2020-02-21   03:18:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Piger 1  2002    634          4:05.53   
  SIGMA Nordsjælland  4:05.60                 
  Josephine Kruse  2002      29.90  1:02.43      1:02.43   
  Anne Føyn  2002      29.15  1:00.66      2:03.09   
  Julie Stampe  2002      29.11  1:01.23      3:04.32   
  Mille Graasbøll  2002      29.67  1:01.21      4:05.53   
                     
Kvik Piger 1  2003    632          4:05.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:05.67                 
  Julie Krøyer Svendsen  2002      29.16  1:00.40      1:00.40   
  Tine Petersen  2003      30.06  1:02.09      2:02.49   
  Celia Puggaard  2003      30.19  1:03.68      3:06.17   
  Sofie Hansen  2002      28.78  59.61      4:05.78   
                     
Gentofte Piger 1  2002    626          4:06.57   
  Gentofte Svømme Klub  4:08.26                 
  Alberte V. Bisgaard  2003      30.13  1:02.63      1:02.63   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      30.17  1:02.80      2:05.43   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      27.39  57.80      3:03.23   
  Clara Rybak-Andersen  2003      29.88  1:03.34      4:06.57   
                     
Aalborg Piger 1  2002    584          4:12.39   
  Aalborg Svømmeklub  4:10.67                 
  Mille Moeslund Lausen  2002      29.88  1:01.63      1:01.63   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      29.86  1:02.78      2:04.41   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      31.39  1:05.21      3:09.62   
  Lea Serup Schøn  2002      29.70  1:02.77      4:12.39   
                     
Tornado Tøzerne 1  2002    581          4:12.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:11.70                 
  Johanne Hingebjerg  2002      29.54  1:02.01      1:02.01   
  Sofie Maagøe  2003      30.84  1:04.71      2:06.72   
  Signe Fich Hansen  2002      29.53  1:02.42      3:09.14   
  Clara Eskebæk Carlquist  2003      30.29  1:03.67      4:12.81   
                     
Gsc Piger 1  2002    558          4:16.18   
  Gladsaxe Idræts Forening  4:12.07                 
  Gro Grinda Rasmussen  2003      30.65  1:04.97      1:04.97   
  Nicoline Ingemann-Petersen  2002      30.58  1:04.25      2:09.22   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      31.25  1:03.69      3:12.91   
  Frederikke Marie Hansen  2003      29.43  1:03.27      4:16.18   
                     
Viborg Piger 1  2002    543          4:18.50   
  Viborg Svømme Klub  4:18.00                 
  Louise D. Liboriussen  2002      29.46  1:01.74      1:01.74   
  Sarah Bundgaard  2003      31.79  1:06.18      2:07.92   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      31.36  1:04.95      3:12.87   
  Louise Houe Andersen  2003      30.84  1:05.63      4:18.50   
                     
Kvik Piger 2  2003    534          4:19.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:16.09                 
  Chastine Melhede  2002      30.95  1:04.26      1:04.26   
  Rebekka Giessing  2003      32.02  1:07.21      2:11.47   
  Amalie Nielsen  2003      31.01  1:05.23      3:16.70   
  Caroline Brink  2003      29.67  1:03.27      4:19.97   
                     
Stm Damer  2002    521          4:22.18   
  Swim Team Midtjylland  4:12.84                 
  Kirstine Mørk Rasmussen  2003      30.69  1:04.07      1:04.07   
  Emilie Knudsen  2002      31.54  1:07.57      2:11.64   
  Sascha Lausten  2002      32.54  1:07.67      3:19.31   
  Pernille Koch Sinding  2002      29.13  1:02.87      4:22.18   
                     
10  Lyngby Piger 1  2002    520          4:22.31   
  Lyngby Svømmeklub  4:20.86                 
  Claudia Sperling  2002      32.35  1:07.54      1:07.54   
  Sofia Norre Bendt  2003      30.68  1:05.22      2:12.76   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      30.26  1:04.65      3:17.41   
  Ida Gelineck Padborg  2002      30.24  1:04.90      4:22.31   
                     
11  Helsingør Piger  2002    517          4:22.72   
  Helsingør Svømmeklub  4:15.96                 
  Mathilde Menck Nielsen  2002      31.32  1:05.64      1:05.64   
  Regitze Lyngfeldt  2002      31.37  1:06.11      2:11.75   
  Fie Tönshoff  2002      31.02  1:05.74      3:17.49   
  Sofie Villum Færch  2002      31.22  1:05.23      4:22.72   
                     
12  Gsc Piger 2  2002    515          4:23.06   
  Gladsaxe Idræts Forening  4:22.49                 
  Cassandra Louisa Lin Hans  2002      30.85  1:04.74      1:04.74   
  Roseline Løkkegaard  2004      31.15  1:06.58      2:11.32   
  Michelle Mortensen  2002      30.90  1:04.45      3:15.77   
  Esther Else Grubert  2003      31.97  1:07.29      4:23.06   
                     
13  Horsens Piger  2002    515          4:23.17   
  Horsens Svømmeklub  4:30.94                 
  Cecilie Grøndal  2002      31.09  1:03.91      1:03.91   
  Caroline Liboriussen  2002      31.95  1:06.71      2:10.62   
  Sofie Bach Nielsen  2003      32.14  1:07.38      3:18.00   
  Karoline Lagoni  2003      30.88  1:05.17      4:23.17   
                     
14  Esbjerg Piger  2002    513          4:23.48   
  Esbjerg Svømmeklub  4:20.65                 
  Astrid Nielsen  2002      31.32  1:05.07      1:05.07   
  Alberte Sommerlund Peders  2002      31.89  1:06.45      2:11.52   
  Caroline Laursen  2002      31.38  1:04.57      3:16.09   
  Christina M. Glargaard  2004      31.05  1:07.39      4:23.48   
                     
15  A6 Piger 1  2003    510          4:23.95   
  A6  4:18.11                 
  Lærke Schelde-Mollerup  2003      30.87  1:05.25      1:05.25   
  Luna Emilie Olsen  2003      30.63  1:05.42      2:10.67   
  Liva Buchholt Johansen  2003      30.68  1:06.68      3:17.35   
  Pernille Elm Jensen  2003      32.12  1:06.60      4:23.95   
                     
16  Aalborg Piger 2  2002    500          4:25.66   
  Aalborg Svømmeklub  4:23.14                 
  Emma Stecher  2003      31.72  1:05.77      1:05.77   
  Emma Kutsko Jensen  2004      32.66  1:08.36      2:14.13   
  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002      32.11  1:07.32      3:21.45   
  Ida S Olesen  2003      30.30  1:04.21      4:25.66   
                     
17  Sigma Piger 2  2002    495          4:26.62   
  SIGMA Nordsjælland  4:19.50                 
  Cornelia Bergqvist  2003      32.80  1:06.80      1:06.80   
  Ingrid Lindemann  2003      31.54  1:06.52      2:13.32   
  Thea Blomsterberg  2002      31.05  1:05.58      3:18.90   
  Cecilie Porsdal  2002      31.99  1:07.72      4:26.62   
                     
18  Team Awesome  2003    495          4:26.70   
  Elite Swim Vejle  4:21.00                 
  Sofie Theophil Petersen  2003      31.77  1:05.76      1:05.76   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      32.47  1:07.13      2:12.89   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      31.74  1:07.24      3:20.13   
  Ella Christiansen  2003      31.71  1:06.57      4:26.70   
                     
19  Kvik Piger 3  2003    494          4:26.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:27.63                 
  Sarah Sirek Hansen  2003      31.73  1:05.72      1:05.72   
  Sofie Findahl Andersen  2003      31.87  1:07.74      2:13.46   
  Anika Hedegaard  2002      32.01  1:06.21      3:19.67   
  Freya Nørlund Wentzel  2003      32.05  1:07.16      4:26.83   
                     
20  Gentofte Piger 2  2002    486          4:28.28   
  Gentofte Svømme Klub  4:32.62                 
  Mia Rindshøj  2003      31.09  1:04.08      1:04.08   
  Asta Poulsen  2004      33.49  1:09.88      2:13.96   
  Emilie Holst Lange  2002      30.89  1:05.01      3:18.97   
  Frederikke Falk-List  2004      32.60  1:09.31      4:28.28   
                     
21  Køge Piger 1  2003    485          4:28.46   
  Køge Svømmeklub  4:19.24                 
  Naya Modin Thomsen  2003      30.96  1:04.67      1:04.67   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      32.39  1:09.79      2:14.46   
  Line Nøhr Petersen  2003      31.73  1:07.03      3:21.49   
  Katja Lorentzen  2003      31.60  1:06.97      4:28.46   
                     
22  Sto Penguins  2002    481          4:29.17   
  Swim Team Odense  4:27.02                 
  Karen Hazell Brink  2002      32.72  1:07.65      1:07.65   
  Heidi Glintborg  2002      31.71  1:07.24      2:14.89   
  Alma Burgaard  2003      32.82  1:09.38      3:24.27   
  My Phuong Bui  2003      30.45  1:04.90      4:29.17   
                     
23  Hils Piger  2002    480          4:29.28   
  Hillerød Svømmeklub  4:33.01                 
  Matilde Weibel  2002      31.95  1:07.35      1:07.35   
  Ulrikke Veje  2002      32.08  1:05.05      2:12.40   
  Anna Haugsted Pihl  2003      31.93  1:08.44      3:20.84   
  Natasha Laigaard  2002      32.43  1:08.44      4:29.28   
                     
24  Vat Piger 1  2002    477          4:29.87   
  VAT Copenhagen  4:20.96                 
  Lærke Rask Sander  2002      31.35  1:05.78      1:05.78   
  Ida T Mose  2002      31.75  1:07.66      2:13.44   
  Julie Laugesen  2003      32.84  1:08.81      3:22.25   
  Caroline Veggerby  2003      31.84  1:07.62      4:29.87   
                     
25  Tornado Tøzerne 2  2002    474          4:30.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.57                 
  Mia Lindberg  2003      31.87  1:06.36      1:06.36   
  Naja Thomsen  2003      32.08  1:07.94      2:14.30   
  Hannah Höesch  2003      33.46  1:09.50      3:23.80   
  Luna Gammelgaard  2003      32.16  1:06.74      4:30.54   
                     
26  Agf Piger  2002    473          4:30.77   
  Agfs Svømmeafdeling  4:29.88                 
  Nicoline Kristiansen  2002      32.26  1:08.23      1:08.23   
  Naya Høgholt Sejr  2003      32.10  1:07.39      2:15.62   
  Sarah Carugati  2004      32.24  1:08.95      3:24.57   
  Mia Borgensgaard  2003      31.59  1:06.20      4:30.77   
                     
27  Odder Piger  2002    472          4:30.80   
  Odder IGF  4:37.40                 
  Maja Fridberg Madsen  2002      30.95  1:05.09      1:05.09   
  Cecilie Lauridsen  2003      33.25  1:10.01      2:15.10   
  Camilla Angaard Nielsen  2003      34.84  1:11.87      3:26.97   
  Marie Christensen  2002      30.83  1:03.83      4:30.80   
                     
28  Triton B Piger  2002    471          4:31.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:27.91                 
  Liva Stjernholm  2004      33.18  1:07.61      1:07.61   
  Laura Janner  2002      31.34  1:07.03      2:14.64   
  Olivia Mammen  2003      32.91  1:10.05      3:24.69   
  Johanne B. Hansen  2002      31.48  1:06.44      4:31.13   
                     
29  Haldings Tøser  2002    468          4:31.69   
  Hørsholm Svømmeforening  4:43.95                 
  Elena Westmark Holm  2003      30.65  1:05.86      1:05.86   
  Julie Frisch Hoff  2002      32.81  1:09.91      2:15.77   
  Astrid Thimmer  2003      32.19  1:07.50      3:23.27   
  Emma Hjort Kaas  2002      32.75  1:08.42      4:31.69   
                     
30  Hg Piger  2004    463          4:32.55   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:25.00                 
  Emilia Lønborg  2002      32.27  1:09.84      1:09.84   
  Emma Bruhn  2002      31.57  1:06.05      2:15.89   
  Emma Bækgaard  2002      32.54  1:07.69      3:23.58   
  Wilma Anker  2004      32.69  1:08.97      4:32.55   
                     
31  Hsc Piger  2002    460          4:33.20   
  Holstebro Svømme Club  4:28.74                 
  Cecilie Christiansen  2003      31.51  1:06.04      1:06.04   
  Isabella Bach  2002      30.81  1:04.76      2:10.80   
  Annika Hausgaard Godt  2003      35.94  1:16.75      3:27.55   
  Emma Fjordside Jensen  2003      31.33  1:05.65      4:33.20   
                     
32  Aarhus Swim Piger 1  2002    460          4:33.30   
  Aarhus Swim  4:30.61                 
  Emilie Wolf Sørensen  2003      33.26  1:10.18      1:10.18   
  Mille Kjær Jensen  2004      31.20  1:07.38      2:17.56   
  Katrine Mols  2003      32.39  1:10.80      3:28.36   
  Sigrid Lei Lamberg  2002      30.75  1:04.94      4:33.30   
                     
33  Lyngby Piger 2  2004    454          4:34.45   
  Lyngby Svømmeklub  4:32.54                 
  Lærke Vinneck Hansen  2004      32.57  1:07.98      1:07.98   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      31.86  1:09.37      2:17.35   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      31.80  1:06.65      3:24.00   
  Ella Stenholt  2003      33.04  1:10.45      4:34.45   
                     
34  Farum Roses  2002    449          4:35.38   
  Farum Svømmeklub  4:47.46                 
  Stine Saaby Schmidt  2002      29.73  1:02.49      1:02.49   
  Mia Krüger  2002      32.65  1:08.81      2:11.30   
  Maya Ehlers Hansen  2004      34.34  1:12.75      3:24.05   
  Sarah Holm Clausen  2004      32.85  1:11.33      4:35.38   
                     
35  Team Great  2003    443          4:36.58   
  Elite Swim Vejle  4:37.00                 
  Kristine Hülsen  2002      32.58  1:08.06      1:08.06   
  Svava Kj. Gregersen  2004      32.00  1:08.45      2:16.51   
  Cecilie Hingebjerg  2004      33.79  1:10.62      3:27.13   
  Holly Lønne Turner  2003      32.71  1:09.45      4:36.58   
                     
36  Vat Piger 2  2002    429          4:39.64   
  VAT Copenhagen  4:30.38                 
  Thippe de Neergaard  2003      31.58  1:06.27      1:06.27   
  Sofie Bruun Høvring  2004      33.96  1:12.27      2:18.54   
  Anna Wrist-Elkjær  2003      32.79  1:09.20      3:27.74   
  Ida Jensdottir Fremming  2002      33.97  1:11.90      4:39.64   
                     
37  Hvidover Piger  2003    413          4:43.10   
  Hvidovre Svømme Klub  4:33.88                 
  Emma Bruhn  2003      33.92  1:12.76      1:12.76   
  Mie Bidsted Hansen  2003      31.92  1:07.60      2:20.36   
  Anna Marie Nielsen  2004      33.33  1:11.26      3:31.62   
  Frida Hvirring Kragh  2004      33.61  1:11.48      4:43.10   
                     
38  Gti Piger  2002    413          4:43.11   
  GTI  4:47.03                 
  Julie Wolter  2003      32.82  1:08.86      1:08.86   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      34.85  1:13.10      2:21.96   
  Josefine Arbo Sørensen  2004      34.32  1:12.19      3:34.15   
  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      32.14  1:08.96      4:43.11   
                     
39  Sto Dolphins  2002    395          4:47.37   
  Swim Team Odense  4:40.29                 
  Christine Krogh  2003      32.64  1:08.74      1:08.74   
  Aurelia Pedersen  2004      32.92  1:10.85      2:19.59   
  Kaya Yang Eisensee  2004      34.30  1:14.97      3:34.56   
  Mia K. Kristensen  2004      34.14  1:12.81      4:47.37   
                     
Ksk Girls Kolding  2002                Akut skade 
  Kolding SK  4:33.93                 
  Cille Christensen  2004                 
  Cecilie Batz  2003                 
  Karoline Bauer  2002                 
  Elma Gabela  2004                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark