2019-09-24   10:47:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 58.55 2015-09-19 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    30.14        1:05.47   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    31.30        1:06.77   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.68        1:07.41   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    31.40        1:07.57   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.48        1:08.38   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.62        1:08.87   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    32.03        1:09.42   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    32.95        1:09.75   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    31.65        1:10.62   
10  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    33.76        1:12.40   
11  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    34.90        1:13.33   
12  Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    34.05        1:13.88   
13  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.09        1:15.43   
14  Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.13        1:17.22   
15  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.08        1:18.07   
16  Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    35.26        1:18.32   
17  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    37.26        1:20.16   
18  Peter Khabarov  2002  Västerås Simsällskap    35.94        1:20.48   
19  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    39.81        1:24.42   
20  Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    39.49        1:25.21   
21  William Forsström  2002  Örebro Simallians    44.18        1:32.34   
Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 58.55 2015-09-19 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    35.54        1:14.12   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.16        1:16.75   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    35.90        1:20.02   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.64        1:20.31   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    40.44        1:27.62   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    42.62        1:30.10   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    42.00        1:30.52   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.94        1:42.13   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  17:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner