2020-02-25   13:28:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    707  28.63  1:00.79  1:33.79    2:06.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:04.63                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    669  29.67  1:02.16  1:35.40    2:09.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.84                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    654  30.69  1:03.00  1:36.31    2:10.11   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.20                 
                     
Mille Graasbøll  2002    601  31.41  1:05.94  1:40.66    2:13.82   
  Sigma Swim Allerød  2:12.17                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    601  31.47  1:05.23  1:40.17    2:13.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.57                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    577  31.07  1:05.79  1:40.76    2:15.65   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.98                 
                     
Caroline Laursen  2002    568  31.74  1:05.97  1:41.43    2:16.41   
  Esbjerg Svømmeklub  2:17.51                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    556  31.26  1:06.28  1:42.28    2:17.38   
  Delta Svøm  2:16.75                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    596  31.09  1:05.34  1:40.37    2:14.25   
  Søllerød Svømmeklub SNIK  2:18.17                 
                     
10  Karoline Sørensen  2002    568  31.47  1:06.23  1:41.65    2:16.36   
  Thisted Svømmeklub  2:16.31                 
                     
11  Michelle Mortensen  2002    560  31.77  1:06.57  1:41.88    2:17.06   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:19.33                 
                     
12  Chastine Melhede  2002    556  31.83  1:06.48  1:42.05    2:17.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.31                 
                     
13  Lea Serup Schøn  2002    556  32.02  1:07.50  1:42.96    2:17.33   
  Aalborg Svømmeklub  2:17.74                 
                     
14  Louise D. Liboriussen  2002    529  32.34  1:07.40  1:44.13    2:19.67   
  Viborg Svømme Klub  2:16.67                 
                     
15  Thyra Jørgensen  2002    527  31.26  1:06.16  1:42.96    2:19.80   
  Svømmeklubben Syd  2:10.85                 
                     
16  Emilie Holst Lange  2002    527  32.02  1:06.77  1:43.13    2:19.87   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark