2019-07-17   02:25:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Testtävling

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Unofficial Summary
Event 1, 200m Breaststroke Men - Heat
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02
NR: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02
SR: Erik Persson (1994) 2:10.12 2016-08-09
Rank Name Born Team Nat R.T. FINA Time Diff
1 Andrei Huzeyeu 1995 Sdushor Start Minsk BLR 1:32.99
50m: 28.00
100m: 45.93
(17.93)
150m: 1:13.11
(27.18)
200m: 1:32.99
(19.88)
2 Miro Torola 1995 Göteborg Sim SWE 1:33.37 +0.38
50m: 27.86
100m: 45.75
(17.89)
150m: 1:12.70
(26.95)
200m: 1:33.37
(20.67)
3 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap SWE 1:33.70 +0.71
50m: 27.55
100m: 45.63
(18.08)
150m: 1:12.45
(26.82)
200m: 1:33.70
(21.25)
4 Teodor Widerberg 1998 Simklubben Laxen SWE 1:34.02 +1.03
50m: 27.29
100m: 45.43
(18.14)
150m: 1:11.92
(26.49)
200m: 1:34.02
(22.10)
5 Emil Hammarlund 1995 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:34.32 +1.33
50m: 27.24
100m: 45.38
(18.14)
150m: 1:11.53
(26.15)
200m: 1:34.32
(22.79)
6 Birger Bratli 1998 SSK Skjetten Svømming NOR 1:34.58 +1.59
50m: 27.11
100m: 45.23
(18.12)
150m: 1:11.16
(25.93)
200m: 1:34.58
(23.42)
7 Alvi Hjelm 1996 Hovedstadens Svømmeklub DEN 1:34.83 +1.84
50m: 26.95
100m: 45.08
(18.13)
150m: 1:10.78
(25.70)
200m: 1:34.83
(24.05)
8 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb SWE - 0.12 1:35.09 +2.10
50m: 26.85
100m: 44.99
(18.14)
150m: 1:10.40
(25.41)
200m: 1:35.09
(24.69)
9 Ole Marius Rist Jensen 2001 SK Team Sør NOR 1:35.32 +2.33
50m: 26.57
100m: 44.76
(18.19)
150m: 1:09.92
(25.16)
200m: 1:35.32
(25.40)
10 Bengt Vang 1999 Oslo Idrettslag NOR 1:43.18 +10.19
50m: 21.74
100m: 58.23
(36.49)
150m: 1:20.71
(22.48)
200m: 1:43.18
(22.47)
11 Johan Dahlgren 1986 Simklubben Neptun SWE 1:43.36 +10.37
50m: 21.59
100m: 59.00
(37.41)
150m: 1:20.92
(21.92)
200m: 1:43.36
(22.44)
12 Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap SWE 1:43.44 +10.45
50m: 21.48
100m: 57.39
(35.91)
150m: 1:21.19
(23.80)
200m: 1:43.44
(22.25)
13 Andre Klippenberg Grindhe 2000 Lambertseter Svømmeklubb NOR 1:43.86 +10.87
50m: 22.50
100m: 56.05
(33.55)
150m: 1:20.00
(23.95)
200m: 1:43.86
(23.86)
14 Ilya Shymanovich 1994 Belarus BLR 1:43.91 +10.92
50m: 22.75
100m: 56.52
(33.77)
150m: 1:19.70
(23.18)
200m: 1:43.91
(24.21)
15 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:44.01 +11.02
50m: 23.01
100m: 1:00.91
(37.90)
150m: 1:19.36
(18.45)
200m: 1:44.01
(24.65)
16 Linus Kanth 1991 Västerås Simsällskap SWE 1:44.10 +11.11
50m: 23.20
100m: 1:02.20
(39.00)
150m: 1:18.99
(16.79)
200m: 1:44.10
(25.11)
17 Christoffer Tofte Haarsaker 1993 Bergensvømmerne NOR 1:44.17 +11.18
50m: 23.40
100m: 1:01.75
(38.35)
150m: 1:18.73
(16.98)
200m: 1:44.17
(25.44)
18 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS SWE 1:44.23 +11.24
50m: 24.45
100m: 1:01.48
(37.03)
150m: 1:18.34
(16.86)
200m: 1:44.23
(25.89)
19 Thomas Fardal 1997 Bærumsvømmerne NOR 1:58.95 +25.96
50m: 54.47
100m: 1:11.93
(17.46)
150m: 1:36.35
(24.42)
200m: 1:58.95
(22.60)
20 Isak Alin 1999 Täby Sim SWE 1:59.87 +26.88
200m: 1:59.87
(1:59.87)
21 Anton Widholm 1999 Väsby Simsällskap SWE 2:00.12 +27.13
200m: 2:00.12
(2:00.12)
22 Anton Persson 1994 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:00.67 +27.68
50m: 54.41
100m: 1:11.78
(17.37)
150m: 1:36.20
(24.42)
200m: 2:00.67
(24.47)
23 Erik Kähr 1995 Helsingborgs Simsällskap SWE 2:01.32 +28.33
50m: 54.19
100m: 1:11.60
(17.41)
150m: 1:36.07
(24.47)
200m: 2:01.32
(25.25)
24 Karl Frylmark 1999 Väsby Simsällskap SWE 2:01.44 +28.45
200m: 2:01.44
(2:01.44)
25 William Lulek 1998 Simklubben Neptun SWE 2:02.22 +29.23
50m: 53.99
100m: 1:11.40
(17.41)
150m: 1:35.88
(24.48)
200m: 2:02.22
(26.34)
26 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap SWE 2:02.61 +29.62
50m: 53.95
100m: 1:11.40
(17.45)
150m: 1:35.85
(24.45)
200m: 2:02.61
(26.76)
27 David Verrastó 1988 BVSC Zuglo HUN 2:02.93 +29.94
50m: 53.84
100m: 1:11.30
(17.46)
150m: 1:35.73
(24.43)
200m: 2:02.93
(27.20)
28 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumsvømmerne NOR 2:03.23 +30.24
50m: 53.71
100m: 1:11.20
(17.49)
150m: 1:35.63
(24.43)
200m: 2:03.23
(27.60)
29 Kalle Pyykkönen 1996 Uinti Tampere FIN +0.78 2:03.50 +30.51
50m: 53.63
100m: 1:11.15
(17.52)
150m: 1:35.57
(24.42)
200m: 2:03.50
(27.93)
30 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap SWE 2:03.64 +30.65
200m: 2:03.64
(2:03.64)
31 Mathieu Marmier 1999 Stade Clermontois Natation FRA 2:03.73 +30.74
50m: 53.39
100m: 1:10.96
(17.57)
150m: 1:35.35
(24.39)
200m: 2:03.73
(28.38)
32 Gustav Swedenborg 1998 Järfälla Simsällskap SWE 3:19.26 +1:46.27
50m: 22.29
100m: 52.16
(29.87)
150m: 2:53.34
(2:01.18)
200m: 3:19.26
(25.92)
33 Jørgen Scheie Bråthen 1995 Lambertseter Svømmeklubb NOR 3:19.58 +1:46.59
50m: 22.76
100m: 52.79
(30.03)
150m: 2:53.63
(2:00.84)
200m: 3:19.58
(25.95)
34 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun SWE 3:19.92 +1:46.93
50m: 23.06
100m: 53.60
(30.54)
150m: 2:53.95
(2:00.35)
200m: 3:19.92
(25.97)
35 Giedrius Titenis 1989 Lithuania LTU 3:20.26 +1:47.27
50m: 23.46
100m: 54.12
(30.66)
150m: 2:54.29
(2:00.17)
200m: 3:20.26
(25.97)
36 Andrius Sidlauskas 1997 Lithuania LTU 3:20.60 +1:47.61
50m: 23.85
100m: 54.57
(30.72)
150m: 2:54.59
(2:00.02)
200m: 3:20.60
(26.01)
37 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere FIN 3:20.91 +1:47.92
50m: 24.14
100m: 56.88
(32.74)
150m: 2:54.90
(1:58.02)
200m: 3:20.91
(26.01)
38 Hugo Swanepoel 1998 Järfälla Simsällskap SWE 3:21.35 +1:48.36
50m: 24.60
100m: 1:00.84
(36.24)
150m: 2:55.30
(1:54.46)
200m: 3:21.35
(26.05)
39 Daniel Andersson 1997 Uddevalla Sim SWE 3:21.74 +1:48.75
50m: 25.03
100m: 1:02.20
(37.17)
150m: 2:55.63
(1:53.43)
200m: 3:21.74
(26.11)
40 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS SWE 3:22.10 +1:49.11
50m: 25.42
100m: 1:02.83
(37.41)
150m: 2:55.91
(1:53.08)
200m: 3:22.10
(26.19)
41 Edvin Torlakovic 2001 Västerviks Simsällskap SWE 5:16.52 +3:43.53
50m: 24.14
100m: 4:11.93
(3:47.79)
150m: 5:00.56
(48.63)
200m: 5:16.52
(15.96)
42 Atte Kulmala 1998 Uinti Tampere FIN + 0.72 5:16.69 +3:43.70
50m: 23.85
100m: 4:12.06
(3:48.21)
150m: 5:00.73
(48.67)
200m: 5:16.69
(15.96)
43 August Mathisen 2001 Karlstads Simsällskap SWE 5:16.74 +3:43.75
50m: 22.42
100m: 4:12.14
(3:49.72)
150m: 5:00.78
(48.64)
200m: 5:16.74
(15.96)
44 Gijs Dijkhuizen 2000 Västerås Simsällskap SWE 5:16.85 +3:43.86
50m: 22.75
100m: 4:12.24
(3:49.49)
150m: 5:00.85
(48.61)
200m: 5:16.85
(16.00)
45 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap SWE 5:16.87 +3:43.88
50m: 23.46
100m: 4:12.28
(3:48.82)
150m: 5:00.99
(48.71)
200m: 5:16.87
(15.88)
46 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 5:16.92 +3:43.93
50m: 22.94
100m: 4:12.30
(3:49.36)
150m: 5:00.99
(48.69)
200m: 5:16.92
(15.93)
47 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere FIN 5:17.05 +3:44.06
50m: 25.03
100m: 4:12.46
(3:47.43)
150m: 5:01.18
(48.72)
200m: 5:17.05
(15.87)
48 Carlandrea Puoti 1999 Stockholmspolisens IF SF SWE 5:17.13 +3:44.14
50m: 25.36
100m: 4:12.60
(3:47.24)
150m: 5:01.29
(48.69)
200m: 5:17.13
(15.84)
49 Gunnar Widerberg 2000 Simklubben Laxen SWE 5:17.19 +3:44.20
50m: 25.62
100m: 4:12.77
(3:47.15)
150m: 5:01.35
(48.58)
200m: 5:17.19
(15.84)
- David Kruthammar 1997 Täby Sim SWE DNS
2017-03-21 16:29:56
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport
Results
2016-01-31
Försök 1
1 Julius Mördrup 02 IFK Lidingö 2.79
2 Oliver Papinski 02 Täby IS 2.85
4 Alexander Hy 02 Spårvägens FK 3.16
5 Tor Ekström 02 Bromma IF 3.33
6 Albin Persson 02 Tyresö FK 3.85
- André Barroso Johansson 02 Hammarby IF
- David Parmryd 02 IF Linnéa
Försök 2
1 Otto Lundin 02 Hammarby IF 2.79
2 Fred Österblom 02 Täby IS 2.85
3 Sebastian Lind 02 IFK Tumba 2.90
4 Jonathan Westerberg 02 IFK Lidingö 3.16
5 Leo Svanfeldt 02 Turebergs FK 3.33
6 Karl Ludvik 02 Turebergs FK 3.85
- Milo Wahlgren 02 Bromma IF
Updated: 2016-02-16 15:49
Document
Results
Event 2, 200m Freestyle Women - Heat
Rank Name Born Club Nat R.T. FINA Time Diff
1 Sarah Sjöström 1993 Södertörns Simsällskap SWE 985 1:53.54 QA
200m: 1:53.54
(1:53.54)
2 Jaqueline Hippi 1996 Simklubben Neptun SWE 970 1:54.13 +0.59 QA
200m: 1:54.13
(1:54.13)
3 Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening SWE 969 1:54.14 +0.60 QA
200m: 1:54.14
(1:54.14)
4 Louise Hansson 1996 Helsingborgs Simsällskap SWE 967 1:54.23 +0.69 QA
200m: 1:54.23
(1:54.23)
5 Ida Marko-Varga 1985 Simklubben Triton SWE 966 1:54.28 +0.74 QA
200m: 1:54.28
(1:54.28)
6 Ida Eriksen 1997 Järfälla Simsällskap SWE 963 1:54.39 +0.85 QA
200m: 1:54.39
(1:54.39)
7 Chiara Masini Luccetti 1993 Gruppo Sportivo Forestale ITA 962 1:54.41 +0.87 QA
200m: 1:54.41
(1:54.41)
7 Erica Dahlgren 1997 Simklubben S 02 SWE 962 1:54.41 +0.87 QA
200m: 1:54.41
(1:54.41)
9 Emelie Melin 2000 Simklubben Elfsborg SWE 961 1:54.48 +0.94 QB
200m: 1:54.48
(1:54.48)
10 Rebecca Håkansson 1996 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 953 1:54.79 +1.25 QB
200m: 1:54.79
(1:54.79)
11 Frida Berggren 1994 Västerås Simsällskap SWE 951 1:54.88 +1.34 QB
200m: 1:54.88
(1:54.88)
12 Olivia Ülger 2000 Eslövs Simsällskap SWE 950 1:54.89 +1.35 QB
200m: 1:54.89
(1:54.89)
13 Alma Thormalm 1996 Jönköpings Simsällskap SWE 948 1:54.98 +1.44 QB
200m: 1:54.98
(1:54.98)
14 Christina Munkholm 1996 Køge Svømmeklub DEN 941 1:55.28 +1.74 QB
200m: 1:55.28
(1:55.28)
15 Carin Klasson 1995 Södertörns Simsällskap SWE 934 1:55.57 +2.03 QB
200m: 1:55.57
(1:55.57)
16 Victoria Rung 1992 Bærumsvømmerne NOR 933 1:55.59 +2.05 QB
200m: 1:55.59
(1:55.59)
17 Camilla Rimmereide 2000 Ullensakersvømmerne NOR 916 1:56.32 +2.78 QC
200m: 1:56.32
(1:56.32)
18 Alida Ramdén 1997 Södertälje Simsällskap SWE 913 1:56.44 +2.90 QC
200m: 1:56.44
(1:56.44)
18 Stina Gardell 1990 Spårvägen Simförening SWE 913 1:56.44 +2.90 QC
200m: 1:56.44
(1:56.44)
20 Claudia Hufnagl 1996 Unionen Schwimm Club Graz AUT 908 1:56.66 +3.12 QC
200m: 1:56.66
(1:56.66)
21 Monika Czerniak 1992 Poland POL 905 1:56.77 +3.23 QC
200m: 1:56.77
(1:56.77)
22 Klara Thormalm 1998 Jönköpings Simsällskap SWE 905 1:56.79 +3.25 QC
200m: 1:56.79
(1:56.79)
23 Malene Pedersen 1996 Lambertseter Svømmeklubb NOR 901 1:56.97 +3.43 QC
200m: 1:56.97
(1:56.97)
24 Alicia Lundblad 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 900 1:56.98 +3.44 QC
200m: 1:56.98
(1:56.98)
25 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap SWE 894 1:57.25 +3.71
200m: 1:57.25
(1:57.25)
26 Josefin Lindkvist 1993 Väsby Simsällskap SWE 882 1:57.77 +4.23
200m: 1:57.77
(1:57.77)
26 Daria S. Ustinova 1998 Russia RUS 882 1:57.77 +4.23
200m: 1:57.77
(1:57.77)
28 Emma Rotstam 1998 Järfälla Simsällskap SWE 881 1:57.84 +4.30
200m: 1:57.84
(1:57.84)
29 Majken Smith 1997 Bærumsvømmerne NOR 878 1:57.98 +4.44
200m: 1:57.98
(1:57.98)
30 Juliette Casini 1997 Plymouth Leander BEL 877 1:57.99 +4.45
200m: 1:57.99
(1:57.99)
30 Ida Schütt 1996 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 877 1:57.99 +4.45
200m: 1:57.99
(1:57.99)
32 Alba Forés 1998 Simklubben Triton SWE 861 1:58.74 +5.20
200m: 1:58.74
(1:58.74)
33 Ebba Hallbäck 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 860 1:58.77 +5.23
200m: 1:58.77
(1:58.77)
34 Magdalena Kuras 1988 Simklubben Triton SWE 848 1:59.32 +5.78
200m: 1:59.32
(1:59.32)
35 Milena Karpisz 1997 Poland POL 841 1:59.66 +6.12
200m: 1:59.66
(1:59.66)
36 Micaela Jönsson 2001 S71 SWE 840 1:59.74 +6.20
200m: 1:59.74
(1:59.74)
37 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap SWE 839 1:59.75 +6.21
200m: 1:59.75
(1:59.75)
38 Moa Ståhl 1995 Simklubben Triton SWE 839 1:59.77 +6.23
200m: 1:59.77
(1:59.77)
39 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap SWE 838 1:59.79 +6.25
200m: 1:59.79
(1:59.79)
40 Marlene Pavlu Lewin 1997 Simklubben Neptun SWE 837 1:59.87 +6.33
200m: 1:59.87
(1:59.87)
40 Klara Johansson 2001 Simklubben Sydsim SWE 837 1:59.87 +6.33
200m: 1:59.87
(1:59.87)
40 Lisa Eriksson 1998 Strängnäs Simklubb SWE 837 1:59.87 +6.33
200m: 1:59.87
(1:59.87)
43 Louise Hjalmarsson 1997 Skövde Simsällskap SWE 835 1:59.97 +6.43
200m: 1:59.97
(1:59.97)
44 Louise Halldén 1998 Väsby Simsällskap SWE 834 1:59.99 +6.45
200m: 1:59.99
(1:59.99)
45 Stine Lise Stenseth 1994 Bærumsvømmerne NOR 830 2:00.18 +6.64
200m: 2:00.18
(2:00.18)
46 Lina Sjöholm 2000 Sjöbo Simsällskap SWE 830 2:00.21 +6.67
200m: 2:00.21
(2:00.21)
47 Astrid Julie Halvorsen 2001 SSK Skjetten Svømming NOR 811 2:01.11 +7.57
200m: 2:01.11
(2:01.11)
48 Tova Olsson 2001 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 802 2:01.59 +8.05
200m: 2:01.59
(2:01.59)
49 Gloria Muzito 2002 Sundsvalls Simsällskap SWE 785 2:02.47 +8.93
200m: 2:02.47
(2:02.47)
50 Paula Zukowska 1993 Poland POL 762 2:03.67 +10.13
200m: 2:03.67
(2:03.67)
2017-03-13 10:12:32
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport
Results
2016-11-19
Försök 1 Vind: Tot
1 Milo Wahlgren 02 Bromma IF 21.21 4
1 Gustav Stridh 03 Bromma IF 21.21 4
1 LEO OLOFSON 02 Bromma IF 21.21 4
4 Petter Lundberg 03 Bromma IF 21.31 7
5 Alvin Ekholm 02 Bromma IF 25.45 8
6 Viktor Mogensen 03 Bromma IF 52.11 9
Försök 2 Vind: Tot
1 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 7.64 1
2 William Rune 02 Bromma IF 9.87 2
3 David Bergman 03 Bromma IF 10.06 3
- Felix Nyberg 03 Bromma IF -
- Edvin Livak 03 Bromma IF -
- Oskar Hilding 02 Bromma IF -
Updated: 2016-11-29 15:10
Document
Unofficial Summary
Event 3, 400m Freestyle Men - Heat
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26
NR: Mads Glaesner (1988) 3:44.40 2009-07-26
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29
Rank Name Born Team Nat R.T. FINA Time Diff
1 Linus Kahl 2001 Wisby Simsällskap SWE 47.27
50m: 22.16
100m: 47.27
(25.11)
2 William Houen 2001 Helsingør Svømmeklub DEN 47.37 +0.10
50m: 22.26
100m: 47.37
(25.11)
3 Mats Fjogstad Tobiassen 2002 Bryne Symjeklubb NOR 47.47 +0.20
50m: 22.36
100m: 47.47
(25.11)
4 William Lindblom 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 47.57 +0.30
50m: 22.46
100m: 47.57
(25.11)
5 Jasper Pullinen 1999 Riihimäen Uimaseura FIN 47.67 +0.40
50m: 22.56
100m: 47.67
(25.11)
6 Aaro Tähtivuori 1998 Helsingfors Simsällskap FIN 47.77 +0.50
50m: 22.66
100m: 47.77
(25.11)
7 Samuel Rudqvist 1999 Trollhättans Simsällskap SWE 47.87 +0.60
50m: 22.76
100m: 47.87
(25.11)
8 Alexander Trudov 1999 S71 SWE 48.02 +0.75
50m: 22.86
100m: 48.02
(25.16)
9 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 48.07 +0.80
50m: 22.96
100m: 48.07
(25.11)
10 Johan Björklund 1999 Njurunda Simsällskap SWE 48.16 +0.89
50m: 23.06
100m: 48.16
(25.10)
11 Tim Brinkhagen 2001 Simklubben Lödde SWE +0.30 1:37.22 +49.95
50m: 22.12
100m: 47.28
(25.16)
150m: 1:12.17
(24.89)
200m: 1:37.22
(25.05)
12 Marius Ihlen Gardshodn 1998 Havnar Svimjifelag FAR +0.32 1:37.27 +50.00
50m: 22.16
100m: 47.27
(25.11)
150m: 1:12.16
(24.89)
200m: 1:37.27
(25.11)
13 Johan Bergwall 1999 Jönköpings Simsällskap SWE +0.30 1:37.32 +50.05
50m: 22.21
100m: 47.32
(25.11)
150m: 1:12.22
(24.90)
200m: 1:37.32
(25.10)
14 William Kerman 2001 Anderstorps Simsällskap SWE +0.30 1159 1:37.34 +50.07
50m: 22.23
100m: 47.34
(25.11)
150m: 1:12.23
(24.89)
200m: 1:37.34
(25.11)
15 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap SWE +0.29 1:37.37 +50.10
50m: 22.26
100m: 47.37
(25.11)
150m: 1:12.26
(24.89)
200m: 1:37.37
(25.11)
15 Lukas Steiner 1998 Västerås Simsällskap SWE +0.30 1:37.37 +50.10
50m: 22.26
100m: 47.37
(25.11)
150m: 1:12.26
(24.89)
200m: 1:37.37
(25.11)
17 Mantas Laurusonis 2000 Ullensakersvømmerne NOR +0.30 1:37.42 +50.15
50m: 22.31
100m: 47.43
(25.12)
150m: 1:12.31
(24.88)
200m: 1:37.42
(25.11)
18 Espen Aikio 2000 Madla Svømmeklubb NOR +0.30 1155 1:37.44 +50.17
50m: 22.33
100m: 47.44
(25.11)
150m: 1:12.33
(24.89)
200m: 1:37.44
(25.11)
19 Óli Mortensen 1996 Hovedstadens Svømmeklub DEN +0.30 1:37.46 +50.19
50m: 22.35
100m: 47.46
(25.11)
150m: 1:12.35
(24.89)
200m: 1:37.46
(25.11)
20 Daniel Kertes 1999 Ängelholms Simsällskap SWE +0.30 1:37.47 +50.20
50m: 22.36
100m: 47.46
(25.10)
150m: 1:12.36
(24.90)
200m: 1:37.47
(25.11)
20 Johan Ljunggren 2001 Upsala Simsällskap SWE +0.29 1:37.47 +50.20
50m: 22.36
100m: 47.47
(25.11)
150m: 1:12.36
(24.89)
200m: 1:37.47
(25.11)
22 Miiro Vartiainen 2001 Joensuun Uimaseura FIN +0.30 1:37.52 +50.25
50m: 22.41
100m: 47.52
(25.11)
150m: 1:12.41
(24.89)
200m: 1:37.52
(25.11)
23 Sondre Saltnes Urdal 1999 Delfana, Svømmeklubben NOR +0.30 1152 1:37.54 +50.27
50m: 22.43
100m: 47.54
(25.11)
150m: 1:12.43
(24.89)
200m: 1:37.54
(25.11)
24 Florian Wellbrock 1997 Germany GER +0.30 1:37.56 +50.29
50m: 22.45
100m: 47.56
(25.11)
150m: 1:12.45
(24.89)
200m: 1:37.56
(25.11)
25 Truls Wigdel 1999 Madla Svømmeklubb NOR +0.30 1:37.57 +50.30
50m: 22.46
100m: 47.57
(25.11)
150m: 1:12.46
(24.89)
200m: 1:37.57
(25.11)
25 Jon Jøntvedt 2003 Bryne Symjeklubb NOR +0.29 1:37.57 +50.30
50m: 22.46
100m: 47.57
(25.11)
150m: 1:12.46
(24.89)
200m: 1:37.57
(25.11)
27 Ishak Sabic 1999 Jönköpings Simsällskap SWE +0.31 1:37.63 +50.36
50m: 22.51
100m: 47.62
(25.11)
150m: 1:12.51
(24.89)
200m: 1:37.63
(25.12)
28 Viktor Svan 2000 Jönköpings Simsällskap SWE +0.31 1148 1:37.64 +50.37
50m: 22.53
100m: 47.65
(25.12)
150m: 1:12.53
(24.88)
200m: 1:37.64
(25.11)
29 Henrik Christiansen 1996 SSK Skjetten Svømming NOR +0.31 1:37.66 +50.39
50m: 22.55
100m: 47.66
(25.11)
150m: 1:12.55
(24.89)
200m: 1:37.66
(25.11)
30 Victor Johansson 1998 Jönköpings Simsällskap SWE +0.31 1:37.67 +50.40
50m: 22.56
100m: 47.67
(25.11)
150m: 1:12.56
(24.89)
200m: 1:37.67
(25.11)
30 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap SWE +0.30 1:37.67 +50.40
50m: 22.56
100m: 47.67
(25.11)
150m: 1:12.56
(24.89)
200m: 1:37.67
(25.11)
32 Johan Strandberg 1997 Sundsvalls Simsällskap SWE +0.31 1:37.73 +50.46
50m: 22.61
100m: 47.76
(25.15)
150m: 1:12.65
(24.89)
200m: 1:37.73
(25.08)
33 Simon Fessl 1999 ATUS Knittelfeld AUT +0.31 1144 1:37.74 +50.47
50m: 22.63
100m: 47.74
(25.11)
150m: 1:12.63
(24.89)
200m: 1:37.74
(25.11)
34 Dimitrios Dimitriou 1997 Greece GRE +0.31 1:37.76 +50.49
50m: 22.65
100m: 47.76
(25.11)
150m: 1:12.65
(24.89)
200m: 1:37.76
(25.11)
35 Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg SWE +0.31 1:37.77 +50.50
50m: 22.66
100m: 47.77
(25.11)
150m: 1:12.66
(24.89)
200m: 1:37.77
(25.11)
35 Viktor Näslund 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE +0.30 1:37.77 +50.50
50m: 22.66
100m: 47.77
(25.11)
150m: 1:12.66
(24.89)
200m: 1:37.77
(25.11)
37 David Albringer 2001 Karlstads Simsällskap SWE +0.31 1:37.82 +50.55
50m: 22.71
100m: 47.83
(25.12)
150m: 1:12.71
(24.88)
200m: 1:37.82
(25.11)
38 Carl Göransson 2000 Upsala Simsällskap SWE +0.31 1141 1:37.84 +50.57
50m: 22.73
100m: 47.84
(25.11)
150m: 1:12.73
(24.89)
200m: 1:37.84
(25.11)
39 Eetu Piiroinen 1995 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN +0.31 1:37.86 +50.59
50m: 22.78
100m: 47.86
(25.08)
150m: 1:12.75
(24.89)
200m: 1:37.86
(25.11)
40 Erik Årsland Gidskehaug 1997 Madla Svømmeklubb NOR +0.31 1:37.87 +50.60
50m: 22.76
100m: 47.87
(25.11)
150m: 1:12.76
(24.89)
200m: 1:37.87
(25.11)
40 Johan Ekengren 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE +0.30 1:37.87 +50.60
50m: 22.76
100m: 47.87
(25.11)
150m: 1:12.76
(24.89)
200m: 1:37.87
(25.11)
42 Elias Hysing 2000 Stockholmspolisens IF SF SWE +0.31 1:37.92 +50.65
50m: 22.81
100m: 47.92
(25.11)
150m: 1:12.82
(24.90)
200m: 1:37.92
(25.10)
43 Axel Lloyd 1999 Trelleborg Sim SWE +0.31 1137 1:37.94 +50.67
50m: 22.83
100m: 47.94
(25.11)
150m: 1:12.83
(24.89)
200m: 1:37.94
(25.11)
44 Gustaf Dahlman 1997 Västerås Simsällskap SWE +0.31 1:37.96 +50.69
50m: 22.85
100m: 47.96
(25.11)
150m: 1:12.85
(24.89)
200m: 1:37.96
(25.11)
45 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap SWE +0.30 1:37.97 +50.70
50m: 22.86
100m: 47.97
(25.11)
150m: 1:12.86
(24.89)
200m: 1:37.97
(25.11)
45 Filip Grimberg 1998 Jönköpings Simsällskap SWE +0.31 1:37.97 +50.70
50m: 22.86
100m: 47.97
(25.11)
150m: 1:12.86
(24.89)
200m: 1:37.97
(25.11)
47 Johan Dam 2002 Havnar Svimjifelag FAR +0.31 1134 1:38.04 +50.77
50m: 22.93
100m: 48.04
(25.11)
150m: 1:12.93
(24.89)
200m: 1:38.04
(25.11)
48 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE +0.31 1:38.06 +50.79
50m: 22.95
100m: 48.06
(25.11)
150m: 1:12.95
(24.89)
200m: 1:38.06
(25.11)
49 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening SWE +0.30 1:38.07 +50.80
50m: 22.97
100m: 48.07
(25.10)
150m: 1:12.97
(24.90)
200m: 1:38.07
(25.10)
50 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg SWE +0.31 1:38.08 +50.81
50m: 22.96
100m: 48.07
(25.11)
150m: 1:12.96
(24.89)
200m: 1:38.08
(25.12)
51 Filip Borgström 2001 Njurunda Simsällskap SWE +0.31 1:38.09 +50.82
50m: 22.91
100m: 48.02
(25.11)
150m: 1:12.91
(24.89)
200m: 1:38.09
(25.18)
52 Gabriel Henkel 2001 Skuru Idrottsklubb SWE +0.31 1131 1:38.14 +50.87
50m: 23.03
100m: 48.18
(25.15)
150m: 1:13.03
(24.85)
200m: 1:38.14
(25.11)
53 William Ruud Schmidt 1999 Aalesunds SLK NOR +0.32 1:38.16 +50.89
50m: 23.05
100m: 48.16
(25.11)
150m: 1:13.05
(24.89)
200m: 1:38.16
(25.11)
54 Tim Lärkfeldt 2000 Jönköpings Simsällskap SWE +0.31 1:38.17 +50.90
50m: 23.06
100m: 48.16
(25.10)
150m: 1:13.06
(24.90)
200m: 1:38.17
(25.11)
54 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb SWE +0.31 1:38.17 +50.90
50m: 23.06
100m: 48.17
(25.11)
150m: 1:13.06
(24.89)
200m: 1:38.17
(25.11)
56 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap SWE +0.32 1:38.19 +50.92
50m: 23.01
100m: 48.11
(25.10)
150m: 1:13.02
(24.91)
200m: 1:38.19
(25.17)
57 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap SWE +0.31 1:38.26 +50.99
50m: 23.16
100m: 48.26
(25.10)
150m: 1:13.16
(24.90)
200m: 1:38.26
(25.10)
58 Oskar Hoff 1998 Landskrona Simsällskap SWE +0.32 1126 1:38.29 +51.02
50m: 23.13
100m: 48.23
(25.10)
150m: 1:13.13
(24.90)
200m: 1:38.29
(25.16)
59 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap SWE +0.29 1:45.43 +58.16
50m: 22.15
100m: 47.25
(25.10)
150m: 1:12.15
(24.90)
200m: 1:37.25
(25.10)
250m: 1:45.43
(8.18)
60 Theo Goguey 1997 Stade Clermontois Natation FRA +0.30 2:01.02 +1:13.75
50m: 22.25
100m: 47.35
(25.10)
150m: 1:12.25
(24.90)
200m: 1:37.35
(25.10)
250m: 2:01.02
(23.67)
2017-04-05 11:39:49
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  17 March 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 March 2017         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:04.49   
Bladin Sophie  2002  SK NEPTUN  400m Frisim Damer  Finaler  5:04.81   
Boberg Emilia  2002  SK ENA  400m Frisim Damer  Finaler  5:28.69   
Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  400m Frisim Damer  Finaler  4:43.36   
Drugge Lisa  2001  UMEÅ SS  400m Frisim Damer  Finaler  5:10.94   
Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  400m Frisim Damer  Finaler  4:49.80   
Ehn Filippa  2001  SK NEPTUN  400m Frisim Damer  Finaler  5:04.89   
Eklöf Klara  2002  SKK  400m Frisim Damer  Finaler  4:53.84   
Ericsson Louise  2001  SALTSJÖB  400m Frisim Damer  Finaler  4:58.68   
Eriksson Anna  2002  SKURU IK  400m Frisim Damer  Finaler  6:21.67   
Granhällen Johanna  2002  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  6:10.26   
Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  400m Frisim Damer  Finaler  4:59.52   
Helin Öncu Ani  2001  UPSALA S  400m Frisim Damer  Finaler  5:34.57   
Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  5:06.87   
Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  5:08.95   
Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  5:20.53   
Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:03.90   
Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:06.88   
Karlbom Zelma  2002  SPIF SF  400m Frisim Damer  Finaler  5:51.60   
Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  5:31.66   
Kjeldsen Tilda  2001  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:19.33   
Kjerrman Alicia  2001  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  5:33.12   
Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:22.42   
Lajsic Sofija  2002  SK NEPTUN  400m Frisim Damer  Finaler  6:21.67   
Lantz Matilda  2002  UPSALA S  400m Frisim Damer  Finaler  4:54.24   
Lindén Alexandra  2001  SPIF SF  400m Frisim Damer  Finaler  5:02.26   
Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  400m Frisim Damer  Finaler  5:04.96   
Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  5:23.93   
Lundgren Julia  2002  LIDINGÖ SK  400m Frisim Damer  Finaler  6:05.11   
Lönnberg Smilla  2001  SKK  400m Frisim Damer  Finaler  4:51.27   
Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  5:20.12   
Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  400m Frisim Damer  Finaler  4:40.39   
Nivenius Susanna  2002  SPÅRVÄGEN  400m Frisim Damer  Finaler  6:01.98   
Papp Anna  2001  HUDIKSVALL  400m Frisim Damer  Finaler  6:19.21   
Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:06.09   
Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  400m Frisim Damer  Finaler  4:46.80   
Rintanen Lydia  2002  AUi  400m Frisim Damer  Finaler  5:00.36   
Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  4:54.44   
Sandström Tuva  2001  UMEÅ SS  400m Frisim Damer  Finaler  5:20.87   
Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:13.33   
Sigurdsson Eva  2001  SÖDERTÖRN  400m Frisim Damer  Finaler  5:02.54   
Starrost Elma  2002  SKK  400m Frisim Damer  Finaler  5:23.30   
Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  400m Frisim Damer  Finaler  6:01.19   
Svedjeland Isolde  2002  UMEÅ SS  400m Frisim Damer  Finaler  5:47.60   
Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  400m Frisim Damer  Finaler  5:42.04   
Sälg Ingrid  2002  UMEÅ SS  400m Frisim Damer  Finaler  5:11.21   
Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  400m Frisim Damer  Finaler  5:17.78   
Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  400m Frisim Damer  Finaler  4:54.75   
Walsh Sofia  2002  SPIF SF  400m Frisim Damer  Finaler  5:07.34   
Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  400m Frisim Damer  Finaler  4:40.05   
Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  400m Frisim Damer  Finaler  4:54.84   
Östlund Felicia  2002  SKURU IK  400m Frisim Damer  Finaler  5:09.53   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  17 March 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:47 
 
Document
Unofficial Summary
Event 8, 1500m Freestyle Women - Final
Rank Name Born Club Nat R.T. FINA Time Diff
1 Linnéa Sandh 2000 Järfälla Simsällskap SWE 1056 15:08.57
1500m: 15:08.57
(15:08.57)
2 Lina Sjöholm 2000 Sjöbo Simsällskap SWE 1040 15:13.44 +4.87
1500m: 15:13.44
(15:13.44)
3 Paulina Piechota 1999 Poland POL 972 15:34.22 +25.65
1500m: 15:34.22
(15:34.22)
4 Erica Dahlgren 1997 Simklubben S 02 SWE 950 15:41.11 +32.54
1500m: 15:41.11
(15:41.11)
5 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap SWE 901 15:57.88 +49.31
1500m: 15:57.88
(15:57.88)
6 Alba Forés 1998 Simklubben Triton SWE 889 16:02.21 +53.64
1500m: 16:02.21
(16:02.21)
7 Linda Lidström 1997 Järfälla Simsällskap SWE 888 16:02.67 +54.10
1500m: 16:02.67
(16:02.67)
8 Ebba Hallbäck 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 856 16:14.44 +1:05.87
1500m: 16:14.44
(16:14.44)
9 Josephine Mikkelsen 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 847 16:17.78 +1:09.21
1500m: 16:17.78
(16:17.78)
10 Filippa Sundström 2001 Ängelholms Simsällskap SWE 799 16:37.14 +1:28.57
1500m: 16:37.14
(16:37.14)
11 Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap SWE 790 16:41.12 +1:32.55
1500m: 16:41.12
(16:41.12)
12 Josefin Wensmark 2001 Järfälla Simsällskap SWE 782 16:44.44 +1:35.87
1500m: 16:44.44
(16:44.44)
13 Madeleine Grönberg 1999 Simklubben Triton SWE 781 16:44.57 +1:36.00
1500m: 16:44.57
(16:44.57)
14 Rebecka Ehn 2000 Simklubben Neptun SWE 781 16:44.88 +1:36.31
1500m: 16:44.88
(16:44.88)
15 - - 2000 - 759 16:54.44 +1:45.87
1500m: 16:54.44
(16:54.44)
16 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap SWE 759 16:54.48 +1:45.91
1500m: 16:54.48
(16:54.48)
17 Emma Rotstam 1998 Järfälla Simsällskap SWE 721 17:12.00 +2:03.43
1500m: 17:12.00
(17:12.00)
2017-03-10 15:18:13
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner