2019-08-23   06:52:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Lund Petersen  1998      30.66        1:04.59   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.58                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001      30.71        1:06.36   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.61                 
                     
Julie Oxenvad  1997      31.65        1:08.90   
  Haderslev Svømme Klub  1:09.87                 
                     
Emma Biegemann  2000      32.25        1:09.15   
  Flensburger Schwimmv.  1:09.18                 
                     
Jane Meissner  1998      32.41        1:10.60   
  Flensburger Schwimmv.  1:08.70                 
                     
Annika Hoffmann  1999      33.44        1:11.81   
  Flensburger Schwimmv.  1:11.81                 
                     
Didde Meyer  2001      35.35        1:17.76   
  Haderslev Svømme Klub  1:15.88                 
                     
Katrine Risbjerg Hansen  2001      35.55        1:18.15   
  Bov IF  1:17.95                 
                     
Amalie Skov  1999      37.19        1:18.90   
  Silkeborg Svømmeklub  1:21.17                 
                     
10  Katrine Bentin Riis  1999      38.43        1:25.07   
  Svømmeklubben Opnør  1:27.64                 
                     
11  Liv Persson  2001      39.74        1:27.12   
  Frem Odense  1:22.18                 
                     
Mathilde Aagaard Hansen  1999              DNS   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Elling-Enevoldsen  2002      33.07        1:12.25   
  Ikast Svømmeklub  1:13.85                 
                     
Louise Skovgaard Jensen  2002      33.53        1:12.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:15.88                 
                     
Amalie Schou  2003      35.73        1:18.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.54                 
                     
Enni Jannsen  2003      36.03        1:18.43   
  Flensburger Schwimmv.  1:19.67                 
                     
Emma Gade  2002      36.55        1:18.48   
  Svømmeklubben Grindsted  1:22.05                 
                     
Julie B. Andersen  2002      35.80        1:19.25   
  Ikast Svømmeklub  1:19.45                 
                     
Randi Jørgensen  2002      36.41        1:19.81   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.45                 
                     
Clara Tolderlund  2002      36.07        1:20.41   
  Silkeborg Svømmeklub  1:20.21                 
                     
Anne Marie S. Hansen  2002      36.75        1:21.49   
  Svømmeklubben Opnør  1:27.13                 
                     
10  Jule Schädel  2002      36.21        1:21.91   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:29.57                 
                     
11  Jasmin Jespersen  2002      38.06        1:22.50   
  Silkeborg Svømmeklub  1:29.97                 
                     
12  Sofie Sjøgren  2002      37.42        1:22.60   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:49.30                 
                     
13  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      37.55        1:22.80   
  Bov IF  1:21.33                 
                     
14  Dinah Løve Høegh  2003      37.81        1:23.75   
  Silkeborg Svømmeklub  1:25.78                 
                     
15  Johanne A Andersson  2003      38.69        1:25.96   
  Frem Odense  1:24.89                 
                     
16  Junia Wachs  2002      41.16        1:36.78   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:52.02                 
                     
17  Mathilde Baltersen  2003      45.51        1:41.39   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:47.16                 
                     
18  Ellen Marie Wiege  2003      45.72        1:43.37   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:50.87                 
                     
19  Louise Amanda Nielsen  2003      47.74        1:44.54   
  Ikast Svømmeklub  1:47.82                 
                     
20  Laura Pedersen  2003      47.82        1:47.60   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:55.26                 
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004      34.20        1:14.01   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.62                 
                     
Naja Wachs  2005      35.43        1:16.26   
  Flensburger Schwimmv.  1:20.63                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004      34.85        1:17.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.56                 
                     
Sophia Bøttger  2004      34.31        1:19.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.35                 
                     
Hannah Sophia Grohmann  2004      38.13        1:21.60   
  Flensburger Schwimmv.  1:24.31                 
                     
Lena Maria Grohmann  2004      38.81        1:24.45   
  Flensburger Schwimmv.  1:23.21                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      40.86        1:26.31   
  Frem Odense  1:32.88                 
                     
Cheyenne Erdmann  2004      39.83        1:29.65   
  Flensburger Schwimmv.  1:40.01                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004      41.59        1:32.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.71                 
                     
10  Cathy Milena Heuber  2005      44.03        1:33.52   
  Flensburger Schwimmv.  1:33.32                 
                     
11  Mette Marie H. Petersen  2005      42.63        1:33.75   
  Silkeborg Svømmeklub  1:35.00                 
                     
12  Laura Kjørtsholtsen  2004      45.64        1:38.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.31                 
                     
13  Flora Rubenius  2005      43.83        1:42.63   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:43.73                 
                     
14  Lea Wagner  2004      47.36        1:42.66   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
15  Jana Porath  2005      46.69        1:44.13   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:47.94                 
                     
16  Pia Rasmussen  2006      48.24        1:48.90   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:26 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Lund Petersen  1998      30.24        1:04.77   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.58                 
                     
Julie Oxenvad  1997      31.27        1:06.16   
  Haderslev Svømme Klub  1:09.87                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001      31.94        1:07.06   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.61                 
                     
Emma Biegemann  2000      31.91        1:07.51   
  Flensburger Schwimmv.  1:09.18                 
                     
Jane Meissner  1998      32.81        1:11.13   
  Flensburger Schwimmv.  1:08.70                 
                     
Annika Hoffmann  1999      33.49        1:12.47   
  Flensburger Schwimmv.  1:11.81                 
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Elling-Enevoldsen  2002      32.29        1:10.65   
  Ikast Svømmeklub  1:13.85                 
                     
Louise Skovgaard Jensen  2002      33.64        1:11.90   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:15.88                 
                     
Enni Jannsen  2003      34.39        1:15.46   
  Flensburger Schwimmv.  1:19.67                 
                     
Amalie Schou  2003      35.34        1:17.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.54                 
                     
Emma Gade  2002      36.24        1:17.55   
  Svømmeklubben Grindsted  1:22.05                 
                     
Julie B. Andersen  2002      35.02        1:19.02   
  Ikast Svømmeklub  1:19.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:24 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Rohwedder  1998      28.66        1:01.60   
  Haderslev Svømme Klub  1:01.03                 
                     
Morten Baxter  1996      29.72        1:02.94   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:02.75                 
                     
Emil Knudsen  1999      29.91        1:03.87   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.75                 
                     
Thomas Christiansen  1999      29.08        1:04.40   
  Haderslev Svømme Klub  1:06.51                 
                     
Finn Seesemann  1999      30.55        1:06.44   
  Flensburger Schwimmv.  1:06.68                 
                     
Niklas Fahlteich  2000      30.54        1:07.60   
  Flensburger Schwimmv.  1:07.99                 
                     
Patrick Strandlyst  1997      31.87        1:11.55   
  Svømmeklubben Opnør  1:16.22                 
                     
Mirza Cehobasic  1998      31.94        1:12.96   
  Svømmeklubben Opnør  1:19.88                 
                     
Jonathan Bos  1998      33.93        1:14.30   
  Haderslev Svømme Klub  1:14.58                 
                     
10  Casper Petersen  1999      38.60        1:26.60   
  Haderslev Svømme Klub  1:23.84                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Jensen  2001      27.86        1:00.53   
  DeltaSwim  1:01.41                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002      28.83        1:01.74   
  Ikast Svømmeklub  1:02.57                 
                     
Oliver Steenberg  2002      30.03        1:06.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.90                 
                     
Emil Steenberg  2002      31.62        1:08.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.59                 
                     
Asbjørn Guldager  2002      32.49        1:10.53   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.25                 
                     
Oliver L Nelander  2002      34.00        1:14.44   
  Ikast Svømmeklub  1:15.36                 
                     
Nicklas Stølegaard  2001      33.54        1:15.70   
  Haderslev Svømme Klub  1:17.65                 
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002      34.88        1:15.73   
  Silkeborg Svømmeklub  1:21.43                 
                     
Benjamin Friis  2002      34.94        1:16.47   
  Haderslev Svømme Klub  1:25.20                 
                     
10  Sebastian Piessenberger  2001      35.51        1:20.00   
  Svømmeklubben Opnør  1:27.69                 
                     
11  Mads Mandau  2002      43.05        1:36.83   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
12  William Jensen  2002      39.44        1:39.04   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
13  Jon Sørensen  2002      50.51        1:51.56   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Schwedler  2005      34.51        1:14.48   
  Flensburger Schwimmv.  1:17.64                 
                     
Mads Stamholt  2003      34.01        1:15.45   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.11                 
                     
Frederik Venø Elling  2003      35.71        1:18.38   
  Silkeborg Svømmeklub  1:18.48                 
                     
Emil Lykke Grann  2003      35.98        1:18.81   
  Silkeborg Svømmeklub  1:27.31                 
                     
Theis Nelander  2005      36.90        1:20.08   
  Ikast Svømmeklub  1:23.66                 
                     
Marius Gystad  2003      36.61        1:21.20   
  Silkeborg Svømmeklub  1:28.78                 
                     
Noah Bred  2003      38.47        1:22.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.63                 
                     
Jules Bohnert  2005      39.33        1:24.96   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:27.78                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004      38.61        1:25.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.16                 
                     
10  Jeppe Haurum  2003      39.44        1:26.61   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
11  Nikolaj Fallenkamp  2004      41.45        1:30.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.81                 
                     
12  Carl Krabbe Heldgaard  2004      41.05        1:33.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.67                 
                     
13  Linus Dittloff  2006      50.93        1:45.15   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
14  Christian E. Petersen  2003      46.76        1:52.00   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
15  Silas Hansen  2004      51.36        1:58.26   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
16  Jens Nielsen  2003      1:04.03        2:17.35   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Lasse Schablin  2007              DNS   
  Flensburger Schwimmv.  1:33.42                 
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004              DSQ  1 hånd i afslutning 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.11                 
                     
Christoffer Hald  2003              DSQ  1 hånd i vend 
  Frem Odense  1:31.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:26 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:31   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Knudsen  1999      29.45        1:02.53   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.75                 
                     
Morten Baxter  1996      29.85        1:03.31   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:02.75                 
                     
Finn Seesemann  1999      29.89        1:05.39   
  Flensburger Schwimmv.  1:06.68                 
                     
Niklas Fahlteich  2000      30.67        1:06.11   
  Flensburger Schwimmv.  1:07.99                 
                     
Thomas Christiansen  1999      29.56        1:07.71   
  Haderslev Svømme Klub  1:06.51                 
                     
Patrick Strandlyst  1997      32.24        1:11.47   
  Svømmeklubben Opnør  1:16.22                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Jensen  2001      27.46        1:00.14   
  DeltaSwim  1:01.41                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002      28.16        1:00.28   
  Ikast Svømmeklub  1:02.57                 
                     
Oliver Steenberg  2002      30.85        1:06.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.90                 
                     
Emil Steenberg  2002      30.84        1:06.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.59                 
                     
Asbjørn Guldager  2002      32.42        1:09.86   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.25                 
                     
Oliver L Nelander  2002      34.05        1:14.37   
  Ikast Svømmeklub  1:15.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:31 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annika Hoffmann  1999      36.61  1:15.46  1:54.65    2:33.43   
  Flensburger Schwimmv.  2:41.02                 
                     
Freja Larsen  2001      39.11  1:20.47  2:02.67    2:44.67   
  Haderslev Svømme Klub  2:41.42                 
                     
Sofie Højberg Hygum  2001      40.02  1:24.02  2:08.71    2:53.19   
  Svømmeklubben Grindsted  3:10.74                 
                     
Emma Bodum  2001      45.49  1:34.79  2:26.58    3:19.36   
  Svømmeklubben Opnør  3:32.08                 
                     
Jane Meissner  1998              DSQ  Neddyk i afslutning 
  Flensburger Schwimmv.  2:32.45                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003      35.12  1:11.30  1:49.63    2:27.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.79                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003      36.23  1:15.19  1:55.20    2:33.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.42                 
                     
Esther Else Grubert  2003      36.10  1:15.78  1:56.51    2:36.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:39.19                 
                     
Louise Jensen  2003      36.57  1:17.04  1:58.68    2:38.57   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:42.71                 
                     
Sara Gade  2002      39.12  1:20.75  2:02.41    2:43.22   
  Ikast Svømmeklub  2:51.83                 
                     
Freja Elling-Enevoldsen  2002      38.02  1:19.27  2:02.23    2:44.02   
  Ikast Svømmeklub  2:45.69                 
                     
Anna Skovmand Rasmussen  2003      36.85  1:18.06  2:01.35    2:44.42   
  Frem Odense  2:58.66                 
                     
Anne Dybro Nielsen  2003      39.57  1:22.28  2:04.70    2:44.68   
  Ikast Svømmeklub  2:57.97                 
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003      38.70  1:21.40  2:04.78    2:45.34   
  Haderslev Svømme Klub  2:57.90                 
                     
10  Line Lyskjær  2003      39.22  1:21.64  2:04.55    2:45.41   
  Silkeborg Svømmeklub  2:55.93                 
                     
11  Clarissa Marie Lauritzen  2003      39.56  1:21.70  2:04.87    2:46.47   
  Silkeborg Svømmeklub  3:04.46                 
                     
12  Julie B. Andersen  2002      39.41  1:21.44  2:04.55    2:47.50   
  Ikast Svømmeklub  2:43.94                 
                     
13  Mie Petersen  2002      41.35  1:25.21  2:10.23    2:55.37   
  Bov IF  2:56.50                 
                     
14  Selma Lindberg  2003      40.59  1:25.04  2:10.97    2:55.51   
  Silkeborg Svømmeklub  3:02.85                 
                     
15  Silje Petersen  2002      41.37  1:27.21  2:14.50    2:59.00   
  Haderslev Svømme Klub  3:03.79                 
                     
16  Mai Jørgensen  2003      42.64  1:29.99  2:17.83    3:03.25   
  Frem Odense  3:00.35                 
                     
17  Cecilie Meier  2003      42.33  1:29.41  2:19.02    3:05.88   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:15.99                 
                     
18  Caroline Krogh  2002          2:33.24    3:08.96   
  Ikast Svømmeklub  3:09.08                 
                     
Stine Hansen  2003              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:30.85                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004      35.03  1:14.41  1:55.48    2:35.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:36.32                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004      44.47  1:30.42  2:16.82    3:01.91   
  Silkeborg Svømmeklub  3:09.03                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004      42.87  1:28.94  2:16.92    3:03.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.02                 
                     
Cheyenne Erdmann  2004      42.82  1:29.66  2:17.89    3:04.21   
  Flensburger Schwimmv.  3:09.99                 
                     
Luna Christensen  2005      43.67  1:30.00  2:17.09    3:06.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:24.06                 
                     
Ida Kristensen  2004      43.85  1:30.84  2:19.60    3:09.67   
  Frem Odense  3:14.36                 
                     
Laura Kjørtsholtsen  2004      46.02  1:34.16  2:22.63    3:09.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:12.97                 
                     
Weronika L. Bjørn  2005      43.90  1:31.77  2:21.08    3:12.36   
  Ikast Svømmeklub  3:18.56                 
                     
Ina Sindahl Ejlersen  2004      44.47  1:34.96  2:28.32    3:18.34   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:56.09                 
                     
10  Annemieke Regge  2005      1:09.06  2:33.24      5:12.27   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Oxenvad  1999      30.37  1:03.07  1:38.30    2:15.04   
  Haderslev Svømme Klub  2:09.79                 
                     
Simon G. Jensen  2000      38.47  1:20.82  2:03.76    2:46.36   
  Bov IF  2:51.51                 
                     
Magnus Havemann  2000              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  2:20.39                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin Peruchon  2001      31.35  1:06.01  1:41.53    2:17.48   
  Haderslev Svømme Klub  2:15.96                 
                     
Lukas Jeppesen  2001      34.30  1:10.44  1:47.81    2:22.75   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:21.75                 
                     
William Vig Stærmose  2002      35.71  1:14.55  1:53.42    2:31.33   
  Frem Odense  2:29.06                 
                     
Mikkel Podiss Petersen  2002      35.73  1:14.91  1:55.30    2:34.74   
  Frem Odense  2:35.52                 
                     
Frederik Gaardsted  2001      36.91  1:16.79  1:57.55    2:36.35   
  Silkeborg Svømmeklub  2:48.08                 
                     
Hjalte Andersen  2002      36.97  1:17.86  1:59.12    2:40.37   
  Svømmeklubben Opnør  2:51.31                 
                     
Magnus Ipsen Pedersen  2001      38.28  1:19.84  2:03.30    2:45.17   
  Frem Odense  2:44.89                 
                     
Niels Påske  2002      45.27  1:36.81  2:31.26    3:23.96   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:19.04                 
                     
Oliver Salby  2001              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  2:47.54                 
                     
William Jensen  2002              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  3:22.95                 
                     
Zacharias Hauch Svendsen  2002              DNS   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander L. Bjørn  2003      35.53  1:13.56  1:51.25    2:28.04   
  Ikast Svømmeklub  2:29.26                 
                     
Marcus Hiort  2003      37.53  1:18.29  1:59.37    2:38.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.74                 
                     
Oliver Christensen  2003      42.17  1:26.10  2:09.70    2:51.71   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Håkonsson  2004      39.68  1:23.87  2:08.69    2:51.90   
  Ikast Svømmeklub  2:54.72                 
                     
Jakob Riisgaard  2003      41.07  1:23.89  2:08.11    2:51.93   
  Silkeborg Svømmeklub  3:00.32                 
                     
Jonas Paul Obermark  2005      41.02  1:25.73  2:10.51    2:53.01   
  Sg_tsb08 Flensburg  2:57.75                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      43.54  1:29.13  2:15.37    3:00.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:56.71                 
                     
Kasper Hansen  2004      43.90  1:31.31  2:18.17    3:03.10   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Peer Rasmussen  2005      48.26  1:37.79  2:27.80    3:16.47   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
10  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      45.61  1:36.16  2:27.47    3:18.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:58.12                 
                     
11  Anton Hvistendahl Fabel  2004      46.28  1:37.35  2:30.02    3:20.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:40.29                 
                     
12  Jens Nielsen  2003      55.02  1:55.15  2:53.92    3:51.90   
  Svømmeklubben Opnør  3:56.80                 
                     
13  Jaden Bohnert  2007      56.91  2:05.41  3:10.28    4:16.75   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
Mike Schepelew  2006              DSQ  Ej fort. bev v/75m 
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
Niels Døssing  2003              DSQ  Ej fort. bev 50/100 
  Svømmeklubben Opnør  2:59.76                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004              DSQ  Ej fort. bev. v 50m 
  Gladsaxe Svømmeklub  3:41.54                 
                     
William Scherling de Stri  2003              DSQ  >15m u. vand v/st. 
  Gladsaxe Svømmeklub  3:19.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:48 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:35   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karina Høybye Olesen  2001      29.01        59.55   
  Nyborg Svømmeklub  58.90                 
                     
Julie Oxenvad  1997      28.34        59.70   
  Haderslev Svømme Klub  58.75                 
                     
Thea Lund Petersen  1998      29.34        1:00.26   
  Nyborg Svømmeklub  59.04                 
                     
Emma Biegemann  2000      30.32        1:02.28   
  Flensburger Schwimmv.  1:01.59                 
                     
Freja Nicholas  2000      30.24        1:03.69   
  Frem Odense  1:04.02                 
                     
Annika Hoffmann  1999      30.85        1:03.74   
  Flensburger Schwimmv.  1:03.54                 
                     
Amalie Skov  1999      31.02        1:04.93   
  Silkeborg Svømmeklub  1:06.64                 
                     
Jane Meissner  1998      30.86        1:05.42   
  Flensburger Schwimmv.  1:04.18                 
                     
Katrine Bentin Riis  1999      32.04        1:08.50   
  Svømmeklubben Opnør  1:18.39                 
                     
10  Katrine Risbjerg Hansen  2001      33.57        1:10.03   
  Bov IF  1:12.56                 
                     
11  Theresa Ringgaard Teist  2000      33.23        1:10.43   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:12.78                 
                     
12  Sofie Højberg Hygum  2001      34.42        1:10.59   
  Svømmeklubben Grindsted  1:13.55                 
                     
13  Sandra Kristensen  1999      34.26        1:12.47   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:11.67                 
                     
14  Emma Lykke Kallesøe  1999      34.27        1:12.65   
  Frem Odense  1:14.42                 
                     
15  Vivi Nguyen  2001      35.04        1:13.08   
  Frem Odense  1:14.93                 
                     
16  Lærke Wittenberg  2001      35.42        1:13.34   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:15.52                 
                     
17  Liv Persson  2001      35.45        1:13.42   
  Frem Odense  1:11.54                 
                     
18  Emma Bodum  2001      35.85        1:14.49   
  Svømmeklubben Opnør  1:16.35                 
                     
19  Anna Kruse Mathiasen  2000      36.29        1:17.15   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.01                 
                     
Clara Mortensen  2001              DNF   
  Haderslev Svømme Klub  1:13.25                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bredal Larsen  2002      29.86        1:02.50   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.71                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003      29.99        1:02.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.14                 
                     
Freja Elling-Enevoldsen  2002      30.96        1:04.83   
  Ikast Svømmeklub  1:05.81                 
                     
Anne Marie S. Hansen  2002      32.01        1:06.38   
  Svømmeklubben Opnør  1:10.46                 
                     
Anne Dybro Nielsen  2003      32.16        1:06.39   
  Ikast Svømmeklub  1:09.93                 
                     
Louise Skovgaard Jensen  2002      31.77        1:06.89   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:07.49                 
                     
Jule Schädel  2002      31.83        1:07.28   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:10.78                 
                     
Sara Gade  2002      32.67        1:07.40   
  Ikast Svømmeklub  1:08.79                 
                     
Clara Tolderlund  2002      32.90        1:07.47   
  Silkeborg Svømmeklub  1:10.37                 
                     
10  Enni Jannsen  2003      32.33        1:07.67   
  Flensburger Schwimmv.  1:07.65                 
                     
11  Emma Gade  2002      32.83        1:07.81   
  Svømmeklubben Grindsted  1:08.58                 
                     
12  Line Lyskjær  2003      33.45        1:08.08   
  Silkeborg Svømmeklub  1:09.75                 
                     
13  Jasmin Jespersen  2002      33.45        1:09.05   
  Silkeborg Svømmeklub  1:08.37                 
                     
14  Signe Frits Nielsen  2002      33.23        1:09.38   
  Haderslev Svømme Klub  1:12.50                 
                     
15  Randi Jørgensen  2002      33.81        1:10.35   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.50                 
                     
16  Anna Skovmand Rasmussen  2003      33.46        1:10.44   
  Frem Odense  1:11.56                 
                     
17  Johanne A Andersson  2003      34.43        1:10.95   
  Frem Odense  1:12.42                 
                     
18  Clarissa Marie Lauritzen  2003      34.74        1:11.11   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.15                 
                     
19  Selma Rubenius  2002      33.05        1:11.21   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:42.17                 
                     
20  Sara Fiil Jensen  2002      34.16        1:11.48   
  Ikast Svømmeklub  1:14.73                 
                     
21  Jenny Cao  2003      34.39        1:11.59   
  Frem Odense  1:12.56                 
                     
22  Silje Petersen  2002      34.37        1:11.89   
  Haderslev Svømme Klub  1:14.73                 
                     
23  Mai Jørgensen  2003      34.96        1:12.47   
  Frem Odense  1:12.20                 
                     
24  Dinah Løve Høegh  2003      35.23        1:13.27   
  Silkeborg Svømmeklub  1:13.15                 
                     
25  Fiona Hansen Hobolth  2003      35.78        1:14.45   
  Haderslev Svømme Klub  1:16.83                 
                     
26  Agnete Riis  2003      35.68        1:14.74   
  Ikast Svømmeklub  1:19.10                 
                     
27  Selma Lindberg  2003      35.88        1:14.78   
  Silkeborg Svømmeklub  1:16.26                 
                     
28  Ida Raabjerg Møller  2003      35.64        1:15.48   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:24.11                 
                     
29  Line Frederiksen  2003      36.69        1:15.56   
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.39                 
                     
30  Junia Wachs  2002      36.21        1:15.96   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:18.36                 
                     
31  Mira Emilie Schmidt  2003      36.03        1:16.05   
  Haderslev Svømme Klub  1:21.52                 
                     
32  Caroline Krogh  2002      38.15        1:18.50   
  Ikast Svømmeklub  1:19.40                 
                     
32  Pernille Thastrup Hansen  2003      37.78        1:18.50   
  Haderslev Svømme Klub  1:31.46                 
                     
34  Amalie Averhoff Møbes  2002      36.29        1:18.98   
  Haderslev Svømme Klub  1:19.91                 
                     
35  Emily Nygaard Jensen  2003      38.00        1:20.52   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:18.51                 
                     
36  Karen Moos Jensen  2003      38.35        1:21.27   
  Ikast Svømmeklub  1:14.20                 
                     
37  Emilie Stubben  2003      38.94        1:22.80   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
38  Ellen Marie Wiege  2003      40.21        1:22.91   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:23.61                 
                     
39  Sofie Galsgaard Jensen  2003      39.09        1:23.36   
  Bov IF  1:24.51                 
                     
40  Ida Friis Falkenberg  2003      39.66        1:24.97   
  Haderslev Svømme Klub  1:29.82                 
                     
41  Methea Kristensen  2003      41.66        1:26.99   
  Ikast Svømmeklub  1:25.33                 
                     
42  Louise Gemmer Klindt  2003      40.66        1:27.22   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
43  Maja Kruse Mathiasen  2003      41.56        1:27.83   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Josefine K. Olsen  2003              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  1:32.95                 
                     
Mina Vrebac  2003              DNS   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004      31.35        1:04.74   
  Haderslev Svømme Klub  1:07.25                 
                     
Sophia Bøttger  2004      31.90        1:06.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.90                 
                     
Lena Maria Grohmann  2004      32.56        1:07.89   
  Flensburger Schwimmv.  1:08.33                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004      33.78        1:09.40   
  Nyborg Svømmeklub  1:08.50                 
                     
Naja Wachs  2005      33.34        1:09.43   
  Flensburger Schwimmv.  1:13.46                 
                     
Hannah Sophia Grohmann  2004      34.09        1:10.58   
  Flensburger Schwimmv.  1:13.61                 
                     
Mathilde Thy Asmussen  2004      35.06        1:12.70   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:13.29                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005      33.80        1:13.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.55                 
                     
Cathy Milena Heuber  2005      36.02        1:13.75   
  Flensburger Schwimmv.  1:13.22                 
                     
10  Maja Stamholt  2005      35.77        1:13.98   
  Haderslev Svømme Klub  1:19.76                 
                     
11  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      34.47        1:14.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.02                 
                     
12  Emilie Podiss Petersen  2004      36.72        1:14.28   
  Frem Odense  1:21.12                 
                     
13  Jenni Nguyen  2004      35.68        1:15.01   
  Frem Odense  1:20.54                 
                     
14  Weronika L. Bjørn  2005      37.15        1:15.63   
  Ikast Svømmeklub  1:18.75                 
                     
15  Julie Nguyen  2004      37.15        1:16.01   
  Frem Odense  1:18.95                 
                     
16  Ida Kristensen  2004      37.14        1:16.77   
  Frem Odense  1:16.96                 
                     
17  Alma Gotfredsen  2005      35.76        1:16.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.75                 
                     
18  Mette Marie H. Petersen  2005      37.60        1:16.86   
  Silkeborg Svømmeklub  1:17.14                 
                     
19  Cheyenne Erdmann  2004      37.04        1:16.93   
  Flensburger Schwimmv.  1:22.09                 
                     
20  Anne Lundorff Larsen  2004      38.33        1:18.29   
  Silkeborg Svømmeklub  1:18.29                 
                     
21  Josefine Staudt  2005      37.25        1:19.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.62                 
                     
22  Katrine Bøeg Thormann  2006      39.36        1:19.98   
  Ikast Svømmeklub  1:19.82                 
                     
23  Flora Rubenius  2005      38.79        1:22.32   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:25.37                 
                     
24  Lea Wagner  2004      40.00        1:24.10   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:29.20                 
                     
25  Ina Sindahl Ejlersen  2004      39.86        1:25.84   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:41.81                 
                     
26  Jana Porath  2005      41.54        1:25.96   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:24.71                 
                     
27  Anne Stamholt  2006      40.77        1:29.31   
  Haderslev Svømme Klub  1:35.35                 
                     
28  Luna Holm Møller  2004      41.95        1:29.88   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:31.25                 
                     
29  Pia Rasmussen  2006      46.32        1:36.91   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:33.95                 
                     
30  Annemieke Regge  2005      1:07.07        2:32.64   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
31  Finja Anke  2007      1:14.61        2:38.24   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
                     
Ida Marie Sørensen  2004              DNS   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Rose Pernille Simon  2004              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:27.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:35 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  16:34   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Marie Hansen  2003    540  30.77        1:02.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.14                 
                     
Maria Bredal Larsen  2002    540  30.47        1:02.64   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.71                 
                     
Anne Marie S. Hansen  2002    519  30.33        1:03.45   
  Svømmeklubben Opnør  1:10.46                 
                     
Freja Elling-Enevoldsen  2002    496  30.64        1:04.43   
  Ikast Svømmeklub  1:05.81                 
                     
Anne Dybro Nielsen  2003    465  31.95        1:05.83   
  Ikast Svømmeklub  1:09.93                 
                     
Louise Skovgaard Jensen  2002    432  32.25        1:07.45   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:07.49                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    507  30.50        1:03.96   
  Haderslev Svømme Klub  1:07.25                 
                     
Sophia Bøttger  2004    457  31.29        1:06.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.90                 
                     
Lena Maria Grohmann  2004    443  32.20        1:06.87   
  Flensburger Schwimmv.  1:08.33                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    401  33.41        1:09.12   
  Nyborg Svømmeklub  1:08.50                 
                     
Hannah Sophia Grohmann  2004    377  34.17        1:10.58   
  Flensburger Schwimmv.  1:13.61                 
                     
Naja Wachs  2005    377  33.89        1:10.61   
  Flensburger Schwimmv.  1:13.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:34 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:36   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Rohwedder  1998      27.47        55.03   
  Haderslev Svømme Klub  53.69                 
                     
Magnus Stender Berg  1999      27.27        55.15   
  Haderslev Svømme Klub  53.45                 
                     
Mathias Kjær Nielsen  2000      26.90        56.07   
  Haderslev Svømme Klub  57.60                 
                     
Steffen Vesterø Uldal  1999      27.47        57.38   
  Haderslev Svømme Klub  57.67                 
                     
Niklas Fahlteich  2000      27.76        57.70   
  Flensburger Schwimmv.  57.13                 
                     
Thomas Christiansen  1999      27.40        58.19   
  Haderslev Svømme Klub  56.72                 
                     
Patrick Strandlyst  1997      27.97        58.96   
  Svømmeklubben Opnør  1:03.96                 
                     
Emil Knudsen  1999      28.66        59.71   
  Haderslev Svømme Klub  59.98                 
                     
Finn Seesemann  1999      28.42        59.86   
  Flensburger Schwimmv.  1:00.48                 
                     
10  Nicolaj Absalon  1999      29.30        1:00.65   
  Haderslev Svømme Klub  1:01.86                 
                     
11  Magnus Lund Munk  1999      29.79        1:02.72   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.44                 
                     
12  Jonathan Bos  1998      31.21        1:04.90   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.05                 
                     
13  Mirza Cehobasic  1998      30.69        1:05.29   
  Svømmeklubben Opnør  1:08.07                 
                     
14  Jacob Petersen  2000      30.69        1:07.49   
  Haderslev Svømme Klub  1:08.92                 
                     
15  Casper Petersen  1999      34.52        1:12.03   
  Haderslev Svømme Klub  1:12.64                 
                     
Magnus Havemann  2000              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  58.74                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002      26.72        55.68   
  Ikast Svømmeklub  57.72                 
                     
Daniel Jensen  2001      27.42        56.71   
  DeltaSwim  56.76                 
                     
Rasmus Petersen  2002      27.19        57.35   
  Haderslev Svømme Klub  59.04                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002      27.68        58.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.15                 
                     
Jakob Tietgen  2002      27.85        58.54   
  Frem Odense  58.76                 
                     
Kasper Høst Stenbæk  2001      28.63        59.94   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:01.07                 
                     
Boje Fokkink  2001      28.79        1:00.45   
  Svømmeklubben Grindsted  1:01.70                 
                     
Emil Steenberg  2002      29.56        1:01.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.63                 
                     
William Vig Stærmose  2002      29.72        1:01.40   
  Frem Odense  1:01.52                 
                     
10  Oliver Steenberg  2002      30.09        1:01.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.27                 
                     
11  Carl M Gadegaard  2001      29.43        1:02.28   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.26                 
                     
12  Gustav Fløche Fuglsang  2002      29.45        1:02.41   
  Silkeborg Svømmeklub  1:05.55                 
                     
13  Asbjørn Guldager  2002      30.43        1:02.75   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.91                 
                     
14  Oliver L Nelander  2002      29.89        1:02.95   
  Ikast Svømmeklub  1:04.26                 
                     
15  Nicklas Stølegaard  2001      30.94        1:03.10   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.55                 
                     
16  Frederik Gaardsted  2001      30.77        1:03.45   
  Silkeborg Svømmeklub  1:05.56                 
                     
17  Magnus Christensen  2002      30.34        1:03.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.60                 
                     
18  Mark Brandt  2002      30.74        1:04.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.34                 
                     
19  Hjalte Andersen  2002      31.21        1:04.60   
  Svømmeklubben Opnør  1:07.82                 
                     
20  Viktor Christensen  2001      30.66        1:05.10   
  Frem Odense  1:05.20                 
                     
21  Benjamin Friis  2002      32.01        1:05.93   
  Haderslev Svømme Klub  1:09.47                 
                     
22  Mikkel Podiss Petersen  2002      31.84        1:07.40   
  Frem Odense  1:08.20                 
                     
23  Magnus Ipsen Pedersen  2001      33.30        1:09.49   
  Frem Odense  1:10.38                 
                     
24  Daniel Poulsen  2001      34.44        1:11.71   
  Svømmeklubben Grindsted  1:12.07                 
                     
25  Dennis Hansen  2002      34.16        1:11.81   
  Bov IF  1:13.83                 
                     
26  Jonas Brinkmann  2002      33.46        1:11.89   
  Svømmeklubben Grindsted  1:12.58                 
                     
27  Jon Sørensen  2002      37.99        1:20.09   
  Svømmeklubben Opnør  1:32.35                 
                     
Oliver Salby  2001              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  1:04.19                 
                     
Rasmus Irmschler  2002              DNS   
  Ikast Svømmeklub  1:12.93                 
                     
Sebastian Piessenberger  2001              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  1:00.17                 
                     
William Jensen  2002              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  1:24.28                 
                     
Mads Mandau  2002              DSQ  tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Stamholt  2003      30.20        1:02.06   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.06                 
                     
Alexander L. Bjørn  2003      30.57        1:02.26   
  Ikast Svømmeklub  1:03.27                 
                     
Marcus Hiort  2003      30.80        1:03.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.55                 
                     
Emil Lykke Grann  2003      30.43        1:03.39   
  Silkeborg Svømmeklub  1:04.27                 
                     
Marius Gystad  2003      31.37        1:05.88   
  Silkeborg Svømmeklub  1:06.27                 
                     
Linus Schwedler  2005      31.78        1:06.72   
  Flensburger Schwimmv.  1:06.23                 
                     
Christian Oxenvad  2003      32.53        1:07.83   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.78                 
                     
Jeppe Haurum  2003      32.10        1:08.05   
  Svømmeklubben Grindsted  1:11.84                 
                     
Malthe Theisen  2003      32.84        1:08.85   
  Ikast Svømmeklub  1:10.66                 
                     
10  Noah Bred  2003      33.61        1:09.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.35                 
                     
11  Niels Døssing  2003      34.28        1:10.85   
  Svømmeklubben Opnør  1:17.34                 
                     
12  Lasse Olsson  2003      33.40        1:10.95   
  Haderslev Svømme Klub  1:16.20                 
                     
13  Jules Bohnert  2005      34.29        1:11.02   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:11.98                 
                     
14  Zilas Aarestrup  2003      33.78        1:11.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.69                 
                     
15  Rasmus Håkonsson  2004      34.62        1:11.82   
  Ikast Svømmeklub  1:15.44                 
                     
16  Theis Nelander  2005      34.92        1:11.92   
  Ikast Svømmeklub  1:13.13                 
                     
17  Niels Krogh-Olsen  2004      34.27        1:12.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.01                 
                     
18  Kasper Hansen  2004      35.77        1:13.09   
  Silkeborg Svømmeklub  1:16.59                 
                     
19  Oliver Christensen  2003      35.64        1:13.49   
  Silkeborg Svømmeklub  1:13.31                 
                     
20  Oliver Fokkink  2003      35.11        1:14.15   
  Svømmeklubben Grindsted  1:17.65                 
                     
21  Emil Breinholt  2003      35.30        1:14.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.43                 
                     
22  Frederik Schimann Hansen  2003      35.80        1:14.69   
  Bov IF  1:20.16                 
                     
23  Mattias Hansen  2003      34.99        1:14.79   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:18.12                 
                     
24  Asger Als Olsen  2004      34.60        1:14.82   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:19.08                 
                     
25  Christoffer Hald  2003      35.49        1:14.84   
  Frem Odense  1:14.83                 
                     
26  Jonas Paul Obermark  2005      36.24        1:15.68   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:15.76                 
                     
27  Oliver Zeeberg Iversen  2004      35.73        1:16.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.20                 
                     
28  Albert Vigsø Poulsen  2003      36.19        1:16.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.95                 
                     
29  Silas Fessel  2004      36.27        1:16.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.27                 
                     
30  Nikolaj Fallenkamp  2004      37.49        1:18.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.23                 
                     
31  Oscar Frejwald Christians  2003      36.51        1:18.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.70                 
                     
32  Andreas Nissen  2003      37.46        1:18.58   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:22.72                 
                     
33  Marius V. Kjærsgaard  2004      38.09        1:18.61   
  Bov IF  1:24.82                 
                     
34  Jonas Wind Ahrendsen  2003      36.92        1:20.94   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:30.98                 
                     
35  Linus Dittloff  2006      40.19        1:22.76   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:30.57                 
                     
36  Anton Hvistendahl Fabel  2004      39.00        1:22.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.50                 
                     
37  Mathias Bartholin Bruhn  2004      38.53        1:23.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.33                 
                     
38  Peer Rasmussen  2005      1:23.66        1:23.66   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:20.23                 
                     
39  Silas Hansen  2004      40.01        1:23.84   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
40  Johannes Schick  2003      41.89        1:28.56   
  Svømmeklubben Opnør  1:33.04                 
                     
41  Frederik B. Beck  2008      43.25        1:33.39   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:36.13                 
                     
42  Mike Schepelew  2006      51.49        1:53.79   
  Sg_tsb08 Flensburg  2:03.25                 
                     
Lasse Schablin  2007              DNS   
  Flensburger Schwimmv.  1:26.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:36 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  02 oktober 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    530  27.18        55.51   
  Ikast Svømmeklub  57.72                 
                     
Daniel Jensen  2001    511  26.92        56.18   
  DeltaSwim  56.76                 
                     
Rasmus Petersen  2002    485  27.33        57.16   
  Haderslev Svømme Klub  59.04                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    462  28.23        58.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.15                 
                     
Jakob Tietgen  2002    458  28.09        58.30   
  Frem Odense  58.76                 
                     
Kasper Høst Stenbæk  2001    421  28.59        59.93   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:01.07                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Lykke Grann  2003    394  30.22        1:01.25   
  Silkeborg Svømmeklub  1:04.27                 
                     
Mads Stamholt  2003    374  30.45        1:02.37   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.06                 
                     
Alexander L. Bjørn  2003    371  30.78        1:02.50   
  Ikast Svømmeklub  1:03.27                 
                     
Marcus Hiort  2003    365  30.85        1:02.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.55                 
                     
Marius Gystad  2003    343  30.82        1:04.18   
  Silkeborg Svømmeklub  1:06.27                 
                     
Linus Schwedler  2005    323  31.48        1:05.45   
  Flensburger Schwimmv.  1:06.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  02 oktober 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:40 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  30 september 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mannschaft 1              1:58.13   
  Haderslev Svømme Klub  2:00.01                 
  Julie Oxenvad  1997      30.69        30.69   
  Emil Knudsen  1999      31.40        1:02.09   
  Jonas Rohwedder  1998      26.84        1:28.93   
  Nele Schulze  2004      29.20        1:58.13   
                     
Gsc Åm 1 Hold 1  2002              2:02.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.57                 
  Jakob Alexander Jensen  2002      31.04        31.04   
  Oliver Steenberg  2002      34.11        1:05.15   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      29.20        1:34.35   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.03        2:02.38   
                     
Flensburger Schwimmv.              2:07.21   
  Flensburger Schwimmv.                   
  Jane Meissner  1998      32.73        32.73   
  Niklas Fahlteich  2000      35.38        1:08.11   
  Emma Biegemann  2000      31.63        1:39.74   
  Finn Seesemann  1999      27.47        2:07.21   
                     
Silkeborg Mix 3              2:07.21   
  Silkeborg Svømmeklub  2:33.20                 
  Dinah Løve Høegh  2003      2:07.21        2:07.21   
  Marius Gystad  2003                 
  Clarissa Marie Lauritzen  2003                 
  Jakob Riisgaard  2003      2:07.21        2:07.21   
                     
Frem Mix 3              2:07.83   
  Frem Odense  2:17.56                 
  William Vig Stærmose  2002      32.92        32.92   
  Freja Nicholas  2000      35.73        1:08.65   
  Jakob Tietgen  2002      29.60        1:38.25   
  Mathilde Aagaard Hansen  1999      29.58        2:07.83   
                     
Gsc Åm 1 Hold 2  2002              2:08.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.29                 
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      32.81        32.81   
  Magnus Christensen  2002      35.75        1:08.56   
  Esther Else Grubert  2003      31.66        1:40.22   
  Emil Steenberg  2002      27.97        2:08.19   
                     
Silkeborg Mix 1              2:11.00   
  Silkeborg Svømmeklub  2:18.17                 
  Clara Tolderlund  2002      37.04        37.04   
  Gustav Fløche Fuglsang  2002      33.06        1:10.10   
  Frederik Gaardsted  2001      31.23        1:41.33   
  Amalie Skov  1999      29.67        2:11.00   
                     
Gsc Åm 2 Hold 1  2003              2:12.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.71                 
  Emma Hansen  2004      32.93        32.93   
  Sara Damkjær Bartels  2004      35.71        1:08.64   
  Marcus Hiort  2003      32.74        1:41.38   
  Noah Bred  2003      30.66        2:12.04   
                     
Isk Seahawks  2002              2:13.19   
  Ikast Svømmeklub                   
  Alexander L. Bjørn  2003      34.49        34.49   
  Julie B. Andersen  2002      40.31        1:14.80   
  Magnus Dyg Holme  2002      28.24        1:43.04   
  Freja Elling-Enevoldsen  2002      30.15        2:13.19   
                     
10  Opnør Mix              2:13.41   
  Svømmeklubben Opnør                   
  Sebastian Piessenberger  2001      33.02        33.02   
  Patrick Strandlyst  1997      35.96        1:08.98   
  Anne Marie S. Hansen  2002      33.78        1:42.76   
  Katrine Bentin Riis  1999      30.65        2:13.41   
                     
11  Frem Mix 1              2:18.08   
  Frem Odense  2:19.30                 
  Mikkel Podiss Petersen  2002      34.71        34.71   
  Johanne A Andersson  2003      38.23        1:12.94   
  Emilie Podiss Petersen  2004      36.24        1:49.18   
  Viktor Christensen  2001      28.90        2:18.08   
                     
12  Mannschaft 3              2:19.33   
  Haderslev Svømme Klub  2:30.00                 
  Mira Emilie Schmidt  2003      2:19.33        2:19.33   
  Amalie Averhoff Møbes  2002                 
  Mads Mandau  2002                 
  Lasse Olsson  2003      2:19.33        2:19.33   
                     
12  Sg Tsb/08 Flensburg 1              2:19.33   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
  Jules Bohnert  2005      37.50        37.50   
  Philine Tempke      40.77        1:18.27   
  Florian Zarp      30.61        1:48.88   
  Jule Schädel  2002      30.45        2:19.33   
                     
14  Grindsted Mix              2:24.05   
  Svømmeklubben Grindsted                   
  Jeppe Haurum  2003      37.82        37.82   
  Sofie Højberg Hygum  2001      42.91        1:20.73   
  Emma Gade  2002      35.67        1:56.40   
  Boje Fokkink  2001      27.65        2:24.05   
                     
15  Flying Penguins  2004              2:24.23   
  Ikast Svømmeklub                   
  Sara Gade  2002      35.51        35.51   
  Oliver L Nelander  2002      39.02        1:14.53   
  Anne Dybro Nielsen  2003      36.63        1:51.16   
  Rasmus Håkonsson  2004      33.07        2:24.23   
                     
16  Ninjas              2:26.06   
  Bov IF  2:25.29                 
  Simon G. Jensen  2000      37.80        37.80   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      41.04        1:18.84   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      34.94        1:53.78   
  Dennis Hansen  2002      32.28        2:26.06   
                     
17  Gsc Åm 2 Hold 2  2003              2:28.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.89                 
  Sophia Bøttger  2004      36.29        36.29   
  Amalie Brammer Kærgaard  2004      42.78        1:19.07   
  Albert Vigsø Poulsen  2003      37.10        1:56.17   
  Zilas Aarestrup  2003      32.71        2:28.88   
                     
18  Frem Mix 2              2:28.94   
  Frem Odense  2:20.13                 
  Magnus Ipsen Pedersen  2001      43.94        43.94   
  Vivi Nguyen  2001      32.80        1:16.74   
  Christoffer Hald  2003      40.43        1:57.17   
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      31.77        2:28.94   
                     
19  Gsc Åm 3 Hold 2  2004              2:30.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.45                 
  Josefine Staudt  2005      2:30.57        2:30.57   
  Silas Fessel  2004                 
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005                 
  Niels Krogh-Olsen  2004      2:30.57        2:30.57   
                     
20  Gsc Åm 3 Hold 1  2004              2:31.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.81                 
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      40.22        40.22   
  Luna Christensen  2005      42.88        1:23.10   
  Nikolaj Fallenkamp  2004      36.24        1:59.34   
  Nikoline Marie Lange  2005      32.60        2:31.94   
                     
21  Jespers Mix  2000              2:37.20   
  Bov IF  2:33.58                 
  Frederik Schimann Hansen  2003      2:37.20        2:37.20   
  Marius V. Kjærsgaard  2004                 
  Mie Petersen  2002                 
  Sofie Vind Jensen  2004      2:37.20        2:37.20   
                     
22  Silkeborg Mix 2              2:38.63   
  Silkeborg Svømmeklub  2:28.07                 
  Frederik Venø Elling  2003      2:38.63        2:38.63   
  Jasmin Jespersen  2002                 
  Line Lyskjær  2003                 
  Emil Lykke Grann  2003      2:38.63        2:38.63   
                     
22  Silkeborg Mix 4              2:38.63   
  Silkeborg Svømmeklub  2:40.06                 
  Kasper Hansen  2004      42.65        42.65   
  Oliver Christensen  2003      42.74        1:25.39   
  Mette Marie H. Petersen  2005      39.93        2:05.32   
  Line Frederiksen  2003      33.31        2:38.63   
                     
24  Sg Tsb/08 Flensburg 2              2:40.64   
  Sg_tsb08 Flensburg                   
  Jonas Paul Obermark  2005      38.45        38.45   
  Lea Wagner  2004      46.27        1:24.72   
  Junia Wachs  2002      39.37        2:04.09   
  Peer Rasmussen  2005      36.55        2:40.64   
                     
25  Vamdrup Svømmeklub              2:43.97   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling                   
  Cecilie Meier  2003      42.29        42.29   
  Jonas Wind Ahrendsen  2003      42.64        1:24.93   
  Asger Als Olsen  2004      43.03        2:07.96   
  Mathilde Baltersen  2003      36.01        2:43.97   
                     
Erritsø Mix  1900              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Erritsø Mix 1  1900              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Erritsø Mix 2  1900              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Frem Mix 4              DNS   
  Frem Odense  2:30.24                 
        2:41.60        2:41.60   
                   
                   
                DNS   
                     
Opnør K1 1              DNS   
  Svømmeklubben Opnør                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hammer Sharks  2002              DSQ  tyvstart 
  Ikast Svømmeklub                   
  Weronika L. Bjørn  2005      41.55        41.55   
  Rasmus Irmschler  2002      47.31        1:28.86   
  Katrine Bøeg Thormann  2006      39.96        2:08.82   
                     
Mannschaft 2              DSQ  tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub  2:15.00                 
  Silje Petersen  2002      36.24        36.24   
  Signe Frits Nielsen  2002      38.39        1:14.63   
  Asbjørn Guldager  2002      29.42        1:44.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 september 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:37 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001              27.62   
  Nyborg Svømmeklub  27.73                 
Thea Lund Petersen  1998              27.77   
  Nyborg Svømmeklub  27.00                 
Julie Oxenvad  1997              27.87   
  Haderslev Svømme Klub  27.44                 
Karina Høybye Olesen  2001              28.28   
  Nyborg Svømmeklub  27.87                 
Emma Biegemann  2000              29.13   
  Flensburger Schwimmv.  28.66                 
Jane Meissner  1998              29.34   
  Flensburger Schwimmv.  29.78                 
Mathilde Aagaard Hansen  1999              29.72   
  Frem Odense  30.43                 
Annika Hoffmann  1999              29.81   
  Flensburger Schwimmv.  29.27                 
Amalie Skov  1999              29.86   
  Silkeborg Svømmeklub  29.73                 
10  Freja Nicholas  2000              29.95   
  Frem Odense  29.93                 
11  Theresa Ringgaard Teist  2000              30.15   
  Erritsø Gymnastik Og IF  38.18                 
12  Katrine Bentin Riis  1999              31.22   
  Svømmeklubben Opnør  33.50                 
13  Sandra Kristensen  1999              31.76   
  Erritsø Gymnastik Og IF  32.79                 
14  Emma Lykke Kallesøe  1999              32.30   
  Frem Odense  32.37                 
15  Mia Schou Brock  2000              32.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF  32.71                 
16  Freja Larsen  2001              32.68   
  Haderslev Svømme Klub  32.07                 
17  Vivi Nguyen  2001              33.02   
  Frem Odense  33.48                 
18  Clara Mortensen  2001              33.05   
  Haderslev Svømme Klub  33.83                 
19  Emma Bodum  2001              33.68   
  Svømmeklubben Opnør  34.79                 
20  Liv Persson  2001              33.78   
  Frem Odense  32.35                 
21  Lærke Wittenberg  2001              34.30   
  Erritsø Gymnastik Og IF  34.64                 
22  Anna Kruse Mathiasen  2000              35.53   
  Haderslev Svømme Klub  34.96                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Terese Kjøller Rudbeck  2003              29.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.16                 
Freja Elling-Enevoldsen  2002              29.70   
  Ikast Svømmeklub  30.42                 
Jule Schädel  2002              30.35   
  Sg_tsb08 Flensburg  31.04                 
Anne Marie S. Hansen  2002              30.47   
  Svømmeklubben Opnør  31.05                 
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002              30.51   
  Bov IF  30.34                 
Anne Dybro Nielsen  2003              30.66   
  Ikast Svømmeklub  31.34                 
Louise Jensen  2003              30.67   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.94                 
Emma Gade  2002              30.75   
  Svømmeklubben Grindsted  31.07                 
Sara Gade  2002              31.26   
  Ikast Svømmeklub  31.69                 
10  Enni Jannsen  2003              31.32   
  Flensburger Schwimmv.  32.24                 
11  Line Lyskjær  2003              31.41   
  Silkeborg Svømmeklub  32.53                 
12  Sofie Sjøgren  2002              31.64   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.68                 
13  Silje Petersen  2002              31.67   
  Haderslev Svømme Klub  32.38                 
14  Line Frederiksen  2003              32.01   
  Silkeborg Svømmeklub  31.72                 
15  Signe Frits Nielsen  2002              32.06   
  Haderslev Svømme Klub  33.00                 
16  Dinah Løve Høegh  2003              32.32   
  Silkeborg Svømmeklub  33.60                 
17  Selma Rubenius  2002              32.62   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.51                 
18  Johanne A Andersson  2003              32.63   
  Frem Odense  34.21                 
19  Ida Raabjerg Møller  2003              32.80   
  Erritsø Gymnastik Og IF  35.62                 
20  Clara Lynggaard  2002              32.90   
  Erritsø Gymnastik Og IF  37.10                 
21  Sara Fiil Jensen  2002              33.20   
  Ikast Svømmeklub  33.70                 
22  Jenny Cao  2003              33.36   
  Frem Odense  32.56                 
23  Mai Jørgensen  2003              33.49   
  Frem Odense  33.63                 
24  Agnete Riis  2003              33.71   
  Ikast Svømmeklub  34.45                 
25  Mira Emilie Schmidt  2003              34.12   
  Haderslev Svømme Klub  35.71                 
26  Pernille Thastrup Hansen  2003              34.34   
  Haderslev Svømme Klub  36.98                 
27  Caroline Krogh  2002              34.44   
  Ikast Svømmeklub  35.42                 
28  Amalie Averhoff Møbes  2002              34.45   
  Haderslev Svømme Klub  35.49                 
29  Junia Wachs  2002              34.48   
  Sg_tsb08 Flensburg  33.97                 
30  Fiona Hansen Hobolth  2003              34.60   
  Haderslev Svømme Klub  34.89                 
31  Emma Karlsson  2003              35.34   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.40                 
32  Mathilde Baltersen  2003              35.96   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  37.03                 
33  Emilie Stubben  2003              36.64   
  Haderslev Svømme Klub                   
34  Ida Friis Falkenberg  2003              36.86   
  Haderslev Svømme Klub                   
35  Karen Moos Jensen  2003              36.90   
  Ikast Svømmeklub  34.24                 
36  Sofie Galsgaard Jensen  2003              37.88   
  Bov IF  39.17                 
37  Louise Gemmer Klindt  2003              38.48   
  Haderslev Svømme Klub                   
38  Methea Kristensen  2003              38.58   
  Ikast Svømmeklub  38.24                 
39  Maja Kruse Mathiasen  2003              38.95   
  Haderslev Svømme Klub                   
40  Laura Pedersen  2003              39.17   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  40.08                 
Camille Klinge  2002              DNS   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.01                 
Anna Skovmand Rasmussen  2003              DSQ  tyvstart 
  Frem Odense  32.08                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophia Bøttger  2004              30.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.98                 
Maria Bebe Hansen  2004              32.00   
  Nyborg Svømmeklub  32.13                 
Lena Maria Grohmann  2004              32.13   
  Flensburger Schwimmv.  31.72                 
Amalie Brammer Kærgaard  2004              32.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.41                 
Hannah Sophia Grohmann  2004              32.39   
  Flensburger Schwimmv.  34.27                 
Naja Wachs  2005              32.83   
  Flensburger Schwimmv.  33.32                 
Emilie Podiss Petersen  2004              33.74   
  Frem Odense  34.30                 
Jenni Nguyen  2004              33.79   
  Frem Odense  35.47                 
Julie Nguyen  2004              34.47   
  Frem Odense  35.70                 
10  Cathy Milena Heuber  2005              34.52   
  Flensburger Schwimmv.  34.03                 
11  Ida Kristensen  2004              34.55   
  Frem Odense  35.91                 
12  Cheyenne Erdmann  2004              34.59   
  Flensburger Schwimmv.  36.12                 
12  Maja Stamholt  2005              34.59   
  Haderslev Svømme Klub  34.11                 
14  Alma Gotfredsen  2005              35.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.41                 
15  Josefine Staudt  2005              35.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.76                 
16  Katrine Bøeg Thormann  2006              35.57   
  Ikast Svømmeklub  37.45                 
17  Flora Rubenius  2005              36.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  37.01                 
18  Julie Dumstrei  2004              36.74   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
19  Rose Pernille Simon  2004              37.06   
  Erritsø Gymnastik Og IF  38.09                 
20  Jette Muusmann  2005              38.66   
  Bov IF  40.59                 
21  Maiken Hansen  2005              39.46   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  40.16                 
21  Sofie Vind Jensen  2004              39.46   
  Bov IF  40.65                 
23  Anne Stamholt  2006              40.07   
  Haderslev Svømme Klub  41.35                 
24  Luna Holm Møller  2004              41.07   
  Erritsø Gymnastik Og IF  45.61                 
25  Ida Marie Sørensen  2004              45.13   
  Svømmeklubben Opnør                   
26  Annemieke Regge  2005              1:03.44   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:22.33                 
27  Finja Anke  2007              1:06.05   
  Sg_tsb08 Flensburg  1:08.63                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:03 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:06   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Oxenvad  1997              27.46   
  Haderslev Svømme Klub  27.44                 
Iben Bak  2001              27.61   
  Nyborg Svømmeklub  27.73                 
Karina Høybye Olesen  2001              27.93   
  Nyborg Svømmeklub  27.87                 
Emma Biegemann  2000              28.74   
  Flensburger Schwimmv.  28.66                 
Jane Meissner  1998              29.57   
  Flensburger Schwimmv.  29.78                 
Mathilde Aagaard Hansen  1999              29.95   
  Frem Odense  30.43                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophia Bøttger  2004              29.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.98                 
Lena Maria Grohmann  2004              31.19   
  Flensburger Schwimmv.  31.72                 
Maria Bebe Hansen  2004              31.66   
  Nyborg Svømmeklub  32.13                 
Naja Wachs  2005              31.73   
  Flensburger Schwimmv.  33.32                 
Amalie Brammer Kærgaard  2004              32.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.41                 
Hannah Sophia Grohmann  2004              32.44   
  Flensburger Schwimmv.  34.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  01 oktober 2016 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:06 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2016    Udskriftsdato  01 oktober 2016   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2016         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Stender Berg  1999              25.32   
  Haderslev Svømme Klub  24.70                 
Steffen Vesterø Uldal  1999              25.59   
  Haderslev Svømme Klub  25.06                 
Frederik F. Nielsen  1994              25.90   
  Erritsø Gymnastik Og IF  25.04                 
Mathias Kjær Nielsen  2000              25.91   
  Haderslev Svømme Klub  25.69                 
Thomas Christiansen  1999              25.93   
  Haderslev Svømme Klub  25.86