2019-11-12   22:22:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Oxenvad  1999      30.37  1:03.07  1:38.30    2:15.04   
  Haderslev Svømme Klub  2:09.79                 
                     
Simon G. Jensen  2000      38.47  1:20.82  2:03.76    2:46.36   
  Bov IF  2:51.51                 
                     
Magnus Havemann  2000              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  2:20.39                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin Peruchon  2001      31.35  1:06.01  1:41.53    2:17.48   
  Haderslev Svømme Klub  2:15.96                 
                     
Lukas Jeppesen  2001      34.30  1:10.44  1:47.81    2:22.75   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:21.75                 
                     
William Vig Stærmose  2002      35.71  1:14.55  1:53.42    2:31.33   
  Frem Odense  2:29.06                 
                     
Mikkel Podiss Petersen  2002      35.73  1:14.91  1:55.30    2:34.74   
  Frem Odense  2:35.52                 
                     
Frederik Gaardsted  2001      36.91  1:16.79  1:57.55    2:36.35   
  Silkeborg Svømmeklub  2:48.08                 
                     
Hjalte Andersen  2002      36.97  1:17.86  1:59.12    2:40.37   
  Svømmeklubben Opnør  2:51.31                 
                     
Magnus Ipsen Pedersen  2001      38.28  1:19.84  2:03.30    2:45.17   
  Frem Odense  2:44.89                 
                     
Niels Påske  2002      45.27  1:36.81  2:31.26    3:23.96   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:19.04                 
                     
Oliver Salby  2001              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  2:47.54                 
                     
William Jensen  2002              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  3:22.95                 
                     
Zacharias Hauch Svendsen  2002              DNS   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander L. Bjørn  2003      35.53  1:13.56  1:51.25    2:28.04   
  Ikast Svømmeklub  2:29.26                 
                     
Marcus Hiort  2003      37.53  1:18.29  1:59.37    2:38.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.74                 
                     
Oliver Christensen  2003      42.17  1:26.10  2:09.70    2:51.71   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Håkonsson  2004      39.68  1:23.87  2:08.69    2:51.90   
  Ikast Svømmeklub  2:54.72                 
                     
Jakob Riisgaard  2003      41.07  1:23.89  2:08.11    2:51.93   
  Silkeborg Svømmeklub  3:00.32                 
                     
Jonas Paul Obermark  2005      41.02  1:25.73  2:10.51    2:53.01   
  Sg_tsb08 Flensburg  2:57.75                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      43.54  1:29.13  2:15.37    3:00.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:56.71                 
                     
Kasper Hansen  2004      43.90  1:31.31  2:18.17    3:03.10   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Peer Rasmussen  2005      48.26  1:37.79  2:27.80    3:16.47   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
10  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      45.61  1:36.16  2:27.47    3:18.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:58.12                 
                     
11  Anton Hvistendahl Fabel  2004      46.28  1:37.35  2:30.02    3:20.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:40.29                 
                     
12  Jens Nielsen  2003      55.02  1:55.15  2:53.92    3:51.90   
  Svømmeklubben Opnør  3:56.80                 
                     
13  Jaden Bohnert  2007      56.91  2:05.41  3:10.28    4:16.75   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
Mike Schepelew  2006              DSQ  Ej fort. bev v/75m 
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
Niels Døssing  2003              DSQ  Ej fort. bev 50/100 
  Svømmeklubben Opnør  2:59.76                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004              DSQ  Ej fort. bev. v 50m 
  Gladsaxe Svømmeklub  3:41.54                 
                     
William Scherling de Stri  2003              DSQ  >15m u. vand v/st. 
  Gladsaxe Svømmeklub  3:19.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark