2020-02-25   14:28:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Sørensen  2001    644  28.34  58.27  1:28.62    1:58.07   
  Herning Svømmeklub  1:58.17                 
                     
Matthias Hansen  2001    582  28.39  59.04  1:30.43    2:02.15   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:02.30                 
                     
William Houen  2001    569  28.03  58.56  1:29.87    2:03.04   
  Helsingør Svømmeklub  2:00.91                 
                     
Oskar Lindholm  2001    561  28.81  1:00.69  1:32.58    2:03.65   
  Lyseng IF  2:04.44                 
                     
Alexander Rendlev  2001    560  28.66  59.57  1:31.84    2:03.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:03.16                 
                     
Chris Rasmussen  2001    559  29.02  1:00.52  1:32.15    2:03.79   
  Viborg Svømme Klub  2:05.30                 
                     
Oliver Frølund  2001    558  28.64  59.92  1:32.06    2:03.89   
  Silkeborg Svømmeklub  2:04.32                 
                     
Jonas M. Jørgensen  2001    534  28.42  1:00.01  1:32.52    2:05.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:04.29                 
                     
Mads Toft  2001    567  28.40  59.18  1:30.60    2:03.23   
  Holbæk Svømme Klub  2:02.98                 
                     
10  Christoffer Weiss  2001    549  28.67  1:00.28  1:32.69    2:04.52   
  Gentofte Svømme Klub  2:07.32                 
                     
11  Mads Sørensen  2001    528  29.08  1:00.42  1:33.77    2:06.14   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:04.70                 
                     
12  Christian L H Frederiksen  2001    522  29.35  1:01.36  1:34.14    2:06.64   
  Agfs Svømmeafdeling  2:06.12                 
                     
13  Jonas Hansen  2001    519  29.54  1:01.44  1:34.21    2:06.85   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:09.40                 
                     
14  Simon Juul Henriksen  2001    510  29.11  1:01.63  1:35.45    2:07.63   
  Odense Svømme Klub  2:05.68                 
                     
15  Magnus Funder  2001    484  29.43  1:02.08  1:36.40    2:09.83   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:08.09                 
                     
16  Lawrence Langley  2001    457  29.09  1:02.52  1:37.90    2:12.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:05.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark