2019-09-24   10:46:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Försök 0 år och äldre 
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            12.45   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap            12.54   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb            12.65   
Christin Heina  1996  Göteborg Sim            12.72   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap            12.76   
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            12.79   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            12.82   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.93   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            12.94   
10  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            12.95   
11  Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            12.99   
12  Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            13.02   
13  Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            13.11   
13  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            13.11   
13  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.11   
16  Erica Christensen Weistrand  1997  Södertälje Simsällskap            13.12   
16  Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            13.12   
18  Klara Tistrand  2001  Göteborg Sim            13.14   
19  Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim            13.17   
19  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            13.17   
21  Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            13.27   
22  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            13.29   
22  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            13.29   
24  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            13.32   
25  Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb            13.35   
26  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            13.36   
27  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            13.44   
28  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.52   
29  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.55   
30  Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb            13.65   
31  Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            13.69   
32  Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            13.72   
33  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            13.76   
34  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            13.79   
35  Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.81   
36  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            13.90   
37  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            13.92   
37  Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb            13.92   
39  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            13.93   
40  Felicia Thonander  2001  Kungälvs Simsällskap            13.94   
41  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap            13.97   
41  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            13.97   
41  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            13.97   
44  Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora            13.99   
45  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            14.03   
46  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            14.05   
47  Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            14.06   
47  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians            14.06   
49  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            14.08   
50  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            14.10   
51  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            14.12   
52  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            14.13   
52  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            14.13   
54  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            14.14   
55  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            14.20   
56  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            14.24   
56  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            14.24   
56  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            14.24   
59  Julia Franks  2000  Täby Sim            14.28   
60  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap            14.29   
61  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            14.30   
62  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            14.39   
63  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            14.40   
64  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            14.43   
64  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            14.43   
66  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.48   
66  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            14.48   
66  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim            14.48   
69  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            14.49   
69  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            14.49   
69  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            14.49   
72  Michelle Cen  2000  Örebro Simallians            14.50   
73  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.55   
74  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            14.58   
75  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            14.59   
76  Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            14.64   
77  Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians            14.66   
78  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            14.69   
78  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            14.69   
80  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            14.72   
81  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians            14.78   
82  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap            14.85   
83  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            14.87   
84  Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            14.91   
85  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            14.93   
86  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            15.00   
87  Terese Engström  1999  Örebro Simallians            15.06   
88  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim            15.09   
89  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            15.12   
90  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians            15.13   
91  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            15.16   
92  Ida Forsberg Larsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.18   
93  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            15.34   
94  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            15.37   
95  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            15.39   
96  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            15.44   
97  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            15.46   
98  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            15.47   
99  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            15.51   
100  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            15.57   
101  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            15.58   
102  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            15.59   
103  Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            15.62   
104  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.63   
104  Line Hammarland  2005  Örebro Simallians            15.63   
106  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.72   
107  Lova Skanse  2003  Kungälvs Simsällskap            15.74   
108  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            15.82   
109  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            15.83   
110  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            15.88   
111  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            15.97   
112  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            16.03   
113  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            16.08   
114  Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians            16.21   
115  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            16.38   
116  Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.52   
117  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            16.79   
118  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            16.81   
119  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            17.18   
120  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            17.24   
121  Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            17.97   
122  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            18.36   
123  Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            18.79   
124  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians            19.34   
125  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            21.31   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap            DNS   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            DNS   
Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians            DNS   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner