2019-06-27   08:09:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruska uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:51   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    535  34.06  1:11.76  1:50.49    2:27.84   
  Oulun Uinti 1906  2:28.83                 
                     
Aino Mononen  2001    524  34.19  1:11.09  1:49.59    2:28.88   
  Joensuun Uimaseura  2:28.37                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    523  33.36  1:10.40  1:49.67    2:28.89   
  Oulun Uinti 1906  2:23.14                 
                     
Noora Kokko  2001    506  33.60  1:11.25  1:50.88    2:30.54   
  Helsingin Uimarit  2:30.19                 
                     
Saana Luokkanen  1999    501  35.39  1:13.03  1:51.55    2:31.04   
  Kempeleen Pyrintö  2:29.94                 
                     
Martta Nygård  2003    488  35.40  1:13.24  1:52.67    2:32.40   
  Oulun Uinti 1906  2:35.77                 
                     
Heidi Kivioja  2000    480  36.34  1:14.69  1:54.02    2:33.28   
  Swimming Club Vuokatti  2:36.21                 
                     
Petra Heikkinen  2002    468  35.01  1:13.78  1:54.50    2:34.54   
  Oulun Uinti 1906  2:31.00                 
                     
Henna Haipus  2001    460  35.49  1:14.19  1:54.75    2:35.41   
  Kempeleen Pyrintö  2:31.42                 
                     
10  Anna-Sofia Brännkärr  2001    454  34.59  1:14.01  1:55.69    2:36.15   
  Kemin Työväen Uimarit  2:39.99                 
                     
11  Pauliina Lohilahti  2002    451  35.73  1:14.82  1:55.65    2:36.51   
  Oulun Lohet  2:35.83                 
                     
12  Enni-Sofia Perätalo  2002    446  36.11  1:15.56  1:56.82    2:37.05   
  Oulun Lohet  2:37.80                 
                     
13  Henna Hökkä  2003    438  36.73  1:17.05  1:57.97    2:38.03   
  Oulun Uinti 1906  2:42.86                 
                     
14  Ruusa Eiserbeck  2001    421  36.09  1:16.10  1:58.71    2:40.07   
  Joensuun Uimaseura  2:38.50                 
                     
15  Ida-Maria Juntunen  1999    405  37.20  1:18.68  2:00.73    2:42.20   
  Kempeleen Pyrintö  2:41.91                 
                     
16  Milla Henriksson  1999    380  37.11  1:17.88  2:01.84    2:45.69   
  Oulun Lohet  2:40.97                 
                     
17  Minna Kinnunen  2003    377  37.93  1:19.49  2:02.45    2:46.06   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
18  Eevi Peltonen  2004    374  38.93  1:20.86  2:03.11    2:46.49   
  Oulun Lohet  2:44.88                 
                     
19  Emma Laatikainen  2003    337  39.85  1:24.64  2:09.44    2:52.43   
  Swimming Club Vuokatti  2:57.10                 
                     
20  Malla Juutinen  2003    334  40.64  1:23.79  2:09.54    2:52.85   
  Oulun Uinti 1906  2:51.99                 
                     
21  Iiris Jurmu  2003    330  41.76  1:28.26  2:14.13    2:53.57   
  Kempeleen Pyrintö  2:59.57                 
                     
22  Lotta Moilanen  2006    313  41.38  1:27.17  2:13.35    2:56.64   
  Oulun Uinti 1906  3:18.78                 
                     
23  Iida Heiko  2004    257  43.58  1:31.65  2:20.44    3:08.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Henna Moilanen  2004    233  45.47  1:35.95  2:28.06    3:14.80   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
25  Lidia Evans  2005    233  47.10  1:37.18  2:27.23    3:14.97   
  Swimming Club Vuokatti  3:13.46                 
                     
26  Meri Piirainen  2002    182  48.43  1:42.68  2:38.72    3:31.71   
  Swimming Club Vuokatti  3:32.59                 
                     
Pipsa Remes  2001              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  3:25.67                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:51 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:58   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygård  2000    547  30.17  1:02.29  1:35.50    2:09.70   
  Oulun Uinti 1906  2:12.66                 
                     
Tiitus Taskila  2001    450  32.89  1:08.69  1:44.01    2:18.46   
  Oulun Uinti 1906  2:22.41                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    424  33.16  1:08.62  1:45.42    2:21.21   
  Oulun Uinti 1906  2:21.39                 
                     
Hugo Mattola  2001    388  34.99  1:12.34  1:49.05    2:25.38   
  Haapajärven Kiilat  2:28.22                 
                     
Jiri Järvinen  2001    360  34.65  1:12.79  1:51.47    2:29.06   
  Swimming Jyväskylä  2:27.88                 
                     
Noa Mäkelä  2001    335  35.46  1:13.69  1:53.69    2:32.68   
  Kempeleen Pyrintö  2:32.24                 
                     
Elias Juntunen  2002    321  37.26  1:16.62  1:56.30    2:34.84   
  Kempeleen Pyrintö  2:33.58                 
                     
Kimmo Viinamäki  1995    320  36.10  1:14.95  1:55.14    2:35.11   
  Kemin Työväen Uimarit  2:34.60                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    313  35.87  1:16.51  1:57.44    2:36.22   
  Joensuun Uimaseura  2:34.21                 
                     
10  Valtteri Taskinen  2002    310  37.27  1:17.22  1:57.58    2:36.62   
  Oulun Uinti 1906  2:48.31                 
                     
11  Kalle Karhunen  2001    246  38.39  1:21.64  2:06.22    2:49.16   
  Kemin Työväen Uimarit  2:47.55                 
                     
12  Toni Lipponen  2003    241  38.63  1:22.40  2:07.03    2:50.30   
  Kemin Uimaseura  2:55.37                 
                     
13  Benjamin Evans  2003    218  42.39  1:27.49  2:14.18    2:56.15   
  Swimming Club Vuokatti  3:03.20                 
                     
14  Leevi Sipilä  2003    212  42.64  1:28.53  2:14.52    2:57.94   
  Kempeleen Pyrintö  2:56.24                 
                     
15  Eemeli Korhonen  2003    195  44.26  1:30.61  2:16.73    3:02.73   
  Kempeleen Pyrintö  3:10.16                 
                     
16  Rasmus Koskela  2004    191  40.43  1:26.88  2:15.80    3:04.17   
  Oulun Uinti 1906  3:16.50                 
                     
17  Miikka Mattila  1977    114  46.25  1:39.66  2:39.50    3:38.49   
  Oulun Uinti 1906  3:41.76                 
                     
Topi Fordell  2005              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  3:25.65                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:58 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    292          35.02   
  Oulun Lohet  36.58                 
Noora Tennilä  2007    277          35.65   
  Oulun Uinti 1906  36.08                 
Vilja Säntti  2008    234          37.70   
  Oulun Uinti 1906  39.31                 
Esra Ergüner  2007    233          37.73   
  Joensuun Uimaseura  39.09                 
Annabella Karjalainen  2007    231          37.85   
  Oulun Lohet  37.78                 
Inka Hämäläinen  2007    197          39.92   
  Joensuun Uimaseura  40.70                 
Ellen Krüger  2007    185          40.75   
  Oulun Lohet  41.43                 
Emma Autio  2007    163          42.47   
  Oulun Lohet  41.63                 
Armi Aurora Tavi  2007    148          43.90   
  Kemin Uimaseura  46.63                 
10  Neri Lätti  2007    146          44.08   
  Joensuun Uimaseura  43.21                 
11  Jade Luukas  2007    132          45.59   
  Kemin Uimaseura  50.10                 
12  Emma Olivia Mattila  2007    111          48.28   
  Oulun Uinti 1906  50.37                 
13  Iida-Carita Niskanen  2008    102          49.73   
  Vieskan Uimarit                   
14  Elsa Pelkonen  2007    97          50.55   
  Vieskan Uimarit  52.30                 
15  Pinja Niskanen  2007    95          50.81   
  Oulun Lohet  52.69                 
16  Malla Hämäläinen  2008    93          51.14   
  Vieskan Uimarit  57.99                 
17  Nella Hämäläinen  2008    73          55.36   
  Vieskan Uimarit  58.48                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    364          32.54   
  Kemin Uimaseura  33.30                 
Lotta Moilanen  2006    303          34.58   
  Oulun Uinti 1906  35.03                 
Sara Seppänen  2006    257          36.54   
  Oulun Lohet  37.04                 
Janina Paakkolanvaara  2006    233          37.74   
  Kemin Työväen Uimarit  38.65                 
Oona Lipponen  2006    212          38.96   
  Kemin Uimaseura  39.86                 
Tiia Mielonen  2006    206          39.35   
  Nivalan Saukot                   
Saaga Kähkönen  2006    192          40.27   
  Vieskan Uimarit  41.94                 
Merete Lätti  2006    192          40.28   
  Joensuun Uimaseura  39.66                 
Noora-Maria Linna  2006    171          41.79   
  Vieskan Uimarit  42.44                 
10  Isabella Yu  2006    159          42.88   
  Oulun Uinti 1906  52.83                 
11  Fanni Törmänen  2006    149          43.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Peppi Ojakippola  2006    148          43.89   
  Vieskan Uimarit  45.26                 
13  Iina Tapaninen  2006    148          43.93   
  Oulun Lohet  43.54                 
13  Inka Tolonen  2006    148          43.93   
  Oulun Lohet  43.73                 
15  Pinja Junttari  2006    147          43.96   
  Kemin Työväen Uimarit  39.98                 
16  Anni Moilanen  2006    136          45.17   
  Kempeleen Pyrintö  44.41                 
17  Jessica Takkunen  2006    136          45.19   
  Joensuun Uimaseura                   
18  Nelli Jumppanen  2006    130          45.86   
  Joensuun Uimaseura  52.01                 
19  Sofia Fyrstén  2006    126          46.26   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Anna Välimäki  2006    113          48.05   
  Nivalan Saukot                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    402          31.48   
  Oulun Uinti 1906  31.53                 
Maria Korkalainen  2005    368          32.43   
  Joensuun Uimaseura  33.50                 
Saara Niemi  2005    363          32.55   
  Haukiputaan Heitto  32.66                 
Laura Rajavaara  2005    349          33.00   
  Oulun Uinti 1906  31.98                 
Alexia Tahkola  2005    336          33.40   
  Oulun Lohet  34.61                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    297          34.81   
  Kemin Uimaseura  36.39                 
Ella-Olivia Tikkanen  2005    283          35.39   
  Oulun Uinti 1906  36.60                 
Katariina Koivuranta  2005    279          35.54   
  Kempeleen Pyrintö  36.14                 
Kerttu Törmälä  2005    273          35.81   
  Kempeleen Pyrintö  38.72                 
10  Elina Turunen  2005    270          35.95   
  Oulun Uinti 1906  34.76                 
11  Milla Marttila  2005    261          36.33   
  Kempeleen Pyrintö  37.43                 
12  Lotta Kaarre  2005    247          37.00   
  Kempeleen Pyrintö  41.63                 
13  Pinja Lohiniva  2005    241          37.34   
  Oulun Uinti 1906  38.89                 
14  Pihla Pyykönen  2005    232          37.77   
  Joensuun Uimaseura  39.49                 
15  Vilma Kiviniemi  2005    231          37.83   
  Oulun Uinti 1906  39.30                 
16  Amanda Riuttanen  2005    218          38.58   
  Oulun Uinti 1906  38.19                 
17  Sointu Purola  2005    214          38.85   
  Oulun Uinti 1906  39.93                 
18  Saga Tuisku  2005    212          38.95   
  Kemin Työväen Uimarit  40.05                 
19  Eveliina Vakkuri  2005    211          38.99   
  Kemin Työväen Uimarit  40.29                 
20  Nea Harjulahti  2005    209          39.13   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Vanessa Nukari  2005    195          40.07   
  Vieskan Uimarit                   
22  Mandi Vuoristo  2005    192          40.27   
  Oulun Lohet  41.20                 
23  Saana Uusitalo  2005    191          40.30   
  Oulun Lohet  39.88                 
24  Elizaveta Salmela  2005    191          40.34   
  Vieskan Uimarit  41.97                 
25  Neta Siponmaa  2005    179          41.18   
  Kemin Uimaseura                   
26  Sofia Kivelä  2005    178          41.26   
  Kempeleen Pyrintö  41.46                 
27  Anniina Törmi  2005    144          44.24   
  Oulun Uinti 1906  42.43                 
28  Roosa Hautamäki  2005    142          44.48   
  Oulun Uinti 1906  45.10                 
29  Vilma Madetoja  2005    140          44.69   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Pihla Louhela  2005    135          45.25   
  Oulun Uinti 1906  49.12                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Hakala  2004    444          30.45   
  Helsingin Uimarit  30.47                 
Laura Markuksela  2004    439          30.56   
  Oulun Lohet  30.88                 
Pinja Taskila  2004    407          31.34   
  Oulun Uinti 1906  31.54                 
Elina Gavrilov  2004    380          32.08   
  Joensuun Uimaseura  32.21                 
Olga Emilia Mattila  2004    371          32.32   
  Oulun Uinti 1906  32.54                 
Milla Hälikkä  2004    368          32.42   
  Helsingin Uimarit  32.39                 
Noora Aikio  2004    360          32.64   
  Kemin Uimaseura  33.85                 
Meeri Kerkkänen  2004    359          32.67   
  Joensuun Uimaseura  31.84                 
Aava Aula  2004    352          32.89   
  Helsingin Uimarit  31.88                 
10  Nanna Savolainen  2004    344          33.15   
  Oulun Lohet  33.49                 
11  Sara Meissner  2004    342          33.22   
  Oulun Uinti 1906  34.10                 
12  Viivi Tonteri  2004    341          33.26   
  Oulun Uinti 1906  32.63                 
13  Siiri Rahikkala  2004    297          34.82   
  Oulun Uinti 1906  35.05                 
14  Inka Karjalainen  2004    282          35.43   
  Oulun Uinti 1906  36.76                 
15  Iida Heiko  2004    280          35.51   
  Oulun Uinti 1906  34.62                 
16  Henna Moilanen  2004    264          36.21   
  Kempeleen Pyrintö  34.22                 
17  Petra Laukkanen  2004    260          36.37   
  Oulun Lohet  34.83                 
18  Jenna Salonen  2004    251          36.84   
  Oulun Uinti 1906  36.61                 
19  Elli Hyvönen  2004    235          37.61   
  Haukiputaan Heitto                   
20  Vilma Niskanen  2004    226          38.15   
  Oulun Lohet  39.47                 
21  Kati Kosonen  2004    189          40.48   
  Oulun Lohet                   
22  Riia Koskenkari  2004    177          41.32   
  Oulun Uinti 1906  42.90                 
23  Iiris Soininen  2004    168          42.06   
  Joensuun Uimaseura  38.88                 
24  Peppi Päivärinne  2004    146          44.11   
  Nivalan Saukot                   
Lotta Heino  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  39.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    609          27.41   
  Oulun Uinti 1906  27.02                 
Noora Kokko  2001    553          28.30   
  Helsingin Uimarit  28.43                 
Riika Huttula  2001    545          28.44   
  Oulun Lohet  28.98                 
Aino Mononen  2001    534          28.63   
  Joensuun Uimaseura  28.04                 
Katariina Kourula  2002    533          28.66   
  Kemin Uimaseura  28.27                 
Sonja Lehtinen  2003    527          28.76   
  Helsingin Uimarit  28.43                 
Nelle Ojakippola  2001    525          28.80   
  Vieskan Uimarit  29.02                 
Roosa Kärkkäinen  2003    524          28.82   
  Oulun Lohet  29.46                 
Heta Järvenpää  2001    514          29.00   
  Haapajärven Kiilat  28.71                 
10  Minja Lukkari  2003    503          29.22   
  Oulun Uinti 1906  30.00                 
11  Henna Hökkä  2003    502          29.24   
  Oulun Uinti 1906  28.76                 
12  Venla Säntti  2003    500          29.28   
  Oulun Uinti 1906  30.04                 
13  Enni-Sofia Perätalo  2002    494          29.39   
  Oulun Lohet  29.71                 
14  Elisa Vakkuri  2002    473          29.82   
  Kemin Uimaseura  30.38                 
15  Moonica Pirhonen  2001    469          29.90   
  Oulun Uinti 1906  29.77                 
16  Pippi Nordström  2001    465          29.98   
  Helsingin Uimarit  29.53                 
17  Isa Vehkaoja  2002    448          30.36   
  Oulun Uinti 1906  30.34                 
18  Emma Hämäläinen  2003    410          31.27   
  Vieskan Uimarit  30.41                 
19  Sara Ylimäki  2003    408          31.31   
  Kemin Työväen Uimarit  32.31                 
20  Jade Huhtamaa  2002    403          31.44   
  Helsingin Uimarit  30.07                 
21  Hanna Rantanen  2002    399          31.55   
  Kemin Uimaseura  32.50                 
22  Amalia Siekkinen  2002    392          31.73   
  Oulun Lohet  31.57                 
23  Essi Helle  2002    387          31.88   
  Helsingin Uimarit  32.15                 
24  Pinja Sipovaara  2002    379          32.09   
  Haukiputaan Heitto  32.74                 
25  Saima Huovinen  2003    369          32.38   
  Helsingin Uimarit  32.46                 
26  Niina Roiko-Jokela  2001    368          32.41   
  Swimming Jyväskylä  31.12                 
27  Pinja Pyykönen  2002    351          32.93   
  Joensuun Uimaseura  32.35                 
28  Viona Mönttinen  2003    327          33.70   
  Oulun Lohet  33.66                 
29  Lotta Niskanen  2002    313          34.20   
  Oulun Lohet  33.80                 
30  Iiris Isokoski  2003    289          35.14   
  Haukiputaan Heitto  35.84                 
31  Iiris Saranpää  2002    288          35.16   
  Joensuun Uimaseura  35.30                 
32  Emmi Palo  2003    264          36.21   
  Kemin Uimaseura  36.93                 
33  Vilma Kivimäki  2002    194          40.10   
  Oulun Lohet  38.08                 
34  Sanni Holappa  2003    190          40.37   
  Haukiputaan Heitto  42.82                 
35  Hanna Saarela  2003    179          41.22   
  Vieskan Uimarit  41.29                 
Jenni Louhimo  2001              DNS   
  Oulun Uinti 1906  27.43                 
Saga Alisa Bruun  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  33.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Silja Känsäkoski  1997    683          26.38   
  Oulun Uinti 1906  26.04                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    657          26.73   
  Oulun Uinti 1906  26.97                 
Sonja Portin  1998    562          28.16   
  Oulun Lohet  27.03                 
Sofia Risteelä  1993    557          28.23  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  27.37                 
Erin Suni  1999    550          28.36   
  Joensuun Uimaseura  27.34                 
Reetta-Maija Perätalo  2000    525          28.79   
  Oulun Lohet  28.61                 
Malla Huusko  1999    517          28.95   
  Oulun Lohet  28.35                 
Noora Siltari  2000    517          28.95   
  Kemin Uimaseura  28.88                 
Heidi Kivioja  2000    503          29.22   
  Swimming Club Vuokatti  28.59                 
10  Melinda Moilanen  2000    497          29.33   
  Joensuun Uimaseura  29.27                 
11  Anni Rajaniemi  2000    494          29.39   
  Oulun Uinti 1906  29.16                 
12  Merja Miesmaa  1994    493          29.40   
  Oulun Lohet                   
13  Venla Niemelä  1999    479          29.69   
  Swimming Club Rovaniemi  29.44                 
14  Eveliina Palo  1999    476          29.75   
  Kemin Uimaseura  29.58                 
15  Mari Hekkala  2000    471          29.85   
  Oulun Uinti 1906  30.03                 
16  Inna Pajuluoma  1999    446          30.40   
  Oulun Lohet  29.55                 
17  Emma Nikula  1998    443          30.47   
  Vieskan Uimarit  30.43                 
18  Milla Lackman  1997    397          31.62   
  Oulun Lohet  30.89                 
19  Hilla-Elli Ryynänen  2000    367          32.44   
  Oulun Uinti 1906  32.84                 
20  Silja Kanto  2000    353          32.86   
  Kemin Uimaseura  32.39                 
21  Jenny Kukkonen  1994    100          50.01   
  Oulun Lohet  49.40                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:30   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    280          35.52   
  Oulun Lohet  36.58                 
Noora Tennilä  2007    266          36.13   
  Oulun Uinti 1906  36.08                 
Vilja Säntti  2008    244          37.15   
  Oulun Uinti 1906  39.31                 
Annabella Karjalainen  2007    239          37.40   
  Oulun Lohet  37.78                 
Esra Ergüner  2007    233          37.75   
  Joensuun Uimaseura  39.09                 
Ellen Krüger  2007    214          38.81   
  Oulun Lohet  41.43                 
Emma Autio  2007    198          39.81   
  Oulun Lohet  41.63                 
Inka Hämäläinen  2007    194          40.10   
  Joensuun Uimaseura  40.70                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    349          33.00   
  Kemin Uimaseura  33.30                 
Lotta Moilanen  2006    294          34.92   
  Oulun Uinti 1906  35.03                 
Sara Seppänen  2006    266          36.10   
  Oulun Lohet  37.04                 
Janina Paakkolanvaara  2006    250          36.88   
  Kemin Työväen Uimarit  38.65                 
Oona Lipponen  2006    216          38.68   
  Kemin Uimaseura  39.86                 
Merete Lätti  2006    201          39.64   
  Joensuun Uimaseura  39.66                 
Saaga Kähkönen  2006    182          40.95   
  Vieskan Uimarit  41.94                 
Tiia Mielonen  2006    175          41.53   
  Nivalan Saukot                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    420          31.03   
  Oulun Uinti 1906  31.53                 
Laura Rajavaara  2005    385          31.92   
  Oulun Uinti 1906  31.98                 
Maria Korkalainen  2005    377          32.16   
  Joensuun Uimaseura  33.50                 
Saara Niemi  2005    371          32.34   
  Haukiputaan Heitto  32.66                 
Alexia Tahkola  2005    329          33.65   
  Oulun Lohet  34.61                 
Katariina Koivuranta  2005    297          34.80   
  Kempeleen Pyrintö  36.14                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    295          34.90   
  Kemin Uimaseura  36.39                 
Ella-Olivia Tikkanen  2005    274          35.77   
  Oulun Uinti 1906  36.60                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Hakala  2004    461          30.08   
  Helsingin Uimarit  30.47                 
Laura Markuksela  2004    443          30.48   
  Oulun Lohet  30.88                 
Pinja Taskila  2004    413          31.20   
  Oulun Uinti 1906  31.54                 
Elina Gavrilov  2004    401          31.51   
  Joensuun Uimaseura  32.21                 
Milla Hälikkä  2004    387          31.89   
  Helsingin Uimarit  32.39                 
Meeri Kerkkänen  2004    375          32.21   
  Joensuun Uimaseura  31.84                 
Olga Emilia Mattila  2004    372          32.30   
  Oulun Uinti 1906  32.54                 
Noora Aikio  2004    357          32.75   
  Kemin Uimaseura  33.85                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    627          27.15   
  Oulun Uinti 1906  27.02                 
Noora Kokko  2001    583          27.81   
  Helsingin Uimarit  28.43                 
Riika Huttula  2001    570          28.02   
  Oulun Lohet  28.98                 
Aino Mononen  2001    563          28.14   
  Joensuun Uimaseura  28.04                 
Katariina Kourula  2002    543          28.48   
  Kemin Uimaseura  28.27                 
Sonja Lehtinen  2003    538          28.56   
  Helsingin Uimarit  28.43                 
Roosa Kärkkäinen  2003    521          28.87   
  Oulun Lohet  29.46                 
Nelle Ojakippola  2001    518          28.92   
  Vieskan Uimarit  29.02                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Silja Känsäkoski  1997    684          26.37   
  Oulun Uinti 1906  26.04                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    652          26.79   
  Oulun Uinti 1906  26.97                 
Sonja Portin  1998    588          27.74   
  Oulun Lohet  27.03                 
Erin Suni  1999    570          28.02   
  Joensuun Uimaseura  27.34                 
Reetta-Maija Perätalo  2000    538          28.56   
  Oulun Lohet  28.61                 
Noora Siltari  2000    524          28.81   
  Kemin Uimaseura  28.88                 
Malla Huusko  1999    512          29.05   
  Oulun Lohet  28.35                 
Heidi Kivioja  2000    502          29.23   
  Swimming Club Vuokatti  28.59                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:30 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    205          34.39   
  Oulun Lohet  34.47                 
Julius Schroderus  2006    176          36.19   
  Kempeleen Pyrintö  36.15                 
Miko Saukkonen  2006    173          36.39   
  Kemin Uimaseura  37.75                 
Nooa Kaunisto  2007    170          36.63   
  Kemin Uimaseura  38.78                 
Kalle Pesälä  2006    168          36.75   
  Kempeleen Pyrintö  38.27                 
Jean Väisänen  2006    115          41.72   
  Oulun Uinti 1906  42.85                 
Torsti Saarela  2006    109          42.41   
  Vieskan Uimarit  44.91                 
Arttu Kortetjärvi  2006    107          42.64   
  Oulun Uinti 1906                   
Rasmus Kinnunen  2007    84          46.26   
  Kemin Työväen Uimarit  42.83                 
10  Iiro Tapaninen  2007    74          48.19   
  Oulun Lohet  53.11                 
11  Peetu Pulkkinen  2010    32          1:03.92   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Vilesov  2005    184          35.64   
  Joensuun Uimaseura  35.19                 
Veeti Palviainen  2005    180          35.93   
  Iisalmen Uimarit  35.30                 
Tuomas Romsi  2005    174          36.30   
  Kemin Uimaseura  37.02                 
Elias Mikkonen  2005    163          37.10   
  Oulun Lohet  37.43                 
Frans Pietari Riekki  2005    142          38.83   
  Joensuun Uimaseura  42.46                 
Erblin Latifi  2005    139          39.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Aatu Mäkinen  2005    139          39.12   
  Nivalan Saukot                   
Lauri Siurua  2005    132          39.85   
  Oulun Uinti 1906  39.98                 
Konsta Kauppinen  2005    131          39.87   
  Joensuun Uimaseura  39.73                 
10  Roni Heikkinen  2005    101          43.52   
  Oulun Uinti 1906  42.95                 
11  Joel Hassinen  2005    92          44.85   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    52          54.12   
  Oulun Lohet  57.59                 
Elias Laukka  2005              DNF   
  Kempeleen Pyrintö  39.86                 
Topi Fordell  2005              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  35.22                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Ijäs  2004    282          30.93   
  Oulun Lohet  31.22                 
Magnus Kuitunen  2004    277          31.11   
  Oulun Uinti 1906  30.84                 
Cedric Decena  2004    274          31.25   
  Oulun Lohet  31.12                 
Aleksi Hämäläinen  2004    252          32.13   
  Joensuun Uimaseura  31.96                 
Arttu Haipus  2004    241          32.61   
  Kempeleen Pyrintö  32.22                 
Vili Rantasuo  2004    235          32.88   
  Oulun Lohet  33.06                 
Rasmus Koskela  2004    217          33.73   
  Oulun Uinti 1906  35.38                 
Atte Leinonen  2004    177          36.12   
  Oulun Uinti 1906  36.55                 
Elmeri Kauppila  2004    174          36.36   
  Oulun Lohet  37.19                 
10  Jimi Kenttälä  2004    172          36.48   
  Oulun Uinti 1906  36.87                 
11  Jere Hannuksela  2004    163          37.12   
  Haukiputaan Heitto  36.90                 
12  Jami Kenttälä  2004    160          37.37   
  Oulun Uinti 1906  36.93                 
13  Jere Heikkilä  2004    150          38.16   
  Kempeleen Pyrintö  38.77                 
14  Oskari Piirainen  2004    124          40.66   
  Oulun Uinti 1906  39.46                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Salonen  2003    362          28.46   
  Helsingin Uimarit  29.26                 
Olli-Pekka Pietarila  2003    335          29.22   
  Oulun Uinti 1906  29.77                 
Paavo Erkinaro  2003    305          30.14   
  Oulun Uinti 1906  29.08                 
Toni Lipponen  2003    297          30.40   
  Kemin Uimaseura  31.53                 
Arsenij Shadrin  2003    284          30.86   
  Joensuun Uimaseura  31.40                 
Otto Mikkonen  2003    278          31.07   
  Joensuun Uimaseura  32.93                 
Sihan Yu  2003    269          31.41   
  Oulun Uinti 1906  34.68                 
Lauri Saarela  2003    251          32.14   
  Oulun Lohet  31.66                 
Karlo Kilpinen  2003    227          33.23   
  Kemin Uimaseura  32.88                 
10  Joona Suorsa  2003    185          35.60   
  Oulun Uinti 1906  35.98                 
11  Herman Salmela  2003    177          36.14   
  Nivalan Saukot                   
Tomas Watson  2003              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Keskiaho  2001    468          26.13   
  Oulun Uinti 1906  25.71                 
Tiitus Taskila  2001    451          26.46   
  Oulun Uinti 1906  26.53                 
Anton Ukkola  2000    443          26.61   
  Oulun Uinti 1906  26.33                 
Tuomas Lehtovirta  2001    440          26.67   
  Helsingin Uimarit  27.49                 
Roope Ruohtula  2000    410          27.32   
  Joensuun Uimaseura  26.30                 
Matias Rajavaara  2002    408          27.37   
  Oulun Uinti 1906  28.17                 
Eetu Elorinne  2000    402          27.49   
  Kempeleen Pyrintö  27.08                 
Julius Kuitunen  2002    393          27.71   
  Oulun Uinti 1906  29.16                 
Arttu Pirneskoski  2000    382          27.97   
  Kemin Työväen Uimarit  26.50                 
10  Hugo Mattola  2001    363          28.45   
  Haapajärven Kiilat  28.78                 
11  Lukas Kalliokoski  2001    347          28.87   
  Oulun Uinti 1906  29.14                 
12  Valtteri Taskinen  2002    345          28.92   
  Oulun Uinti 1906  28.75                 
13  Akseli Kontiainen  2002    333          29.26   
  Joensuun Uimaseura  28.65                 
14  Joel Korhonen  2002    333          29.28   
  Helsingin Uimarit  31.64                 
14  Niklas Raesalmi  2002    333          29.28   
  Oulun Uinti 1906  30.86                 
16  Aleksi Romsi  2002    321          29.63   
  Kemin Uimaseura  30.04                 
17  Anton Ylihannu  2001    305          30.15   
  Oulun Uinti 1906  30.04                 
18  Eemeli Kauppila  2002    301          30.28   
  Oulun Lohet  30.87                 
19  Joona Annunen  2002    278          31.10   
  Oulun Lohet  30.36                 
20  Henrik Siltari  2002    272          31.32   
  Kemin Uimaseura  32.38                 
21  Juuso Mikael Tiensuu  2001    259          31.84   
  Kemin Uimaseura  31.92                 
22  Aleksi Rajaniemi  2002    257          31.89   
  Oulun Uinti 1906  32.83                 
23  Ville Jumppainen  2001    200          34.68   
  Joensuun Uimaseura  37.31                 
24  Veeti Leppänen  2002    166          36.89   
  Joensuun Uimaseura  37.54                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    652          23.40   
  TaTu Tampere  24.16                 
Sami Aaltomaa  1992    634          23.63   
  Oulun Uinti 1906  22.83                 
Konsta Kallinen  1999    620          23.80   
  Oulun Lohet  23.75                 
Arttu Erkinaro  1992    606          23.98   
  Oulun Uinti 1906  23.85                 
Tapio Roiko-Jokela  1996    541          24.90   
  Swimming Jyväskylä  24.40                 
Aku Venhola  1990    534          25.01  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Lohet  23.93                 
Santeri Leppälä  1998    529          25.09   
  Kemin Uimaseura  24.02                 
Petri Lampela  1996    525          25.15   
  Oulun Lohet  26.52                 
Juho Herva  1998    488          25.77   
  Oulun Lohet  25.31                 
10  Severi Lieto  1998    487          25.79   
  Oulun Uinti 1906  25.50                 
11  Kosti Kaaresvirta  1999    485          25.82   
  Swimming Club Vuokatti  25.92                 
12  Miikka Willman  1998    479          25.94   
  Oulun Lohet  25.41                 
13  Tuomas Järvelä  1994    434          26.81   
  Oulun Lohet  26.04                 
14  Tapio Siltari  1963    298          30.38   
  Kemin Uimaseura  30.14                 
15  Juho Larinen  1999    268          31.48   
  Oulun Lohet                   
16  Joni Juntunen  1993    136          39.42   
  Oulun Lohet  36.61                 
17  Julius Kallio  1997    113          41.89   
  Oulun Lohet  36.98                 
Tuomas Kojo  1977              DSQ   
  Oulun Lohet  54.44                 
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:30   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    211          34.08   
  Oulun Lohet  34.47                 
Julius Schroderus  2006    205          34.38   
  Kempeleen Pyrintö  36.15                 
Kalle Pesälä  2006    182          35.81   
  Kempeleen Pyrintö  38.27                 
Miko Saukkonen  2006    179          36.02   
  Kemin Uimaseura  37.75                 
Nooa Kaunisto  2007    161          37.24   
  Kemin Uimaseura  38.78                 
Jean Väisänen  2006    126          40.46   
  Oulun Uinti 1906  42.85                 
Arttu Kortetjärvi  2006    120          41.14   
  Oulun Uinti 1906                   
Torsti Saarela  2006    116          41.54   
  Vieskan Uimarit  44.91                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Palviainen  2005    213          33.99   
  Iisalmen Uimarit  35.30                 
Mikhail Vilesov  2005    192          35.16   
  Joensuun Uimaseura  35.19                 
Tuomas Romsi  2005    173          36.41   
  Kemin Uimaseura  37.02                 
Frans Pietari Riekki  2005    150          38.14   
  Joensuun Uimaseura  42.46                 
Lauri Siurua  2005    139          39.15   
  Oulun Uinti 1906  39.98                 
Aatu Mäkinen  2005    138          39.23   
  Nivalan Saukot                   
Erblin Latifi  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Magnus Kuitunen  2004    298          30.36   
  Oulun Uinti 1906  30.84                 
Veikka Ijäs  2004    282          30.92   
  Oulun Lohet  31.22                 
Cedric Decena  2004    273          31.29   
  Oulun Lohet  31.12                 
Aleksi Hämäläinen  2004    246          32.38   
  Joensuun Uimaseura  31.96                 
Vili Rantasuo  2004    240          32.64   
  Oulun Lohet  33.06                 
Arttu Haipus  2004    220          33.62   
  Kempeleen Pyrintö  32.22                 
Rasmus Koskela  2004    210          34.14   
  Oulun Uinti 1906  35.38                 
Atte Leinonen  2004    176          36.17   
  Oulun Uinti 1906  36.55                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Salonen  2003    385          27.89   
  Helsingin Uimarit  29.26                 
Paavo Erkinaro  2003    343          28.99   
  Oulun Uinti 1906  29.08                 
Olli-Pekka Pietarila  2003    331          29.34   
  Oulun Uinti 1906  29.77                 
Toni Lipponen  2003    305          30.14   
  Kemin Uimaseura  31.53                 
Arsenij Shadrin  2003    292          30.58   
  Joensuun Uimaseura  31.40                 
Otto Mikkonen  2003    273          31.27   
  Joensuun Uimaseura  32.93                 
Sihan Yu  2003    271          31.34   
  Oulun Uinti 1906  34.68                 
Lauri Saarela  2003    262          31.72   
  Oulun Lohet  31.66                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    508          25.43   
  Joensuun Uimaseura  26.30                 
Jere Keskiaho  2001    488          25.78   
  Oulun Uinti 1906  25.71                 
Anton Ukkola  2000    456          26.36   
  Oulun Uinti 1906  26.33                 
Tuomas Lehtovirta  2001    456          26.37   
  Helsingin Uimarit  27.49                 
Tiitus Taskila  2001    429          26.90   
  Oulun Uinti 1906  26.53                 
Matias Rajavaara  2002    421          27.08   
  Oulun Uinti 1906  28.17                 
Eetu Elorinne  2000    407          27.39   
  Kempeleen Pyrintö  27.08                 
Julius Kuitunen  2002    375          28.14   
  Oulun Uinti 1906  29.16                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    668          23.22   
  TaTu Tampere  24.16                 
Arttu Erkinaro  1992    652          23.41   
  Oulun Uinti 1906  23.85                 
Sami Aaltomaa  1992    631          23.66   
  Oulun Uinti 1906  22.83                 
Konsta Kallinen  1999    605          23.99   
  Oulun Lohet  23.75                 
Tapio Roiko-Jokela  1996    553          24.72   
  Swimming Jyväskylä  24.40                 
Santeri Leppälä  1998    537          24.96   
  Kemin Uimaseura  24.02                 
Petri Lampela  1996    518          25.27   
  Oulun Lohet  26.52                 
Juho Herva  1998    487          25.80   
  Oulun Lohet  25.31                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:30 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi Peltonen  2004    359  36.43        1:17.43   
  Oulun Lohet  1:14.90                 
                     
Pinja Taskila  2004    330  37.88        1:19.64   
  Oulun Uinti 1906  1:25.54                 
                     
Elina Turunen  2005    226  42.07        1:30.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Rajavaara  2005    202  42.85        1:33.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aada Hirvasoja  2005    193  46.03        1:35.12   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Mikaela Laaksola  2004    185  44.07        1:36.54   
  Swimming Club Vuokatti  1:44.04                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    182  44.07        1:36.97   
  Swimming Club Vuokatti  1:42.97                 
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Lehtinen  2003    512  32.87        1:08.80   
  Helsingin Uimarit  1:06.79                 
                     
Seela Peuralahti  2001    484  32.46        1:10.07   
  Oulun Uinti 1906  1:10.43                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    484  32.63        1:10.11   
  Oulun Uinti 1906  1:09.22                 
                     
Vilhelmiina Wegelius  2002    425  32.79        1:13.17   
  Joensuun Uimaseura  1:10.37                 
                     
Petra Heikkinen  2002    422  33.96        1:13.38   
  Oulun Uinti 1906  1:12.18                 
                     
Heta Järvenpää  2001    378  34.58        1:16.10   
  Haapajärven Kiilat  1:14.46                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    350  34.55        1:18.06   
  Oulun Uinti 1906  1:16.90                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    326  38.11        1:19.91   
  Haukiputaan Heitto  1:26.29                 
                     
Oona Parviainen  2002    309  36.29        1:21.42   
  Joensuun Uimaseura  1:20.51                 
                     
10  Emma Laatikainen  2003    287  38.22        1:23.42   
  Swimming Club Vuokatti  1:20.19                 
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Kivirinta  1995    632  29.48        1:04.12   
  Oulun Uinti 1906  1:05.72                 
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998    592  30.08        1:05.53   
  Oulun Uinti 1906  1:05.82                 
                     
Sini Niemi  1993    542  31.07        1:07.50   
  Tornion Uimaseura  1:06.35                 
                     
Katriina Korpi  2000    484  32.62        1:10.09   
  Oulun Lohet  1:13.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    190  37.70        1:24.26   
  Oulun Lohet  1:32.68                 
                     
Roope Hyvärinen  2003    159  41.78        1:29.44   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.57                 
                     
Jere Hannuksela  2004    127  41.65        1:36.21   
  Haukiputaan Heitto  1:35.17                 
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    530  28.38        59.89   
  Joensuun Uimaseura  59.30                 
                     
Topias Nygård  2000    509  29.57        1:00.70   
  Oulun Uinti 1906  1:01.96                 
                     
Atte Moilanen  2001    498  28.08        1:01.16   
  Oulun Uinti 1906  1:03.91                 
                     
Noa Mäkelä  2001    414  30.56        1:05.03   
  Kempeleen Pyrintö  1:05.06                 
                     
Anton Ukkola  2000    393  31.11        1:06.13   
  Oulun Uinti 1906  1:09.64                 
                     
Jani Leskelä  2001    217  35.56        1:20.67   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Kalle Karhunen  2001    212  35.47        1:21.20   
  Kemin Työväen Uimarit  1:21.25                 
                     
Miiro Vartiainen  2001              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:03.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Ylikärppä  1998    519  27.74        1:00.32   
  Kemin Uimaseura  1:00.11                 
                     
Severi Lieto  1998    468  29.01        1:02.44   
  Oulun Uinti 1906  1:02.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:22   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    504  36.72        1:18.32   
  Oulun Uinti 1906  1:17.04                 
                     
Laura Markuksela  2004    426  38.16        1:22.87   
  Oulun Lohet  1:20.84                 
                     
Viivi Säntti  2005    381  40.48        1:25.96   
  Oulun Uinti 1906  1:25.80                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    372  40.71        1:26.64   
  Oulun Uinti 1906  1:27.45                 
                     
Saara Niemi  2005    369  40.75        1:26.89   
  Haukiputaan Heitto  1:27.36                 
                     
Helmi Jouhten  2004    360  43.38        1:27.64   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.88                 
                     
Miina Torvikoski  2006    310  44.36        1:32.08   
  Kemin Uimaseura  1:35.77                 
                     
Aava Aula  2004    306  42.04        1:32.54   
  Helsingin Uimarit  1:33.80                 
                     
Elina Gavrilov  2004    298  43.70        1:33.28   
  Joensuun Uimaseura  1:34.36                 
                     
10  Sara Meissner  2004    286  44.99        1:34.56   
  Oulun Uinti 1906  1:33.81                 
                     
11  Milla Hälikkä  2004    275  47.52        1:35.78   
  Helsingin Uimarit  1:43.01                 
                     
12  Meeri Kerkkänen  2004    270  45.97        1:36.42   
  Joensuun Uimaseura  1:36.02                 
                     
13  Milla Marttila  2005    246  48.52        1:39.50   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.46                 
                     
14  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    245  47.82        1:39.60   
  Kemin Uimaseura  1:42.96                 
                     
15  Maria Korkalainen  2005    240  47.86        1:40.24   
  Joensuun Uimaseura  1:51.91                 
                     
16  Siiri Rahikkala  2004    229  48.20        1:41.84   
  Oulun Uinti 1906  1:45.38                 
                     
17  Petra Laukkanen  2004    228  48.40        1:41.97   
  Oulun Lohet  1:45.58                 
                     
18  Sofia Kivelä  2005    224  49.89        1:42.64   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.28                 
                     
19  Aada Hirvasoja  2005    209  51.66        1:44.93   
  Haukiputaan Heitto  1:49.52                 
                     
20  Katariina Koivuranta  2005    209  49.33        1:44.98   
  Kempeleen Pyrintö  1:46.74                 
                     
21  Lidia Evans  2005    201  51.44        1:46.39   
  Swimming Club Vuokatti  1:49.91                 
                     
22  Janina Paakkolanvaara  2006    197  50.68        1:47.03   
  Kemin Työväen Uimarit  1:53.49                 
                     
23  Amanda Riuttanen  2005    195  50.70        1:47.48   
  Oulun Uinti 1906  1:46.65                 
                     
24  Jenna Salonen  2004    194  50.96        1:47.60   
  Oulun Uinti 1906  1:45.91                 
                     
25  Mikaela Laaksola  2004    187  51.18        1:48.90   
  Swimming Club Vuokatti  1:48.78                 
                     
25  Vilma Kiviniemi  2005    187  50.64        1:48.90   
  Oulun Uinti 1906  1:47.91                 
                     
27  Inka Hämäläinen  2007    182  53.64        1:49.98   
  Joensuun Uimaseura  1:47.97                 
                     
28  Ronja Kämäräinen  2004    171  53.51        1:52.31   
  Swimming Club Vuokatti  1:56.33                 
                     
29  Isabella Yu  2006    163  54.91        1:54.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Eveliina Vakkuri  2005    163  56.07        1:54.07   
  Kemin Työväen Uimarit  1:59.04                 
                     
31  Teresa Pulkkinen  2005    161  54.84        1:54.59   
  Oulun Lohet  1:54.72                 
                     
32  Pinja Junttari  2006    154  54.34        1:56.33   
  Kemin Työväen Uimarit  1:53.50                 
                     
33  Sointu Purola  2005    152  53.96        1:56.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Roosa Hautamäki  2005    152  55.36        1:56.70   
  Oulun Uinti 1906  1:54.41                 
                     
35  Veera Pulkkinen  2004    152  56.16        1:56.79   
  Oulun Lohet  1:53.53                 
                     
36  Iina Tapaninen  2006    145  54.40        1:58.63   
  Oulun Lohet                   
                     
37  Saga Tuisku  2005    144  57.65        1:58.73   
  Kemin Työväen Uimarit  1:59.89                 
                     
38  Merete Lätti  2006    135  59.74        2:01.51   
  Joensuun Uimaseura  1:53.96                 
                     
39  Pihla Louhela  2005    133  59.53        2:02.14   
  Oulun Uinti 1906  2:14.47                 
                     
40  Sofia Kilpeläinen  2005    128  59.24        2:03.58   
  Oulun Uinti 1906  2:06.44                 
                     
41  Emma Olivia Mattila  2007    121  1:00.14        2:05.93   
  Oulun Uinti 1906  2:08.96                 
                     
42  Anniina Törmi  2005    119  1:00.58        2:06.46   
  Oulun Uinti 1906  2:09.73                 
                     
43  Peppi Päivärinne  2004    119  1:00.06        2:06.62   
  Nivalan Saukot                   
                     
44  Kerttu Törmälä  2005    118  1:01.25        2:06.88   
  Kempeleen Pyrintö  2:09.54                 
                     
45  Jade Luukas  2007    113  1:02.68        2:08.82   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Ella Sipola  2005              DNS   
  Haukiputaan Heitto  1:52.95                 
                     
Armi Aurora Tavi  2007              DSQ  75m 
  Kemin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Lotta Kaarre  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    648  34.12        1:12.05   
  Oulun Uinti 1906  1:10.94                 
                     
Minja Lukkari  2003    529  37.32        1:17.10   
  Oulun Uinti 1906  1:17.08                 
                     
Senni Jouhten  2002    522  37.29        1:17.43   
  Kempeleen Pyrintö  1:17.35                 
                     
Riika Huttula  2001    496  38.23        1:18.77   
  Oulun Lohet  1:17.45                 
                     
Henna Haipus  2001    483  38.53        1:19.43   
  Kempeleen Pyrintö  1:23.03                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    457  38.57        1:20.94   
  Oulun Lohet  1:23.26                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    446  40.08        1:21.59   
  Oulun Uinti 1906  1:21.94                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    444  39.59        1:21.69   
  Oulun Uinti 1906  1:24.66                 
                     
Seela Peuralahti  2001    442  39.10        1:21.85   
  Oulun Uinti 1906  1:19.30                 
                     
10  Pippi Nordström  2001    440  38.88        1:21.98   
  Helsingin Uimarit  1:19.43                 
                     
11  Amalia Siekkinen  2002    419  39.24        1:23.30   
  Oulun Lohet  1:22.63                 
                     
12  Katariina Kourula  2002    415  39.43        1:23.60   
  Kemin Uimaseura  1:19.46                 
                     
13  Emma Hämäläinen  2003    411  40.91        1:23.82   
  Vieskan Uimarit  1:19.60                 
                     
14  Henna Hökkä  2003    392  40.11        1:25.15   
  Oulun Uinti 1906  1:25.05                 
                     
15  Sarah Tepponen  2001    390  39.89        1:25.34   
  Helsingin Uimarit  1:25.92                 
                     
16  Elisa Vakkuri  2002    370  41.50        1:26.84   
  Kemin Uimaseura  1:27.19                 
                     
17  Emma Pajuluoma  2001    334  42.88        1:29.83   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Iiris Jurmu  2003    304  44.08        1:32.67   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.04                 
                     
19  Malla Juutinen  2003    304  44.55        1:32.70   
  Oulun Uinti 1906  1:34.23                 
                     
20  Iiris Isokoski  2003    287  44.81        1:34.48   
  Haukiputaan Heitto  1:44.42                 
                     
21  Pipsa Remes  2001    267  45.70        1:36.84   
  Kemin Työväen Uimarit  1:34.96                 
                     
22  Lotta Pakanen  2001    234  48.50        1:41.06   
  Haukiputaan Heitto  1:46.11                 
                     
23  Saga Alisa Bruun  2003    223  46.95        1:42.75   
  Oulun Uinti 1906  1:48.01                 
                     
24  Liisa Pasma  2002    210  48.91        1:44.80   
  Oulun Lohet  1:49.14                 
                     
25  Iiris Saranpää  2002    181  52.49        1:50.24   
  Joensuun Uimaseura  1:50.31                 
                     
Jade Huhtamaa  2002              DNF   
  Helsingin Uimarit  1:27.36                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003              DSQ   
  Oulun Lohet  1:18.29                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    504  36.38        1:18.31   
  Swimming Club Vuokatti  1:16.35                 
                     
Anni Rajaniemi  2000    495  36.78        1:18.82   
  Oulun Uinti 1906  1:20.30                 
                     
Eveliina Palo  1999    484  37.48        1:19.39   
  Kemin Uimaseura  1:19.18                 
                     
Noora Siltari  2000    441  38.82        1:21.91   
  Kemin Uimaseura  1:23.39                 
                     
Saana Luokkanen  1999    438  39.19        1:22.10   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.02                 
                     
Riikka Korpi  1998    366  41.52        1:27.12   
  Oulun Lohet  1:23.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:22 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:34   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    352  38.05        1:18.72   
  Oulun Uinti 1906  1:20.63                 
                     
Sihan Yu  2003    336  37.09        1:19.92   
  Oulun Uinti 1906  1:20.48                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    319  39.79        1:21.33   
  Oulun Uinti 1906  1:22.49                 
                     
Arsenij Shadrin  2003    317  38.20        1:21.55   
  Joensuun Uimaseura  1:16.99                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    269  40.19        1:26.05   
  Oulun Uinti 1906  1:25.88                 
                     
Veikka Ijäs  2004    265  40.56        1:26.50   
  Oulun Lohet  1:27.77                 
                     
Vili Rantasuo  2004    220  44.76        1:32.08   
  Oulun Lohet  1:34.40                 
                     
Otto Mikkonen  2003    217  44.39        1:32.43   
  Joensuun Uimaseura  1:35.84                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    211  43.04        1:33.29   
  Kemin Uimaseura  1:36.83                 
                     
10  Lauri Saarela  2003    206  44.72        1:34.05   
  Oulun Lohet  1:29.72                 
                     
11  Aleksi Hämäläinen  2004    188  47.15        1:36.96   
  Joensuun Uimaseura  1:36.76                 
                     
12  Atte Leinonen  2004    186  46.41        1:37.42   
  Oulun Uinti 1906  1:39.01                 
                     
13  Mikhail Vilesov  2005    142  52.46        1:46.44   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Nikolai Em  2004    141  48.96        1:46.71   
  Oulun Lohet  1:51.19                 
                     
15  Noa Korhonen  2005    139  51.26        1:47.35   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Frans Pietari Riekki  2005    138  50.46        1:47.51   
  Joensuun Uimaseura  1:51.97                 
                     
17  Jimi Kenttälä  2004    137  50.80        1:47.66   
  Oulun Uinti 1906  1:46.46                 
                     
18  Lauri Siurua  2005    131  51.15        1:49.40   
  Oulun Uinti 1906  1:51.70                 
                     
19  Roni Heikkinen  2005    129  51.34        1:49.92   
  Oulun Uinti 1906  1:51.02                 
                     
20  Joona Suorsa  2003    121  53.54        1:52.41   
  Oulun Uinti 1906  1:58.58                 
                     
21  Konsta Kauppinen  2005    117  55.80        1:53.47   
  Joensuun Uimaseura  2:00.18                 
                     
22  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    81  1:01.53        2:08.46   
  Oulun Lohet                   
                     
Arttu Kortetjärvi  2006              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Benjamin Evans  2003              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  1:34.51                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Joel Hassinen  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Topi Fordell  2005              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  1:52.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    559  31.87        1:07.48   
  Joensuun Uimaseura  1:08.62                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    492  33.69        1:10.44   
  Oulun Uinti 1906  1:14.02                 
                     
Julius Kuitunen  2002    473  33.79        1:11.36   
  Oulun Uinti 1906  1:12.34                 
                     
Tiitus Taskila  2001    449  33.78        1:12.60   
  Oulun Uinti 1906  1:15.88                 
                     
Juho Anttila  2000    445  34.84        1:12.80   
  Oulun Uinti 1906  1:13.43                 
                     
Jere Keskiaho  2001    409  34.59        1:14.90   
  Oulun Uinti 1906  1:14.91                 
                     
Janne Tyni  2000    351  38.18        1:18.80   
  Oulun Lohet  1:18.39                 
                     
Matias Rajavaara  2002    327  38.06        1:20.71   
  Oulun Uinti 1906  1:25.34                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    322  38.58        1:21.06   
  Oulun Uinti 1906  1:22.79                 
                     
Aleksi Romsi  2002    322  38.06        1:21.06   
  Kemin Uimaseura  1:25.00                 
                     
11  Jonni Timonen  2000    322  38.44        1:21.07   
  Joensuun Uimaseura  1:20.93                 
                     
12  Henrik Siltari  2002    317  38.09        1:21.51   
  Kemin Uimaseura  1:26.40                 
                     
13  Niklas Raesalmi  2002    314  38.94        1:21.74   
  Oulun Uinti 1906  1:25.13                 
                     
14  Esa Hyrynkangas  2002    303  40.32        1:22.71   
  Oulun Lohet  1:25.79                 
                     
15  Juuso Mikael Tiensuu  2001    246  41.75        1:28.69   
  Kemin Uimaseura  1:27.12                 
                     
16  Lasse Kukkula  2002    218  43.87        1:32.29   
  Oulun Uinti 1906  1:33.69                 
                     
17  Kalle Huttunen  2002    170  47.62        1:40.20   
  Oulun Lohet  1:43.62                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Erkinaro  1992    577  31.27        1:06.76   
  Oulun Uinti 1906  1:09.00                 
                     
Teemu Hartikainen  1993    520  31.73        1:09.13   
  Kemin Uimaseura  1:11.04                 
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    503  33.46        1:09.90   
  Swimming Club Vuokatti  1:10.83                 
                     
Santeri Leppälä  1998    475  33.56        1:11.25   
  Kemin Uimaseura  1:10.44                 
                     
Severi Lieto  1998    345  36.86        1:19.26   
  Oulun Uinti 1906  1:20.12                 
                     
Tapio Siltari  1963    231  42.61        1:30.58   
  Kemin Uimaseura  1:30.14                 
                     
Mika Piirainen  1973    120  51.19        1:52.64   
  Oulun Uinti 1906  1:52.22                 
                     
Tuomas Kojo  1977    75  1:03.39        2:11.83   
  Oulun Lohet  2:03.69                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:34 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:08   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    218          42.65   
  Oulun Uinti 1906  44.51                 
Esra Ergüner  2007    186          44.99   
  Joensuun Uimaseura  47.25                 
Ellen Krüger  2007    177          45.77   
  Oulun Lohet  47.54                 
Vilja Säntti  2008    163          46.98   
  Oulun Uinti 1906  48.76                 
Neri Lätti  2007    116          52.55   
  Joensuun Uimaseura  51.86                 
Emma Autio  2007    115          52.84   
  Oulun Lohet  51.38                 
Iida-Carita Niskanen  2008    96          55.96   
  Vieskan Uimarit                   
Jade Luukas  2007    87          57.94   
  Kemin Uimaseura  1:02.66                 
Eevi Josefiina Hirvasoja  2007    82          59.04   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Elsa Pelkonen  2007    79          59.84   
  Vieskan Uimarit  58.87                 
11  Malla Hämäläinen  2008    77          1:00.40   
  Vieskan Uimarit  1:00.91                 
12  Nella Hämäläinen  2008    56          1:07.10   
  Vieskan Uimarit  1:01.09                 
Armi Aurora Tavi  2007              DSQ   
  Kemin Uimaseura  56.02                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    279          39.32   
  Oulun Uinti 1906  39.24                 
Sara Seppänen  2006    227          42.07   
  Oulun Lohet  40.72                 
Merete Lätti  2006    159          47.41   
  Joensuun Uimaseura  46.99                 
Peppi Ojakippola  2006    150          48.30   
  Vieskan Uimarit  49.64                 
Saaga Kähkönen  2006    136          49.91   
  Vieskan Uimarit  47.95                 
Jessica Takkunen  2006    120          52.02   
  Joensuun Uimaseura                   
Noora-Maria Linna  2006    90          57.29   
  Vieskan Uimarit  53.69                 
Nelli Jumppanen  2006    86          58.17   
  Joensuun Uimaseura  1:01.57                 
Janina Paakkolanvaara  2006              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  43.44                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Pinja Junttari  2006              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  45.17                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    277          39.41   
  Oulun Uinti 1906  40.25                 
Maria Korkalainen  2005    236          41.57   
  Joensuun Uimaseura  46.08                 
Saga Tuisku  2005    233          41.76   
  Kemin Työväen Uimarit  44.68                 
Ella-Olivia Tikkanen  2005    203          43.72   
  Oulun Uinti 1906  45.24                 
Saana Uusitalo  2005    168          46.57   
  Oulun Lohet  50.95                 
Pihla Pyykönen  2005    153          47.97   
  Joensuun Uimaseura  49.72                 
Neta Siponmaa  2005    139          49.57   
  Kemin Uimaseura                   
Elizaveta Salmela  2005    138          49.73   
  Vieskan Uimarit                   
Eveliina Vakkuri  2005    124          51.45   
  Kemin Työväen Uimarit  49.91                 
10  Vanessa Nukari  2005    121          51.94   
  Vieskan Uimarit                   
11  Nea Harjulahti  2005    115          52.83   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Silja Känsäkoski  1997    653          29.61   
  Oulun Uinti 1906  31.15                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    578          30.85   
  Oulun Uinti 1906  31.01                 
Noora Kokko  2001    577          30.86   
  Helsingin Uimarit  31.40                 
Iida-Maria Laine  2001    509          32.17   
  Oulun Uinti 1906  32.42                 
Venla Niemelä  1999    494          32.49   
  Swimming Club Rovaniemi  32.17                 
Madeleine Hiltunen  2003    492          32.54   
  Oulun Uinti 1906  32.07                 
Mari Hekkala  2000    484          32.72   
  Oulun Uinti 1906  33.97                 
Sofia Risteelä  1993    452          33.48   
  Oulun Uinti 1906                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    451          33.49   
  Oulun Lohet  32.95                 
10  Helmi Jouhten  2004    447          33.61   
  Kempeleen Pyrintö  33.99                 
11  Heidi Kivioja  2000    431          34.01   
  Swimming Club Vuokatti  34.03                 
12  Inna Pajuluoma  1999    430          34.03   
  Oulun Lohet  33.60                 
13  Martta Nygård  2003    428          34.08   
  Oulun Uinti 1906  34.51                 
14  Emma Nikula  1998    410          34.58   
  Vieskan Uimarit  35.67                 
15  Moonica Pirhonen  2001    386          35.27   
  Oulun Uinti 1906  35.93                 
16  Malla Juutinen  2003    353          36.34   
  Oulun Uinti 1906  36.64                 
17  Oona Parviainen  2002    340          36.79   
  Joensuun Uimaseura  38.75                 
18  Milla Hälikkä  2004    339          36.84   
  Helsingin Uimarit  38.13                 
19  Milla Henriksson  1999    336          36.96   
  Oulun Lohet  35.69                 
20  Viivi Tonteri  2004    312          37.87   
  Oulun Uinti 1906  43.30                 
21  Viona Mönttinen  2003    270          39.72   
  Oulun Lohet  41.64                 
22  Elina Gavrilov  2004    269          39.77   
  Joensuun Uimaseura  40.88                 
23  Iida Heiko  2004    266          39.92   
  Oulun Uinti 1906  39.54                 
24  Hanna Rantanen  2002    236          41.57   
  Kemin Uimaseura  40.05                 
25  Meeri Kerkkänen  2004    192          44.51   
  Joensuun Uimaseura  39.58                 
26  Meri Piirainen  2002    189          44.71   
  Swimming Club Vuokatti  45.39                 
27  Iiris Soininen  2004    140          49.42   
  Joensuun Uimaseura  48.70                 
28  Hanna Saarela  2003    107          54.03   
  Vieskan Uimarit  52.65                 
Jenni Louhimo  2001              DNS   
  Oulun Uinti 1906  33.66                 
Lotta Heino  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  48.93                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:08 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    196          38.87   
  Oulun Lohet  39.53                 
Julius Schroderus  2006    159          41.68   
  Kempeleen Pyrintö  41.59                 
Kalle Pesälä  2006    136          43.95   
  Kempeleen Pyrintö  43.63                 
Nooa Kaunisto  2007    106          47.68   
  Kemin Uimaseura  49.55                 
Torsti Saarela  2006    96          49.22   
  Vieskan Uimarit  49.00                 
Rasmus Kinnunen  2007    88          50.79   
  Kemin Työväen Uimarit  51.23                 
Iiro Tapaninen  2007    54          59.67   
  Oulun Lohet  1:01.54                 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Vilesov  2005    146          42.92   
  Joensuun Uimaseura  39.81                 
Konsta Kauppinen  2005    123          45.43   
  Joensuun Uimaseura  47.16                 
Tuomas Romsi  2005    122          45.51   
  Kemin Uimaseura  46.55                 
Paavo Tapio  2005    110          47.13   
  Oulun Lohet  47.59                 
Frans Pietari Riekki  2005    108          47.47   
  Joensuun Uimaseura  48.30                 
Elias Laukka  2005    97          49.17   
  Kempeleen Pyrintö  50.27                 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Ijäs  2004    230          36.88   
  Oulun Lohet  37.20                 
Arttu Haipus  2004    189          39.33   
  Kempeleen Pyrintö  39.01                 
Rasmus Koskela  2004    181          39.91   
  Oulun Uinti 1906  42.50                 
Jere Heikkilä  2004    123          45.39   
  Kempeleen Pyrintö  45.39                 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    697          25.49   
  TaTu Tampere  25.71                 
Juho Herva  1998    422          30.13   
  Oulun Lohet  29.79                 
Kosti Kaaresvirta  1999    376          31.31   
  Swimming Club Vuokatti                   
Hugo Mattola  2001    364          31.64   
  Haapajärven Kiilat  31.77                 
Jiri Järvinen  2001    361          31.75   
  Swimming Jyväskylä  33.36                 
Arttu Pirneskoski  2000    356          31.89   
  Kemin Työväen Uimarit  32.85                 
Pauli Salonen  2003    334          32.58   
  Helsingin Uimarit  34.29                 
Akseli Kontiainen  2002    284          34.37   
  Joensuun Uimaseura  33.08                 
Jani Leskelä  2001    275          34.76   
  Kemin Työväen Uimarit  33.97                 
10  Kimmo Viinamäki  1995    274          34.79   
  Kemin Työväen Uimarit  34.63                 
11  Toni Lipponen  2003    266          35.14   
  Kemin Uimaseura  37.30                 
12  Kalle Karhunen  2001    235          36.59   
  Kemin Työväen Uimarit  36.38                 
13  Eemeli Kauppila  2002    228          36.98   
  Oulun Lohet  36.43                 
14  Otto Mikkonen  2003    206          38.25   
  Joensuun Uimaseura  39.68                 
15  Joona Suorsa  2003    133          44.28   
  Oulun Uinti 1906  49.50                 
16  Tomas Watson  2003    115          46.42   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Ville Jumppainen  2001    113          46.75   
  Joensuun Uimaseura  46.99                 
18  Veeti Leppänen  2002    109          47.26   
  Joensuun Uimaseura  46.61                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2016         
 
 
Laji 11, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanh