2019-10-15   20:48:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Rohwedder  1998      28.66        1:01.60   
  Haderslev Svømme Klub  1:01.03                 
                     
Morten Baxter  1996      29.72        1:02.94   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:02.75                 
                     
Emil Knudsen  1999      29.91        1:03.87   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.75                 
                     
Thomas Christiansen  1999      29.08        1:04.40   
  Haderslev Svømme Klub  1:06.51                 
                     
Finn Seesemann  1999      30.55        1:06.44   
  Flensburger Schwimmv.  1:06.68                 
                     
Niklas Fahlteich  2000      30.54        1:07.60   
  Flensburger Schwimmv.  1:07.99                 
                     
Patrick Strandlyst  1997      31.87        1:11.55   
  Svømmeklubben Opnør  1:16.22                 
                     
Mirza Cehobasic  1998      31.94        1:12.96   
  Svømmeklubben Opnør  1:19.88                 
                     
Jonathan Bos  1998      33.93        1:14.30   
  Haderslev Svømme Klub  1:14.58                 
                     
10  Casper Petersen  1999      38.60        1:26.60   
  Haderslev Svømme Klub  1:23.84                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Jensen  2001      27.86        1:00.53   
  DeltaSwim  1:01.41                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002      28.83        1:01.74   
  Ikast Svømmeklub  1:02.57                 
                     
Oliver Steenberg  2002      30.03        1:06.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.90                 
                     
Emil Steenberg  2002      31.62        1:08.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.59                 
                     
Asbjørn Guldager  2002      32.49        1:10.53   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.25                 
                     
Oliver L Nelander  2002      34.00        1:14.44   
  Ikast Svømmeklub  1:15.36                 
                     
Nicklas Stølegaard  2001      33.54        1:15.70   
  Haderslev Svømme Klub  1:17.65                 
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002      34.88        1:15.73   
  Silkeborg Svømmeklub  1:21.43                 
                     
Benjamin Friis  2002      34.94        1:16.47   
  Haderslev Svømme Klub  1:25.20                 
                     
10  Sebastian Piessenberger  2001      35.51        1:20.00   
  Svømmeklubben Opnør  1:27.69                 
                     
11  Mads Mandau  2002      43.05        1:36.83   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
12  William Jensen  2002      39.44        1:39.04   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
13  Jon Sørensen  2002      50.51        1:51.56   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Schwedler  2005      34.51        1:14.48   
  Flensburger Schwimmv.  1:17.64                 
                     
Mads Stamholt  2003      34.01        1:15.45   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.11                 
                     
Frederik Venø Elling  2003      35.71        1:18.38   
  Silkeborg Svømmeklub  1:18.48                 
                     
Emil Lykke Grann  2003      35.98        1:18.81   
  Silkeborg Svømmeklub  1:27.31                 
                     
Theis Nelander  2005      36.90        1:20.08   
  Ikast Svømmeklub  1:23.66                 
                     
Marius Gystad  2003      36.61        1:21.20   
  Silkeborg Svømmeklub  1:28.78                 
                     
Noah Bred  2003      38.47        1:22.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.63                 
                     
Jules Bohnert  2005      39.33        1:24.96   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:27.78                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004      38.61        1:25.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.16                 
                     
10  Jeppe Haurum  2003      39.44        1:26.61   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
11  Nikolaj Fallenkamp  2004      41.45        1:30.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.81                 
                     
12  Carl Krabbe Heldgaard  2004      41.05        1:33.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.67                 
                     
13  Linus Dittloff  2006      50.93        1:45.15   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
14  Christian E. Petersen  2003      46.76        1:52.00   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
15  Silas Hansen  2004      51.36        1:58.26   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
16  Jens Nielsen  2003      1:04.03        2:17.35   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Lasse Schablin  2007              DNS   
  Flensburger Schwimmv.  1:33.42                 
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004              DSQ  1 hånd i afslutning 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.11                 
                     
Christoffer Hald  2003              DSQ  1 hånd i vend 
  Frem Odense  1:31.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark