2019-09-19   12:49:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  18 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  09:09   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.35  54.81  1:22.66    1:50.47   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    26.58  55.53  1:24.52    1:52.63   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    26.57  55.35  1:24.33    1:52.81   
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    27.42  56.33  1:25.04    1:53.62   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.68  57.59  1:28.15    1:58.51   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    28.67  59.93  1:30.90    2:00.67   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    28.56  59.61  1:30.51    2:00.97   
Jesper Eklund  1998  Västerås Simsällskap    29.31  1:00.39  1:31.70    2:02.91   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    28.22  1:00.29  1:32.54    2:03.93   
10  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    28.91  1:00.70  1:33.38    2:05.86   
11  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    28.92  1:01.05  1:33.57    2:05.99   
12  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    30.17  1:04.89  1:40.27    2:16.22   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.08  57.42  1:28.73    2:00.09   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    28.30  59.44  1:31.53    2:02.64   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    28.09  59.31  1:31.87    2:03.34   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    29.06  1:00.21  1:32.69    2:05.04   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.21  1:01.38  1:33.77    2:05.05   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    29.27  1:01.72  1:34.45    2:06.08   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    29.41  1:01.48  1:34.02    2:06.13   
Wilhelm Lörinc  2000  Täby Sim    28.97  1:00.40  1:33.54    2:07.24   
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    30.30  1:03.61  1:36.23    2:08.46   
10  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.63  1:02.16  1:35.40    2:09.02   
11  Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.94  1:02.00  1:36.27    2:09.45   
12  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    28.97  1:02.10  1:36.07    2:10.43   
13  Axel Nordén  2001  Täby Sim    31.09  1:05.02  1:39.69    2:12.29   
14  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    30.70  1:04.81  1:39.57    2:12.91   
15  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.80  1:03.62  1:38.80    2:13.56   
16  Ted Niklasson  2001  Skövde Simsällskap    30.22  1:03.79  1:39.83    2:15.93   
17  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.42  1:04.43  1:40.82    2:16.94   
18  Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    30.40  1:03.87  1:40.64    2:17.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  18 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  09:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner