2019-09-19   12:31:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.19  1:08.78  1:51.07    2:23.30   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.06  1:10.10  1:50.10    2:23.34   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.25  1:11.79  1:55.42    2:29.38   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.30  1:13.88  2:01.76    2:35.51   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.80  1:16.73  1:59.95    2:36.03   
Erica Christensen Weistrand  1997  Södertälje Simsällskap    32.64  1:16.19  1:59.86    2:36.24   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    33.06  1:17.68  2:00.66    2:39.75   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    35.57  1:16.89  2:05.44    2:40.13   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    37.45  1:22.94  2:03.75    2:41.70   
10  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    43.24  1:26.71  2:23.41    3:04.26   
                     
 
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.60  1:08.00  1:51.36    2:23.62   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    31.97  1:07.87  1:52.46    2:26.28   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.68  1:08.04  1:52.46    2:27.00   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    32.78  1:11.71  1:53.85    2:28.69   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    31.97  1:09.51  1:53.93    2:28.75   
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    34.15  1:15.75  1:55.97    2:30.06   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    32.49  1:12.06  1:57.45    2:32.19   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.35  1:14.06  1:56.92    2:32.37   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    33.77  1:13.62  1:57.45    2:32.92   
10  Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.15  1:12.98  1:57.92    2:35.08   
11  Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    33.30  1:14.81  2:00.83    2:35.83   
12  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.60  1:16.03  1:58.63    2:35.86   
13  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    34.29  1:14.72  2:00.41    2:36.49   
14  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.65  1:14.31  1:59.66    2:36.67   
15  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    33.47  1:15.95  2:01.24    2:38.58   
16  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    35.30  1:16.87  2:02.10    2:38.87   
17  Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    35.37  1:16.19  2:02.19    2:40.11   
18  Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.80  1:17.21  2:04.10    2:40.30   
19  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    35.56  1:19.21  2:06.61    2:42.49   
20  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    34.42  1:15.49  2:06.41    2:45.21   
21  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    37.96  1:22.51  2:17.12    2:58.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner