2020-01-19   01:48:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:47   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Hökkä  2003    540  31.95  1:07.05  1:43.28    2:18.67   
  Oulun Uinti 1906  2:17.60                 
                     
Saana Luokkanen  1999    521  33.14  1:08.37  1:44.57    2:20.37   
  Kempeleen Pyrintö  2:22.41                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    479  32.44  1:08.81  1:46.91    2:24.39   
  Oulun Lohet  2:20.36                 
                     
Helmi Jouhten  2004    467  34.56  1:11.79  1:49.77    2:25.59   
  Kempeleen Pyrintö  2:31.66                 
                     
Isa Vehkaoja  2002    452  33.07  1:09.85  1:48.78    2:27.11   
  Oulun Uinti 1906  2:27.16                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    451  32.72  1:09.68  1:48.67    2:27.23   
  Oulun Lohet  2:33.21                 
                     
Anni Rajaniemi  2000    416  32.67  1:11.41  1:52.66    2:31.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mari Hekkala  2000    394  33.19  1:11.44  1:52.20    2:34.10   
  Oulun Uinti 1906  2:32.29                 
                     
Noora Aikio  2004    375  34.42  1:13.95  1:57.02    2:36.60   
  Kemin Uimaseura  2:39.15                 
                     
10  Hilla Saastamoinen  2003    357  34.43  1:14.52  1:57.08    2:39.20   
  Oulun Uinti 1906  2:33.50                 
                     
11  Malla Juutinen  2003    352  35.98  1:17.73  1:59.48    2:39.98   
  Oulun Uinti 1906  2:50.62                 
                     
12  Miina Laukka  2003    338  37.33  1:18.43  2:00.32    2:42.07   
  Kempeleen Pyrintö  2:44.61                 
                     
13  Sara Meissner  2004    309  36.30  1:18.93  2:02.56    2:47.02   
  Oulun Uinti 1906  2:49.49                 
                     
14  Ronja Kämäräinen  2004    307  39.09  1:22.59  2:06.77    2:47.45   
  Swimming Club Vuokatti  2:56.30                 
                     
15  Katariina Koivuranta  2005    307  38.86  1:22.61  2:06.22    2:47.46   
  Kempeleen Pyrintö  2:57.98                 
                     
16  Liina Rajaniemi  2003    287  38.50  1:21.98  2:07.28    2:51.14   
  Rovaniemen Uimaseura  2:59.96                 
                     
17  Julia Piisilä  2004    286  39.28  1:22.21  2:07.43    2:51.33   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
18  Lotta Vedenjuoksu  2003    271  39.57  1:24.20  2:10.54    2:54.43   
  Rovaniemen Uimaseura  2:48.06                 
                     
19  Vilma Utriainen  2005    270  40.32  1:24.42  2:10.19    2:54.80   
  Kempeleen Pyrintö  2:55.70                 
                     
20  Mikaela Laaksola  2004    265  39.94  1:26.30  2:13.40    2:55.89   
  Swimming Club Vuokatti  2:56.19                 
                     
21  Milla Marttila  2005    257  40.97  1:26.29  2:12.47    2:57.61   
  Kempeleen Pyrintö  3:04.99                 
                     
22  Iida Saraniemi  2003    251  41.12  1:28.31  2:15.05    2:58.91   
  Rovaniemen Uimaseura  2:55.03                 
                     
23  Sofia Kivelä  2005    226  43.26  1:30.29  2:18.16    3:05.42   
  Kempeleen Pyrintö  3:15.97                 
                     
24  Lotta Kaarre  2005    207  40.24  1:28.42  2:19.48    3:10.98   
  Kempeleen Pyrintö  3:12.96                 
                     
25  Saana Näsi  2004    199  40.89  1:31.14  2:22.36    3:13.22   
  Kemin Uimaseura  3:25.94                 
                     
26  Vilma Madetoja  2005    160  45.72  1:40.19  2:36.28    3:28.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
27  Anniina Törmi  2005    156  44.96  1:37.90  2:34.32    3:29.48   
  Oulun Uinti 1906  3:37.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:47 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:58   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kallinen  1999    548  28.65  1:00.54  1:32.92    2:04.62   
  Oulun Lohet  2:01.21                 
                     
Atte Moilanen  2001    499  28.19  1:01.06  1:35.53    2:08.55   
  Oulun Uinti 1906  2:04.88                 
                     
Aleksi Kanste  1998    491  28.87  1:00.75  1:35.48    2:09.26   
  Haukiputaan Heitto  2:08.22                 
                     
Anton Ukkola  2000    485  30.12  1:03.12  1:37.11    2:09.82   
  Oulun Uinti 1906  2:08.27                 
                     
Miikka Willman  1998    477  29.39  1:02.09  1:36.64    2:10.50   
  Oulun Lohet  2:07.90                 
                     
Tiitus Taskila  2001    437  29.73  1:02.89  1:38.55    2:14.36   
  Oulun Uinti 1906  2:09.33                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    315  33.49  1:12.31  1:52.15    2:29.88   
  Oulun Uinti 1906  2:35.07                 
                     
Benjamin Evans  2003    313  35.00  1:13.20  1:53.03    2:30.10   
  Swimming Club Vuokatti  2:37.38                 
                     
Arttu Haipus  2004    275  37.48  1:18.50  1:59.82    2:36.78   
  Kempeleen Pyrintö  2:42.01                 
                     
10  Cedric Decena  2004    268  34.07  1:13.32  1:56.47    2:38.13   
  Oulun Lohet  2:36.94                 
                     
11  Eetu Haipus  2004    243  37.98  1:20.48  2:02.48    2:43.35   
  Kempeleen Pyrintö  2:47.96                 
                     
12  Kalle Pesälä  2006    224  38.42  1:20.60  2:05.72    2:47.89   
  Kempeleen Pyrintö  3:03.83                 
                     
13  Julius Schroderus  2006    204  38.68  1:23.35  2:10.51    2:53.12   
  Kempeleen Pyrintö  2:59.24                 
                     
14  Elias Laukka  2005    176  41.03  1:28.04  2:17.27    3:01.71   
  Kempeleen Pyrintö  3:10.75                 
                     
15  Tomas Watson  2003    157  40.56  1:31.05  2:22.72    3:08.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Jere Heikkilä  2004    154  43.05  1:31.67  2:22.15    3:09.93   
  Kempeleen Pyrintö  3:13.34                 
                     
17  Erblin Latifi  2005    137  43.27  1:36.12  2:28.59    3:17.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:58 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:27   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    406          39.79   
  Oulun Uinti 1906  39.17                 
Miina Torvikoski  2006    294          44.29   
  Kemin Uimaseura  44.46                 
Elina Turunen  2005    294          44.33   
  Oulun Uinti 1906  45.75                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    287          44.65   
  Kemin Uimaseura  44.90                 
Amanda Riuttanen  2005    225          48.41   
  Oulun Uinti 1906  47.59                 
Noora Tennilä  2007    224          48.53   
  Oulun Uinti 1906  49.84                 
Vilma Kiviniemi  2005    218          48.96   
  Oulun Uinti 1906  47.22                 
Annabella Karjalainen  2007    216          49.10   
  Oulun Lohet  51.25                 
Vilja Takalo  2006    193          50.98   
  Kajaanin Uimaseura  52.10                 
10  Ellen Krüger  2007    188          51.37   
  Oulun Lohet  51.20                 
11  Roosa Hautamäki  2005    188          51.40   
  Oulun Uinti 1906  50.63                 
12  Saana Uusitalo  2005    186          51.62   
  Oulun Lohet  53.39                 
13  Neta Siponmaa  2005    182          51.99   
  Kemin Uimaseura  53.34                 
14  Ella-Olivia Tikkanen  2005    181          52.10   
  Oulun Uinti 1906  51.70                 
15  Lilli Eskola  2005    178          52.33   
  Haukiputaan Heitto  52.27                 
16  Iisa Koskenkari  2006    170          53.16   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Vilmiina Grekula  2005    149          55.53   
  Oulun Uinti 1906  56.24                 
18  Peppi Piippo  2005    146          55.89   
  Oulun Uinti 1906  54.42                 
19  Emma Olivia Mattila  2007    141          56.63   
  Oulun Uinti 1906  58.04                 
20  Martta Ryynänen  2005    136          57.24   
  Oulun Lohet  56.66                 
21  Pihla Louhela  2005    136          57.29   
  Oulun Uinti 1906  56.57                 
22  Iita Kimpimäki  2007    136          57.30   
  Haukiputaan Heitto                   
23  Malla Hämäläinen  2008    132          57.77   
  Vieskan Uimarit  1:00.47                 
24  Aava Näykki  2007    132          57.84   
  Kempeleen Pyrintö  58.90                 
25  Sanni Klemetti  2006    131          57.90   
  Swimming Club Vuokatti  58.84                 
26  Eerika Sippala  2005    127          58.50   
  Oulun Lohet  54.66                 
27  Emma Ylitervo  2006    124          59.00   
  Kempeleen Pyrintö                   
28  Elli Hakola  2006    117          1:00.25   
  Kempeleen Pyrintö  1:00.06                 
29  Pinja Niskanen  2007    115          1:00.50   
  Oulun Lohet  1:02.88                 
30  Anni Moilanen  2006    115          1:00.55   
  Kempeleen Pyrintö  1:01.93                 
31  Eevi Hirvasoja  2007    111          1:01.22   
  Haukiputaan Heitto  59.98                 
32  Fanni Törmänen  2006    111          1:01.27   
  Kempeleen Pyrintö  1:01.95                 
33  Noora-Maria Linna  2006    102          1:03.01   
  Vieskan Uimarit  1:03.67                 
34  Milla Klemetti  2006    99          1:03.53   
  Swimming Club Vuokatti                   
35  Ella Watson  2005    97          1:04.13   
  Oulun Uinti 1906  1:05.30                 
36  Ella Utriainen  2007    79          1:08.70   
  Kempeleen Pyrintö  1:06.23                 
37  Ronja Hautamäki  2007    59          1:15.37   
  Oulun Uinti 1906                   
38  Nella Hämäläinen  2008    57          1:16.31   
  Vieskan Uimarit  1:18.15                 
39  Elina Jaako  2007    50          1:19.53   
  Oulun Uinti 1906                   
40  Lotta Tonteri  2007    39          1:26.37   
  Oulun Uinti 1906                   
Ennimaija Mäntynen  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Isabella Yu  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  51.89                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Sofia Fyrstén  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:00.38                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Kivirinta  1995    805          31.69   
  Oulun Uinti 1906  30.98                 
Laura Lahtinen  2003    662          33.82   
  Oulun Uinti 1906  33.51                 
Sofia Risteelä  1993    558          35.79   
  Oulun Uinti 1906  34.91                 
Heidi Kivioja  2000    557          35.82   
  Swimming Club Vuokatti  35.52                 
Minja Lukkari  2003    514          36.80   
  Oulun Uinti 1906  36.96                 
Sole Piirainen  2002    486          37.48   
  Swimming Club Vuokatti  38.82                 
Henna Haipus  2001    485          37.52   
  Kempeleen Pyrintö  39.44                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    437          38.84   
  Oulun Uinti 1906                   
Emma Hämäläinen  2003    431          39.00   
  Vieskan Uimarit  38.95                 
Mathilda Puutio  2003    431          39.00   
  Oulun Uinti 1906  39.71                 
11  Iida-Maria Laine  2001    425          39.19   
  Oulun Uinti 1906  40.10                 
12  Sonja Portin  1998    409          39.71   
  Oulun Lohet  38.75                 
13  Katariina Kourula  2002    408          39.72   
  Kemin Uimaseura  38.10                 
14  Malla Huusko  1999    403          39.89   
  Oulun Lohet  38.51                 
15  Olga Emilia Mattila  2004    391          40.29   
  Oulun Uinti 1906  41.73                 
16  Ada Niskala  2000    375          40.87   
  Rovaniemen Uimaseura  40.27                 
17  Iida Kunnari  2000    330          42.65   
  Rovaniemen Uimaseura  40.85                 
18  Emma Pajuluoma  2001    324          42.88   
  Oulun Lohet  40.92                 
19  Nanna Savolainen  2004    296          44.19   
  Oulun Lohet  45.08                 
20  Emilia Kivijärvi  2004    268          45.72   
  Rovaniemen Uimaseura  46.41                 
21  Kata Laukkanen  2001    237          47.63   
  Punkaharjun Urheilijat  46.78                 
22  Saga Alisa Bruun  2003    233          47.89   
  Oulun Uinti 1906  48.45                 
23  Vilma Niskanen  2004    221          48.72   
  Oulun Lohet  49.81                 
24  Eveliina Kettunen  2000    219          48.90   
  Iisalmen Uimarit  49.39                 
25  Saana-Mari Niemelä  2004    201          50.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Henna Moilanen  2004    201          50.30   
  Kempeleen Pyrintö  50.83                 
27  Emmi Honkanen  2004    189          51.29   
  Swimming Club Vuokatti                   
28  Jenna Salonen  2004    175          52.69   
  Oulun Uinti 1906  49.88                 
29  Greta Suorsa  2003    174          52.74   
  Oulun Lohet                   
30  Aada Suotula  2004    158          54.43   
  Oulun Uinti 1906                   
31  Hanna Saarela  2003    138          57.03   
  Vieskan Uimarit  56.69                 
32  Riia Koskenkari  2004    106          1:02.11   
  Oulun Uinti 1906  1:03.11                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:27 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:34   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Magnus Kuitunen  2004    285          40.49   
  Oulun Uinti 1906  39.59                 
Konsta Rantasuo  2006    246          42.56   
  Oulun Lohet  42.84                 
Atte Leinonen  2004    244          42.67   
  Oulun Uinti 1906  45.10                 
Vili Rantasuo  2004    242          42.78   
  Oulun Lohet  41.85                 
Noa Korhonen  2005    190          46.37   
  Oulun Lohet  47.39                 
Roni Heikkinen  2005    175          47.64   
  Oulun Uinti 1906  49.06                 
Joel Hassinen  2005    169          48.16   
  Oulun Uinti 1906  50.22                 
Erik Peuhkuri  2006    136          51.80   
  Oulun Uinti 1906  57.82                 
Paavo Tapio  2005    120          54.07   
  Oulun Lohet  55.10                 
10  Herkko Haussalo  2006    107          56.10   
  Oulun Lohet  57.63                 
11  Torsti Saarela  2006    104          56.67   
  Vieskan Uimarit  55.11                 
12  Oskari Piirainen  2004    101          57.15   
  Oulun Uinti 1906  55.40                 
13  Arttu Kortetjärvi  2006    98          57.82   
  Oulun Uinti 1906  59.93                 
14  Miko Saukkonen  2006    95          58.37   
  Kemin Uimaseura  59.11                 
15  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    94          58.51   
  Oulun Lohet  58.91                 
16  Ahti Kotila  2008    86          1:00.39   
  Oulun Lohet  58.32                 
17  Eetu Kahelin  2007    85          1:00.50   
  Oulun Lohet  1:00.42                 
Antti Ylönen  2005              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  1:02.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nikolai Em  2004              DSQ   
  Oulun Lohet  49.73                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Nooa Kaunisto  2007              DSQ   
  Kemin Uimaseura  58.38                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Sampo Jylhä  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992    766          29.14   
  Cetus Espoo  28.35                 
Sami Aaltomaa  1992    759          29.23   
  Oulun Uinti 1906  27.73                 
Miro Vasko  1993    701          30.01   
  Oulun Uinti 1906  29.80                 
Atte Moilanen  2001    509          33.39   
  Oulun Uinti 1906  34.38                 
Joonatan Lehtonen  1993    504          33.51   
  Oulun Uinti 1906  32.26                 
Anton Ukkola  2000    503          33.52   
  Oulun Uinti 1906  32.29                 
Santeri Leppälä  1998    499          33.62   
  Kemin Uimaseura  33.23                 
Topias Nygård  2000    490          33.82   
  Oulun Uinti 1906  34.71                 
Valtteri Taskinen  2002    475          34.16   
  Oulun Uinti 1906  34.73                 
10  Anssi Hätälä  1994    466          34.39   
  Oulun Uinti 1906  33.50                 
11  Tiitus Taskila  2001    446          34.90   
  Oulun Uinti 1906  35.28                 
12  Henrik Siltari  2002    382          36.73   
  Kemin Uimaseura  36.14                 
13  Olli-Pekka Pietarila  2003    380          36.82   
  Oulun Uinti 1906  38.76                 
14  Veikko Romppainen  2000    362          37.39   
  Oulun Uinti 1906  36.53                 
15  Sihan Yu  2003    359          37.51   
  Oulun Uinti 1906  38.23                 
16  Paavo Erkinaro  2003    348          37.91   
  Oulun Uinti 1906  38.35                 
17  Niklas Raesalmi  2002    347          37.93   
  Oulun Uinti 1906  38.11                 
18  Atte Roivainen  1999    280          40.72   
  Iisalmen Uimarit  40.31                 
19  Eero Ryhänen  2000    277          40.87   
  Iisalmen Uimarit  43.92                 
20  Jeremia Saarinen  2002    237          43.09   
  Haukiputaan Heitto  42.30                 
21  Kalle Huttunen  2002    205          45.21   
  Oulun Lohet  45.65                 
22  Joona Suorsa  2003    111          55.43   
  Oulun Uinti 1906  52.53                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:34 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:45   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Haipus  2001    510  35.15        1:12.73   
  Kempeleen Pyrintö  1:14.29                 
                     
Petra Heikkinen  2002    487  35.54        1:13.86   
  Oulun Uinti 1906  1:11.99                 
                     
Pinja Taskila  2004    471  36.17        1:14.65   
  Oulun Uinti 1906  1:17.72                 
                     
Sole Piirainen  2002    452  36.38        1:15.72   
  Swimming Club Vuokatti  1:15.35                 
                     
Seela Peuralahti  2001    449  36.06        1:15.85   
  Oulun Uinti 1906  1:14.51                 
                     
Eevi Peltonen  2004    421  38.12        1:17.52   
  Oulun Lohet  1:18.50                 
                     
Lotta Moilanen  2006    379  39.15        1:20.31   
  Oulun Uinti 1906  1:23.18                 
                     
Emma Laatikainen  2003    342  41.13        1:23.06   
  Swimming Club Vuokatti  1:20.83                 
                     
Viivi Tonteri  2004    331  39.93        1:23.96   
  Oulun Uinti 1906  1:22.64                 
                     
10  Julia Piisilä  2004    313  42.28        1:25.53   
  Kempeleen Pyrintö  1:27.56                 
                     
11  Nita Poutiainen  2003    312  41.49        1:25.62   
  Oulun Lohet  1:18.93                 
                     
12  Emilia Juutilainen  2004    298  41.25        1:26.93   
  Rovaniemen Uimaseura  1:24.72                 
                     
13  Anniina Kanste  2004    275  42.80        1:29.29   
  Haukiputaan Heitto  1:28.27                 
                     
14  Essi Vilhelmiina Virta  2005    275  43.19        1:29.36   
  Oulun Uinti 1906  1:28.27                 
                     
15  Sara Seppänen  2006    262  44.58        1:30.76   
  Oulun Lohet  1:31.50                 
                     
16  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    259  43.57        1:31.16   
  Kemin Uimaseura  1:30.71                 
                     
17  Iida Heiko  2004    258  43.55        1:31.21   
  Oulun Uinti 1906  1:27.51                 
                     
18  Liisa Ryhänen  2002    257  41.10        1:31.31   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
19  Vilma Utriainen  2005    233  46.32        1:34.36   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.67                 
                     
20  Ella-Olivia Tikkanen  2005    233  46.69        1:34.42   
  Oulun Uinti 1906  1:37.10                 
                     
21  Milla Marttila  2005    233  46.89        1:34.43   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.05                 
                     
22  Katariina Koivuranta  2005    215  47.26        1:36.89   
  Kempeleen Pyrintö  1:35.29                 
                     
23  Meri Piirainen  2002    215  47.51        1:36.91   
  Swimming Club Vuokatti  1:39.30                 
                     
24  Oona Lipponen  2006    189  50.39        1:41.14   
  Kemin Uimaseura  1:42.92                 
                     
25  Mikaela Laaksola  2004    186  49.40        1:41.66   
  Swimming Club Vuokatti  1:49.35                 
                     
26  Saana Näsi  2004    176          1:43.70   
  Kemin Uimaseura  1:42.38                 
                     
27  Emmi Honkanen  2004    175  49.30        1:43.85   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
28  Amanda Riuttanen  2005    174  50.56        1:44.00   
  Oulun Uinti 1906  1:46.16                 
                     
29  Emma Autio  2007    171  51.94        1:44.54   
  Oulun Lohet  1:47.66                 
                     
30  Lotta Kaarre  2005    168  50.15        1:45.22   
  Kempeleen Pyrintö  1:38.28                 
                     
31  Sofia Kivelä  2005    160  54.04        1:46.86   
  Kempeleen Pyrintö  1:49.57                 
                     
32  Peppi Ojakippola  2006    152  52.08        1:48.79   
  Vieskan Uimarit  1:49.51                 
                     
33  Vilmiina Grekula  2005    142  54.39        1:51.38   
  Oulun Uinti 1906  1:50.86                 
                     
34  Milla Klemetti  2006    132  50.98        1:54.03   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
35  Iina Tapaninen  2006    131  53.31        1:54.29   
  Oulun Lohet                   
                     
36  Sofia Kilpeläinen  2005    123  57.21        1:56.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
37  Roosa Hautamäki  2005    122  56.83        1:57.12   
  Oulun Uinti 1906  1:54.13                 
                     
38  Noora-Maria Linna  2006    118  59.15        1:58.30   
  Vieskan Uimarit  1:53.17                 
                     
39  Anniina Törmi  2005    98  1:04.06        2:05.81   
  Oulun Uinti 1906  2:06.64                 
                     
Pinja Lohiniva  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:43.88                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Ronja Kämäräinen  2004              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  1:35.39                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Vilma Kiviniemi  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:39.21                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rosa Sahlström  1997    495  35.74        1:13.44   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.79                 
                     
Heidi Kivioja  2000    485  35.61        1:13.93   
  Swimming Club Vuokatti  1:12.42                 
                     
Noora Siltari  2000    471  34.90        1:14.67   
  Kemin Uimaseura  1:13.86                 
                     
Emma Nikula  1998    403  37.34        1:18.68   
  Vieskan Uimarit  1:15.85                 
                     
Eveliina Palo  1999    367  39.01        1:21.12   
  Kemin Uimaseura  1:20.33                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:45 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiitus Taskila  2001    480  32.15        1:06.33   
  Oulun Uinti 1906  1:07.60                 
                     
Atte Moilanen  2001    445  31.66        1:08.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anton Ukkola  2000    306  37.82        1:17.07   
  Oulun Uinti 1906  1:08.99                 
                     
Toni Lipponen  2003    286  37.45        1:18.78   
  Kemin Uimaseura  1:15.99                 
                     
Arttu Haipus  2004    249  40.88        1:22.50   
  Kempeleen Pyrintö  1:26.03                 
                     
Benjamin Evans  2003    239  41.84        1:23.60   
  Swimming Club Vuokatti  1:23.69                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    235  1:24.06        1:24.06   
  Kemin Uimaseura  1:27.56                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    214  42.32        1:26.77   
  Oulun Lohet  1:28.03                 
                     
Rasmus Koskela  2004    208  41.11        1:27.63   
  Oulun Uinti 1906  1:28.01                 
                     
10  Eetu Haipus  2004    202  43.29        1:28.39   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.60                 
                     
11  Elias Mikkonen  2005    180  45.08        1:31.93   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Kalle Pesälä  2006    176  45.21        1:32.65   
  Kempeleen Pyrintö  1:35.95                 
                     
13  Julius Schroderus  2006    175  45.01        1:32.80   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.41                 
                     
14  Artturi Väänänen  2005    155  47.36        1:36.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Jami Kenttälä  2004    147  48.21        1:38.31   
  Oulun Uinti 1906  1:40.01                 
                     
16  Jimi Kenttälä  2004    140  49.47        1:39.93   
  Oulun Uinti 1906  1:38.53                 
                     
17  Jere Heikkilä  2004    134  50.01        1:41.33   
  Kempeleen Pyrintö  1:41.26                 
                     
18  Elias Laukka  2005    125  51.25        1:43.85   
  Kempeleen Pyrintö  1:45.57                 
                     
19  Lauri Siurua  2005    114  51.39        1:46.84   
  Oulun Uinti 1906  1:47.65                 
                     
Joona Suorsa  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:32.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Lantto  1994    524  30.45        1:04.41   
  Oulun Lohet  1:00.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:52 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:59   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    580  31.96        1:07.11   
  Oulun Uinti 1906  1:05.76                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    393  35.03        1:16.42   
  Kemin Uimaseura  1:13.89                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    374  35.72        1:17.66   
  Vieskan Uimarit  1:17.66                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    355  36.24        1:19.04   
  Haukiputaan Heitto  1:20.33                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    344  36.88        1:19.84   
  Oulun Lohet  1:21.90                 
                     
Emma Laatikainen  2003    299  39.85        1:23.70   
  Swimming Club Vuokatti  1:22.19                 
                     
Helmi Jouhten  2004    284  39.61        1:25.12   
  Kempeleen Pyrintö  1:21.00                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    283  39.52        1:25.22   
  Oulun Uinti 1906  1:18.90                 
                     
Inka Elamaa  2004    272  41.62        1:26.33   
  Oulun Lohet  1:26.46                 
                     
10  Malla Juutinen  2003    266  41.12        1:26.94   
  Oulun Uinti 1906  1:20.74                 
                     
11  Elina Turunen  2005    251  41.15        1:28.70   
  Oulun Uinti 1906  1:32.30                 
                     
12  Ronja Kämäräinen  2004    238  42.86        1:30.26   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.54                 
                     
13  Noora Aikio  2004    236  41.54        1:30.46   
  Kemin Uimaseura  1:27.72                 
                     
14  Laura Rajavaara  2005    221  40.31        1:32.48   
  Oulun Uinti 1906  1:32.93                 
                     
15  Sara Meissner  2004    210  43.94        1:34.16   
  Oulun Uinti 1906  1:31.98                 
                     
16  Petra Laukkanen  2004    184  41.97        1:38.41   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Hanna-Maria Korpilähde  2004    179  47.38        1:39.31   
  Rovaniemen Uimaseura  1:41.26                 
                     
18  Mikaela Laaksola  2004    174  46.87        1:40.17   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.62                 
                     
19  Emilia Kivijärvi  2004    150  48.46        1:45.35   
  Rovaniemen Uimaseura  1:39.68                 
                     
20  Anna Kortesalmi  2006    133  48.89        1:49.47   
  Rovaniemen Uimaseura  1:53.87                 
                     
21  Mandi Vuoristo  2005    102  55.59        1:59.78   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    537  31.83        1:08.83   
  Tornion Uimaseura  1:08.35                 
                     
Anni Katajamäki  2000    458  33.00        1:12.60   
  Haukiputaan Heitto  1:13.13                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:59 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:00   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    454  30.83        1:04.82   
  Oulun Uinti 1906  1:03.16                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    396  31.27        1:07.80   
  Oulun Uinti 1906  1:06.18                 
                     
Tiitus Taskila  2001    392  31.88        1:08.03   
  Oulun Uinti 1906  1:09.72                 
                     
Julius Kuitunen  2002    354  32.30        1:10.37   
  Oulun Uinti 1906  1:11.40                 
                     
Jere Keskiaho  2001    317  32.39        1:13.01   
  Oulun Uinti 1906  1:14.76                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    306  34.30        1:13.91   
  Oulun Uinti 1906  1:13.02                 
                     
Anton Ukkola  2000    303  34.39        1:14.10   
  Oulun Uinti 1906  1:08.13                 
                     
Cedric Decena  2004    225  37.80        1:21.83   
  Oulun Lohet  1:23.12                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    219  37.31        1:22.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Jere Hannuksela  2004    108  47.91        1:44.51   
  Haukiputaan Heitto  1:37.17                 
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Lieto  1998    436  29.83        1:05.66   
  Oulun Uinti 1906  1:04.44                 
                     
Aleksi Kanste  1998    392  31.13        1:08.04   
  Haukiputaan Heitto  1:06.30                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:00 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    421          31.65   
  Oulun Uinti 1906  32.03                 
Laura Rajavaara  2005    395          32.34   
  Oulun Uinti 1906  32.92                 
Miina Torvikoski  2006    371          33.00   
  Kemin Uimaseura  33.54                 
Ella-Olivia Tikkanen  2005    293          35.72   
  Oulun Uinti 1906  35.99                 
Aada Hirvasoja  2005    269          36.74   
  Haukiputaan Heitto  38.43                 
Annabella Karjalainen  2007    244          37.95   
  Oulun Lohet  38.40                 
Saana Uusitalo  2005    229          38.74   
  Oulun Lohet  40.69                 
Lilli Eskola  2005    211          39.82   
  Haukiputaan Heitto  39.27                 
Neta Siponmaa  2005    207          40.10   
  Kemin Uimaseura  40.13                 
10  Jenna Nissilä  2005    206          40.16   
  Oulun Uinti 1906  42.54                 
11  Reetta Keränen  2006    200          40.53   
  Haukiputaan Heitto  40.52                 
12  Ellen Krüger  2007    196          40.85   
  Oulun Lohet  39.81                 
13  Martta Ryynänen  2005    194          40.95   
  Oulun Lohet  42.38                 
14  Vilma Madetoja  2005    191          41.20   
  Oulun Uinti 1906  41.07                 
15  Isabella Yu  2006    184          41.71   
  Oulun Uinti 1906  43.88                 
16  Pinja Saranen  2005    183          41.79   
  Kempeleen Pyrintö  42.89                 
17  Inka Tolonen  2006    181          41.93   
  Oulun Lohet  41.21                 
18  Henna Väyrynen  2005    181          41.95   
  Kajaanin Uimaseura  44.13                 
19  Noora-Maria Linna  2006    177          42.26   
  Vieskan Uimarit  41.65                 
20  Ennimaija Mäntynen  2007    166          43.12   
  Oulun Uinti 1906  48.51                 
21  Milla Klemetti  2006    163          43.38   
  Swimming Club Vuokatti  45.83                 
22  Anni Toivonen  2007    155          44.17   
  Oulun Uinti 1906  44.08                 
23  Elli Hakola  2006    149          44.74   
  Kempeleen Pyrintö  47.10                 
24  Fanni Törmänen  2006    145          45.10   
  Kempeleen Pyrintö  44.74                 
25  Emma Ylitervo  2006    142          45.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Sofia Kilpeläinen  2005    142          45.44   
  Oulun Uinti 1906  52.06                 
27  Iisa Koskenkari  2006    141          45.52   
  Oulun Uinti 1906  47.04                 
28  Anni Moilanen  2006    134          46.31   
  Kempeleen Pyrintö  45.41                 
29  Sofia Fyrstén  2006    129          46.87   
  Oulun Uinti 1906  47.26                 
30  Iita Kimpimäki  2007    128          47.04   
  Haukiputaan Heitto                   
31  Peppi Ojakippola  2006    125          47.44   
  Vieskan Uimarit  44.89                 
32  Sanni Klemetti  2006    117          48.44   
  Swimming Club Vuokatti  50.53                 
33  Peppi Piippo  2005    113          49.00   
  Oulun Uinti 1906                   
34  Elina Jaako  2007    103          50.47   
  Oulun Uinti 1906  49.91                 
35  Janette Sarajärvi  2006    100          51.09   
  Kempeleen Pyrintö  1:00.72                 
36  Malla Hämäläinen  2008    96          51.66   
  Vieskan Uimarit  50.06                 
37  Ella Watson  2005    90          52.80   
  Oulun Uinti 1906                   
38  Emma Olivia Mattila  2007    85          53.93   
  Oulun Uinti 1906  49.28                 
39  Nella Hämäläinen  2008    80          54.96   
  Vieskan Uimarit  53.72                 
40  Lotta Tonteri  2007    53          1:03.14   
  Oulun Uinti 1906  1:05.27                 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Kanervo  1999    714          26.54   
  Oulun Uinti 1906  26.10                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    636          27.59   
  Oulun Uinti 1906  27.62                 
Laura Lahtinen  2003    575          28.53   
  Oulun Uinti 1906  28.02                 
Sonja Portin  1998    568          28.64   
  Oulun Lohet  28.03                 
Katri Hurskainen  2000    557          28.83   
  Oulun Lohet  28.37                 
Katariina Kourula  2002    545          29.04   
  Kemin Uimaseura  29.27                 
Senni Jouhten  2002    538          29.17   
  Kempeleen Pyrintö  29.74                 
Sofia Risteelä  1993    532          29.27   
  Oulun Uinti 1906  28.37                 
Henna Haipus  2001    523          29.45   
  Kempeleen Pyrintö  29.59                 
10  Jenni Niskanen  1999    522          29.46   
  Rovaniemen Uimaseura  29.60                 
11  Anni Rajaniemi  2000    509          29.72   
  Oulun Uinti 1906  30.16                 
12  Noora Siltari  2000    500          29.89   
  Kemin Uimaseura  29.81                 
13  Henna Hökkä  2003    495          29.98   
  Oulun Uinti 1906  29.76                 
14  Ida-Maria Juntunen  1999    487          30.16   
  Kempeleen Pyrintö  30.82                 
15  Rosa Sahlström  1997    481          30.27   
  Swimming Club Vuokatti  29.24                 
16  Sole Piirainen  2002    470          30.52   
  Swimming Club Vuokatti  30.17                 
17  Iida-Maria Laine  2001    468          30.56   
  Oulun Uinti 1906  29.85                 
18  Enni-Sofia Perätalo  2002    457          30.79   
  Oulun Lohet  30.39                 
19  Pauliina Lohilahti  2002    450          30.96   
  Oulun Lohet  31.31                 
20  Seela Peuralahti  2001    448          31.00   
  Oulun Uinti 1906  30.49                 
21  Inna Pajuluoma  1999    441          31.17   
  Oulun Lohet  30.55                 
22  Mari Hekkala  2000    434          31.32   
  Oulun Uinti 1906  30.85                 
23  Liisa Ryhänen  2002    418          31.73   
  Iisalmen Uimarit  31.40                 
24  Eveliina Palo  1999    415          31.80   
  Kemin Uimaseura  30.58                 
25  Emma Nikula  1998    412          31.89   
  Vieskan Uimarit  31.43                 
26  Hanna Rantanen  2002    399          32.22   
  Kemin Uimaseura  32.49                 
27  Olga Emilia Mattila  2004    387          32.55   
  Oulun Uinti 1906  33.30                 
28  Eevi Peltonen  2004    378          32.81   
  Oulun Lohet  34.97                 
29  Karita Juntunen  1999    372          32.97   
  Rovaniemen Uimaseura  32.25                 
30  Kata Laukkanen  2001    366          33.15   
  Punkaharjun Urheilijat  32.47                 
31  Saga Alisa Bruun  2003    363          33.24   
  Oulun Uinti 1906  33.21                 
32  Iida Kunnari  2000    361          33.30   
  Rovaniemen Uimaseura  32.25                 
33  Liina Rajaniemi  2003    358          33.40   
  Rovaniemen Uimaseura  34.07                 
34  Nita Poutiainen  2003    356          33.47   
  Oulun Lohet  32.18                 
35  Hanna-Maria Korpilähde  2004    352          33.60   
  Rovaniemen Uimaseura  34.42                 
36  Emma Pajuluoma  2001    343          33.90   
  Oulun Lohet  31.30                 
37  Siiri Rahikkala  2004    328          34.40   
  Oulun Uinti 1906  34.18                 
38  Ada Holm  2002    322          34.62   
  Oulun Lohet  35.13                 
39  Lotta Niskanen  2002    316          34.82   
  Oulun Lohet  34.80                 
40  Lotta Vedenjuoksu  2003    315          34.84   
  Rovaniemen Uimaseura  35.04                 
41  Eveliina Kettunen  2000    303          35.31   
  Iisalmen Uimarit  36.91                 
42  Inka Karjalainen  2004    302          35.34   
  Oulun Uinti 1906  36.43                 
43  Iida Saraniemi  2003    289          35.87   
  Rovaniemen Uimaseura  34.82                 
44  Jenna Salonen  2004    264          36.96   
  Oulun Uinti 1906  37.61                 
45  Saana Näsi  2004    256          37.33   
  Kemin Uimaseura  37.23                 
46  Henna Koponen  2004    247          37.79   
  Kempeleen Pyrintö  38.31                 
47  Aada Suotula  2004    222          39.16   
  Oulun Uinti 1906                   
48  Annika Koistinen  2004    202          40.43   
  Oulun Lohet  43.10                 
49  Hanna Saarela  2003    191          41.19   
  Vieskan Uimarit  41.01                 
50  Meri Piirainen  2002    188          41.37   
  Swimming Club Vuokatti  40.29                 
51  Ella Kananen  2004    174          42.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
52  Riia Koskenkari  2004    157          43.91   
  Oulun Uinti 1906  42.32                 
Nelle Ojakippola  2001              DSQ   
  Vieskan Uimarit  29.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:52 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:28   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikolai Em  2004    249          33.23   
  Oulun Lohet  33.79                 
Veeti Palviainen  2005    235          33.86   
  Iisalmen Uimarit  34.99                 
Konsta Rantasuo  2006    210          35.15   
  Oulun Lohet  34.83                 
Matias Perälä  2005    199          35.80   
  Iisalmen Uimarit  40.89                 
Nooa Kaunisto  2007    187          36.55   
  Kemin Uimaseura  37.29                 
Elmeri Kauppila  2004    178          37.14   
  Oulun Lohet  37.36                 
Artturi Väänänen  2005    175          37.38   
  Oulun Uinti 1906  41.22                 
Miko Saukkonen  2006    172          37.54   
  Kemin Uimaseura  37.02                 
Erik Peuhkuri  2006    170          37.69   
  Oulun Uinti 1906  41.64                 
10  Erblin Latifi  2005    155          38.90   
  Oulun Uinti 1906  39.58                 
11  Antti Ylönen  2005    145          39.75   
  Kajaanin Uimaseura  40.58                 
12  Arttu Kortetjärvi  2006    137          40.56   
  Oulun Uinti 1906  42.14                 
13  Oskari Piirainen  2004    133          40.95   
  Oulun Uinti 1906  40.46                 
14  Lauri Siurua  2005    132          41.02   
  Oulun Uinti 1906  40.15                 
15  Paavo Tapio  2005    130          41.21   
  Oulun Lohet  40.68                 
16  Torsti Saarela  2006    127          41.55   
  Vieskan Uimarit  42.07                 
17  Roni Heikkinen  2005    121          42.25   
  Oulun Uinti 1906  42.43                 
18  Joel Hassinen  2005    101          44.89   
  Oulun Uinti 1906  45.85                 
19  Eetu Kahelin  2007    92          46.31   
  Oulun Lohet  45.86                 
20  Markus Tervaskanto  2006    87          47.10   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Tuomo Strömmer  2007    79          48.56   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    71          50.41   
  Oulun Lohet  51.75                 
23  Riku Keskiaho  2006    49          56.98   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Peetu Pulkkinen  2010    34          1:04.04   
  Oulun Uinti 1906  1:04.92                 
25  Sampo Jylhä  2005    20          1:16.83   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kallinen  1999    559          25.37   
  Oulun Lohet  24.46                 
Santeri Leppälä  1998    547          25.56   
  Kemin Uimaseura  25.02                 
Aku Venhola  1990    523          25.94   
  Oulun Lohet  24.93                 
Juho Herva  1998    483          26.64   
  Oulun Lohet  26.31                 
Veikko Romppainen  2000    470          26.89   
  Oulun Uinti 1906  27.81                 
Tuomas Järvelä  1994    454          27.20   
  Oulun Lohet  27.04                 
Anssi Hätälä  1994    453          27.21   
  Oulun Uinti 1906  27.04                 
Topias Nygård  2000    443          27.42   
  Oulun Uinti 1906  27.78                 
Atte Moilanen  2001    442          27.44   
  Oulun Uinti 1906  26.95                 
Tiitus Taskila  2001    442          27.44   
  Oulun Uinti 1906  27.46                 
11  Anton Ukkola  2000    432          27.66   
  Oulun Uinti 1906  27.33                 
12  Matias Rajavaara  2002    426          27.77   
  Oulun Uinti 1906  28.08                 
13  Severi Lieto  1998    418          27.96   
  Oulun Uinti 1906  26.50                 
14  Esa Hyrynkangas  2002    397          28.45   
  Oulun Lohet  28.25                 
15  Eero Ryhänen  2000    365          29.24   
  Iisalmen Uimarit  30.31                 
16  Niklas Raesalmi  2002    353          29.56   
  Oulun Uinti 1906  30.28                 
17  Maksim Geimonen  2003    350          29.66   
  Iisalmen Uimarit  31.25                 
18  Olli-Pekka Pietarila  2003    347          29.73   
  Oulun Uinti 1906  30.22                 
19  Lukas Kalliokoski  2001    332          30.19   
  Oulun Uinti 1906  29.87                 
20  Eemeli Kauppila  2002    325          30.39   
  Oulun Lohet  30.77                 
21  Henrik Siltari  2002    316          30.69   
  Kemin Uimaseura  30.42                 
22  Toni Lipponen  2003    312          30.82   
  Kemin Uimaseura  31.14                 
23  Jeremia Saarinen  2002    284          31.81   
  Haukiputaan Heitto  32.21                 
24  Aleksi Rajaniemi  2002    274          32.16   
  Oulun Uinti 1906  32.89                 
25  Juuso Mikael Tiensuu  2001    266          32.51   
  Kemin Uimaseura  32.46                 
26  Sihan Yu  2003    243          33.50   
  Oulun Uinti 1906  32.34                 
27  Tomas Watson  2003    228          34.18   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Joona Suorsa  2003    189          36.38   
  Oulun Uinti 1906  36.60                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:13   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    543  1:11.09  2:26.21  3:40.22    4:53.02   
  Tornion Uimaseura  4:48.51                 
                     
Henna Hökkä  2003    532  1:11.26  2:26.61  3:42.17    4:55.14   
  Oulun Uinti 1906  4:52.87                 
                     
Saana Luokkanen  1999    487  1:12.72  2:29.23  3:46.81    5:03.78   
  Kempeleen Pyrintö  5:05.21                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    487  1:13.31  2:31.34  3:49.55    5:03.82   
  Oulun Lohet  5:19.99                 
                     
Iina Elorinne  2002    426  1:15.55  2:35.57  3:56.74    5:17.64   
  Kempeleen Pyrintö  5:15.43                 
                     
Nanna Savolainen  2004    394  1:15.06  2:39.02  4:02.99    5:26.16   
  Oulun Lohet  5:48.08                 
                     
Lotta Moilanen  2006    383  1:17.72  2:42.85  4:07.72    5:29.08   
  Oulun Uinti 1906  6:00.51                 
                     
Noora Aikio  2004    331  1:18.75  2:48.56  4:20.49    5:45.42   
  Kemin Uimaseura  5:44.92                 
                     
Sara Meissner  2004    327  1:19.67  2:49.18  4:19.72    5:46.94   
  Oulun Uinti 1906  5:52.07                 
                     
10  Laura Rajavaara  2005    323  1:24.64  2:54.16  4:23.45    5:48.50   
  Oulun Uinti 1906  5:42.94                 
                     
11  Pinja Lohiniva  2005    266  1:27.24  3:03.39  4:40.39    6:11.78   
  Oulun Uinti 1906  6:33.01                 
                     
12  Sara Seppänen  2006    241  1:32.82  3:12.09  4:50.36    6:23.82   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Oona Lipponen  2006    237  1:30.09  3:09.44  4:49.73    6:26.08   
  Kemin Uimaseura  6:40.20                 
                     
14  Vilja Takalo  2006    180  1:41.97  3:31.10  5:20.12    7:03.33   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
15  Anna Kortesalmi  2006    175  1:38.64  3:28.43  5:19.13    7:07.24   
  Rovaniemen Uimaseura  6:53.31                 
                     
16  Anniina Törmi  2005    161  1:40.43  3:34.12  5:29.43    7:18.96   
  Oulun Uinti 1906  7:29.69                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906  5:45.16                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:13 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:28   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    533  1:03.81  2:13.10  3:22.47    4:31.28   
  Oulun Uinti 1906  4:19.88                 
                     
Aleksi Kanste  1998    525  1:03.77  2:14.11  3:24.80    4:32.70   
  Haukiputaan Heitto  4:40.96                 
                     
Anton Ukkola  2000    412  1:07.15  2:23.24  3:40.55    4:55.65   
  Oulun Uinti 1906  4:33.67                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    301  1:18.55  2:43.68  4:07.86    5:28.12   
  Oulun Lohet  5:32.01                 
                     
Jami Kenttälä  2004    287  1:19.84  2:44.37  4:09.90    5:33.29   
  Oulun Uinti 1906  5:59.93                 
                     
Vili Rantasuo  2004    272  1:20.14  2:47.93  4:16.51    5:39.49   
  Oulun Lohet  5:44.14                 
                     
Artturi Väänänen  2005    171  1:32.33  3:13.66  4:56.00    6:35.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Siurua  2005    161  1:31.34  3:15.91  5:01.41    6:44.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:28   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    562  32.19  1:14.54  1:57.04    2:32.82   
  Oulun Uinti 1906  2:27.98                 
                     
Anni Katajamäki  2000    445  33.10  1:17.78  2:08.95    2:45.20   
  Haukiputaan Heitto  2:46.13                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    437  37.14  1:22.11  2:08.37    2:46.12   
  Oulun Lohet  2:48.66                 
                     
Nelle Ojakippola  2001    433  35.05  1:19.90  2:09.05    2:46.73   
  Vieskan Uimarit  2:37.49                 
                     
Anni Rajaniemi  2000    429  35.37  1:21.00  2:06.91    2:47.24   
  Oulun Uinti 1906  2:49.11                 
                     
Mathilda Puutio  2003    413  39.70  1:23.65  2:11.64    2:49.27   
  Oulun Uinti 1906  3:00.51                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    408  37.28  1:24.87  2:10.86    2:50.06   
  Vieskan Uimarit  2:48.90                 
                     
Inka Elamaa  2004    380  39.03  1:24.71  2:14.84    2:54.14   
  Oulun Lohet  2:50.59                 
                     
Emma Laatikainen  2003    378  38.01  1:26.05  2:14.09    2:54.44   
  Swimming Club Vuokatti  2:55.54                 
                     
10  Mari Hekkala  2000    341  39.92  1:23.56  2:17.80    3:00.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Elina Turunen  2005    307  40.35  1:27.88  2:23.72    3:06.86   
  Oulun Uinti 1906  3:09.01                 
                     
12  Petra Laukkanen  2004    285  1:31.05  2:28.56  3:11.61    3:11.61   
  Oulun Lohet  3:09.51                 
                     
13  Iida Heiko  2004    269  47.21  1:36.47  2:35.40    3:15.23   
  Oulun Uinti 1906  3:57.30                 
                     
14  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    268  44.31  1:34.03  2:30.34    3:15.58   
  Kemin Uimaseura  3:13.71                 
                     
15  Ronja Kämäräinen  2004    266  42.16  1:32.59  2:33.16    3:16.08   
  Swimming Club Vuokatti  3:18.86                 
                     
16  Aada Hirvasoja  2005    264  44.67  1:38.86  2:34.22    3:16.51   
  Haukiputaan Heitto  3:16.09                 
                     
17  Siiri Rahikkala  2004    260  44.81  1:37.45  2:31.03    3:17.45   
  Oulun Uinti 1906  3:39.93                 
                     
18  Henna Moilanen  2004    222  46.15  1:40.22  2:40.36    3:28.17   
  Kempeleen Pyrintö  3:34.97                 
                     
19  Inka Karjalainen  2004    209  48.00  1:44.56  2:42.81    3:32.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:42   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    515  31.76  1:09.59  1:49.55    2:22.15   
  Oulun Uinti 1906  2:20.15                 
                     
Tiitus Taskila  2001    488  32.14  1:08.86  1:52.02    2:24.72   
  Oulun Uinti 1906  2:23.73                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    479  32.33  1:10.77  1:52.45    2:25.69   
  Oulun Uinti 1906  2:24.40                 
                     
Severi Lieto  1998    417  30.88  1:10.66  1:56.60    2:32.53   
  Oulun Uinti 1906  2:33.30                 
                     
Elias Juntunen  2002    396  34.60  1:13.15  2:00.60    2:35.21   
  Kempeleen Pyrintö  2:35.76                 
                     
Anton Ukkola  2000    378  34.45  1:19.18  2:02.65    2:37.55   
  Oulun Uinti 1906  2:26.30                 
                     
Jere Keskiaho  2001    349  34.30  1:19.21  2:05.51    2:41.82   
  Oulun Uinti 1906  2:34.93                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    325  32.00  1:15.99  2:05.63    2:45.75   
  Oulun Lohet  2:49.70                 
                     
Toni Lipponen  2003    302  37.43  1:22.00  2:12.90    2:49.74   
  Kemin Uimaseura  2:50.01                 
                     
10  Magnus Kuitunen  2004    279  37.15  1:23.07  2:14.07    2:54.27   
  Oulun Uinti 1906  2:52.22                 
                     
11  Juuso Mikael Tiensuu  2001    245  39.67  1:26.75  2:18.87    3:02.08   
  Kemin Uimaseura  3:03.54                 
                     
12  Benjamin Evans  2003    233  46.91  1:33.98  2:27.53    3:05.23   
  Swimming Club Vuokatti  2:55.64                 
                     
13  Rasmus Koskela  2004    221  41.23  1:29.48  2:25.24    3:08.43   
  Oulun Uinti 1906  3:08.92                 
                     
14  Erik Peuhkuri  2006    152  52.99  1:44.23  2:48.70    3:33.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Joona Suorsa  2003              DSQ  100 
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:42 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:51   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    302          37.33   
  Oulun Uinti 1906  37.36                 
Laura Rajavaara  2005    292          37.76   
  Oulun Uinti 1906  38.08                 
Miina Torvikoski  2006    269          38.83   
  Kemin Uimaseura  37.22                 
Noora Tennilä  2007    249          39.80   
  Oulun Uinti 1906  42.40                 
Pinja Lohiniva  2005    180          44.36   
  Oulun Uinti 1906  43.04                 
Aurora Rantala  2006    148          47.38   
  Oulun Lohet  50.66                 
Peppi Ojakippola  2006    123          50.38   
  Vieskan Uimarit  52.49                 
Emma Autio  2007    116          51.29   
  Oulun Lohet  50.11                 
Martta Ryynänen  2005    114          51.70   
  Oulun Lohet  52.40                 
10  Oona Lipponen  2006    111          52.06   
  Kemin Uimaseura  49.67                 
11  Maija Leinonen  2007    111          52.16   
  Haukiputaan Heitto  53.60                 
12  Eevi Hirvasoja  2007    110          52.31   
  Haukiputaan Heitto  54.04                 
13  Elli Hakola  2006    107          52.70   
  Kempeleen Pyrintö  51.24                 
14  Iina Tapaninen  2006    98          54.32   
  Oulun Lohet  55.48                 
15  Ella Utriainen  2007    87          56.56   
  Kempeleen Pyrintö  1:03.52                 
16  Malla Hämäläinen  2008    86          56.65   
  Vieskan Uimarit  57.12                 
17  Inka Tolonen  2006    84          57.08   
  Oulun Lohet                   
18  Sofia Kilpeläinen  2005    80          58.08   
  Oulun Uinti 1906  53.47                 
19  Aava Näykki  2007    64          1:02.47   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Kanervo  1999    726          27.89   
  Oulun Uinti 1906  27.59                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    597          29.76   
  Oulun Uinti 1906  29.62                 
Katri Hurskainen  2000    531          30.94   
  Oulun Lohet  30.55                 
Seela Peuralahti  2001    525          31.06   
  Oulun Uinti 1906  31.25                 
Sini Niemi  1993    491          31.77   
  Tornion Uimaseura  31.30                 
Senni Jouhten  2002    488          31.84   
  Kempeleen Pyrintö  32.18                 
Sonja Portin  1998    486          31.87   
  Oulun Lohet  31.38                 
Sofia Risteelä  1993    486          31.88   
  Oulun Uinti 1906  31.77                 
Ida-Maria Juntunen  1999    484          31.91   
  Kempeleen Pyrintö  32.81                 
10  Elisa Vakkuri  2002    478          32.05   
  Kemin Uimaseura  32.09                 
11  Ada Niskala  2000    471          32.20   
  Rovaniemen Uimaseura  32.03                 
12  Iida-Maria Laine  2001    470          32.24   
  Oulun Uinti 1906  32.01                 
13  Riika Huttula  2001    469          32.25   
  Oulun Lohet  33.53                 
14  Isa Vehkaoja  2002    449          32.73   
  Oulun Uinti 1906  32.90                 
15  Reetta-Maija Perätalo  2000    444          32.86   
  Oulun Lohet  33.75                 
16  Pinja Taskila  2004    411          33.71   
  Oulun Uinti 1906  37.55                 
17  Emma Nikula  1998    406          33.83   
  Vieskan Uimarit  33.68                 
18  Nelle Ojakippola  2001    403          33.93   
  Vieskan Uimarit  32.59                 
19  Minja Lukkari  2003    397          34.11   
  Oulun Uinti 1906  33.29                 
20  Petra Heikkinen  2002    381          34.56   
  Oulun Uinti 1906  33.48                 
21  Karita Juntunen  1999    365          35.05   
  Rovaniemen Uimaseura  35.60                 
22  Noora Siltari  2000    363          35.12   
  Kemin Uimaseura  33.82                 
23  Pinja Sipovaara  2002    360          35.24   
  Haukiputaan Heitto  36.12                 
24  Katariina Kourula  2002    350          35.55   
  Kemin Uimaseura  35.68                 
25  Eevi Peltonen  2004    340          35.91   
  Oulun Lohet  36.40                 
26  Viivi Tonteri  2004    329          36.28   
  Oulun Uinti 1906  36.95                 
27  Siiri Keisu  2003    306          37.18   
  Haukiputaan Heitto  36.81                 
28  Sara Meissner  2004    296          37.58   
  Oulun Uinti 1906  39.85                 
29  Emma Pajuluoma  2001    294          37.68   
  Oulun Lohet  35.92                 
30  Hanna Rantanen  2002    291          37.81   
  Kemin Uimaseura  36.63                 
31  Saga Alisa Bruun  2003    284          38.12   
  Oulun Uinti 1906  37.55                 
32  Liina Rajaniemi  2003    260          39.26   
  Rovaniemen Uimaseura  38.73                 
33  Emilia Juutilainen  2004    253          39.59   
  Rovaniemen Uimaseura  37.79                 
34  Hanna-Maria Korpilähde  2004    243          40.13   
  Rovaniemen Uimaseura  40.53                 
35  Lotta Vedenjuoksu  2003    234          40.65   
  Rovaniemen Uimaseura  39.51                 
36  Emilia Kivijärvi  2004    217          41.69   
  Rovaniemen Uimaseura  41.06                 
37  Inka Karjalainen  2004    207          42.36   
  Oulun Uinti 1906  38.81                 
38  Jenna Salonen  2004    198          42.96   
  Oulun Uinti 1906  38.10                 
39  Anniina Kanste  2004    198          42.97   
  Haukiputaan Heitto  41.10                 
40  Iida Saraniemi  2003    161          46.06   
  Rovaniemen Uimaseura                   
41  Aada Suotula  2004    119          50.90   
  Oulun Uinti 1906  52.81                 
42  Henna Koponen  2004    89          56.06   
  Kempeleen Pyrintö  53.63                 
Iida Kunnari  2000              DNF   
  Rovaniemen Uimaseura  35.19                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:51 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    260          35.11   
  Oulun Lohet  34.48                 
Konsta Rantasuo  2006    230          36.60   
  Oulun Lohet  37.69                 
Nikolai Em  2004    146          42.53   
  Oulun Lohet  42.60                 
Elias Mikkonen  2005    125          44.84   
  Oulun Lohet  46.00                 
Jami Kenttälä  2004    101          48.13   
  Oulun Uinti 1906  47.91                 
Arttu Kortetjärvi  2006    57          58.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Tuomo Leinonen  2006              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  50.38                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Lantto  1994    580          26.89   
  Oulun Lohet  26.44                 
Juho Herva  1998    542          27.50   
  Oulun Lohet  27.78                 
Santeri Leppälä  1998    491          28.42   
  Kemin Uimaseura  28.31                 
Anssi Hätälä  1994    487          28.49   
  Oulun Uinti 1906  28.61                 
Severi Lieto  1998    469          28.86   
  Oulun Uinti 1906  27.87                 
Topias Nygård  2000    467          28.90   
  Oulun Uinti 1906  28.35                 
Tomi Leppälä  1994    451          29.23   
  Kemin Uimaseura                   
Matias Rajavaara  2002    446          29.34   
  Oulun Uinti 1906  30.49                 
Tiitus Taskila  2001    436          29.56   
  Oulun Uinti 1906  30.73                 
10  Atte Moilanen  2001    423          29.87   
  Oulun Uinti 1906  29.08                 
11  Veikko Romppainen  2000    416          30.03   
  Oulun Uinti 1906  30.22                 
12  Tuomas Järvelä  1994    408          30.23   
  Oulun Lohet  28.93                 
13  Esa Hyrynkangas  2002    345          31.95   
  Oulun Lohet  30.56                 
14  Valtteri Taskinen  2002    342          32.06   
  Oulun Uinti 1906  33.47                 
15  Paavo Erkinaro  2003    331          32.42   
  Oulun Uinti 1906  32.46                 
16  Anton Ukkola  2000    322          32.72   
  Oulun Uinti 1906  30.20                 
17  Lukas Kalliokoski  2001    307          33.23   
  Oulun Uinti 1906  32.98                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:54 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:59   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    577  37.26        1:17.28   
  Oulun Uinti 1906  1:13.94                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    452  39.71        1:23.79   
  Oulun Lohet  1:23.94                 
                     
Sole Piirainen  2002    451  39.82        1:23.85   
  Swimming Club Vuokatti  1:24.71                 
                     
Emma Laatikainen  2003    397  41.37        1:27.49   
  Swimming Club Vuokatti  1:25.30                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    378  43.59        1:28.95   
  Oulun Uinti 1906  1:28.74                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    344  43.29        1:31.82   
  Oulun Uinti 1906  1:29.65                 
                     
Martta Nygård  2003    337  43.55        1:32.40   
  Oulun Uinti 1906  1:28.87                 
                     
Malla Juutinen  2003    326  45.96        1:33.49   
  Oulun Uinti 1906  1:35.70                 
                     
Lotta Moilanen  2006    307  45.90        1:35.31   
  Oulun Uinti 1906  1:41.89                 
                     
10  Elina Turunen  2005    266  46.90        1:40.05   
  Oulun Uinti 1906  1:36.74                 
                     
11  Mikaela Laaksola  2004    227  48.24        1:45.45   
  Swimming Club Vuokatti  1:45.04                 
                     
12  Amanda Riuttanen  2005    218  49.68        1:46.83   
  Oulun Uinti 1906  1:48.08                 
                     
13  Vilma Niskanen  2004    216  50.01        1:47.21   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Vilma Kiviniemi  2005    204  50.12        1:49.24   
  Oulun Uinti 1906  1:41.41                 
                     
15  Isabella Yu  2006    203  52.78        1:49.33   
  Oulun Uinti 1906  1:57.06                 
                     
16  Saana-Mari Niemelä  2004    203  52.53        1:49.44   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Roosa Hautamäki  2005    195  53.29        1:50.94   
  Oulun Uinti 1906  1:57.41                 
                     
18  Ronja Kämäräinen  2004    185  53.96        1:52.88   
  Swimming Club Vuokatti  1:55.31                 
                     
19  Jenna Salonen  2004    154  57.34        1:59.96   
  Oulun Uinti 1906  1:48.91                 
                     
20  Sofia Fyrstén  2006    149  58.09        2:01.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Aada Suotula  2004    148  57.53        2:01.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Sofia Kilpeläinen  2005    147  59.69        2:01.88   
  Oulun Uinti 1906  2:06.58                 
                     
23  Pihla Louhela  2005    147  59.56        2:01.90   
  Oulun Uinti 1906  2:05.14                 
                     
24  Minja Ollonen  2004    146  59.01        2:02.16   
  Haukiputaan Heitto  1:59.87                 
                     
25  Peppi Ojakippola  2006    142  59.08        2:03.09   
  Vieskan Uimarit  2:02.35                 
                     
26  Vilmiina Grekula  2005    142  58.95        2:03.13   
  Oulun Uinti 1906  1:58.40                 
                     
27  Emma Olivia Mattila  2007    136  59.95        2:05.05   
  Oulun Uinti 1906  2:08.93                 
                     
28  Riia Koskenkari  2004    108  1:03.50        2:15.07   
  Oulun Uinti 1906  2:17.72                 
                     
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    538  37.99        1:19.09   
  Swimming Club Vuokatti  1:19.35                 
                     
Anni Rajaniemi  2000    482  38.17        1:22.04   
  Oulun Uinti 1906  1:21.82                 
                     
Eveliina Palo  1999    453  39.40        1:23.74   
  Kemin Uimaseura  1:22.18                 
                     
Eveliina Kettunen  2000    208  50.70        1:48.52   
  Iisalmen Uimarit  1:47.76                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:59 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    467  35.34        1:15.32   
  Oulun Uinti 1906  1:12.65                 
                     
Anton Ukkola  2000    461  35.78        1:15.66   
  Oulun Uinti 1906  1:10.87                 
                     
Julius Kuitunen  2002    459  35.60        1:15.78   
  Oulun Uinti 1906  1:14.36                 
                     
Henrik Siltari  2002    437  36.03        1:17.01   
  Kemin Uimaseura  1:17.57                 
                     
Tiitus Taskila  2001    421  36.57        1:17.99   
  Oulun Uinti 1906  1:15.60                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    392  38.12        1:19.83   
  Oulun Uinti 1906  1:18.46                 
                     
Sihan Yu  2003    348  39.58        1:23.08   
  Oulun Uinti 1906  1:22.92                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    346  39.70        1:23.24   
  Oulun Uinti 1906  1:23.36                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    258  42.35        1:31.73   
  Oulun Uinti 1906  1:28.88                 
                     
10  Eero Ryhänen  2000    231  43.98        1:35.21   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
11  Atte Leinonen  2004    221  46.45        1:36.61   
  Oulun Uinti 1906  1:40.42                 
                     
12  Rasmus Koskela  2004    188  47.44        1:41.98   
  Oulun Uinti 1906  1:37.96                 
                     
13  Tomas Watson  2003    180  48.62        1:43.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Noa Korhonen  2005    171  51.27        1:45.27   
  Oulun Lohet  1:44.39                 
                     
15  Roni Heikkinen  2005    168  50.30        1:45.75   
  Oulun Uinti 1906  1:52.92                 
                     
16  Jimi Kenttälä  2004    166  52.72        1:46.17   
  Oulun Uinti 1906  1:49.46                 
                     
17  Joel Hassinen  2005    157  50.97        1:48.28   
  Oulun Uinti 1906  1:49.68                 
                     
18  Miko Saukkonen  2006    109  59.64        2:02.06   
  Kemin Uimaseura  2:06.16                 
                     
19  Nooa Kaunisto  2007    102  59.29        2:05.05   
  Kemin Uimaseura  2:05.77                 
                     
20  Joona Suorsa  2003    99  59.80        2:05.97   
  Oulun Uinti 1906  1:55.41                 
                     
21  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    88  1:02.90        2:10.96   
  Oulun Lohet  2:10.76                 
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992    746  30.18        1:04.45   
  Cetus Espoo  1:03.04                 
                     
Sami Aaltomaa  1992    701  32.29        1:05.78   
  Oulun Uinti 1906  1:02.65                 
                     
Miro Vasko  1993    685  31.98        1:06.30   
  Oulun Uinti 1906  1:06.03                 
                     
Severi Lieto  1998    364  38.58        1:21.87   
  Oulun Uinti 1906  1:22.26                 
                     
Atte Roivainen  1999    280  41.07        1:29.33   
  Iisalmen Uimarit  1:28.36                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:07 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2016    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:27   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2016         
 
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    424  34.28        1:09.27   
  Oulun Uinti 1906  1:10.14                 
                     
Miina Torvikoski  2006    374  33.86        1:12.23   
  Kemin Uimaseura  1:13.43                 
                     
Laura Rajavaara  2005    344  35.70        1:14.25   
  Oulun Uinti 1906  1:13.46                 
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005    313  37.78        1:16.67   
  Oulun Uinti 1906  1:19.90                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    307  37.62        1:17.16   
  Oulun Uinti 1906  1:16.54                 
                     
Noora Tennilä  2007    273  38.85        1:20.19   
  Oulun Uinti 1906  1:24.61                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    254  39.28        1:22.16   
  Haukiputaan Heitto  1:21.67                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    252  38.56        1:22.41   
  Kemin Uimaseura  1:18.51                 
                     
Anna Kortesalmi  2006    231  38.31        1:24.86   
  Rovaniemen Uimaseura  1:27.67