                 
Hugo Stenskepp  2003    376          28.12   
  Vellinge-Näsets Simklubb  30.04                 
Arvid Nilsson  2003    374          28.17   
  Simklubben Triton  28.35                 
David Sandström  2002    365          28.40   
  Helsingborgs Simsällskap  27.40                 
Oscar Elfers  2002    364          28.43   
  Helsingborgs Simsällskap  28.74                 
Linus Forsgren  2003    329          29.38   
  Simklubben Triton  29.68                 
Nikolaos Tarnanidis  2002    327          29.45   
  Klippans Simsällskap  30.08                 
Noel Persson  2002    299          30.33   
  Simklubben Triton  32.45                 
10  Axel Thelin  2002    287          30.76   
  Eslövs Simsällskap  32.44                 
11  Jesper Ring  2003    284          30.87   
  Landskrona Simsällskap  30.45                 
12  Kristian Miladinovic  2002    272          31.32   
  Simklubben Triton  38.62                 
13  Alexander Larsson  2003    269          31.41   
  Helsingborgs Simsällskap  31.85                 
14  Edward Gudmundsson  2003    243          32.50   
  Höganäs Simsällskap  32.37                 
15  Jacob Hansson  2002    218          33.68   
  Simklubben Hajen  34.63                 
16  Rasmus Pedersen  2003    218          33.72   
  Landskrona Simsällskap  33.07                 
17  David Alderbrink  2003    215          33.85   
  Helsingborgs Simsällskap  34.65                 
18  Max Alm  2003    200          34.68   
  Simklubben Triton  37.17                 
19  Eimantas Erlandsson  2003    193          35.07   
  Höganäs Simsällskap  36.66                 
20  Karl Hansson  2003    188          35.39   
  Eslövs Simsällskap  37.55                 
21  Filip af Klinteberg  2003    168          36.75   
  Simklubben Triton  37.19                 
22  Neo Palenmark  2003    163          37.13   
  Simklubben Triton  37.46                 
23  Pontus Jurén  2003    111          42.19   
  Höganäs Simsällskap  1:01.60                 
24  Ayan Shaikh  2003    68          49.50   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Felix Tjärnberg  2005    310          29.97   
  Helsingborgs Simsällskap  30.63                 
Oskar Strandqvist  2004    292          30.59   
  Eslövs Simsällskap  32.52                 
Hampus Ståhl  2004    260          31.77   
  Eslövs Simsällskap  32.90                 
Alan Jovic  2004    252          32.13   
  Helsingborgs Simsällskap  32.37                 
Jonathan Palminger  2004    242          32.57   
  Simklubben Triton  34.33                 
Daniel Choinski Nielsen  2005    240          32.65   
  Trelleborg Sim  32.72                 
Måns Burmester-Lysell  2004    237          32.78   
  Simklubben Hajen  33.77                 
Isaac Barrett  2005    228          33.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.83                 
Niklas Andersson  2005    223          33.45   
  Helsingborgs Simsällskap  33.05                 
10  Toni Milkov  2004    219          33.65   
  Eslövs Simsällskap  33.65                 
11  Jonathan Ravn Rehnström  2005    196          34.92   
  Trelleborg Sim  34.51                 
12  Victor Borg  2005    192          35.13   
  Simklubben Triton  34.42                 
13  Erik Simonsson  2004    186          35.50   
  Vellinge-Näsets Simklubb  35.93                 
14  Viggo Thomsen  2004    184          35.69   
  Landskrona Simsällskap  35.94                 
15  Olle Olsson  2004    182          35.82   
  Helsingborgs Simsällskap  33.49                 
16  Carl Rogmark  2004    154          37.80   
  Simklubben Hajen  39.78                 
17  Wille Palm  2005    154          37.81   
  Helsingborgs Simsällskap  38.69                 
18  Ludwig Bengtsson  2004    152          38.02   
  Klippans Simsällskap  38.73                 
19  Dillar Said  2005    121          40.99   
  Malmö Kappsimningsklubb  41.65                 
Metin Salih  2005              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  42.40                 
Oliver Wohlquist  2005              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  37.07                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Albin Nyholm  2007    177          36.10   
  Simklubben Triton  36.06                 
Jakob Tidén  2006    169          36.66   
  Eslövs Simsällskap  35.42                 
Alex Jönsson  2006    147          38.42   
  Malmö Kappsimningsklubb  39.61                 
Rasmus Mårtensson  2006    134          39.59   
  Simklubben Triton  40.52                 
Axel Bech  2006    130          40.02   
  Malmö Kappsimningsklubb  38.66                 
Ashkan Alyasvand  2006    121          40.97   
  Malmö Kappsimningsklubb  43.32                 
Anton Forsberg  2007    109          42.42   
  Simklubben Hajen  41.33                 
Youssef Fahim  2006    95          44.43   
  Malmö Kappsimningsklubb  47.57                 
Bruno Herstedt  2006    90          45.14   
  Malmö Kappsimningsklubb  43.60                 
10  Hugo Sörum  2006    73          48.39   
  Malmö Kappsimningsklubb  47.57                 
11  Albin Björnström  2007    69          49.27   
  Simklubben Triton  57.55                 
12  Gustav Nilsson  2007    68          49.50   
  Malmö Kappsimningsklubb  46.66                 
13  Adam Malmquist  2006    59          51.95   
  Eslövs Simsällskap                   
Joris Jokubka  2007              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  54.47                 
Haris Solak  2007              DSQ   
  Eslövs Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Julia Ström  1997    414  33.76        1:13.86   
  Trelleborg Sim  1:13.74                 
                     
Josefin Nilsson  1999    364  35.64        1:17.04   
  Eslövs Simsällskap  1:14.25                 
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Ella Laurén  2001    489  32.68        1:09.85   
  Simklubben Hajen  1:10.96                 
                     
Sara Wilhelmsson  2001    412  34.70        1:13.93   
  Eslövs Simsällskap  1:17.57                 
                     
Jennie Johansson  2001    309  36.03        1:21.40   
  Klippans Simsällskap  1:19.49                 
                     
Cornelia Forsgren  2000    209  40.92        1:32.76   
  Simklubben Triton  1:19.98                 
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Linnéa Lindh  2003    402  35.30        1:14.55   
  Landskrona Simsällskap  1:14.05                 
                     
Freja Werker  2003    379  35.20        1:16.05   
  Simklubben Hajen  1:16.78                 
                     
Viktoria Dellhede  2003    349  35.35        1:18.17   
  Landskrona Simsällskap  1:15.78                 
                     
Alice Skoglund  2003    298  37.09        1:22.41   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:22.98                 
                     
Malin Pålsson  2002    261  40.16        1:26.04   
  Simklubben Triton  1:15.90                 
                     
Estelle Allard  2003    256  38.97        1:26.60   
  Helsingborgs Simsällskap  1:25.04                 
                     
Clara Huston  2003    255  38.54        1:26.76   
  Simklubben Hajen  1:28.93                 
                     
Julia Stenström  2002    245  40.82        1:27.89   
  Simklubben Triton  1:32.98                 
                     
Arianna Bardelli  2002    204  43.17        1:33.44   
  Höganäs Simsällskap  1:23.59                 
                     
10  Matilda Schmidt  2002    173  44.80        1:38.62   
  Simklubben Triton  1:36.49                 
                     
Ingrid Norstedt  2002              DNS   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.68                 
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Nina Podric  2004    373  35.81        1:16.44   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.85                 
                     
Emma Hassling  2004    344  35.73        1:18.53   
  Landskrona Simsällskap  1:22.44                 
                     
Alva Landälv  2005    269  38.65        1:25.21   
  Helsingborgs Simsällskap  1:23.10                 
                     
Isabel Persson  2004    263  40.26        1:25.82   
  Simklubben Triton  1:25.87                 
                     
Mica Nolén  2004    259  40.66        1:26.31   
  Simklubben Triton  1:33.50                 
                     
Liv Bexell  2005    243  41.33        1:28.10   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Maja Björnström  2005    236  39.76        1:29.01   
  Simklubben Triton  1:28.56                 
                     
Bea Sprung  2005    218  41.00        1:31.42   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Fanny Hess  2004    210  38.24        1:32.51   
  Landskrona Simsällskap  1:31.67                 
                     
10  Ebba Johansson  2004    207  42.86        1:32.95   
  Klippans Simsällskap  1:42.26                 
                     
11  Ebba Jönsson  2005    197  43.63        1:34.59   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
12  Ida Jeppsson  2004    153  47.41        1:42.78   
  Simklubben Triton                   
                     
13  Lovisa Larsson  2004    124  49.95        1:50.27   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
14  Jacquline Rengbrandt  2005    111  51.48        1:54.22   
  Trelleborg Sim                   
                     
Hanna Stenskepp  2005              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:36.74                 
                     
Ida Holst Gerløv  2004              DSQ   
  Höganäs Simsällskap  1:47.57                 
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
My Pettersson  2006    187  43.80        1:36.22   
  Landskrona Simsällskap  1:31.30                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 november 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  05 november 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2016         
 
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Mohammad Al Said  1998    495  28.73        1:01.26   
  Helsingborgs Simsällskap  1:01.59                 
                     
Martin Wahlberg  1999    475  29.66        1:02.12   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.28                 
                     
Johan Nilsson  1994    405  30.93        1:05.49   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:03.87                 
                     
Jesper Hansson  1998    275  33.24        1:14.48   
  Trelleborg Sim  1:13.24                 
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Nicolas Nolén  2000    447  29.64        1:03.39   
  Simklubben Triton  1:01.51                 
                     
Joar Modigh  2001    423  30.47        1:04.54   
  Simklubben Triton  1:03.87                 
                     
Anton Jönsson  2001    414  30.56        1:05.02   
  Eslövs Simsällskap  1:04.43                 
                     
Simon Bonnevier  2001    395  30.56        1:06.04   
  Landskrona Simsällskap  1:03.96                 
                     
Jonathan Skog  2000    347  32.08        1:08.98   
  Klippans Simsällskap  1:09.15                 
                     
Axel Andrén  2001    340  31.84        1:09.44   
  Eslövs Simsällskap  1:07.66                 
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Thor Grandin  2002    372  31.90        1:07.35   
  Simklubben Triton  1:08.88                 
                     
Filip Salbrink  2002    366  31.75        1:07.72   
  Eslövs Simsällskap  1:06.01                 
                     
Arvid Nilsson  2003    357  31.88        1:08.30   
  Simklubben Triton  1:09.50                 
                     
Linus Forsgren  2003    295  33.44        1:12.78   
  Simklubben Triton  1:13.20                 
                     
Oscar Elfers  2002    264  35.37        1:15.57   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Alexander Larsson  2003    202  38.55        1:22.61   
  Helsingborgs Simsällskap  1:23.45                 
                     
Jesper Ring  2003    195  36.63        1:23.50   
  Landskrona Simsällskap  1:22.39                 
                     
Noel Persson  2002    191  38.32        1:24.13   
  Simklubben Triton  1:17.66                 
                     
Edward Gudmundsson  2003    139  43.54        1:33.50   
  Höganäs Simsällskap  1:36.73                 
                     
10  Neo Palenmark  2003    121  44.99        1:38.01   
  Simklubben Triton  1:38.44                 
                     
11  Max Alm  2003    112  43.85        1:40.40   
  Simklubben Triton  1:29.27                 
                     
12  Eimantas Erlandsson  2003    112  43.59        1:40.56   
  Höganäs Simsällskap  1:42.21                 
                     
13  Karl Hansson  2003    108  48.17        1:41.54   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
14  Filip af Klinteberg  2003    94  49.73        1:46.56   
  Simklubben Triton  1:51.14                 
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Felix Tjärnberg  2005    230  36.89        1:19.06   
  Helsingborgs Simsällskap  1:19.47                 
                     
Niklas Andersson  2005    165  40.93        1:28.22   
  Helsingborgs Simsällskap  1:26.07                 
                     
Hampus Ståhl  2004    161  42.50        1:28.97   
  Eslövs Simsällskap  1:50.78                 
                     
Oskar Strandqvist  2004    150  43.67        1:31.09   
  Eslövs Simsällskap  1:40.47                 
                     
Olle Olsson  2004    147  42.09        1:31.77   
  Helsingborgs Simsällskap  1:30.90                 
                     
Jonathan Palminger  2004    144  41.25        1:32.44   
  Simklubben Triton  1:34.96                 
                     
Isaac Barrett  2005    143  41.87        1:32.57   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:30.76                 
                     
Jonathan Ravn Rehnström  2005    133  41.68        1:34.78   
  Trelleborg Sim  1:40.42