2020-01-24   01:23:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Scandic Swania Trollsim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Scandic Swania Trollsim 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    33.48  1:14.58  1:58.84    2:35.24   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    35.64  1:17.54  2:05.38    2:40.49   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    33.97  1:15.97  2:04.04    2:42.62   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    34.62  1:17.63  2:05.36    2:43.22   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    34.39  1:17.04  2:05.58    2:43.50   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    35.90  1:20.06  2:06.62    2:44.13   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    37.26  1:22.00  2:11.45    2:50.93   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    38.00  1:20.75  2:12.79    2:51.95   
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    38.35  1:23.52  2:14.65    2:52.12   
10  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    39.06  1:23.54  2:12.57    2:52.99   
11  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    38.71  1:21.01  2:15.28    2:53.34   
12  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    36.25  1:22.24  2:12.79    2:53.38   
13  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim    38.12  1:21.70  2:14.04    2:54.49   
14  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    37.77  1:24.24  2:17.35    2:56.05   
15  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    39.25  1:24.19  2:18.41    2:56.33   
16  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    39.51  1:23.67  2:16.86    2:57.24   
17  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    39.96  1:26.58  2:15.51    2:57.53   
18  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    40.89  1:22.14  2:18.20    2:59.14   
19  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    38.85  1:25.60  2:20.32    3:01.64   
20  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    39.85  1:28.01  2:22.32    3:02.39   
21  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    39.84  1:28.07  2:19.66    3:02.51   
22  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    40.02  1:26.32  2:23.26    3:04.97   
23  Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    39.80  1:31.27  2:26.79    3:10.63   
24  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    46.49  1:35.78  2:27.89    3:13.65   
25  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    47.55  1:43.00  2:42.02    3:25.93   
26  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    49.39  1:43.98  2:41.52    3:30.13   
27  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim    47.34  1:41.00  2:45.52    3:32.98   
28  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    54.43  1:49.40  2:49.38    3:41.41   
29  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    53.04  1:52.93  2:53.87    3:45.65   
30  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    49.53  1:48.89  2:55.56    3:48.21   
31  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    53.78  1:52.76  2:56.19    3:48.67   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            DNF   
Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim            DNF   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    31.60  1:10.23  1:53.53    2:28.29   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    33.57  1:15.80  2:00.67    2:37.00   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    33.30  1:15.20  2:02.36    2:38.37   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    34.33  1:15.38  2:02.46    2:39.79   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    33.27  1:17.43  2:07.78    2:44.87   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    36.55  1:20.18  2:07.12    2:45.98   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    34.59  1:18.37  2:07.85    2:47.13   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    34.61  1:19.09  2:11.60    2:47.64   
Klara Westberg  2001  Simklubben Götene    42.82  1:31.19  2:26.40    3:12.54   
10  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    41.41  1:27.81  2:27.95    3:13.39   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:26 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner