2020-01-24   01:34:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP4 plus Sandaredsracet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    31.59  1:06.61  1:41.80    2:15.35   
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap    31.79  1:06.71  1:42.08    2:15.99   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    32.16  1:07.08  1:42.23    2:16.46   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    31.63  1:06.46  1:42.07    2:17.16   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    32.55  1:08.31  1:45.12    2:21.94   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    32.67  1:08.84  1:45.46    2:22.44   
Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    33.77  1:11.35  1:48.58    2:25.72   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    32.24  1:09.07  1:48.12    2:27.53   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    33.17  1:12.41  1:51.76    2:27.85   
10  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    35.35  1:12.95  1:51.04    2:30.02   
11  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    34.08  1:12.75  1:52.01    2:30.93   
12  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    36.14  1:15.32  1:55.33    2:34.91   
13  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    35.25  1:15.64  1:56.88    2:34.97   
14  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    34.86  1:14.10  1:54.63    2:37.65   
15  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    36.89  1:17.57  1:59.34    2:37.92   
16  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    35.99  1:16.90  1:58.24    2:38.10   
17  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    37.18  1:18.46  2:00.30    2:41.32   
18  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    37.03  1:18.41  2:00.24    2:41.61   
19  Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    34.84  1:17.23  2:01.47    2:41.62   
20  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    36.79  1:19.08  2:02.34    2:42.58   
21  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    35.13  1:16.38  2:01.90    2:50.17   
22  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    39.65  1:23.73  2:09.44    2:52.96   
23  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    38.28  1:21.65  2:09.80    2:53.23   
23  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    39.99  1:25.44  2:11.67    2:53.23   
25  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    37.68  1:23.83  2:10.20    2:53.92   
26  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap    37.83  1:21.19  2:08.54    2:54.21   
27  Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    41.22  1:27.27  2:14.16    2:54.72   
28  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    39.70  1:24.16  2:10.94    2:55.68   
29  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    37.77  1:21.59  2:09.27    2:55.76   
30  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    41.65  1:28.85  2:16.18    2:58.18   
31  Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    41.10  1:27.22  2:13.71    2:58.29   
32  Fanny Eklund  2003  Simklubben 1970    38.28  1:22.27  2:12.23    2:59.31   
33  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    39.90  1:26.20  2:14.85    3:00.35   
34  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    40.56  1:27.73  2:16.34    3:03.89   
35  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    40.88  1:26.82  2:17.57    3:06.11   
36  Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg    41.04  1:28.87  2:19.70    3:10.41   
37  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02    41.17  1:28.40  2:19.20    3:10.79   
38  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    43.57  1:33.94  2:25.64    3:13.64   
39  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    41.56  1:32.59  2:26.48    3:16.32   
40  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    45.46  1:35.65  2:27.94    3:18.26   
41  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    43.90  1:35.83  2:28.39    3:18.69   
42  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    45.18  1:37.34  2:29.98    3:19.87   
43  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    44.08  1:34.36  2:28.94    3:20.70   
44  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    44.88  1:37.27  2:32.26    3:22.14   
45  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    44.83  1:37.54  2:32.25    3:22.27   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    32.18  1:07.34  1:42.81    2:16.65   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    34.67  1:13.55  1:53.01    2:30.93   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    34.39  1:12.00  1:52.05    2:32.90   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    36.11  1:16.63  1:56.73    2:35.39   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    35.87  1:15.28  1:57.49    2:38.34   
Aoife Hjelm  2002  Simklubben Elfsborg    35.69  1:18.21  2:03.16    2:48.22   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    37.63  1:20.08  2:04.48    2:48.79   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    38.64  1:23.82  2:10.90    2:57.57   
Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap    40.86  1:29.37  2:19.31    3:08.21   
Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.50  1:05.82  1:40.42    2:13.80   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.75  1:06.37  1:41.55    2:15.76   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    32.18  1:07.40  1:42.62    2:16.40   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    32.06  1:07.90  1:44.42    2:19.41   
Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    31.80  1:06.96  1:43.67    2:19.85   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    32.52  1:07.91  1:43.99    2:20.22   
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    31.75  1:08.49  1:46.46    2:22.14   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim    33.32  1:09.11  1:46.30    2:22.78   
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    32.51  1:08.50  1:46.33    2:24.49   
10  Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    34.50  1:11.95  1:50.15    2:26.98   
11  Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    34.13  1:11.80  1:50.42    2:27.64   
12  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    33.39  1:12.00  1:51.15    2:28.34   
13  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    33.70  1:11.52  1:51.46    2:29.71   
14  Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    34.21  1:13.30  1:53.78    2:32.21   
15  Amanda Löfdahl  2001  S77 Stenungsund    34.85  1:13.79  1:54.95    2:36.71   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    31.28  1:05.66  1:40.48    2:14.90   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    31.51  1:06.33  1:42.27    2:18.76   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    31.53  1:06.82  1:43.28    2:18.93   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    32.01  1:07.66  1:43.79    2:20.06   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    32.13  1:07.45  1:43.95    2:20.61   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    32.83  1:08.78  1:44.70    2:21.66   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    33.95  1:13.33  1:52.61    2:32.63   
Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    34.46  1:13.80  1:54.71    2:35.58   
Linnea Melander Kletvang  2000  Uddevalla Sim    34.78  1:15.25  1:56.76    2:37.15   
10  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund    38.51  1:22.12  2:07.92    2:50.39   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner